Anti-REM-wet in strijd met Grondwet en Volkenrecht Elf mensen vonden de dood in het water Examen doen? Dominee King op borgtocht vrij Technische storing van Radio Veronica opgeheven MAANUAGlSJUIOlgJi DE LETDSE COTJ KAHT PAGINA 10 HALF AND HALF SHAG een apparaat, dat als een soort ste- toscoop onderzoek verricht op plaat sen, die tot dusverre niet werden doorvorst. De beeldkwaliteit kon uiteraard niet honderd percent zijn. AVBO en de jongeren. Men kan zeggen, dat onze jongeren bij de tv. overvloedig aan hun trekken ko men. Het jongste AVRO-programma was zelfs vrijwel in haar geheel op hen afgestemd. We hadden daarom een opgewekte avond verwacht, maar vrijwel het enige opgewekte gezicht was dat van Lonneke Hoogland. De Vijftiende Fedder-mysterie. Jan quiz W.I.M. was een wedstrijd in mu- de Koek, oud-journalist en nu al vele zikale kennis, waarbij jonge musici (Advertentie) jaren public relationman van de che- en vocalisten slag moesten leveren mische fabriek in Naarden, heeft met hun fans. Het moest een test ver voor de vijftiende maal zijn Fedder- beelden, alsof een teenager de num- Komende uitzendingen. Van mysterie op de tv. van de NCHV mers van the Beatles of van een ze- avond draait de realistische oorlogs- gebracht. Als we ons niet vergissen kere Wanda uit het blote hoofd ken- film „Geen medailles voor spionnen", heeft al die keren Robert Sobels de de, of de pretentie mocht hebben een spannend verhaal, dat uitloopt op hoofdrol van inspecteur Fedder ge- over muzikale kennis te beschikken, de probleemstelling: wat is ver speeld; hij heeft dat ook nu intelli- Leerlingen van een lyceum in De raad? Dinsdag herhaalt de AVRO een gent gedaan. En niet vergeten mag Bilt hebben zich bezig gehouden met „Theater domino", met de Vlaamse worden 't Utrechts mannetje, dat Sac- het toneelstuk „Een draad in het don- Denise Maes als gastvrouw. De be- co van der Made als Schefelaar in het ker" van Hella Haasse, in eigen per- kende Franse chansonnier-showman spoorwegmuseum liet optreden. Deze soon aanwezig voor het geven van Marcel Amont geeft een bijzondere keer zijn niet mindèr dan zeven ca- een toelichting. De voorbereiding interpretatie van bepaalde liedjes, mera's nodig geweest voor de opna- tot de uitvoering had niet veel om Op het tweede net draait een po- men van het spel, dat „Op vreemd het lijf, des te meer evenwel de ver- litiefilm. Woensdag is er de KRO. spoor" was geheten. Was dat nu wel toning van een fragment uit het der- Evenn na vijf uur volgt de halve fi- nodig? hebben we ons afgevraagd, de bedrijf. Theo Strengers is twee- nale van de scholenzangwedstrijd, omdat De Koek ook nu vaak over- maal op het scherm verschenen, eerst door de KRO in de Singer-concert- bodige scènes binnen de intrige met een programma met zes „film- zaal te Laren op touw gezet. In de bracht en niet kieskeurig was met gekken", later in een vervelend ge- avond spelen Eddie de Latte en zijn stoere opmerkingen. Hetgeen niet sprek met poëzieminnaars over de showorkest en gaat de eenacter dichters van 1964. Aanvankelijk zou „Caprice" van De Musset. Beide pro- worden gediscussieerd over het werk gramma-onderdelen worden omge- van schrijvers die geschiedenis maken ven door Brandpunt en Kijk op kunst, lijk décor in de binnenstad van en maakten. Maar dat kon niet door- De AVRO brengt donderdag het Utrecht. Alles werd live uitgezon- gaan, kennelijk omdat opnieuw dei- opera-debuut van vier jonge solis- den, als bewijs waarvoor een blik ning was ontstaan onder de ge- ten en het spel „De