Medische diensten f, y,, VRIJDAG 5 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 Heft verkeerspaviljoen op de Zwitserse nationale tentoonstelling in Lau sanne staat in een grote vijver, die door de bezoekers nog wel eens als prullebak wordt gebruikt. De organisatoren hebben evenwel een onder water-stofzuiger aangeschaft, waarmee arbeiders de vijver gemakkelijk kunnen schoonhouden. Reünie van Hospitium Katwijk aan Zee Op zaterdag 13 juni wordt er in het Rotterdams Zeehospitium te Katwijk aan Zee een reünie van oud-patiën ten gehouden. Voor deelname kan men zich opgeven bij mevr. G. An ker, Hoge Rijndijk 417, Zoeterwoude. Inschrijven is mogelijk tot 10 juni. Zij, die niet alleen mogen reizen, kunnen een begeleider meebrengen. Gelieve dit bij de opgave te vermel den. „DE SWANEPOL" IN .ZEVENAAR WORDT GEOPEND De staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels, zal op dinsdagmiddag 9 juni om drie uur het sluisinternaat „Hui ze De Swanepol" van de stichting Haagse politierechter DE DURE BOODSCHAPPEN „Het beste is nu maar eens een fik se geldboete", zo luidde het oordeel van de officier van Justitie bij de Haagse politierechter in de zaak te- Sen een 45-jarige huisvrouw uit Bo egraven, die blijkbaar hardnekkig is in de winkeldiefstallen. Ze was daarvoor al eerder met de rechter in aanraking gekomen en die had haar toen een voorwaardelijke ge vangenisstraf opgelegd. „Het is wat moeilijk, want als ik nu weer ge vangenisstraf tegen haar vraagt, dan krijgt ze die voorwaardelijke straf er ook bij," overwoog de officier. Om die reden wilde hij verdachte dan nu nog de gevangenis doen ontgaan. „Maar ze verdient het dubbel en dwars," wierp de rechter tegen. Verdachte had betoogd, dat ze echt niet van plan was geweest de artike len te stelen. „Ik was echter verge ten om af te rekenen," zo betoogde ze. „Dat verhaal hebben we hier al te vaak gehoord," stelde de rechter vast en hij geloofde er ook nu niet veel van. Het betrof enkele pakjes koffie en boter, die verdachte in haar boodschappentas had gestopt. „Helemaal vergeten," verklaarde iij. „Laten we nu haar eens flink in de portemonnaie raken," stelde de officier voor, en hij wilde dat doen middels f 80,- boete of 14 dagen hech tenis. De rechter was het hiermee eens en veroordeelde conform de eis. RUIM GEZAAID Volgens een 42-jarige kweker uit Al phen a. d. Rijn was er wat ruim ge zaaid en dit was de reden, dat hij een te grote oppervlakte tulpen had staan. Hij had er in elk geval geen vergunning voor. „Toen ik het be merkte heb ik geprobeerd om alsnog een vergunning erbij te kopen, maar dat lukte niet," zette verdachte voor de Haagse economische politierechter uiteen. „Daar moet u tevoren rekening mee houden," luidde het oordeel van de rechter. De officier stelde vast, dat ver dachte al eens eerder moeilijkheden met de teeltvoorschriften heeft ge had. De eis luidde f 600,- boete of 60 dagen hechtenis. Verdachte betoogde, dat door het slechte weer er vrijwel geen op brengst van zijn teelt was geweest; het was eigenlijk zelfs een verlies post geweest. „Dat zou het ook, wanneer u een vergunning had gehuurd," stelde de rechter vast. Hij deed echter iets van de eis af; het werd f 500,- boete of 1 maand hechtenis. „Geestelijke volksgezondheid W.