MEDISCHE DIENSTEN VOORZITTER v.d. PLOEG OVER DE PRIJSSTIJGINGEN OOSTHOEK TWEEMAAL KAMPIOEN IN KLAVERJASCOMPETITIE CONTROVERSE IN HERVORMDE KERK TE LEIDEN BIJGELEGD Smyslov alleen aan de leiding ZATERDAG 23 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA IV Hillegoms nieuwe burgemeester Vervolg van pagina 1* De nieuwe burgemeester van Hil- legom werd geboren in Haarlem als zoon van een bekende Haarlemse notaris. Na lagere en gymnasiale schooltijd werd hij aangesteld als volontair ter secretarie van de ge meente Haarlemmerliede en Spaarn- woude (Halfweg), na twee jaar ge volgd door een benoeming tot amb tenaar ter secretarie te Baarn. In 1947 ging hij echter naar het be drijfsleven over. Dat duurde tot augustus 1954. In die tijd had hij ech ter ook het diploma gemeente-admi nistratie behaald en 16 augustus 1954 werd hij benoemd tot burgemeester van Eemnes. Als burgemeester van die gemeen te bekleedt hij voorts verschillende functies. Zo is hij regent van het zie kenhuis in Laren, voorzitter van het diocesaan bureau van advies in hu welijksaangelegenheden voor Hilver sum en het Gooi, voorzitter van de sociale dienst ten behoeve van de minderontwikkelde jeugd voor Eem- land. het Gooi en Haarlemmermeer, voorzitter van het Roode Kruis, af deling Eemnes, Laren en Blaricum en voorts nog van enkele andere in stellingen. Vrijdag 29 mei a.s. om half 11 wordt de heer v. Niekerk door de commissaris der koningin voor Zuid- Holland in zijn nieuwe functie be ëdigd. Leiden en Omgeving Leiden Dit weekend zullen de volgende artsen waarnemen: dkt. v. Wingerden, Boshuizerkade 28, tel. 30791; dkt. Sastrowijoto, Beethoven- laan 109, tel. 34779; dkt. Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50411; dkt. Vas Glabbeek, Bachstraat 39, tel. 22956; dkt. De Bruyne, Rijndijk 19, tel. 26866. Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Voor weekenddiensten tandartsen zie raamborden. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeind 166, Roelof- arendsveen, tel. 01713329; dkt. Brinkhorst, Stapenseastraat 6, Lei muiden, tel. 01721269. Alphen aan den Rijn Dkt. W Cornet, Kievitstraat 48, tel. 3697. Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206. Wit-Gele en Groene Kruis: zuster Moons, Roerdompstraat 34. tel 3540. Bodegraven Dkt. D. Ragay, Noordstraat 2030. Zuster Langeveld, Vosholstraat 2, Zwammerdam, tel. 2566. Dierenarts G. Hofland, Vijver laan, tel. 3798. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Wijkverpleging zuster Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M Wijkmans, Stationsweg 74, tel. 5771. R.K Wijk verpleging zuster E. Bakker, flatge bouw, M. Trompsbr. Apotheek voor Hillegom en Lisse: Hillegomse Apo theek, Hoofdstraat 78. Tandarts Bol lenstreek J. van Geest, gebouw Wit- Gele Kruis, Noord wij kerhout. Katwijk aan den Rijn Dkt. H. