Afdeling Leiden Nederlands Roode Kruis opende nieuw colonnegebouw MEDFSCHE DIENSTEN 700 Gulden gestolen Chinees restaurant aan Stationsweg Burgerlijke Stand Leidse Agenda Weerbericht VRIJDAG 22 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 EFFICIëNTE HUISVESTING Het was gisteren een bijzondere dag voor de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis, nu overgegaan kon worden tot de opening van een nieuw colonnegebouw in het pand Hoge Morsweg 12, gelegen naast de Beatrixschool. Deze opening geschiedde in tegen woordigheid van verschillende auto riteiten, van wie de afdelingsvoorzit ter, prof. dr. P. J. Gaillard, die het gehele bestuur rond zich verenigd aan de bestuurstafel zag zitten, aller eerst welkom heette de vertegen woordigers van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis, generaal P. Alons b.d., die tevens als comman dant van het Roode Kruis-korps aan wezig was, alsmede jhr. G. M. Ver- spyck, oud-directeur van het Roode Kruis, die zich uit die tijd vele vrien den in Leiden heeft verworven. Voorts waren aanwezig dr. C. de Groot, gewestelijk commandant van het R.K K. in Zuid-Holland, mevr. Provo-Kluit, wnd. commandante van de Kring Zuid-Holland uit Gouda, vertegenwoordigers van omliggende R.K.-afdelingen, de ere-leden alsmede vertegenwoordigers van de verschil lende dienstgroepen en leden van de colonne Leiden. Prof. Gaillard wees er vervolgens op hoe het Roode Kruis nauwe relaties onderhoudt met de commandant van de Leidse Koksschool, kol. Th. H. Wessels, kapt. v. d. Reijden en serg.- majoor Paats, die het Roode Kruis bij de te houden collectes steeds de helpende hand reiken, terwijl zij thans middels de leden van de Kok- school voor een verfrissing zouden zorgen. „Wij zijn blij met deze eenvoudige, maar efficiënte huisvesting", aldus vervolgde spr., aan de totstandko ming waarvan door verscheidene in stanties is meegewerkt, vanaf het bestuur der Ver. Chr. Onderwijs tot architect A. C. Gathier met zijn on deraannemers en tevens met de hulp van de colonne-leden. Spr. gaf hierna in het kort een beschrijving van de lijdensweg, die de Roode Kruis-colonne vanaf het eerste na-oorlogse jaar, toen begon nen werd in de leegstaande kliniek van prof. v. d. Hoeven aan de Rijns- burgerweg, via de verschillende lo kaliteiten in de stad heeft doorge maakt totdat men in dit gebouw ein delijk een onderkomen vond, waar van men lang gebruik hoopt te ma ken. Het geheel is nog niet af, want er Leiden en Omgeving Leiden Gedurende het weekend nemen waar (wijzigingen in deze lijst voorbehouden): dkt. Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 40266; dkt. Sas- trowijoto, Beeth ovenlaan 109, tel. 347779; dkt. Schaefer, Rijnsburger- weg 11, tel. 50411; dkt. Verhoef. Zoe- terwoudsesingel 4, tel. 32505; dkt. De Bruyne, Rijndijk 19, tel. 26866 Ge opend voor spoedeisende gevallen Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Voor weekenddiensten tandartsen zie raamborden. Voorschoten Dkt. W. J. M. van Daam, Prof Asserlaan 26, tel. 3960 Tandarts E. A. Gastelaars, Schoolstr. 