mm Cubaanse leger slaags geraakt met ballingen DE KONING ZATERDAG 23 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA Geheime Russische basis aangevallen? Eenheden van het Cubaanse leger zijn in gevecht geweest met tegen standers van het regiem die op het eiland waren geland en er zijn ver scheidene gevangenen gemaakt, zo wordt van gewoonlijk betrouwbare zijde vernomen. De landingspoging is enkele dagen geleden ondernomen, zo wordt gezegd, in de Honda-Baai, ruim honderd kilometer ten westen van Havanna. Aangenomen wordt, dat het om infiltranten gaat. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend.. Amerikaanse functionarissen heb ben gisteravond niet het bericht kun nen bevestigen, dat anti-Castro-rebel- len woensdag een geheime Russische basis voor kernonderzeeërs te Bahia op Cuba hebben aangevallen. Zij verklaarden, dat er wel een Cubaanse marinebasis in Bahia Hon da, 90 kb ten westen van Havanna, is gevestigd doch van een Russische basis is niets bekend. Het bewuste bericht is afkomstig uit Mexico-stad waarin een uitgewe ken Cubaanse journalist, thans di recteur van een radiostation in Mexi co, medeelde, dat er urenlang is ge vochten en dat er vijf Russen wer den gedood alvorens de guerillastrij- ders zich in de bergen terugtrokken. Raul Castro, vice-premier en mi nister van defensie van Cuba, heeft gisteravond in Santiago in Cuba ver klaard, dat de Cubaanse strijdkrach ten „in staat van alarm" zijn. VERGELIJK GEZOCHT? Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard niets te weten van voelhoorns, die Cuba zou uitsteken naar de Verenig de Staten om de mogelijkheid voor een vergelijk af te tasten. Een bericht uit Madrid in de New York Times zei, dat vertegenwoordi gers van Castro tegenover Spaanse diplomaten hebben laten doorsche meren dat naar een modus videndi tussen Havanna en Washington zou moeten worden gezocht. Spanje zou daarbij een bemiddelende rol kun nen spelen, aldus het bericht in de New York Times. Noodtoestand in Brits-Guyana De gouverneur van Brits-Guyana, sir Richard Luyt, heeft gisteravond de noodtoestand afgekondigd. De ge vechten tussen negers en Indiërs in Georgetown waren vrijdag in hevig heid toegenomen. De politie maakte gebruik van traangas om te voorko men, dat een menigte negers winkels van Indiërs plunderde. Een neger echtpaar werd vermoord en een In diër werd door een politieman neer geschoten. Het aantal doden sinds het uitbreken van rassenonlusten in Brits-Guyana steeg hiermee tot 21. Gouverneur Luyt zei, dat hij Enge land heeft gevraagd meer militairen te zenden en dat hij deze spoedig verwachtte. De reeds in Georgetown geleg.-de Britse troepen waren doen de strategische punten te bezetten. Het is de derde maal, dat in deze Britse kolonie de noodtoestand is af gekondigd. De vorige keren gebeurde dat in 1962 na ongeregeldheden als reactie op een bezuinAgingsprogram- ma van dr. Cheddi Jagans vooruit strevende volkspartij, vorig jaar volg de de noodtoestand op een langduri ge algemene staking. Rusland aanvaardt Frans Laos-voorstel Vrijdag is te Moskou van gewoon lijk betrouwbare zijde vernomen, dat het Kremlin de Franse regering heeft medegedeeld, dat het instemt met het Franse voorstel om de veertien landen, die in 1962 te Genève de neu traliteit van Laos hebben gewaar borgd, een nieuwe conferentie te doen houden, waarop de huidige toe stand in Laos zou moeten worden be sproken. In de desbetreffende Russische no ta, die donderdag jl. aan de Franse ambassadeur te Moskou is overhan digd, wordt voorgesteld de conferen tie in de tweede helft van juni te doen houden. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van defensie heeft gisteravond meegedeeld, dat een on bewapend Amerikaans verkennings vliegtuig boven Noord-Laos door communistisch luchtafweergeschut is geraakt. Het toestel keerde echter be houden op zijn basis terug. Amerikaanse functionarissen deel de nog mee, dat de verkregen inlich tingen door luchtverkenning ter be schikking zullen worden gesteld van de door India, Canada en Polen ge vormde internationale controle-com missie en van de Laotiaanse regering onder leiding van de neutralistische premier prins Soevanna Phoema. Seebohm moet bij Erhard op matje De Westduitse bondskanselier, Er- hard, heeft zijn minister van Trans port, Seeboh: laten weten, dat hij met hem wil spreken over zijn re cente uitlatingen inzake de Sudeten- kwestie. Seebohm, een uiterst rechtse fi guur, die lid is van de Christen-De mocratische Unie, heeft onlangs op een bijeenkomst in Neurenberg ge zegd, dat Tsjechoslowakije het „ge roofde" Sudetenland aan de vroegere bezitters ervan, de Duitsers, moet te ruggeven. Seebohms gehoor bestond uit bewoners van het Sudetengebied die door Tjechoslowakije zijn uitge wezen. Diepe afgrond in Middellandse zee Russische geleerden, die een on derzoek instellen naar de bodem van de Middellandse zee, hebben bij Grie kenland een afgrond ontdekt, die meer dan vier kilometer diep is. Het is de grootste ooit in de Middelland se zee gemeten diepte. Het onderwa ter-ravijn is 1.500 km lang en va rieert in breedte van ly, tot 10 km. Het behoort tot de grootste ter we reld, aldus de geleerden. China en Mongolië op gespannen voet De New York Times meldt in een artikel van Harrison E. Salisbury: „Een ernstige verslechtering van de betrekkingen tussen Mongolië en communistisch-China wordt gemeld in berichten uit Oelan Bator, de hoofdstad van Mongolië. Er zijn straatgevechten uitgebro ken tussen Mongolen en Chinezen, die door de regering in Peking bij bouwprojekten in Mongolië zijn te werkgesteld. Aan het Chinese ministerie van buitenlandse zaken zijn felle protes ten gezonden tegen: Chinese inmen ging in de interne aangelegenheden van Mongolië, de verspreiding van „ondermijnende propaganda" en an dere activiteiten, die in strijd zijn met de normale diplomatieke nor men. De steeds groter wordende span ning tussen Mongolië en China een bijprodukt van de toenemende ideologische strijd tussen Moskou en Peking heeft er toe geleid, dat de Mongoolse autoriteiten een aantal verreikende veiligheidsmaatregelen hebben getroffen. Sommigen hebben de mening ge opperd dat Oelan Bator vreest dat de Chinezen misschien een staatsgreep zullen ondernemen tegen de rege ring van premier Tsendenbal, die in het communistische geschil vastbe raden achter Moskou staat om deze dan te vervangen door een regering die aan de kant van Peking staat. AMNESTIE IN DE SOWJET-UNIE Bij decreet van het presidium van de Sowjetrussische Opperste Sow jet, gedateerd 20 maart 1964, worden „ge vangenen die dit verdienen en die hun fout door eerlijk werk willen goed maken" voorwaardelijk uit ge vangenis of arbeidskamp ontslagen en naar „de werkplaatsen van de nationale economie" overgebracht. De tekst van het besluit is gepu bliceerd in het mei-nummer van het Russische tijdschrift „De staat en het Sowjetrussische recht". Hoeveel ge vangenen van deze maatregel zullen profiteren is niet bekend. Vermoe