PROF. SCHENK EN DRS. SLOOTWEG OVER HUN REIS NAAR AMERIKA SPORT DINSDAG 9 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Pastoor Schretlen van Nieuwveen viert zondag 40-jarig priesterfeest KATWIJK Duivensport Met in coneours 181 oude duiven hield de postduiven vereniging „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Neufvilles, afstand 187 km. De uitslag was als volgt: Muldervan der Plas 1, 2; B. Pauw 3; J. Jungerius 4; H. Smit 5; G, Note- boom 6, 10; H. M. Tjebbes 7; W. Heemskerk 8, 9. Raadsagenda Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad van Katwijk bijeen. De agenda ver meldt de volgende punten: beëdiging en installatie van de heer J. C. Zuij- derduijn als lid van de raad; naam geving van de brug over het Uit wateringskanaal en het nieuwe weg gedeelte tussen deze brug en de Zee weg; wijziging van het raadsbesluit d.d. 29 augustus 1963 tot verkoop van bouwgrond in de Hoornespolder aan het Bouwbedrijf Randstad; verkoop van een strook grond langs de Vinke- weg aan de heren J. Durieux, Jac. Hoek en G. Verloop; inbrengen van gronden, gelegen in de saneringsge- bieden, in het grondbedrijf; benoe ming van een lid van de commissie voor de bedrijven en de marktcom- missie; verlenging van de ontrui mingstermijn van negen onbewoon baar verklaarde woningen; vaststel ling verkeersbesluit; verhoging van het subsidie, toegekend aan de plaat selijke afdelingen van de verenigng „Pro Juventute" Rijnland. GEMEENTE KATWIJK De Directeur van Openbare Wer ken te Katwijk maakt bekend, dat het bureau van zijn dienst in het Raadhuis, alsmede de Gemeentewerf aa nde Schoolstraat op woensdag 10 juni 1964 de gehele dag gesloten zul len zijn. Het ophalen van grof vuil zal die dag normaal doorgang vinden. (Advertentie) BOSKOOP DANSDEMONSTRATIES DOOR WIM VOETEN EN JEAN ASMAN Een aantal leerlingen van dans school Evert Castelein te Leiden zullen woensdagavond deelnemen aan de medaltest voor brons en zil ver en enkele voor gold-star. Een bijzonderheid is wel dat als jury zal fungeren het bekende danspaar Wim Voeten en Jean Asman, Nederlands kampioen ballroomdansen. Tevens zullen enkele demonstraties worden gegeven. Deze avond wordt gehouden in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Rozenlaan onder leiding van de heer M. Visser. Bond van Bloembollenhandelaren H4ZERSWOUDE PASTOOR H. J. A. M. v. d. VEIS VEERTIG JAAR PRIESTER Op zondag 14 juni a.s. hoopt te Nieuwveen pastoor P. L. J. M. Schret len zijn 40-jarig priesterfeest te vie ren. En met hem zien de parochia nen van de H. Nicolaaskerk uit naar dit feest om hun herder letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes te zetten. Dit is heel begrijpelijk, omdat hij van zijn veertig priesterjaren er bijna de helft, negentien jaar, van heeft door gebracht in Nieuwveen. Bovendien is hij zelf van plan er nog een aantal jaartjes bij te doen en daar zijn ge zondheid eerder een stijgende dan 'n dalende lijn vertoont, mogen wij ho pen, dat hem nog vele Nieuwveense jaren gegeven worden. In 1898 werd pastoor Schretlen in Den Haag geboren, en na de semina riejaren te Voorhout en Warmond, werd hij in Haarlem priester gewijd in het jaar 1924. Hierna volgde 'n roe rig kapelaansbestaan. Roerig om de zoals meestal gebeurt te snelle verplaatsingen. Roerig ook om al zijn acntiviteiten: 1924 benoemd te Leid- schendam, waar hij de electrische verlichting van de kerk „er door dreef" tegen de zin van een onwil lige pastoor in. Dan volgde in 1926 Beverwijk, waar hij vrienden maak te, die hem nu nog niet vergeten zijn. Rotterdam was in 1931 aan de beurt. In 1933 kreeg Haarlem hem als ge vangenisaalmoezenier. Gouda volgde in 1935 en tenslotte (in 1938) Noord- wijkerhout om er de oorlogsjaren door te maken, en tijdelijk onder te duiken en tussendoor ook nog het pastoorsambt te leren door voortdu rende ziekte van de eigenlijke pas toor. Pastoor Na de