QUICK BOYS KAN ALLEEN NOC HOPEN OP PROTESTCOMMISSIE OM DE DISTRIKTSBEKER ROOMBURG KWAM ONVERWACHT MET KAMPIOENSCHAP THUIS DE LEIDSE COURANT naar uw VAKANTIEADRES Met ingang van 1 januari a.s. nieuwe verpleegstersopleiding Kleuter overleeft val van 10 meter nozems maakten Zan^'oort onveili» MAANDAG 1 JUNI 1964 Dg Lgg>9C COURANT Quick Boys is nog steeds niet uitgeschakeld voor de titel, al zijn de prak tische kansen nagenoeg nihil. Er zijn namelijk nog protesten hangende, waardoor IJsselmeervogels een met 21 gewonnen wedstrijd nog in een nederlaag zou kunnen zien veranderen. Wanneer IJsselmeervogels, dat de laatste tijd in bijzonder goede vorm is, dan ook de laatste wedstrijd zou verliezen en Quick Boys zou de beslissingswedstrijd winnenhet kan, maar een beetje „zou-erig" is het wel. Het is overigens merkwaardig, dat de protestcommissie in twee-en-een-halve maand tijds geen kans gezien heeft deze protesten te behandelen en het komt ons voor, dat dergelijke gevallen een krachtig argument zijn voor het afschaffen van alle protes ten. Maar ja, in ieder geval kan Quick Boys er nog van profiteren, al wa ren de cijfers tegen CSCA (54) lang niet zo imponerend als die van IJsselmeervogels (16) tegen Hoogvliet. Noordwijk klopte SDCP uit met 13 en is door deze uitslag op de vierde plaats in de eindrangschikking gekomen. Helemaal tevreden zal Noordwijk toch wel niet zijn. In de tweede klasse A klopten NDSM en Zwart Wit '28 respectievelijk Huizen (10) en Heerjansdam (3lj. Het is voor de Rotterdammers, die thans zijn uitgespeeld, dus afwachten, wat NDSM in de laatste wedstrijden gaat presteren. Ter Leede sloot de competitie 63/64 met een 1—8 neder laag tegen SHO niet bepaald imponerend af. 2e klasse A: Zwart Wit '28-Heer- door tijdig uitlopen een zeker schii- jansdam 3-1, SHO-Ter Leede 8-1, nend doelpunt te voorkomen. Bij een DOVO-Apeldoorn 1-1, NDSM-Huizen aanval van Q.B. was het C. v. Duy- 1-0, SSS-'s Grv. SV 2-1, ZCFC-Gene- venbode, die van Leeuwen in de ge- muiden 4-3. legenheid stelde gelijk te maken 1—1. Het evenwicht bleef bij CSCA en de linksbuiten en de midvoor voer den de voorsprong op tot 13. De druk op het Q.B.-doel bleef aanhouden maar Verdoes was onge naakbaar en bracht enige fraaie red dingen op zijn naam. In de laatste seconde voor de rust wist C. v. Duy- venbode voor een 23 ruststand te zorgen wat beslist tegen de verhou ding was. Na de rust een geheel ander spel- beeld. Bij Q.B. ging het ineens veel beter en steeds meer werden de groen witten terug gedrukt. Na 26 min. scoorde J. v. Duyvenbode de ge lijkmaker, daarna maakte C. v. Duy venbode 43, toen de doelman ver zuimde uit te lopen. Aandewiel stelde met een laag schot de overwinning veilig 53. Als laatste was het Top- ma, die met een juweel van een doel punt de eindstand op 54 bracht. De Duitse trainer Russmann, gespe cialiseerd in tienkamptraining, was dit weekend te gast bij de A.V. Hol land. Vooral de training met de glas- fiberpolsstok werd onder handen ge nomen. V.l.n.r.: Rob Pommee, trainer Russmann, Jan van Heek, Herman Dorlandt en Rob den Tonkelaar. Zwart Wit NDSM SHO SSS Huizen Spakenburg DOVO 's-Grav. SV Ter Leede Apeldoorn Genemuiden Heerjansdam ZCFC 24 16 22 16 24 13 24 14 24 12 24 10 24 8 23 8 24 8 24 3 36 59-28 33 57-35 33 61-31 31 54-41 29 59-38 26 49-33 21 42-55 20 43-52 19 51-69 17 29-45 17 52-62 13 31-57 13 30-71 S.H.O.