HOOFDSCHOTEL? VLEES! Soldaat in cel is als kind in een kolenkelder Samenwerking bij bestrijding van pijn CKefarine,.4 De Nerveuze Ncrviërs CORDULA'S ERFENIS DINSDAG 2 JUNI 1994 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 (Advertentie) Afschaffen celstraf Krijgstucht De zenuwarts W. Bakker, kolonel bij de Kon. Landmacht, heeft tijdens de in Utrecht gehouden jaarverga- dering van de Nat. Chr. Onderoffi cieren Vereniging een dringend plei dooi gehouden voor afschaffing van de celstraf voor krijgstuchtelijke vergrijpen. „Die is te vergelijken met. het geruime tijd opsluiten van een kind in een kolenkelder voor huis houdelijke misdragingen," aldus de heer Bakker, „en ik dacht dat we boven het stadium van dat soort op voeding moesten zijn uitgegroeid." De heer Bakker verheelde niet. dat er juridische en technische be zwaren zullen zijn tegen uitbannen van de diverse soorten arrest. Men weet nog zo weinig van wat de mens drijft, maar zeker is dat hij een alles overheersende behoefte heeft aan mede-menselijkheid, en het iso lement, het uitgesloten zijn, schuwt. In die positie geplaatst kan hij tot zeer onverwachte reakties komen. Vastgesteld is, dat degenen, die in de cel zelfmoord hebben gepleegd, vaak als rustig en evenwichtig be kend stonden. Ook voor artsen en psychiaters is het dikwijls heel moei lijk reakties te voorspellen. Vele dienstplichtigen hebben moei lijkheden met zich aanpassen in de BODEGRAVEN Geboren: Alida d.v. W. Broer- Steenwinkel; Jacqueline d.v, J. Ka- zemier-de Koning; Robert z.v. A. v.d. Oudenrijn-Compier: Cornelis z.v. H. Voordouw-L'Ami: Sonja M. d.v. L. Wolswijk-de Wit: Peter z.v. T. de Groot-Hollaar; Johan M. z.v. J. van Wijk-van Rijn; Johanna d.v. J. Wen sing-Kothuis. Gehuwd: H. v. d. Vlist en N. v. Ra- venswaay: G. Prosman te Oudewater en A. v. d. Berg; H. Reumerman té Alphen a. d. Rijn en M. Rijkaart; H, Cools te Alphen a. d. Rijn en L. Mar tens; A. Broekman en M. Hoógén- doorn; J. den Hértog te Alphen a. d. Rijn en C. Speelman. BOSKOOP Geboren: Miranda Sophia Marga- retha, d.v. H. J. van der Meij en S. M. M. Bosman; Christina Carolina, d.v. G. van Sprang en C. M. C. de Wilde; Cornelis Leendert, z.v. L. J. Koorn- neef en Jan Willem, z.v. B.J. W. Goedhart en W. van der Meer; AJ- bertus Josephus, z.v. A. W. Brand en M. M. Moons. Getrouwd: Maurits Vermeulen en Gertruda Klara de Wit; Martinus Ja- ccbus Maria Stigter en Klazina Ca- tharina van der Pouw. Landsteinerpenning uitgereikt On derstaande Boskopers ontvingen de Landsteiner legpenning voor het vijf maal afstaan van bloed ten behoeve van de medemens. Het waren: J. van Dóde- waard. J. J. de Jong, C. W. de Jong, T. A. M. v. Haarlem. S. W. N. V. Hintum. J. Heemrood. J. F. R. van Jaarsveld, Th. L. v. d. Laan. G. v. Hevelingen, K. M. Tol-van Vliet, J. J. v. d. Bosch, C. R. Ravenhorst, G. J. Kuyf, C. G. M. Groe nendijk. EHBO-diploma Voor het EHBO- diploma slaagde de eerw. zuster 8evila te Boskoop. Groene Kruis. De onderafdeling huiszorg-gezinsverzorging zal tot en met 14 juni a.s. worden waargenomen door mevr. v. d. Willik-Bij de Vaate, Koning inneweg 1. HAZERSWOïTDE Slagvaardig jubileert De tafeltennisvereniging „Slag vaardig" bestond op 14 mei jl. twaalf- en-éen-half jaar. Verschillende om standigheden hebben er echter toe geleid, dat eerst a.s. vrijdag, 5 jühi, dit koperen jubileum gevierd gaat worden in het Groenendijkse paro chiehuis, met een gezellig samenzijn militaire dienst. Zij zijn uit hun eigen milieu gehaald, worden kortstondig in een ander geplaatst, en daaruit ook weer verwijderd om naar hun definitieve plaatsing te worden ge