delijk zullen zij in de chemische in dustrie tewerkgesteld worden. Weer topconferentie rond kwestie-Maleisië Premier Abdoel Rahman van Ma leisië heeft gisteren in het parlement meegedeeld, dat president Soekarno van Indonesië de meeste van zijn voorwaarden voor een topconferentie van Maleisië, Indonesië en de Philip- pijnen heeft aanvaard. Verwacht wordt, dat de vredesonderhandelin gen spoedig zullen beginnen. Abdoel Rahman zei te geloven, dat Soekarno de topconferentie in Tokio gehouden wenst te zien. Hijzelf zou voorstellen, dat Thailand er ook aan deelneemt. Hij sprak de hoop uit, dat president Soekarno „zijn uiterste best zou doen zich te houden aan de be sluiten die genomen worden". Gisteren werd gemeld, dat de In donesische guerillastrijders in Bor neo zich aan het hergroeperen zijn voor nieuwe aanvallen op Maleisisch gebied. Italiaaiise vliegers staken Nederlandse piloten in nieuwe Italiaanse luchtvaartmaatsch. De Italiaanse nationale vereniging van piloten van de burgerluchtvaart heeft gisteren aangekondigd, dat op 31 mei en 1 juni op alle nationale en internationale lijnen zal worden gestaakt uit protest tegen het „zon der onderscheid" in dienst nemen van buitenlandse piloten door een nieuwe Italiaanse luchtvaartmaat schappij en voor betere opleidings faciliteiten voor Italiaanse piloten. De vereniging zegt in een verkla ring, dat de nieuwe maatschappij, de ATI (Aereo Trasporti Italiani) slechts buitenlandse püoten in dienst neemt omdat de regeringsinstanties „onver schillig" staan tegenover het vraag stuk van de beroepsopleiding van Italiaanse piloten. Een woordvoerder van de vereniging zei, dat de ATI dertien piloten, onder wie naar zijn mening Nederlanders en Engelsen, in dienst heeft genomen. PLEIDOOI VOOR VOORTZETTING OECUMENISCH GESPREK De Leidse hoogleraar prof. dr. H. Berkhof heeft op een door de Evan gelisch Maatschappij in Utrecht be legde persconferentie een hartstoch telijk pleidooi gehouden voor voort zetting van het oecumenisch gesprek, dat naar zijn mening na een vrucht bare ontwikkeling tussen 1957 en 1964 thans een nieuwe terugslag on dervindt. „Wij moeten streven naar lokale en regionale contacten", aldus prof. Berkhof. Samenwerking waar eer lijk mogelijk en gesprek zo open hartig mogelijk, moeten volgens spre ker hand in hand gaan. Het een zon der het ander is onecht. De moeilijk heid is evenwel om het gesprek te voeren zonder liefdoen en zonder al leen maar de kloof te willen consta teren. Geleerd moet worden de waar heid in liefde te SDreken. UW BROMMER ENI DE VAKANTIE (TIPS VOOR BROMFIETSERS) Ri jdF^enfeq" hoogstens150km.dat is meer dan genoeg. je altijd zo laag mogelijk.maar pas op dat u de motor, koeling vrij spel laat bromfietsen opvakan. tie verdeel dan de ba. gage over beide brom. mers.Dat is véél be ter dan 1 brommer te zwaarte beladen. Help uw brommer door mee te trappen waaresinodig is. bv. bergheTrsjgenen harde tegenwindlOp vakantie is uw brom. mer n.l.meestal zwaar, der beladen dan anders. Daalt u van eenN^' helling af sluit dan het gas ar en open de klep lichter. Geef echter af en toe wat gas maar blijf kleplichten.