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102 Apo theek Kon Julianalaan 18, tel 4370. Katwijk aan Zee Dkt, A. F. Beijderwellen, Boulevard 28, tel 2182 Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Wijk verpleging zuster Van Leeuwen, Dorpsstraat 50. Koudekerk, tel. 01714 505 (ook voor Hazerswoude en Lei derdorp) Bij ongevallen aan de Rijn dijk tel. 01714—278. Langeraar en Nieuwveen Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel 01729 104. Wijkverpleging zuster Eijs, tel. 01725—777. Leiderdorp Dkt. M P Hennink, Mauritssingel 166, tel. 33686 Wijk verpleging zie Koudekerk a. d. Rijn. Apotheek R van Breest Small en- burg is geopend. Lisse Dkt. F J. L. M Haase Jr., Heereweg 337, tel 3685. Tandarts Bollenstreek en apotheek zie Hille gom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Simon van Capelweg 16, Noorden, tel 01724—203. Noordwijk Dkt De Beer, tel. 2751 Wit-Gele Kruis zuster v Stigt, tel. 3388. Apotheek alleen De Duin rand. Noordwijkerhout en De Zilk Dorp: dkt H C. de Groof, Eijken Do nek 52, tel 02533—2910 Zilk- dkt A. G T. van der Lugt. Hoogduinweg 20, Zilk, tel 02520—5707 Tandarts Bollenstreek zie Hillegom Wijkver pleging Wit-Gele Kruis. Rusthof 1, tel. 2468. RIJNSBURG zie Katwijk aan den Rijn. Oegstgeest Wit Gele Kruis zus ter Warmenhoven, tel 51188, b g.g 52426. Dkt J B Hugenholtz, Wilhel- minapairk 8, tel 51390. De Oegst- geestse Apotheek is op zondag 24 mei gesloten van 8 tot 24 uur. Sassenheim Dkt G L. van Raay, J. P. Gouverneurlaan 40, tel 7777. Wijkverpleging „Bethseda" en Wft- Gele Kruis: zuster Vriend, Heere weg 386, tel 7880 Wijkverpleging Groene Kruis „Sassenheim en om streken" zuster Meijssen, Jac. van Beieren weg 1, Voorhout, tel 02532 8112 Tandarts Bollenstreek zie Hil legom. Valkenburg zie Katwijk aan den Rij n. Voorhout Dkt A W Bots, Prof Aalberselaan 2, tel. 025327393. Voorschoten Dkt. W J. M van Daam, Prof Asserlaan 26, tel 3960 Tandarts E. A. Gastelaars. Schoolstr 60 Voorsch. Apotheek is geopend. Wassenaar Dkt. H W Plink, Pr. Marielaan 6, tel. 2850, dkt, W. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apotheek: Wassenaarse Apotheek. Schouwweg 32, tel. 2402 Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam Dkt G. J. Bre mer, Nieuwkoop, tel. 01725103. e (Advertentie) Bondsraadsvergadering van 'St. Deusdedit' te Haarlem In zijn uitgebreide openingsrede ter gelegenheid van de bondsraads vergadering van de Ned. Kath. Bond van werknemers in de agrarische be drijfstakken „St. Deusdedit", giste ren in Haarlem gehouden, heeft de bondsvoorzitter, de heer C. J. van der Ploeg nog gesproken over de prijzenontwikkeling in verband met de loonstijgingen, mede naar aanlei ding van hetgeen de minister van economische zaken daarover heeft gezegd. Bij het loonoverleg in 1963, aldus de heer v. d. Ploeg, wisten de vak centrales, dat zij met betrekking tot de prijzen risico's namen. Een loons verhoging van 10% en meer kan in onze situatie niet zonder prijsverho ging plaatsvinden. Er zijn echter en kele overwegingen, die bij de situa tie waarin we verkeren ook in verband met de E.E.G. nogal eens vergeten worden. Zonder extra loonsverhoging, waar mee bedoeld wordt de loonsverho ging, die uitgaat boven de producti- viteitsstijging, zou toch een aantal artikelen in prijs zijn gestegen. Al leen daarom al was dus. om de reële welvaart van de werknemers niet te doen dalen, een extra loonsverhoging noodzakelijk. De recente berichten over de stijging van het indexcijfer zijn echter wel verontrustend. De stijging met vjjf punten is voor een deel het gevolg van seizoen invloeden. Vooral de hogere prij zen van aardappelen, groente en fruit