Geslaagd jeugdconcert door het Kunstmaandorkest GEEF PAPA Leidse Agenda VADERDAG NOLETS Enorme belangstelling voor modeshow van „Gezinsvoorlichting" Weerbericht Het weer in Europa VRIJDAG 19 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Lijm hout met plezier en met £33, CETAFLEX^? r Gistermiddag gaf het Kunstmaand orkest onder leiding van Anton Kerstjes een jeugdconcert, georgani seerd door de commissie „Estheti sche vorming van de Schooljeugd". Op dit geslaagde jeugdconcert waren aanwezig: leerlingen van de lagere scholen en van diverse kweekscho len. Een aandachtig dankbaar en zeer gedisciplineerd gehoor. Aan en kele genodigden en de pers was een plaats aangewezen op het front-bal kon. Dit is vriendelijk bedoeld, en daarom appriciëren wij ook deze geste, maar de muziek hoort men hier niet op z'n mooist. Aangezien de accoustiek in onze Gehoorzaal zeer gevoelig is, wordt de orkesttoon op deze plaatsen niet geflatteerd. De di rigent had een programma gekozen van Borodin, Smètena en Bizet. Eén moment waren wij teleurgesteld, dat er heel niet geput was uit de nieuwe re muziek, maar er werd veel geno ten, te meer, waar Anton Kerstj es een doelti*effende inleiding gaf. Van Borodin (1834—1887) werd gespeeld: „In de steppen van Mid- den-Azië", een stemmingsvolle or kest-impressie uit Siberië, met sterk- oosters-getinte melodietype, 'n eigen harmoniek, Slavisch van toonsoort. De dirigent liet eerst verschillende thema's horen, solistisch of door or- kestgroep. Daarna hoorden wij het 'n heerlijke LUIE STOEL van Wout Bergers Haarlemmerstraat 232 Rijnsburgerweg 121 (Advertentie) BURGERLIJKE STAND Geboren: Anita Maria dr van P. J. M. de Boer en S. H. M. Smits; Wil- helmina Johanna dr van J. Mulder en J. Nagtegaal; Roland Richard Carl zn van A. L. Kimpel en M. Phi- lippo; Matthijs zn van H. J. Paddist en C. Colpa; Johanna Pieternella dr van J. N. Haasbroek en M. Haan tjes; Andreas Matthias zn van J. E. Niemeijer en J. Pot; Marianne dr van W. Algera en N. de Jong; Lau-: rens Cornelis Alfred zn van J. van der Wal en N. P. G. van Beelen; Barbara Ruth dr van J. Keuken en M. W. Bakkers; Willem Cornelis zn van H. Krijgsman en D. A. Haas noot; Helene dr van J. Zwaan en W. Klein veld; Johannes Martinus zn van J. M. Hogeboom en M. C. H. van Dinten. Getrouwd: J. J. Kisman en M. M. Meertens; F. van Ginkel en M. Don ker; R. van der Loos en V. J. G. van Uhm; H. F. van Beukering en M. Daalmeijer; G. J. J. Bakker en G. A. M. Ham; W. L. Planje en M. C. Ser- dijn; G. B. J. Versteeg en M. A. van Haalem; P. van Beelen en J. Vlas veld; A. S. Straathof en A. M. de Jong; H. A. van Egmond en H. W. A. M. Vermeer; D. J. van Keimpema en A. H. M. van Diest; P. van Ouds hoorn en C. de Leen. Overleden: C. A. Knijnenburg, 69 jaar, man; F. H. W. Kissing, 15 jaar, zoon. VRIJDAG 19 JUNI Holland festival. Opvoering van „Getemde Feeks" op het binnenplein van de Leidse Academie, Rapenburg 73. Aanvang 20.30 uur. Stichting Leidse muziekschool. Leerlingenuitvoering in de Louise de Coligny-HBS. Aanvang 19.30 uur. ZATERDAG 20 JUNI Mij. voor tuinbouw en plantkunde. Excursie naar Wassenaar Vertrek 9.30 uur. Holland festival. Opvoering van „Getemde Feeks" op het binnenplein van de Leidse Academie, Rapenburg 73. Aanvang 20.30 uur. ZONDAG 21 JUNI Rijksmuseum voor Volkenkunde - Vertoning van film „Indianen van de Prairie", toegelicht door dr. A. J. Ja- wad. Aanvang 3 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 18 tot en met 24 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Er helpt geen lieve vader aan (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7 00. 