oorlog, in 1945, deed hij als pastoor zijn intrede in Nieuwveen, wdar hij werd welkom geheten in de kaalst denkbare pastorie, er was zelfs geen electrisch lampje te vinden! Energiek echter ging hij aan de slag, wist ondanks alle schaarste de pas torie aan te kleden en bewoonbaar te maken, pakte vervolgens de kerk aan, die hard aan restauratie en ver nieuwing toe was, vergat daarnaast niet om in de parochie weldoend en beminnelijk rond te gaan, en mag zich nu een pastoor weten, die door velen op handen wordt gedragen. Overigens moet opgemerkt wor den, dat hij nog met vele plannen WASSENAAR „Kieviten" hebben eigen tennispark Een al vele jaren gekoesterde wens van de Wassenaarse vereniging „De Kievieten" is nu in vervulling ge gaan: op het fraaie sportveldencom plex aan de Katwijkseweg is een viertal nieuwe tennisbanen aange legd. zodat de vereniging hockey, cricket en de tennissport kan gaan be oefenen. Onder grote belangstelling heeft burgemeester mr. W. J. Geert- sema, die vergezeld werd door zijn echtgenote, terwijl ook de wethou ders ir. G. A. P. de Kort en ir. M. Elion aanwezig waren, gistermiddag de banen geopend. De voorzitter van de Kievieten, mr. J. W. G. van Ros malen verwelkomde de genodigden. Burgemeester Geertsema hield, voor dat hij de openingshandeling ver richtte, een toespraak, waarin hij eraan herinnerde, dat de Hockeyclub De Kievieten in 1926 het ontstaan te danken had aan de tennissport: le den van de tennisclub Oud Wasse naar, zoekend naar een mogelijkheid om o:k in de winter het onderlinge contact te behouden, kozen de hoc- keysport. De burgemeester drukte hierna op een knop en een stuk vuur werk schoot met een luide knal de lucht in, ten teken, dat de banen ge opend waren. De banen werden in gebruik genomen met een wedstrijd tussen vier veteranen van de Kievie ten: de heer G. C. Ruys en mevrouw Pander-Broerse van Groenou tegen de heer Rij£>stra en mej. Van Hasselt. rondloopt tot modernisering van het parochieleven, zowel binnen als bui ten de kerk. Van allerlei moderne stromingen houdt hy zich op de hoog te, heeft in zijn Nieuwveense jaren ook gewerkt aan meer samenwerking met de protestanten en ging enkele malen met dominee Snel op pad om te bedelen voor een of ander goed doel. Alles tezamen heeft de St. Nico- laas-parochie aan pastoor Schretlen een goed en beminnelijk priester, die wij allen nog veel gezegende jaren toewensen en straks een heerlijk feest temidden van zijn familie en parochianen. De parochianen van de St. Michaël- kerk aan de Rijndijk gaan zondag op feestelijke wijze het veertigjarig priesterfeest van hun pastoor H. J. A. M. v. d. Ven vieren. Vanzelfspre kend eerst en vooral met 'n plech tige Mis om half elf, waarna 's mid dags in het St. Jorisparochiehuis tij dens een receptie van half drie tot vier uur. Op 6 april 1962 werd pastoor v. d. Ven door de bisschop van Rotterdam benoemd tot opvolger van (nu eme ritus-) pastoor Koene. Hij is dus pas ruim twee jaar werkzaam in de pa rochie van 't Zwaantje, die vijftien honderd zielen uit gedeelten van Ha- zerswoude, Koudekerk en Alphen telt, maar desondanks geniet hij bij iedere parochiaan, of het nu 'n kind van de lagere school is of de hon derddriejarige Hermanus Akerboom, het volste vertrouwen. Veender- en Lijkerpolder (Roelofarendsveen) nam afscheid van voorzitter E. Elstgeest Onder bevredigende belangstelling hielden de stemgerechtigde ingelan den van de Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking te Roelofarends veen hun jaarlijkse vergadering. In zijn openingswoord herdacht voor zitter Elstgeest het plotseling overlij den van het bestuurslid Jan van der Meer. Hij beschreef de heer Van der Meer als een zeer serieus bestuurslid, die altijd in prettige sfeer in het pol derbestuur had samengewerkt. Notulen en jaarverslag 1963 wer den na voorlezing door de sekretaris Jac. J. M. Bakker door de