P K een STERK STAALTJE DIENSTEN Drie Hagenaars terug van vakantie in Frankrijk gedood Meisje op slag dood, bromfietser zwaar gewond Nederland verloor van Griekenland Leiderstrui nu naar Rolf Maurer COMMANDOWISSELING BIJ GENIE ERHARD IN WASHINGTON - -U 13 JUNI 1964 DE LBIDSE COURANT PAGINA 9 DE KOOL WORDT NIET GESPAARD Kleurechte DOBBY STOFFEN meer dan 20 tinten 3.75 per meter Leuke KINDER CRETONNE 3.95 IN ONZE ZELFKEUZE-ZAAK VOOR GORDIJNEN HAARLEMMERSTRAAT 179 (hoek Hoogl. Kerksteeg) MIDZA MISS KOOT EN HAAR GROTE BEKER MEDISCHE Leiden en Omgeving (Advertentie) Duizenden, tienduizenden kolen, met veel zorg en kosten gekweekt, liggen nu als waardeloze afval in het tuinbouwgebied rond Warmenhuizen. Sloten van tientallen meters lengte zijn letterlijk gedempt met de door gedraaide groente. De boeren gebruiken een klein deel van het voedsel als veevoer, doch het merendeel ligt daar slechts te verrotten in het veld. R.K. Technische School „Don Bosco" te Leiden Gisteravond zijn in de R.K. Technische school Don Bosco aan de Boerhaavelaan te Leiden de diploma's van de avond cursussen uitgereikt. Na een inleidende speech van de voorzitter de heer N. Jansen, kreeg de voorzitter van Mij. voor Nijverheid en Handel, dep. Leiden de gelegenheid om de heer G. P. Hoek afd. schilderen de eremedaille van de Maatschappijn te overhandigen wegens, diens bijzonder goede studieresultaten en ijver. Ook de toekomstige scheepsbouwer J. C. v. d. Meer kreeg de legpenning plus oorkonde. Een daverende uit het hart gegrepen rede van directeur A. Gerris besloot deze bijeenkomst. LIJST VAN GESLAAGDEN VAN DE R.K. TECHNISCHE AVONDSCHOOL „DON BOSCO" Afd. timmeren 3-jarige cursus A. J. M. van Amsterdam, R'veen, G. Q. Beu- gelsdijk. Warmond, R. P. de Brabander, Hazerswoude, L. J. M. Booms, Leider dorp, J. N. A. van Bracht, Wassenaar, F. G. Brederode, Noordwijk; P. W. G. van Leeuwen, Warmond, J. C. M. de Zwart, Noordwijk, P. M. Janson, Stomp- wijk. Afgewezen 2. Afd. Scheepstimmeren, 3-jar. curs. A. N. C. van Abswoude, Oegstgeest, C. Steenvoorden, Warmond. G. P. Willems, Oegstgeest. Afgewezen 2. Afd. scheepstimmeren 2-jar. curs. B. Th. J. M. van Beek, Hazerswoude, J. H. P. Broekhof, Noordwijk, P. T. C. M. van Dam, Nieuwveen, P. van Denzen, Noord wij kerhout, H. A. M. de Jong, R'veen, A. M. J. van Kampen, Warmond, C. Waasdorp, Warmond, j. G. v. d. Meer (met lof), Oudewetering. Afgew. 2. Afd. Machinebankwerken 3-j. curs. A. M. J. Berends, Leimuiden. J. v. d. Ploeg, Leiderdorp, Th. M. C. Witjes, R'veen, A. Dubbeldeman, A. Vreeburg. Afgew. 4. Afd. autotechniek, 3-jar. cursus A. A. H. M. van Alphen. Noordwij kerhout, H. T. N. van Basten. Noordwijkerhout, M. G. van Gerven, Lisse, M. J. J. M. Hogenelst, Noordwijk, C. J. v. d. Kroft. Leiderdorp, J. A. Corel. Wassenaar. H. J. Stol. Afgewezen geen. Afd. Elektrotechniek 3-jar. cursus A. J. C. Kromhout, P. A. C. v. d. Ploeg, Oud-Ade, H. J. M. Sloos, G. van Ton geren, Warmond, W. Zonneveld, Noord wijkerhout. Afgewezen 2. Afd. schilderen 3-jarige cursus A. G. v. d. Berg, Leiderdorp, W. F. P. v. d. Velden, J. A. de Winter, Warmond. Af gewezen geen. Afd. schilderen 2-jarige cursus B. G. P. Hock (met lof). Afd. electrotechniek 2-jar. cursus B. G. C. T. M. van Kins, Rijpwetering, J. T. M. van Leeuwen, Wassenaar, J. P. M. Nijssen. J. W. A. van Velzen, War mond, M. C. Vrijburg, Oud Ade, J. J. M. Waasdorp, Sassenheim, F. E. Zonneveld, Leiderdorp. Afgewezen 1. Autogeen lassen, beginners A. H. J. Th. de Jong, R'veen, N. J. F. Knijnen- burg. Wassenaar, J. G. de Mooy. J. A. Mooten, H. v. d. Plas, Katwijk, J. A. Schouten, Hazerswoude. Afd. autogeen lassen