Vijftien gewonden Delft uit de watermisère Kort geding tegen Amsterdamse stakers Meisje probeerde broertjes te doden De Nerveuze Nerviërs CORDULA'S EREENIS VRIJDAG 5 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA J BOTSING TUSSEN TWEE AUTOBUSSEN s Omstreeks vier uur gistermiddag lijn in de gemeente Westerhoven in Noordbrabant twee autobussen met schoolkinderen uit Arnhem on elkaar gebotst. Vijftien personen zijn me: verwondingen per ziekenauto naar het St. Jozef ziekenhuis in Einhoven vervoerd. De bussen vervoerden resp. 33 en 38 kinderen van de school „On der de Linde" uit Arnhem. Zy waren op thuisreis van een bezoek aan Ant werpen. In Westerhoven zou het Eurostrand rog worden aangedaan. De chauffeur van de eerste 'bus merkte te laat de plaats op waar hij rechts moest af slaan. Hij remde af met het noodlotti ge gevolg dat de tweede bus er tegen op botste. Na de eerste botsing raak te de chauffeur van de tweede bus bekneld, wat tot gevolg bad dat de botsing zich nog tweemaal herhaalde. Veertien kinderen en de chauffeur van de tweede autobus liepen ver wondingen op. Met de ziekenauto's uit Valkenswaard en Eindhoven zijn zij naar Eindhoven vervoerd. De au tobussen zijn zwaar beschadigd. De drink watermisère te Delft schijnt nu achter de rug zijn. De uitkom sten van het laboratoriumonderzoek van het water zijn zodanig uitgeval len, dat in overleg met de inspectie van de volksgezondheid de indertijd genomen voorzorgsmaatregelen gelei delijk kunnen worden beëindigd. Dit betekent dat het advies om het water te koken alvorens het voor consump tie te gebruiken, met ingang van van daag is ingetrokken en de chloortoe. voeging geleidelijk zal worden ver minderd. Zoals bekend zal op 15 juni a.s. een speciale gemeenteraadsverga dering worden gehouden om de kwes tie van de watervoorziening te be spreken. Vertrouwen was te groot voor één Charles Pattus, die in het Zwitserse plaatsje Saint-Aubin- Sagues bij de gemeenteraads verkiezingen als kandidaat voor „gemeentebelangen" uitgeko men was, is wel een weinig door zijn succes overdonderd. De gemeentenaren bleken n.l. „gemeentebelangen" zo hoog aan te slaan, dat het aantal op de lijst van deze groepering uitgebracht# stemmen volgens 't systeem van de evenredige ver tegenwoordiging goed was voor niet minder dan 7 van de 35 raadsze tels. Daar Charles Pat tus echter de enige voor deze groep gestelde kandidaat was, moest hij achteraf aan het werk om nog zes andere gemeentena ren te vinden die behalve met hun papieren stem ook daad werkelijk en met hun fysieke spraakvermogen voor de ge meentebelangen in het krijt willen treden. KNAC wil een andere parkeermeterregeling De Koninklijke Nederlandse Auto mobiel Club heeft de gemeenteraden van Den Haag en Utrecht gevraagd de parkeermeterregeling zodanig te wij zigen, dat overtreding op basis van transactie in handen van de politie kan worden afgedaan. Aan het bestuur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft de KNAC gevraagd te bevorderen dat de parkeermeterregelingen van de ge meenten worden gewijzigd. Overtre dingen bij transactie kunnen worden geregeld. Van het bestuur heeft de KNAC inmiddels bericht ontvangen dat dit telegram haar volle aandacht heeft. Enkele aannemers in Amsterdam hebben mr. dr. D. H. Smit opge dragen namens hen op te treden te gen een aantal stakende bouwvak arbeiders. Maandag 15 juni zal de president van de rechtbank te Am sterdam het kort geding behandelen waarin de aannemers, als eisers, vra gen dat de stakers worden gesom meerd de dag na de uitspraak hun werk te hervatten op straffe van een dwangsom van 100 per dag. De vijftienjarige Anneke v. Loon uit Bergen op Zoom is