vergade ring goedgekeurd. Na enige bespre kingen werd de rekening over 1963 vastgesteld op de volgende cijfers: Ontvangsten 29.14199, uitgaven 20.707,42 met een voordelig saldo van 5.434,57. Bij de vaststelling van de begroting voor 1964 werd stilgestaan bij de hoogte van de polderlasten. Gezien de prijsstijgingen enz. werd het no dig geacht de polderlasten te verho gen van 50,- tot 60,- per ha; de bijdrage in de bemalingskosten van 1,50 tot 2,50 per woonhuis. De be- grotingwerd hierna in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 32.000,-. Tijdens de vergadering werd de uitslag bekend gemaakt van de pol derverkiezingen. De heren G. E. de Koning en P. v. d. Meer zagen zich met nagenoeg algemene stemmen als bestuurslid gekozen. Tijdens de rond vraag werd ruime aandacht besteed aan het stemrecht in de polder. Het bestuur zal nogmaals pogingen on dernemen om 't minimum stemrecht te brengen van 1 ha op '/s ha. De heer L. v. d. Meer wees op de belangrijk heid van goed sproeiwater in de pol der aangezien blijkens onderzoekin gen het leidingwater daarvoor niet deugt. Volgens spreker mogen kosten noch moeite worden gespaard om de kwaliteit van het water goéd te hou den. In dit verband bracht de heer N. Turk de steeds toenemende bollen- ziekte in de polder ter sprake, zoals dit hem bij een recente bespreking op het laboratorium in Lisse bleek. Vooral nu de rooitijd weer aanstaan de is werd een dringend beroep ge daan op de kwekers om geen zieke bollen in het water te gooien. Vastge steld werd dat veel kwekers absoluut onverantwoordelijk handelen door het in het water gooien van vuil en afval. Van het bestuur werden ingrij pende maatregelen gevraagd. Naar aanleiding van een vraag over de toestand van de Witte Singel werd medegedeeld, dat reeds verschillen de besprekingen met de provincie zijn gevoerd, van welke zijde ook fi nanciële toezeggingen zijn gedaan. De voortgang van deze besprekingen en dus ook de uitvoering moeten nog wachten op de definitieve toewijzing van wegen en waterlopen uit de ruil verkaveling, aangezien hierop be zwaarlijk kan worden vooruitgelopen. Aan het slot van de vergadering richtte de sekretaris enkele woorden tot de scheidende voorzitter Elstgeest die 26 jaar als zodanig is opgetreden. Het zou volgens spreker vreemd zijn indien de voorzitter weg zou zijn, want de polder en Engel Elstgeest waren begrippen die volkomen pa rallel liepen. Onder dankzegging voor al het werk en de prettige sfeer waarin dit steeds was geschied -werd aan de heer Elstgeest een kist siga ren aangeboden. Tenslotte werd nog aandacht besteed aan de opvolging van de heer Elstgeest. Op aandrang van de ingelanden zal de heer Hein de Jong de functie van voorzitter gaan bekleden. Op verzoek van de heer De Jong werd dit voorlopig be perkt tot één jaar. Hierna werd deze geanimeerde vergadering besloten. Als pastoor van de Zwaantjeskerk vervult hij verscheidene geestelijke adviseurschappen van de parochiële verenignigen, maar hij huldigt ook de opvatting, dat waar de leek zijn activiteit kan inzetten deze ook in de gelegenheid moet worden gesteld dit metterdaad te doen. Zoals b.v. in het bestuur van de parochiële school; pastoor v. d. Ven is niet, zoals in veel parochies nog het geval is, voorzit ter, maar vervult hier de functie van bisschoppelijk commissaris. Pastoor v. d. Ven zal de structuur van zijn parochie 't Zwaantje nog zien te veranderen: het uitbreidings plan Rhynenburch breidt meer en meer uit; de kath. kleuterschool zal in september al in gebruik worden genomen; ook de kath. uloschool „Christus Koning" zal er verrijzen; weer later zal hier ook een kath. lagere school worden gevestigd; niéu we parochianen zullen er zich vesti gen. Activiteiten, die ook voor een pastoor van een parophie werkzaam heden gaan opleveren Een me moreren we dan ook nog de ontwik keling, die zich in Kouedkerk vol