RONDE VAN LIMBURG EEN HEL DOOR HITTE EN ZUIGEND ASFALT GEHAVENDE KARSTENS TOCH NOG OP VIJFDE PLAATS TELEVIZIERPLOEC TELT NOG STEEDS NIET MEE Feestelijke prijsuitreiking Zilveren Molentoernooi Tegen sprint van Zoet had niemand een verweer .MAANDAG 15 JUNI 1964DE LEIDSE COURANT hoogste drie minuten, slaagden de medevluchters er niet meer in het gat te dichten. Onweerstaanbaar achterhaalde Tummers de vluchtelingen en direct ging hij door. In de slotronde van acht kilometer via Stein, Beek, Ge leen, Elsloo weer terug naar Stein vergrootte de Limburger zjjn voor sprong nog. Met 64 seconden op Cees Brugel stoof Tummers als eerste over Van de vijftien man sterke kop groep was inmiddels Drummen afge vallen. Karstens eindigde als vijfde, terwijl Nol Kloosterman met zijn tiende plaats weliswaar iets minder kreeg dan hij eigenlijk verdiende, maar op ondubbelzinnige wijze on derstreepte dat zijn vorm er is. De uitslag van de zestiende ronde Jan Tummers heeft zaterdagmiddag zijn naam bijgeschreven op de ere lijst van de Ronde van Limburg, maar de grote prestatie kwam op naam van Gerben Karstens. De Leidenaar, die zes dagen daarvoor danig geha vend uit de Ronde van Zuid-Holland kwam, reed de barre wedstrijd niet U1U6C1 ol, alleen uit, maar wist zelfs nog als vijfde over de streep te stormen. „Het de streep, is de moraal, zie je" vertelde Karstens na afloop van de in de hitte verre- Van de den, verschrikkelijk zware ronde door het Limburgse land. „De krammen •itten er nog steeds in en ondanks de hitte zat ik met rillingen op de fietsHet was een verschrikking. Niet alleen omdat de wonden nog niet waren genezen, nee, het waren de vlakke weggedeelten, waarop de ban den in het teer wegzogen De ronde van Limburg die zater- der leiding van Nol Kloosterman en ~v va,, u aag voor de zestiende maal werd ge- Gerben Karstens met Boog en Bastin van Limburg luidt: J,°"d®n JJJf de zwaarste van alle. zich naar alle leiders werkte, was de 1 J. Tummers (Geulle) 194 km in iVhet M T, UUr StrUd beslist 5-22-47; 2 C- Brugel (Zevenbergen) op V, ïïn Stfmn,vïï 1.04; 3 J. Doek (Heerlerheide) op m i "f V 7ITTrFlVn ASFATT 1'08' 4 H' Hesen (Geleen) op 2.07; na meer dan vijf uur ploeteren de £IJ1LL[\L( Aar AL 1 5 G. Karstens (Leiden)6 A. van Ke^ f'™eP' De wf afgestapt. De zon menade (Eindhoven); 7 M. van Gin- had zijn werk gedaan. Op de zuigende asfaltwegen begon- neken ('t Schijf); 8 H. Peters (Heem- Over het golvende heuvellandschap nen de renners aan hun laatste tien- stede); 9 N. Lute ('s-Graveland); 10 begon de karavaan aan een tocht, die tallen kilometers. Dertig kilometer A. Kloosterman (Leiden); 11 J. Bas- van alle lieftalligheid ontdaan was. voor het einde, in Meersum, sprongen tin (Voerendaal)12 J. van Geel Een tocht die een verschrikking zou Jan Doek en Cees Brugel weg. Vijf- (Breda); 13 D. Holst (Haarlem); 14 worden. tien kilometer later ging ook Jan J- Boog (Laten) allen in dezelfde tijd Tummers er achter aan en hoewel de als Hesen; 15 J. Drummen (Beme- Er zat ondanks de alles verzengen- voorsprong niet groter werd dan ten len) op 5.06. de zon reeds direct strijd in de koers. Het grote Limburgse contingent ren ners wilde laten zien, dat zij kon den fietsen en het peloton, met alle kanshebbers liet de mannen van het eerste uur gaan, in die wetenschap, dat de beslissing onmogelijk reeds nu kon vallen. Eerst toen na anderhalf uur de steeds beter rijdende Nol Kloosterman er tussenuit ging met de Bredase renner Piet Cooremans en de Fries Henk Hoekstra, werd in de meute alarm geslagen. De voorsprong- j t» T werd niet groter dan een minuut en e vlerde etappe van de Ronde van Jan Derksen, trainer van onze voor de heuvels was de groep