donderdag middag als gevolg van een verkeers ongeluk in de Bremstraat in haar woonplaats om het leven gekomen. Zij reed tegen de laadbak van een vrachtauto, kwam te vallen en viel onder de wielen. Kort nadien is zü in een ziekenhuis overleden. Liturgievernieuwing van Belgische bisschoppen „Altaarbrood" in plaats van hosties Het aartsbisdom Mechelen-Brussel heeft een aantal richtlijnen en be palingen bekend gemaakt voor de liturgische vernieuwing. In de in structie wordt erop aangedrongen, dat het epistel en de lezingen voort aan uitsluitend door leken-lectoren worden voorgelezen. De instructie beveelt verder aan, dat het evange lie over het algemeen door een dia ken wordt gelezen. De predikatie is dan voor de priester. Ook dringt het aartsbisdom aan op het gebruik van het z.g. altaarbrood in plaats van de melkwitte dunne hosties. Voordat men evenwel tot het ge bruik van dit „brood" overgaat, ver dient het aanbeveling de gelovigen op de betekenis en het gebruik er van te wijzen. Het aantal benodigde hosties zal tijdens de H. Mis gecon sacreerd moeten worden, uitzonde ringen daargelaten. In het bisdom Luik is de bepaling van kracht geworden, dat de pries ters in alle kerken met het gezicht naar de gelovigen de H. Mis opdra gen. Kleine siganrtjes Oud kerkelijk ambt wordt afgeschaft Paus Paulus VI heeft besloten het 700 jaar oude ambt van kardinaal protector geleidelijk aan af te schaf fen. Dit besluit van de paus is niet officieel bekend gemaakt, maar naar het KNP uit goed ingelichte bron verneemt, wil de paus de instelling van de kardinaal-protector een na tuurlijke dood laten sterven door geen nieuwe benoemingen meer te doen. Zijn motief is, dat hiermee weer een stap is gedaan tot moder nisering van de Kerk en haar instel lingen en dat tevens de kardinalen geleidelijk aan worden bevrijd van overbodig werk met veel ceremoni eel. Tot dusver benoemde de paus voor elke orde en congregatie een kardinaal-protector. Er zijn kardina len, die protector zijn van meer dan 100 orden en congregaties. De rechtbank in Den Haag heeft de 23-jarige B. J. S. uit Den Haag wegens poging tot doorslag op haar broertje veroordeeld tot vijf maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de regering. Verdachte had, omdat ze moeilijk heden had met haar moeder, op 20 december van het vorige jaar tijdens afwezigheid van de ouders getracht haar broertje te wurgen. In de ver onderstelling dat het kind dood was, verliet ze de woning, doch het kind was alleen bewusteloos geweest en herstelde spoedig. De officier van Justitie had veer tien dagen geleden zes maanden ge vangenisstraf en ter beschikkingstel ling van de regering geëist. Het bestuur van de Stichting „400 jaar Shakespeare" heeft een ontwerp voor een affiche voor de uitvoering van de Getemde Feeks op de binnen plaats van de Academie aan het Ra penburg bekroAS. Het ontwerp is van de student C. H. Broos, vijfde-jaars student Kunstgeschiedenis. De jury noemde het een grafisch gaaf en aan de sfeer van het stuk en de opvoering aangepast ontwerp. Snelle, comfortabele en goedkope familiewagen met enorme koffer ruimte. Felle motor met laag ben zineverbruik. Veilige voorwielaan drijving. Inapeetiebeurten om de 10.000 km. Veel ruimte voor 5 per sonen; Air-conditioning, verwar?- ming en defrosters. Tochtrulties, ïonneklep en vele andere snufjes. Gesynchroniseerde 4-versnel lingsbak. Stuurschokeling. Sublie me wegligglng.' MAAK "N ONTDEMON6SWT BU: Au tomobielbedrlj 1 GEBR. HUISMAN Levendaal 80, Tel. 22962—34000. LEIDEN. (Advertentie) „Raspoetin was een aardige oude man Donderdag bij de Vara kon men kennis nemen van de wat harde humor van Leen Griffith's t.v.