beginners B. W. H. Demmenie, P. Hakkeling, Wassenaar, J. M. Hoogenboom, R'veen, M. J. M. Nahon, Zoeterwoude, C. P. Hogervorst. Afd. autogeen lassen gevorderden B. W. C. Huigsloot, R'veen, W, H. J. Kom pier, Hazerswoude, J. J.:, v. (J. Hodrn, Oude Wetering. Afd. booglassen beginners. P. Ammer- laan, Zoeterwoude, P. F. Hakkeling, Wassenaar, C. P. Horgervorst, M. J. M. Nahon, Zoeterwude, J. A. Schouten, Ha zerswoude, P. C. W. Bouwmeester, Oude Wetering, H. A. M. van Dam, Noord wijkerhout, J. J. van Hoorn, Oude We tering, A. v. d. Pouw Kraan, Leimuiden, J. M. van Schie, Noordwijk. Afd. booglassen, gevorderden B. W. Q. Elsgeest, Hazerswoude, J. G. de Mooy, J. A. Mooten, P. H. H. M. van Velzen, 'Koudekerk a. d. Rijn. H. L. van Am sterdam, G. J. C. Dijksman, W. P. P. v. d. Veeken te Katwijk. Waar geen plaatsnaam vermeld, is deze Leiden. DODELIJK ONGELUK IN LEIDEN Gisteravond om 7 uur is op de Ma- resingel te Leiden ter hoogte van het Slachthuis een 16-jarige bromfietser gedood. Het was Huib van Loon ge woond hebbend aan de Beatrix- straat. Hij passeerde komende van de Herensingel een NZH-bus en kwam in botsing met een 15-jarige wielrijd- ster uit Voorschoten. Het slachtoffer werd na zijn val door een wiel van de bus overreden. In het Acad. Zieken huis bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Het meisje raakte licht gewond. EXAMENS REMBRANDLYCEUM Voor het eindexamen gymnasium A zijn gisteren nog geslaagd Lemmy van Duin, Noordwijk, A. P. Scheffer en H. Stikkelorum, beiden Leiden. EXAMENS „COR MARIAE" Aan de r.k. kweekschool „Cor Ma- riae", Den Haag, zijn geslaagd voor onderwijzeres, de dames J. van der Krogt en W. Opdam, beiden Leiden; J. Westgeest, Katwijk a. d. Rijn. DODELIJK ONGEVAL IN WATERINGEN Gistermorgen is de 19-jarige heer D. Kraaima uit Den Haag bij een botsing tussen een bestelauto en een personen auto in Wateringen om het leven geko men. De bestelauto, waarin de heer Kraaima meereed, kwam op de Noord- weg in Wateringen in botsing met een personenauto. Bij een auto-ongeluk in Laon (Fr.) zijn gisteren drie inwoners van Den Haag om het leven gekomen: de be stuurder de 58-jarige heer H. Muller, de 38-jarige heer D. J. Molenaar en de 82-jarige mevr. W. Koning-Broski. Zwaar gewond werden de 35-jarige mevr. D. Molenaar-van Eldik en-mevr. A. Gr Koning; Allen woonden 'aan' de Asstunburg- weg in Den Haagèn waren na een vakantie van vier weken in Zuid-Frank rijk op terugreis naar Nederland. Het ongeluk gebeurde 's nachts om half drie in het departement Aisne. De heer Muller moet door het springen van een band de macht over het stuur zijn kwijt geraakt. Hij kwam op de linker weghelft terecht en vloog met zijn auto tegen een vrachtwaen. Ook de twee inzittenden van deze vracht wagen moesten ernstig gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. Bomen te vroeg open „Het was de grootste verrassing van mijn leven", zei de vorige week in Beiroet tot Miss Europa gekozen Elly Koot, toen ze gisteravond uit Cairo op Schiphol aankwam. „Het is alsof ik gedroomd heb". Gekleed in een zwarte japon en met een grote hoed op hield zij een grote zilveren beker als een trofee in haar arm, toen zij het vliegtuig van de Sabena, waarmee zij uit Brussel was aangekomen, verliet. Na haar verkiezing tot Miss Europa heeft zij op uitnodiging van Egypte samen met haar mededingsters naar de schoonheidskroon een vier daagse reis naar Cairo gemaakt. „Ik ga eerst de verkiezingen tot miss United Nations in Palma de Ma jorca bijwonen en dan heb ik een contract van twee maanden als mannequin in Frankrijk", zei mej. Koot, die free-lance fotomodel is, „maar daarna ga ik toch weer gewoon door met mijn werk". Bij de verkiezingen in Palma zal zij slechts als eregast aanwezig zijn. „Het wordt dan ook een soort vakantie voor me", voegde zij eraan toe. hoog getrokken, evenwel te vroeg omdat de sneltrein nog moest door komen. Het slachtoffer was op slag dood. Een passerende bromfietser werd eveneens door de trein gegrepen. Deze, naar de politie in Oudenbosch meedeelde, een zekere Antonissen uit Sprundel werd in zeer ernstige toe stand opgenomen in het St. Elisa- bet-ziekenhuis.