overmaken opgave gevolg van vergissing lyceum te Wassenaar BUSCHAUFFEUR KRANTENBEZORGERS gevraagd AKTIEVE BEZORGERS De Nerveuze Nerviërs AS PIRI Ndaar staatBAYER VULCANO MAANDAG 22 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ONDERMINISTER GROSHEIDE: Staatssecretaris Grosheide heeft 'n toelichting gegeven op de vervan ging van de eerste der drie opgaven voor het examen handelswetenschap pen HBS-A, dat op 15 mei is gehou den. De staatssecretaris doet dese uiteensetting in antwoord op schrif telijke vragen van het Eerste-Kamer- lid Van de Vliet (VVD). Op 11 mei is de coördinerende inspecteur in de derde inspectie telefonisch door de rector van het St. Adelbert Lyceum te Wassenaar ervan verwittigd, dat per abuis de opgaven voor de „orga nisatie en techniek van de handel en handelsrekenen" 2de gedeelte, in plaats van de opgaven voor het 1ste gedeelte van dit vak aan de kandi daten was uitgereikt; dat onmiddel lijk na de ontdekking van deie ver gissing. da. binnen een minuut na de uitreiking aan de eerste der 12 be trokken leerlingen, dit werk was in genomen, waarop de uitreiking van de juiste opgaven had plaats gevon den. Een onmiddellijk door deze inspec teur met een van zijn collega's inge steld onderzoek leidde tot bevestiging van de juistheid van deze medede ling. De kandidaten hebben geduren de de zeer korte periode, dat zij de opgaven voor zich hebben gehad, ten hoogste de eerste opgave, die beperkt was, in zich kunnen opnemen, doch St. Bonaventura Lyceum De volgende kandidaten werden als leerling van het Lyceum inge schreven: Bram van Barneveld; Ge rard Beckers, Katwijk; Bas v. d. Berg, Rijnsburg; Wim v. d. Berg: Wilb. v. Berge Henegrouwen; Theo Berveling; Paul Betcke; Wilbert Beuk, Leimuiden; Theo Beuman, Voorschoten; John Blom, Ter Aar; Albert Bosman, Zoeterwoude; Hans Bosse, Leiderdorp; Rob Boot, Noord- wijk; Hans Bouter; Hans Bredie, Leidschendam; Kees Breedeveld; Bert Bruggeman, Noordwijk; Hans v. Brussel; Kees Buurman; Ton Creygh- ton; Pieter van Dam; Adrie Doove; Jeroen Droogh, Noordwijk; Gerard Duynisveld, Voorschoten; André v. Elburg, Warmond; Hans Elderhorst, Zoeterwoude; Louis Eggen, Noord wijk; Eelcko Flapper, Roelofarends- veen; Edward Floor, Noordwijk; Ton v.' d. Geer. Voorhout; Jan-Paul van Gennip; Albert Goosen; Henk Grim bergen, Katwijk; Fried van Haastert, Zoeterwoude; Joost van Hamersveld, Eric Heemskerk. Noordwijk; Theo Heuzen, Leimuiden; Frans de Heij, Alphen a. d. Rijn; Bert Hoogenboom; Rob v. d. Hoorn, Rijpwetering; Klaas Hosman; Theo Hurts; Peter Huwae; Frank v. d. Ing, Oegstgeest; Peter Jagers, Voorhout; Ger Janmaat; Koos Janson, Zoeterwoude; Leo Janssen, Langeraar; Paul Kallenberg, Oegst geest; Walter van Kampen, Leider dorp; Niekjan van Kesteren, Kat wijk; Nol Koppers: Hein Kroft, AJ- phen a. d. Rijn; Arie v. d. Krogt, Zoeterwoude; Peter Kortekaas, Noordwijk; Charles Kuijpers, Hazers- woude: Jan Leliveld, Stompwijk; Paul Luttik, Leiderdorp; Kees Men- niet de andere veel uitvoeriger op gaven. Tussen de eerste opgave en de andere bestond geen verband. De inspecteurs hebben daarop de eerste van de drie opgaven vervangen. Een vergissing bij de uitreiking van een examenopgave, verpakt in een envelop, waarop duidelijk dag en uur van de betreffende zittnig zijn aangegeven, is uiteraard in ho ge mate te betreuren. De staatssecretaris