VELE VERKEERS- DIPLOMA'S UITGEREIki De Nerveuze Nerviërs I MET ULTRA-WASWERKINGl Wil Brons wint pianistenconcours CORDULA'S ERFENIS DONDERDAG 4 JUNI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Sunil Van de Kon. Julianaschool: Harry v. d. Putten, Els Carrière, Alice van Gent, Friedel van Nood, Aad van Maurik, Nico Polderman, Deetje Seret, Lies Boddé, Ansje Ste- phan, Jan Theunisen, An ja v. Leen- wen, Anneke de Euyter, Trudy Zwemmer, Arthur de Leeuw, Bronia Verburg, Peter de Jong, Erik Guns, Aad de Ridder, Adrie de Mos, Marjo v. d. Bogaard, Chris van Schraven- dijk, Peter Mader, Ronnie van Eldik, Jeniffer Schmid, Henny Hoppenbrou wer, Evert de Groot, Corné Roon, Pie ter v. d. Leek, Ineke Heising, Ronnie Huisman, John Paes, Irene Keuze kamp, Arie van Turnhout, Eric Ys- senegger, Joke Planken, Lineke Smith Lenore de Leeuw, Hanneke Geer- lings, Johan Schippers, Aad Sterk, Anneke Brongeest, Marty Boddé, Jac queline Takken, Addy Paes, Tonny Jonker, Frank Poelman, Jeanette v. Berg, Jorriaan v. d. Schaaf, Hans Paul Nijhoff, Jacques Ramak, Jaap Verseput, Anneke Hensing, Sietske van Heijningen, Rudi Scheffer, Niek Roest, Roelie Haag, Karin Plesman, Mariette de Groot, Frits van Oostrom, Karin Hartevelt, Kees Wijnstra, Dirk v. d. Wal, Marion Zitman, Harm Ko ning Michael Wallard, Els Besse, Pe tra Goozen, Els de Bruin, Wim Zui dervaart. Van de Engelendaelschool: Sylvia de Senerpont Domis, Irene Brussee, Yvonne Wessels, Bernard v. Maris, Walter van Kampen, Marry van Zeist, Hanny Wolper, Mark A. Braakman, Hans Gordijn, Haye v. d. Werf, Herman Tieken, Greetje Pelk, Jos v. d. Wereld, Jan v. d. Klauw, Rob Slierings, Ton Veger, Jackie v. .d Putten, Corrie Paulides, Alex Schou- BAYER helpt miljoenen mensen: Aspirin tegen pijn. Daarom staat de naam BAYER op elk tablet Aspirin. U kunt vertrouwen op de snelle werking van Aspirin bij hoofdpijn, verkoudheid of griep. Aspirin, de wereldvermaarde pijnstiller! AS PIRI Ndaar staat BAYER achter (Advertentie) ten, Paul Luttik, Annemarie v. Re- mundt, Hans v. d. Ploeg, Hanneke Ebskamp, Ingrid Altorf, Nellie Ro denburg, Bennie Koens, Anke van Grieken, Tony van Wieringen, Ria de Vrind, Karei Blansjaar, Hanneke Dis seldorp, Elsje Mey, Jos de Ridder, Paul Lanzing, Piet Zwetsloot, Joop v. d. Kroft, Marijke v. d. Pool, Wim Hoogervorst, Yvonne de Graaff, Els van Grieken, Marielle Schiphorst, Hein Stockmann, Leo Dolle, Co Omt- zigt, Ria Borst, Henri Vesseveur, Leo van Rijn, Anneke Langezaal, Wim v. d. Heuvel, Piet van Goozen, Tony Vervloet, Marijke Polanen, Rob van Hamersveld, Mignon Graafland, Ine ke v. d. Klauw, Marian Schemkes, Emily Tieken, Angela Staats, Francy Pley, Carla Mom, Jan van Noort, Annelies de Greef, Karin v. d. Werf, Marijke de Koning. (Advertentie) Mariette van Wijk (Noordwijk) tweede Op woensdag 3 juni j.L zijn in het Dorpshuis de diploma's van het Ver bond voor Veilig Verkeer uitge reikt aan de kinderen, die met goed gevolg hebben deelgenomen aan het gehouden Verkeersexamen. Vooraf werd een film vertoond van het Verbond, waarin Bueno de Mesouito op zijn eigen wijze de hoofdrol vertolkte. Aan de kinderen met 0. 