(Dit in verband met de olie voor uw motor. Heeft menv«-snel_ lingenopzijn brom. mer.danaltiiddehel. linqen afdalen in de zelfde versnel ling als waarmede men ae berg heeft bestegen Nagekomen familieberichten Met droefheid geven wij U kennis dat heden geheel onverwacht, nog voorzien van het H. Oliesel, is overleden, onze zorgzame vader, behuwd-, groot- 1 en overgrootvader, broe der en oom BERNARDUS HEPPE weduwnaar van Elisabeth Johanna Ouwerling in de ouderdom van 90 jaar. Namens de familie Heppe: O. ADEGEEST Hazerswoude, 22 mei '64 Gerrit Doustraat 1 Rotterdam, Bergse Luiken Rottekade 366 I De gezongen H. Mis v. Requiem zal aan God worden opgedragen maandag a.s. te 10 uur in kerk van de H. Li- dwina. Burg. Ie Vèvre Montignylaan. waarna de begrafenis zal plaats vinden vanuit de kerk op de r.k. begraafplaats te Crooswijk te ca. 11.15 uur. Vertrek vanaf 't woon huis naar de kerk te 9.15 uur. Heden nam de Here uit ons midden weg, nog onverwacht, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, zoon, broeder, behuwdbroe- der en oom GEPRIT GLASBERGEN Uit aller naam: A. M. GLASBERGEN VISSER Oegstgeest, 22 mei 1964 Deutzstraat 13 De begrafenis is be paald op dinsdag 26 mei a.s. om 2 uur op de be graafplaats bii de „Groene- of Willibrord- kerk" te Oegstreest. TE HI1TR 2 Trouwplannen! Be spreek voortijdig de prach tige 7-pers. trouwauto's met chauffeur in nieuw modern livrei. Vraagt inl. Zeerpanlaan 12a, tel. 23055 2 Uw adres voor het hu ren en kopen van 1ste klas bruidstoilet en trouwkos- tuums is Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. Be spreekt vroegtijdig 2 Te huur Morris 1100. Hoge Rijndijk 106, Leiden, tel. f 34255. ADVERTEREN DOET VERKOPEN HAARLEMMERSTRAAT/HOEK DONKERSTEEG LEIDEN vraagt voor verschillende afdelingen VERKOOPSTERS en LEERLING-VERKOOPSTERS Aanmelden: a.s. maandag of dinsdag van 67 uur. Donkersteeg. (V)KAJ -LEIDEN ZONDAG 24 MEI DANSAVOND IN DE KLEINE BURCHT m.m.v. ,;THE DIAMONDS" Toegang 1.50. BERICHT v. INZET Vrijdag 29 mei 1964, 7 uur n.m. in het Notarishuis, Hogewoerd 144 te Leiden, afslag van Haagweg 186, in bod gesteld op: *94.000.- Notaris W. S. JONGSMA TELEFOONTJES AANGEBODEN f? Postzegelverzamelaars peciaal voor ons ontwor pen envelop voorzien van NAVITO-stempel (Natio nale Visserij Tentoonstel ling, Den Haag) 75 cent. Kleine oplaag. Alleen ver krijgbaar bij Van Leeu- wens postzegelhandel. Lokhorststraat (Pieters- kerkgr.) Leiden. 2 Veel geld voor uw ge bruikte meubelen bii aan koop nieuwe rechtstreeks van fabriek Enorme keuze elke prijsklasse eerste klas afwerking, betaling in 6 maanden rentevrij Vraagt vrijblijvend catalogus Post bus 538 Den Haag. 2 Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij fa Van der Vaart Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958. Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. 2 Een bezoek aan onze kwekerij is zeker de moei te waard. Wij zijn ruim ge porteerd in diverse soorten planten voor uw zaak, huis of kantoor. Tevens hebben wij een ruime sortering aardewerk. Zaalberg, Lo- ré, enz. en een grote col lectie koper en tin. Bloe menmagazijn C. L. Mul der, Haarlemmerweg 21, Leiden, tel. 20550. 2 Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten, geheel pasklaar. Eerste klas materialen, zeer lage prijzen. Jac. Arnoldus en Zn., Minnebroersgracht 9. 2 Kapsalon „Cora" v/h Teske, Korevaarstraat 7 Ter kennismaking met on ze 3e dameskapsalon een prima cold wave perma nent voor 1" kleurspoe Ungen v.a. 3.-. Al ons werk onder volle garantie Tel 2 Verzamelaa-s, wij heb ben alles op postzegel ge bied. Hawid klemstroken gomstrookjes. pincetten, al bums, insteekboeken. pak ketten. catalogie, nieuw tjesdienst. geschenkbon nen enz. enz. Van Leeu- wen's Postzegelhandel Lokhorststraat (t.o. Pie terskerkgracht) 2 Zonder aanbetaling voor 29.