bracht. Steeds wordt de zelfhand having zwaarder, en wordt de nei ging deze in opstandige zin te gaan nastreven sterker. Ieder mens, aldus de heer Bakker, wil waardering veroveren. Stel daar om de zich misdragende dienstplich tige in staat nieuwe waardering te veroveren door eigen prestatie, dan is de straf tegelijk corrigerend en opvoedend. van de leden en hun dames, de dona teurs en al die anderen, die „Slag vaardig" een warm hart toedragen. „Slagvaardig", dat het in de be ginperiode verre van gemakkelijk heeft gehad, is langzamerhand uitge groeid tot een bloeiende vereniging, die met drie herenteams, een dames team, een jongensteam en een meis jesteam aan de competitie deelneemt. De financiële positie van de vereni ging, uiteraard een punt van grote zorg, is dank zij verlotingen of luci feracties gezond gebleven. Behalve de vereniging zelf vieren ook twee bestuursleden feest: de he ren J. de Jong en E. van Bennekom, die vanaf de oprichting van de ver eniging in het eerste herenteam voor de behaalde successen hebben gestre den. Bovendien hebben zij als resp. voorzitter en secretaris de belangen van de vereniging uitstekend behar tigd, hetgeen moge blaken uit de blakende gezondheid van de vereni ging, en het feit, dat de belangstel ling voor tafeltennis onder de Ha- zerswouders steeds groeiende is. Vrijdagavond zal het gezelschap van de „Sunny Beats" de feestelijk heden komen opluisteren. Hieraan voorafgaande zullen echter nog drie teams van de vereniging êen huldi ging móeten óndergaan vanwege het door hen in dé respectievelijke klas sen behaalde kampioenschap; 't da mesteam, het herenteam en het jön- gensieam. B!Vtt§ wonnen finale De BB-ploeg uit onze gemeente heeft in Alphen a. d. Rijn de eerste prijs behaald tijdens wed strijden achter het complex van de Baronie. Mét de ploegen uit Lisse en Voorschoten streden de Hazerswouders, kampioen van het district Oost, in de verzorging van gewortden, het meester wordén van brand en het plegén van opruimingswerkzaamheden. Zij toonden zich de meerderne van Lisse, kampioen van district West en Voorschoten, titeldfager van het district Leiden. De Hazerswouders scoorden 37 een zesde punten en behaalden een ruime voorsprong op nummer twee Voorschoten. Door de burgemeester van Voorschoten kregen zij dé beker uitge reikt. KOUDEKERK Geboren; Richard Cornelis z.v. W. Schouten en L. Kramers; Karin d.v. F W. Vodegel en A. Rijsdam; Nanda Maria Suzanna d.v. M. F. Elfert en J. J. Sommeling. Ondertrouwd: N. J. v. Vliet 26 j., te Voorschoten, en C. M. de Rooij; J. v. d. Heiden 27 j. en Th. S. Nahon 20 j.; F. Ph. Rensen 24 j., te Voor burg, en F. M. Hamers 22 j.; S. Smit 25 J., te ïlpendam, en C. Lekx 21 j. Gehuwd: R. A. Lammers 20 j., te Alphen a. d. Rijn, en L. A. v. Burik. Postduiven De postduivenvere niging „Ons Genoegen" nam met 102 duiven deel aan de wedvlucht van af Corbeil. De afstand bedraagt 420 km. De duiven werden gelost om 8 uur. De eerste duif bereikte het hok om 14.27 uur, terwijl de laatste prijs winnende dülf öffi 14.52 óp hét hök terugkeerde. De VdUédigê Uitslag luidt: Gêbrs. dé Wit 1-2-4-5-7-11-18-20-24, C. P. de iCêijzéf 3-16, H. v. Végten en Co. 6- 12-17-21-22-23, G. Lekx en Zn. 8, G. JafiSêil 9, v. Kémperi én Kömpier 10,. L. de Wit 13-15-19, M. Schellin- gëfhoüt 14. Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die ei kaars werking ondersteunen. Che* farine „4" werkt daardoor niet af- leen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien vei liger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet van streek raakt. (Advertentie) LEIDERDORP Geboren: Ronald, z.v. P. Rijnsbur ger, 24 jaar, melkhandelaar en N. Kruidenier, Dr. de Bruijnestraat 2, Leiderdorp; Cornelia Wilhelmina, d.v. J van de Lange, 33 jaar, besteller posterijen en N. van Steenbergen, Hoofdstraat 63, Leiderdorp; Arnolda Cecilia, d.v. N. G. M. van Bohemen, 30 jaar, technisch bedrijfsleider en C. L M. Meijnders, Beatrixstraat 29, Leiderdorp. Overleden: Margaretha Broer, 74 jaar, wonende te Leiderdorp, Hoog- madeseweg 11, echtgenote van Mag- chiel van Winkel. ZOETERMEER Burgemeester Van Tuyll sprak bij de opening van de raadsvergadering met zijn nu reeds traditioneel gewor den inleiding zijn vreugde uit over de vastgestelde grondprijs van vier gulden per vierkante meter, waar door er grote vooruitgang is te zien bij de onderhandelingen over de grondverwerving. Het probleem van de financiering hiervan gaat een op lossing tegemoet, nu er een krediet van twintig miljoen gulden toegewe zen is. Het afscheid van gemeentesecre taris F. J. Hermsen memorerend, deelde hij mede, dat er voor deze vacature sollicitanten opgeroepen waren. Ook moet, zo zei de burge meester, binnenkort een beslissing genomen worden aangaande de riool waterkwestie. Afvoer naar zee lijkt de enige oplossing. Na nog een woord van lof over het commissiewerk geuit te hebben, ging de burg. over tot het puntgewijs behandelen van de agenda. Omdat Zoetermeer de grens van 10.000 in woners overschreden heeft, achten de vakbonden het wenselijk om het over leg over de verschillende rechtsposi tieregelingen mondeling te laten ge schieden. Tot dusver is het advies van de vakbonden schriftelijk inge wonnen. De instelling van een com missie voor georganiseerd overleg werd derhalve, met algemene stem men aangenomen. Als commissiele den werden buiten de over deze com missie gaande wethouder, de heren G. L. Kamphuis en M. van Gogh geko zen, en als plaatsvervangende leden de heren M. Meinsma en J. Rozen- boom. Aan de buiten Zoetermeer gevestig de kruisverenigingen zal met ingang van 1 januari 1965 een subsidie van f 4.per ingeschreven lid worden verstrekt, terwijl deze tot dusver f 2.50 is. De gemeentevrachtwagen, type Daf, zal voor f 4000 gereviseerd wor den. De heer J. Strijker werd met algemene stemmen benoemd tot on derwijzer aan de openbare lagere school alhier. DE WETHOUDERS Naar aanleiding van het voorstel inzake verhoging van de jaarwedden der wethouders werden verschillen de vragen gesteld. De heer L. van der Slik vroeg, of, nu de jaarwedden der wethouders opgetrokken worden naai de norm voor gemeenten van 24.000 inwoners, ook het gemeentefonds op geljjke wijze vergroot kan worden. Voorts vroeg hij zich af, of Zoeter meer niet gerangschikt kon worden als een eerste klas gemeente, vooral wat betreft het onderwijs. De heer J. Duynisveld was van mening, dat het geld van de weddeverhoging beter besteed zou kunnen worden aan een vierde wethouder, nu deze 20'n zwa re taak hebben. De eerste vraag van de heer Van der Slik moest de burgemeester ne gatief beantwoorden. Men tracht al enige jaren gemeente eerste klas te worden, hetgeen voor de woning bouw al bereikt is. Het voorstel van de heer Duynisveld kon de goedkeu ring van de burgemeester niet ver krijgen. Hét zóu bezwaarlijk zijn voor de samenwerking, en bovendien zou Zoetermeer nooit een vierde wethou der toegewezen krijgen, nu de derde wethouder feitelijk bij uitzondering is toegewezen. Tenslotte werd beslo ten tot de aankoop van een elektri sche frankeermachine, omdat geble ken is, dat het zelf frankeren belang- ryk minder kostbaar is dan verzen ding door middel van het instituut der dienststukken. HOOGMIS