zijn daarop van invloed geweest. Alleen al deze groep van produkten veroorzaakte een stijging van drie punten. Dit verschijnsel is niet nieuw. Ook in 1962 en 1963 schoot het index cijfer in maart omhoog. Het daalde weer met drie punten in juni en juli. Het lijkt niet on waarschijnlijk, dat ook in de ko mende zomer deze post weer met enkele punten daalt. Niettemin blijft het noodzakelijk, dat er door de regering een krachtig prijsbeleid wordt gevoerd en dat zij daarbij de steun heeft van het be drijfsleven. Zonder een krachtig be leid, gericht op stabilisatie van de prijzen, zal de forse loonsverhoging geheel teniet worden gedaan door prijsstijgingen en dat is bepaald niet de bedoeling geweest van de actie der vakcentrales. Deze hebben hun ongerustheid over de ontwikkeling reeds uitge sproken. Men kan ervan verzekerd zijn, dat zü ook op dit terrein de be langen van de werknemers krachtig zullen verdedigen. LEIDSCHENDAM KORT GEDING OVER OVERPAD Voor de president der Haagse recht bank, jhr. mr. R. Witsen Elias, dien de gistermorgen een kort geding, in gesteld door de eigenaar van een stuk land aan de Virplylaan te Leidschen- dam, de heer S. P. A. van Es, tegen de eigenaar van een aangrenzend wei land, de heer W. M. Droog, omtrent een overpad. Onlangs werden op het land van de heer Droog 34 volkstuintjes inge richt. Dit had tot gevolg, dat de volkstuinhouders met bromfietsen, auto's, enz. over het pad van de eiser rijden. Er bestaat sinds 1926 een z.g. „erf dienstbaarheid" op het land van de heer Van Es, zodat wel een recht van overpad bestaat. Evenwel beklaagde eiser zich nu over het feit, dat door het verkeer qdle rust is verdwenen. Het onder houd van de weg is voor gezamen lijke rekening. Gevraagd werd nu het verkeer over het pad te verbieden. Namens gedaagde deelde de raads man, mr. J. P. A. v. d. Oever mede, dat deze bereid is aan de eigenaren der volkstuintjes te verzoeken in het vervolg hun voertuig op de grote weg achter te laten. Nadat voor eiser, mr. M. Teekens uit Leiden de bezwaren had aange voerd adviseerde de president om te trachten deze aangelegenheid onder ling te regelen, waartoe partijen zich bereid verklaarden. De zaak werd daartoe door de pre sident aangehouden. Een eerste stap is door de vak centrales reeds gezet. Het overleg orgaan heeft n.l. donderdag telegra fisch verzocht om een extra verga dering van de Stichting van de Ar beid, ter bespreking van de situatie met de prijzen. Deze extra vergade ring zal waarschijnlijk volgende week worden gehouden. Met betrekking tot het verdere ge deelte van de bondsraadsvergadering kan nog worden gezegd, dat over het beleid van het hoofdbestuur veel goeds werd gesproken. Er was wei nig kritiek. De bondsraad machtigde het hoofd bestuur naar goeddunken te hande len met betrekking tot het orgaan van de bond. Over het algemeen bleek men geporteerd voor het nieu we blad van de N.K.V., aangepast De hoofdbestuurders J. J. M. Sens en J Hubbers zagen hun mandaat bij acclamatie weer voor vier jaar vernieuwd. De heer H. C. v. d. Vel den uit Eist, sinds 1958 propagan dist in dienst van de bond, werd eveneens zonder stemming be noemd tot bestuurder. „Cosmetica-keizerin" gooit inbrekers eruit Drie flinke bandieten, die dachten