meent even wel, dat de gang van zaken geens zins noopt tot het treffen van maat regelen jegens de betrokken rector, daargelaten in hoeverre zulks even tueel op de weg van de bewindsman zou liggen. Hebt U een rijbewijs? Dan hebben wij voor U een goede baan! In het werk van een zit veel meer dan U denkt! Het bezilt van een gewoon rijbewijs B-E is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DINSDAG 23 JUNI VAN BALE ACHT TOT NEGEN UUR bent van harte welkom in ons Haltekantoor, Stations plein, Lelden. Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij n.v. KUS EEN BOEIENDE BAAN Bil EEN STERK BEDRIJF. KIES OE N.Z.H. TWEE BROMFIETSERS ERNSTIG GEWOND In de nacht van zaterdag op zon dag is omstreeks half twee de 17- jarige Fred Opdam op de Witte Sin gel met zijn bromfiets gevallen. Ver moedelijk is zijn stuurstang gebro ken, waardoor hij de macht over het stuur verloor en met hoge snelheid tegen het hekwerk langs de rijbaan reed. Hij werd over de bromfiets hoen geslingerd en kwam ongeveer zesmeter verder op het wegdek te recht. Bij zijn val liep hij een zware schedelbasis en kaakbeenfractuur en een 9hoek op. Door de EHD werd hü naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Het slachtoffer ver keert op het ogenblik niet meer in levensgevaar. Tegen twee uur zaterdagnacht is op de hoek van de Haarlemmerweg en de Jan Lievensstraat de Sassen- heimer H. Buys door nog onbekende oorzaak met zijn bromfiets gevallen. Het slachtoffer is met een schedel- basisfractuur naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. AMSTERDAMMERS IN BELGIE AANGEHOUDEN De Antwerpse politie heeft zater dag twee Amsterdammers aangehou den, die in het bezit waren van ver» dovende en opwekkende middelen. Het zijn de 21-jarige R. T. en de 20- jarige A. S. Zij bleken bovendien geen identiteitspapieren bij zich te hebben. Beiden bevinden zich nu in hechtenis wegens onwettig verblijf in België en het invoeren van in Bei- gië verboden middelen Aetherklanken ken; Albert v. Nierop, Alphen a. d. Rijn; Joop van Noort; Bing Oei; Joost van Ommen, Oegstgeest; Kees Omzigt, Zoeterwoude; Sjaak Oort, Katwijk; Kees Paardekooper, Lisse; Jan Perquin; Sjef Willen v. d. Poel; Kees Putman, Noordwijk; Willem Putman, Noordwijk; Jan-Peter Raat; Henk Reekers; Peter Rodenburg; Koos Rotteveel, Rijpwetering; Rutger van Rijn, Lisse; Klaas van Rijt, Zoe terwoude Peter v. d. Sand en; Jean- Pierre Schutz, Leiderdorp; Paul Seij- sener, Alphen a. d. Rijn; Dick Slof, Langeraar; Bert Smeding; Thijs Smeele, Noordwijk: Huub v. d. Staak Sassenheim: Eduard Standaert, Voor hout; Leo Standaert, Voorhout; Kees v. d. Star, Rijpwetering; Herman Steenbergen, Leiderdorp; Paul Stol, Warmond; Marcel S trui ving, Voor schoten; Rudie Stuurman; Herman Tieken, Leiderdorp; Klaas van Tul der, Noordwijk; Paul Uljé; Jos Va- lentijn, Ter Aar; Leen v. d. Valk, Katwijk; Wim van Veen, Zoeterwou de; Kees Verdegaal, Sassenheim; Han Vermeulen; Hans Vasen, Voor schoten; Joep Walter, Oegstgeest; Gert Wegdam, Nieuwkoop; Frans de Wekker; Paul van Wetten, Hazers- woude; Jos Willemsen, Warmond; Stan Witteman; Inigo van Woerden, Oegstgeest; Ulfy Wijbers, Aarlander- veen; Aad van Zanten, Voorhout. