SEE1 JONGEN BU WARMOND l IN KAAG VERDRONKEN 't is weer tijd voor §1 VANDAAG: 60 JAAR BRUIDSPAAR HENSING-PARLEVLIET TE LEIDEN COTTON STRETCH ANKLETS 295 Elders nog vier verdrinkingsgevallen HOOFDPIJNPOEDERS BABY GESTIKT DINSDAG 19 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 elke woensdag Jongensmarkt 2 paren verkoop Speciaal verlaagde J.M. prijs schoenmaat 27-34 1 7S per paar I. kleine stijging per maat (Advertentie). Omstanders honden niet zwemmen Uiltter naar «1 la waar tijd voor North State", met da Outch Swing Collega Band 0.1* Peter Schilperoort via Radio Veronica-za. 11.15, zo. 10.30, di. 19.00, do. 18.45 u. Velen hebben op Eerste Pinksterdag de verkoeling van het water opgezocht. Het heeft vooral de strandpolitie handenvol werk be zorgd. Op verschillende plaatsen konden zwemmers maar ternau wernood worden gered. Twee kinderen en twee jongens zijn ver dronken. Een tragisch toneel speelde zich op Eerste Pinksterdag af aan de oever van de Kagerplassen, nabij Warmond. Hier is een 18-jarige inwoner van Steenbergen, H. A. M. Lapien, vedronken- De jongeman bracht samen met zijn vriend en diens ouders de Pinksterdagen door op een camping. Hoewel hij niet kon zwem men, sprong hij 's avonds om vijf uur in het koude water van de Kaag. Op ongeveer twaalf meter van de oever zonk hij plotseling weg. Zijn vriend en diens^ouders, die het ongeval zagen gebeuren, maar de zwemkunst ook niet machtig waren, sloegen onmiddellijk alarm. Met een roeiboot voeren zij naar de plaats waar zij de jon geman hadden zien verdwijnen, om hem, zodra hij boven zou ko men te redden. De drenkeling kwam echter niet meer boven. Eerst ongeveer tien minuten na de verdwijning van de jongen gingen de eerste redders te water. Het was toen al te laat De rijkspolitie te water heeft het stoffelijk overschot enige uren laten opgedregd. Voor het strand van Kamperland bij Kortgene zijn zondag voormiddag twee kinderen van de familie Grosart uit Moers in Duitsland, die de Pink sterdagen in een camping doorbrach ten, verdronken. De zevenjarige Karl en zijn tienjarig zusje Ingrid liepen bij la&g water de zee in op een ppnt waar deze plotseling zeer diep wordt. KRAANEILAND AANGEVAREN Het kraaneiland „Lepelaar", dat voor de bouw van de pieren voor de nieuwe haveningang in het Noord zeekanaal bij IJmuiden bij de werf Gusto in Schiedam is vervaardigd en vanavond naar IJmuiden zou worden gesleept, is in de afgelopen nacht door de binnenlopende EYanse tanker „Am- phiope" aangevaren en ernstig be schadigd. De Franse tanker kreeg een flinke scheur in de voorsteven, maar kon op eigen kracht de Waalhaven bereiken. Omtrent de omvang van de schade aan het kraaneiland kon men van morgen vroeg op de werf nog geen mededelingen doen, omdat men eerst een onderzoek wil instellen. Hieraan zal worden deelgenomen door experts van rijkswaterstaat, die sinds vrijdag middag officieel eigenaar van de „Le pelaar" is. Een Belgische sportvisser slaagde er in het meisje op het droge te bren gen, maar kunstmatige ademhaling hielp niet meer. Naar het lijkje van het jongetje wordt nog gezocht. In het Volkerak nabij Dintelsas verdronk omstreeks dezelfde tijd de 18-jarige jongeman D. Kessel uit Oudenbosch, waarschijnlijk doordat hij kramp heeft gekregen. Hij was met twee vrienden aan het zwem men. Het lijk is nog niet gevonden. IN NIEUWE WATERWEG De 26-jarige ongehuwde B. A. L. V. uit Schiedam is gisteren in de Nieu we Waterweg ter hoogte van Maas sluis verdronken. B.A.L.V., die de zwemkunst wel meester was, waagde zich te ver in de Waterweg. Hij werd ongeveer 75 meter door de stroom meegesleurd en verdween onder wa ter. Het lijk is nog niet gevonden. Vervolg van pagina 1. FRONTALE BOTSING Op de morgen van Eerste Pink sterdag, omstreeks negen uur, heeft een auto-ongeluk op de weg Middel burgBergen op Zoom het leven ge- eist van de 42-jarige heer J. van der M. uit Vlissingen. Zijn auto werd frontaal geraakt door een uit tegen overgestelde kant komende auto. De echtgenote van de heer Van der M. en de drie inzittenden van de an dere auto werden zwaar gewond. De ze auto werd bestuurd door de heer J. van der B. uit Rotterdam. In zijn gezelschap bevonden zich zijn echt genote en een inwoner van Amster dam. De vier gewonden werden over gebracht naar het Algemeen Burger gasthuis te Bergen op Zoom. Twee kinderen van het echtpaar Van der M. liepen lichte verwondin gen op. Een Belgische arts die toevallig in de nabijheid was, heeft