Hennie Sieval onttroont De Vries met groot verschil Onweerstaanbaar stormde Xeres langs favorieten 600 militairen naar Leidse Hout Onverwacht geluk helpt Jim Clark een handje Prof, Jongbloed: Er is een grens aan de prestaties Twee Nederlandse MAANDAG 15 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 Kampioenschappen Leidse Turnkring Goede prestatie van Dieben in Loosdrecht Draverijen en rennen Duindigt De spannendste koers had men za terdagmiddag op Duindigt voor het laatst bewaard. Niet alleen ging het in deze draverij over de mijl gewel dig hard Xeres won in 1.20.6! maar in de eindstrijd werden de fa vorieten overspoeld door de flitsende sprints van twee outsiders. In de laatste bocht lagen Xeres en Xuthus T nog achterin het compacte peloton. In de rechte lijn stormde Xeres naar buiten en begon aan een indrukwekkende opmars. Xuthus T, hopeloos ingesloten, probeerde het binnendoor. Onweerstaanbaar rukten de twee paarden naar voren en op ée streep had Xeres een hoofd voor deel op Xuthus T die wonder boven wonder overal door had kunnen glip pen. De Franse voshengst Marseille ze gevierde in het internationale num mer zoals hij wilde. Ylite Rose liep een voortreffelijke koers en legde gedecideerd beslag op de tweede plaats. Een opvallende verrichting was de derde plaats van Tabor. De schimmel, die nog twintig meter aan Marseille had moeten geven, ver dreef Yberflöte in de slotfase met een sterke eindsprint van de derde plaats. Vervelende formaliteit De Admiraal-Togoprijs, de belang rijkste ren van de middag, werd door het uitvallen van de kreupele Happy Time een vervelende formaliteit. Sambo had nu geen enkele concur rentie, stoeide wat met Mister Wil fred en wandelde naar de overwin ning. Mister Wilfred, een paard dat zich op een droge, harde baan nooit zo in zijn element voelt, werd even gemakkelijk tweede vóór Willibald. Meer paarden waren er niet aan de start gekomen. De uitslagen van de draverijen- en rennen luiden: Boeier-prijs (2140 m), le afdeling: 1. Charles H (J. Wagenaar sr.) 3.04.4 1.27.8; 2. Cita du Maire W; 3. Coco's. Tot. win. f 3,10, pl. f 2,10 2,80, gek. f 15,40, cov. f 4,40. B.M.-prijs (2100 m): 1. Amigo (M. Vergay) 2.56.1 1.23.9; 2. Alkestis van E; 3. Bravour S. Tot. win. f 1,50, pl. f 1,10 1,10 1,10, gek. f 4,30, cov. f 2,90, trio: f 12,30.. Boeier-prijs (2140 m), 2e afdeling: 1. Bosuiltje S (J. R. de Boer) 3.12.5 1.28.3; 2. Benita van Hagheweyde; 3. Barcelona Dynamic. Tot. win. f 6,90, pl. f 2,70 2,10, gek. f 18,60, cov. f 3,60. Tjotter-prijs (2000 m) met auto start: 1. Broncho Hanover (A. Th. Knijnenburg) 2.51.2 1.25.6; 2. Athos the Saint; 3. Zeester. Tot. win. f 12,10, pl. f 5,60 3,20 12,20, gek. f 29,70, cov. Regenboog-prijs (2520 m): 1. Zeno M. D. (J. Wagenaar jr.) 3.39.6 1.26.5; 2. Buffalo Bill; 3. Atie v. d. Lente. Tot. win. f 5,30, pl. f 1,90 5,20 4,80, gek. f 21,60, cov. f 25,70. Jollen-prijs (2100 m): 1. Marseille (J. v. Dooyeweerd) 2.58.3 1.23.3; 2. Ylite Rose; 3. Tabor. Tot. win. f 2,40, pl. f 2,- 4,30 4,70, gek. f 7,50, cov. f 12,50. Valken-prijs (1600 m) met auto start: 1. Xeres (E. Leeman) 2.08.9 1.20.6; 2. Xuthus T; 3. Xanthos Nar- ciso. Tot. win. f 5,90, pl. f 3,10 3,90 1,90, gek. f 19,90, cov. f 11,90. 2 Chantilly-prijs (1800 m): 1. Tou- mando (H. J. v. d. Kraats) tijd niet opgenomen; 2. Persiflage; 3. Epona. Tot. win. f 1,60, pl. f 1,20 1,60, gek. f 4,60, cov. f 3,50. 5 Admiraal Togo-prijs (2000 m): 1. Sambo (F. van Deuren) 2.08.7; 2. Mister Wilfred; 3. Willibald. Tot. win. f 1,40, gek. f 2,-, cov. f 1,90. 