9.15 uur Lido: Wrekende kogels (19 j.). Dagelijks: 2.30, 7.i5, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7 00. 9.15 uur Luxor: The Christine Keeler Story (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00, 9.15 uur Studio: Billy Budd (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7 00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00. 9.15 uur Trianon: Irma la Douce (volw.). Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00. en 8.00 uur. Rex: Gunfight at Comanche Creek (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4 45. 7 15, 9.15 uur Ma. t/m wo.: Al Capone (str. volw.). geheel met veel bekoring gespeeld en met dynamische contrasten. In het begin was de inzet van de klarinet minder gesoigneerd, maar het geheel was geslaagd en mooi en viel dan ook in goede aarde. Daarna werd overgegaan naar Smètena (1824-1884) naar diens „Die Moldau" uit de cyclus „Mijn Vader land", geïnspireerd op het landschap van Bohemen. De componist laat ho ren hoe de grote rivier ontspringt uit twee bronnen die al vrolijk spette rend, breder en breder wordt, gol vend en schuimend met haar ver snellingen. De violen schilderen het stromen van het water. De hoorn- fanfares als bij een jachtpartij, een boerenbruiloft is het opschrift in de partituur met de vrolijke polka. Een heel fijn gespeelde nymfendans in de maneschijn. Het laatste hoekdeel ty peert weer het kolken van het water, stromend langs de oude burcht Vyschrad. En de Moldau stroomt, voort, te horen in de thematische voortgang in de muziek. Ook hier werd in de aanvang niet geheel ex act geïntoneerd door de fluit. De derde en iets latere tijdgenoot Bizet (18381875) was vertegen woordigd met de bekende Arlèsien- ne-suite. In het derde deel speelde de fluitist zeer mooi en geacheveerd. Bij het slagwerk kregen wij mooi spel te horen op de tambourin. Het samenspel was exact en werd zon der reserve genoten van de met gloed gespeelde muziek. Veel spanning bij de toehoorders en dankbaar applaus voor de dirigent-inleider en het Kunstmaand-orkest. Het tweede con cert volgde om 3.15 mèt hetzelfde programma. J. KORTMANN 5.000,- GESTOLEN UIT BRANDKAST BIJ GARAGE VAN ULDEN Inbrekers z(Jn vannacht aan het werk geweest In de Verdamstraat. Door een deur van het magazijn van het garage bedrijf Van UIden te forceren en door een raampje in het kantoor open te sc* ïiven belandde (n) de inbreker(s) Voor de brandkast. Om de brandkast te openen heeft men niet veel moeite be hoeven te doen. Naast de brandkast hing een stofjas in een van de zakken vond men de sleutel. Uit de brandkast wordt nu een bedrag van ƒ5000.-. ver mist. De Pestalozzischool in de Kernstraat (dicht bij de Verdamstraat) kreeg ook in dezelfde nacht bezoek. Door 'n ruit te vernielen verschafte men zich toe gang tot de school. Kasten en lessenaars werden grondig onderzocht en overhoop gehaald, maar vermist wordt er tot nu toe niets. De politie, die verband ziet tussen beide inbraken, heeft nog niet de hand kunnen leggen op dè dader(s) GELUK BIJ ONGELUK Goed voor de bestuurder en de inzit tende passagiere, dat het niet op de grote weg gebeurde en goed, dat er toevallig geen voetganger of fietser ge troffen werd, maar het had heel wat minder fortuinlijk kunnen aflopen Gisteravond omstreeks acht uur brak het linkervoorwiel van een personen