even de 82-jarige mil- jonaire en eigenares van een bedrijf in cosmetica, Helena Rubinstein, wat geld afhandig te kunnen maken zijn van een koude kermis thuisgekomen Zij wisten vrijdag als bezor gers verkleed door te dringen in haar 26 kamers tellende top- flat in New York, waar zij do liftbediende met hun pistolen bedreigden, de huisknecht kne velden en het meisje dwongen hen bij haar werkgeefster aan te dienen. De overvallers richt ten hun vuurwapens opde oude dame en spraken de klas sieke zin: „je geld of je leven" Deze reageerde anders dan de drie mannen hadden verwacht. „Jullie kunnen me niet ver moorden. Ik ben een oude vrouw en ik ben niet van plan me te laten beroven. Eruit Laten we maar gaan, stelde een der minst moedigen van 't drietal voor. Blijkbaar om nog een kleine gedeelte van hun gezicht te redden bonden zij de kordate vrouw op haar stoel vast en namen vervolgens met lege zakken de benen. Het ministerie van Hervormde pre dikanten te Leiden wenst te verkla ren: Ds. J. M. D. van den Berg heeft, gezien de reacties die gekomen zijn op de dienst, welke hij op 30 april in de Pieterskerk geleid heeft, spijt van bepaalde woorden, waardoor mensen zich gekwetst voelden, die hij nimmer heeft willen kwetsen. Hij betreurt het echter, dat zijn collegae deze vorm van publikatie hebben ge kozen om hiervan distantie te nemen. De overige predikanten hebben ge constateerd, dat hun verklaring door een aantal gemeenteleden onjuist is verstaan. Het was niet de bedoeling, de persoon van dr. Van den Berg te treffen. Hun verklaring gold bepaal de uitdrukkingen, welke in bovenge noemde dienst werden gebruikt. Zij willen met nadruk verzekeren, dat Boskoper „levenslang' niet meer op de brommer „Nou, u kunt me net zo goed le venslang geven, ik zal nooit meer op een bromfiets gaan zitten", verze kerde een boomkweker uit Boskoop, die zich voor de Haagse Politierech ter had te verantwoorden, omdat hij een aanrijding had veroorzaakt. Nu kon verdachte die opmerking gemakkelijk maken; hij is reeds 84 jaar. „De politie en uw familieleden hadden u al vaker gewaarschuwd op uw leeftijd niet meer op een brom fiets te gaan zitten", wist de Politie rechter. „Dat is waar", gaf verdachte toe. Hij stond dan terecht, omdat hij op 17 maart aan de Zuidkade te Bos koop uit een uitrit was gekomen met zijn brommer, waardoor een andere bromfietsberijder met hem in bot sing kwam en zodanig viel, dat hij een been brak. Nu erkende verdachte dat hij wei voorzichtiger had kunnen zijn. Hij was naar zijn tuin geweest op de bromfiets en kon bij het uitrijden de andere bromfietser niet zien, omdat er vrachtauto's geparkeerd stonden. „Ik kan slecht lopen", vertelde hij de rechter, die echter constateerde, dat het met brommen toch ook wei kwaad wordt. De officier van justitie wilde wei rekening houden met de leeftijd van verdachte en volstaan met 100 boete, maar tevens verbeurdverklarnig van de brommer. Dit laatste viel verdachte zwaar tegen. Niet dat hij ermee wilde gaan rijden, doch zijn kleinzoon zou hem er mee naer de tuin brengen. Ook de verdediger mr. Taat pleitte er voor de brommer te laten behou den, doch dan wel de rijbevoegdheid aan verdachte te ontzeggen. Daar had verdachte geen bezwaren tegen. De rechter