7 Chaucer-prijs (1900 m), (handi cap klasse 3): 1. Ulysses (E. Scheikl) 2.05.8; 2. Mowgli; 3. Buchfink. Tot. win. f 3,30, pL f 1,60 2,90 8,-, gek. f 4,30, cov. f 6,80, trio: f 189,10. Tota- lisator-omzet: f 108.165,-. TENNIS KWARTFINALES EUROPESE ZONE In de halve finales van de Europese zone van het Daviscuptoernooi zullen tegen elkaar uitkomen: Engeland- Frankrijk en Zweden-West-Duitsland. Deze vier landen plaatsen zich dit weekeinde. Engeland had zaterdag al met 3-0 gewonnen van Zuid-Slavië, Zweden kwalificeerde zich door met een 4-1 zege in Turijn op Italië, West-Duits land versloeg in München Denemar ken met 4-1 en Frankrijk won in Parijs na een 0-2 achterstand met 3-2 van Zuid-Afrika. Een beeld uit de ren om de Chan tilly-prijs, welke zaterdag op de ren baan Duindigt is gehouden. Nummer 3 is winnaar Toumando, nummer 5, Mysterious Promise, viel buiten de prijzen, nummer 4 is Epona, die der de werd. Nummer 1, Persiflage, ein digde op de tweede plaats. Nederlands honkbalteam won oefenwedstrijd Het Nederlands honkbal negental heeft zaterdagmiddag op het nieuwe veld van HCAW in Bussum met 31 gewonnen van de Wiesbaden Flyers, een in West-Duitsland gelegerd Ame rikaans militair team. De Nederlandse punten in deze overigens matige wedstrijd werden in de tweede en vierde innings ge scoord door Arrindell, Crouwel en Maat Pas in de negende slagbeurt zagen de 1500 toeschouwers enig vuurwerk toen de Amerikaanse korte stop Unruh een homeruns sloeg. ATLETIEK Bij de heren was het opnieuw de JUDO Nelleke Fontein geslaagd voor Kampioenschap Landmacht Op dinsdag 23 juni zal van 9 tot 18 uur het Sportpark in de Leidse Hout weer geheel in het teken staan van de jaarlijkse militaire atletiek wedstrijden om het kampioenschap van de Koninklijke Landmacht. In totaal zullen ook ditmaal weer ruim 600 militairen aan dit grote at- letiekevenement deelnemen. Het programma omvat in de ochtenduren de traditionele korpswedstrijden om het kampioenschap 1964, waaraan circa 20 korpsploegen zullen deelne men. Na de middagpauze vinden de in dividuele wedstrijden plaats met als inzet het persoonlijk kampioenschap 1964 op de twaalf te verwerken at- letieknummers. In Loosdrecht waren zaterdag weer de eerste langebaanwedstrijden van het seizoen, georganiseerd door de Hilversumse zwemvereniging de Rob ben. Onze stadgenoot Hans Dieben, van de Leidse Golfbrekers, heeft hier De kampioenschappen van de welhaast traditionele strijd tussen een fraai succes geboekt. Op de 2000 turnkring Leiden en Omstreken heb- De Vries en Sieval met als verrassen- meter schoolslag wist hij zich naar ben zaterdag twee nieuwe kampioe- de overwinnaar Hennie Sieval. Zijn de vierde plaats te zwemmen, nen opgeleverd. Bij de dames ver- zege was echter verdiend omdat hij De Naardep-zwemmer Vonhoff nes- overde Kitty Nieboer de titel, die De Vries op nagenoeg alle onderdelen telde zich op de eerste plaats, in de haar clubgenote Fransje van Deursen het rek uitgezonderd, de loef afstak, tijd van. 31.39.3. Hij won met hand- niet kon verdedigen (ernstige voet- slag van Rijk van Altena van de blessure) en bij de heren onttroon- Verheugend was de grote deelname Robben, die 0.1 seconde later aan- de Hennie Sieval z'n rivaal Henk de bij de jeugd, waaronder zich enige tikte. Swinkels van PSV werd derde, Vries met groot verschil.. veelbelovende turnsters en turners in 32.19.5, terwijl Dieben de afstand Kitty Nieboer moest bij de dames bevonden, die. wanneer de leiding aflegde 32.45.5. De vijfde plaats was afrekenen met Anke Platteel en Net- goed is, ongetwijfeld