EEN VERRUKKELIJKE FILMKLUCHT WAARIN ALLES MOGELIJK IS BASIS VOOR HET REM-EILAND VOOR NOORDWIJK IS GELEGD PAsrotos PULL-POLO's 8.95 de Graaft VRIJDAG 5 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 MUIZENISSEN OP DE MAAN CAMERA In het kleine denk beeldige staatje Grand Fenwick ont staan grote moeilijkheden. De minis ter-president wil met alle geweld de sanitaire voorzieningen aan de mo derne tijd aangepast zien. En 't enige nationale export-artikel vertoont ex plosie-neigingen. In deze moeilijkhe den kan alleen Amerika oplossing brengen. Zij vragen steun om het ruimtevaartprojekt te steunen en Uncle Sam verschaft een lening. Heel de wereld verkeert in- spanning, waarvoor zal de lening gebruikt wor den? Spionage op hoog niveau wordt bedreven, maar de bom barst eerst als twee Fenwickers werkelijk naar de maan vertrekken. In allerijl wor den andere raketten naar de maan gestaard om de race te winnen. Gebeurtenissen op de maan en op de aarde veroorzaken waanzinnige situaties. Een van de grootste creaties in deze film komt van Margaret Ruther- ford (waarvan onlangs nog een klei ne biografie is geweest op de t.v.). Zij speelt hierin slechts de kleine, maar onvergetelijke rol van de sla perige hertogin, die van alle gebeur tenissen niets begrijpt. Kostelijk amu sement voor alle leeftijden. Bij de Romeinen af LIDO De leeuw van Syracuse - De geschiedenis van het oude Ro meinse rijk levert stof te over voor de filmproducties, die met Ameri kaans geld in Italië tot stand komen. Maar men behoeft geen historicus te zijn om te begrijpen, dat deze pro ducten met geschiedschrijving wei nig te maken hebben. Het is 't oude verhaal van sterke jongens, deugd en overmoed. De revolvers van de far-west maken plaats voor zwaar den en lansen, voor het overige is het idee hetzelfde gebleven en zou men van een Marcellus onder zijn helm kunnen verwachten, dat hij zijn rol vergeet en „jipijee" begint te roepen. In dit verhaal is het de goede oude Archimedes, de grote ge leerde, die aan de zijde van het leger van Syracuse tot de merkwaardige ontdekking komt, dat hij bijna zijn eigen zoon veroordeelt. Syracuse zit nl. knel tussen de twee grootmach ten van het oude rijk: Rome en Car thago. Door een speling van het lot komt zijn eerste verloofde, die een kind van hem verwacht, in Rome te recht, waar zij haar geheugen ver loren hebbend trouwt met een Romein. Haar zoon wordt als spion naar Syracuse gezonden. Alles bij een ia het een kleurrijk maar onge loofwaardig schouwspel, dat in het gelukkig slot zelfs zo ver gaat, dat Archimedes en zijn voormalige ver loofde toch nog bij elkaar komen en lang en gelukkig kunnen leven. Voor de liefhebbers van grote Eastman- Britten lanceerden „Blue Streak"-raket De Britse „Blue Streak I" raket, de eerste trap van de aandrijfraket van de eerste Europese kunstmaan, is gis teren in Woomera (Australië) gelan ceerd voor een tien minuten durende vlocht over een afstand van zestien honderd kilometer. De „Blue Streak", van oorsprong •en militaire raket die in 1960 door Engeland als zodanig was opgegeven, wordt beproefd als aandrijfraket in het programma van de Europese or ganisatie voor ruimte-onderzoek, en is behalve die van de Verenigde Sta ten en de Sowj et-Unie de grootste tot nog toe gelanceerde raket. Negen minuten na de lancering ontving men geen signalen meer, waaruit men opmaakte, dat de ra ket in de dampring was teruggekeerd •n daarbij was uiteengevallen. Margaret Rutherford, Engelands oudste comedienne als de hertogin van