-spel „Raspoetin was een aardige oude man". Het stuk had niets van doen met de beruchte Russische monnik die intrigeerde aan het hof van de tsaren. De titel van het spel sloeg slechts op een foto van deze Raspoe tin aan de wand bij een zekere Al- bert Slinn. Deze vreemde, eenzelvige figuur werd uitgebeeld door Cor van Rijn, die al eerder met talent heeft bewezen, welhaast schizofrene typen te kunnen uitbeelden. Zo ook nu. Hij vond een bekwaam tegenspeler in Peter Aryans als de politieverslag gever Frame. Dan was er Jan Teu- lings als de geroutineerde speurder inspecteur Dyke. John Lanting was de serviele brigadier Mills, Rudi West de onnozele politieman Bur rows en verder Hetty Berger in de enige vrouwenrol van Angela Pur vis. Eimert Kruidhof regisseerde deze vreemde thriller met kennis van zaken. Allerlei bij de NCRV In haar jongste programma heeft de NCRV niet minder dan acht onderdelen verzorgd. In Memo verduidelijkte professor Wemelsfelder zijn theorie, dat inflatie bepaalde voordelen kan opleveren. Hij wil de inkomens, pen sioenen en beleggingen waardevast maken. Daarna adviseerde de verte genwoordiger van het consumenten- contactorgaan de huisvrouwen, in- plaats van het dure rundvlees meer eieren, vis, kip, kaas of varkensvlees te kopen. Dat zou sterk prijsverla- gend kunnen werken. „Geprezen zij (Advertentie) de PBO", verzuchtte Gerard van den Berg. Tijdens een opnieuw dolle ver toning van de Beverly Hillbillies hebben we op het tweede net een uitstekende documentaire over Vlaanderen gezien, gevolgd door een Engelse film over de strijd tegen de ivoorjagers in Oost Afrika. Daarin kwamen prachtige oorspronkelijke opnamen voor over het leven van wilde dieren in hun gevecht tegen meedogenloze, op winst beluste blan ken. Ouderavond bij de Vara De ouderavonden, die de Vara bij tijd en wijle op het scherm brengt, staan onder niet alleen bekwame, maar ook sympathieke leiding van Jaap Buys, dezelfde, die eerder voor de radio een populaire rubriek had. Deze keer waren vijf deskundigen bijeen om te spreken over het pro bleem zakgeld voor de opkomende jeugd. Allerlei vragen werden opge worpen en beantwoord, waarbij we hopen, dat veel ouders hun oren zul len hebben gespitst. De nieuwe chan sons van de in Italië geboren Bel gische jeugdige zanger Adamo waren fris en aantrekkelijk. Adamo zelf had ze geschreven en hij voerde ze uit te midden van origineel decor. Ook de jongste Perry Mason film, over de praatzieke gokker, was soms wat moeilijk te volgen. Komende uitzendingen Van avond zal de KRO om 22.50 uur ex tra uitzenden het filmverslag van een toespraak door Valerian kardi naal Gracias, aartsbisschop van Bom bay in India, tijdens zijn bezoek aan de KRO-studio te Hilversum. Vooraf gaat het eerste van drie programma's over de kentering binnen de r.k. kerk en een documentaire over de geallieerde landing in Normandië. Er meer 111 trek In de eerste -vier maanden van dit jaar is het sigarettenverbruik in ons land met 15.4 pet. gedaald, het siga- renverbruik met 1 pet teruggelopen, het omzetcijfer voor pijptabak nage noeg onveranderd gebleven. De omzet van kleine sigaartjes de z.g. seno- rlta's is daarentegen met 61,2 pet. toegenomen. Dit heeft het bestuur van de Ame rikaanse tabakshandel Oscar Rothe en Jiskoot N.V. medegedeeld op de in Amsterdam gehouden jaarlijkse aandeelhouderevergadering als ant woord op een vraag naar de invloed van de publikatie over roken en long kanker op het tabaksverbruik. Wel moet, aldus het bestuur, wor den bedacht de verkoopcijfers voor sigaren en ten dele ook voor kleine sigaartjes over de genoemde periode nadelig zijn beïnvloed door het ham steren gedurende december 1963, toen