voor verjonging weer voor een Naarden-lid. Bunscho- ty Verzaal, terwijl de vierde kans- van het Leidse team zullen zorgen, ten legde hier beslag op met een tijd hebster, Netty van Wijk, teleurstelde. van 33.15.5. De uitslagen luiden: INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN Dames: 1 Kitty Nieboer (Brunhil- LWV de) 72.5; 2 Anke Platteel (DOS-Lei- den) 70.1; 3 Nettie Verzaal (WIK, Zaterdag 20 juni organiseren de Wassenaar) 69.5; 4 Netty van Wijk Leidse Watervrienden internationale (Nw. Brunhilde) 66.2; 5 Lydia Hal- wedstrijden in het zwembad de Z\jl. verhout (Brunhilde) 65.9. Buitenlandse gast in de Schwimm- verein Wuppertal, die zondags zal Heren: 1 Hennie Sieval (Excelsior) deelnemen aan de zwemwedstrijden O'vnmOrt titwrin TwnA 107-3; 2 Henk de Vries (DOS-Lei- op de Amsterdamse Bosbaan. De der- Sfl/ititC UU.HU den) 103.2; 3 Louis Taverne (Excel- de vereniging bij deze wedstrijden J - sior) 101.1; 4 Wim Meyers (Excel- is de Zijl. Zaterdagavond werd aan de 19-ja- sior) 95.5. rige Nelleke Fontein, na daartoe met EERSTE WINST VOOR LWV goed gevolg examen te hebben af- Dames junioren: 1 Tjitske Regeer gelegd, door de Nationale Graden- (DOS-Leiden) 69.8; 2 Magda Breed- In Rotterdam begon voor de Leidse commissie der FNJJB de zwarte band veld (Brunhilde) 69.2; 3 A. Henzol Watervrienden de victorie. Eindelijk uitgereikt. Op 13 oktober 1960 stapte (WIK-Wassenaar) 67; 4 R. van Duyn is het dan gelukt twee punten binnen Nelleke de Sportschool Luiten bin- (Hercules-Katwiik) 65.7; 5 E. Taver- te halen, die wel zeer gelegen ko nen om judo te gaan leren. Sinds- ne (Concordia) 64.8. men. Dockyard werd met 31 ver dien heeft zij regelmatig de judo- slagen, nadat de Rotterdammers sport beoefend. Na het doorlopen van Heren junioren: 1 Daan Verhoe- eerst nog met 10 voor hadden ge- de verschillende Kyu-graden was ven (DOS-Leiden) 93.9; 2 Ton Wil- staan. Door doelpunten van De Hoed, dan zaterdagavond het grote moment denburg (Excelsior) 92.1; 3 G. Verba- Kerkvliet en Vogelenzang lieten de aangebroken, dat zij voor de lande- len (OGAV-Oegstgeest) 86.9. Leidenaars de balans echter naar de lijke Gradencommissie het examen andere zijde overslaan, moest afleggen voor de zo begeerde Meisjes: 1 Marjan van Varick zwarte band. (Concordia) 69.1; 2 Carla de Groot Zwemmen De Schotse zwemmer Geheel vrij van zenuwen was zij (Brunhilde) 68.1; 3 A. de Vries (DOS- Bobby McGregor heeft zaterdag in niet. Het valt dan ook niet mee om Leiden) 67.6; 4 L. Wendt (Concor- Cardiff een bijzonder goede tijd over voor zo een officiële commissie een dia) 65.1; 5 C. Bokma (DOS-Leiden) de 110 yards vrije slag laten afdruk- proef van bekwaamheid af te leggen, 65.-. ken. Hij bleef slechts 0,1 sec. boven waarbij nauwkeurig op iedere bewe- zijn wereldrecord van 54.-. Tijdens ging gelet wordt. Jongens: 1 Maarten Laman (DOS- de enkele weken geleden in Black- Na het afleggen van het eerste ge- Leiden) 50.9; 2 Aad Laman (DOS- pool gehouden wedstrijd Groot Brit- deelte van dit examen (het uitvoe- Leiden) 47.5; 3 Koos Sieval (Excel- tanniëNederland had hij zijn we ren van het Nage-no-kata) werd be- sior) 46.5. reldrecord al geëvenaard, kend gemaakt, dat slechts 5 dames van de aanwezige kandidaten moch ten doorgaan voor het 2e gedeelte (het uitvoeren van de technische handelingen staande en op de grond. Nelleke was hier één van. Na 2% uur vol spanning was het feit beslist. Nelleke Fontein werd gepromoveerd tot le dan. De bruine band (le Kyu) werd afgelegd en de nieuwe zwarte band omgedaan. Daarmede werd Nel