-G. Kruis Gelderland" in Zevenaar offi cieel openen. Dit internaat, dat aan 23 personen plaats biedt, fungeert als doorgangs centrum voor hen die uit psychia trische inrichtingen ontslagen zijn, om de overgang naar de maatschap- pi] te vergemakkelijken. Na afloop zal de staatssecretaris 'n bezoek brepgen aan huize „St. Lut- ger", eveneens in Zevenaar, een te huis voor psychisch gestoorde bejaar den. Ooievaarseieren in kunstnest uitgekomen De gisteren uit het ei gekropen ooievaarsjongen in de broedmachine van de heer De Bie te Sprang Capel- le gaan geen rooskleurige toekomst tegemoet. Om uitdrogen van de hul peloze diertjes te voorkomen, wordt het kunstnest trouw met water be sprenkeld. Zij worden gevoed met 'n vleespapje dat de dieren wordt toege diend via een plastic spuitje. Een van de ooievaartjes heeft smakelijk zitten eten, maar de tweede wil nog niet zo best. Er liggen nog twee eie ren op uitkomen. Door een dieren arts en de heer Cové, op wiens erf het ooievaarsnest staat, waarin de dieren eigenlijk thuishoren, is al over wogen, de jongen weer in het nest te plaatsen. De kans, dat de moeder, wier echtvriend de dood vond tegen de neus van een vrachtauto, de jon gen verstoot, is niet uitgesloten. In dien dit gebeurt, betekent dit onher roepelijk de dood voor de jonge die ren, daar zij uit het hoge nest te pletter zullen vallen. Amsterdamse brandweer belegerde stadhuis Ongeveer 150 Amsterdamse brand weerlieden hebben vanochtend gedu rende bijna een uur de binnenplaats van het stadhuis bezet gehouden tot b. en w. bereid bleken een petitie met looneisen in ontvangst te nemen. De brandweerlieden hielden eerst 'n protestmars door de stad, met toestem ming van de politie. Zij voerden span doeken mee met de leuzen „Huis en goed door ons gered, maar .het salaris is nog pet", en „Alleen goed om te blus sen, maar b. en w. nemen ons er tus sen". Na een kalme mars door de stad ar riveerden de ontevreden brandweer lieden voor het stadhuis, waar een bode mededeelde, dat zij de binnenplaats niet mochten betreden en dat de wethouder de petitie niet wilde accepteren. De demonstranten namen hier geen genoegen mee. „Wat doen we nu?" vroeg hun aanvoerder. „Doorlopen", rie pen de brandweerlieden en voordat de bodes en de drie politiemannen zelfs maar in overweging konden nemen de ijzeren hekken te sluiten was de bin nenplaats reeds bezet. De petitie werd aanvaard door een secretaris en kwam direct ter tafel in de vergadering van b. en w., die juist begonnen was. De brandweerlieden zijn van mening, dat er een te grote wissel op hun ver trouwen wordt getrokken. Zij doen 'n beroep op b. en w. op korte termijn aan hun wensen te voldoen, wat neerkomt op een salarisverbetering van 80. per maand. VARKENS GEWIJZIGD Met het oog op enige verruimingen van de uitvoer van bacon naar En geland heeft het bestuur van 't pro- duktschap voor vee en vlees beslo ten de bovenste gewichtsgrens voor baconvarkens met 1 kg te verhogen Dientengevolge zullen met ingang van maandag 8 juni a.s. varkens met een koud geslacht gewicht van 63 t/m 69 kg tot bacon verwerkt worden. Loonsverhoging leidde tot lagere overschotten bij de spaarbanken Ongeveer 600 bestuursleden uit het gehele land vertegenwoordigden gisteren de bondsspaarbanken op de z.g. Spaarbankdag, jaarvergadering van de Nederlandse Spaarbankbond, die dit jaar gehouden werd te Arn hem. De voorzitter van de bond, mr. J. J. C. R. van der Bilt, vroeg zich af, welke gevolgen de loonsverho gingen hebben gehad voor het spa ren en voor de spaarbanken. Toen in het najaar van 1963 duidelijk werd dat de lonen aanzienlijk verhoogd zouden worden, hebben velen een stijging van de prijzen verwacht, en dit is aanleiding geweest om allerlei artikelen nog voor de oude prijzen te kopen. Velen hebben daarvoor hun spaarbankboekje aangesproken, en dat heeft geleid tot lagere over schotten bij de spaarbanken in sep tember tot en met december 1963. Deze overschotten bedroegen in die maanden 29,7 miljoen tegen 67.0 miljoen in dezelfde maanden van 1962. Ook in de eerste vier maan den van 1964 heeft deze ontwikke ling zich voortgezet. De voorzitter drong er op aan dat de autoriteiten een handhaving van de koopkracht van de gulden als een van de belangrijkste taken van de regering zullen blijven beschou wen. Van de ongerustheid hierover heeft