c vc Fr. van Leeuwen legde sekretariaat van Alphense Boys neer „gezondheid" DINSDAG 9 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 hf/ In de herbouwde en gemoderniseerde kantine is de jaarvergadering gehouden van de r.k. voetbalvereniging „Alph. Boys". Voorzitter C. J. Winninghoff verwel komde in zijn inleidend woord de nieu we geestelijk adviseur kapelaan J. v. d. Ven. Hij verwelkomde ook de nieuwe trainer, de heer J. v. d. Linden uit Overveen, die voorheen trainer was van de zustervereniging ARC te Alphen a. d. Rijn. Teleurstellend voor het bestuur was het te moeten vaststellen, dat de pres taties van de vereniging in voetbal- technisch opzicht niet bijzonder groot zijn geweest in de afgelopen competitie. LEIDEN Buurman dacht dat bank voor vuilnisman was Gistermorgen werd uit een huis aan de Hooigracht door een meubel firma uit Den Haag een driezitbank opgehaald. Om de bank in de auto te krijgen was deze gedeeltelijk gede monteerd. De kussens en een meta len poot waren reeds in de wagen geplaatst, toen de bewoonster de transporteurs uitnodigde voor een kopje koffie. Deze lieten het werk en gedeeltelijk gedemonteerde bank op het trottoir staan. Toen zij na het kopje koffie weer aan het werk to gen, bleek de bank verdwenen. Bij het onderzoek bleek, dat een van de buren in de veronderstelling dat de bank was klaargezet voor de vuilnis man, zich deze had toegeeigend. KLAVERJAS COMPETITIE In de klaverjascompetitie 1963-1964 van de Federatie van Klaverjasver- enigingen zijn thans alle wedstrijden gespeeld en de beslissingen definitief gevallen. De eindstanden zien er als volgt uit: Ere-afdeling: Oosthoek 1 24-4052; MDS 1 24-4033»/t; Zaalberg 1 24-3952; P. v. H. 1 24-3944'/t; T. en D. 1 24- 3934; Groenoord 1 24-3924; SLF 1 24-3917. lste klas: Oosthoek 2 24-4139; Spor tief 1 24-4028; 4 Azen 24-3982: Spor tief 2 24-3973; AWS 1 24-3927'/.; SLF 2 24-3922'/s; T. en D. 2 24-3916'/*; Centrum 1 24-3903'/»; Groenoord 2 24-3873; Sportief 1 promoveert. 2de klas: MDS 2 18-3049'/*; Cen trum 2 18-3005'/.; T. en D. 3 18-2958; Centrum 3 18-2931»/*; Oosthoek 3 18- 2882; 4 Azen 2 18-2801; Groenoord 3 18-2745. UITDAGING Op donderdag 18 juni a.s. speelt het Leidse klaveyas-kampioensteam „Oosthoek 1" in dè kantine van Oost hoek een uitdagingswedstrijd tegen „De rest van Leiden" met als inzet de Federatie-wisselbeker. Voor Oosthoek 1 komen uit: G. Crama, G. Moniagne, P. van Velzen, J. van Daalen, A. Slierings, A. Mon- tanje, Sf Kukler, J. van Oosten, J. la Lau en M. Sierat, terwijl „De rest van Leiden" zal worden gevormd door: J. v. d. Blom, J. Noordermeer (beiden Groenoord), J. Waasdorp, Chr. Montanje (beiden MDS) Th. Duijvensteijn, R. Kop (beiden Zaal berg), G. Keijzer jr. (T. en D.), A. Dubbeldeman (P. v. H.), Chr. Waas dorp, J. Waasdorp (beiden SLF); re serves: M. Klootwijk (Sportief) en P. Roodenburg (P. v. H.). VOOR „DENNENHEUVEL" Na de derde ronde van het grote klaverjastoernooi, dat de Federatie van Klaverjasverenigingen in Leiden e.o. t.b.v. de vereniging „Dennenheu vel" organiseert zijn de voornaamste standen als volgt: Verenigingsteams, ere-klasse: 1. T. en D. 1 25260 pnt; 2. Centrum 1, 24625 pnt; 3. P.C. L. 1 24390 pnt. lste kla?: 