usters 0 knHkewiöffer fexis ^£_LEIDSE£OURANT PAtlINA fi MOEILIJKHEDEN OP DE MAAS Eigenaar gevonden juwelen zoek Een Amsterdammer, die onbekend wenst te blijven, heeft vorige week tijdens een avondwandeling met zijn hond op straat een aantal juwelen gevonden ter waarde van zeker 25.000 gulden. Hij had aanvankelijk geen idee van de waarde, maar toen hij 's avonds thuis in de krant las van de overval op de juwelierszaak in de Leidsestraat, heeft hij zich snel in verbinding gesteld met de politie. De recherche, die onmiddellijk aanving met een onderzoek naar de herkomst van de juwelen, staat voor een raad sel. De juwelen zijn in ieder geval niet afkomstig uit de juwelierszaak aan de Leidsestraat, evenmin van een andere in Amsterdam gepleegde dief stal. Men acht het niet uitgesloten, dat de juwelen door iemand verloren zijn. KORTE GOLF Gistermorgen is de tweejarige Pierre van der Padt overboord geval len en verdronken. Het kind speel de op het dek achter het zogenaam de speellijntje. De 31-jarige schipper Gilbert Daes van het ernaast gelegen schip miste de kleine Pierre het eerst. Hij heeft het kind opgedregd er. kunstmatige ademhaling toegepast. Het scheepvaartverkeer op de Maas in de omgeving van Roermond is als gevolg van de onvoldoende capaciteit van de stuwen bij Buggenum ernstig gestremd. Sommige schepen liggen hier meer dan 18 uur te wachten. Foto: een overzicht van de stuw bij Buggenum. Twee emmertjes water halen De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. v. Dodewaard heeft op ver zoek, om gezondheidsredenen, eervol ontslag verleend als pastoor van de parochie H. Michael te Schermer en tevens als dienstdoend geestelijke van het bisdom Haarlem, aan de z.e.h. M. L. M. Welling, en in zijn plaats benoemd de z.e.h. M. C. Klijn, kapelaan te Amsterdam, par. O.L.Vr. Koningin van de Vrede. Benoemd is voorts tot rector van het bejaardentehuis „Johannishove" te Laren, de z.e.h. B. G. H. Keyer, die pastoor was te Heerhugowaard, par. van de H. Familie. Aan de gevolgen van een val uit een kersenboom bij Weert is gisteren de 58-jarige mevrouw J. J. Mertens- Van der Kruis overleden. VOOR DE MODERNE VROUW Royale duster met halspas, 11 V-hals en steekzak opzij, i^i\ speciaal voor grote maten. 14 Gesatineerde katoen, be- drukt met een prachtig J Kashmir-dessin. 17 95 VA.>V Wijd klokkend, Jeugdig zo- Elegante nylon duster met mermodel van zeer mooie, fraai bloemdessin. Model gebloemde katoen met twee met halspas en een ronde royale zakken. Deze moder- kraag, poffende mouwen tot ne duster heeft geen kraag op de elleboog en een op en mouwen. 13 50 9est'kte za^- 19 75 DEN - BREESTRAAT 99—101 - TEL. 217 70 Een schouwspel dat iedere dag na kantoortijd te zien is op het station Hollandse Spoor in Den Haag, als de Rotterdamse forensen naar huis ver trekken. Vele jerry-cans met Haags drinkwater worden dagelijks meege nomen naar de Maasstad voor een echt lekker kopje thee of koffie, want thee met chloor, om van wormpjes nog maar niet te spreken, is geen traktatie Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, nog geheel onverwacht, tij dig voorzien van de H.H. Sacramenten der Zieken, mijn innig ge liefde man en onze lie ve vader, behuwd- en grootvader, broer, be- uwdbroer en oom echtgenoot van mevr. Maria Magdalena v. d. Heemst in de leeftijd van 67 jr. Uit aller naam: M. M. v. Teylingen- v. d. Heemst kinderen en kleinkinderen De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op zaterdag a.s. in de parochiekerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph, Herensin gel. De gelezen H. Mis te 7.45 u. en de gezon gen H. Mis v. Requiem te 10 uur. waarna om 11.10 u. de begrafenis vanuit de kerk op het r.k. kerkhof. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het St. - Elisabeth- Ziekenhuis. Bezoekuren aldaar van 9-11, 3-4 en 6-7 uur. Rozenkransbidden woensdag en donderdag 7 uur in de rouwkapel en vrijdagavond 7.30 u. in de kerk. Geen bloemen Gaarne H.H. Missen Uw medeleven bij het plotseling overlijden van onze goede zus, de eerwaarde zuster M. ALCATARA was troostend voor ons en wij zijn U daar zeer dank baar voor. Met U hopen wij dat de Hemelse Vader haar reeds in Zijn nabijheid heeft opgenomen. Namens de familie v. d. Salm: Zuster M. WILFRIDA Leiden, 11 juni 1964 GOM betuigt langs deze weg haar bijzondere erkentelijkheid aan al de genen, die op enigerlei wijze hebben medegewerkt aan het welslagen van de feestelijkheden rond de in stallatie van de edelacht bare heer J. Ch. I. v. Nie- kerk als burgemeester de zer gemeente op zaterdag 6 juni jl. Het gemeentebestuur voornoemd, W. F. VAN DAM, loco-burgemeester J. TH. M. PUNT, gemeente-secretaris f2 Wilt u leren vliegens vlug likdoorns te verwij: deren? Neem een les bij Elastocorn. Elastocorn is de pijnloos werkende lik doornpleister. Elastocorn laat pas los als de likdoorn loslaat. 6 stuks - 75 ct. 2 Hang- of legkasten 58.- leg: 165x60x40 cm., vijf planken; hang: 165x60x54 cm. Ook vele modellen wandkasten. C. J. v. d Geest, Houthandel „De Burcht", hoek Nieuwstr 33078. 2 Twinset. De nieuwste wascombinatie. Beter dan vaste combi. Centrifuge 2800 toeren, ook in gedeel ten aan te schaffen, vanaf 490.- kompl. Financiering mogelijk Firma Dusoswa, Turfmarkt 1, 2, 3, Leiden, tel. 24409. f2 Voor enige weken te huur een 4-pers. zomer huis op kampeerterrein te Noord wij kerhout. Van alle gemakken voorzien en 10 min. van zee onder gelegen. E 3 bur. v. d. 1 rekening gehouden. 5 d. w.w. Botermarkt 28. Leiden, tel. 23582. f2 Te koop: Puch. Te be vragen: Schenkelweg 47, Zoeterwoude. f2 Geslaagd? Geef 'n hor loge! Roamer, Prisma, An- cre, Tim-watch, Oris, enz. Reeds voor 28.75 een schokvrij, waterwerend, 17 steens ancre-horloge. Prettige bediening, goede voorlichting en 100 pro cent garantie. Uurwerk kliniek Gorthuis, alléén Lage Rijndijk 8. 3T Een nieuwe woning? Voor al uw lampen naar De Lichthal. Gratis plaat sen van lampen boven de 25.- in Leiden en omge ving. De Lichthal, Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte. 2 Nerveus? Gejaagd? Schieffer's Bloedwijn helpt bijzonder snel! Be vat aktief-Lecithine, vita minen en mineralen, werkt biovitaal Exclusief bij apothekers en drogis ten. SOEP Er is een vlaggetje op alle California soepen en bouillonproducten! écht Califomia-speldje gratis! duurzaam fabrikaatAanvragen in Harderwijk tegen inlevering van 3 vlaggetjes

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6