Fenwick, voor wie alle rege ringsproblemen maar van bijkom stige aard zijn. colorscènes met een spectaculaire doekvulling liggen er in het Lido- theater kansen te over. Postkoets beroven REX Prairie-ratten - Men vraagt om moeilijkheden als men veroor deelde misdadigers aanzoekt om ge heime opdrachten uit te voeren. Dit moet gebeurd zijn in de Amerikaan se burgeroorlog. De Zuidelijke Ge- confedereerden gaven opdrachten aan misdadigers. In deze film moe ten vijf moordenaars een postkoets beroven omwille van een groot be drag en een spion. Zij bereiken een uitgestorven plaatsje en wachten op de koets. Dat er intriges te over zijn is duidelijk. Het loopt niet best af met het groepje, alleen de leider, die helemaal geen misdadiger blijkt te zijn, kan de dans ontspringen om daarna eeuwig trouw te beloven aan een mooi meisje. (14 jaar). Nylons aan de benen en om de hals LUXOR Een commissaris vAn politie wordt tijdens een striptease- nummer vermoord met een nylon- strop. Hiermede staat men aan het begin van een reeks sensationele ge beurtenissen. De man met de nylon- strop is het geheimzinnige centrum van een uitgestrekt misdadigerscom- plot, waarbij gebruik gemaakt wordt van chantage. Kapitalisten hebben er zelfs de hand in. Grote bedragen moeten zij overhandigen aan de on bekende. De gebeurtenissen spelen zich hoofdzakelijk af in en rond een nachtclub en in een verlaten Engels landhuis. KFC 18 jaar STUDIO Hij was vannacht bij me Dit verhaal over de liefde van een eenzame vrouw met artistieke aanleg, voor een getrouwde man, waarmee zij samenwerkt, is door de KFC ontraden. TRIANON Irma la Douce is nog een week in dit theater gebleven. Het is het verhaal van een vrouw van lichte zeden, maar met 'n stevig hart, die veroverd wordt door een man, die het beste met haar voor heeft. Een kluchtig filmverhaal in mooie kleuren. KFC: str. volwasse nen. Let op gewijzigde aanvangstij den. Donderdag is een sleep met onderdelen voor het R.E.M. -eiland van Rozenburg naar de plaats op de Noordzee, waar het neergezet zal worden, gevaren. Deze luchtfoto toont de sleep onderweg nabij Noordwijk. Vanmorgen om kwart over zeven is de basis van het REM-eiland, dat in vaktaal de „Jacquet" wordt ge noemd, voor de kust van Noordwijk op de bodem van de Noordzee ge plaatst en men is thans doende de holle buizen te vullen en de zaak vast te zetten. Als deze basis een maal goed staat is de verdere op bouw van het eiland niet moeilijk meer. In de loop van de nacht werd nog begonnen met het heien van de zes holle stalen buizen met een doorsnee van 76 cm, waarop het televisie-eiland komt te staan. De „Global Adventurer", 't werk- schip dat het REM-eiland voor de kust bij Noordwijk ging plaatsen, is rond acht uur gisteravond Scheve- ningen gepasseerd op weg naar de plaats vanwaar het uit zee televisie uitzendingen wil verzorgen. De weersomstandigheden waren op dat ogenblik zeer gunstig. De wind kracht was ongeveer drie. Er stond een zeer kleine deining. Zoals bekend, ligt de bovenbouw nog op de kade van de werf van Verlome op Rozenburg. Deze kan echter in enkele uren worden opge haald en daarna worden geplaatst. De „Global Adventurer" moet op 9 juni een ander karwei gaan doen voor een oliemaatschappij in de Wad denzee. De tijd die er dus nog is om het REM-eiland te plaatsen is zeer kort, maar de weersomstandigheden zijn op het ogenblik van dien aard, dat de kans groot is, dat men on danks de tegenslag enkele weken ge leden, toen de kraan van het werk- schip brak, alsnog op tijd klaar