- per maand, 59 cm. t.v. met tweede pro gramma. Brieven: Postbus 169, Leiden. 2 Televisie inruilkoopies Philips, Erres, Gründig Blaupunkt Deze appara ten zijn met 2e program ma, worden geleverd met 6 mnd garantie en event gespreide betaling Radio v. Ülden, Haarl.straat 307 Leiden, tel 30979 2 Kinderfoto's en huwe- liiksreportages. Foto van Bemmelen. Zuidbuurtse- weg 30. Zoeterwoude. tel. 01715-353. 2 Nu een nieuwe lamp voor woning, boewinkel of kantoor. D grootste sortering. De largste prij zen. De Lichthal, Haar lemmerstraat 293, Leiden. 2 Een nieuwe woning? Vooi al aw lampen naai De Lichthai Gr Lo plaat sen van lamoen boven de 25.- in Leider en omge ving. De Lichth:', Haar lemmerstraat 293 t.o. De Overdekte 2 500 merkfietser in vele kleuren en uitvoeringen voorradig. Prijzen vanal 132.50 kompl et Van Zijp Haarlemmerstr 235, Ko revaarstraat 6, Leiden. 2 Grammofoonplaten populair, klassiek, top-hits Keuze uit meer dan 20 000 nummers. Van Zijp, Haar lemmerstraat 279. Leiden 2 Koelkasten: Bauknecht Ignis, Friventa, Bosch v.a 298.Van Zijp Haar lemmerstraat 279. 3? Gebruikte bromfietsen voorradig Door inruil ver kregen Door vakmensen nagezien. Van Zijp. Haar lemmerstraat 295 Leiden 2 Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen, oa. visitekaartjes, ge boortekaartjes. verlovings kaartjes. huwelijksaank en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking, vlotte bediening Halpa, Vul penservice. Haarlemmer straat 64, naast muziek handel Gé Hofenk. 2 VW 1956, prima auto met gar. f 1250. Fin. mo gelijk. Autohandel v. d. Berg. Lage Morsweg 67. tel. 30692, Leiden. 2 Prima eiken cilinder bureau, oude canape, oude eiken- en mahonie kèstjes. ladekast met beslag, prima bad. Ovale mahonietafel, Mechelse leeuwenkop dres soir tafel en kastje. In koop antiek enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. bij Hoogstraat, tel. 23261. 2 Wie koopt (vuurdelig) van mij: cassette, merk Ge- ro. linnenuitzet merk Cin derella en kookset, merk Lagostina. Br. onder nr 4577 bur. v d blad 2 Ford populair '5fc 4 cy linder met recht stuur, benzine 114, met garan tie f 500. Fin, mogel. Auto handel v. d. Berg, Lage Morsweg 67. tel. 30692, Lei den. 2 2 C.V. (Lelijk Eendje) 1959 f 1350. Fin. mogelijk. Autohandel v. d. Berg, La ge Morsweg 67, tel. 30692. Leiden. 2 1 Citroën-bestel 1962 (lelijk Eendje) km 37000. Geheel in zeer goede staat met garantie, prijs f 1250. Financiering mogelijk. Autohandel v. d. Berg, La ge Morsweg 67, tel. 30692 Leiden. 2 Fiat 1100, model 1961 in zeer goede staat met ga rantie. Fin. mogelijk. Auto handel v. d. Berg, Lage Morsweg 67. tel. 30692. Lei den. 2 Schoorsteenklokken unieke keuze!!! 100 ver schillende nieuwe creaties gespoten metaal, teakhout smeedijzer Wandklokken Zaanlanders f3 modellen) heimuhre, koekoek en keukenklokken, enz Klik éérst bij- Uurwerkklimek Gorthuis, prettige bedie ning, goede service Alléén Lage Rijndijk 8 *5? Hang ol legkasten 58. lee: '65x60x40 cm., vijl planken, hang 165x60x54 cm Ook vele modellen wandkasten C J v d Geest. Houthandel „De Burcht' hoek Nieuwsti Hoogl Kerkeracht 49 t.el 33078 2 Schotse collie. 2 mnd., Lassie, kampioensafstam- ming 100.-. Tel. 070-725793. 2 Dwergpoedel, 2l/t mnd, gebr. gitzwart 85.-. moe der 35 cm. hoog. Tel. 070 —984235. 2 Hebt U mankementen aan ramen en deuren, enz.? Belt U ons tel. 21364. Wij staan voor U klaar en maken het ten spoedigst in orde. Speciaal zacht- boardplafonds. Timmer en aannemersbedr. L. J. J. v. d. Steen, Leyendaal 139. 