SKODA Russisch protest tegen de uitwijzing van Bolsjoiballet Levenslang geëist in vergif-zaak VEELBELOVENDE EVENEMENTEN INDE BADPLAATS Medische diensten Parijse „wurger" kwam niet VRIJDAG 19 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA I' 2Mr20%l25"> Cijfer# dl# getuigen van d# «norm# trekkracht van d# Skoda Super Combi E#n (daal# wagen voor caravannars Vraag hat offkMIe overzicht van trek- a b(J uw Skoda-dealer. H.ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 HOORT WEST-BERUJN BIJ WEST-DUITSLAND De Sowjet-Unie heeft bfj de rege- dat het gezelschap zich niet gehou den had aan een mondelinge belofte om ook in West-Berlijn op te tre den. Leden van de Bolstoigroep hebben hun „verbazing en ergernis" geuit over het Westduitse besluit en ge- rine van West-Duitsland renrntis zegd» dat in het contract niet over frS West-Berlijn wordt gerept en dat dit Bolatoi-bailet. Een desbetreffende no- onderwerp niet eerder ter sprake ta is door de Russische ambassadeur in Bonn aan het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken overhan digd. Het ministerie heeft de visums van de dansers dinsdag ingetrokken, om gekomen dan nadat het balletgezel schap in West-Duitsland was aange komen. 19' STRUIKROVERS" MEERPOEL BREESTRAAT 171 (Advertentie) De Duitse organisator van de toer- née, Helmuth Mattner, heeft gezegd, dat wereldberoemde artiesten als struikrovers zijn uitgewezen. Hij vreest, dat alle culturele contacten tussen de Sowjet-Unie en West-Duits land thans voorlopig zullen zijn ver broken. Een woordvoerder van het West duitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat, toen de Russen de culturele overeenkomst met West-Duitsland, die eind 1961 afliep, ondertekenden, zij stilzwij gend erin hadden toegestemd dat deze ook op West-Berlijn van toe passing zou zijn. Onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst (in met 1962) mislukten doordat de Rus sen weigerden de voorgestelde over eenkomst ook voor West-Berlijn te laten gelden, aldus de Westduitse re geringswoordvoerder. Een groot deel van het Europese HANS MOSER OVERLEDEN De Oostenrijkse film- en toneel speler Hans Moser is afgelopen nacht in Wenen overleden. Hij was 83 jaar. Moser, een bij oudere filmkenners geliefde humorist, trad in talrijke films op met o.a. Theo Lingen en parlement gaat begin november naar Heinz Ruehmann. Dakar voor een eerste zitting van de De ouders van Moser wiens wer- pariementaire conferentie van de keluke naam Jean Juliet was, hadden associaUe der achttien onafhankelü- een handelsopleidinfi voor hen geko- k, Airfkaanse landen met de E.E.G. zen, doch hij gthg al spoedig over Op die conferentie, die van 1 tot 10 naar het variete-theater. novèmber wordt gehouden, zullen Enkele weken geleden werkte hzj de pariamenten der geassocieerde nog mee aan de opnamen van een Afrikaanae landen vertegenwoordigd film voor de televisie. zijn door elk drie afgevaardigden, in totaal dus 54, en evenveel leden OORLOGSMISDADIGER van het Europees parlement, dat 142 VOOR DE RECHTER afgevaardigden telt. De Afrikaanse landen zullen elk De 50-jarige Heinriclh Klauster- 500.000 francs bijdragen in de kosten meyer uit Buende in Westfalen zal van de conferentie, die regelmatig zich voor het gerecht moeten ver- caat bijeenkomen om de ontwikke- antwoorden voor moord in twintig lii gevallen. Naar de officier van justitie ling van de associatie te bespreken. Bielefeld donderdag meedeelde werkte Klaustermeyer, die al sinds 1961 in voorarrest zit, van 1940 tot 1944 op het bureau voor Joodse za ken van de Veiligheidspolitie in War schau. Hij wordt ervan beschuldigd, in het getto uit eigen beweging, zon- der daartoe bevel te hebben gekre- Kalm en onbewogen heeft de hoofd- gen, verscheidene Joodse mannen en verdachte in de vergiftigingszaak vrouwen op straat te hebben dood- Veenoord, de 45-jarige Aatje G.