60. Voorsch. Apotheek is geopend. Oegstgeest Wit-Gele Kruis zus ter Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Dkt. J. B. Hugenholtz, Wilhel- minapairk 8, tel. 51390. De Oegst- geestse Apotheek is op zondag 24 mei gesloten van 8 tot 24 uur. Leiderdorp Dkt. M P. Hennink, Mauritssingel 166, tel. 33686. Wijk verpleging zie Koudekerk a. d. Rijn Apotheek R van Breest Smallen- burg is geopend. Namens de colonne bood gisteren de heer J. van Gent een electrische klok aan voor het nieuwe tehuis zal nog enige wanddecoratie worden aangebracht, terwijl aan het hoofd bestuur gevraagd werd een lichtre clame op het gebouw te doen aan brengen, waarop inmiddels |unstig is beslist. Dit zal, aangezien het ge bouw langs de spoorweg Leiden-Den Haag is gelegen, een voortdurende reclame voor het Roode Kruis zijn. Verder wilde men het gemeentebe stuur vragen een naam te geven aan het viaduct ter plaatse en spr. had dit hier willen doen, doch burge meester en wethouders, die naar de opening van het Provinciehuis in Den Haag waren, zouden later bij de opening komen. Gaarne zou he» bestuur het viaduct b.v. J. Henry Dunant-viaduct genoemd willen zien, zodat de bevolking kan weten, dat het Roode Kruis-gebouw in de nabij heid gelegen is. Spr. vestigde voorts de aandacht op de campagne voor het Roode Kruis, welke van 25-30 mei zal wor den gehouden. Spr. hoopt van harte, dat de Leidse bevolking mede ver heugd zal zijn over de totstandko ming van dit gebouw en daarvan in deze collecte-week op milde wijze bewijs van zal geven. Het is nu eenmaal zo, dat er veel geld nodig is, want het reservefonds voor dit gebouw heeft 'n lelijke deuk opgelopen. Maar ondanks alles wil de spr. zyn blijdschap uiten over deze aanwinst voor de colonne, daar bij gedenkend de woorden: „Zonder moeite geen vreugde" en „Wie bloe men plant, moet veel water dragen" Met deze woorden droeg spr. het ge bouw over aan de commandant der colonne, dr. H. P. Veldhuijzen. Deze zeide het gebouw gaarne te aanvaarden, omdat de colonne bij de vele verhuizingen der laatste jaren veel geleden heeft. Maar hij aan vaardde het gebouw ook met zonder schroom, want het geeft ook een grote verantwoordelijkheid. Daarbij rekende hij evenwel op de steun van de colonne-leden. Ten aanzien van dit punt deed hij ook een beroep op de Leidse bevolking, want de co lonne kan nu meer dan ooit nieuwe leden gebruiken en door de inrich ting van dit nieuwe home kunnen zij ook beter geholpen worden bij de opleiding. In aansluiting hierop bood de heer J. van Gent namens de colonne een electrische klok voor het leslokaal aan. Namens het hoofdbestuur en als commandant van het Roode Kruis- korps sprak generaal P. Alons zijn vreugde uit over de totstandkoming van dit gebouw en bood daarbij mét het portret van H.M. de koningin een vijftal portretten aan van voor aanstaande figuren uit de wereld van het Roode Kruis. Vervolgens kwamen burgemeester jhr. F. H. van Kinschot en de wet houders ir. J. J. G. van Hoek en C. J. Piena hun opwachting maken on der aanbieding van hun beste wen sen voor het bezit van dit nieuwe gebouw. Uit het gebouw van het Leger des Heils aan de Hooigracht te Leiden, is op 20 of 21 mei een metalen geld kistje gestolen met een inhoud van 700 gulden. Het kistje stond op een plank van een legkast in een boven verdieping van het perceel. Er wa ren geen sporen van braak. Weer zijn gistermiddag gedu rende twee uur, rü. van 4 tot 6 uur, slachtoffers gevallen op de voetgan gersoversteekplaats tegenover V. en D. en de Visbrg. 