1. Sportief 2, 23691 pnt; 2. T. en D. 2 23498 pnt; 3. T. en D. 3 23265 pnt Individuele koppels: 1. Vermeij- Koster, 5902 pnt; 2. Voskuil-Houwe- lingen, 5774 pnt; 3. Van Es-Silvester, 5656 pnt. De volgende 5 ronden van dit toer nooi zullen worden gespeeld op de woensdagavonden 10, 17 en 24 juni, 1 juli en 8 juli a.s. in de recreatie zaal van de HCW en NEM (Zoeter- woudseweg 1). Aanvangstijden 20 uur precies. Voor individuele koppels be staat er op genoemde wedstrijdavon den nog gelegenheid tot inschrijving tot uiterlijk 20 uur. Inschrijfgeld f 0,50 p.p. en per wedstrijd. 11.000 gulden voor voorlichting te Leiden Een lichtpuntje voor de toekomst het bestuur in het sterk toegenomen aantal leden, vooral dat van jeugdleden. De heer Winninghoff bracht dank aan alle commissieleden en zijn medebestuurs leden voor de in het belang der ver eniging verichte arbeid. In het jaarverslag memoreerde secre taris F. W. van Leeuwen het overlijden van de leden E A. van Egmond, C. W. Blakenburg en H. J. Grimbergen. Penningmeester P. v. d. Zwet bracht het financieel overzicht ter tafel, dat sloot met een batig saldo. Een prettig geluid liet ook de heer J. Vriesekc ->p horen als voorzitter van de toto-com missie: de toto heeft voor de vereniging een goed resultaat opgeleverd. Niette min wekte de heer Winninghoff de leden op de toto te propageren, omdat de toto een financiële bron is, die de vereniging beslist niet kan missen. De kascontrole-commissie bestaande uit de heren G. Hoogerwerf en J. Vreeswijk, werd gecontinueerd. De periodiek aftredende bestuursle den P. v. d. Zwet, J. Vrisekoop en W. Goedhart werden bij acclamatie her kozen. Bedankt hebben de heren W. Redegeld (wegens vertrek naar elders) en F. W M. van Leeuwen, die 14 jaar bestuurslid is geweest, waarvan 12 jaar secretaris. De vacatures, hierdoor ont staan, zullen voorlopig niet worden vervuld. De heer P. v. d. Zwet, die tot dusver penningmeester was, ver zorgt voortaan het secretariaat, terwijl zijn functie van penningmeester van nu af aan wordt vervuld door de heer A de Jong Het huis-adres van de secre taris luidt: Pieter Florisstraat 78. Besloten werd de elftallen-commissie in haar huidige samenstelling, t.w. de heren C. Hoogerwerf, A. de Jong te handhaven voor de komende competitie, aangevuld met de heer C. v. d. Sandt. Tijdens deze vergadering werd door de leden afscheid genomen van de beer Fr. van Leeuwen. De heer Winninghoff wees op de vele activiteiten van de heer Van Leeuwen Het is een moeilijk te verwerken afscheid voor de vereniging zei spr. Sinds het bestaan der vereniging was hij ongetwijfeld een van de beste secretarissen. De heer Winninghoff bracht hem voor de werkzaamheden hartelijk dank. ALPHEN WON MET 1—0 VAN ALPHENSE BOYS Met de wedstrijd AlphenAlphen se Boys werd zaterdagmiddag de eerste helft van de serie om de b en w.