-J. geschoten. Ook zou hij de dood van vanmorgen de eis van de officier van een klein kind op zijn geweten heb- justitie bij de rechtbank in Assen, ben. aangehoord. Deze eis luidde: levens- lange gevangenisstraf. INDONESIëRS VERTREKKEN UIT Aan het slot van zijn betoog zei NOORD-BORNEO. mr. Van Oldenbeek, die het primair ten laste gelegde moord wettig Bij de controle-post te Pangkalan en overtuigend bewezen achtte: Ammo op Maleisisch-Borneo zijn „voor deze immorele, egocentrische, donderdag 32 gewapende Indonesiër? gevaarlijke vrouw, die overigens ge- aangekomen. Het was de eerste groep heel toerekeningsvatbaar is, ken ik Indonesische vrijwilligers die zich slechts een straf: gevangenisstraf volgens het akkoord tussen Indone- voor de duur van het leven", sië en Maleisië uit Noord-Borneo te- De zitting duurt voort, rugtrok- WIELRENNEN Miss Europa schoot Televizier-ploeg weg Pech aan de gecharterde autobus werd er de oorzaak van dat de Tele vizier-ploeg vrijdagmorgen een uur later vertrok dan was gepland. Bij de woning „Hier is het" van Kees Pellenaars in Breda was het al uren tevoren een drukte van belang. Tal van journalisten en pers-fotografen waren bij het vertrek aanwezig. Pel lenaars hield een wakend oog op het inladen van de omvangrijke bagage. De Amsterdamse schoonheidskonin gin Elly Koot. onlangs gekroond tot Miss Europa, gaf het startsein met een jachtgeweer van „De Pel". Het wekte uiteraard grote hilariteit. Toe- gejuichd door vele vrienden, kennis sen en supporters verdween de bus met optimistisch gestemde renners in de richting van Rouen, waar over nacht. zal worden. Zaterdag volgt het laatste stukje naar Rennes, start plaats van de tour. De laatste hon derd kilometer daarheen worden per fiets afgelegd. ZOETERWOUDE Voorlopig geen aktiviteit van PIT'54 Men schrijft ons: Nu het parochiehuis tengevolge van de brand in de kerk van St. Jans' Onthoofding ingericht is als Aloysi- uskapel, kan de tafeltennis-training voorlopig niet gehandhaafd blyven. Vanzelfsprekend betekent dit een zware slag voor de vereniging temeer omdat ook voor de competitie 1964- 1965 niet over de bekende speelruim- beschikt kan worden, zodat nieuwe mogelijkheden als die er zijn? moeten worden gezocht. Het bestuur deelt daarom mee, dat alle tafelten- nisactiviteiten voorlopig tot na de grote vakantie gestaakt worden. Nog vóór die tijd zal een algemene ledenvergadering worden gehouden. Spoedige berichten daaromtrent zul len aan alle leden en teamleiders worden toegezonden. Het bestuur van P.I.T. '54. KATWIJK Brandweermannen in Katwijk onderscheiden In het eigen gebouw werd de jaar vergadering gehouden van de Vrijwil lige brandweer te Katwijk. Bij deze gelegenheid had de uitreiking van ge tuigschriften en diploma's plaat*. Na de gebruikelijke agendapunten reikte burgemeester H. Duiker onderscheidin gen uit aan de heren K. Verloop, Jac. Zwaan en J. Verloop (diploma voor brandwacht eerste klasse), de heren H. W. van den Eijkel, J. Volker en H. Ou wehand (diploma brandwacht 2e klas se). Vervolgens werden drie leden on derscheiden voor hun jarenlange trouwe dienst. De heren J. Dubbeldam en G. de Best (25 jaar) en P. Bekker (30 jaar) ontvingen uit handen van burge meester H. Duiker een medaille en di ploma. Waarderende woorden werden tenslotte gesproken door de burgemees ter tot de heren A. v. d. Plas, H. Kruger en J. Remmerswaal die de vrijwillige brandweer gaan verlaten. De