leke automatisch lid van de Neder- Zaterdagmiddag heeft professor dr. J. Jongbloed uit Utrecht tijdens een bijeenkomst, ter viering van het vijftigjarig bestaan van de vaardigheids- proeven van de NSF (vroeger NOC), een rede gehouden, waarin hij zijn gedachten uitte over de ontwikkeling van de lichamelijke vorming en de sport in de komende jaren. Ofschoon hij er op wees, dat het bijzonder moeilijk is te voorspellen en hij zijn voordracht een mengsél van fantasie en werkelijkheid noemde, bewees hij met feiten, dat in de afgelopen 50 jaar de topprestaties bij de werpsporten gemiddeld 30 a 40 procent beter zijn geworden, bij het zwemmen 20% en bij het lopen 5%. Jim Clark, de wereldkampioen der zorgd, dat de eerste grand prix-zege landse Judo Raad, het college van coureurs, heeft zondag op het circuit voor zijn Brabham Formule 1-wagen zwarte bandhouders. Als bestuurslid van Francorchamps bij Spa de grote mogelijk was. van de NJR sprak de heer Luiten de prijs van België gewonnen. Halverwege de race scheen dé po- geslaagden toe en uiteraard werden j)e Nieuwzeeiander Bruce Macla- sitie van Gurney onaantastbaar. Na zij hog gefeliciteerd door vele aan- ren eindigde als tweede en de Au- vijf keer het baanrecord scherper te wezigen met het behaalde succes, stralische oud-wereldkampioen Jack hebben gesteld leidde hij na 25 ron- Nelleke is de tweede vrouwelijke Brabham als derde. den zelfs al met 45 seconden, zwarte bandhoudster van de Sport- strijd kreeg een dramatisch slot. Een korte pitstop in de 30e ronde school Luiten. Toen Clark kansloos voor de zege maakte dat de Amerikaan nog maar leek en in vierde positie lag schakel- een twintigtal seconden voorlag. Toen CRICKET de brandstof gebrek zijn tegenstan- kwam, in de 31e ronde, het drama- AJAX (1) WINT VAN HILVERSUM ders een voor een uit. Dan Gurney, van-de-brandstof dat Clark wel zeer a it ,„imet een Brabham-formule 1-wagen onverwacht de overwinning bracht, in HUvLum weer teru/Zevonden snelste in de fainrng, verloor als Ook dit maal hadden de Ferrari's Ondanks het zeer sterke team van de eerste ziJn leidende positie. Even la- geen succes. Wel had John Surtees ÏÏS. JrlS. J ter trof dat lot ook de BRM van Gra- korte tijd de leiding, doch evenals gastheren kon een prachtige wed- „m teamgenoot Lorenzo Bandinl haalde hij de finish niet. ONVERWACHT De uitslag van de Grote Prijs van Nog waren er nauwelijks kansen België, de derde wedstrijd tellend voor de „Flying Scot" en een Cooper- voor het wereldkampioenschap der gctsuicicu (vuil ceil piduiiiLge weu- ttmi strijd worden gespeeld. Ajax won de a m t«jss en verkoos - in verband met de mogelijke regen - eerst te fielden. Na 93 voor 3 zag het er voor de Leidenaren niet zo rooskleurig uit, Over 50 jaar geen verschil meer tussen rekords verbeterd profs en amateurs GEWICHTSHEFFEN Tijdens de Benelux kampioenschap pen gewichtsheffen die zaterdag in Luik werden gehouden, zijn twee Ne derlandse records verbeterd. Jan Nolten, die kampioen in het lichtgewicht werd, verbeterde zijn eigen Nederlandse record drukken met 1,5 kg tot 107,5, terwijl mid- zwaargewicht Joe van Dorp, het Ne derlands record drukken, dat met 118,5 kg op naam van Jan Smeekens stond, op 120 kg bracht. Nederland veroverde twee titels. Karei Urgert werd kampioen in het Bantam gewicht en Jan Nolten ein digde als eerst bij de lichtgewichten. De uitslagen luiden: Bantam: 1 Urgert (Ned.) 252,5 kg.; 2 Meijer (België) 245.-; verder: 1 We ber (Lux.) 277,5 kg; 2 Heppener (N.) Licht: 1 Nolten (N.) 327,5 kg; 2 Mortier (B.) 295.