zag wel de samenloop der omstandigheden en wilde cle ment zijn voor verdachte. Hij legde 100 gulden boete op en ontzegde de rijbevoegdheid voor een jaar. De bromfiets werd niet verbeurd ver klaard. zij met deze publikatie geen andere bedoeling hebben gehad. Het spijt ben, dat door sommigen niettemin aan hun woorden een andere strek king is gegeven. Op grond van een gesprek, dat tus sen ds. Van den Berg en de overige predikanten heeft plaats gevonden, willen zij uitspreken, dat deze zaak hiermee is beëindigd, voor henzelf en hopelijk ook voor de gemeente. Laten wij ons, vergetende hetgeen achter ons ligt, strekken naar het geen voor ons ligt, tot verdere op bouw van de gemeente van Christus. Namens het ministerie, D. J. VOSSERS, praeses, J. GROOT, scriba. De centrale kerkeraad van de Her vormde Gemeente te Leiden heeft met instemming kennisgenomen van deze verklaring van het ministerie van predikanten en spreekt even eens de verwachting uit dat hierme de ook in de Gemeente deze zaak beëindigd is. Namens de centrale kerkeraad, P. KLOEK, praeses, H. BOUTER, scriba. Jan van Heek en Wim Thissen naar België Voor de jaarlijkse landenwedstrijd vijf- en tienkamp tussen België, En geland en Nederland, die dit jaar in Huizingen (België) wordt gehouden, heeft de KNAU de volgende ploeg samengesteld: Vijfkamp: Lia Hinten (K. en K. Tilburg), Ellen Joacim-Ort (Atmo- des, Haarlem) en Liberta Lansink (Memphis, Enschede). Tienkamp: Eef Kamerbeek (PSV Eindhoven), Jan van Heek en Wim Thissen (beiden Holland, Leiden), Een vierde tienkamper zal nog worden aangewezen. In samenwerking met het Neder landse Rode Kruis heeft de Auto- busdienstonderneming CITOSA N.V te Waddinxveen haar personeel voor. zien van kaarten, waarop de bloed groep staat vermeld. Deze kaarten zijn bij de chauffeurs aan hun rij. bewijs gehecht. Het initiatief tot deze regeling, welke een primeur betekent in de Nederlandse vervoerswereld, is uit gegaan van de Ondernemingsraad. GRATIE VOOR WESTDUITSE JOURNALIST Heinz Brandt, redacteur van het Westduitse vakbondsblad „Metaal", die begin mei 1962 in Oost-Duitsland tot 13 jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld omdat hij spionage zou heb ben bedreven, heeft „gratie"' gekre gen enis vandaag in vrijheid gesteld. Dit is meegedeeld door het Oostduit- se persbureau ADN. In de klaverjascompetitie 1963-'64 van de Federatie van Klaverjasver- enigingen in Leiden en Omstreken be haalde het kranige eerste team van Oosthoek, gevormd door de heren G. Crama, M. Sierat, G. Montanje, S. Kukler, A. Slierings, A Montanje, J. van Oosten, J. W. la Lau en P. Vel- zen (reserve) gisteravond in de kan tine van Oosthoek het kampioenschap van de ere-afdeling en zorgde het tweede team van Oosthoek, bestaan de uit de heren H. Ruitenbeek, A. J. van Oosten, R. H. Feijn, J. J. Kan bier, G. Vervoorn, J. van Daalen, J. Hoogervorst en P. Buis voor het unie ke feit om tegelijkertijd beslag te leggen op het kampioenschap van de eerste klas. Overigens heeft het gisteravond in de laatste ronde van de ere-afdeling niet aan de nodige spanning ontbro ken. In de eindstrijdl tegen no 2 op de ranglijst MDS I (kampioen 1963) startte Oosthoek I weliswaar met een ogenschijnlijk veilige voorsprong van 48'/ï