-voetbalbeker afgesloten. Het met enkele invallers uitkomende Al phen wist een benauwde 10 over winning op de Boys te behalen. Dat deze overwinning niet veel groter is geworden danken de Boys aan de onbegrijpelijke improduktiviteit van de Alphense voorhoede, die handen vol kansen onbenut liet. Niettemin zouden de Boys zeker een gelijksepl hebben verkregen indien Wortman niet had gefaald toen hij van de zwak leidende scheidsrechter een penalty mocht nemen. Zuiderhof stopte het leer zonder al te veel moeite. Op advies van de nieuwe trainer van de v.v. Alphen waren in het Alphense elftal enkele andere spe lers opgesteld, teneinde de heer Ha- zeveld in de gelegenheid te stellen kennis te nemen met het beschik bare „materiaal". Nadat in de tweede helft Wortman eerst een penalty had gemist, werd Alphen sterker en was het volkomen in de lijn toen Wim Boon uit een vrije schop door De Bruin genomën, het leer ineens opving en keihard langs doelman Vreeswijk in het net joeg: 10. De stand is nu: 1. Alphen 4 pun ten uit 3 wedstrijden evenals ARC 4 pnt. uit 3 wedstrijden en Alphense Boys neemt de derde plaats'in met 2 punten uit drie wedstrijden; Alphia sluit de rij eveneens met 2 punten uit 3 wedstrijden. VERKWIKKEND Het gisteren ondanks het minder fraaie weer op de Alphen-terreinen gehouden toernooi voor veteranen- elftallen (spelers boven de 35 jaar) is een succes geworden voor het elf tal van Alphia. De Heulbewoners eindigen met 7 punten als eerste; 2e werd Alphen, dat 6 punten haalde; 3e NSL met 4 punten; 4e DSO met 3 punten en 5e BMT met 1 punt. Duivensport De Concours-Com missie Rijn en Gouwe liet 693 duiven lossen in Corbeil. Volgorde van aankomst van de eerste tien was als volgt: G. Nagel 1; A. Hoenselaar 2; Gebr Oosterman 3, 7, 10 en 13: Jac. de Beer 4; D. van Rijn .5; Gebr. De Wit 6, 8, 14 en 15; S. Blouw 9. De onlangs benoemde voorlichtings ambtenaar van de gemeente Leiden zal zijn werkzaamheden per 1 juli a.s. aanvangen in zijn functie aan het hoofd komen te staan van een te stichten bureau voorlichting van de gemeente. Aan dit bureau zal een secretaresse worden verbonden. Daar op de gemeentebegroting 1964 geen gelden voor dit doel beschikbaar zijn, dienen de kosten alsnog te wor den geregeld. De wedde van de voorlichtings ambtenaar zal voor zover betreft het jaar 1964 een uitgave van rond 7.250 gulden vergen. De salariskosten van de secretaresse zullen naar raming f 2.500 bedragen, terwijl de algemene uitgaven van het bureau op f 2.000 kunnen worden gesteld. In verband hiermede zal dit jaar ten behoeve van de gemeentelijke voorlichting een krediet van rond f 11.750 nodig zijn. ALKEMADE Geboren: Johanna D., dr. v. A. M. van Velzen en C. J. de Jong; Johan na Th., dr. v. L. F. Koek en E. M. T. van der Wereld. Ondertrouwd: J. C. van Leeuwen J. S. E. van der Knijff; J. J. C. van Meurs en A. A. Rotteveel. Huwelijk: C. J. Hoogenboom en M. P. van der Po^l. Geboren: Robert W. z.v. R. W. Velt- rop en H. M. Blanken. Wolfridus P., z.v. Th. P. van der Meer en C. M. Termeulen. Ondertrouw: L. J. van der Geest en H. M. A. Hogenboom. P. G. Arnoldus en M. C. van den Berg. Huwelijk: K. A. Wesselius en M. de Blaeij. J. J. Witteman en C. N. van der Voet. BODEGRAVEN Geboren: Monique, dr. v. J. v.d. Heyden-Moorman; Ronny, zoon van C. VerbruggenJansen; Johannes, z. v. J. van Maren-Bontan. Ondertrouwd: H. Rodenburg en T. Hiemstra. Overleden: A. van Dam, 82 jaar, wed. van D. Scheer. „Duindorp" uit Scheveningen naar het sportterrein waar de 9 deelne mende corpsen onder flinke publie ke belangstelling hun