-. Midden: 1 Haje (B.) 332.5 kg; 2 Strohlenberg (N.) 280. Lichtzwaar: 1 Zutterman (België) 362,5 kg; 2 Veraar (Ned.) 345.-. Midzwaar 1 Claes (B.) 387,5 kg; 2 v. Dorp (Ned.) 370.-. Zwaar: 1 Reding (België) 447,5 kg; 2 v. d. Kruk (Ned.) 380. KANOVAARDER VERONGELUKT Bij de zevenlandenwedstrijd kano- viervaren in Meramo is zondag de 22-jarige Oostenrijker Helmut Leit- ner om het leven gekomen. Bij het kantelen van zijn vaartuig sloeg hij met het hoofd tegen een rotspunt. Hij kon pas tien minuten later uit het water gehaald en bleek toen te zijn overleden. Zelfs de voorge schreven valhelm had geen afdoende bescherming geboden. Duidelijk was het voor hem, dat er uit de mens niet meer te halen is dan er inzit, maar dat de mens zich door verbeterde trainingsomstandig heden, groter technisch en tactisch inzicht deze zaken ten nutte heeft gemaakt. In de toekomst zullen de verbeteringen in hun algemeenheid hoe langer hoe langzamer tot stand komen en zullen de grenzen steeds dichterbij komen. Door de steeds kleinere verschillen in de wedstrijd sport zullen om tot een zuivere vergelijkbare uitkomst te komen de omstandigheden steeds dezelfde moeten zijn. Bij het zwemmen de temperatuur van het water, bij at- liekwedstrijden de baangesteldheid, terwijl het materiaal nauwkeurig aan vastgesteld eisen zal moeten voldoen. Het houdt ook in dat topwedstrij den op het hoogste niveau steeds on der dezelfde klimatologische om standigheden zullen moeten worden gehouden, wat betreft wind, lucht temperatuur, vochtigheid, luchtdruk, verlichting etc. Deze sporten moeten plaats vinden in grote, geheel over koepelde ruimten met airconditio ning. Geen staatszaak Prof. Jongbloed verwacht, dat over 50 jaar de sportbeoefening zo alge meen zal zijn, dat ook de overheid zal inzien hier te maken te hebben met een nat. aangelegenheid van de eerste rang. Te hopen waren het, dat het geen staatszaak wordt, maar al leen ondersteuning van de vrije sportbeoefening. Algemene sportbe oefening zal over 50 jaar een levens uiting zijn, als regel in de vorm van beweging. Alleen zal men moeten zorgen, dat er voldoende plaats en gelegenheid is. Prof. Jongbloed ziet over een 50-tal jaren twee groepen mensen die sport bedrijven: de grote massa die uitsluitend voor eigen bestwil en voor eigen genoegen met een gemiddelde vaardigheid sport beoefent en de groep der enkelingen die naar topprestaties streven. Van amateurs en profs zal men niet meer spreken aangezien deze niet meer zullen bestaan. Men zal het gewoon en logisch vinden, dat sommigen voor sportbeoefening be taling genieten en het zal iedereen koud laten of hij dat doet naast an dere bezigheden waardoor hij in zijn levensonderhoud voorziet. De Utrechtse professor ziet in ge dachten, dat voetbal dan allang over de top heen zal zijn, dat hockey nooit zo populair zal worden als voetbal en na een flinke opbloei uit de gratie zal zijn, dat lichte balspelen in veler lei vorm, atletiek en zwemmen, maar bovenal de wandelsport zal triom feren, -simpelweg als vorm van be weging. Hij voorspelde, na gezegd te hebben, dat een profetie over 50 jaar altijd een hachelijke onderneming is, er weinig of geen nieuwe takken van sport te voorschijn zullen komen. -prtQl ttq1 ju,,- voor ae „r lying acwi eu ceu uwpci- vuui nci weiciuAaiiiHiucnoi-uap «ei overwinning scheen dank zij Bruce coureurs, was: 1 Clark (G.B.) met Won vnn? fa Maclaren het meest waarschijnlijke. Lotus de 451 km (32 ronden) in 2 uur nonTon offfn oo* LTr o« De man met de zwart-wit geblokte 6 min. 40,5 sec) (gem. 213,709 km. Epf