-Ter leede De verre reis naar Oud-Beierland werd voor Ter Leede een armzalig afscheid van dit voetbalseizoen. Met niet minder dan een 81 nederlaag werden zij naar Sassenheim gestuurd. Het ontbrak Ter Leede aan enthousiasme en velen geloofden het wel met dit warme weer. Met enige invallers werd be gonnen en de eerste 20 minuten was er nog geen sprake van, dat een grote nederlaag in de lucht hing. Na 20 mi nuten kreeg de 1. binnén een prach tige kans en benutte deze subliem. Binnen 10 min zorgde dezelfde spe ler voor nog 2 doelpunten. Spoedig nam de SHO-midvoor de kans waar. Hij schoot hard op doel, De Vries ving de bal nog wel, maar de bal glipte uit z'n handen en handig werd het 40 gemaakt. Voor de rust zorg de de midvoor dat de stand op 5^0 kwam. Na de rust speelde De Bruin de bal zo keihard op het Ter Leede- doel terug, dat De Vries weer moest vissen (60). Spoedig mocht ook Ter Leede juichen, toen M. Molema een fraai tegenpunt scoorde (61). Na een kwartier werd het 71 uit een buitenspeldoelpunt van de midvoor. De rechtsbinnen zorgde voor 81. Tien minuten voor het einde kwam Thij9sen in botsing met de linksbin nen van SHO, die hierbij zijn been brak. Hierna werd er niet meer ge scoord. 2e klasse B: Quick Boys-CSCA 5-4, Zuidvogels-Hoogvliet 7-3, Kozakken Boys-GVW 2-2, Zwaluwen-Excelsior '51 1-3, SDCP-Noordwijk 1-3, Voor- waarts-IJsselmeervogels L6. IJsselm.v. Quick B. Excelsior Noordwijk GVVV CSCA Zuidvogels Koz. Boys Voorwaarts Zwaluwen SDCP Hoogvliet Enter V. 23 17 24 14 24 14 24 12 23 11 23 10 24 10 23 8 22 9 22 9 24 6 24 3 22 2 3 3 37 78-30 7 3 35 63-39 2 8 30 55-48 5 7 29 59.-35 4 8 26 56-49 4 9 24 54-41 4 10 24 58-63 6 9 22 55-51 3 10 21 44-49 2 11 20 28-34 5 13 17 24-46 5 16 11 40-67 2 18 6 26-88 Quick B.-C.S.C.A. In deze sportie ve en goed gespeelde wedstrijd wist Q.B. de competitie met een overwin ning te besluiten al zag het er in da eerste helft zeker niet naar uit. Het begin was geheel voor de bezoekers en keeper Verdoes, die een uitste kende wedstrijd speelde kreeg volop gelegenheid zijn talenten te tonen. De negende minuut moest hij echter zwichten, toen de rechtsbinnen na een fraaie solo laag in de hoek schoot 01. Tot tweemaal toe wist Verdoes NEDERLAAGWEDSTRIJD Teylingen-VVSB 3—4 Ondanks het warme weer werd er gisteren op het Sportpark een pittige voetbalwedstrijd gespeeld. Het was de derde ontmoeting voor de neder laag-serie, die i.v.m. het 40-jarig Tey- lingen-jubileum werd gehouden. Tey- moest zich weer tevreden stellen met de veldspeler-doelman Elsgeest. Het ging hem al veel beter af dan vorige week. WSB begon direkt met een aardig open spel en snelle aanvallen. Reeds na 5 minuten moest Elstgeest zwichten voor een hard, goed gericht, schot van midvoor v. Zeist. 0—1. Maar ook Teylingen bouwde téch- nisch keurige aanvallen op, waarbij Langelaan keeper Jansen op de proef- stelde door een keiharde loeier af te vuren. Maar Jansen was in vorm. Kort hierop kreeg v. Veel en 'n dot van 'n kans, maar miste grandioos. Ook het schot van Van Leur ging weer precies naast de paal. Na 30 min greep „doelman" Elstgeest te laat in en Van Zel9t scoorde het 2e doelpunt 02. Kort voor het einde van de eer ste helft wist Eykes de achterstand te verkleinen. Na de rust /hoest Jansen ingrijpen bij