«in. Oudenbosch. SPORT SIKKENSPRIJZEN 1963 EN 1964 Le Corbusier en Livinusiverden bekroond De Nederlandse Sikkensprijs voor het jaar 1963 is toegekend aan de ar chitect Le Corbusier en die voor het jaar 1964 aan Livinus A. C. J. van de Bundt, beeldend kunstenaar en directeur van de Vrije Academie te Den Haag. De commissie voor toekenning van de Nederlandse Sikkens prijs, bestaande uit prof. ir. J. H. van den Broek, architect te Rotterdam, drs. A. M. Mees, president-commissaris van de Sikkensgroep N.V.,'jhr. dr. W. J. H. B. Sandberg, directeur van het Israël Museum in Jeruzalem en drs. H. L. Swart, directeur van de Nederlandse Kunststichting, heeft hier toe een eenstemmig besluit genomen. De Nederlandse Sikkensprijs wordt jaarlijks toegekend voor werken waarin een synthese van ruimte en kleur is gerealiseerd. De uitreiking van beide prijzen, elk ter waarde van 5000 cal plaats hebben in het najaar van 1964. De negen-jarige Corrie Lazaroms uit Oudenbosch is gistermiddag het slachtoffer geworden yan een spoor wegongeval. Direct nadat de spoor wegbomen van de met de hand be veiligde overweg nabij het station in Oudenbosch weer in verticale stand waren getrokken was zij met een aantal anderen de overweg opgegaan. Het meisje werd gegrepen door een sneltrein uit Roosendaal. De trein passeerde de overweg even nadat uit tegenovergestelde richting (Zevenbergen) een andere trein deze overweg was gepasseerd. Toen deze laatse trein de overweg voorbij was, werden de bomen om- Grenswijziging noodzakelijk Leiden tot Kamerleden: geen struisvogelpolitiek B. en W. van Leiden hebben aan de leden van de Staten Generaal een boekje over de groei en bloei van Leiden gestuurd, getiteld „Portret van Leiden". In een begeleidend schrijven stelen zij onder meer over het plan tot grenswijziging: Wanneer het verlangen uitgaat naar het voeren van een weloverwogen en actieve politiek, dan kan men geen genoegen nemen met een soort struis vogelpolitiek, bestaande in 't op zijn beloop laten van de ontwikkeling en het kiezen van fragmentarische op lossingen, die reeds bij hun concep tie ontoereikend zijn. Men zal dan moeten kiezen voor de nuchtere en zakelijke koers van de welberede neerde beleidslijn, welke wordt ge vonden na een kritische beschouwing van de ganse maatschappelijke en economische structuur van de zich tot ver buiten de huidige gemeente lijke begrenzing uitsterkkende stad van dit ogenblik. Het is de vurige wens van het Leidse Gemeentebestuur dat u dit ontwerp van wet in dit licht wilt bezien en beoordelen. BASKETBAL Frankrijk, Bulgarije, Finland en Hongarije hebben de halve finales van het Olympische voor-toernooi basketbal voor herenteams, dat in Genève wordt gespeeld, bereikt. Zeker van een plaats in het eind- toernooi zijn al Amerika, Rusland, Brazilië, Italië, Tsjecho-Slowakije, Zuia-Slavië, Polen, Uruguay, Japan, Puerto Rico, Peru en de Verenigde Arabische Republiek. Behalve de twee landen die zich in Genève kwa lificeren voor Tokio zullen ook twee teams uit Azië overgaan naar het Olympische toernooi waaraan dus 16 landen zullen deelnemen. De uitslagen van de