pt, doch de MDS'ers boden een dermate sterke tegenstand, dat zij de strijd met 173-141 in hun voordeel beslisten en Oosthoek dus met slechts 18l/a punt verschil kampioen werd. Oosthoek I behaalde in totaal 4052 pnt en MDS 4033'/a pnt. Oosthoek 2 was bij het ingaan van de laatsté ronde practisch al kampioen daar de tegenstander Sportief 1 (no 2 op de ranglijst) voor de schier onmogelijke opgave stond een achterstand van 92 punten in te lopen. Oosthoek won de strijd met 173-154 en behaalde dus het kampioenschap met een voor sprong van niet minder dan 111 pun ten. De eindstand werd: Oosthoek 2 4139 punten; Sportief 1 4028 punten, door welk resultaat Sportief I naar de ere-afdeling promoveert. Interzone-schaaktoernooi De uitslagen van de vrijdag ge speelde partijen in de derde ronde van het Interzone-schaaktoernooi van de Fide te Amsterdam luiden: Lengyel (Hongarije)-Portisch (Hon garije) V2-V2; Reshevsky (VS)-Bilek (Hongarije) V1-V2; Evans (VS)-Ber- ger (Austr.) 1-0; Rossetto (Arg.)- Porath (Israël) 0-1; Larsen (Dene marken)-Gligoric (Z.S1.) l/t-V«; Dar- ga (W.Dld)-Pachman (Z.S1.) V2-V2; Tringov (Buig.)-Smyslov (Rusl.) V2- V2; Bronstein (Rusl,)-Spasski (Rusl.) V2-V2; Vrasenic (Can.)-Porath (Isra el) V2-1/*; Vrasenic (Can.) - Benkoe (VS) V2-V2; Ivkov (Z.S1.)-Perez (Cu ba) 1-0; Quinones (Peru)-Foguelman (Arg.)' 1-0. De stand is na de 3e ronde als volgt: 1. Smyslov 2V2 pnt; 2. Evans, Bron stein, Gligoric, Ivkov, Reshevsky en Porath, allen 2 pnt; 8. Larsen, Pach- man en Spasski, allen Vk pnt en 1 afgebr.; 11, Bilek, Benkoe, Tal, Stein, Perez en Portisch, alleen IV2 pnt; 17 Lengyel, 1 pnt en 1 afgebr.; 18. Vra senic en Quinones beiden 1 pnt; 20 Darga, l/s pnt en 1 afgebr'.; 21 Fo- guelman, Tringov en Rossetto allen V2 pnt; 24. Berger, 0 pnt en 1 afgebr. Bouwvergunning voor kath. ulo te Hazerswoude Het bestuur van het R.K. ULO-on- derwijs alhier heeft van het ministe rie van Bouwnijverheid de bouwver gunning gekregen voor de bouw van een school in Rhynenburch. In okto ber zal worden begonnen met de bouw van deze school, waarvoor het Lissese architectenbureau Paardekoo- ped en Barnhoorn het ontwerp maakte. De R.K. ulo in Hazerswoude „draait" momenteel bijna vier jaar; elf leerlingen zullen deze weken doende zijn met hun eindexamens. Overigens heeft het bestuur en leer krachten van de Christus Koning- school deze periode steeds moeten woekeren met ruimte, terwijl voorts nog 9teeds geen sprake kon zijn van centralisatie. Immers, twee klassen zijn ondergebracht in de R.K. meis jesschool aan - de Groenendijk, één klas in de R.K. jongensschool, ter wijl de andere klassen waren onder gebracht in een houten lokaal nabij deze laatstgenoemde school. De leer lingen aan de school zijn, behalve uit Hazerswoude, afkomstig uit ge meenten in de omgeving. In de tweede klas behaalde MDS 2 een overwinning van 176-144 op 't Centrum 3 en werd dus kampioen en promoveert naar de eerste klas. Door het behalen van het kam pioenschap van de ere-afdeling zal Oosthoek 1 Leiden vertegenwoordi gen in de komende klaverjasstrijd om het kampioenschap van Zuid- Holland. DAMMEN Saint Fort aan de kop in Huissen Het internationale damtoernooi van Huissen is vrijdagmorgen voortgezet met de partijen van de zesde ronde. De uitslagen luiden: Verpoest (Belg)-Kouaté (Sen.) 1-1; Saint Fort (Haiti)-De Jong (Ned.) 11; Van Aalten (Ned.)