beste been tje voor zetten. De drumband van Concordia te Boskoop, dat in de ere-afdeling uit kwam, had met twee nieuwe mar sen veel succes en eindigde met slechts één punt minder op de 2de plaats achter de winnaars. De totale uitslag was: Ere-afdeling: 1. Tamboer- en Pij perkorps Duindorp, Scheveningen 71'/ï pnt met tamboer-maitre-prijs 9>/2 pnt; 2. Drumband Concordia, Boskoop 70'/2 pnt. Ie afdeling: 1. Drumband Heen weg, 's-Gravenzande 65 pnt le pr.; 2. Drumband Eensgezindheid, Nieuwkoop 64 pnt le prijs. 2e afdeling: 1. P.G. en G.D.B., 's-Gravenzande 64 pnt le prys; 2. Drumband Crescendo, Bleiswij k 61»/t 2e prijs; 3. Drumband Eensge zindheid Excelsior, Heemstede 58 pnt 2e prijs; 4. St. Joris Drumband, Boskoop 57 pnt 2e prijs; 5. Drum band Per Aspera ad Astra, Gouda 56 pnt 2e prijs. FLORA-PÜZZELRIT MET ZELFBEDIENING De zaterdag door de Bromotclub Flora georganiseerde puzzelrit was er een met zelfbediening, aangezien de controle op bepaalde punten door de deelnemers zelf moest worden verricht Dit met het oog op het beperken van het aantal contro leurs. De voorzitter, de heer A. van Ge- meren, deelde na afloop mede, dat, voorzover nu kon worden nagegaan, deze proef uitstekend is geslaagd. De uitslagen waren: Automobilisten: 1. M. Schreuder, Boskoop 173 strafpnt; 2. H. Streng, Waddinxveen 220 strafpnt; 3. W. Gorissen, Zoetermeer 232 strafpnt; 4. W. Mesman, Boskoop 239 straf pnt. Motorrijders: 1. P. Harkes, Ha- zerswoude 225 strafpnt; 2. G. van Hofwegen, Waddinxveen 226 straf pnt Bromfietsers: 1. S. G. van Dam, Boskoop 138 pnt; 2. A. Schellinger hout, Aarlanderveen 205 strafpnt; 3. W. Sonne veld, Waddinxveen 234 strafpnt. De Flora-bloemenprijs werd deze keer toegekend aan de heer M. Schreuder. De voorzitter deelde nog mede dat dit de laatste rit van dit seizoen is geweest. De eerstvolgende rit zal in september worden gehouden. HAZERSWOUDE Damnieuws Het eerste tiental van de damvereniging Samen Sterk zal de komende competitie uitkomen van de overgangsklasse van de Ne derlandse Dam Bond. Voor het eerst in de nu achttien jaar bestaande ge schiedenis van deze vereniging zul len de Hazerswouders in deze klas uitkomen. De volgende tien personen zullen trachten de kleuren van hun club zo hoog mogelijk te houden: de gebroeders J. en B. Fase, de gebroe ders C. J. en G. H. Kerkvliet, de ge broeders F. en M. Pannebakker. A. M. Stolwijk, N. Schoonderwoerd, A. J. van der Poel en L. de Frankrijker. Het tweede tiental gaat in de compe titie ^van start in de eerste klas van de Leidse Districts Dam Bond. JEUGDBRANDWEERKORPS VIJFDE IN APELDOORN Het Hazerswoudse jeugdbrandweer- korps is tijdens de nationale wed strijden te Apeldoorn vijfde gewor den. Onder leiding van de heer Soe- ters hebben de jonge knapen zich in het toernooi, waarin tevens werd ge streden om het kampioenschap van Nederland, op uitstekende wijze ge weerd. Zoals in wedstrijden voor jeugd- brandweerkorpsen de gewoonte is kregen de jongelui weer opdracht een brandje zo spoedig mogelijk tot stil stand te brengen. Bevelvoerder Arie van der Ven (gezien zijn leeftijd voor het laatst als zodanig optredend) is er in elk geval in geslaagd zijn mannen, dank zij een gedegen training naar