UIT LOURDES Bij gelegenheid van de jaarlijkse internationale militaire bedevaart naar Lourdes neemt het RKK zondag 7 juni een Eurovisie-uitzending over van de Pontificale Hoogmis, die mgr. P. M. Theas, bisschop van Tarbes en Lourdes, in de ondergrondse basiliek St. Pie X te Lourdes opdraagt. Ka tholieke militairen van de bij de NATO aangesloten landen nemen aan deze jaarlijkse bedevaart naar het genade-oord van Maria deel. Ook uit Nederland is er een deputatie aanwezig. Deze staat onder leiding van Z. Em. Bernardus Kardinaal Al- frink in zijn funktie als vicaris voor de strijdkrachten. Leger-aalmoezenier P. C. Groenen dijk spreekt het commentaar bij deze televisie-uitzending. A etherklanken WOENSDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Ochtendgymnastiek. 7.20 So cialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om ca. 7.30 Van de voorpagina). 7.55 Operatie Onbereikbaar. 8.00 Nieuws. 8.18 Lich te grammofoonmuziek. 8.50 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klassieke gram mofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gram mofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 RVU: De in vloed van geneesmiddelen op de psyche, dóór mevrouw Dr. Èlsa Pe- reira-D'Öliveira. 12.10 Licht ensem ble eft zangsolisteft. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Musette- orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Ritmisch strijkorkest. 13.45 Gehèimeh ónder de golven, lezing. 14.00 Grepen uit dé Een vervolgverhaal van Snake en Wlake muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 14.50 De bezem door de lucht, toe spraak. 15.00 Voor de jeugd. (Om 16.00 Nieuws). 16.30 Voor de zieken. 17.00 Tips voor vakantie- en snip perdagen. 17.50 Regenngsuitzending: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte grammofoonmuziek. 18.20 Uit zending van de Anti Revolutionaire Partij. Tot u spreekt Mr. W. R. van der Sluis, sekretaris van de Anti Re volutionaire Partij. 18.30 RVU: Zoek lichten op het toneel, door drs. G. J. de Voogd. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Artistieke Staalkaart. 19.40 Or gelspel: lichte muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Dansorkest en zangsolisten. 20.40 Elke nacht weer, hoorspel. 21.30 Operatie onbereikbaar. 21.35 Strijktrio: klassieke muziek. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit het dagelijks gebeuren. 22.55 Lichte grammofoonmuziek. 23.10 Jazzmaga- zine. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.0024.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Pianospel (gr.). 8.40 Vo caal ensemble: Nederlandse volks liederen. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Klassieke orkest muziek (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Moderne orkestmuziek (gr.). 11.15 Lichte grammofoonmuziek. 12.00 Licht instrumentaal trio. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Triptiek: wekelijks va kantieprogramma. 12.50 Grammo foonmuziek eventueel aktualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Transistor: geva rieerde muziek. 14.00 Rechtstreekse reportage van de middagvergadering van de Bondsdag van de Bond van Mannenverenigingen op Gerefor meerde Grondslag te Assen. 14.45 Kerkorgelconcert (gr.). 15.00 Moder ne kamermuziek (gr,). 15.25 Neder lands strijkkwartet: klassieke mu ziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Eurojazz. 17.45 Licht instrumentaal ensemble. 18.05 Koorzang. 18.30 Het Spektrum, lezingen .18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Muziek van het Leger des Heils (gr.). 19.30 Radio krant. 19.50 Grammofoonmuziek. 