auto af op het kruispunt bij de Gijze- laarsbank. Het wiel schoot met n' boog over het kruispunt en stuitte met een flinke klap terug. Een kraanwagen moest er aan te pas komen om het opgestopte verkeer weer lucht te geven. ALGEMEEN STUDENTEN PERSBUREAU TE LEIDEN Het nieuw opgerichte Algemeen Studenten Persbureau zal in Leiden worden gevestigd. De centrale redac tie komt te staan onder leiding van de perschef van de Nederlandse Stu denten Raad, de Leidse student J. H. Th. Knook. De Raad heeft onlangs het besluit genomen om te komen tot een bundeling van de berichtgeving uit de studentenwereld. Het daartoe in het leven geroepen persbureau zal in september a.s. gaan functioneren. Heet-van-de-naald-nieuws zal het ASP over het algemeen niet kunnen geven. Zijn belangrijkste taak zal zijn het verstrekken van voorlichting over studentenaangelegenheden. Ook als documentatie-centrum zal het goede diensten kunnen bewijzen. Het ASP wil zich beijveren bekend heid te geven aan de steeds meer om vattende werkzaamheden van de NSR. Men hoopt alle Nederlandse studenten te bereiken via een infor matiebulletin. In elke universiteits- en hogeschool- stad in Nederland zullen correspon denten worden aangesteld om het plaatselijke nieuws aan de centrale redactie door te geven. DOCUMENTATIE. De verwachting is, dat er nu weldra een einde zal komen aan de vaak ver warde berichtgeving die dikwijls moeilijk te controleren was. De tijd voor een goed geïnformeerd docu mentatie-centrum was inderdaad meer dan rijp. Sinds enige tijd wordt in vele stu dentenkringen krachtig gepleit voor een demping van de kloof tussen stu dent en maatschappij. Een goed ge documenteerde nieuwsvoorziening is bij deze belangrijke ontwikkeling on ontbeerlijk. ZOMERCURSUS AMERIKAANS RECHT TE LEIDEN Gift van Ford Van 29, juni tot 24 juli 1964 zal voor de tweede maal in het „Gravensteen" te Leiden een zomercursus over Ame rikaans recht worden gegeven door zes hoogleraren van de juridische fa culteit van de Columbia University in New York. Betrof het in 1963 een experiment, door de Leidse Universi teit en Columbia University groten deels op eigen kosten georganiseerd, de cursus van 1964 is een onderdeel van een programma voor vijf jaren, mogelijk gemaakt door een gift van de Ford Foundation. Ook de Universiteit van Amster dam is thans betrokken bij deze on derneming, wier officiële naam is „Leyden - Amsterdam - Columbia Summer Program in American Law" De cursussen zullen het ene jaar in Leiden, het andere jaar in Amster dam plaatsvinden. Na de „Leden Ses sion 1964" zal dus een „Amsterdam Session 1965" volgen. De cursus is be stemd voor jonge Europese juristen (of ver gevorderde juridische stu denten). Edelstenen in het Morskwartier B. en W. hebben besloten aan een aantal straten in het Morskwartier de volgende namen te geven: Diamantlaan, Granaathof, Onyxhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijn straat, Topaaslaan, Parelstraat, Aqua- marijnstraat. Traditiegetrouw zal de Adelbertver- eniging, afdeling Leiden, zaterdag 27 juni a.s. de beêvaart organiseren naar de Adelbertakker te Egmond-Binnen. Aldaar zal om 20.30 uur de H. Eucha ristie worden gevierd. Zij, die aan deze beêvaart willen deelnemen, kunnen zich opgeven bü de voorzitter, dr. M. A. v. Dongen, tel. 01710-24080 of bij de secretaris, tel. 01710-F0452. Het is de bedoeling dat zij, die over een auto beschikken, niet-autobezit ters in de gelegenheid stellen mee te rijden, en