de spaarbankbond blijk gege ven in een brief aan de minister van financiën. Het bondsbestuur heeft bij de Nederlandsche Bank veel be grip gevonden voor de bijzondere positie, die de spaarbanken in het financiële bestel van ons land inne men. Als een van de eerste taken van de spaarbanken noemde de voorzit ter een doelmatige besteding van het inkomen te bevorderen. Een uitbrei ding van de sociale taak der spaar banken heeft de bond gevonden in de mogelijkheid om aan de spaarders in beperkte mate persoonlijke le ningen te verstrekken. INTERNATIONAAL VLIEGFEEST OP EELDE Op 13 juni wordt op het vliegveld Eelde een internationaal vliegfeest gehouden. Het is de bedoeling er een spectaculaire luchtvaartshow van te maken, die te vergelijken is met de bekende Ilsy-shows. Het wordt ge houden in het kader van de viering van het 350-jarig bestaan van de rijksuniversiteit te Groningen. In to taal zullen vliegtuigen van 32 typen van Eelde opstijgen, onder meer het goedkoopste vliegtuig ter wereld, de „Tipsy-Nipper", maar ook de atoom- bommenwerper „Handley Page Vic tor 2". Er is stuntvliegen, parachute springen en een spiegelgevecht van zweefvliegers. VRAGEN OVER POSTHOUDER Het socialistisch Eerste-Kamerlid prof. dr. F. L. Polak heeft de minis ter van justitie schriftelijk vragen gesteld over de beheerder van een Haags postagentschap, die ten on rechte verdacht van verduistering, vijf weken preventieve hechtenis heeft ondergaan. Met name wordt gevraagd of het verzoek tot vergoeding van de tot zijn vrijstelling gemaakte kosten voor rechtskundige bijstand (ruim 1.400) is afgewezen en o.m. of als nog de mogelijkheid tot uitkering van de schadevergoeding bestaat. Prof. dr. Polak vraagt de bewinds man of deze bereid is zulks op korte termijn te bevorderen. PRINSES ONTVANGT STUDENTEN Prinses Beatrix heeft vanmorgen op kasteel Drakensteyn drie studen ten ontvangen uit India, Pakistan en Thailand, die in Nederland studeren met een beurs, door prinses Beatrix beschikbaar gesteld op haar reis door deze landen in de herfst van 1962. De studenten zijn mej. Kusum Trimbak Taskar uit India, hoofd van het tehuis voor gehandicapte kin deren te Nagpur, de heer A. O. Ra- zu-ur Rahman uit Pakistan, secre taris bij de regering van Pakistan en de heer Nai Utai Kantasewi uit Thai. land. .g_ Het radio-astronomisch station van Jodrell Bank, nabij Manchester, zal deze maand een radiotelescoop in gebruik stellen, die miljarden lichtjaren verwijderde bronnen van radiosignalen zal kunnen opsporen. De telescoop zal worden bediend door een elektronisch brein. LEIDSCHENDAM Gisteravond heeft de volle zaal van het Kath. verenigingsgebouw genoten van het operette-zangconcert van de gemengde r.k. zangvereniging „Arti et Charitati". Gezongen wer den o.a. een selectie uit „Der Zigeu nerbaron" van Johann Strauss, waarin de solisten Nelly Prins als sopraan en Gerard van der Velde als bas het mooie duet vertolkten. Ook de bas-solist Johan Dietz trok door zijn sonore zang aller belangstelling. Ook de „Rheinwalsen" uit „Der Vo gelhandier" van Carl Zeiler en een selectie uit „Die Fledermaus" van Johann Strauss ondervonden luide waardering van de aanwezigen. Verder werden nog gezongen de „Baccarole" van Jacques Offenbach en „Eine Nacht in Venedig" even eens van Johann Strauss en ook met het Gondelliel oogste „Arti" veel succes. De solisten ondervonden grote waardering. Nelly Prins zong een aria uit „Paganini" van Franz Le- har, Gerard van de Velde vertolkte het zo melodieuze „O Madchen, mein Madchen" en de bas Johann Dietz vergaste de aanwezigen met het „Als Büblein klein" van Otto Nicolaï. Het geheel stond onder leiding van dirigent Jac Woerdeman met aan de vleugel Dick van de Ven. Ook het kinderkoor heeft zich door enige aardige liederen veel succes geoogst. „Arti" heeft