deze zeer bevredigende plaats te leiden. Aan het toernooi namen elf jeugdbrandweerkorpsen, komend uit Opening winkelgalerij Op woens dag 17 juni aanstaande zal Hazers- woudes burgemeester C. G. van Dob- ben de Bruyn 's middags om twee de winkelgalerij aan de Da Costa- singel in Rhynenburch op officiële wijze openen. De van de televisie be kende figuren Stiefbeen senior (Rien van Nunen) en veldwachter Brom snor (Lou Geels) zullen op zaterdag 20 juni door hun intocht in de Da Costasingel het Hazerswoudse publiek en die uit de omgeving nog een at tent maken op het fraaie winkelcen trum, dat door de maatschappij Grootstad uit Nootdorp gebouwd is. Er zijn in het object veertien win kels ondergebracht en deze zullen al le worden betrokken door (de onder handelingen over de in begin mei nog niet „van de hand gedane" winkels zijn dus gunstig verlopen) midden standers uit Hazerswoude en van el ders. Behalve onder andere een zui vel-, groenten en fruit- en slagersbe- drijf en andere branches zal voor het eerst in Hazerswoudes historie een bezoek kunnen worden gebracht aan een supermarkt, die de Spar (twee winkels) gaat exploiteren. Verscheidene winkeliers hebben reeds de boven hun bedrijven liggen de woning betrokken. De galerijwo ningen op de bovenste verdieping zijn nagenoeg alle bewoond. Momenteel wordt naarstig gewerkt aan de in richting van de veertien winkels. Zwangerschapsgymnastiek Het Wit Gele Kruis, afdeling Hazerswou- de-Rijndijk en Koudekerk, organi seert binnenkort een cursus zwanger schapsgymnastiek in het Wit Gele Kruisgebouw, Rijndijk 200. Nadere in lichtingen worden verstrekt door zus ter Van de Holst op genoemd adres. Ook kan men zich nader geïnfor meerd zien tijdens de jaarvergade ring, die dinsdagavond om kwart voor acht in het Groenendijks paroe chiehuis wordt gehouden. Ruim vijftig leden van de Neder landse Katholieke Vakvereniging hebben het zij 't door omstandighe den wat verlate, feest van de Arbeid zondagmorgen op passende wijze ge vierd. Een plechtige mis en een ge zamenlijk ontbijt vormden de on derdelen van deze viering. Tijdens het gezamenlijk ontbijt in het parochiehuis St. Joris betuigde voorzitter Th. Hoppenbrouwer zijn spijt over de achteruitgang van de deelname der leden aan de viering van het feest van de arbeid. Niet tegenstaande: de wel aanwezige NKV'ers verstevigden tijdens het ge zellig samenzijn hun vriendschap. De bijeenkomst werd opgevrolijkt door een pittig stukje muziek. Voorzitter Hoppenbrouwer her dacht aan het einde van de bijeen komst, die voor een gedeelte ook werd bijgewoond door pastoor Van der Ven, de oud-propagandist en in ner van de contributies, de heer Chr. Jansen, die vrijdag te Leiden is over leden.. Voorts wees de voorzitter nog op de struktuurwijziging van het NKV, hetgeen voor de parochies te Hazers woude nogal wat moeilijkheden zal meebrengen. „Wij hadden deze kwes tie nu eens gaarne uit de doeken zien gedaan," aldus spreker; „we hadden een spreker op het oog, die in deze deskundig is, maar jammer genoeg kon deze op onze bijeen komst niet aanwezig zijn." Fancy Fair De Groenendijkers hebben zaterdag en zondag met volle teugen hun hart kunnen ophalen (en hun portemonnee kunnen