om 19.15 uur vanaf 't sta tionsplein te Leiden te vertrekken. VERHINDERD VOOR HOHE MESSE Thom de Klerk,-solo-fagottist van 't Concertgebouworkest, is uitgenodigd door het bestuur van The American Wind Symphony Orchestra, een zo mercursus voor blaasinstrumenten in Pittsburg te leiden. In verband hiermede is hij verhin derd zijn medewerking te verlenen aan de uitvoering van de „Hohe Mes- se" op 23 juni a.s. in de Pieterskerk. Brian Polland, eveneens lid van 't Concertgebouworkest, zal hem die avond vervangen. Duivensport LPC: Plaats van lossing Orleans, afstand 508 km. Eerste duif zaterdag te 14.03.34. 1 B. Geenjaar, 2 L. v. d. Nieuwen- dijk, 3 en 8 P. v. Dijk, 4 Bink v. d. IJssel, 5 H. v. Alphen, 6 H. v. Riet, 7 Verlint-Tseke, 9 H. Sterk, 10 J. Warmond. Laatste prijswinnende duif 14.57.12. ZONDAG 21 JUNI Dus naar HERENMODEMAGAZIJNEN BOTERMARKT 8—9 Zeer grote sortering Weekend- en Vakantieshirts ook in de zo moderne donkere tinten Overhemden Tricot nylon Bel-O-Fast Kerko Fablo Kenmore Trenco Trevira dassen wasbaar en geheel kreukvrij vanaf 3.95 Leuke MANCHETKNOPEN vanaf ƒ1.95 BADSLIPS en ZWEMSHORTS ZAKDOEKEN KAMERJASSEN v.J (Advertentie) VOORSCHOTEN Voorschotens Kamerorkest gaf eerste concert In de Ned. herv. kerk gaf het Voor schotens Kamerorkest zijn eerste concert. Onder de bekwame leiding van de heer Lucius Voorhorst werd geconcerteerd. Op initiatief van en kele Voorschotense ingezetenen werd dit orkest in september 1963 opge richt en al spoedig bleek, dat er be langstelling bestond voor een kamer orkest, waarin amateurs voor eigen genoegen en onder goede leiding kun nen musiceren. Het orkest omvat momenteel 22 man: 11 violisten, 2 alten, 3 celli, 2 fluiten, 1 hobo, 2 klarinetten en 1 clavecimbel. Na een half jaar samenspelen en repeteren kwam men tot het eerste concert met een behoorlijk resultaat. Dit ligt niet alleen aan de deskundige leiding van de heer Voorhorst, maar zeker ook aan het enthousiasme van de leden. Uitgevoerd werden Concerto pastorale van Joh. Chr. Pez, Sinfonia in F dur van C. Schwindl en Sechs Contretünze van L. von Beethoven. Na de pauze Concerto in Bes dur van G. Fr. Handel, uitgevoerd met medewerking van Jaap Stotijn, hobo. Dit stuk ontving langdurig applaus, waarop het derde deel werd herhaald. Met de suite in G dur van G. Ph. Telemann werd het concert besloten. KATH. JEUGDSOCIETEIT „KAPRIES" De kath. jeugdsociëteit „Kapries" hield haar eerste jaarvergadering. Deze werd bijgewoond door pastoor J. A. Blonk, kapelaan J. Duivesteijn en de heer A. v. d. Mijn, als afge vaardigde van het kerk- en school bestuur en de heer H. Gielen als afgevaardigde van het Diocesaan-be- stuur van de KJM. De aftredende voorzitter, de heer C. Populier, sprak een jaarrede uit. Hij bedank e het school- en kerkbestuur voor het op gunstige voorwaarden afstaan van de lokaliteit. Hij prees de doortas tendheid van de leden bij het tot stand komen van de statuten. De jeugdsociëteit hield 43 avonden, waarvan er 23 aan cultureel werk waren besteed. Zes van deze avonden waren door de leden verzorgd. En het is de bedoeling van de sociëteit het aanmoedigen en bevorderen van het initiatief van de leden. Enige sprekers, die in het afgelopen jaar de sociëteit bezocht hebben, waren pater dr. Hermans, MSC, pater Dirk- se SCJ, en Indra Kamadjojo. Op deze vergadering trad het oude bestuur af en werd een nieuw be stuur aangesteld. De nieuwe voor zitter, de heer W. Wiegant, dankte de heren C. Populier en