weer Zwitserland werd zondag geheel be- amateurs voor Tokio, volgde met bij- bUeen' -eerst door de twee Zwitsers Werner ^01^'SMUf&t Weber en Kurt Gimmi. Zij hadden Van der Lans en Schuuring, van wie aan het einde van de vrij vlakke 154 Oudkerk en Schuuring naast de ren- ner Bert Zoet reeds vrij zeker van Na 100 kilometers viel de beslis- m lanRe etappe van Bazel naar uitzending zijn. sing. In de heuvels met de venijnige Pfaeffikon een voorsprong van ruim klimmen van Slenaken, Simpelveld, u„n flDpeto Derksen is nog zoekende naar de Epen, Noorbeek en Mteer ontstond v'er.mlnu,fn op hun eerste achtcr" vierde renner, die de ploeg moet de kopgroep, waaruit de winnaar zou volging. Huub Zilverberg, rijdend completeren, komen. voor Flandria, bezette de vierde Acht renners gooiden de knuppel piaats. in het reeds sterk gedunde peloton. Renners als Coen Visser» Jan Pj?ter" De Televizierploeg van Kees Pelle- se, Cor Schuuring, Bart Zoet Henk naars werd door het te laat binnen. Cornelisse en Evert Dolman hadden komen van Jan Hugens tot vijf man reeds koelere oorden opgezocht. Iets, gereduC(,erd. Geen van hen speelt dat Tummers, Hesen, Lute Van Gm- nog een rol van betekenis in de al. neken, Van Kemenade, Peters, Doek gemene rangschikking. Zondag zijn de wielerwedstrijden en Brugel niet deden. van internationale avondzesdaag- Fel trok dit achttal er tussenuit en De uitslag van de Vierde etappè se in Beek voortgezet. België-A heeft toen zich later nog een groepje on- was: 1 Werber Weber (Zwits.) 3.45.08; na vier dagen zijn voorsprong ,kun- 4 Zilverberg (Ned.) 3.49.14; 10 Wou- nen behouden. In de koppelwedstrijd ters (Ned.) 3.52.07; 12 Haast (Ned.) van 30 minuten bezette Post-Captein 3.52.28; 14 Van Est (Ned.) z.t.; 21 ex de tweede plaats achter Van Est-Ha- aequo: o.a. Damen (Ned.) en Van der vings. Klundert (Ned.) z.t.; opgegeven: De stand na vier dagen luidt: Knops (Ned.); te laat binnen: Hu- i België-A 270 p., 2 Vredestein 221, gens (Ned.). 3 Televizier 212, 4 België-B 208, 5 Ca- ballero 193, 6 Zwitserland 181, 7 Aci- Het algemeen klassement luidt: fit 153, 8 Duitsland 135 p. RONDE VAN ZWITSERLAND VENIJNIGE KLIMMEN België A behoudt leiding iu avondzesdaagse Verrassend veel Sharpies op Buiten IJ-wedstrijden De zeilwedstrijden nabij Durger- dam, georganiseerd door enkele Am sterdamse watersportverenigingen hadden ditmaal een verrassend groot aantal deelnemers in de 12 M2 Shar- pieklasse, waar niet minder dan 21 inschrijvingen deze klasse tot de grootste maakte van het aardige pro gramma en waardoor tevens bewe zen werd, dat er nog genoeg lief hebbers in deze klasse te vinden zijn-., als het hun maar gelegen komt. En dat was hier wel zeer bijzonder het geval, omdat de meeste Sharpiezeilers lid zijn van verenigingen in of rond Amsterdam. Dat het er in deze klasse fel zou toegaan, liet zich begrijpen en het is inderdaad tot harde strijd geko men, waarvan verschillende deelne mers het slachtoffer werden, zodat zij gedwongen waren de stryd te staken. Maar ook in de Finnjollenklasse, waarvoor 13 deelnemers waren inge schreven, ging het lang niet mals toe, hetgeen hieruit moge blijken, dat de voorlopig als eindwinnaar genoteerde Chr. v. Swol zich door een protest van P. Nieuwenhuizen niet alleen deze eerste plaats, doch ook de eerste plaats in het eindklassement zich zag ontgaan. Dat protest na de laatste race van de zondag deed het proto col van de prjjsuitdeling mede in de war lopen, want het duurde wel heel lang aleer de protestcommissie tot een beslissing kon komen. De veertiendeelnemers in de Scha kelklasse hebben aardige strijd ge leverd. Dat was echter allerminst voor de bezetting van de eerste plaats, die met drie overwinningen glans rijk door E. R. de la Rie werd ver overd, maar meer gold het hier de felle onderlinge strijd om de bezet ting der volgende plaatsen. Ook hier eindigde de strijd niet zonder pro testen en diskwalificaties, maar er waren op dit toernooi weinig klas sen, waar geen beslissingen door de protestcommissie moesten worden genomen. De uitslagen waren tenslotte: Jeugdklasse: 1. P. Kramer; 2. C. Anink. 