1 en 2 fouten werd het diplo ma door de burgemeester van Lei derdorp persoonlijk overhandigd. Henny Blonk was de enige leerling die met 0 fouten slaagde, zij kreeg daarom van de burgemeester 'n fraai boek. Bij het diploma werd door de Vereniging nog een circulaire ge- voeed, waarin de ouders opgewekt werden, zich als lid van de Vereni ging aan te melden. Van de Hervormde school Kastan jelaan slaagde de volgende leerlin gen: Henny Blonk, Annemarie Claas, Koen Mertens, Elly Braat, Rineke Noordhoek, Ko Koetsier, Jan Dom burg, Gerard Groen, Pieter v. d. Berg, Peter Noordanus, Manda Spoel, Tineke Voorman, Angelina Hermans. Ti nny Branderhorst, Diny Zaal. Bram Loos, Leny Korswagen, Wilma de Lange, Laurens Oechies, Wim Hak kenberg, Rudi van Oudshoorn, Bram Zaalberg, Corrie van Hemert, Wim Schildwacht, Hetty Jongeleen, Beert Barelds, Elze de Jong, Hugo v. d. Laaken. John v. d. Linden. Anneke Pet, Peter Hemerijk, Gerda Hoge- woning, Ria van Rijn, Greetje Noor- dervliet, Aat de Vogel, Kees Zaag man, Dineke Roggeveen, Joke v. d. Jagt, Niek Ooijevaar, Henk v. d. Kraan, Margreet Gallas, Jan v. d. Leek, Walter Heyveld, Janneke Ba relds, Marjo v. d. Berg, Wim Kap- teijn, Wim Bogerd, Truus Korswagen, Wim Dahmen, Dik Oechies, Hanne ke Soek, Sylvia van Rooijen, Nico Westdijk. Johnny v. d. Zwart, Dick van Dalen, Frits van Arkel, Herry de Boo. Mieke Oostveen, Rob van Dis sel, Leny Jasperse, Gertjan de Vree- de. Netty Domburg, Alma van Vliet, Jurriaan Moraal. Hetty Bloemendaal, Finy Janssen, Nelleke Verhoog, Ton ny Polak. Van de Bernardusschool de vol gende: Magda Neijenhuis, Eef Hoogervorst, Els Omtzigt, Willy van Haastrecht, Tiny Vervoorn, Hans van Diemen, Gerda Volwater, Hennie Heemskerk, Ge Bos, Joke v. d. Hulst, Margo v. de Krogt, Joop Tijssen, Truus v. Rijn, Riekie Vermeulen, Marian Kroone, Maarten Holl, Klaas Zwetsloot, Hans Meijer, Peter de Vrind, Kees Omtzigt, Peter v. d. Zwaan, Joep van Kesteren, Rob v. d. Voort, Kees Vermeulen, Dick Schoonderwoerd, Joke Janssen, Adri Schoonderwoerd, Loes v. Maas dam, Anneke Tijssen, Wim van Mil, Lia de Rooy, Ans Colijn Jaap van Diemen, Fieke Dolle, Rineke Ver- voorn, Gerrit v. d. Poel, Els v. d. Hoeven, Adrie Splinter, Thea van Haastrecht, Rietje Brussche. Albert vat Diemen, Paula v. d. Akker, Paul van Hofwegen, Adrie Vervoorn, Le ny Koek, Klaas Klein, Peter Voor- douw, Kitty Turk, Yvonne van Hof wegen, Joop Vreeburg, Ineke v. d. Valk, Kees Spierenburg, Joke v. d. Ven, Marjo, Gerritsen. Van de Willem de Zwijgerschool Nicolette Ham, Corrie Roest, Onno Besjes, Hans de Lange Peter Minne ma, Gerrie v. d. Stoel, Guit Bikema, Bert Meerburg, Mar ja Hogervorst. Marrie v. d. Zwam, Dick de Haas, Ruud Faber, Gijsbert Jansen Lieske v. d. Linden, Eric v. d. Wel, Ingeborg Landwier, Ria van Z wieten Frans Meijs, Bobby Beekman Koos de Graaf, Teun van Houwelingen, Jan Spek, Hennie van Winkel Greke Roest Jan v. d. Graaf, Evelyn v. d. Bly, Elmer v. d. Steen, Chris v Eg- mond, Frans D'hous, Marijke van Steenbergen, Tiny van Teijlingen, Bert Dubbelaar, Floortje van Tol, Ankie Visser, Heieen van Driel, Ma rianne de Graaf, Dicky Dool. Hennie Borreman, Marian Wassenburg. Le- nie Vogelenzang, Jan Bruins, Greetje de