derde", met on- werd gegund op het uurwerk van de vraagde jonge dichters, die zich niet der andere Pim Dikkers en Enny Domtoren en een klein tekstje terug- konden verenigen met een geschrapte Meunier. Op het tweede net er er her wees naar de jongste bankfusie, passage. En weer betrof het werk rie om Harrie, gevolgd door drie Fadder heeft tenslotte zijn mysterie van Remco Campert. pantomimes. opgelost, waarschijnlijk tot verras- sing van de meeste kijkers. Het ge heel maakte een hinderlijk ama teuristische indruk. Sobels keek te veel in de camera, sommige doodse scènes duurden te lang en alle span ning werd weggevaagd door camera's, cameramannen en hun schaduwen en bengelende microfoons. Lachwek kend was het moment, toen een van de politiemannen in een beklem mend ogenblikje zijn collega toevoegde: stil, er staat iemand voor de deur. We keken ademloos toe en zagen een actieve cameraman, die niet wist hoe hy uit het beeld moest komen. Na het genoten „vernuft" werd de kijker gestort in de oppervlakkigheid van de nu wel be kende Beverly Hillbillies. ZES JAAR WEGENS REM-eiland oorzaak MOORD met PARATHION van politieke wegneemt, dat ook dit mysterie aardig in elkaar was gezet, met ge. bruikmaking van uitsluitend natuur. Mr. Van der Voort in Juristenblad Geneefse Conventie geldt alleen voor bodemschatten Onderwaterverblijf. Zondag kon men middels een rechtstreekse installaties opgericht op het Conti nentaal Plat, voor de toepassing van wettelijke voorschriften, daartoe aan gewezen bij algemene maatregel van bestuur, geacht worden te behoren tot het grondgebied van Nederland. Volgens het ontwerp wordt onder Continentaal Plat verstaan het on- Het wetsontwerp Installaties Con- der de Noordzee gelegen deel van reportage met liefst acht camera's, tinentaai Plat, dat bij koninklijke de zeebodem waarop het Koninkrijk waarvan twee onder water, een kijkje boodschap van 9 mei bij de Tweede overeenkomstig het op 29 april 1958 nemen in het wetenschappelijk on- Kamer is ingediend, is in strijd met gesloten verdrag van Genève inzake derwaterbedrijf tussen Antibes en Bas het Volkerenrecht en in conflict met Continentale Plat soevereine tia op honderd kilometer van de Mid- de grondwet, aldus^een^artikel^ van rechten hééft. Op grond van de Geneefse conven- eaerianas jurisienoiaa. tie zijn, aldus mr. Van der Voort, In het ontwerp wordt bepaald, dat dcze ysoévereine rechten beperkt tot de exploratie en exploitatie van na tuurlijke rijkdommen en tot het ver bieden van deze werkzaamheden aan anderen. De schrijver vergelijkt dit beperkte recht met de erfdienstbaar heid waarmee een erf (in dit geval dan het Continentaal Plat) bezwaard is ten gunste van een erf, dat aan een andere eigenaar (Nederland) toe behoort. Dit recht kan men niet la ten uitdijen tot een voller soeverein recht. De schrijver deelt de opvat ting van mr. M. A. M. Verstegen in een eerder artikel in het Nederlands um v Juristenblad waarin deze schreef, Zeker elf personen zijn in het voor- De vijfjarige Evert Kooy uit Am- v00f kunstmatige eilanden voor bije weekeinde door verdrinking om sterdam is zaterdagmiddag Ln de televisie-uitzendingen de bepalingen het leven gekomen. Negen van hen plantage Muidergracht verdronken. van ^gt verdrag over het Continen- kwamen zaterdag, toen de buitenge- Hij liet een stuk speelgoed in het wa- ^aaj pjat irrelevant zijn. Mr. Van wone hitte velen ter verkoeling naar ter vallen, zei tegen zijn vriendje, dat der Voort js het met mr. Verstegen het water dreef, om. Slechts één van hij