hanteren!) tijdens de fancy- fair- in het Groe- nendijkse parochiehuis ten bate van het jeugdwerk en de missie van de ongeschoeide karmelieten in Brazilië De aanwezigheid van de vele attrak- ties en het optreden van de „Rebels' brachten vele ertoe een gang naar genoemde lokaliteit te maken. KOUDEKERK Duivensport. De Postduiven vereniging „Ons Genoegen", nam met 78 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Fergnier. De afstand is 290 km. De duiven werden gelost om 9 uur. NIEUWKOOP Mooi succes voor „Eensgezind" De drumband van de Nieuwkoopse muziekvereniging „Eensgezind" was zaterdagmidag op concours in Bos koop. Uitkomende in de eerste afde ling wist de band een eerste prijs te behalen. Voor de kundige dirigent J. C. Versluis uit Langeraar en voor de ijverige leden een succes, dat het ver melden waard is. LEIDERDORP Geboren: Neeltje Margje dr v. F. D. van der Meij en N. M. Hofman; Barbara Wilhelmina Aletta dr v. P. L. H. Ebskamp en P. A. Berg. Ondertrouwd: Frans Pieter van At- ten, 22 jaar, schipper en Neeltje Re- vet, 25 jaar, perster, wonende te Lei den; Jan Cornelis Kok, 39 jr, hoofd ingenieur Kon. Marine, wonende te Oegstgeest en Johanna Catharina Brandt, 33 jaar, zonder beroep. Getrouwd: Johan van Duij ven bode 22 jaar, rijwielhersteller, en Wilhel mina Nancey Slootweg, 18 jaar, zon der beroep wonende te Valkenburg. OUD-ADE 25-JAAR IN HET AANNEMERSVAK Sinds het verlaten van de lagere school is de heer Frans van der Ploeg werkzaam geweest in het aannemers bedrijf. Hij doorliep zijp opleidings periode bij verschillende patroons in de gemeente Alkemade. De afgelopen 25 jaar is hij echter onafgebroken werkzaam geweest in het bedrijf van de Fa. J. A. v. d. Geest. Als bijzonder toegewijd mede werker heeft hij menig spijkertje ge slagen in het belang van de firma en ten gerieve van de cliëntele. In deze jaren heeft hij de sympathie verwor ven van allen, die met hem in aanra king kwamen. Zaterdag 13 juni ho pen directie en nersoneel de jubilaris feestelijk te huldigen. Voor andere belangstellenden is daartoe gelegenheid op de receptie, die gehouden wordt in „Het Lage Land" van 6.30 tot 8 uur n.m. JONGEN AANGEREDEN De 9-jarige A. M. werd op de Leid- seweg aaneereden door een bromfiet ser. In het Academisch ziekenhuis werd zijn gebroken been verzorgd. Kalveren door bliksem gedood De enkele bliksemflitsen van zondag middag brachten nadeel voor de vee houder A. v. L,. Twee kalveren in de weide werden getroffen en lieten het leven. Geslaaeden Voor het eindex amen gvmnasium A slaafde de heer H. v. d. Hulst. Voor B. de heren B. v d. Poel en B. Ponsioen. Allen leer lingen van St. Bonaventura te Lei den. De gelukkige die te Schimmert Gym. A.behaalde was T. v. d. Geest Tz. en niet P. v. d. Geest, zoals abu sievelijk werd vermeld. 