39 Leidenaars wer den bekeurd voor het oversteken, terwijl het verkeerslicht op rood stond. Zij konden hun overtreding met f2.50 goedmaken. De eergisteren van de Boerhaa- velaan vermiste Opel Kapitan is in Katwijk onbeschadigd teruggevon den. Op de hoek van de Javastraat en de Sumatrastraat zijn gisteravond om kwart voor acht twee bromfiet sers frontaal met elkaar in botsing gekomen, als gevolg van het feit, dat een van hen links van de weg reed. De 18-jarige voeger E. de Vink uit Leiden werd het slachtoffer van de verkeerde manoeuvre van de ander. Hij kreeg een diepe snij wond aan zijn linkerbeen. Beide bromfietsen raakten flink beschadigd. Drie dagen feest een traditie In het pand Stationsweg 30, voor heen toebehorend aan tandarts Sta pel, wordt drie dagen en nachten aaneen feest gevierd. Volgens een eeuwenoude Chinese traditie moet 't betrekken van een nieuw huis of het openen van een nieuwe zaak gevierd worden met drie etmalen aaneenge sloten feest. Dit brengt geluk. Ook de heer Jang, die aan de Sta tionsweg 30 het Chinees-Indisch res taurant „Kota Radja", opent zaterdag aanstaande, wilde niet met deze tra ditie breken. Het is thans doorlopend feest voor vrienden en familieleden, waaronder natuurlijk veel collega's Chinese en Indische restaurateurs. Het nieuwe restaurant, zal zich voegen in de gematigde prijsklasse der Indische en Chinese menu's. Het is het tiende dat in Leiden wordt ge vestigd, wel een bewijs dat het de „chinezen", voor de wind gaat in Lei den. De inrichting van het pand aan de Stationsweg, dat exclusief inven taris voor circa 70.000 gulden werd gekocht, is stemmig en luxu,eus. Vooral de Chinese lampen zijn zeer decoratief. Het pand is ook nog voor uitbreiding vatbaar. Verkeerssituatie Steenschuur De verkeerssituatie bij 't Steen- schuur is thans zodanig, dat auto verkeer, komend van richting Kore- vaarstraat, Breestraat of Gangetje, 't Steenschuur niet kan binnenrijden. Voor de kerkgangers van de Sint Lodewijksparochie levert dit zondag misschien problemen op. Via de Raamsteeg echter kunnen automobi listen het parkeerterrein Garenmarkt bereiken waar plaats genoeg is. Ook kunnen zij via de Doezastraat om rijden en het Steenschuur van de andere kant bereiken, waar langs 't water tot voorbij de kerk ook vol doende parkeerruimte aanwezig is. R.K. Vrouwenbeweging Geboren: Maria Elisabeth d.v. H. Guldemond en J. G. de Knegt; Jo hannes Godefriedus Wilhelmus Theo- dorus z.v. J. H. Philipsen en E. J. Warmenhoven; Henry Jacques z.v. J. C. Boot en P. W. de la Bije; Pe- tronella Clasina d.v. J. J. Hoek en M. Dubbelaar; Son ja Désirée d.v. O. Kramer en C. Seepers; Maarten z.v. H. E. Derksen en J. P. v. Dijke; Ro bert Jan z.v. J. Teeuwen en H. M. Aniba; Claudine Catharina Elizabeth d.v. J. Havermans en M. H. A. Weh- rens; Paulina Cornelia Maria d.v. M. A. Vink en H. C. Langeslag. Gehuwd: H. J. D. Prins en E. Star; J. Braxhoven en S. Wallaard; J. Har- tevelt en M. Hoppenbrouwer; J. J. de Wit en T. Lodder; M. J. C. Simons en J. M. T. Castelein; P. de Romijn en E. Slegtenhorst; T. v. Haasterecht en P. J. J. v. Velzen; G. v. d. Walle en E. Overdijk; G. J. Waasdorp en A. M. D. de Roos. Overleden: W. Greveld 75 j., vr.; H. v. Alphen 66 j., m.; H. M. Hoo- geveen 47 j., m.; A. Tilgenkamp 36 jaar, m. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het doctoraalexamen In donesische taal- en letterkunde de heer I. B. Hussein. Geslaagd voor het doctoraal exa men sociologie, mej. M. J. Drop te Den Haag. Zij slaagde cum laude. ZONDAG 24 MEI (V)KAJ dansavond in de Kleine Burcht. Aanvang 20.00 uur. VOORSCHOTEN KATH. JONGEREN-SOCIETEIT „KAPRIES" Onder auspiciën van de R.K. Jonge ren-sociëteit „Kapries", die ten doel heeft de culturele blik van de katholie ke jongeren van 17 jaar en ouder te verruimen, hield de bekende op Java geboren danser en voordrachtskunste naar Indra Kamadjojo een voordracht over de Oosterse dans. Hij werd ingeleid door de voorzitter van Kapries, de heer C. Populier. Indra Kamadjojo beperkte zich tot een drietal dansen uit Java, Bali en India. De Oos terse dans is verhalend, de houdingen van de hand hebben een betekenis. Het gebaar wordt geïllustreerd door het woord. De dansen zijn gebaseerd op sagen en legenden uit de oude Hindoe- tijd. De dans heeft in het Oosten een verheven doel. Zij dient om aan de goden eer te bewijzen. De tempeldansen waren heilige dansen. Indra Kamadjojo verklaarde met enkele voorbeelden van handhoudingen, welke betekenis hieraan verbonden is. Omdat de toeschouwers de handhouding niet altijd begrijpen is er altijd bij het orkest een teksfzanger. 'die in hoog aanzien staat. Ook kent men in het Oosten de specifieke man* nendans. welke ook bedoeld is om de goden eer te bewijzen. De Javaanse dans is ook afkomstig van de Hindoe- BEIRSOVERZICHT Amsterdam, 22 mei. De politieke verwikkelingen in Zuidoost-Azië (Laos) hebben de effectenbeurs opnieuw in haar greep genomen. Een aanvankelijke stijging van de dow Jones-index voor industrie-aandelen in Wall Street met zes punten verkeerde daardoor gisteren uiteindelijk in een lichte daling en de psychologische weerslag daarvan drukte vandaag ook enigermate op het Amster damse beursklimaat. Niet dat het tot verliezen van betekenis is gekomen. In tegendeel, want de grote internationale fondsen waren ongeveer prijshoudend tot iets beter, terwijl Philips tamelijk vast mocht worden genoemd. Alleen Kon. Petroleum bleef in de koersont wikkeling ten achter. Men was er echter van overtuigd dat zonder de politieke beïnvloeding van de markt een vastere tendens zou heb ben geheerst. Thans bepaalde men zich in hoofdzaak tot een afwachtende hou ding en de algemene klacht van de beurslieden was dan ook het heersende gebrek aan affaire. De arbitrage kon in het buitenland nagenoeg niet tot zaken komen 'en de binnenlandse beleggers hielden zich eveneens afzijdig. Dat Philips vrij vast in de markt lag mocht ongetwijfeld worden toegeschre ven aan de nawerking van de gisteren gepubliceerde verrassend gunstige cij fers over het eersfe kwartaal. Als sti mulerende factor kwam daar nog bij dat de grote verkoper die gisteren de koersontwikkeling afremde vandaag niet op het tapijt verscheen. Op een koers van 154 toonde het electro-fonds een stijging van circa 70 cent. Unilever was prijshoudend op 147.30, maar Kon. Olie kwam bijna een gulden lager op 161. Er bestond in dit fonds enig aan bod van binnenlandse zijde, waartegen over later op de middag echter enige vraag uit het buitenland kon worden ge steld. Hoogovens zijn met een koers van 642 goed op prijs gebleven. AKU kwam anderhalve punt lager op 508'/». cultuur uit India, doch heeft een eigen karakter. De dansen zijn streng gebon den aan regels. De dansen zijn zedig en ingetogen, zij worden van binnenuit gedanst met naar beneden gerichte ogen. Bij de Javaanse dans wordt de „game lan" bespeeld. In Bali worden bij ga- melan-muziek de ..trance-dansen" ge danst. Vooral bij ziekten, onheil of an dere rampen worden deze dansen uit gevoerd om