12 Voetsjollen: 1. L. Hommels; 2. U. C. Duursma; 3. A. P. Burgel. Sternklasse: 1. D. van Veldhoven; 2. R. E. Vrolijk; 3. C. van Ham. Schakelklasse: 1. E. R. de la Rie; 2. J. F. Scheffer; 3. B. Elzenaar; 4. C. Smit; 5. J. P. Metselaar. Basil Heatly van de Coventry Godi- va Harriers stuift hier het stadion van Chiswick binnen om na nog een ron de op de sintelbaan winnaar te wor den van de marathon tussen Wind sor en Chiswick in de Kinnaird Tro fee, welke zaterdag is gehouden. Heatly maakte de nieuwe wereldre cordtijd van 2 uur, 13 minuten en 55 sekonden. Hij werd op korte afstand gevolgd door Ron Hill van de Bolton United Hariers, die lange tijd aan de kop had gelopen. De tijd van Hill was 2.14,12. Ook nog onder de oude rekordtijd van 2.14,28. 16 M2 Streepklasse: 1. P. A. Booy; 2. G. C. Vegter. Vrijheidsklasse: 1. Th. Hoogmoes; 2. M. Molenaar; 3. D. Luyt; 4. A. v. d. Lely; 5. A. C. van Koolwijk, Finnjollenklasse: 1. C. de Waal; 2. P. Nieuwenhuizen; 3. Chr. v. Swol; 4. R. J. van Heusden; 5. R. van den Heuvel. 12 M2 Sharpieklasse: 1. T. Vlek; 2. F. Udo; 3. Chr. v. Swol; 4. P. Mul- derije; 5. W. Guldemond. 1 Maurer (Zwits.) 15.42.27, B Balma- mion (It.) 15.44.25, 3 Zilioli (It.) 15 46.28; 14 Zilverberg (Ned.) 15.57.50; 20 Haast (Ned.) 16.01.03, 39 Damen (Ned.) 16.14.20, 40 Wouters (Ned.) 16.14.49, 49 Van der Klundert (Ned.) 16.29.49, 50 Van Est (Ned.) 16.35.07. AMATEURS WONNEN VAN ZWITSERS Op 'de wielerbaan „Duinhorst" te Wassenaar is zondag de vierde inter landwedstrijd tussen Nederlandse en Zwitserse amateur-wielrenners ge houden. De wedstrijden vormden 'n onderdeel van de vierdaagse wed strijden, waarvoor eerder werd ge reden in Amsterdam, Oirsbeek en Hilversum. De publieke belangstel ling was matig. Nederland won met 10 punten tegen Zwitserland 5 pun ten. RONDE VAN HENGELO TINO JANSSEN WINT OOK IN TIEL De Tielse vrijeslagzwemmer Tino Janssen, die zaterdag een 2 km wed strijd won in Hilversum, zegevierde zondag bij een soortgelijke wedstrijd in Tiel in 27.16.6. Bij deze wedstrijd voor de zwemkroniek-beker versche nen 200 zwemsters en zwemmers aan de start. Nw Brunhilde kwam goed voor de dag Janneke Postel, het talentvolle c- meisje van Nieuw Brunhilde won gis teren te Rotterdam een jeugdmeerkamp over de nummers 60 m., verspringen en kogelstoten met resp. 8.4 sec., 4.21 m. en 11 m.. Bij de b-meisjes werd Wij- nanda Tackema 2e met 80 m. 10.8, sec., kogel 9.75 m. en een mooie hoogte- sprong van 1.39 m. Winnares was hier Ria Jansen van Olympia met resp. 10.3 sec., 9.04 m. en ook 1.39 hoog. Anne- rich Roosing eindigde in de midden moot met 11.8 sec., 7.13 m. en 1.24 m. Zeilen In de laatète race van het Europees kampioenschap Flying Dutchmanklasse, de Brit Musto won zaterdag de Europese titel, zegevier de de Deense bemanning Hans Fogh en Ole Petersen. De Britten Keith Musto en Tony Morgan eindigden met twee minuten achterstand op het Deense tweetal. Nederlandse triomfen in Luxemburg Cees Lute heeft zaterdag in de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg de leiding in het alge mene klassement overgenomen van de Italiaan Bruno Mealli. Ook de tweede en derde plaats zijn voor Nederlanders n.l. Arie den Hartog en Bas Maliepaard. Het drietal kwam aan de leiding door een zege in de