25-jarig ambtsjubileum Sinds het verlaten van de lagere school is de heer Frans van der Ploeg werkzaam geweest in het aannemingsbedrijf. Hij doorliep zijn opleidingsperiode bij diverse patroons in de pemeente Al kemade. De afgelopen 25 jaar is hij echter onafgebroken werkzaam ge- de fa J. A. v. d. Geest Als bijzonder toegewijd medewerker heeft hij me nig spijkertje geslagen mede in het belang van de firma en ten gerieve van de clientèle. In deze jaren heeft hij de sympathie verworven van al len, die met hem in aanraking kwa men. Zaterdag 13 juni hopen directie en personeel de jubilaris feestelijk te huldigen. Voor andere belangstellen den is daartde gelegenheid op de re ceptie, die gehouden wordt in .Het Lage Land" op die dag van 6.30 tot 8 uur n.m. Geboren: Marlina Maria, d.v. M. J. Moerland en M. de Gelder; Engelbar- tha Margaretha Maria. d.v. A. A. Koo- ter en J. M. Loomans; Catharina Cor nelia, d.v. P. van Vliet en G. N. van Aalst: Martinus Jacobus, z.v. A. G. van der Werf en A. M. Th. Wessel- man: Ingmar Siegram, z.v. J. H. Hak kaart en P. C. M. Sloos; Maria Hen- drika, d.v. A. A. van Zuilen en C. C. Onderwater. Ondertrouwd: Roelof Hendrikus Boetekees, oud 23 jaren en Martina Christina Maria van Goozen, oud 21 jaren; Leendert Kranenburg, oud 26 jaren en Lena Noordam, oud 23 ja ren. Getrouwd: Cornelis Adrianus Ber- nardus Kempen, oud 35 jaren en Hendrika Johanna Creemers, oud 23 jaren; Pieter Dekker, oud 22 jaren en Cornelia Theodora Maria Ammer- laan, oud 20 jaren; Cornelis Lodevi- cus Maria Klein, oud 27 jaren en Agatha Petronella Zandbergen, oud 22 jaren. TER AAR Agenda gemeenteraad. Dins dag 9 juni a.s. komt des avonds om 8 uur de gemeenteraad in open bare vergadering bijeen ten ge meentehuize. Op de agenda staan o.m. de volgende punten van be handeling: Aanwijzing gemachtigde beroep ingevolge art. 76. 2e lid La- ger-onder wijs wet 1920; reconstruc tie Kerk weg; subsidie Kruisvereni gingen; aanvrage Chr. Kleuterschool beschikbaarstelling gelden voor aanschaffing archiefkast; vaststel ling gebruiksverordening; aankoop woningen Langeraarseweg; subsidie -aanvragen. WOUBRUGGE „WOUDSOORD" WORDT OP 4 JULI GEOPEND Het aan de Woudwetering gelegen fraaie bejaardencentrum „Wouds oord", uitgaande van de Hervormde Stichting Bejaardenzorg te Woubrug- ge, Koudekerk en Hazerswoude, wordt op zaterdag 4 juli om 2 uur officieel in gebruik genomen. De nieuwe directrice, mejuffrouw W. Matser uit Gouda, heeft wel een as sistente en een hulp in de huishou ding, inmiddels haar intrek in het gebouw genomen, om de eerste be woners, die maandag 8 juni arriveer den, te ontvangen. De overigen van de 32 bejaarden volgen successieve lijk. Het moderne pand, dat slechts één verdieping heeft is een ontwerp van de Haagse architect ir. Key en ligt aan het Weteringpad op één der rus- tiekste plekken van het dorp, van waar men een fraai uitzicht heeft op de Woudwetering en de polders tot Leiden toe. Ten gerieve van de kerk gangers en de zieken wordt over een wijk aan het einde van de Courie- kade thans een brug gebouwd, zodat het gebouw ook voor auto's bereik baar wordt. ZOETERMEER D.S.O.-ALPHEN 4—1 Het eerste elftal van DSO heeft ten bate van Tocht Ouden van Dagen 'n voetbalwedstrijd gespeeld tegen Al phen I. De voorzitter van het comité, de heer A. v. d. Spek. verrichtte de aftrap. DSO had enkele nieuwe spe lers opgesteld die goed voldaan heb ben. Na de aftrap werd keeper Rui tenburg al direct onder vuur gezet, maar hij greep de bal klemvast uit de lucht. Nu ging het spel op en neer, totdat Alphen het eerste doelpunt maakte 01. Na de rust wederom een op en