J. Kleijs voor het vele en moeilijke werk, dat zij voor de sociëteit hadden gedaan. Al het mogelijke zal worden gedaan om de ideeën en initiatieven van de leden in enigerlei vorm te verwe zenlijken. Het nieuwe bestuur is nu als volgt samengesteld: voorzitter W. Wiegant, Verdilaan 9. secretaresse mej. M. Fortanier, Leidseweg 162 en penningmeester R. L. G. Hogenelst, Kon. Wilhelminalaan 13. „De Zwaluw". Wedvlucht Orle ans, afstand 504 km. Gelost om 6.30 uur met z.w. wind en warm weer. Aankomst le prijsduif 14.03.05, snel heid 1108.58 meter. Mooiste uitslag C. Zwaan, die met 6 duiven meedeed en 6 prijzen wist te behalen. De prij zen werden als volgt behaald: Gebrs. Belt 1-5-21; D. Brouwer 2-3-18-29; Fr. Hendriks 4-9-14-24; A. de Graaf 6-7-23; H. B. Ammerlaan 8; C. Zwaan 10-13-17-22-28-30; H. H. J. van Kla veren 11-26; J. Schrijvers 12; T. van Wissen 15; M. Straathof 16-27; P. N. van Wissen 20; P. Aertsen 19; C. de Mooij 25. BEURS0VERZ1CHT AMSTERDAM, 19-6 AKU was aan de flauwe kant met een koersverlies van zes punten ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Nadat dit fonds op 488 was geopend daalde de koers, als gevolg van geringe aan bod, tot 484. Later op de middag trad echter een herstel in tot 486. Philips zakte een halve gulden tot f 152.90. Unilever een gulden lager op f 143.60, terwijl Kon. Olie goede weerstand bood op f 159.90 (f 160.10). Hoog ovens werden twee punten lager ge adviseerd op 628. Gedurende de ge hele beursduur bleef de omvang van de handel vandaag klein met weinig veranderingen. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalde AKU deze beursweek circa vier, Hoogovens circa acht punten. Phi lips zakte circa een gulden in, daar entegen boekte Unilever bijna een gulden winst. Kon. Olie daalde een halve gulden. Over de scheepvaartsector valt wei nig te vertellen. De stemming w.as er nauwelijks prijshoudend. Het aan bod Staatsfondsen blijft nog steeds aanhouden, waartegenover niet vol doende vraag aanwezig is. In de lokale afdelingen zetten aan delen Ngojnbezi de koersstijging ver der voort. Leidsche wol werd gevoe lig lager geadviseerd. De niet onbe langrijk hogere winst over het afge lopen boekjaar van Arch N.V. was nog niet van invloed op de koers van de aandelen van deze maatschappij omdat genoemde winst nog in een te kleine kring bekend was. Claims Elsevier verlieten vandaag de markt, met die van Varrossieau en Van Ber kels Patent werd een aanvang ge maakt. Op 30 juni kan a pari met claimrecht worden ingeschreven op f6,9 min. 5 1/4 pet. converteerbare olibagties Blaauwhoed, waarvan de conversiekoers 475 is. De claimhan- del begint woensdag 24 juni. Voor dezelfde firma kan op genoemde da tum vrij worden ingeschreven op f 5 min. 5 1/4 pet. 20-jarige obligaties te gen 99^ pet. OEGSTGEEST De jaarlijkse modeshow, waarop cursisten van de naaicursussen, uit gaande van de Stichting Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting Oegst- geest, de zelfgemaakte kledingstuk ken tonen, is zo langzamerhand uit gegroeid tot een evenement waar honderden dames belangstelling voor tonen. Er waren zelfs afgevaardigden van de Stichting uit Rotterdam, Haarlem, Schiedam en Vlaardingen naar de grote zaal van het parochie huis getogen. De presidente, mevr. P. H. Smits- Witvliet, heette in het bijzonder wel kom de echtgenote van burgemeester Du Boeuff, de ladyspeaker mevr. v. Herwaarden en de pianist de heer J. v Batenburg. Voorafgaande aan de show traden enkele