Koning, Marjo v. d. Bosch. Leonie Reihel, Hans van Evert, Kees Hoger- vorst, Dik Voorzaat, Joke Habraken, Bert v. d. Wijngaard, Elly de Jong, Nellie de Koning. Van de Chr. School Zijlkwartïer: Robert Jan van Rongen, Niek v. <1 Kommer, Jan Combee, Elly Verka de, Petra Verkade, Cobi v. d. Zwan, Lida Rodenburg, Andre Sloos, Andre Flippo, Janneke v. d. Wal, Truus Teeuwen, Rietje v. d. Mey, J. v. d. Werff, Alie Planting, Peter v. d. Heu vel, Marijke de Vries, Bastian Revet, Gé Diseraad, Leny v. d. Heden, Mar garet Verhoogt, Aafke Kisman, Olof Gisteravond is de finale gehouden van het nationale concours voor pia nisten, dat georganiseerd werd door de EMS, tussen Mariette van Wijk en Wil Brons, met begeleiding van het Rotterdams Philharmonisch Or kest onder leiding van Hein Jordans. Mariette van Wijk speelde het piano concert in es-grote terts van Liszt en Wil Brons het pianoconcert in A- kleine terts van Robert Schumann. De jury, bestaande uit Kees van Baarn, Daniel Wayenberg en Theo Bruins, heeft na lang beraad besloten de prijs toe te kennen aan Wil Brons. De bijna 25-jarige Wil Brons was leerling van het muzieklyceum in Amsterdam, waar zij pas eindexamen heeft gedaan en de Prix d'Excellence heeft behaald. De prijs bestaat uit 10.000 te besteden aan een studie periode in Frankrijk van ongeveer een jaar. Het is de eerste keer dat de EMS- cultuurprijzen worden uitgereikt. Onlangs zijn een dansprijs en een schilderprijs bekend gemaakt. Vol gend jaar zal men overgaan tot het toekennen van een architectuurprijs. LISSE GROENE BLOEMBOLLENVEILING Onder direktie van N.V. Hollands Bloembollen Huis Lisse werd alhier een veiling gehouden van groen te veld staande hyacinten. De gewassen stonden prachtig, de belangstelling was zeer groot. Alles van geholde partijen, bedden van 3 R.R.: City >of Haarlem 2-jarig 115; idem 1-jarig 110; Delight 2-jarig 150; id. 1-jarig 155; Delfts Blauw 2-jarig 80; id 1-jarig 75; Amethyst 2-jarig 110; id. 1-jarig 120; Jan Bos 2-jarig 130; id. 1-jarig 125; L'Innocence 2-jarig 60; id. 1-jarig 100; Pink Pearl 2-jarig 105; id. 1-jarig 100; Ostara 2-jarig 75; Bismarck 2-jarig 80; id. 1-jarig 80; Ostara 1-jarig 70; Colosseum 2-jarig 90; id. 1-jarig 90. SASSENHEIM Géboren: Heabele z.v. S. Lettinga en J. Brouwer; Johanna Jacoba Ma ria d.v. M. N. v. Tol en A. ten Voor de; Margaretha Maria d.v. D. Hoek stra en A. E. Los; Nicolaas z.v. N. L. Flipse en M. W. B. v. d. Poll; Remco Arjen z.v. A. A. J. Tonino en E. C. Nederveen; Jochem z.v. E. Ofner en H. H. J. Donders. Ondertrouwd: P. v. d. Berg 29 j., te Schiedam, en G. Sluijmer 21 j.; F. J. de Goeij 21 j. en W. M. de Groot 20 j., te Zoeterwoude; B. L. v. d. Willik 30 j. en W. v.d. Roe 27 j., te Leiden. Gehuwd: P. J. v. Kampen 25 j., te Hillegom en N. Miedema 24 j.; toek. adr.: Hillegom, Patrimoniumplein 19; H. de Boer 26 j. en M. Frielinghaus 25 j., te Duitsland; toek. adr.: Mei doornlaan 29. GANGETJE LEIDEN (Advertentie) Een vervolgverhaal van Suske eö Wiske Aetherklanken VRIJDAG 5 JUNI 1964 HILVERSUM I 402 in 7.00 VARA, 9.40 VPRO, 10.00 VA RA, 13.00 AVRO, 16.00 VPRO, 21.00 —24.00 VARA 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymnas tiek, 7.20 Socialistisch strijdlied, 7.23. Lichte grammafoonmuziek (Om 7.30 Van de voorpagina), 7.