bestuursverkiezing had tenslotte tot uitslag dat de leden C. Ouwehand. N. J. Winters en Nic. Schuitemaker wer den herkozen. Raadsagenda Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad van ECHTPAAR SELLERS IS AAR DE RENNEN Katwijk bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: verkoop van grond in de Hoornespolder voor de bouw van 82 eengezinswoningen: voe ren van verweer tegen een door de heer L. J. Lamboo e.a. ingediend ver zoek om cassatie tegen de onteigening van grond in de Hoornespolder; vast stelling van een studiekostenregeling 1964; verlenen van krediet voor de aanleg van verwarmingsinstallaties ten behoeve van de gemeentebedrijven; ver lenen van krediet voor de aanschaffing van 6 transformatoren t.b.v. het elek triciteitsbedrijf; verlenen van krediet voor de stichting van een tijdelijk hoog spanningsstation aan de Burgersdijk- straat; verlenen van krediet voor de ver_ betering van de centrale verwarmings installatie van het politiebureau; be roep van de heer G. van Duijn tegen de afwijzende beschikking van b. en w. op zijn verzoek om vergunning tot het verbouwen van het pand Westpad 10; onbewoonbaar verklaren van dertien woningen; vaststellen van een verorde ning tot uitvoering van de artikelen 29 en 30 van de algemene bijstandswet; verlagen van het krediet verleend voor de bouw van twee houten noodscholen in de Hoornespolder; verlenen van kre diet voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en meubilair t.b.v. de noodlokalen van de Joh. Calvijnschool; verlenen van medewerking ex art. 72 der lager onderwijswet 1920 t.b.v. de Groen van Prinstererschool; verlenen van krediet voor het treffen van voor- zienningen aan de school voor buiten gewoon lager onderwijs „De Zonne bloem": verlenen van medewerking éx art. 72 der lager onderwijswet 1920 t.b.v. de chr. school voor ulo aan de Beste- vaerweg; verlenen van een aanvullend krediet voor de bouw van de chr. ulo school aan de Koningin Julianalaan; verlenen van subsidie aan de Katwijkse Damvereniging KDC. WASSENAAR Examen S. Adelbert College. Geslaagd voor eindexamen Gymna sium-A: Marijke Drummen, Katinka Komor, Koos Ouwerkerk, Dirk Vol ker. Gymnasium-B: Pay Hujjsmans, Paul Kauer, Frits Meijer, Joy Roo- zen, Monica Smulders. SASSENHETM Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht is met lof geslaagd voor het kerkelijk examen de heer J. F. Barnhoorn. EXAMEN IN ENDEGEEST". In de Psychiatrische Inrichtingen „Endegeest" c.a. te Oegstgeest slaag den: voor het le overgangsexamen: de zusters: M. C. J. Audoor; J. Bol land; M. L. L. Breedijk; J. M. v. Cam- penhout; J. H. G. Egberink; A. J. Jac- quemijn; G. A. Lamers; G. G. Nieuw- land; R. J. v. Och; M. I. den Os; M. Post; M. C. R. J. v. Slot; J. M. Tuyn; T. J. A. Vorstenbosch. De broeders: A. P. Gulden tops; A. H. A. Kuijte; A. G. Vandenbussche. Voor het 2e overgangsexamen: de zusters: A. v. d. Berg; T. A. G. M. J. Debeuf; L. de Groot; M. M, van den Hauwe; D. L. M. v. d. Kamp; T. J. v. Leerdam; J. C. Lubeck; J. C. v. d. Meer; P. I. Onderdelinden; M. P. de Poortere; A. M. de Schijver; C. A. Slobbe; L. J. M. Struycke; G. C. Wal ter, De broeders: L. de Vries; N. Wakker. Voor 't diploma ziekenverpleging B: de zusters: D. L. Amersfoort; J. M. v. d. Berge; J. I. Birge; W. A. de Jongh; G, C. v. Kan; E. W. Lager- veld; M. Noordervliet; J. W. v. Triet; J. Vermeulen. De broeders: J. J. de Bruin; H. M. Koek. De Britse acteur Peter Sellers, die hersteld is van een hartaanval, verlaat met zijn echtgenote, de Zweedse Britt Eklund zijn villa in Elstead. Het paar heeft zich speciaal gekleed om de Ascotraces te kunnen bijwonen. NOORD WIJK