de prijsstijging van sigaretten per januari bekend werd. In Amster dam schijnt volgens het bestuur de invloed van onderzoekingsrapporten op de rookgewoonten aanzienlijk in grijpender te zijn geweest. Daar nam in het eerste kwartaal van dit jaar het sigarettenverbruik met elf pro cent af, maar de omzet van sigaren steeg met 35 procent, die van pijp tabak met 40 procent en die van se- norita'e met liefst 560 procent. Tot burgemeester der gemeente Delfzijl is benoemd, mr. A. J. J. van Bruggen, thans hoofdadministrateur bij het kabinet van de vice-minister- president. De heer Van Bruggen is geboren op 21 juli 1925, is Nederlands [ervormd en heeft als politieke rich ting WD. Een vervolgverhaal van Suske en Wiske is verder een documentair amuse mentsprogramma. Zaterdag wijdt de Avro een kort programma aan de tachtigjarige Clinge Doornbos en brengt een nieuwe filmaflevering van De verdedigers. De NTS biedt een soiree de variëté. Het tweede net heeft een programma over het tienjarig bestaan van de vrije zender Berlijn, in de Deutschlandhalle. De zondag opent met een pontificale hoogmis uit de nieuwe, ondergrondse basiliek in Lourdes, bij gelegenheid van de internationale militaire bede vaart. 's Avonds is er de NCRV, met belevenissen rond de Negende van Beethoven, met een programma over tien jaar Eurovisie en met het twee de deel van het optreden van Maha- lia Jackson. A etherklanken ZATERDAG 6 JUNI HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 V. d. voorpagina). 7.55 Operatie Onbereikbaar. 8.00 Nws., postduiven- ber. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.30 Tips voor vakantie- en sniperdagen. 8.40 Lichte gram. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Lich te gram. 9.40 Met het oog op de bij bel, lezing. 9.55 De school van mor gen, lezing. 10.00 Buitenl. weekoverz. 10.15 Z.O. 135, gevar. progr. (Om 11.00 Nws.). 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. Aansluitend: Postduivenber. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nws. 13,15 Vara-varia. 13.20 Radio Jazzclub. 13.50 Voor twintigers. 14.25 Metró- pole-ork. 15.05 - Gesproken portret. 15.20 Klass. gram. In de pauze: pl.m. 16.00-16.20 Boekenwijsheid. 171.30 Licht ensemble. 18.00 Nws. en com mentaar. 18.20 Dansmuz. 18.45 Elec- tronisch orgel: lichte muz. 19.00 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Lichte gram. 21.00 Operatie Onbereikbaar. 21.05 Soc. commentaar. 21.20 Onbewoond...: gram. en interview (herh. v. 3 febr. 1954). 22.05 Lichte gram. 22.15 Licht instrumentaal kwartet met zangso liste. 22.30 Nws. 22.40 Balans: hoofd en bijzaken uit de actualiteit. 22.55 Licht ork. 23.25 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klass. gram. 7.45 Gewijde muz. 7.55 De Kerk zijt gij, lezing. 8.00 Nws. 8.15 Djinn: gevar. progr. 12.00 An gelus. 12.04 Kath. nws. 12.10 Liedjes over het verre Westen. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal ensemble. 12.50 Regé- ringsuitz.: De buitenlandse arbeiders in Nederland: Vraaggesprek v. Clau de Belloni met mr. J. W. S. Pabon, Hoofd van de afd. intern, arbeids marktzaken en emigratie van het Rijksarbeidsbureau in Den Haag. 13.00 Nws. 13.15 Marktber. 13.18 Mu sicerende dilettanten: Mannenkoor. 13.40 Franse les. 14.00 V. d. jeugd. 15.00 Karakteristiek, progr. van wei nig woorden en veel muziek. 15.30 Lichte orkestwerken (gr.). 16.00 Voor jonge mensen. 16.15 Synkope, muziek van gisteren, vandaag en morgen. 16.40 De Springplank. 17.00 Lichte gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Licht instrumentaal Octet. 18.00 Kunstkro niek. 18.30 Lichte gram. 18.50 Licht baken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Akt. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Metropo- le-ork. en sol.: Galaconcert t.g.v. het 40-jarig bestaan van het Nijmeegs Studenten Corps. 20.30 Raaien maar, muzikale wedstrijd. 21.30 Van kri tiek moet de demokratie het hebben, lezing (1). 21.45 Lichte gram. 22.20 Akt. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Kruispunt: discussie over de verschijningsvorm van de Kerk in de wereld van vandaag. 23.10 Radiofilh. ork.: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 15.00 Kijk die Rijk, amus.- programma. 15.50 Ontmoeting met "t verleden, TV-film (herh. van 29 mei 1963). 16.20 Atletiek-ontmoeting te Gent. 17.00-7.45 Padvinders-Songfes tival. 19.30 V.d. jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Avro's Televizier. 20.40 Clinge Doo- renbos 80 jaar. NTS: 21.00 Soirée de variété, amus.progr. AVRO: 22.00 De Verdedigers, TV-film. NTS: 22.50- 22.55 Journ. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27) en NTS: 20.15-22.00 Melodieën einer Stadt, gevar. progr. doorLeni Behrendt Ga maar, kinderen, zei Adele tegen Gertrude en Lora, die daar be teuterd stonden te kijken. De chauf feur zal de koffers wel in de wagen zetten, want jullie bent me voor deze dienst veel te goed. Toen de meisjes weg waren, strekte de barones haar slanke gestalte, keek moeder en dochter met een doordrin gende blik aan en zei toen op rustige en koele toon: Mevrouw Van Polten. de ware reden waarom ik uw dochter liever hier niet meer heb wilde ik u eigenlijk verzwijgen. Maar aangezien u uw misprijzen durfde uitdrukken voor die twee meisjes en meteen dus voor mijn huis, zie ik me wel genood zaakt u de waarheid te vertellen. Uw dochter heeft zich zo schaamteloos gedragen, dat ik haar nadelige in vloed vreesde op mijn pupillen. Toen graaf Trollenstein twee dagen gele den hier kwam middageten, heeft ze zo met hem gedweept en naar hem gelonkt, dat wij allen beschaamd wer den. En omdat de hooggeboren heer daarop niet reageerde, waagde ze het hem een gedicht te zenden, dat hem op zijn minst bevyeemdfc. Hij gaf het aan mijhier is het. Ja, nu sperde mama Van Polten haar ogen open! Ineens had ze een vreselijke haast om te vertrekken. Ze sprong op, nam verwarde dochter bij de arm en verdween. De chauffeur haalde reeds de koffers en de barones slaakte een zucht van verlichting. Hilda Van Kalken had nooit kun nen dromen dait het leven op Trol lenstein nog eens zo mooi zou wor den als nu. Drie jaar lang had ze er een eenzaam en teruggetrokken le ventje geleid aangezien de graaf meestal op reis was en ze anders nie mand had om tegen te spreken. Tot dan de dag kwam waarop Ger- dia verscheen. Hilda had haar als een kosrt-bare schat voor zichzelf willen bewaren, maar ze voelde, dat Gerdia haar langzaam maar zeker ontstolen werd. Boos was Hilda hierover echter niet, want ze wist, dat de graaf heel veel van Gerdia hield en dat hij een goede echtgenoot zou zijn voor het meisje. En aangezien graaf Trollenstecn zoveel mogelijk wilde genieten van het gezelsohap van zijn toekomstige verloofde en vrouw, nodigde hij beide dames vaak uit om een ritje te maken naar de stad of door zijn landgoed. Nu eens gebeurde dit per auto, dan weer met het prachtige rijtuig, dat door twee volbloeden werd getrok ken. De toekomstige meesteres van Trollenstein moest immers langza merhand haar omgeving en haar pachters leren kennen! In het begin bleef Gerdia zeer trug- houdend maar tenslotte werd ze toch vertrouwelijker, wat de graaf natuur lijk overgelukkig maakte, maar niet temin wilde hij niet overhaastig te werk gaan. Nee, eerst moest hij dit hartje tot in zijn diepste hoekje ver overd hebben en dan zou hij toe slaan en het