trekt, waarvan de katholieken in 't Zwaantje kerken en ter schole gaan. De jubilaris werd op 8 maart 1900 in Rotterdam geboren. Na zijn pries terwijding was hij achtereenvolgens kapelaan in de parochies te Wervers- hoof Den Haag (H. Sacrament), Leiden (H. Petrus; 1926-1933), ver volgens rector van het St. Lidwina- huis, aldaar) en Amsterdam. Pasto raten waren er voor hem weggelegd in Overzande, Leidschendam (H.H. Petrus en Paulus), Den Haag (H. Fa milie) en sinds 1962 dus 't Zwaantje. Pastoor v. d. Ven is ook nog enige tijd centraal praeses geweest van de nu niet meer bestaande Gezellenver- eniging in Nederland. Hoe de bollenexport het komend seizoen naar Amerika zal zijn? Er zijn optimisten en pessimisten. Eerst in oktober zullen we eehter klare wijn kunnen schenken. Dat zei de heer H. Hylkema, de voorzitter van de Amerikaanse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren tijdens de drukbezochte vergadering van de groep, die gisteren in Treslong werd gehouden. De heer Hylkema zei ver der, dat iedere exporteur overtuigd is van de noodzaak tot samenwer king. maar men schiet niet op. Ieder een weet dat het moet, maar nie mand lijkt bereid de grote stap te zetten. Deze vergadering week sterk af van de gebruikelijke bijeenkomsten van de Bond van Bloembollenhande laren. De directeur van het labora torium voor Bloembollenonderzoek te Lisse, prof. P. K. Schenk en het hoofd van de afdeling praktijkonder zoek van hetzelfde laboratorium, drs. A G. Slootweg, woonden deze ver gadering nl. ook bij en vertelden over de ervaringen die zij op 'n ruim vier weken durende reis langs kwe kerijen en proefstations in Amerika opdeden. Het was prof. Schenk op gevallen, dat de Amerikanen naar Westeuropese begrippen bijzonder weinig bloemen gebruiken. De kwali teit van de bolbloemen die de Ame rikaanse broeier offreert is boven dien heel matig en de prijzen zijn dermate hoog, dat de afnemers an dere bloemen prefereren. Voor de toekomst zal het heel belangrijk zijn, dat wij ons aanpassen aan de eisen die de Amerikaanse markt stelt Prof. Schenk had sterk de indruk dat men, wat de gladiolen en de lelies betreft, ginds veel meer aan wetenschappe lijk onderzoek doet. Spr, had de gla- diolenculturen in Florida gezien waar men negen maanden van het jaar gladiolenbloemen oogst. Momenteel neemt men op het laboratorium t« Lisse broeiproeven met gladiolen. Belangwekkend was een mededeling over proeven met snijbloemen in containers, die geen zuurstof maar 100 pet. stikstof bevaten. Narcissen kwamen er na twee a drie weken uit in een conditie die niets te wensen overliet, terwijl ook de houdbaarheid niet verminderde. Als dit inderdaad altijd zo is, dan betekent dit een re volutie, ook voor de export van bol bloemen. Drs. Slootweg had na lijn terugkeer meteen ook proeven inde- ze richting genomen, maar die ga ven niet zulke florissante resultaten. Drs. Slootweg had de resultaten van de broeierij aan de Oostkust van de States gezien en was er allesbe halve enthousiast over. De tulpen waren lang en slap van steel, had den veel blad en kleine bloemen. Spr. zag bijzonder veel mogelijkhe den in tulpen die de zgn. vijf gra den behandeling hebben ondergaan. Deze kunnen in het voorjaar direct in een bakje op water worden ge zet en bloeien dan in de kamer na drie of vier weken. Ook voor tuin- beplanting kan men deze bollen heel goed gebruiken. Beide causerieën werden met gro te aandacht gevolgd. En de heer N. Frijlink uit Sassenheim was stellig de tolk van vele aanwezigen toen hij zei, dat beide heren de spijker pre cies op de kop hebben geslagen. Zij hebben de koers aangegeven die wij moeten volgen. Doen we dat niet, dan zullen we de export naar Ame rika voortdurend terug zien lopen. Gus Springer, de vertegenwoordi ger van de Bond in New York, be nadrukte de noodzaak aan te slui ten bij het researchwerk. KORFBAL BEDRIJVEN-KORFBAL- TOERNOOI