wel kon zwemmen en sprong in eens> ^at zolang de tv-ondernemers de drenkelingen kwam in zee om, de het water. geen exploratie- of exploits tie werk- tien anderen vonden de dood in bin- Het stoffelijk overschot van de 29- Zaamheden verrichten, zij geen in- nenwateren en zwembaden. jarige Utrechtse glazenwasser C. van breuk maken op een exclusieve claim De 11-jarige Han Tillekens uit Den gen Heuvel is zaterdagochtend gevon- van de Nederlandse staat. Haag waagde zich zaterdagmiddag te den nabij de sluiskolk Oude Vleu- ver in zee. Hij werd in bewusteloze tenseweg in het Amsterdam-Rij nka- Volle zee toestand naar het Bronovo-ziekenhuis naai. De man, die een uitstekend overgebracht, waar hij in de loop zwemmer was, had dinsdagavond In de Geneefse conventie over de volle van de dag overleed. aangespoord door vrienden gepro- zee wordt bepaald, aldus mr. Van der dellandse Zeekust. De Nederlandse mr. H. G. M. van der Voort in het commentator Pier Tania heeft daarbij Nederlands Juristenblad.^ technische uitleg gegeven rondom Trieste balans van warm weekeinde Bij het baden in de Oude Maas bij beerd zo lang mogelijk onder water Voorts artikel, dat geen enkele staat op Lithoijen is zaterdagmiddag de 17- jarige Henk Duys uit Heesch (N.B.) te blijven. wettige wijze enig deel van de volle Zondagochtend verdronk in de zee aan zijn soevereiniteit kan onder- verdronken. Samen met zijn 19-jarige Westerwoldse A bij Wedderveer de werpen, daar de volle zee open is voor broer Ben, die evenmin als hijzelf zevetienjarige Johannes Veen uit alle naties. Het wetsontwerp is duide- goed kon zwemmen, zocht hij verfris- Westerlee. Hij was na een roeitocht lijk in strijd met het beginsel van de sing in het water, maar kwam plot- met zijn vrienden te water gegaan, vrije zee zoals het in de conventie is seling in een diepe vaargeul terecht. Hij was de zwemkunst niet machtig, neergelegd. Zijn broer Ben schoot hem te hulp, 29-jarige onderwijzer G. van op grond van artikelen in de Grond- doch geraakte eveneens in moeilijk- Middelkoop uit Gorkum is zaterdag- Wet (art. 2 lid 1 en art. 132) komt heden, waarop twee Ossenaren, de he- middag in de Waal ter hoogte van mr. Van der Voort tot de conclusie, ren E. van der Ven en J. van Dijk Dalem verdronken voor de ogen van dat als installaties op het Continen- te water sprongen. De heer Van der zjjn vrouw en drie kinderen. De tale Plat geacht worden tot 't grond- Ven wist Ben te redden en aan de piaats, waar hij zich bevond, staat gebied van Nederland te behoren, heer Van Dijk over te geven. Toen a]s bijzonder gevaarlijk bekend. krachtens de grondwet hierop alle hij echter trachtte Henk Duys te red- Zondagmiddag is in het Twenteka- Nederlandse wetten van toepassing den, spartelde de jongen in zijn naai jn Hengelo het stoffelijk over- sullen zijn. Hij acht het dan ook in doodsangst zo fel, dat zij samen on- sohot opgehaald van de 21-jarige B. strijd met de Grondwet bij algemene der gingen. Doordat de heer Van m. Groothold, die sinds zlaterdagmid- maatregel van bestuur te bepalen der Ven aan het einde van zijn krach- dag werd vermist. Hij was met zijn weike wettelijke voorschriften op de ten was geraakt, moest hij de jongen, zusjes in het kanaal gaan zwemmen installaties van toepassing zullen zijn. 1 1~" en was van hen weggegaan om zich bij zijn vrienden aan de andere kant die het bewustzijn had verloren, los laten om zichzelf te redden. Het stof felijk overschot van de jongeman Van het kanaal te 'voegen. Toen de werd drie uur later gevonden. 