door deze uitvoering weer getoond, dat de zangcapacitei ten steeds beter worden. Wel zou het bestuur gaarne zien, dat nog een aantal dames en vooral heren zich als lid zouden aanmelden opdat nog verdere grote werken in studie ge nomen kunnen worden. Wandelpark in aanleg Namens het gemeentebestuur heeft een in schrijving plaats gehad voor het aanleggen van een wandelpark in het uitbreidingsplan-Noord. Van de 9 inschrijvers was de firma Haasnoot uit Oegstgeest de hoogste met 279.000 en de laagste de firma M. van de Bas uit Gouda met f 159.700. De gunning is nog aangehouden. LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komen de weekend nemen waar (wijzigin gen voorbehouden) dkt. Pieterse, Rijndijk 4, tel. 24403; dkt. Tegelaar, Burggravenlaan 14, tel. 34092; dkt. Brand, Zocherstraat 1, tel. 26946; dkt. Veldhuyzen, Zoeterwoudsesingel 57b, tel. 20617; dikt. Ligtenberg, Witte Singel 33, tel. 22630. Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Voor weekenddiensten tandartsen zie de raamborden. Alkemade en Leimuiden Dkt. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude We tering, tel. 01713-511; dkt. Brink horst, Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen aan den Rijn Wit-Gele en Groene Kruise zuster Parlevliet, Hooftstraat 164, tel. 2340. Boskoop Dkt. Bom, «tel. 2136. Wijkverpleging zuster Beks, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. van den Andel, Van den Endelaan 123. tel. 5117. Tandarts Bollenstreek H. A. Meulemans, Lisse, Gladiolenstraat 31, tel. 4297. Apotheek Hillegom en Lisse Hillegomse apotheek, Hoofd straat 78, Hillegom. Wit-Gele Kruis, zuster Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Katwijk aan den Rijn Dkt. J. J. Bergman, tel. 2921. Apotheek Kon. Julianalaan 17, tel. 4370. Katwijk aan Zee Dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Apotheek zie Kat wijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleging zuster Vlek, Maarsman- steeg 49, Leiden, tel. 01710-21673. Zuster Vlek neemt ook waar te Ha- zerswoude-Rijndijk en Leiderdorp. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714-278. Doktersdienst zie Leider dorp. Langeraar en Nieuwveen Wijk verpleging zuster Eijs, tel. 01715-777. Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139. Leiderdorp Dkt. De Bruyne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208. Apotheek R. van Breest Smallen- burg is geopend. Wijkverpleging zie Koudekerk aan den Rijn. Leidschendam Groene Kruis, St. Willebrordusstraat 2, tel. 3449. Apotheek Kon. Julianalaan 104, Voorburg, tel. 864955. Ambulance tel. 3923. Dkt. Hannig, tel. 3994. Lisse Apotheek en tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Simon van Capelweg 16, Noorden, tel. 01724-203. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, tel. 2030. Wit-Gele Kruis zuster J. van Stigt, tel. 3388. Apotheek alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 2285. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Wit-Gele Kruis Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, Oegstgeest, tel. 52130. Oegstgeestse Apotheek ge sloten. Dienst waargenomen door dienstdoende apotheek te Leiden. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dkt. L. J. H. Lempers, Dinsdagse Wetering 56, tel. 02532- 7529. Voorschoten Dkt. S. van der Kooy, Jan Willem Frisolaan 5, telef. 