neer golvend spel. DSO scoorde al direct na de aftrap. Met de regelmaat van de klok werd de stand voor DSO vergroot, zodat de wedstrijd eindigde met een verdien de 41 overwinning voor DSO. DSO heeft hierdoor definitief beslag ge legd op de wisselbeker. Na de wed strijd ontving de heer v. d. Spek voor de ouden van dagen 192.35. Als voorzitter van het comité reikte hij de beker uit aan aanvoerder J. van Brecht. Nu de Alphense voetbalver eniging zich bereid verklaard heeft voor dit doel te komen spelen zal wederom een wisselbeker beschik baar worden gesteld. De voorzitter van DSO, de heer M. Meinsma dank te de Alphense spelers en overhan digde elke speler als blijvende her innering een prachtig DSO-glas. De eerste duif bereikte het hok om 14.30 uur, terwijl de laatste prijs winnende duif om 15.20 uur op het hok terugkeerde. De uitslag van de vlucht is, voor wat betreft de eerste 10 aankomende duiven: Gebroeders De Wit 1 en 20; G Lekx en Zn. 2, 4 en 10; L. de Wit 3; M. Schellingerhout 5, 11. 14 en 15; H. van Vegten en Co. 6, 7 en 19; A. Platteel 8 en 16; G. v. Klaveren 9 en 17. Viswedstrijd De Hengelaarsver eniging Koudekerk aan den Rijn— .Hazerswoude (Rijndijk) hield haar eerste wedstrijd van het seizoen voor leden, in de Rijn, bij de Steen Molen Er werd gevist op gewicht. De vangst was matig te noemen. Als winnaars kwamen naar voren: le prijs: S. Dam 2e prijs: D. Kruit jr; 3e pr. J. Kruit; 4e pr. A. van de Ent; 5e pr. A. van Vegten. Na afloop reikte voorzitter Van Haaskamp de prijzen met een toe passelijk woord aan de winnaars uit. HILLEGOM Overstekende voetganger door vrachtauto aangereden Gisteren kwart voor een reed een vrachtauto, bestuurd door E. M. uit Drachten, op de Hoofdstraat uit de richting Lisse ter hoogte van het be lastingkantoor. Op dat ogenblik stak de voet ganger J. L. uit Hillegom, met een fiets aan de hand de weg over. De autobestuurder trachtte hem nog te ontwijken, maar, ofschoon hij door deze manoeuvre links op het trottoir terechtkwam, gelukte dit hem niet. De auto raakte daarbij een licht mast. L. werd aangereden en vrij ernstig aan het hoofd gewond. Dokter v. d. Kaaden verleende eerste hulp en liet het slachtoffer per ambulanceauto naar een' der Haarlemse ziekenhuizen overbrengen. Naar wij vernemen is direct levensgevaar geweken. Het rij wiel werd geheel, de auto licht be schadigd. HILLEGOM Geboren: z.v. P. W. J. v. d. Bosch en E. W. M. v. Boxtel; z.v. A. J. As sendelft en H G. C. v. d. Aart; d.v. E Smits en R. v. d. Hoek; z.v. J. J. v d. Drift en G. A. B. Schelvis; z.v. J. J. Johannesma en E. A. Trilsbeek; d.v. F. J. v. d. Linden en Q. A. Uiten- daal; z.v. A. T. v. Leeuwen en C. M. v. d. Meijz.v. C. Zuiderduin en J. P. Leijten; d.v. G. v.d. Wolf en L. R. Walraven; d.v. J. A. Hoekstra en A. de Vries; z.v. H. F. Lommerse en C. G Brouwer; d.v. S. v. Klaveren en M Deij. Ondertrouwd: P. C. M. v. Nigten en E. C. Weijers; D. Plomp en C. M. v. Rijswijk. Getrouwd: J. Heij en W. H. Bik; J. J. Waagen en H. A. M. Heemskerk. Overleden: G. M. de Groot, w.v. J. B Perukel, vr., 85j.; H. M. H. v.d. Putten, vr., 67 j.; C. E. Gordijn, w.v. J. I. B. den Hoed, vr., 76 j.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4