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is dit Leiden. STEDELIJK GYMNASIUM ZIJN TOEGELATEN Marcel Anceaux, Marijke Bateljee, Jaap Becker, Bert van den Berkhof te Voorschoten, Gilles Beydals te Voorschoten, Nike Blitz te Oegstgeest, Betty van den Boogert te Voorscho- etn, Ingrid Brinksma, Jan Borleffs te Voorschoten, Kitty de Bruyn, Nelleke van Dishoeck, Ad Drewes, Jeroen Duyfjes te Oegstgeest, Christiaan Franken, Paul Galestin te Noordwijk aan Zee, Gerard Gast, Erik van Gin- kel, Arno Hartel te Voorschoten, Han- neli Hegnauer, Henk Jan van den Heuvel te Voorschoten, Wouter Hins, Rob Hoek te Zoeterwoude, Erik Hol- zer te Wassenaar, Ellen Janssen, Frank Julsing te Voorschoten, Eve lien Kamminga te Voorschoten, Els Kloek, Jan Kok te Oegstgeest, Rogier Kramer, Liesbeth Krantz, Margit Langenberg, Nelleke Louwerens, Sik- ko van Nie, Benno Nieuwenhuizen, Inge Ouwehand, Jacqueline Pels te Leiderdorp, Hans Pleiter, Sonja Praag, Paul de Regt te Oegstgeest, Caroline Riebeek, Wouter Roorda, Epy Stellwagen, Tonny Taconis, Char les den Tex te Zoeterwoude, Jan Theunissen te Leiderdorp, Ellen Tho massen, Anton Vermet te Voorscho ten, Els Versnel, Erik de Vries, He- leen de Wilde te Boskoop, Edi Zuide- ma te Sassenheim. Henk Zwart, An- nelies Huisman, Annette Dokter, Guit Bakema te Leiderdorp, Nicolette Munting te Oegstgeest, Alfred van der Mooren, Jan Willem Wessel te Rijnsburg, Arthur Bos, Ted Wetting. Marietje Schimmelpenninck, Carla Sobels. Waar geen plaatsnaam vermeld wordt is deze Leiden. Er werden geen kandidaten afgewezen. CHRISTELIJK LYCEUM Voor het eindeexamen HBS-A zijn geslaagd: Henk Breuker, Wim Duin dam, Hideko Erentreich, Henny Groe- newoud, Marijke Haartsen, Jaap Hel mus, Margreet van Herpe, Jan Jo- ziasse, Rob van der Kraan, Ada Kromhout, Gerrit van Kruistum, Gijs Lagerman, Hans Moeliker, Gerrit Natzijl, Kees Neuteboom, Anneke Olden, André Plaatzer, Cobi van der Plas, Riet Reitsema, Kees v. Rooien, Aart van Rijn, Steef Stolp, Kees van, Straten, Anneke van Tubergen, Taco Veldstra, Mieneke Vercouteren, Irene Vis, Bertie Woelders en Riet Zellstra. Z1EKENTR1DUUM In de afkondigingen van het Zie- kentriduum ,dat woensdag, donder dag en vrijdag a.s. in de parochie kerk Herensingel wordt gehouden zijn enige vergissingen geslopen. Het Lof is op woensdag- en donderdag middag om half drie (14.30 uur) en vrijdagmiddag om twee uur (14.00 uur). Voor dit ziekentriduum worden de H.H. Automobilisten gevraagd, die enige uren op deze dagen voor het goede doel willen rijden. Zij, die hier voor tijd kunnen vrijmaken worden verzocht zich in verbinding te stellen met de heer Raucuret, Mey v. Streef kerkstraat 20, Leiden, tel. 30852. Leidse universiteit Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de examens: Kand.ex. Sociologie mevrouw B. Holleman Kok. Kand.ex. Franse taal- en letter kunde mej. W. A. H. de Boer, mej. C. van Erp. Doctoraalexamen Franse taal- en letterkunde H Schoonhoven. Kand.ex. Ned. Recht mej. B. M. C. Munting, mej. B. H. Vastenholt. Semi-artsexamen mevr. J. I. M. J. van LamoenDomisse (Leiden), mej. E. van Meurs (Voorburg), de heer C. E. Axson (Curasao), de heer E. van Slooten (Ede). Artsexamen de heer J. G. M. Barnhoorn (Lisse), de heer L. C. M. Moll (Vlaardingen). Docto- raalex. II de heer A. H. J. Hou wing (Leiden), de heer D. W. Stol (Den Haag). DE LEIDSE COURANT, vraagt voor Leiden, Oegstgeest en Rijnsburg Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties Abonnementen afdeling: Papengracht 32, Leiden, telefoon 20935. Een vervolgverhaal van Suske en Wiske '/fee mdvy zo wet, hoor!Nv tij?schddpies Vü sternen tem op het drose hebt. docht je.'j~ iw Het is het standaardmiddel tegen pijn en koorts, verkoudheid en griep. Steeds van dezelfde betrouwbare samenstelling, nu in een moderne plastic verpakking. Aspirin, het pijnstillende middel voor de moderne mens. achter DINSDAG HILVERSUM I 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammofoon muziek. VPRO: 7.50 Opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoon- muziek. 9.00 Ochtendgymnastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstan den. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek bespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Radio Volks-Universi- teit: Balans van een ballet-seizoen, door M. Sickens de Wal. 11.32 Voor de zieken. 12.00 Licht instrumentaal kwartet. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelin- Een t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 ichte orkestmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Dansorkest en zang solisten. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Sopraan en piano: moderne liederen (stereofonische uitz.) 15.20 Het kan niet altijd ka viaar zijn, hoorspel (6). 16.00 Nieuws. 16.02 Pianorecital: moderne muziek (stereofonische uitz.) 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmu ziek voor de tieners. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Piano spel: jazzmuziek. 18.30 Radio Volks universiteit: Musische Vorming, door J. C. Wilmans. 19.00 Paris vous parle: gesporken brief uit Parijs. 19.05 Instrumentaal trio: klassieke muziek (stereofonische uitz.) 19.40 Lioht ensemble, met zangsoliste en accordeon. 20.00 Nieuws. 20.05 Een kijkje in Monaco; muzikaal klank beeld. 20.35 Operafragmenten (gr.). 21.45 Shakespeare, de mens, de dich ter, lezing met voordracht. 22.05 Kor te toneelbeschouwing. 22.10 Moderne kamermuz. (opn.) 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Moderne gram mofoonmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgenge bed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.35 Klassieke pianomuziek (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Vol- aan vooruit, lezing. 12.00 Ange lus. 12.04 Lichte grammofoonmuziek 12.30 Mededelingen t.b.v, lard- en tuinbouw. 12.33 Voor de boerer.. 12.45 Platennieuws. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram mofoonmuziek. 13.25 Metrooole or kest en zangsolist. 14.00 Voor de glattelandsvrouwen. 14.10 Kamer- oor: moderne klassieke liederen. 14.30 Herhaling operetteprogramma van zondag j 1 15.30 Als de dag van gisteren, klsnkbeeld. 16 00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang: gods dienstig programma. (Om pl m. 16.30 kan dit programma onderbroken worden voor reportage Tour de France). 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitzending: Kaleidoseoop van de gezondheid op Curacao, door G. T. Haneveld. 18.00 erzoekpro- gramma voor de jeugd. 18.20 Uitzen ding van de Pacifistisch Socialistische Partij: Vakantie. 18.30 Slriikorkest: lichte muziek. 18.50 Bn nu mijn ge val, vragenbeantwooi ding 19 00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19 25 Licht ensemble. 19.45 Nabeschou wing van de Tour de France. 