0 In de Rotte is zaterdagmiddag de thuisgekomen, zevenjarige Philip Ansems uit Rot- waarschuwd. terdam verdronken. Naar alle waar schijnlijkheid is hij bij het pootje ba den in de modder blijven steken en gestruikeld. In het natuurbad „De Kibbelkoele" in het Slenerzand onder de gemeente Sleen is zaterdagmiddag de 14-jarige Harrie Huizing uit Emmen verdron ken. In het overvolle bad had nie mand iets van de vermissing be jongeman in de avonduren niet was werd de politie ge- Broer van min. Biesheuvel Zaak op grote schaal Bedorven vlees van kadavers in de handel gebracht in Frankrijk Omgekomen In Utrecht zullen op woensdag 24 J c juni een groot aantal boeren, opko- De 49-jarige landbouwer L. B. pers en detaillisten terecht staan, die Biesheuvel uit Haarlemmerliede, 'n er van worden verdacht zich op grote merkt. Pas 's avonds on? ^f.r^1v°°r broer van*de minister van landbouw schaal te hebben bezig gehouden met zeven werd zijn vermissing bp de po- b™"™ "^dagavond by een klandestiene slachtingen, handel in StoSSmd i» Frankrijk om het ie- ongekeurd vlees, dat vaak Mo gen werd het stotfelijK overscnot ge gekomen. De heer Biesheuvel, die ven en van kadavers afkomstig was. V°n» 26 iariee Italiaanse gastarbeider met z«n vrouw een vakantiereis Met deze praktijken hebben zich MarioLoru Mterdapnfddag in de maakte, botste bij Cernjiy (Haul- verschillende groepen beziggehouden Wegens moord door middel van vergiftiging met parathion, op haar echtgenoot gepleegd op 11 oktober 1963 in Tilburg, is vanmorgen de vijf tigjarige O. van H. uit Tilburg door de rechtbank in Breda veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering. Veertien dagen geleden had de offi cier van justitie tegen haar acht jaar gevangenisstraf en ter beschikingstel- ling geëist. De veroordeelde gaat in hoger beroep. Hijnhqrdt's Zenuwtabletten (Advertentie) INBREKER DREIGDE MET MES Zaterdagavond omstreeks half elf kwam de 15-jarige W. Meyling bij zijn thuiskomst, terwijl zijn ouders afwezig waren, in de gang tegen over een man te staan die hem met een mes bedreigde. De jongen kreeg" opdracht de voordeur open te maken en verder zijn ,mond te houden waar na de onbekende verdween. Toen de gealarmeerde politie een onderzoek instelde kwamen de buren, de familie Van Wezel thuis, en ont dekten dat ook zij van een onbekende bezoek hadden gehad, die alle laden en kasten had opengemaakt. Er was kennelijk tevergeefs naar geld ge zocht want goederen worden niet ver mist. De politie beschikt over een vrij nauwkeurig signalement van de dader. Maandagsluiting geboycot door het Grootwinkelbedrijf De actie van de Venlose midden stand om te komen tot een algehele maandagsluiting voor de winkelbe drijven op vrijwillige basis, heeft tot dusver tot resultaat gehad, dat meer dan honderd winkelzaken, in alle mo gelijke branches, hiertoe zijn over gegaan. Het groot-winkelbedrijf, in Venlo, met het oog op Duitse kopers sterk vertegenwoordigd, distancieert zich echter openi:jk van de actie en voert reclame dat men wel zijn za ken op maandag voor het publiek open heeft gesteld. Mr. Geert9ema in Voorhout Procedure tegen REM-eiland onaanvaardbaar De voorzitter van de VVD-fractie in de Tweede Kamer, mr. W. J. Geertsema, is fel gekant tegen de „hier en daar levende" gedachte om het wetsontwerp betreffende het continentale plat in een openbare commissievergadering van de Tweede Kamer te behandelen zonder schrif telijke voorbereiding. Mr. Geertsema heeft dit verklaard op een afdelings vergadering van de VVD in de plaats Voorhout. Hij