{j5 Operatie Onbereikbaar, 8.00 Nieuws, 8.18 Lich te grammofoonmuziek, 8.50 Ochtend gymnastiek voor de vrouw, 9.00 Te land en te water: een informatief programma voor weg- en waterweg gebruikers, 9.35 Waterstanden, 9.40 Morgenwijding, 10.00 Schoolradio, 10.20 Viool en piano: moderne mu ziek, 11.00 Nieuws, 11.02 Voor de vrouw, 11.40 Lichte grammofoonmu ziek. 12.20 Regeringsuitzending: Uit zending voor de landbouw, 12.30 Mé dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Órgelkwartet: lichte muziek. 13.00 Nieuws, 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmu ziek, 13.25 Beursberichten, 13.30 Licht ensemble met zangsolist, 14.00 Stereofonische uitzending: Pianorec-i tal: moderne en klassieke muziek, 14.30 Trionfo d'Amore, klankbeeld over Michelangelo Buonarrotie, 15.00 Licht orkest, 15.35 Chansons (her haling van 19 april), 16.00 Nieuws. 16.02 Wij zijn jong en dat is fijn zeggen de adverteerders, klankbeeld, 16,20 Lichte grammofoonmuziek, 16.30 Voor de jeugd, 17.00 Klank en ruimte (III en slot), klankbeeld, 17.30 Voor jonge mensen, 18.00 Nieuws, 18.15 Amusementsmuziek, 18.30 Bèta: nieuws uit de wereld van de natuur wetenschappen. 18.40 Jazz-rondo, 19.00 Kiosk: artikelen uit zojuist ver schenen weekbladen, 19.10 Moderne grammofoonm., 19.30 Uit de kunst: een veertiendaags magazine, 20.00 Nieuws, 20.05 Een godsdienst voor de wereld van morgen, lezing, 20.20 Lichte muziek uit Australië, 20.50 Boekbespreking, 21.00 Operatie On bereikbaar, 21.05 Promenadeorkest, 21.35 Signalementen van het andere ik, documentair klankbeeld (herha ling van 2 november 1962), 22.20 Lichte grammofoonmuziek, 22.30 Nieuws, 22.40 Orgelspel, 23.00 Ba lans: hoofd- en bijzaken uit de actu aliteit, 23.15 Lichte grammofoonmu ziek, 23.30 Orgelspel: Lichte muziek; 23.45 Socialistisch nieuws in Esperan to, 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws, 7.10 Morgengebed, 7.15 Ouverture radio voor vroe ge mensen, 7.55 Overweging, 8.00 Nieuws, 8.15 Klassieke kamermuziek, 8.30 Heilige Mis, 9.40 Schoolradio, 10.05 Muziek voor de kinderen (gr.). 10.20 Lichte gramofoonmuziek voor oudere luisteraars, 11.00 Voor de zie ken, 11.40 Klassiek pianospel, 11.50 Als de ziele luistert, lezing, 12.00 An gelus. 12.04 Militaire muziek uit de NATO-landen. 12.20 Lichte grammo foonmuziek, 12.30 Mededelingen t.b. v. land- en tuinbouw, 12.33 Platen-, nieuws, 12.55 Katholiek nieuws, 13.00 Nieuws, 13.15 Wissewassen licht programma, 13.35 Dansorkest, 14.00 Voor de vrouw, 14.15 Promenade-or kest uit Boston: amusementsmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zie ken, 16.30 Klassieke en moderne ka mermuziek, 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.20 Meisieskoor. 17.40 Politiekaoel uit Parijs. 18.10 Mannen koor. 18.40 Lichte orkestmuziek en solisten. 19.00 Nieuws, 19.10 Actuali teiten, 19.25 ïeugd en boeken, 19.30 VerzoekDrosramma voor de militai ren. 20.20 Het verdronken land van Saeftinge voor een koopje te herove ren?. klankbeeld. 20.50 Vakantieklan ken uit het buitenland. 