een fraaie kopbal van Eykes. Spoedig hierna volgde het 3e doel punt van WSB-midvoor, zij het uit buitenspelpositie (13). Teylingen bleef terugvechten en het was Lan gelaan, die met een treffer de stand op 23 bracht, spoedig gevolgd door een treffer van Appelman, die Elst geest deed vissen 24. Kort voor het einde bracht Eykes. met een prachtig beheerst schot de stand op 34. Docos-Spartaan '20 Docos heeft opnieuw de volgende ronde in de be kerwedstrijden bereikt, zij 't dat er 4 x 7 1/4 minuut verlenging en het ne men van strafschoppen aan te pas moest komen. Zenuwslopend op deze warme zomermiddag was de strijd Want pas in de allerlaatste minuut van de officiële speeltijd wist Docos met een achterstand van 21 uit een hoekschop, die eerst nog van de Spartaan-keeper terugkwam, via een kopbal van Brasker gelijk te maken. De verlenging bracht geen doelpun ten en tenslotte wist Docos bij het nemen der strafschoppen vier van de vijf te benutten door van Dinten, Krom, Jan Marwijk en v. d. Broek, terwijl Spartaan '20 na het nemen van vier strafschoppen er reeds twee gemist had. Over het verloop van de strijd kun nen we kort zijn. Het was Toebak van Spartaan '20, die uit een voorzet van links de score, opende (01). Even later had Docos succes, door dat midvoor Dinten op beheerste wij ze de gelijkmaker scoorde (11). Een doelpunt van Spartaan '20 werd voor de rust op advies van de grens rechter van Docos geannuleerd. Ook na de rust kon een doelpunt van Spartaan '20 geen genade vinden bij de scheidsrechter. Toch kwam Spar taan '20 aan een voorsprong uit een snelle doorbraak, waarbij Toebak on houdbaar voor keeper Dubbeldeman scoorde (12). Docos gaf het niet op en zoals reeds vermeld, bracht Do cos nog een wending in de score door de gelijkmaker op de valreep van de strijd, welke tenslotte,zoals reeds vermeld, voor Docos gunstig eindig de door het succesvol nemen der strafschoppen. Een mooie prestatie van Docos, als men weet, dat Spar taan '20 een gedegradeerde eerste klasser is. Esdo—ZLC 8—0. ZLC heeft in Den Haag al heel weinig plezier van de bekerwedstrijd teen Esdo gehad en werd met een nederlaag van niet minder dan 80 uitgeschakeld. De ruststand was 30. VFCLugdunum 12. In de be kerstrijd heeft Lugdunum in Vlaar- dingen haar eventuele toekomstige tegenstandster in de tweede klas VFC ontmoet. Het is een strijd gewor den, waarin beide partijen elkaar wei nig of niets toegaven en wederzijds meerdere doelpuntrijpe kansen niet werden benut. In de 20ste minuut kwam Lugdunum onverwacht en zeer goedkoop aan een doelpunt daar rechtshalf Van der Meer de bal vrij hard op doel terugspeelde en zijn doelman Woudstra „kansloos sloeg" (01). Circa 10 minuten later ont ging VFC de zeker schijnende gelijk maker, doordat Van Meijgaarden, na dat doelman Kerkvliet al was gesla gen, op de doellijn redding kon bren gen. Na de hervatting schoot midvoor Van der Burg in de 20ste minuut uit een hoekschop uiteindelijk toch de overigens verdeinde gelijkmaker in en daar verdere doelpunten uit bleven kreeg de strijd nog een regle mentair verlengstuk van 2 x 71/» minuut. In de 5de minuut kopte Teeu- wen uit een dooi Leget uitstekend genomen hoekschop het winnende doelpunt (12) en zijn club de vol gende bekerronde in. - Aeolus geeft wedstrijd gewonnen DERDE BEKERRONDE West 2. Aeolus-Roodenburg