dansparen van de pers.ver. van Gemeentewerken voor het voet licht. Zij dansten een quadrille, het geen door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. Hierna was mevr. v. Herwaarden aan het woord, die op charmante wijze uitleg gaf bij het getoonde. Er waren enige leuke verrassingen. Op de eerste plaats voor mevr. Cle- veringa, die de derde maal in suk- sessie meedeed en daarvoor 'n fraai boeket rozen en een doos bonbons kreeg aangeboden. Verder was er 'n ras-echte Beatle-fan, die op muziek van de Beatles in een fraaie Beatle- jurk de zaal dóór-danste! Ook was er een „Groningse damesstudente", die de feestkledij toonde zoals deze thans op het Groningse Universiteits- feest gedragen wordt. Bijzonder fraai was een pakje van gordijnstof. De dame die dit toonde had 10 gulden aan materiaal uitgegeven Verder was er o.a. kindermode en voor de teenager de katoenen over- gooiers. Bij de dames vierde de „mi litary-look" in de pakjes hoogtij. Aan het slot van de avond was mej. v. Gastel de bruid in een prachtig bruidstoilet, naar een ontwerp van de leidster van de cursus, mevr A. J Keunen-De Koning. Een aardige bij zonderheid is dat mej. v. Gastel in deze japon, welke veel bewondering oogstte, over enkele dagen écht de bruid zal zijn. Een Leidse student, de heer Th. v. Hemeren, trad als brui degom op. De bruidsmeisjes Ellen en Joke van Tongeren waren respectie velijk gekleed in een lichtblauw en een rose korte japon. Mevr. Kraan bood ten besluite me vrouw Keunen een boeket roze ro zen aan en een zilveren roomstelle- tje voor de uitstekende wijze waar op zü de dames het gevoel voor het zelf-doen en de mode had bijgebracht. Mevr. Keunen bood op haar beurt mevr. Herwaarden roze rozen aan en mevr. Smits-Witvliet sprak woorden van hulde aan het adres van de da mes en de pianist, de heer Batenburg, die een fraai boek aangeboden kreeg. Geslaagd Aan de universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen politieke en sociale wetenschappen de heer I. Stants. LEIDERDORP Geboren: Johannes Cornelis Maria zn van J. F. Tolhuisen en M. J. Kool. Ondertrouwd: Peter Anton 4 Hoog kamer, 23 jaar, bedrijfsleider slage rij, wonende te Leiden en Catharina Johanna Meijer, 17 jaar, verkoop ster; Jan Wouter van der Hoogt, 22 jaar, chauffeur en Maria Katharina Johanna van de Kuilen, 16 jaar. winkeljuffrouw, wonende te Hazers- woude; Willem Bosman, 39 jaar, fa brieksarbeider en Jacoba Platteel, 42 jaar, zonder beroep, wonende te Lei den. Getrouwd: Peter Frans Hendricus van Proosdijk, 29 jaar, bedrijfsleer- meester, wonende te Leiden en Lydia Meijer, 25 jaar, onderwijzeres. SCHEEPSBERICHTEN Castor 19 te Livorno verw.; Kaby- lia (t) 19 van Hamble nr Curasao; Alkmaar 18 in Mons Passagr naar Boston; Kosicia (t) 19 te Thamesha- ven; Laarderkerk 18 in Suezkanaal; Khasiella 17 te Punta Cardon; Kosi cia (t) 19 te Shellhaven; Nieuw Am sterdam 19 te Southampton; Alphac- ca 18 van Rotterdam naar Bremen; Maasdam 18 van Rotterdam nr Bre merhaven; Palamedes 18 van Rotter dam nr Amsterdam; Acmaea-t 18 te Montevideo verw.; Alcor 17 van Las Palmas nr Kaapstad: Cinulia-t 17 in Kielerkanaal nr Stockholm; Parkha ven 17 van Maceio naar Santos; Va- sum-t 17 van Fao naar Tabangao; Overijsel 17 t/a rede Lorenco Mar ques; Wonosobo 18 pass Kaap Sint Vincent naar Hamburg. MARkTBLRICHTLN LEIDEN, 19-6. Vee Resp. aan voer, prijs en handel: melkkoeien 65. 