21.40 Wie het weet mag het zeggen: wedstriid lit muziekliteratuurkennis. 22.10 Gitaar spel, 22.20 Actualiteiten of grammo foonmuziek, 22.25 Boekbespreking, 22.30 Nieuws. 22.40 Kamermuziek (gr.), 23.15 Kamerorkest Pieter Hel- lendaal en solist: klassieke muziek, 23.5524.00 Nieuws. TELEVISÏEPROGRAMM VS NTS: 17.0018.00 Voor de jeugd, KRO: 19.30 Kentering, documentair programma; NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht; KRO: 20.20 Brand punt, 20.45 Beat. City, documentaire film over de stad Liverpool. NTS: 21.20 D-Dag plus 20 jaar, TV-docu- mentaire, NTS: 22.50—22.55 Jour naal. doorLeni Behrendt 16 Twee dagen later verscheen de graaf bij zijn tante, die hem lachend tegemoet kwam. Nou, nou, myn zoon, wat drijft je zo vaak in myn richting? Vroeger was het een toeval als ik je gezicht eens tezien kreeg, maar tegenwoor dig Kom mee, ik ben alleen thuis. De meisjes zijn in de tuin. Dat komt eigenlijk goed uit, want hetgeen ik je te vertellen heb, lieve tante, moet onder ons blijven. Jongen, je jaagt me schrik aan. Laten we naar mijn bureau gaan. Toen ze plaats genomen hadden, zei ze met een onzekere stem: Wat is er aan de hand, Odiel? Val maar dadelijk met de deur in huis. De graaf diepte plotseling een vel letje papier uit zijn binnenzak en gaf het zonder verder commentaar aan zijn tante. Deze las het briefje stopte een ogenblik, las de brief een tweede keer en vroeg toen verbaasd: Noudat is werkelijk het toppunt! Wat moeten we doen la chen of schreien? Het eerste, tante! Want deze poëtische ontboezeming van een ze ventienjarig meisje kunnen we on mogelijk ernstig opvatten! Vergis je niet, jongen! Dit ge deelte hier: „O, kijk me aan En stuur me niet naar de maan, Jij, man van de wereld, Die mijn geest zo benevelt, Laten we tezamen, Door het leven waden, Zend me niet terug, Want ik ben je levensgeluk. Je eeuwige, Ariga." Het klinkt beslist hysterisch! Wan neer heb je de liefdesverklaring van mjjn pupil ontvangen? Vanmorgen! Hoewel dit grapje me geen laars kan schelen, wilde ik toch niet nalaten je dadelijk op de hoogte te brengen. Gelijk heb je, Odiel. Want er moet beslist iets gebeuren, opdat dit vervelend schepseltje geen andere dwaasheden meer begaat. Ik zal Ariga terug naar huis sturen nadat ik haar mijn mening heb gezegd. Natuurlijk behoeven haar ouders en vriendinnen de reden niet te ken nen. Overigens heb ik weinig tijd voor probleemkinderen, want het grootste probleemkind staat hier voor mij. Ik moet je immers de weg naar de liefde effenen en moest Ariga nog meer van die gekke kuren la-ij gen, dan zou haar gedrag wel eens gevol gen kunnen hebben. Het spijt me, dat ik haar naar huis zal moeten sturen, niet zo zeer voor Ariga zelf, maar voor haar ouders. Zij hadden er zo op aangedrongen, dat hun dochter bij mij zou worden opgevoed Maar nu gebeurde er iets onver wachts. Het meisje verstuikte in de tuin haar pols, een kleinigheid, maar het arme kind huilde als een mager varken. Nadat Adele snel en handig een koude omslagdoek rondom de pols gebonden had, zei ze kort en bondig: Ik ga nu je ouders opbellen en hun vragen of ze je willen komen ha len. Niet wegens dit kleine accidentje maar