2527. Tandarts R. Sprey, Voorstraat 36. Apotheek Voorschoten is ge opend. Wassenaar Dkt. J. A. J. Pauli- des. Van Zuylen van Nijeveltstraat 42, tel. 4561; dkt. H. S. Boogaart, Storm van 's Gravensandeweg 1, tel. 4466. Apotheek Langstraat 86, tel. 2141. Warmond Zie Voorhout. Woubrugge Zie Langeraar en Nieuwveen. Zwammerdam Dkt. G. J. Bre mer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Traditionele sportdag Lisse bracht zege voor Haarlem Gisteren werd onder bijzonder gun stige weersomstandigheden op het Gemeentelijk Sportpark te Lisse weer de jaarlijkse sportdag gehouden tus sen de Leidse St. Pancratius-school, de Don Bosco-school uit Lisse en de Haarlemse St. Josephschool. Om tien uur opende de heer O. Hettinga, hoofd van de St. Pancratius-school met een kort woord van begroeting dit evenement en vingen de wedstrij den aan met een 100 m-loop voor alle deelnemers, waarbij de Haarlemse lopers de snelsten bleken te zijn, ter wijl Lisse en Leiden even hard van stapel liepen. De spanning zat er dus al direct in. Een daaropvolgende voetbal-ont moeting van 2 x 15 min. leverde een 2-1 overwinning op voor Lisse. Het hoogspringen werd een over winning voor de St. Josephschool, terwijl Lisse met één punt verschil boven Leiden eindigde. De voetbal-ontmoeting tussen Haarlem en Lisse eindigde in een 2-2 gelijkspel en tussen Haarlem en Leiden met een 1-0 overwinning voor Haarlem, zodat de Don Bosco-school en de St. Josephschool een gelijk aantal punten behaalden en de St. Pancratius-school zich met 'n 0 moest tevreden stellen. Bij het verspringen toonde Leiden zich de meerdere en kwam Lisse op de laatste plaats. De grote estafette, waarbij alle deelnemers in het veld kwamen, werd een spannende race. Haarlem toonde zich al direct de snelste, ter wijl Lisse in het begin ver op Lei den achterbleef. De Don Bosco-school bleek echter zijn beste lopers voor het laatst te hebben bewaard, zodat de achterstand in een kleine voor sprong werd omgezet, totdat de voor laatste loper, geheel in het vuur van de strijd, bij de wissel het stokje weg wierp in plaats van over te geven, waardoor Lisse de behaalde voor sprong geheel verloor. DOELSCHOPPEN De einduitslag toonde aan, dat Haar lem met 17 punten verreweg de meer dere was, terwijl Lisse en Leiden, die elk 9 p. behaalden gelijk ston den. Besloten werd om deze beide rivalen met „doelschoppen" te laten uitmaken wie de 2e en de 3e prijs mee naar huis zou nemen. Na 3x3 schopen werd deze strijd pas beslist in het voordeel van Lisse, zodat Lei den als 3e werd genoteerd. De prijzen, een wisselbeker en zil veren lauwertakken, werden uitge reikt door drs. J. A. v. Bakkum, voor zitter van het schoolbestuur van de Don Bosco-school te Lisse, die naast de organiserende schoolhoofden en de helpende onderwijzers, ook een hartelijk woord van dank sprak tot de fam. Beijk, die weer op zo voor treffelijke wijze door een uitsteken de verzorging op het veld en in de cantine aan het welslagen van deze 5e sportdag had bijgedragen. I EWSCHENTUM J. van Veen raadslid De heer Jac. J. van Veen, secreta ris van de groenteveiling, heeft zijn benoeming tot lid van de gemeente raad aangenomen. Hij volgt als zo danig de heer R. Wilke, de fractie voorzitter van de K.V.P, op. In de vergadering op 24 juni a.s. zal de heer Van Veen de voorgeschreven eden afleggen. KATWIJK COMMISSARIS DER KONINGIN STELT KON. JULIANABRUG IN GEBRUIK Zoals wij reeds eerder konden me dedelen zal de Koningin Julianabrug de nieuwe verbinding over het Kat- wijkse Kanaal tussen de wijk de Hoornespolder en het overige deel van de gemeente, op vrijdag 19 juni voor het verkeer worden openge steld. De officiële ingebruikneming zal op die dag, om drie uur 's middags worden verricht door de commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland mr. J. Klaassesz. De jeugdige herrieschoppers in Engeland die in badplaatsen en el ders als dolzinnigen te keer gaan, zullen in het vervolg een boete van hoogstens duizend gulden kunnen krijgen. Zij zullen eventuele schade moeten vergoeden tot een bedrag van duizend gulden. Tot dusver was het hoogste bedrag voor boeten en schadevergoeding slechts 200 gulden. Voor de derde maal deze week is het tarief van daggeld (call money) verlaagd. Maandag werd