ïii/fgfn vlae stond al klaar toen ook de motor Per uur); 2 Maclaren (Nw. Zeel.) met V^'rofd^ riiJ? n^ vo^fr van Cooper onregelmatig ging lopen Cooper 2.06.43,9: 3 Brabham (Austr Soinmlfz ZLon g ^brek aan benzine. Enkele hon- met Brabham F1 2.07.23,6; 4 Ginther Zvh moïï, ifvon "erd™ meters voor de finish schoot (VS) met BRM 2.08.39,1; op één ron- v !Srw™ hl ZLn"Ion de van Jim Clark nog jnist de: 5 Graham Hill (G.B.) met BRM; do Abfüon ^Zweor lanes ie bolide van de Nieuw Zee- 6 Gurney (V.S.) met Brabham Fl; m„TFo lander. Met ruim drie seconden voor- Snelste ronde: Dan Gurney met Brab- I', sprong ging de Lotus door de finish, ham Formule 1-wagen 3 min. 49,2 brary met 27 en Han de Jongh met s£c (gem m w5 km per uur) Vooral voor Jack Brabham, de cou- Na de grote prijzen van Monaco reur-constructeur uit Australië, was Nederland en België luidt de stand 16 zorgden er voor, dat voor de thee 86 voor 3 op het scoringsbord werd *T j„ ...„„j Uoi reur-cuabuuciciu uit nusuanc, was ucuciuum cu ucigit «v. oru»- y ^ifor p van de race een £rote teleurstelling, on- in de competitie om de wereldtitel spannend, maar C. Smith, P. van danks de derde piaats die hij behaal- der coureurs: 1 Clark 21 pnt; 2 Gra- nS de. De Australiër begreep na de voor- ham Hill 14 pt.; 3 Ginther 9 pt.; 4 S S n?lï'I treffelijke trainingstijden waarvoor Amndell (G.B.) 8 pt.; 5 Maclaren Snelle marathon in Engeland Basil Heatley, de Engelse oud-wereld recordhouder op de 10 mijl, heeft za terdag tijdens de jaarlijkse Chtswick marathon, de beste wereldprestatie op dit nummer geleverd. Heatley liep de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 13 minuten en 55 seconden. De snelste tijd ooit op de marathon gelopen was van de Amerikaan Bnddy Edelen, die in 1963 dezelfde wedstrijd 2.14.28 liet no teren. Ook Ron Hill (GB) leverde een op merkelijke prestatie door op slechts 17 seconden als tweede te eindigen. De Tsjech Vaclav Chudomel, die vorig jaar de marathon van Enschede won, eindig de als derde (2.15.26). grote spanning Felix Olthuis met 'n enorme zes winning hit mócht slaan, Ajax daarmee aan 'n overwinning hel pend met twee wickets, de eerste dit seizoen, doch de verwachting wek kend. dat er meerdere zullen volgen. Rijnstreek-beker voor derde keer bij MMO Het Hoogmadese MMO heeft zater dagavond voor een jaar beslag gelegd op de door de gebroeders Van der Voort beschikbaargestelde Rijnstreek- wisselbeker. De Hoogmaders, die ook vorig jaar beslag legden op deze tro fee, versloegen het Leidse VNA op het terrein van St. Bernardus, orga nisator van het toernooi, met 3-1. In de finale tussen MMO en VNA viel er voor de toeschouwers weinig te genieten. MMO nam de leiding voor de pauze, maar na de thee brachten de fervent strijdende Leidenaars de stand in evenwicht. Pas in de laat ste fase van de strijd kon MMO het klasseverschil met twee doelpunten tot uitdrukking brengen. In café Groenendijk overhandigde voorzitter Jac. Straver van „St. Ber nardus" de wisselbeker aan de aan voerder van MMO. VNA lpgde be slag op de tweede prijs; „St. Bernar dus" zelf werd derde. Volgend jaar kan het toernooi een spannend ver loop krijgen, want Koudekerk, dat dit jaar vierde werd, kan de beker voor de vijfde maal (dus definitief) voor zich opeisen, terwijl MMO voor de derde achtereenvolgende keer de Rijnstreekbeker naar Hoogmade mee kan voeren. Clark met bloemen op het ere-po- dium naast Colin Chapman, de grote baas van de Lotus-staL zijn stalgenoot Dan Gurney had ge- 7 pt.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12