2 Te kooD: roodbruine langharige Pekinees, 13 maanden, reu. Te bevr.: Th. Hachmang, Kerkstraat 73, Noord wijk (B). 2 Alt op de Mare 112. Meisjesfiets f 25; heren fiets f 55; Phoenixheren- fiets 75.-; Topper heren- sport, trommelrem, versn. 105.-; Locodamessport, knijpremmen, versnellin gen 105.-; idem Triumf 120.-; prima tandem 85.-; opknap kinderfiets 5.-; id. step 3.50. 2 Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eiger stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. 2 Zeilboot te koop (klei ne B.M.). Te bevragen: 02532—8571. 2 Te koon: zo goed als nieuwe bruidsjapon, maat 42/44, wit. Te bevragen op Zuiddijk 9a, Hazerswoude (Dorp). 2 Papagaai, grijze rood staart, prachtige jonge vo gel met z.g.a.n. kooi 200. Tel. 070—725793. 2 Rijwielen vanaf 110.-, dames en heren, compleet met lamp. slot, jasbe- schermer, pompje en stan daard. Kinderrijwielen v.a. 50.-, 60.- en 70.-. Fir ma Dusoswa, Turfmarkt 1- 2-3, Leiden, tel. 24409. 2 Voor weinig geld een goede hardboard deurplaat nu als reclame voor U op de juiste maat gemaakt. Gaat U zelf uw huis ver fraaien. wij geven deskun dig advies. Geschaafde lat ten enz. in ele maten. L. J. J. v. d. Steen, Levendaal 139. tel. 21367. 2 Kolendamp, doodsvij and no. 1. Laat mij nu uw haard schoonmaken of re pareren. Smederij W. Ver hoef, Drukkerstraat 34, tel 24137. 2 Aluminium-folie (zil verpapier) rollen van 25 meter. 30 cm. breed, in do zen met afsnij-apparaat 2.95. In plastichouders voor bevestiging aan een keu- kenwand 4.25; aanvullen de rollen 2.75. Papierhan del Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 2 Aluminium-folie (zil verpapier) voor de huis houding. tegen bederf van levensmiddelen voor het meekoken van dieëtkost, bewaren van restjes, enz. Vraagt onze geïllustreerde folder. Papierhandel Pad- denbur/, Nieuwe Rijn 11. 2 Met ons vuurrood cel lofaan in uw haard lijkt het of deze brandt. Tijdens kille regenachtige zomer dagen doet dit weldadig aan. Vellen 90x100 cm. 0.50 Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 2 Wollen kledingstukken, dekens, enz. kunt U veilig bewaren tegen motten, stof en vocht in onze pri ma plasticzakken. Keuze uit velerlei formaten te gen billijke prijzen. Pa pierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 2 Kaft uw boeken in ons Erima glashelder plastic, 'e banden blijven daar door zichtbaar, worden niet vuil en zullen niet be schadigen, 120 cm. breed 1.- per meter. Papierhan del Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. f? Ik heb mijn doosje lastocorn-likdoornpleis- ters verloren. Inhoud zes snel en pijnloos werkende likdoornpleisters, prijs 75 ct. Elastocorn laat pas los als de likdoorn loslaat. Zo werkt er geen tweede. Daarom dringend verzoek mijn Elastocorn terug te bezorgen. 2 Zwakte na ziekte? Schieffers Bloedwjjn helpt bijzonder snel! Bevat ak- tief-Lecithine, vitaminen en mineralen,1 werkt bio- vitaal. Bij apothekers en drogisten. 2 Divanbedden, wentel bedden; stalen ledikanten. Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U bij De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51, Leiden. 2 Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer - derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 6C 2 Alt op de Mare 112. Kleine grasmaaier f 18. nieuwe uitneembare Im periaal, passend op alle auto's 49.50, ook in huur 1.75 per dag; autokinder zitje v.a. 14.70; autowind- schermen vanaf 27.50. "ERSONEEL 2 Meisje gevraagd voor halve dagen of werkster voor 2 dagen in de week. Mevr. Duinhoven, Heren weg 38. 