het vermin derd van 3 op 2'/° procent, dinsdag van 2V« op 2 procent, en heden werd het tarief opnieuw met een half pro cent verminderd tot l'/a procent, een en ander uitsluitend het gevolg van een nog steeds aanhoudende verrui ming van de geldmarkt. Snelheidsrecord voor vrouwen De Amerikaanse Jacqueline Cohcran heeft op 1 juni op de basis Edwards in Californië 2.095 km per uur gevlogen en daai*mee het wereldrecord voor vrouwen over 100 km gesloten circuit overgenomen van de Francaise Jacqueline Auriol. die vorig jaar juni 2.017 km per uur behaalde. Cochran vloog in een Lockheed F-104g jachtvliegtuig en heeft volgens het Amerikaanse bureau voor luohtvaart ook het absolute snelheidsrecord verbeterd met een snelheid van 2.299 km per uur, 249 km sneller dan het vo rige record. j MOTORSPORT MOTORRACES ZANDVOORT De Koninklijke Nederlandse Motor rijders Vereniging organiseert zondag 7 juni op het circuit van Zandvoort de jaarlijkse snelheidswedstrijden met ori ginele standaardmotoren. Een 70-tal deelnemers, variërend van 125 tot 1000 cc zullen naar gelang van snelheid die deze motoren kunnen ont wikkelen, in vier groepen worden in gedeeld. Hierdoor wordt bereikt dat het rennersveld in iedere klasse dicht bijeen komt te liggen hetgeen de span ning van de races zeker ten goede zal komen. Ook voor de sportmachines in de 250 cc klasse komt een wedstrijd op het programma voor en tenslotte, wan neer de tijd dit toelaat zal er 'n handi caprace worden gehouden, die zodanig zal worden gepland, dat nagenoeg het gehele rijdersveld gelijktijdig de finish zal overschrijden. De aanvang van deze wedstrijden is vastgesteld op 13.00 uur. Brigadier Piet en de semi-prof 95: Ja, dat is waar ook. We hebben brigadier Piet wel in die tunnel zien verdwijnen, maar we hebben hem er nog steeds niet zien uitkomen. Maar goed, daar hebben we ze dan. „Daar is het einde van de tunnel, Pepi", zuchtte Piet. „We zijn aan het einde van onze lijdensweg"„Gelukkig wel", zei Pepi. „Jonge, jonge, ik ge loof dat ik onderweg wel duizend maal mijn tenen en schenen tegen rails en dwarsliggers blauwgestoten heb. Verdikkeme! Je kon ook geen hand voor ogen zien daar binnen!" Maar toen onze twee tunnelreizigers HfPl'lBMlpSM >V Of K i .r—i- - t i eindelijk weer in het daglicht ston den, vergaten ze al gauw de moeilijk heden van hun tocht, want toen ze daar die ravage zagen....! „Grote goedheid!" riep Pepi uit. „Zie je dat, Piet? Het hele station van Campa- nella ligt in de prak! En,ach he meltjedaar liggen de restanten ook van wat eens een koelwagen is geweest!" Piet schrok zich een hoedje en hij dacht: „Als er nou maar niks met Karei Kleuntjes is gebeurd" Doch toen werd het hem plotseling nóg angstiger te moede, want daar hoorde hij een zo verschrikkelijk ge krijs, dat hij zich niet kon herinne ren ooit eerder zó iets lugubers ge hoord te hebben. Hij hoorde het dof fe gesmak van vuisten op kinnen en toen drong de afsohuwelijke waar heid tot hem door. „Ze zijn slaagsge raakt, Pepi!" steunde hij. „Dat is vast werk van Fritzl von Köpenick. Was die sufferd nou maar niet op zijn dooie eentje hiernaar toe gegaan, dan was alles misschien nog goed afgelo pen! Kom mee, we gaan poolshoogte nemen!" En daar gingen Piet en Pepi al. Als behendige spionnen slo pen ze achter rotsblokken, hooiber gen, heggen en hekken langs, zodat ze ongezien Campanella wisten te be reiken. De inwoners van Campanella merkten niets van deze twee sluipers want ze hadden het veel te druk met het aangapen van de krijgsgevangen soldaten. Zó konden Piet en Pepi zich ongemerkt opstellen in het duis tere portiek van een leegstaand oud huis. Vandaar zagen ze nog diezelfde avond de boevenauto voorbijrijden, waarin Fritzl en zijn mannen waren opgesloten (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13