afg., VFC- Aeolus heeft besloten de uitgestelde Lugdunum 1—2, Docos-Spartaan *20 2—2 uitwedstrijd tegen Roodenburg voor (Docos wint na strafschoppen). Blauw de derde ronde om de Districtsbeker Zwart-Foreholte 20, LFC-LDWS 31, gewonnen te geven. ESDO-ZLC 80. TENNIS Ondanks de 6-3 zege van Roomburg op De Metselaars 3 in Scheveningen, zou de Leidse ploeg de kampioens- vlag niet hebben kunnen hijsen als niet in Vlaardingen aan him naaste concurrent Dash 3 een punt was kwijtgeraakt. Maas Vlaardingen, met de rug tegen de muur vechtend om een laatste kans om de degradatie wedstrijden te ontlopen, won, toen men Vlaardingen reeds geslagen acht te (2-5) de twee gemengde dubbels (4-5) en kreeg zo één punt ten koste van Dash 3, dat nu 4 p. op Room burg 1 achter staat en in de laatste wedstrijd der Overgangsklas A-com petitie tegen deze formatie op zijn hoogst 3 punten kan verzamelen! De wedstrijd van Room tegen De Metselaars verliep overigens anders dan verwacht. Na een voorspoedig begin 3-0 via Anja Pino, Joly Overdijkink en Lex Karamoy in hun enkelspelen kwam een kentering. De grote hitte veranderde de banen in zandvlaktes, waarin Peter Tiele en Jean Monod de Froideville moeizaam hun weg zochten. De laatste begon bij 1-5 in de laat ste set nog aan een offensief dat ech ter op 6-5, 40-30 en matchpunt door de zon en de scheidsrechter teleur stellend werd gesmoord (2-6 6-4 8-10). Het was dus 3-2 voor Roomburg, dat door het damesdubbel en het heren- dubbel weer tot 5-2 uitliep. Blessu res dwongen De Metselaars tot op geven van een gemengd-dubbel, waarna Roomburg door dezelfde oor zaak het andere niet speelde (6-3). De ontmoeting van volgende zondag tegen Dash 3 in Amsterdam is voor Roomburg 1 slechts een formaliteit. Over twee weken volgt dan de kam pioenswedstrijd. Daarna eventueel de promotiewedstrijd! Roomburg 2 won in de Overgangs klas B van Spaerinda 2 met 6-2. De Utrechtse bezoekers wonnen slechts het enkelspel van mevr. Kasten te gen mej. Sjamsjoedin en het dames- dubbel. Roomburg 2 kan nu de toe komst met een geruster hart tege moet zien. De LLTC Overgangsklas B verloor met 5-3 van Joy 2. Jaap Temmink verloor zijn enkel spel tegen Bannink, waardoor de ze ge van Pim Punt tegen Teidler slechts 1-1 betekende. De dames van LLTC wisten geen van beiden te scoren (1-3) en dat gold ook voor hun damesdubbel (1-4). Pim Punt en Jaap Temmink legden ternauwer nood Balferhof en Bannink aan ban den (7-5 5-7 5-4), maar de 2-4 score kon niet meer in het voordeel van „De Leidse" worden omgezet. Beide gemengde dubbels werden via drie- setters eerlijk verdeeld wat voor LLTC een 5-3 nederlaag betekende. De Leidse Hout zond Wilskracht met een 7-1 nederlaag naar Utrecht terug. Via twee-sets overwinningen liep de candidaatkampioensploeg steeds verder van Wilskracht weg. Alleen Bonte had een derde set no dig tegen Van Beurten, terwijl me vrouw Van Berge Henegouwen van mej. v. d. Helm verloor. Unicum heeft in Den Haag tegen Groen Geel een pracht kans gemist om voor een daverende verrassing te zorgen. De degradatiewedstrijden waren wel niet meer te ontlopen, maar het zou «zo'n goede stimulans voor de ploeg als geheel zijn ge weest. Agnes Reef kon wegens exa men slechts haar enkelspel spelen. Met 6-4 7-5 gaf ze ten koste van mej. Roozenburg Unicum de leiding, een