LEIDEN EN OMGEVING De vader van de elf jaar oude Luc Taron, die drie weken geleden in een bos bij Parijs werd gewurgd, heeft donderdag een uur lang ver geefs in een dierentuin in Parijs ge wacht op de moordenaar van zijn zoontje. Deze had hem opgebeld en gevraagd voor een ontmoeting naar de dierentuin te komen. ,-,De wurger" die na de moord op de jongen tientallen brieven aan po litie en pers heeft geschreven waarin hij zijn daad bekent, kwam niet op dagen. „Ik wist dat het een „grap" was", zei vader Taron later. Hoewel de onbekende veel bijzon derheden omtrent de moord blijkt te weten is de politie er niet volledig van overtuigd met de werkelijke moordenaar van Luc Taron te doen te hebben. Hij beweert hem te heb ben gedood omdat een telefonische eis om losgeld was afgewezen. Hij zou zich echter na de moord hebben gerealiseerd dat hij een verkeerd telefoonnummer had gedraaid. Een aantal Amerikaanse studen ten, die tegen de wil van hun rege ring Cuba bezoeken, heeft bloed af gestaan omdat de Amerikaanse rege ring „verantwoordelijk is voor het vloeien van Cubaans bloed". De lei der van deze groep, die tot een link se groepering behoort, heeft dit in een vraaggesprek gezegd. A.L.M. en K.L.M. vonden elkaar Nadat de luchtvaartkwestie in het Caribisch gebied drie jaar lang een punt van wrijving is geweest tussen de Antillen en Nederland is thans volledige overeenstemming bereikt. De Antilliaanse L.M. wordt een apart bedrijf waarvan de KLM voor lopig de enige aandeelhoudster zal zijn. Maar de Antillen zullen naar eigen inzicht tot 1969 toe op ieder gewenst moment de ALM van de KLM mogen overnemen, al zal men daarvoor dan uiteraard over de fi nanciële middelen dienen te beschik ken. KORTE GOLF De communistische partij in Japan heeft zes leidinggevende func tionarissen geroyeerd die niet be reid waren het kernstopverdrag van Moskou te veroordelen. Over dit verdrag zouden in de partij zoveel meningsverschillen bestaan dat het bestuur zou hebben besloten het par tijcongres voor september naar een later tijdstip te verschuiven. Een Russische parlementaire de legatie onder leiding van vice-pre mier Mikojan is naar Indonesië ver trokken voor een tegenbezoek na het bezoek van de Indonesische par lementaire delegatie aan de Sowjet- Unie van vorig jaar. Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar dkt, Van Gent, Plantage 14, tel. 22538; dkt, Wijdicks, Witte Singel 17, tel. 30177; dkt. Jan sen, Rijnsburgerweg 29B, tel. 53024; dkt. Roodenburg Vermaat, Boshui' zerlaan 8, tel. 26655; dkt. Meel, Thor- beckestraat 5, tel. 22522. Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Voor weekenddiensten van de tand artsen zie de raamborden. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, tel, 01713- 329, Roelofarendsveen; dkt. Brink horst, Stapenseastraat 6, tel. 01721- 269, Leimuiden. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038, Wijkverpleging zuster De Haan, tel. 2805. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, tel. 5121 (zaterdag 12 uur tot maandag 8 uur). Apo theek voor Hillegom en Lisse; Hil- legomse Apotheek, Hoofdstraat 78, tel. 5272. Tandarts Bollenstreek: C. Beek, Hoofdstraat 8, Hillegom, telef. 5723 (zaterdag en zondag 17.30—18 uur) Wit-Gele Kruis zuster M. C. Glas, Meerstraat 206, tel 5351. Katwijk aan den Rijn Dkt. H. M. Hueting, tel. 2102. Apotheek Ko ningin Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee Dkt. I. J. M. Schonenberg, tel. 2336. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleging zuster Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710 —24909, b.g.g. 01710—31297 (ook voor Hazerswoude-Rijndijk en Lei derdorp). Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714—278. Langeraar en Nieuwveen Dkt. A. M. van Dongen, Nieuwveen, tel. 01723101. Wit-Gele Kruis zuster Eijs, tel. 01725—777. Leiderdorp Dkt. P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Wijkver pleging zie Koudekerk aan den Rijn. Apotheek R. van Breest Smallen- burg is geopend. Leidschendam Dkt. J, H. Uhl, Schout van Eijklaan 82, tel. 3039. Ambulance bij spoedgevallen: bu reau rijkspolitie, tel. 3923. Wijkver pleging Groene Kruis, Willibrordus- straat 2, tel. 3449. Lisse Dkt. A. J. Duymaer ven Twist, Heereweg 295, tel. 3453. Apo theek en tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Simon van Capelweg 16, Noorden, tel. 01724—203. Noordwijk Dkt. Mulder, tel. 2230. Wit-Gele Kruis zuster J. van Stigt, tel. 3388. Apotheek alleen De Duinrand. NoordwUkerhout Dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, Noordwijker- hout, tel. 02583—2385. Tandarts Bol lenstreek zie Hillegom. Wijkverple ging Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. D. Held, Mare- laan 36, tel. 52265. Wit-Gele Kruis zuster Warmenhoven, tel. 51188, bgg 52426. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn, Sassenhelm Dkt. H. Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 7253. Wijkver pleging „Bethseda" en Wit-Gele Kruis zuster Van den Beukei, Em- malaan 1, tel. 7463. Wijkverpleging Groene Kruis Sassenheim en Om streken zuster Konijn, Kerkdam 3, Warmond, tel. 01711—250. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532—7393. Voorschoten Dkt. F. H. W. Swen Veurseweg 20, tel. 2356. Tandarts B. van Wijk, Kon. Julianalaan 32, al leen voor spoedgevallen, zaterdag en zondag 9.30 uur. Warmond Zie Voorhout. Wijk verpleging zie Sassenheim. Zwammerdam Dkt. G. J. Bre mer, Nieuwkoop, tel. 01725109. De Noordwijksc evenementen-com missie, bestaande uit de heren J. v. d. Haak, J. Buyze en J. Dekker, directeur van VW, heeft dank zij de vlotte bij dragen van enkele organisaties en meer dere ondernemingen aan de Koningin Wiihelmina Boulevard (waarvan één al bijzonder uit de slof schoot) en en kele grote instellingen het programma voor het komende seizoen vastgesteld. Het is het achtste jaar, dst deze com missie haar activiteiten voor de bad plaats ontplooit en onze indruk ls dat dit programma dé vorige verre zal overtreffen door de bijzondere attrac ties, welke men hierbij heeft kunnen inschakelen. Aan de top zullen wel staan het op treden van de Don Kozakken ruiters, het optreden van de beroemde Franse folkloristische dansgroep „La Lionaise". een fraaie rolschaatsenshow, voetbal wedstrijden tussen televisie-artiesten en de Noordwijkse politie, Noordwijk te gen de Duitse semi-profclub „Duisburg" en Noordwijk tegen een ere-divisieclub van de KNVB. Er zullen 4 grootse vuur werken worden afgestoken. Dat is min der dan voorheen, maar van betere kwaliteit. Vier concerten, waarvan drie met na afloop lampionoptocht, twee gro te taptoe's een drumband-concours, waaraan zes bands met majorettes deel nemen, terwijl nog in voorbereiding zijn enkele openluchtfilms bij de vuurtoren en het optreden van een groep bekende Nederlandse artiesten. TWEE MAAL: Informele Chroesjtsjow Voor de Russische premier woensdagavond met zijn gast heer aan tafel ging, nam hij premier Krag even apart. Chroesjtsjow haalde een minia tuurradio-ontvanger uit zijn zak, bevestigde hem aan de revers van Krag en stopte het hoorknopje in diens oor. Krag hoorde muziek en Chroesjtsjow zei: „Dat is .een goed middel als men zich ver veelt bij redevoeringen op of ficiële feestelijkheden". Slag vaardig antwoordde Krag hier op: „Dat is geweldig, maar