wees er op dat dit wetsontwerp op zichzelf reeds een duidelijk voor beeld was van gelegenheidswetgeving gericht tegen het TV-eiland op de Noordzee. Hij had er zeer ernstige bezwaren tegen, dat men het karak ter van gelegenheidswetgeving nog zou onderstrepen door een inciden tele afwijking van het reglement van orde van de Tweede Kamer. Aan de behandeling van dit uitersi ingewikkelde wetsontwerp behoort volgens de heer Geertsema een ge degen schriftelijke voorbereiding vooraf te gaan. Bij een behandeling in de openbare commissie kan de regering zich wel, de kamer zich niet laten bijstaan door adviseurs. Deze procedure acht de heer Geertsema onaanvaardbaar. TRAM CONTRA TREIN Vannacht omstreeks half een is op het Hobbemaplein in Den Haag een tram van de HTM in botsing gekomen met een vuilafvoertrein van de Ne derlandse Spoorwegen. Hoewel nie mand letsel opliep, is de schade aan zienlijk. Het verkeer werd anderhalf uur gestremd. Het spoor van tramlijn 6 en dat van de vuilafvoertrein kruisen elkaar op het plein. Er gelden ter plaatse geen voorrangsregels, zo'werd van de zijde van de spoorwegen meegedeeld. De trein was echter al bij het kruispunt, toen de tram het plein opreed, de tram ontspoorde en werd zwaar ge havend, de trein liep verfschade op. moeilijkheden Politiek en parlementair Den Haag is volkomen verrast door de bekend making van de Nederlandse regering, dat het REM-eiland „niet in strijd met het volkenrecht is". Men vraagt zich af wat er zal gebeuren indien het wetsontwerp tegen de REM wordt aangenomen en de regering tot han delen zal overgaan. Het laat zich na melijk aanzien, dat de politieke meer derheid achter het wetsontwerp „te gen de REM" staat, ondanks alle be zwaren van juridische aard. De eigenaars van het REM-eiland, waarin zoals bekend veel bui tenlands kapitaal is geïnvesteerd, zouden er naar alle waarschijnlijk heid toe overgaan, wanneer de re gering zou besluiten tot aktie tegen het eiland, om via een of andere staat de kwestie voor het Internationale Gerechtshof te brengen. En de uit spraak van het Gerechtshof lijkt wel bii voorbaat vast te staan. Marine: „aanwinst" De Nederlandse Marine staat volko men positief tegenover de nieuwe aanwinst. De REM-organisatoren heb ben van tevoren met de marine ge sproken over de plaats, waar 't eiland zou komen. Het is in marinekringen een publiek geheim, dat het voortref felijk verlichte eiland een prachtig en nuttig baken is voor scheep- en luchtvaart. SLACHTOFFERTJE VAN RAMP IN KEULSE SCHOOL OVERLEDEN Nieuwe maniak gearresteerd Een van de drie schoolkinderen voor wie na de aanslag van een ma niak op een school in Keulen-Volk- hoven het ergste werd gevreesd, if vanochtend overleden. De toestand van nog twee kinde ren, die donderdag bij het. drama op hun school zware brandwonden op liepen, is slechter geworden. Werd vrijdagavond de toestand van 10 van hen kritiek genoemd, thans is dit aantal gestegen tot 15. Ook de toe stand van de 66-jarige onderwijzeres Anna Langohr, die de kinderen te gen de moordenaar had willen be schermen, is nog gevaarlijk. De doktoren vochten zaterdag on der een verzengende hitte voor de levens van de slachtoffers. De vier ziekenhuizen, waarin de slachtoffers worden verpleegd, hadden verzueken doen uitgaan om beschikbaarstelling van verplaatsbare luchtkoelinstalla- ties, om de temperatuur voor de kin deren dragelijker te kunnen maken. De Keulse politie heeft gisteren 'n manke ex-kelner gearresteerd die in een anoniem telefoongesprek met het Keulse blad „Express" had gezegd, dat hij de aanval met speer en vlam menwerper van een geestelijk ge stoorde op een school ten volle be greep. De invalide sprak na zijn adhaesie- betuiging het dreigement uit dat hij een andere school in Keulen zou op blazen. Dankzij een list wist de hoofdre dacteur van Express de naam en het adres van de anonymus te weten te komen. Pastoor eist ontslag van kardinaal Mclntyre „Struisvogelpolitiek in rassenkwestie" Een (blanke) pastoor van een over wegend door negers bewoonde paro chie in Californië, pater William Du- bay, heeft de Paus verzocht, de aarts bisschop van Los Angeles, kardinaal Mcvlntyre, uit zijn ambt te onthef fen. De pater verwijt de kardinaal ernstig verzuim, omdat hij geen dui delijk standpunt inneemt ln de ras senkwestie. In het katholieke tijdschrift Ram part heeft pater Dubay betoogd, dat de kardinaal zich schuldig maakt aan struisvogelpolitiek door te zeggen dat er geen rassenprobleem in zijn aarts- diocees is. .Niemand die met de wer kelijkheid contact heeft, aldus de pa ter, niemand weet wat er gaande is, kan zoiets met een effen gezicht zeg gen.' Pater Dubay verwijt de kardinaal dat hij er zich toe beperkt de activi teit van de Kerk bij de integratie te beperken tot haar eigen instellingen en tot de prediking van de katholieke principes van recht en naastenliefde. „Het wordt nu duidelijk tijd, dat 'n priester een risico neemt en de moei lijkheden gaat delen van leken, domi nees en rabbijnen in de strijd voor recht en vrijheid voor de mens". De secetaris van kardinaal Mcln tyre heeft bekendgemaakt, dat de kardinaal geen commentaar had. In Rome heben Vaticaanse zegslieden meegedeeld, dat het verzoek van de pater waarschijnlijk volgens de ge bruikelijke procedure zal worden doorgezonden naar de apostolische delegatie in Washington. Die kan dan de een of andere maatregel aanbeve len of het verzoek eenvoudig terzijde leggen. De negerdominee dr. Martin Luther King is zaterdagavond met drie mede standers vrijgelaten tegen betaling van een borgtocht van 900 dollar elk. Zü waren donderdag aangehouden bij een poging om een uitsluitend voor blanke bestemde restaurant te betreden. Een senator had aangebo den de borgtocht te betalen op voor waarde, dat de strijders voor rasge lijkheid Florida zouden verlaten en er niet zouden terugkeren. Dit aan bod is afgeslagen. Dominee King heeft gisteren een eredoctoraat van de Yale-universi- teit in ontvangst genomen. Hij is thans naar St. Augustine terugge keerd om zijn actie voort te zetten. Bouw begint van kernenergiecentrale Hoewel de definitieve vergunnin gen voor de vestiging van de eerste Nederlandse kernenergiecentrale na bij Dodewaard aan de Waal nog niet zijn afgekomen, zal midden volgen de maand zo is althans de bedoe ling een begin worden gemaakt met de eerste grondwerkzaamheden- Op 29 juni zal terzake een open bare inschrijving plaats hebben ep rondom 15 juli hoopt men met hét bouwrijp maken van de terreinen eh het gereedmaken van een bijbeho rende insteekhaven te kunnen begin nen. Definitieve toestemming voor de bouw van deze centrale moet o.m. nog komen van Rijkswaterstaat. Ook de gezondheidsraad moet nog advies uitbrengen en het overleg daarover is, zo vernamen wij, nog gaande. In principe echter heeft de gezondheids raad het „geen-bezwaar" tegen de vestigingsplannen laten horen. Bij 'de N.V. SEP hoopt men nog in het na jaar, althans voor 1 januari 1965, met de eigenlijke bouw van de centrale te kunnen beginnen. In de SEP-centrale aan de Waal, die wordt uitgerust met