halve finales, die vrijdagavond gespeeld werden, luiden: Finland-Bulgarije 81-68 (44- 39); Hongarije-Frankrijk 73-66 (30- 22). De landen, die zich niet voor de halve finales plaatsten, spelen nog een classificatie toernooi. In de eer ste wedstrijd voor dit toernooi ver loor Nederland met 72-67 van Grie kenland. Bij de rust was de stand in evenwicht: 3333. De overige uitslagen luiden: België- Israel 78—69 (39—27); Oostenryk- Engeland 7554 (3719); Spanje- Duitsland 69—67 (31—36). Ronde van Zwitserland De tweede etappe van de Ronde van Zwitserland, die de 65 renners vrijdag over 191 km van Küsnach naar Delsberg voerde, heeft al een grote scheiding gebracht in het deel nemersveld. De Zwitser Rolf Maurer, die met acht andere renners halver wege de etappe was ontsnapt, bouw de met zijn mede-vluchters 'n voor sprong op van 9 y2 minuut. Maurer won in Delsberg de sprint van de groep en nam daarmee de leiding over van de Belg Van Damme, die in deze bergetappe niet mee kon ko men en na het sluiten van de con trole in Delsberg arriveerde. Ook de Nederlander Jaap Kersten kwam te laat aan in Delsberg. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1 Maurer (Zw.) 5.03.45, 2 Da Rugna (Zw.), 3 Colmenarejo (Sp.), 4 Bingelli (Zw.), 5 Hagmann (Zw.) al len dezelfde tijd, 18 ex aequo Huub Zilverberg, Leo Knops, Jan Hugens, Cees Haast, Piet Damen, Rik Wou ters in 5.13.23, 51 Cees van Espen 5.20.40, 55 Jacques v. d. Klundert 5.24.35, 56 Piet v. Est z.t. Het alg. klassement ziet er als volgt uit: 1 Maurer 10.00.40, 2 Bettinelli (It.) 10.01.04, 3 Balmamion, Barale, Bingelli allen z.t. 10.01.10, 12 ex aequo Zilverberg, Knops, Hugens, Haast, al len 10.10.48, 43 Damen 10.15.58, 46 Wouters 10.18.33, 52 v. d. Klundert 10.27.10, 55 v. Est 10.31.55. ALPHEN AAN DEN RIJN Wegens overplaatsing naar de Staf bij de Inspectie Technische Dienst heeft luitenant-kolonel ir. T. A. van Zanten gistermiddag in de kantine van het Ge nie-complex De Hoorn te Alphen a. d. Rijn officieel het commando van dit complex overgedragen aan zijn opvol ger luitenant kolonel ir. C. van Lingen. Dit gebeurde in aanwezigheid van een groot aantal militaire autoriteiten o.a. de vertegenwoordiger van de Territo- riaal-bevelhebber West de majoor van de Generale Staf J. Boom, het hoofd van de. afdeling Materieelzaken van de in spectie Genie de kolonel der Genie E. van Heerde, de commandant van de Leidse Kokschool kolonel der Inten dance Th. H. Wessels en de commandant 504 Genie depot, tevens commandant Genie complex majoor der Genie J. Dijkstra. Luitenant kolonel ir. Van Zanten (links) biedt zjjn opvolger luite nant-kolonel ir. Van Lingen de sleutel aan van de gebouwen. Leiden Gedurende het komen de weekend nemen waar de artsen Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 31337; dkt. Van Leeuwen, Van der Brandeler- kade 28, tel. 20412; dkt. Van Leeu wen, Haagweg 60, tel. 26509; dkt. H. Jasperse, Witte Singel, tel. 24961; dkt. Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266. Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Herdingh en Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Voor de weekenddiensten der tandartsen zie de raamborden. Alkemade en Leimuiden Dkt. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp wetering, tel. 01712202. Dkt. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713—217. Alphen aan den Rijn Dkt. E. M. van der Steen, Wilhelminalaan 66, tel. 2738. Apotheek Somberg, Wil helminalaan 67. Bodegraven Dkt. E. M. Bol, Wilhelminastraat, tel. 2113. Zuster P. Conradi, Pr. Bernhardstraat 2, tel. 2086. Dierenarts: J. Oosterom, Burg. Vonklaan, tel. 3168. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, tel. 5771. Tandarts Bollenstreek L. Caris, Noordwijker hout, Herenweg 20, tel. 417. Apotheek Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse. Wit-Gele Kruis zuster J. Bakker, M. Trompstraat 32, tel. 6657. Katwijk aan den Rijn Dkt. E. E. van der Laan, tel. 2810. Apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. P. A. Vis ser, tel. 2023. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleegster zuster Van der Leer, B. G. Cortslaan 34, Leiderdorp, tel. 01710-23109. Zij neemt ook waar te Hazerswoude Rijndijk en Leiderdorp. Bij ongevallen aan de Rijndijk tele foon 01714—278. Langeraar en Nieuwveen Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729 104. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis zuster Verhaar, tel. 01722345, b.g.g. 02976—245. Leiderdorp Dkt. Bakema, Hoofdstraat 2, Leiderdorp, tel. 24828. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg wordt waarge nomen door de dienstdoende apo theek te Leiden. Leidschendam Dkt. Van der Mee, tel. 4535. Wit-Gele Kruis, tel. 4161 of 3280. Ambulance tel. 3923. Lisse Dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3696. Apotheek en tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders, Beatrixlaan 11, Nieuwkoop, tel. 01725—555. Noordwijk Dkt. Goudriaan, tel. 2333. Wit-Gele Kruis zuster J. Laa- per, tel. 2338 of 2067. Apotheek al leen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dorp: dkt. H. C. de Groot, Eyken Donck 52, tel. 02533—2910; Zilk: dkt. A. G. T. van der Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 025205707. Tandarts Bollen streek zie Hillegom. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. J. H. Meisner, Louise de Colignylaan 19, tel. 53865. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. W. de Graaff, Hoofdstraat 167, tel. 8479 of 7777. Wijkverpleging „Bethseda" en Wit- Gele Kruis zuster Groenestege, Hoofdstraat 82, tel. 7645. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dkt. L. J. H. Lempers Dinsdagse Wetering 56, tel. 02532 7529. Voorschoten Dr. A. M. Kostense Voorstraat 23, tel. 2493. Tandarts spoedgevallen: zaterdag 9.30, zondag 9.30. Tandarts T. Sprey, Voorstraat 36, tel. 2477. Warmond Ziet Voorhout. Wassenaar Dkt. H. W. Plink, Raadhuislaan 15A, tel. 2075; dkt. W. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apotheek: Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar en Nieuwveen. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 017262527. Overeenstemming met Johnson over houding inzake Russisch-Oostduits verdrag Bondskanselier Erhard van West- Duitsland is vrijdag in Washington aangekomen voor besprekingen met president Johnson en leden van de Amerikaanse regering. Na een eerste onderhoud met John son vrijdagavond heeft Erhard ge zegd, dat het nieuwe vriendschaps verdrag tussen de Sow jet-Unie en Oost-Duitsland niets bevat „dat ons een schok geeft", maar aan de andere kant menen zij dat waakzaamheid moet worden betracht. „Geen enkele eenzijdige beslissing van de Sow jet- Unie kan de rechten van de drie wes telijke mogendheden aantasten of de verplichtingen en verantwoordelijk heden van de Sowjet-Unie verande ren wat Duitsland en Berlijn betreft", zo werd in een officieel communiqué na het onderhoud gezegd. Het streven naar het vinden van een rechtvaardige en vreedzame op lossing van het vraagstuk Duitsland en Berlijn moet worden voortgezet. De Verenigde Staten zijn vastbeslo ten hun verplichtingen ten aanzien van Berlijn, met name het recht van toegang tot West-Berlfjn, na te ko men.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9