is. Het enige vraagstuk is nog de ap paratuur; deze schijnt nog niet he lemaal gereed te zijn, zodat 't plaat sen van het eiland niet zonder meer betekent, dat met proefuitzendingen kan worden begonnen. open-weave De zomer vraagt om pull- polo's. En p&c brengt regelrecht uit Italië vlotte modellen in 100% katoe nen garens Juchtig (open- weave). U kiest uit vele modetinten, terwijl de des - sins zijn in uni of in fan tasie-strepen. met lange mouw met korte mouw 95 Het bestuur van de Stichting „400 jaar Shakespeare" heeft een ontwerp voor 'n affiche voor de uit voering van de Ge temde Feeks op de binnenplaats van de Academie aan het Rapenburg bekroond. Het ontwerp is van de student C. H. Broos, 5e-jaars stu dent Kunstgeschie denis. De jury noem de het een grafisch gaaf en aan de sfeer van het stuk en de opvoering aangepast ontwerp. DOELEINDEN (Advertentie) resp. 88 en 90 jaar, woonachtig in de Katholieke Bejaarden-stichting, hoopt a.s. zondag hun zestigjarige echtvereniging te vieren. Beide be jaarden zijn nog bijzonder kras en wonen maar wat gezellig en goed ge zond bij een ideale verzorging door de Eerwaarde zusters. Al meer dan 5 jaar wonen ze in de H. Hartstich ting. Ja, er gaat zachtjesaan zo hier en daar wel wat haperen, natuurlijk. Zo is de bruidegom wat kortademig en de bruid hoort niet zo best meer, maar toch spellen ze saampjes maar wat gezellig het laatste nieuws uit de Leidse Courant zoals ze dat al Zestig jaar getrouwd komt niet zo dat betekent, dat je dan zo ongeveer heel erg veel jaren deden, heel vaak voort. En vooral als je 90 jaar bent tegen die tijd. En dat Mijnheer Straver werd in Wad- tegen de dertig bent als je gaat trou- worden twee getrouwden nog niet zo dinxveen geboren en trouwde op 28- wen, maakt men zich meest wel geen vaak. jarige leeftijd met zijn plaatsgenote illusies, dat men zijn zestig-jarige Toch komt dit in Nieuwkoop voor. mej. De Rijk, die 30 jaar was. bruiloft nog hoopt te vieren. Want Het echtpaar F. StraverDe Rijk Zijn leven lang heeft hij eerst in Wad dinxveen en later in Boskoop in de boomkwekerij gewerkt, daarbij heel vaak geholpen door zijn vrouw. Al heeft het echtpaar geen kin deren gekregen, toch zullen neven en nichten a.s. zondag hun oom en tante niet vergeten en ze flink in de bloe metjes zetten. Met hen wil ook de Leidse Courant niet achterblijven en wij wensen het diamanten echtpaar dan ook een echt feestelijke dag, die nog gevolgd moge worden door vele andere. Diamanten bruidspaar in Nieuwkoop Alpheuse avondvierdaagse Zes van de woensdagavond gestar te deelnemers aan de zevende avond- vierdagse te Alphen aan den Rijn hebben gisteravond geen kans gezien ook voor de tweede afstand hun stem pelkaart in bezit te nemen. Voet klachten waren de oorzaak, dat zij het lieten afweten. Hierdoor zijn er de tweede avond 875 gestart. Morgenmiddag gaat het naar Wou- brugge en zal de intocht omstreeks half vijf plaats vinden langs de vol gende route. Verscheidene muziek korpsen en drumbands verlenen me dewerking aan de intocht. Aanvang: 16.30 uur. Nieuwe Sloot, linksaf Hooftstraat, rechtdoor van Manderslootstraat, rechtsaf Pieter Doelmanstraat, rechts af Julianastraat, rechtdoor Wilhélmi- nalaan, linksaf Burg. Visserpark, langs Raadhuis (défilé voor het Col lege van Burgemeester en Wethou ders), rechtsaf Stevinstraat, rechts af Castellumstraat IJsclubgebouw. Op de foto een der groepen van de R.K. Gymnastiekvereniging Wils kracht te Alphen aan den Rijn.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3