20.00 Dein Reich komme, op. 11, Ora torium. 21.20 De Kerk in Indonesië, lezing (1). 21.35 Pianospel: bekende melodieën. 21.55 Kanttekeningen. 22.05 Het Nederlandse volkslied als inspiratiebron (1). 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverden king. 22.65 Operamuziek (gr.). 23.25 Lichte grammofoonmuziek, 23.45 Koorzang (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE NTS; 17,00 De Verrekijker: inter nationaal jeugdjournaal. NCRV: 17.10-17.49 Voor de jeugd. 19.30 Ba rend de Beer, TV-film voor de kin deren. 19.35 Cinematobile, TV-film over dé levensgeschiedenis van de auto (dl. 1). NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Beverly Hillbillies, TV-film. 21.00 Pas geperst. 21.30 Wereldgods diensten, documentair programma. 22.05 Gitaarrecital. 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.40—22.45 Journaal. Experimentele uitzendingen over het tweede net (kanaal 27): NTS: 20.35 Te voet door Vlaanderen, het eerste deel van een zwerftocht met microfoon en kamera door Vlaande ren. 21.0022,45 Ivoorjagers, speel film. GANGETJE LEIDEN (Advertentie) doorLenl Behrendt 14) Hoe dan wel? vroeg hij scherp. Als je nu toch eindelijk eens verstan dig werd, tante Hilda en gebruik zou maken van je rechten in plaats van bahg te zijn vóór alles en iedereen. Je houding werkt zelfs aanstekelijk op juffrouw Wachters! Odiel! Nu kaats je de bal tóch mis! Juffrouw Wachters heeft schrik voor mij, vulde hij aan toen ze verlegen zweeg. Dan moet U dus op Uw hoede zijn, juffrouw, dat ik U óp een goede dag niet ga verslinden! Hij wierp Hilda een lachende blik toe, waarvan ze direct de betekenis begreep. „Uit loutere liefde", dacht Hilda bij zichzelf. Mag ik de dames op een ritje uitnodigen? vroeg hij hoffelijk. Ik moet vandaag iemand bezoeken en zou graag gezelschap hebben. Als we terugkomen lopen we even bij tante Adele aan. ja! stemde Hilda gretig in. Wat denk je ervan, kind? Ik vind het fijn maar wat moet er intüssen met mijn „Ëlegantje" gebeurëfi? Neem het diertje toch mee, zei de graaf goedmoedig. Mag ik, heer graaf? Natuurlijk! Dank u. Kom laten we ons zo vlug mo gelijk klaarmaken. Tien minuten later stapten de drie in het rijtuig, dat voör de in gang van het slot stond. De prach tige volbloed voor het rijtuig trap pelde reeds van ongeduld. Waar is uw hondje? vroeg de graaf, toen hij opeens merkte, dat „Elegant'' niet tvas meegenomen. Emilie zei me, dat het diertje nog te klein was om mee te nemen op reis. Ze steldé Vóór op het hond je te passen tot we terug zijn.. Dan is „Elegant" in uitstekende handen, merkte de graaf óp. Ze reden door de poort de land weg op. Langs beide kanten van de weg strekten zich groene weiden uit, waarop het vee graasde, Een beekje slingerde zich door het groen. Zeg eens, Odiel, behoort dit al lemaal tot jouw bezittingen? vroeg Hilda, die als een sierlijk popje tus sen beide jonge mensen aat. Ja, tante. Nou, dat is niet gering, merkte ze op, Niet gering, herhaalde hij glim- laahend. Je moet eens weten hoeveel mondjes ik te vullen heb! Hoeveel dan wel? Enige honderden! Maar waarom zorgen die niet zelf voor hun voedsel? Zij worden toch betaald voor hun werk. Natuurlijk betaal ik hen. Maar daarbij genieten ze nog van vele an dere voordelen, zoals kosteloos Wontf gratis lióht en vuur, enz. En moet je landgoed dat allemaal opbrengen? Niet dat alleen, beste tante. Ik verkoop immers een deel van de op brengst en van dè winsten leef ik, sn<tp je, tante Hoe nee ik geloof van niét. Ën jij, Gerdia? O ja, tante! Ik heb toch een half jaar op een landgoed doorge bracht en bovendien was mijn vader