voor altijd vasthouden. Op zekere avond lag hij naast zijn tante Hilda in een ligstoel op het ter ras, moe van de dagtaak. De heerlijke bloemengeur prikkel de zijn neusgaten en de graaf wierp een opgewekte blik om zich heen. Wat prachtig was Trollenstein toch! Nu begreep hij zelf niet, hoe hij des tijds zijn geboortehuis had kunnen ontvluchten om naar elders te reizen. Ongeveer vier jaren lang, sinds de dood van zijn ouders, had de graaf genoten van het leven dat een jonge, rijke knappe man beschoren is. Toen was hij dit leventje ook beu geworden, dank zij de komst van de bekoorlijke Gerdia, wier ogen zo rein waren als het water van een diep, helder bergmeer terwijl haar klate rende lach een stenen hart kon laten ontdooien. Deze lach weerklonk nu tussen de bomen, waar Gerdia als een jong veulentje met de honden stoeide. Haar „Elegant" had trouwens het hart van iedereen gestolen, zelfs van Emtlie. Hilda wende zich lachend tot haar neef en zei: Gerdia heeft me verteld dat ze graag in de vijver zou zwemmen. Mag dat? Kan ze zwemmen? En of! Ze kon vroeger in haar ouderlijke woning vanuit de deur het water in duiken! En op school heeft ze de eerste prijs gewonnen bij een zwemwedstrijd. Goed, goed! Niettemin ben ik er niet voor te vinden dat ze alleen zwemt. Je weet, tante, hoe dierbaar haar leven me is. Ik weet het, Odiel. Wees gerust. Ik zal wel een oogje in het zeil hou den. Dank je. Wenst Gerdia nog iets anders. Ik geloof van niet. Ik meen ech ter dat ze ook zeer graag tennis speelt. Wat zou je denken van een partijtje met haar? Met veel genoegen, tante! Zij heeft het mij reeds gevraagd maar ik heb sinds lang niet meer ge speeld en ben bovendien erg kort ademig geworden. Kijk, ginds komt ze aangehold! Is zij niet levenslustig? Nou en of! glimlachte hij. Snel liep Gerdia de trappen van 't terras op, gevolgd door de beide hon den. Waar is Elegant? vroeg Hilda. Heb ik aan Emilie gegeven, ant woordde Gerdia, die zich in een zetel liet vallen. Hij had een doorn in zijn poot en ik kon het niet over mijn hart krijgen om deze er zelf uit te verwij deren. Zij kruiste haarbanden achter haar hoofd en keek met dromerige blik in de lucht. Gerdia, wat zou je er van den ken als je je luit eens haalde en ons een stukje voorspeelde? vroeg Hilda. Het is vandaag zo'n romantische avond en De heer graaf zal het wel niet prettig vinden, vjel het meisje haar tante in de rede, maar zonder gevolg want de heer graaf meende met een vriendelijk glimlachje: Sinds wanneer bezit u een luit? O, reeds lang. Ik vroeg mijn voogd de luit te sturen omdat tante Hilda zoveel van muziek houdt. Zwijgend stond ze op en Hilda sprak met spijt in haar stem: Eigenlijk was het taktloos van mij haar te verzoeken iets voor ons te spelen. Zij is veel te verlegen in jou nabijheid. Wat ze absoluut moet afleren, antwoordde hij kort. Wanneer zal ze eindelijk beseffen, dat ik geen boven natuurlijk wezen ben, maar een ge woon mens. Kon ze tegenover mij toch maar natuurlijk en gewoon zyn! Dat zal ze nooit worden, Odiel! Daarvoor heeft ze een veel te goede opvoeding gekregen. Denk eens wat een indruk het op Emilie zou maken, indien ze zich hier gedroeg als een bakvisje. Och, tante, ze heeft het hart van iedereen gestolen. Zij zou ongestraft over Emilies hoofd mogen lopen en Werner aanbidt haar. Ja, zij heeft ons allen bekoord zonder dat ze er iets voor doet. Ja en ik geloof dat ik het nog het meest van allen te pakken heb, tante Hilda! lachte de graaf. Gerdia verscheen weer op het ter ras. Eigenlijk was ze er blij om dat de duisternis reeds inviel, want nü kon de graaf niet merken, dat ze bloosde.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2