Op zaterdag 13 juni zal op de terreinen aan de Zoeterwoudse sin gel het jaarlijks korfbaltoernooi voor de Leidse Bedrijventeams wor den gehouden. In samenwerking met de LKB wordt de organisatie ditmaal door de sportcommissie van de Rotogravure verzorgd. Verdeeld over twee teams elk van vijf twaalftallen zal ditmaal strijd worden geleverd door de ver tegenwoordigende teams van de HCW (twee teams), het Stadhuis, de Grofsmederij, de Lichtfabrieken, de Touwfabriek, de Belastingen, de Leidse Onderwijsinstellingen, de Rotogravure en De Algemene (als „gastteam"). Genoemde commissie stelde drie prijzen beschikbaar w.o. de „Zilve ren Wals" voor de toernooikampi- oen. De start vindt om 10 uur plaats. GOUDEN KRIELTOERNOOI DAMMEN VAN ASC Op zondag 30 augustus zal op het terrein aan de De Kempenaerstraat voor de 25ste maal het jaarlijks veteranentoernooi van ASC worden gespeeld met als traditionele inzet de met edelstenen getooide „Gouden Kriel" en als tweede wisselprijs de „Koperen Kriel" Ook nu zullen de verenigingen UVS, DOCOS, Lugdu- num, Roodenburg, LDWS, LFC en ASC weer een veteranenploeg af vaardigen voor de ditmaal zilve ren jubileum strijd om het bezit van een van beide felbegeerde wis seltrofeeën. Vorig jaar veroverden de vetera nen van UVS de „Gouden Kriel" op de „ASC-oudjes" en moest de vete ranenploeg van LFC de Koperen Kriel afstaan aan hun Roodenburg- rivalen. In verband met het 5de lustrum overweegt de toernooi-commissie om aan het geheel ditmaal een extra feestelijk tintje te geven. SVL H-VUC II 5-7 Daar de uitwedstrijd tegen DSS wegens de slechte weersomstandig heden werd afgelast had SVL 1 onverwacht een „snipperdag". Het tweede team verloor zaterdag op eigen veld met 57 van VUC 2. Het adspirantenteam versloeg met 92 de adspiranten van CTC en boekte zodoende de 'derde overwin ning in successie. De Nederlandse tennisser Tom Okker, die een succesvolle trip door Engeland maakt, won maandag in de eerste ronde van de kampioen schappen van Kent van de Rhode- sische davisclupspeler Adrian Bey: 7-5, 3-6, 6-1. Nog geen beslissing De beslissing in de strijd om de Ne derlandse clubdamtitel, waaraan LDV dit jaar voor het eerst heeft deelgeno men, is nog steeds niet gevallen. Het Haagse RDG slaagde er in de laatste wedstrijd, van deze (halve) competitie te winnen van het Amsterdamse Gezel lig Samenzijn (119) en is hierdoor in punten gelijk gekomen met de andere Amsterdamse vereniging Joseph Blan kenaar. Een beslissingswedstrijd tussen deze tientallen zal nu moeten uitmaken wie de door het Rotterdamse Het Oosten afgestane kroon mag gaan dragen. Een markante bijzonderheid is dat het Haag se tiental slechts één wedstrijd heeft verloren. Dit was tegen LDV het Leidse tiental, dat lange tijd uitsteken de kansen op de titel had, maar toch nie verder dan de zesde plaats kon komen GEWICHTHEFFEN De LAC „De Spartaan" organiseerde vrijdag jl. een clubontmoeting tegen Simson uit Den Haag afd. jeugd. Na het tweehandig drukken had ,.De Spartaan" een kleine achterstand, maar met het tweehandig trekken en stoten namen zij het initiatief in handen en werd het een overwinning. De uitslag was: 1 De Spartaan 1187,5 kg. 2e Sim son (Den Haag) 1110 kg. De prestatieprijzen gingen naar J. Wiezer (Simson) en J. Tegelaar (Spar taan). Korfbal Het Nederlands korf bal-twaalftal heeft maandag in Lon den de interlandwedstrijd etgen En geland gewonnen met 13-4. HAZERSWOUDSE BOYS VIERDES KAMPIOENSCHAP Bestuur en leden van het eerste elftal van Hazerswoudse Boys hebben zater dagmiddag in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw een stroom van felicita ties, geschenken en bloemstukken over zich heen zien storten ter gelegenheid van het vorige week in Leiderdorp be haalde kampioenschap van de KNVB afd. Leiden, en het recht van promotie naar de vierde klas der KNVB afd. za terdagvoetbal. 