de boze geesten te verdrij ven. Indra Kamadjojo beëindigde zijn voordracht met de uitspraak: De schone kunsten zijn er niet tot onze lering, maar tot onze verrukking en deze verrukking is meer dan genot Het is de goddelijke extase van de bevrijding van de be weeglijkheid van onze geest en onze zinnen, die de sluier is van alle werke lijkheid. slechts dan doorzichtig wan neer wij in vrede zijn met onszelf'. Na de pauze vertoonde Indra Kamad jojo mooie kleurendia's, die zijn voor dracht ondersteunden. De voorzitter van Kapries dankte de heer Kamadjojo voor zijn prachtige voordracht en sprak de wens uit hem noc eens in Voorschoten terug te zien. Het jeugdige publiek dankte de kunstenaar met een hartelijk applaus. KVP gaf voorlichting over Alg. Bijstandswet op excursie Gistermorgen vertrok 'n grote bus met dames van de R.K. Vrouwenbe weging (v.h. Stedelijke en Leonardus KAV) voor een middagexcursie naar de CO-OP in Utrecht. Alvorens aan de rondleiding te beginnen vulden de dames eerst een lijst in voor het beoordelen van twee soorten beschuit. Wat van het bedrijf niet kon wor den bezocht werd met dia's vertoond. Hierna werden enkele afdelingen be zocht, zoals de afdelingen versnape ringen, de bakkerij, de cacao-afde- ling en een laboratorium voor de zeepfabricage. Na afloop van deze interessante rondleiding stond een verfrissend glas limonade te wachten. Op de terugreis werd in Montfoort in café-rest. „De Gouden Leeuw" 'n heerlijk slaatje met een kop koffie gebruikt. Alhoewel het echt de hoog ste tijd was, werd toch in Woerden nog even gestopt 'om de vroegere geestelijke adviseur pater v. Slem 'n bezoekje te brengen. Met het zin gen van het prachtige lied „Schön ist die Jugendzeit" namen de dames afscheid. Er staat nog veel op het program ma en wel 3 juni een excursie naar de Persil-fabrieken in Jutphaas, op 2 juli de traditionele uitgaansdag en op 6 augustus een excursie naar de fabrieken van De Gruyter in Den Bosch. LEIDERDORP INGEBRUIKNAME NIEUWE R.K. KLEUTERSCHOOL Zoals bekend, is het gebouw waar de R.K. kleuterschool ondergebracht in een dusdanige staat, dat men daar zo gauw mogelijk vandaan wil. Daarom zal. hoewel de nieuwe R.K. kleuterschool aan de Mauritssingel nog niet geheel is voltooid, deze a.s. maandag in gebruik worden geno men. Voorlopig zal de school alleen worden ingezegend en wanneer de school geheel is voltooid en ingericht hetgeen vermoedelijk tegen het be gin van het nieuwe schooljaar zal zijn, wordt de school officieel ge opend. De KVP afdeling Voorschoten be legde in het Bondsgebonw een voor lichtingsavond. De afdeling wilde de leden en belangstellenden voorlich ting geven over de komende alge mene bijstandswet, een wet tot stand gekomen in 1963 die in 1965 in werking zal treden. Deze wet, die mede een belangrijke grondslag biedt voor het voeden van een modern so ciaal en maatschappelijk beleid, werd door de inleider van deze avond de heer A. A. van Delft, lid van de com missie „Vrouw en Partij" van de KVP toegelicht, terwijl wethouder G. Schrama een nadere toelichting gaf op de concrete mogelijkheden van deze nieuwe wettelijke regeling. De heer Van Delft gaf eerst een historisch overzicht van de tot stand- koming en de groei naar deze wet. Armenzorg was eertijds zorg van de kerk, de taak van de diakeniën, in de middeleeuwen namen ook parti culieren dit werk ter uitvoering en pas bij de komst van het