19.50 Promenade-orkest en zangsoliste; klassieke muziek en moderne mu ziek. 22.20 Wereldkampioenschao biljarten te Oostende. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws J2.40 Lied jes. 23.10 Licht orkest mev, solisten. 23 55—24.00 Nieuws TELEVISIEPROGRAMMA'S. NCRV: 19.30 Barend de Beer, film voor de kinderen. 19.35 De Beverly Hillbillies TV-film. NTS. Journaal en weeroverzicht, NCRV 20.20 Memo. 20.35 Wegwijzer, vacantie-quiz. 21.00 Oparettemelodieën, 21 50 Driemaal negen, TV-film. 22.15 Dagsluiting. NTS: 22.25 Journaal. 22.30—22.40 Filmverslag van de Tour de France. tloor Antonio del Monte „Later", zei hij trots, terwijl hij de pate op zjjn lepel werkte. „Dan ga ik geld verdienen voor jullie allebei. Dan word ik rpachinist of kapitein. Wat zou leuker zijn, Maria?" Madalena luisterde naqr al dat ge praat. Het was zo vreemd ineens weer in een gezinsverband te leven. Te weten, dat je verantwoordelijk moest zijn voor elkaar. Haar mondhoeken trokken naar beneden: waarom zou ze nog verant woording dragen? Was het leven voor haar niet allang afgelopen? Waren alle goeden dingen niet bestemd om verkeerd uit te lopen? Nino schonk de wijn in en praatte. Maddalena gaf nauwelijks antwoord en Maria schaterde ieder ogenblik van het lachen. Ze tafelden lang en plezierig. Voor Maddalena was de kamer in orde gemaakt van haar moeder. Ma ria hielp haar de kleren uit te han gen en slaakte verrukte kreten, tel kens als ze weer iets nieuws zag. Toen ze tenslotte weer alleen was, opende Maddalena het kleine raam en keek lange tijd naar buiten. Er was die avond volle maan. Een grote, ronde bol, drijvend in een lege hemel Het was overal doodstil. Mas. sief en ontzaggelijk stonden heel dichtbij de bergen. Sinister en kaal in het koude, witte lioht van de maan. Het gaf haar een beangstigend voor gevoel. Of haar leven gevangen was als een rat in de val. De volgende ochtend was Maria bij zonder vroeg opgestaan. Ze had zich vliegensvlug aangekleed en nu sloop ze op haar tenen naar het ladenkast- je in de woonkamer. Aan de horizon stond de hemel in een mengeling van blauw en grijze tinten. Straks zou de zon opkomen en werd het meteen gloeiend warm; voor die tijd zou ze terug moeten zijn, dacht Maria. Ze knielde voor het kastje en ter wijl ze de bovenste lade opentrok, viel 't portret om van Lorenzo. Maar ze merkte het niet. Gejaagd zochten haar vingers tussen de schaarse be zittingen tot ze plotseling het kleine cartonnen doosje in haar hand hield. Op de grond maakte ze het open. Er kwamen enkele zorgvuldig opge vouwen bankbiljet)es uit: tachtig lire en niets meer. Maria zuchtte: waarom gebeurde er nu nooit een wonder? Het had toch gekund, dat ze meer gespaard had dan ze vermoedde! En de koffie was duur: zou Campo nog crediet willen geven, terwijl hij wist, dat ze zo arm als Job waren? Ze aarzelde niet lang. Want dade lijk zou Maddalena ontwaken en die moest koffie hebben! Ze sloop het huis uit en luisterde naar ieder geluid. Pas toen ze buiten kwam zette ze het op een rennen. Er waren al dorpsbewoners, die op weg naar hun werk waren. Ze groette vluchtig en lette helemaal niet op hun wedergroet. Het kleine kruidenierswinkeltje van Campo lag vlak bij de kade. Het lag op de hoek van het Kerkplein en je kon er binnen komen via een klein stenen trapje. Al van verre zag Maria, dat Campo juist zijn deuren opende en toen ze binnen