98: De hotelhouder Buberl von Köpe- niok keek natuurlijk verbaasd op, toen daar zo laat nog twee geüni- formde gasten binnentraden. Dat zou den wel hoge omes wezen of zo iets. Met veel strijkages kwam Bubèrl dan ook op het tweetal af gelopen en hij zei: „Koedievening, koedievening!" Dat was zijn beste Engels, want hij zag de twee mannen voor Ameri kaanse officieren aan, die in het ka der van het militaire hulpprogram ma gekomen waren om de Europea nen het betere knokwerk te leren. Dat maakte op Buberl trouwens minder indruk dan het feit, dat zij waarschijnlijk vele en keiharde dol lars in hun zakken hadden. Daarom vervolgde hij: „Koedievening, mai dier frends! Ai hef verrie bjoetievoel roems for joe unde verrie koed kits- jun toe!" „Wat zeg die gozer?" vroeg Pepi, die bij de Slavonische spoorwegen nooit Engels had geleerd. „Goedeavond, heer von Köpenick", begroette Piet de eerzame hotelhou der. „Het spijt me wel, maar wij eh. wel, wij zijn geen Amerikanen. Uw neef Fritzl von Köpenick stuurt ons. Die is namelijk gevangen genomen en die zit nu in het cachot in Campa- nella". „Dan komt-ie nooit meer los!" riep Buberl wanhopig uit en hij begon aandoenlijk te huilen. „De krijgsgevangenen in Campanella val len onder het derde militaire gewest, dat gecommandeerd wordt door ge neraal Mesjocco! Dat is een kwaje! Ach hemeltjearme Frizl!" „Huil nou maar niet en breng ons wat te eten", viel brigadier Piet de wenende hotelhouder in de rede. „We vergaan van de honger, want we heben de hele dag nog niets gehad. Morgen ga ik dan zelf wel eens rrpt die generaal Mesjocco praten. Dat zal me wel meevallen, want ik spreek vloeiend Italiaans". Buberl rende al weg om voor zijn late gasten te gaan zorgen en Piet en Pepi zetten zich aan een tafeltje neer en staken een sigaretje op. In hun buurt was al een persoon gezeten, die er erg artistie kerig uitzag en die een krant zat te lezen. Die persoon wendde zich tot de zojuist gearriveerden en zei: „Netjes de petjes af in een fatsoen lijke zaak, jongens!" ploeg van voorzitter L. Matze Azn. De heer A. v. d. Velden van de COVS (de scheidsrechtersvereniging) bood de kersverse KNVB'er een tweetal grens- rechtersvlaggetjes aan. Tot grote vreugde van de Haz. Boys toonde oud-burgemeester L. J. de Hol lander (thans als zodanig werkzaam in Leerdam) met zijn echtgenote belang, stelling. Genoemde burgemeester, die een van de grote stimulators is geweest tot aanleg van het gemeentelijk sport- park achter de Warnaarkade, deed de club de beste wensen toekomen. Hierbij boor hij een kristallen voetbal, een produkt uit de Leerdamse glasindustrie aan. Wethouder H. van Rijn was de tolk van het gemeentebestuur, terwijl vele afgevaardigden van bevriende ver enigingen het woord voerden en ge schenken aanbrachten, waaronder de voorzitter van de andere Hazerswoudse voetbalvereniging „St Bemardus". de heer Jacq. Straver. Deze zei bij deze gelegenheid te hopen ..dat bij onze ge meente het nodige begrip aanwezig zal zijn, dat de aanwezigheid van 'n goede en ruime speelaccommodatie ook kan bijdragen tot de opvoering van de pres taties. Het doet ons als vereniging van de Rijndijk dan ook in zekere mate pijn, dat de scheiding van onze gemeente door de spoorlijn Utrecht-Leiden ook voor ons consequenties met zich mee brengt.' Onze vereniging worstelt met zijn tweehonderd leden (vrijwel even veel. als de Boys) op één terrein (in het sportpark zijn twee velden). Ik zou hier dus ervoor willen pleiten", aldus spr., „dat ook aan de Rijndijk binnen niet al te lange tijd een sportaccommo datie zal verrijzen, die onze vereniging uit de problemen haalt". Voorzitter L. Matze gaf de S. Ber- nardus-voorzitter de verzekering, dat bii de Boys alle medeleven is inzake het terreinprobleem, waarmee „St. Bemar dus" zich ziet geconfronteerd. Voorts betuigde hij de receptiegangers dank

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11