humanisme ging ook de overheid de zorg voor de armen behartigen. In 1958 was het zover dat 85% door de overheid werd verzorgd en 15% door de kerk genootschappen. De nieuwe wet gaat ervan uit, dat de overheid een rechts plicht heeft tot financiële bijstand. Deze bijstand dient niet beperkt te blijven tot de noodzakelijke kosten van het bestaan. De wet wordt wel iswaar door de gemeentelijke over heid uitgevoerd, maar er is een recht van beroep op Gedeputeerde Staten en de Kroon bij niet of onvoldoende verlenen van bijstand. De mogelijk heden tot verhaal op verwanten zijn verder ingeperkt. De voorafgaande verwijzing naar kerkelijke en of par ticuliere instellingen van armenzorg is vervallen. Eertijds is bij de vast stelling van „De rechten van de mens" bepaalt, dat eenieder recht heeft op maatschappelijke zekerheid. Uitvoerig ging spreker in op de eigentijdse caritas, want, zo zegt men, er blijft nog ruimte voor de kerken voor de beoefening van de caritas. De geldzorg en de geldvoorziening van armbesturen, Vincentiusvereni ging en, diaconiën etc. zal beperkt worden, doch de nieuwe wet laat ruimte voor deze instellingen. Wethouder G. Schrama kon veel concreets vertellen over de uitvoe ring van deze wet. De gemeente wordt bij de uitvoering van deze wet bijgestaan door een adviescommissie die bestaat uit personen, die voort komen uit armbestuur, diaconie en andere instellingen van armenzorg. In Voorschoten is altijd een progres sief sociaal beleid gevoerd. De nor men zijn altijd aangepast en ook bij de inwerkingtreding van de nieuwe algemene bijstandswet zal de gemeen te een verantwoord sociaal beleid voeren. Hoe alles in de praktijk zal verlopen is nog niet te zeggen, maar voor elke nood, die financieel is op te lossen, zal een modus gevonden moeten worden. Na de inleiding werden door vele aanwezigen vragen gesteld, die over het algemeen tot tevredenheid wer den beantwoord. H. SCHUURMAN VOLGT C. PLOMP ALS KVP-RAADSLID OP De heer C. G. L. Plomp, raadslid van de KVP-fractie in de gemeente Voorschoten heeft wegens het aan vaarden van een betrekking elders zijn functie als raadslid moei:en neer leggen. Drs. J. R. Eysink Smeets was de volgende op de ranglijst, doch na lang beraad heeft deze besloten de functie niet te aanvaarden, gezien het vele werk dat hij al moet ver richten voor zijn maatschappelijke betrekking. De heer Plomp wordt nu opgevolgd door de heer H F. C. Schuurman, die zich bereid verklaard heefi het raadslidmaatschap te aan vaarden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 mei, Kaas Aange voerd 8 partijen Goudse kaas. Note ringen: extra kwal. tot 2.75;; le kw 2.65-2 70. Handel matig. N.B M.i.v 29 mei a.s. wordt de kaasmarkt weer gehouden op het Kaasmarktterrein, aanvang 8.30 uur Vee Fokstieren: aanvoer 25, prij zen 700-1200 per stuk, handel rustig; melkkoeien: 50, 925-1235-1400, rus tig; vare koeien: 45, 800-1050-1350. tamelijk; pinken: 15, 375-625, kalm; graskalveren: 105, 00-3 50-3 80, ta melijk; nuchtere kalveren' 40, 1 30- 1.60 per kg. lev. gew., 90 140 p stuk matig; vette schapen: 80, 100 120-135. goed; fokschapen: 30, rustig; idem met 1 lam: 180-250, met 0 lammeren 260-325; vette lammeren: 358. 125- 155-170, goed; varkens (zeugen) 36; drachtige zeugen: 400 500, redelijk; schrammen: 90. 105-125 redelijk: big gen: 400, 65-75-85, redelijk; paarden: 2; geiten: 13: zuig- en weidelamme ren: 1160; zuiglammeren: 120-140, matig; weidelammeren: 90-125, goed; Texelse lammeren: 425, 95-130, ta melijk. Totale aanvoer. 