voorsprong die uitgroeide tot 2-0 toen Jaap Noordman in de gloeiende hitte Wesseling versloeg met 6-3 5-7 6-4. Groen Geel kwam echter terug (2-2). Marijke de Jong verloor van mej. Blaas en Jan Vreeburg wist het. on danks hardnekkige tegenstand, niet tot winst te brengen tegen een wat ongeremd slaande Vinkenstein. De gelegenheidscombinatie Noordman Modderman maakte echter dankbaar gebruik van de vele misverstanden bij hun tegenstanders (3-2), maar Groen Geel maakte gelijk via 't da mesdubbel (3-3). Misschien zou een gelijkspel mogelijk zijn geweest, als Jaap Noordman ook in een der ge mengde dubbels had kunnen mee spelen, maar zes sets in de grote hitte waren voor hem reeds te veel geweest! Thans maakte Groen Geel door hun grotere routine snel 5-3. De Munnik 1 (3de klas) is nog steeds geen kampioen. De winst op Batavieren (5-3) was niet genoeg daar ze tegen naaste concurrent Fo- rescate 2 twee maal gelijk speelden. Verdere uitslagen 2e klas: Roomburg 3-Brederode 1 4-4. 3e klas: De Leidse Hout 3-Toeg Hill.berg 8 3-5, De Munnik 2-Odelo 1-7. 4e klas: Roomburg 4-Schiedamse LTV 8-0 (Roomburg kampioen), Kat- wijkse LTV-Roomburg 5 1-7. 5e klas: De Munnik 3-Voorhout 6-2, De Munnik 4-Sobri 0-8, ANWB- De Munnik 5 1-7 (De Munnik kam pioen), Roomburg 6-Overvoorde 14-4 (Roomburg kampioen). Zendt uw naam en volledig huis- en vakantieadres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van: De Leidse Courant, Papengracbt 32, Leiden, telefoon 20935. Wij zorgen er voor dat U dagelijks uw krant in uw vakan tieverblijf ontvangt. Hogere toelatingseis voor studie van drieënhalf jaar Het is de bedoeling van de staats secretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dat de verpleeg stersopleiding met ingang van 1 ja nuari 1965 tenminste drie-en-een-half jaar zal duren. Tot de opleiding die in de ziekenhuizen zal plaats vin den kunnen meisjes van 18 jaar worden toegelaten, die een Mulo examen hebben behaald. Dit heeft de plaatsvervangend directeur-generaal voor de Volksgezondheid, de arts P. L. Stal, zaterdag meegedeeld op het zevende landelijk ziekenhuiscongres in Utrecht. De nieuwe regeling betekent een wijziging van de uit 1929 daterende opleidingsbeschikking en is noodza kelijk om tot een grotere eenheid in de verpleegstersopleidingen in ons land te komen. De bestaande oplei dingseisen houden namelijk onvol doende rekening met de moderne inzichten in de opleiding van ver- plegenden. De belangrijkste punten zijn: Voor toelating is het Mulo-niveau vereist; een pre-klinische periode van drie maanden wordt ingevoerd: gedurende de theoretische opleiding moet een meer gedetailleerd leer plan worden geboden; de praktijk moet gedurende de op leiding een bepaald aantal weken op diverse afdelingen omvatten; de kraamverpleging is geïntegreerd in de opleiding tot het diploma A- zieken verpleging Het overgangsexamen en het eind examen zullen aan nieuwe eisen moeten voldoen. De invoering van de nieuwe regeling zal geleidelijk moeten geschieden. Voorlopig zullen lagere opleidings eisen kunnen gelden. De vraag wordt gesteld, of de nieuwe opleiding, waar aan hogere eisen moeten zijn gesteld, nog langer uit de opbrengst van de verpleegprijs moet worden gefinan cierd. 