-Holstvoogd (Ned.) 1—1; Bom (Ned.)-Hisard (Fr.) 11; Deslauriers (Can.)-Dionis (Fr.) 1—1. De uitslagen van de zevende ronde: Dionis-Verpoest 02; Hisard-Des lauriers 11; Hols voogd-Bom 11; De Jong-Van Aalten 20; Kouaté- Saint Fort 11. De stand na de zevende ronde, welke vrijdagavond is gespeeld, luidt: 1. Saint-Fort, 9 punten; 2. Deslau riers, Kouaté, Holstvoogd, De Jong en Verpoest, allen 8 pnt; 7. Bom en Hisard beiden 7 pnt; 9. Van Aalten, 4 pnt; 10. Dionis, 3 pnt. TENNIS NEDERLANDSE FINALE IN WALES Het dames-enkelspel van het inter nationale tennistoernooi te Dinas Powls in Wales is een geheel Nederlandse aan gelegenheid geworden. De finale zal worden betwist door Elly Krocke en Trudy Groenman, die in de halve eind- strijden de twee andere Nederlandse vertegenwoord igsters uitschakelden. Trudy Groenman versloeg Betty Stö- ve met 63 63 en Elly Krocke won met 64 26 62 van An ja Lepoutre. De uitslagen van de kwart-finales wa ren: Trudy Groenman versl. C. Harris (GB) 60 61; Betty Stöve versl. mevr. Ahman (Pak.) 64 64; Elly Krocke versl. mevr. Kerr (GB) 64 75; Anja Lepoutre versl. mej. Jackson (GB) 6—0 6—1. ZEILEN 98 Golfbrekers halen diploma De Leidse Golfbrekers hebben gister avond in de Overdekte een groot aantal leerlingen laten afzwemmen voor de zwemdiploma's. Bij de meisjes werden 38 diploma's A en 17 exemplaren B uit gereikt. Bij de jongens slaagden 29 kan didaten voor 't diploma A en 14 voor B. Meisjes A. Marijke Mens, Joke Pom- pe, Coby Pelgrim, Elise van de Heide,s Lia Jansen. Adrie van der Lee, Monique Smith, Trudy van Klarenbos, Thea Crudlage, Els Oltheten, Marian Ritse laar, Anke van Kempen, Willy de Boer, Nancy v. d. Voort, Loesje van Deyn, Petra Tetteroo Rita ,van Veek, Marjan vander Meer, Joke de Kerk. Beetrix Hoogervorst, Anneke de Barts. Marian Weyermans, Marga .Josemans, Gerda Scheepe, Me-Jing Hsien, Mieke Franke, Mary van der Mey, Carla Cievel, Anne mieke Verhoef, Gerda Verbeek Riny Sloeren, Greet Pets, Margriet Everaars, Anke Schuiler, Marjo Berendsen, Re- nee Plantje Ruth Suilhof. Jongens A. Aad Schenk, Jan Land- bergen, Ben Josemans, Leo Heinsman, Hans de Haan, Harry-Jan Keyzer Rob Dirks, Vincent Molkenboer, Antonie van der Ingh, Dirk van der Weyde Cle ment van Kempen. Leo Berbee, Gré van der Fits, Theo-Piet Oltheter Paul Matze, Frnack van der Ingh, Rudy van der Geest, Paul Kallenberg Fryneo Dijkman, Martien Versluys, Joost van Hamergveld, Simon Duindam, John Scheepe. Jos Breuring, Ton Weyermans. Henny Juffermans, Douwe v d. Werf, Jan-Nico van der Ingh. Jack Krol. Meisjes B. Noortje Lippits, Haleen de Graaf, Ria Siera, Annemieke van der Heiden, Annemieke van der Meer, Mie ke Deyn, Nellie v d. Geest. Ria van Leeuwen, Lora Kloet, Jeannette van der Krogt, Tipeke Lampo. Myro Schreuder, Ineke Profijt, Linda Tegelaar, Trudy Singeling, Anke v. d. Berg, Luci v. d. Laan. Jongens B, Rudie Videier, Gerard Krol, Ton van Brussel, Aad van Schie, Hans Bouter, Max Verhoeven, Koos van Schie, Xavier Dirks, Dirk v. d. 'Klein, Wim Dooven. Peter steenbergen, Klaas Jansen, Hans Schutt, Wim v. d. Geest.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12