toch zal ik het niet gebruiken als u vanavond het woord voert". Donderdag is Nikita in het stadhuis van Odense, op het Deense eiland Funen, opnieuw in het huwelijk getreden met zijn eigen vrouw Nina. Toen het Russische gezel schap namelijk een grote zaal van het stadhuis binnenkwam, vroeg Chroesjtsjow .waarvoor deze diende. „Een ogenblik", antwoordde de burgemeester van Odense, „ik zal het u laten zien. Gaat u eens naast uw vrouw staan. En neemt u haar bij de hand. Zo, en antwoordt u nu: wilt u, mijnheer Chroesjtsjow, deze vrouw tot uw echtgenote ne men?". Voor de kinderen zal weer een grote kleur- en tekenwedstrijd worden ge houden, alsmede de bekende schatgrave- rij. Het programma bestaat -seeds uit een dertigtal evenementen, terwijl dit nog voor uitbreiding vatbaar is. Voor de maand juni is vastgesteld: maandag 22 juni optreden van de Don Kozakken ruiters om 8 uur op het parkeerterrein aan de Golfbaan, donder dag 25 juni om 8 uur drumband-con cours op de Koningin Wiihelmina Bou levard en zaterdag 27 juni om 7 uur voetbalwedstrijd Noordwijk-Duisburg op het sportpark aan de Van Panhuys- straat. De evenementen voor juli en augus tus zullen wij wekelijks bekend maken. RIETSCHELF AFGEBRAND Gistermiddag is op de tuin van df fa. P. J. de Groot Zonen een grote rietschelf totaal afgebrand. De Noord wijkse brandweer, welke spoedig ter plaatse was, heeft ruim twee uur nodig gehad om deze brand te blussen. De oorzaak is onbekend. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Drumband-concours uitgesteld - Door het slechte weer van gisteravond is het drumband-concours te houden op de Koningin Wiihelmina Boulevard uitge steld en zal nu worden gehouden op donderdag 25 juni, 's'avonds om 8 uur. KON. MIJ. VAN TUINBOUW Ondanks de stromende regen van gis teravond bestond er goede belangstel ling voor de maandelijkse bijeenkomst van de Kon. Mij. van Tuinbouw, ge^ houden in „Het Hof van Holland" onder leiding van voorzitter M. J. C. Verweij. De chrysantenstekken, welke in de vo rige vergadering zijn uitgereikt, moeten thans in grotere potten worden overge zet en men zorge steeds voor 'n goede bemesting, terwijl het innijpen der plantjes voor 21 juni moet plaats vin den. Op 23 mei 1.1. is een goed geslaagde excursie gehouden naar de tuinen en kassen van de Dr. Willem van den Berghstichting onder leiding van de heren Bos en Visser. Tot zijn leedwezen moest de voorzitter mededelen, dat de zomerexcursie, waarvoor sinds vele ja ren een grote belangstelling bestond, dit jaar geen doorgang zal vinden, we gens het geringe aantal inschrijvingen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het Hoofdbestuur dat tot 15 juli a.s. ingeschreven kan worden voor deelname aan de wedstrijden voor het nationale kampioenschap bloem schikken. De afd. Leiden zal a.s. zater dag een excursie houden naar de flora en fauna in de Haagse duinen, bijeen komst bij de theetuin „De Kievit" om 9.30 um\ aansluiting is mogelijk. In principe werd voorgesteld een excursie aan te vragen bij het bestuur van de St. Bavostichting te Noordwijkerhout voor de bezichtiging van de tuinen en kassen. De uitslag van de keuring voor het puntenstelsel was: Lindhout 9 p.. Van Woerden 9, 9, 8 p. Door mej. W. C. van Es, sierbloemschikster te Den Haag, werd aan de hand van meegebracht ma teriaal een aantal nuttige wenken ge geven over de verzorging van afgesne den bloemen en het maken van tafel stukjes, hetwelk zij met een aantal dia's toelichtte. De volgende vergadering werd vastgesteld op donderdag 9 juli a.s„ waarop de lathyrus expositie zal worden gehouden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8