ploegentijdrit, die zaterdagmorgen werd gehouden. De formatie van St. Raphael reed de 53 km van Luxemburg naar Greven- macher in 3.43.09 (totaal tijd). Het tweede gedeelte van de tweede etappe ging over ruim 140 km van Grevenmacher naar Bettemburg. De rit leverde een overwinning op voor de Belg Gilbert Desmet 1 in 4.13.58. Ward Seis (Belg.) eindigde als twee de en de Italiaan Mealli als derde. Arie den Hartog heeft zondag in de derde etappe van de Ronde van Luxemburg de leiding overgenomen van Cees Lute. De sterke Zuidhol lander won de 231 km lange etappe van Bettemburg naar Diekirch voor de Belg Monty en de Duitser Jun kerman. Na drie etappes luidt het algemeen klassement: 1. Den Hartog (Ned.) 18.18.47; 2. Maliepaard (Ned.) 18.19.37; 3. Jun- kermann (Did) 18.22.13; 4. Lute (Ned.) 18.38.22; 5. Van den Berghe (Belg.) 18.41.58; 12. Geldermans Bert Zoet heeft zich gistermiddag in de jaarlijkse, door wielervereniging De Tubanters georganiseerde ronde van Hengelo een groots overwinnaar ge toond. De sterke Sassenheimse renner won na 150 maal het ongeveer 700 m. lange parcours te hebben gedraaid, de sprint van een achttien man sterke kop groep, die het peloton op een ronde had gezet. De zege van Zoet in de sprint was bijzonder overtuigend. Er werd op het Vijverparcours Tuin dorp reeds direct na de start hard aan getrokken. De in het vooruitzicht ge stelde premie voor de renner, die als eerste het peloton zou dubbelen, lokte vele renners, maar eerst toen Bert Zoet zich intensief met de strijd ging bezig houden ontbrandde het strijdgewoel pas goed. De Sassenheimer probeerde alleen het langgerekte veld te „lappen", maar toen hij zag dat het hem niet lukte, pro beerde hij het even later opnieuw. Nu in gezelschap van de Rotterdammer Evert Dolman. Samen slaagden zij er in een ronde uit te lopen. Dolman sleep- De Rotterdammer Cees van Don gen is zondag tijdens de nationale motorraces in Etten voor ruim 15.000 toeschouwers kampioen van Neder land in de 50 cc klasse geworden. Tijdens deze wedstrijden maakte oud-wiélrenner Wout Wagtmans zijn debuut als motorrenner. De Braban der bracht hét in de junior 50 cc klas se met zijn Tancini niet verder dan een twintigste plaats. DAMMEN CLUBKAMPIOENSCHAP NOG NIET BESLIST Het clubkampioenschap van Ne derland dammen is nog steeds niet beslist. Jozef Blankenaar (Amster dam) en het Residentie Damgenoot- schap (Den Haag), die de competitie met een gelijk aantal punten beëin digden, speelden deze zondag bij een herkamp in Haarlem. Ook hierbij viel geen beslissing. De ontmoeting eindigde namelijk gelijk: 10.10. De tweede herkamp tussen beide clubs zal waarschijnlijk in september wor den gehouden. te de premie in de wacht door het sprintje van Zoet te winnen. Er waren toen pas 50 rondjes gereden Wat Zoet en Dolman was gelukt, ging ook bij een grote groep van zestien renners. Ook zij lapten het peloton en in een wat verwarde situatie rolde de hele meute na 100 kilometer op de streep af. Bert Zoet won gemakkelijk in die laatste ronde de sprint, die ove rigens bijzonder onoverzichtelijk was. Als tweede eindigde de Zwolse renner Henk Nieuwkamp, die een groot aantal gerenomeerde renners voor wist te blij ven. Bert Zoet heeft met deze overwinning duidelijk aangetoond, dat zijn vorm er is, zowel op de baan, waar hij donder dag tot een uitstekende tijd kwam in de ploegachtervolging, als op de weg, waar hij ook dit seizoen al weer ver schillende overwinningen heeft geboekt. Tijdens een alleszins geslaagd ge zellig samenzijn van een groot aan tal ploegleden der deelnemende ver enigingen met hun dames heeft LFC- voorzitter F. van Waveren zaterdag avond in de recreatiezaal van de HCW en