3054. M.i.v. 1 juni mogen er op de Leidse Veemarkt alleen runderen worden aangevoerd met een verklaring waar op stempel van abortus bang. HAAGSE RECHTBANK TAXI-CHAUFFEUR ISAM VOORRANG „Maar denk erom, ook op een plein gelden verkeers- en voorrangsregels" zo waarschuwde de president der Haagse rechtbank een taxichauffeur uit Leiden die in hoger beroep van 'n veroordeling door de kantonrechter zich had te verantwoorden, omdat hij schuldig zou zyn aan een aanrijding op het Stationsplein in Leiden. De botsing vond plaats met een les auto, doch het bleek moeilijk na te gaan wie de schuld trof. Want ver dachte was van zijn standplaats gere den en probeerde voor de lesauto heen te komen, waarvan de leerling bestuurster niet remde. De officier van justitie wees erop, dat bij wegrijden van een standplaats geen sprake is van voorrang, doch anderzijds stelde hij dat naar is ge bleken, de autobestuurster pas na viermaal examen voor haar rijbewijs was geslaagd en dus ook niet bepaald goed in het rijden was. Wegens onvoldoende bewijs, eiste de officier vrijspraak. Vonnis op 4 juni. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) PLAATSELIJK EEN BUI Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Zwak ke tot matige wind in hoofd zaak tussen oost en zuid. Onge veer dezelfde temperaturen als vandaag. PAUZE REIS-ONTMOETING Het is weinigen aan te raden op onze wijze onwijze vakantie te hou den. In luttele dagen rennen we land-in, land-uit. In een week op reis hebben we dan een mêand be leefd. De stormram ging deze keer door uitsluitend katholieke landen. In al de steden, stadjes en dorpen traden we 's morgens, 's middags en 's avonds de stille kerken in. Niet uit vroomheid maar uit toeristische nieuwsgierigheid. En overal wiebelde er een godsvlammetje, als een vonk van die zonnewarmte, waarvan d.e christelijke gemeenschap leeft en ademt. Het werd een herhaling van de Paasmorgen. Je zou in Clermont- Ferrand kunnen zeggen: .Heer, was U vanmorgen ook niet in Susa?" Want ook de reizigers anno 1964 ont moeten de Verrezene onverwacht overal! PUZZEL No. 518. Horizontaal: 1. zekere bouwstijl, 5 bout van een varken, 8. de heilige stier der oude Egyptena- ren, 10. voorzetsel. 11. lidwoord (Fr.), 13. teken, 15. deel van een ontkenning (Fr.), 17. punthoed, 19. stand, 21. zonder (Lat 22. bloem, 24. na dato (afk.). 25. onbep. voor- naamw., 27. voegwoord (Fr.), 29. voorzetsel, 31. part. 33 voorvoegsel, 34. welriekende gomhars Vertikaal: 1. schel, 2. deel van de mast 3. gemalin van Saturnus, 4 deel van het gebit, 6, meisjesnaam, 7. kreupele, 9. gebloemd katoen, 12. zoon van Seth, 14. ontkenning (Duits), 16 plaats in Italië ten Z. van Padua, 18 einde. 19 verstoteling. 20. zwemvogel, 23. gordel. 26 lopend touw tot het inkorten der zeilen, 28. gesloten, 30. onbekende, 32. ledger (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 517. Horizontaal: 1. Uden, 4. hop. 6. ben, 7. pet. 9. bn, 10. wit, 11. me. 12. til, 13. dol 14. raak, 16. roem, 17. gas 18 Poot, 19. er, 20. Noor. 22. leem, 23. ha, 24. teen, 25. Sem. Vertikaal: 1. Ubbergen, 2. den, 3. en 4. het, 5. Ot, 7. pil 8. helm, 10. wik, 11. moet, 12. tas, 13 door, 15. aar, 16. room, 18. poen, 20. nee, 21. kam, 22. le, 23. hé. PUNT

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4