een zoge noemde kokend water reactor (BWR) en een vermogen zal hebben van 50.000 kw (50 megawatt elek trisch), wordt deelgenomen door Euratom. In de totale kosten, die on geveer 90 a 95 miljoen gulden zullen bedragen, participet 18 miljoen gulden. Politie vindt kilo marihuana bij fotograaf In de woning van de 24-jarige free lance kunstfotograaf R. S. van B. in het centrum van Amsterdam hebben rechercheurs der afdeling verdovende middelen van de centrale recherche ongeveer een kilo marihuana in be slag genomen. En de fotograaf werd gearresteerd. De recherche had het ernstige vermoeden dat zich in deze woning weieens marihuana zou kun nen bevinden. Er worden in deze zaak nog meer arrestaties verwacht. MR. DR. R.H. BARON DE VOS VAN STEENWIJK OVERLEDEN Zaterdagavond om kwart voor ne gen is mr. dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk, oud lid van de Eerste Kamer voor de WD en oud-Commis-» saris der Koningin in Drenthe in het Sophia ziekenhuis in Zwolle ovérlé- den. Mr. Reint Hendrik baron de Vos van Steenwijk werd 8 november 1885 te Zwolle geboren. Hij bezocht het gymnasium in zijn geboortestad en studeerde van '04 tot 1961 rechten aan de Leidse univerisiteit, waar hij in 1912 tot doctor in de staatsweten schappen promoveerde. bü Borfharen verdrong ^uw iTevTd-Ö^ zeer zware straffen te zullen eisen. „Ik vind wat hier is gebeurd onein- grap. Toen hij niet snel bovenkwam, deden zij vergeefse pogingen hem te der. vinden. De levensgeesten waren reeds ledene was een bekende Ralley-rij- -~ZïZ^ vnnd Zaterdag is de 5-jarige Anigje E. dig veel erger dan diefstal. Wfl zul te Bet' Jekerbad in Maastricht ia van Houwelingen te Gorinchem op len dit kwaad met wortel enitak moe- zaterdagmiddag de negenjarige jon- slag gedood toen zj) plotseling de ten uitroeien z» verklaardde lui Se" - te het^overvolle'bad0—- had Ten H^ïted werd Bij deze omvangrijke affate, zijn het personeel geen voldoende toezicht doorjje en ongeveer ook enige bekhof betrok- wat in het bad gebeurde. Door een technische storing is Ra dio Veronica dezer dagen gestoord geweest. Eerst vermoedde men het optreden van een stoorzender, maar thans is gebleken dat het manke ment bij de zender zelf gezocht moet worden. Inmiddels is de storing opgeheven, die zondagmorgen begonnen was. Vele luisteraars belden de directie van Veronica in Hilversum en de storingsdienst van de PTT op, waar door al spoedig bleek dat van een stoorzender geen sprake kon zijn, maar dat de fout bij Radio Veronica zelf lag. Terwijl mevrouw in de kerk zit bovengebit van haar man in de tas In het Peelplaatsje Liessel heeft zich een zonderling geval van echtelijke tucht geopenbaard. Het raadslid Joosten vond in de katholieke kerk een bovengebit en wendde zich met zijn vondst tot de pastoor. 'Deze vroeg aan enkele, kerkgangers of het ge bit hun toebehoorde. Niemand miste echter het ge bit, zodat de pastoor met het kleinood het kerkplein opstapte om de pratende mensen te pol sen. De 73-jarige mevr. v. Veghel eiste toen het gebit op; het was weliswaar niet van haar, maar zij had het bovengebit toch in de kerk verloren. De pastoor wilde er meer van weten en toen kwam de aap uit de mouw: de vrouw nam altijd bij haar kerkgang het voor haar man onmisbare hulpmiddel mee. Waarom? Ze vertelde: „Dat doe ik omdat mijn man er 'n handje van heeft, wanneer ik weg ben, het soepvlees uit de ketel te pakken en het stiekum op te eten. Nu laat ik hem het bo vengebit inleveren als ik weg ga

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10