NEM de prijzen verbonden aan het Zilveren Molentoernooi 1P54 uitgereikt. Daar Zwart Wit '28, win naar van de tweede prijs (zilveren medaille) zaterdagavond bet kam pioenschap vierde, waren de Rotter dammers uiteraard verhinderd de prijsuitreiking bij te wonen. Alvorens tot de uitreiking van de 3e en 4e prijs over te gaan, sprak de heer Van Waveren in zijn welkomst woord onder meer zijn grote voldoe ning uit over het feit, dat alle toer- nooideelnemers met uitzondering vah Zwart Wit aan de uitnodiging voor het bijwonen der prijsuitreiking ge hoor hadden gegeven. Dit bewees zijns inziens weer eens temeer, dat het 14e Molentoernooi ook ditmaal weer ten volle had beantwoord aan het gestelde doel: het bestendigen van oude en het leggen van nieuwe voetbalvriendschapsbanden. Met verwijzing naar het feit, dat LFC een dergelijk toernooi slechts kan organiseren dank zij haar licht installatie, richtte de voorzitter on der bijval van de aanwezigen nog een hartelijk getint dankwoord tot de heren F. Missaar, J. Selier en B. de Vos, het driemanschap, dat het on derhoud van de lichtmasten etc. ver zorgt en deze vrij zware taak zonder hoogtevrees steeds weer voortreffe lijk volbrengt. Als stoffelijk bewijs van waardering overhandigde spre ker genoemde heren een persoonlijk geschenkje. Vervolgens reikte hij met een toe passelijk woord aan een vertegen woordiger van Laakkwartier en Rijnsburgse Boys respectievelijk de vierde en de derde prijs uit, bestaan de uit een vergulden en bronzen me daille. Z'n hierna volgend dankwoord tot de heren scheidsrechters liet hij vergezeld gaan van een LFC-speld ter herinnering aan het toernooi 1964. Als intermezzi speelden „The Blue Strangers" o.l.v. Jan Rijken met zang van Jean Blette enkele „tophits" en was er voor alle aanwezigen een massaal „bingo-spel" met enkele waardevolle prijzen als inzet. GOEDE VORM Als hoogtepunt van de avond volg de hierna de uitreiking van de Zil veren Molen, een ongetwijfeld even fraaie als unieke wisselprijs. Zich in het bijzonder tot de ploeg leden van Lugdunum richtend, feli citeerde de heer Van Waveren hen met het behaalde toernooikampioen- schap, waardoor zij nog eens nadruk kelijk bewezen in welke voortreffe lijke vorm zij dit seizoen steken. Ook het bestuur van Lugdunum verdiende hiervoor, aldus spreker, een compli ment. Nadat aanvoerder Bavelaar de fel begeerde wisseltrofee in ontvangst had genomen, sprak Lugdunum-voor- zitter J. Breedeveld nog een kort dankwoord waarin hij onder meer LFC veel lof toezwaaide voor de per- fekte toernooi-organisatie en de toe zegging deed, dat Lugdunum in 1965 ongetwijfeld zal trachten „molen houder" te blijven. Rest nog te vermelden, dat ..Quick Boys" als ex-molenhouder traditie getrouw een klein zilveren molentje in ontvangst mocht nemen. De heer Th. W. v. d. Klugt maakte hierna gaarne van de gelegenheid gebruik om het LFC-bestuur namens de COVS-Leiden hulde te brengen voor het feit, dat de Leidse scheids rechters voor hun conditie-training van het LFC-terrein gebruik mogen maken. Als bewijs van erkentelijk heid hiervoor zal aldus de heer Van der Klugt, de COVS de noozakelijke restauratie van het LFC-scorebord voor haar rekening nemen. „Wij heb ben de COVS altijd graag geholpen en onze hartelijke dank voor uw aan bod", repliceerde LFC's voorzitter namens geheel LFC. Opgeluisterd door „The Blue Stran gers" en een tweede „bingo-spel" werd het gezellig samenzijn hierna nog geruime tijd voortgezet. Lugdunum-voorzitter J. Breedeveld dankt de heer F. van Waveren tijdens dc- uitreiking van de Zilveren Mo len, die aan de aanvoerder van Lug dunum werd uitgereikt.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13