kwam, was hij gapend bezig de kisten met verlepte groenten naar buiten te sjouwen. „Morgen Campo!" riep Maria. Hij draaide zich amper om. Hij stroopte de mouwen van zijn vuile, witte hemd wat hoger op en gromde iets, dat Maria onmogelijk kon ver staan. Ze wachtte, pakte een blikje sar dines van een plank en vroeg zich af of ze het mee zou durven nemen. Toen Campo zijn kist naast het trapje had geplaatst, kwam hij naar Maria toe. Hij keek haar doordrin gend aan en maakte een onverschil lige beweging met zijn hoofd: „Wat moet je?" „Je bent niet uitgeslapen, Campo!" plaagde Maria. „Ik moet koffiq heb ben." Hij draaide zich om en ging naar de toonbank, waar de pakken koffie op een rij stonden uitgestald. Hij gooide het met een venijnig gebaar naast de weegschaal. Plotseling begreep Maria, dat er iets was. Dat Campo op de een of an dere manier over haar gebelgd was. Ik heb de rekening nog niet be taald, dacht ze angstig. Als hij die koffie nu maar niet weigert. Ze strekte haar hand en lachte ex tra vriendelijk: „Schrijf je het er «ven bij? Ik kom je zo gauw mogelijk betalen." Voor ze de koffie in haar hand had kunnen nemen, had Campo al het rode pak weggegrist. „Nee", zei hij alleen maar. Maria kreeg een kleur. Zenuwachtig haalde ze haar laatste tachtig lire te voorschijn en zei: „Ik heb die koffie nodig, Campo. Ik zal alles heus beta len. Dit is alles wat ik nog in huis heb, maar die koffie móét ik hebben, want mijn zuster is thuis gekomen en „Wat heb ik daarmee te maken?" vroeg Campo en tegelijkertijd draai de hij zich om en ging verder met het versjouwen van zijn kisten. „Mijn zuster heeft geld!" loog Ma ria, terwijl ze Campo driftig aan zijn arm trok. „Ze zal al mijn rekeningen betalen, maar ik kan er haar toch niet de eerste dag al om lastig val len!" „Ga weg!" snauwde Campo. „Ik wil het geld van je zuster niet!" Ze stonden nu tegenover elkaar. Maria keek hem dwingend aan. ,Dan zul je me zoveel koffie geven als ik geld bij me heb", eiste ze. Hfj deed het. Het was onbegrijpe lijk, maar 't gebeurde. Hij keek haar aan en Maria voelde, dat hij haar haatte. Ze had verwacht, dat hij zon- dei een woord zou verder gaan met zijn werk, maar zwijgend scheurde hij een pakje koffie open en op de weegschaal woog hij juist zoveel koffie als ze geld by zich had. Hij groette niet toen ze wegholde, hij keek haar niet eens na. De zon was inmiddels opgekomen en de vroege morgen werd warm en de grond droog en dorstig. Maria rende naar huis, de koffie triomfantelijk tegen haai' borst ge drukt. Warm en bezweet kwam ze tenslotte haar huis binnen. Er was nog niemand wakker ge worden. Nino lag te slapen met de arm over zijn ogen geslagen en zyn mond een beetje geopend. Maria legde vuur aan en bracht het water aan de kook. Ze moest nu wel opschieten, want ze moest op tijd aan har werk zijn. Ze brokkelde het brood in een grote kom. Het was voor Maddelena, dus nam ze de kom waarin bijna geen barsten zaten en waarvan weinig of geen stukjes af wa ren. Daarna goot ze de dampende koffie er bij en even later ging ze zachtjes de kamer van Maddalena binnen. Die was al wakker. Met de armen onder hoofd gevouwen lag ze voor zich uit te kijken. „Dat je al wakker bent!" lachte Ma ria, voorzichtig de koffie aandra gend. ,Heb je goed geslapen?" (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2