wegens de schaamteloosheid waarmee je de graaf beledigd hebt. Hij meent dat je overspannen bent en zal je daarom je misplaatste grap vergeven. Maar probeer niet om nog maals dergelijke kuren uit te halen, of anders zullen wij ons genoodzaakt zien je ouders op de hoogte te bren gen. Ik zal je Lora en Gertrude stu ren om je te helpen je koffers te pak ken! De barones moest zich geweld aandoen om zo hard en onverbidde lijk op te treden maar bij dit kleine, wispelturige ding viel met goedheid niets te bereiken. Snel verliet de barones de kamer om niet week te worden en het ont hutste meisje met een lief woordje te troosten. Ze belde daarop mevrouw Van Pol ten op, vertelde haar het accidentje en een uur later arriveerde Ariga's moeder reeds. Lieve barones, hoe maakt mijn klein meisje het? vroeg ze met een door tranen verstikte stem. Nou, 't hoofd is nog aan de romp merkte Adele droogjes op. Doch zoals ik je door de telefoon vertelde, heeft ze haar pols verstuikt. Wanneer men mevrouw Van Pol- ten zag en hoorde spreken, hoefde met zidh over haar eigenaardige dochter niet meer te verwonderen. De appel valt immers nooit ver van de boom! Hoe is het mogelijk dat het kind zoiets overkwam? Het gebeurde toen ze met de was hielp. Maai', mevrouw de barones! Mijn dochter is toch geen dienstmeid! Maar een meisje, dat opgeleid wordt om later zelf de huishoudster of beheerster te worden en alles heeft te leren. En daarvoor heeft je dochter geen aanleg, mevrouw Van Polten. Ik raad je daarom aan haar weer mee te nemen naar huis. Tja. waarschijnlijk zal dat eveneens de wens van mijn kind zijn. Niettemin scheen het verblijf hier, haar te bevallen. Is het niet mogelijk lieve barones, haar toch nog een tijd je te houden en haar een bezigheid te geven in overeenstemming met haar stand? Onmogelijk, mevrouw Van Pol ten! klonk het besliste an.twoord. In dien ik voor je dochter een uitzonde ring zou maken wat zouden de andere meisjes dan wel zeggen? Ze zouden me vast en zeker onrechtvaar dig vinden! Nou ja, de anderen zijn toch maar In 't algemeen van goede huize, viel de barones de opdringerige dame scherp in de rede. En onberispelijk opgevoed. Zeker zeker, doet er niet toe, zei mevrouw Van Polten, die het nu maar raadzaam vond verdere aan matigende opmerkingen achterwege te laten. Zou mijn dochter kunnen lopen? Waarom niet? De pols is ver stuikt, niet de voet! Op dat moment stormde Agira bin nen, luid jammerend en met haar handen in de lucht zwaaiend: Mama, ik voel me zo diep onge lukkig! Wat scheelt er aan, mijn kleine lieveling? Heeft men je onrecht aan gedaan? Ja, mama. Men heeft me zo ont zettend erg gep] aagd Wie deed het? riep mevrouw Van Polten met snijdende stem. Haaf neusvleugels trilden en vechtlustig keek ze rondom zich om de daders te ontdekken. Gertruda en Lora ver schenen net, met de koffers van Ariga. Waren het die daar? Het klonk zo verachtelijk, zo min achtend, dat de barones alle moeite had zich nog langer te beheersen. Maar toen de dame er nog aan toe- voegde: Ik dacht, dat mijn dochter onder haars gelijken verbleef! Ja, toen was de maat vol.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2