850-1275-1450, rustig; vette koeien p kg gesl. gew. 260, 3.40-4.15-4.55; vare koeien 30, 800-1050-1350, kalm; vet te kalveren p. kg lev. gew. 139, 2.40- 2 80-3.20, kalm; nuchtere kalveren 90, 145; id. p. kg. lev. gew. 29, 1.15-1.55, kalm; vette schapen 260, 95-120-135, matig; vette lammeren (overhouders) 162, 125-140-155, matig; varkens 38; drachtige zeugen, 400-500, stil; schrammen 125, 95-115, stil; biggen 529, 60-70-75, stil; geiten 7; zuig- en weidelammeren 983; zuiglammeren, 105-120-132.50, matig; weidelamme ren, 95-130, kalm; Texelse lammeren 550, 95-130, kalm; totale aanvoer 3182. Kaas Aangevoerd 12 partijen Goudse en 6 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas le kw. tot 2.94; Leidse kaas le kw. tot 2.90 Han del kalm. R'VEEN, 18-6. Bloemen Colvil- leis 40-1.30, Irisseq 35-80, Anemonen 6-14, Anthemus 18^26, Esther Read 5-36, Wirrals Supreme 10-72, Dui zendschoon 14-32, Goudsbloemen 8- 28. Dahlia's 30-80, Campanula 16-34, Lathyrus 8-32, Ornithogalum 40-90, Statice 13-36, Gips 12-18, Snijgroen 40-80, Zinnia 18-30, Violieren 30-65, Leeuwenbekken 13-26 p. bos, Am. Anjers: Sim rose 4-17, Sim rood 4- 18. G.J. Sim 7-9, Arthur Sim 6-10, Princess Ann 14-16, Fanfare 7-10, Ro zen 3-26 p. st. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) LAGE TEMPERATUUR Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen noord en west. Koud weer. HELSINKI h. bew. 21 4 STOCKHOLM h. bew. 21 11 OSLO regen 20 11 KOPENHAGEN zw. bew. 20 15 LONDEN motregen 17 11 AMSTERDAM onweer 21 13 BRUSSEL regen 25 13 LUXEMBURG zw. bew. 27 13 PARIJS motregen 23 12 BORDEAUX h. bew. 20 8 GRENOBLE zw. bew. 29 15 NICE 1. bew. 26 18 BERLIJN h. bew. 27 18 FRANKFORT h. bew. 29 15 MüNCHEN geh. bew. 26 17 ZURICH regenbui 26 14 GENEVE regenbui 28 15 LOCARNO onweer 26 16 WENEN h. bew. 27 INNSBRUCK zw. bew. 28 ROME h. bew. 28 14 AJACCIO onbew. 26 15 MADRID 1. bwe .32 14 MALLORCA zw. bew. 27 18 LISSABON onbew. 25 15 P A U ZE DE SPIJBELAAR Niet iedereen brengt zijn dag zo goed door als Bernard van Clairvaux, en toch voelde hij zich een spijbelaar. Hier is hij: „Neem aan, o Heer, van mijn tries te leven de rest van mijn jaren, in ruil voor de jaren die ik heb ver daan. Mijn dagen zijn vervlogen zon der vrucht. Ik kan ze niet terugroe pen, maar geef mij ze thans in boet vaardigheid te overdenken. Geef mij, Heer, mijn kwade gewoonten te ver laten en te doen wat U behaagt. Geef mij de ijver, waarmede ik tot dusver de zonde diende, met uw hulp van nu af aan te richten op uw wil," PUZZEL Nr. 504. Hor.: 1. vogel, 7. mu zieknoot, 8. scheik. element (afk.), 10. maanstand, 12. houten vat, 14. familielid. 15. wiel, 17. lichaamsdeel, 18. frans beeldhouwer, 19. meisjes naam, 21. baan voor balspel, 23. en omstreken (afk.), 24. vaartuig, 26. meisjesnaam, 27. gebod, 28. voeg woord (Fr.), 30. betaald. Vert.: 2. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 3. bedorven, 4. zijtak Do- nau, 5. water in Friesland, 6. witte mier, 9. in 't oog vallend, 11. dam langs een water, 13. beneden, 14. ri vier in Italië, 16. spoedig, 17. voor voegsel, 20. ontkenning (Eng.). 22. deel van de mast, 24. vis. 25. papegaai in N. Zeeland, 27. ga (Eng.), 29. scheik. element (afk.). Oplossing morgenavond. Nr. 541. Oplossing. Hor.: 1. drive, 7. teint, 9. al, 11. Lena, 12. rem, 14. ram, 15. eed, 16. ont, 18. égo, 20. noen, 22. re, 23. dreef, 25. snert. Vert.: 2. R.T., 3. iel, 4. vierde, 5. Enna, 6. Warmond, 8. tamboer, 10. le, 13. meteen, 17. nors, 19. gr, 21. nee, 24. fr. PUNT

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4