92: Toen de bergjagers, wier disci pline werkelijk voorbeeldig is te noemen, zich netjes in pelotons, sec ties en compagniën verzameld had den, sprak kapitein Cacalobbo ze als volgt toe: „Mannen!" zei hij. „Toen ik straks het bevel gaf tot de elasti sche terugtocht, deed ik dat, omdat er iets in mij was, dat mij zei: GA TERUG! En nu blijkt, dat het goed is geweest, dat ik dat deed, want ik was van oordeel, dat het beter zou zijn de vijand eerst eens terdege te bespieden. Ik heb er toen onze luite nant Alfredo Capsoni op af gestuurd en hij wist onversaagd door te drin gen tot in het hart van de vijande lijke linie. Hij werd echter gegrepen na een gruwelijk gevecht van man tegen man. Men ranselde hem af, doch Alfredo wist zich los te rukken en aan de woede van zijn. beestach tige aanvallers te ontkomen. Hij vocht als een leeuw en wist tenslotte onze linies weer te bereiken, in het bezit van de nodige geheime inlich tingen. Toen bleek, dat de aanvallers helemaal geen woeste kozakken wa ren, maar slechts domme Slavoniërs „Boe....! Boe.. Weg met Slavonië!" riepen toen alle sol daten. „Beheers u, mannen! Be heers u!" riep kapitein Cacalobbo be rispend uit. „Wij zijn het er dus allen over eens, dat luitenant Alfredo Cap soni zich weergaloos dapper heeft ge dragen, want terwijl hij nog dacht te maken te hebben met woeste horden Kozakken, drong hij desondanks door tot in hun linies, zijn eigen leven niet ontziende en spottende met alle ge varen. Kijk eens hoe de dappere held er uitziet! Doch nu wij weten wie de indringers zijn, wat staat ons nu te doen?" „BoeBoeDe Slavoniërs aanvallen en vernietigen!" brulden de soldaten als één man. En terwijl sommigen van hen naar vo ren stormden om Alfredo Capsoni op de schouders te nemen en te bejube len, renden anderen er maar vast van dóór om een aanval te gaan plegen op die brave kapitein Fritzl von Kö- penick en zijn mannen. Ach, ach, ach...., wat moet er nu van deze lieden terecht komen De anderhalf jaar oude Robert v.d. Burgt heeft gistermiddag een val van tien meter overleefd. De kleuter klau terde in een onbewaakt ogenblik door het geopende raam van 't ouder lijk huis in de Palmstraat. Met on bekend letsel is hij in het W.G. op genomen. Zonnig Zandvoort is zondag on veilig gemaakt door pr^enen lui, die. naar het model van de En gelse mods en ror>*»rs elkaar de badplaats kwamen provoceren en daarbij af en toe slaags raakten De uit Amsterdam afkomstige onrust stokers noemen zich, al naar de buurt waar zij in Amsterdam plegen rond te hangen, Dijkers (van de Nieuwendijk) en Pleiners (van het Leidse Plein). In groepen van 50 tot 70 kwamen zij zondagmiddag tegen een uur of twee naar Zandvoort, deels per bromfiets, soms liftend of met de trein, en trokken te voet door de smalle Kerkstraat, naar de rotonde en naar het strand- Daarbij sneuvel den wat ruiten in de Kerkstraat, wat de politie aanleiding gaf te charge ren met de motorfiets en een zestal jongelui in de cel te zetten. Soms raakten de jongelui onderling slaags, dan weer ging het tussen Amster dammers en Zandvoortse jongens en soms tegen de politie. De jongens ge bruikten flessen, ploertendoders, en tafelpoten als slagwapens, waarbij nogal wat gezichten flink zijn geha vend. Tegen vijf uur, toen ook de ongeveer 100.000 strandbezoekers Zandvoort gingen verlaten, trokken de Amsterdamse jongelui weer weg.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13