2 Gevraagd: geroutineerd ae modinettes. Wegens uitbreiding kunnen wij nog 20 modinettes plaat sen. Komt U eens praten. Goed loon en 5-d. werk week. Aanm. maandag tot vrijdag van 8-17.30 uui Herengracht 84. Leiden tel. 30268. 2 Gevraagd: werkster v 812 uur. Reisgeld wordt vergoed tot Leiden Land en tuinbouwschool War monderhof, Oranje Nas saulaan 10. "7arnv»nd 2 Stud, jongeman (HTS) wenst ca. 30 uur effectief te maken. Onverschillig wat, bezit rijbew. BE. Brie ven onder no. 8170 bur. v. d. blad. 2 Metselaars en opperlie den gevraagd. Aanmelden 's avonds na 6 uur J. W. Frisostr. 21, Leiden. 2 Bakkersbediende. Wij vragen zeer binnenkort of direct een aankomende baniket- en bakkersbedien de, wegens mil. dpi. van de tegenwoordige, bij G. P. M. Out. Dorpsstraat 169, tel. 296, Hazerswoude (D.) 2 Flinke hulp gevraagd voor twee hele of halve dagen in klein gezin. Pr Bernhardlaan 74. Voor schoten, tel. 017172736. 2 Gevraagd een ervaren werkster voor ochtend of middag. Mevr. Heringa, v. Slingelandtlaan 10 (bij. Warmonderweg) 2 Gevraagd een zelfstan dige winkeljuffrouw met het vak bekend. Brood- en' banketbakkerij Hugo de Groot, De Kempenaerstr. 111, Oegstgeest, tel. 52525. 2 Katholieke Gezinszorg, Morssingel 8, Leiden, vr. nette r.k. helpsters voor halve of hele dagen. Aan melden: maand, t.m, vrij dag tussen 9-10 uur en 1-2 2 Jongeman, 2. jr, b.z.a. als chauffeur-verkoper. Kan goed met publiek om- faan. Br. onder no. 8182 ur. v. d. blad. 2 B.z.a. een meisje, 22 jr voor 5 halve dagen in de week. Br. onder no. 8185 bur. v. d. blad. GEVRAAGD 2 Particulier verzamelaar vraagt te koop schilde rijen van oude Holland se meesters. Brieven met aanbiedingen aan postbus 4078 Rijswijk Z.H. 2 Wij zijn verloofd en willen graag trouwen. Wie kan en wil ons helpen aan kamer(s) en keuken? Huur nader overeen te komen. Br. onder no. 8149 bur. v. d. blad. 2 Te koop of te ruil: complete cursus hotelhou der en aanverwant bedrijf tegen Linguafonecursus Frans. J. L. Arnst, Rapen burg 24, Leiden. 2 Zou niemand in War mond jong echtpaar aan woonruimte kunnen hel pen? Ook genegen voor oudere dame en/of heer de verzorging op ons te nemen. Br. order no. 8186 bur. v. d. blad. WONINGRI II 2 Woningruil. Welke in woner van Oegstgeest en omstreken moet van woon plaats veranderen en heeft een 3 a 4 kamerwoning? Br. met opgave van aard der gezochte woning elders onder no. 8133 bür. v.d. bl. 2 Autorijles Frans God dij ns erkende (VA MOR) rnschool Snelle dus voor deliee opleiding in nieuw* Opeis. Mado-rastraat 29 Garenm -kt 5 tel. 34430. 2 Rondvaart over Kager- en Rraassemermeren af vaart Beestenmarkt ver trek dagelijks 14 uur, te rug 17 30 uur Tariel vol vv 4- kind 2.- Wij varen door de mooiste en stilste olekies van ons polderlandschap. Gebr. Har'-nd. 2 10 volle uren autorijles 47 50 Modern le-rr.ateriaa gediplomeerde instructed* losse lessen 6 50 gulder. Halen en brengen gratis rheurieavmden met licht beelden Erkende bunds autorijschool De Centrale Veerstraat 31 Leiden tel 24600 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers lat. behan gen? Pel eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opge-en. Keuze uit 1000 dessins Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr. 27 10 hele uren autorijles voor 49.50 met volledige garantie. Uw rijbewijs is onderweg. Auto-scooter rijschool „Diana". Veiling kade 13. Leiden, tel. 22928. Adverteren doet ve-tnnen

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7