gouverneur, zodat ik af en tóe over dergelijke zaken heb hóren praten. Wat mooi! riep ze, toen ze een boomgaard voorbij reden. De appel bomen stonden in volle bloei. Het le ken wel reusachtige bloemtuilen. Toen hield het rijtuig voor een grote hofstede halt en in dé openstaande deur verscheen een statige vrouw met blozende Wêngén en helderblauwe ogefl. Welkom, heer graaf! verwel komde Zé dè bezoekers mét éen pret tige stem. Eindelijk Wéér ééns te rug? Hij sprong lenig op de grond en hielp de beide dames uit het rijtuig. Een stalknecht kwam al aangelopen en Zorgde voor het paard, terwijl de graaf zióh over de hand van de dame boog. Goeiedag, mevrouw. Mag ik dè dames voorstellen: juffrouw Van Kalken, juffrouw Wachters me vrouw Droysen. Eveneens hartelijk welkom, zei de sympathieke vrouw des huizes, Ik heb de indruk, heer graaf, dat u de lente in levende lijve hebt meege bracht, wendde ze zich tot de graöf en bedoelde met de lentefee natuur lijk Gerdia. De heer des huizes verscheen nu ook en begroette glimlachend het hele gezelschap. Daarna leidde de gastvrouw haar gasten naar een groot vertrek, dat wel aan het rijk van een jager deed denken, mét de vele ge weien aan de muur en de talrijke huiden op de stoelen en de grond. Men ging zitten, behalve de heer Droysen. Hij ging op een eikenhou ten kast af, waarin jachttaferelen Waren uitgesneden en keerde tefug met een fles en glazen. Die fles komt me niét vréémd Vóór, beste vriend, lachte de graaf. Heb medeleden met de dames! De hulsheer knipoogde vergenoegd naar dê graaf en vulde de glaasjes. Graaf Tröllenstein s>tak een pijp op en leunde behaaglijk achterover in de stoel. Intussen had mevrouw Droy sen reeds gebak gehaald. De dames waren al dadelijk in een geanimeerd gesprek gewikkeld, terwijl Droysen, een reus van een man, naast zijn gast kwam zitten, Luister eens. begon de graaf vertrouwelijk, ik ben gekomen om even ovér mevrouw Rietweg te spre ken. Deze dame heeft nu toch al ge noeg meegemaakt. Zal ze u op haar oude dag ook nog haar geboortehuls moeten verlaten? Een oude boom kan men toch niet verplaatsen! Boer Droysen schraapte verlegen z(jn keel. Tja, heer graaf, dat zit hem zo, begon hij aarzelend. Door het lieder lijke leventje dat haar man vroeger geleid heeft moet ze nu schulden ma ken om nog op haar boerderijtje te kunnen blijven. Wat voor vrouw is zij eigenlijk? Ik vermoed dat zij als zij de scepter blijft zwaaien, een opziener op haar boerderij nodig heeft. U vermoedt het slechts? Ja, héér graaf, maar mijn vföUW kent haar beter dan ik. Ach, heer graaf, zei mevrouw Droysen, de arme vrouw zou Zwaar getroffen wórden als zij haar boerderij tje zou moeten verlaten. Ze is zó af getobd, vêrbitterd. Dank u, dat is genoeg, viel Odiel haar in de rede. De Oude dame hoeft haar woning niet te verlaten. We zul len haar twee kamers en een keu kentje ter beschikking stellen, zodat ze haar eigen boontjes kan doppen. Bovendien zal ze een maandelijkse vergoeding krijgen. We verlangen geen tegenprestatie; alleen moet ze een schriftelijke verklaring onderte kenen waarin ze bevestigt, dat ze zich niet zal bemoeien met het be heer van de boerderij. Waarom klaart uw gezicht zo ineens op, mijn beste Droysen? U hebt een hart van goud. Maar nu ter zake. Nu zouden we eerst iemand moeten vinden die het beheer van de boerderij op zich zou willen nemen, Kent u soms iemand die hiervoor ee- sChikt is? Herremans, heer graaf. Hij is er de man voor om in korte tijd weer orde te scheppen in dat verwaar loosde boeltje. «- Iemand anders kent u niet? (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2