eerste hulp verleend. Zijn taak is later overgeno men door een groep geneeskundig personeel van de vliegbasis Woens- drecht. Het ongeluk had tot gevolg dat het drukke verkeer over deze rijksweg ongeveer een uur lang gestremd is geweest. JONGETJE OVERREDEN Het vijfjarige jongetje Michel van de Pasch is zondagmiddag in zijn woonplaats in Boxtel door een auto overreden, toen het op zijn fietsje on verhoeds de rijweg overstak. Het kind werd zwaar gewond opgenomen in het ziekenhuis te Boxtel waar het ongeveer een uur later is overleden. ZOETERMEER DSOLenig en Snel Onder ide ale weeromstandigheden is het DSO gelukt een overwinning te behalen op Lenig en Snel. Hoewel DSO na de aftrap door Lenig en Snel direct het initiatief in handen nam, wist het de haar opgelegde kansen aanvankelijk niet te benutten. Totdat in de 24e mi nuut tijdens een aanval opgebouwd uit het midden, de bal terecht kwam bij H. Oudshoorn, die goed voorzette, waarna de bal via de benen van Zwarteveld in het doel belandde 1 0. In de 39e minuut was het weer Zwarteveld, die met een prachtige kopstoot de bal over de keeper heen in het net liet verdwijnen. Na de rust een goed aanvallend Lenig en Snel, dat probeerde de achterstand te verkleinen. Bijna werd hun ide aal verwerkelijkt, toen keeper De Vries gepasseerd werd, maar C. Rien- tjes wist de bal vakkundig van de doellijn weg te werken. Een half uur na rust wist DSO zijn voorsprong zelfs te vergroten dank zij H. Ouds hoorn, en hoe hardnekkig Lenig en Snel opk volhield, het mocht niet ba ten. Toen scheidsrechter Van Vliet afblies, kon DSO zich verheugen over een 30 voorsprong, waarmee het twee zeer kostbare puntjes be haald had. De 23-jarige J. V. D., die bekend heeft zich in de afgelopen tijd in Amsterdam-Noord aan meer dan 15 insluipingen te hebben schuldig ge maakt, is zondagochtend gearres teerd. Hij liep tegen de lamp toen hy in een woning in de Wielewaal straat was binnengedrongen. De be woners die hem ontdekten, joegen de insluiper op de vlucht. In de Kie vitsstraat kon hy op aanwijzing van de vrouw des huizes worden gegre pen. Het totaal van de door hem ontvreemde bedragen, meestal af komstig uit spaarpotten, wordt ge schat op ongeveer duizend gulden. Een Oostduits meisje is er zon dagavond in geslaagd op de fiets naar West-Duitsland te vluchten. Toen de Oostduitse grenswacht haar zagen losten zij tenminste 20 scho ten op de vluchtelinge zonder haar evenwel te treffen. Jacqueline Kennedy krijgt een extra-uitkering van 25.000 dollar voor het beantwoorden van de brieven met sympathiebetuigingenHet con gres heeft eerder dit jaar mevrouw Kennedy al 50.000 dollar voor de be strijding van de onkosten verleend. Volgens de commissie ontvangt zy nog zevenhonderd brieven per dag. PER ETUI VAN 6 EN 12 (Ad verleid. KEUKENHOF WOENSDAG DICHT Het bestuur van „Keukenhof" heeft besloten woensdag 20 mei a.s. de bloemententoonstelling te Lisse defi nitief voor dit jaar te sluiten. Men acht het risico, dat de bloemen met het zomerse weer snel verwelken, nu te groot geworden. Naar schatting heeft de tentoonstelling dit jaar pl.m. 700 duizend bezoekers getrokken, hetgeen rond 50 duizend meer is dan in het topjaar 1962. ACHTEROVER GEVALLEN Zondagmiddag is de 68-jarige we duwe M. Hoogeveen-Van der Werf op de Scheveningse weg hoek Adri- aan Goekooplaan in haar woonplaats Den Haag toen zij in een tram wilde stappen achterover gevallen en door een taxi overreden. Terwijl zijn naar de Ursula Kliniek werd vervoerd, is zy overleden. Paus Paulus naar Philippijnen uitgenodigd President Macapagal van de Phi- lippynen heeft Paus Paulus uitgeno digd volgend jaar op bezoek te ko men ter gelegenheid van het feit, dat het dan 400 jaar geleden zal zijn dat in Azië met de prediking van het christendom werd begonnen. Voordat hij de uitnodiging deed heeft de president overleg gepleegd met de Philippijnse kardinaal Rufino Santos. OP LINKER WEGHELFT Op de Amersfoortseweg onder Apeldoorn is gistermiddag de 26-ja rige S. Jansen uit Ede dodelijk ge wond bij een auto-ongeluk. Het on geluk gebeurde toen een busje, waar in zes volwassenen en zes kinderen zaten en dat bestuurd werd door de 29-jarige D. J. uit Ede plotseling moest uitwijken. De auto van de heer J. kwam op de linkerweghelft terecht en botste te gen een boom. De zes kinderen lie pen schaaf- en snij wonden op, ter wijl mevr. P. H. J. uit Ede vrij ern stig werd gewond. De heer E. J. werd overgebracht naar een ziekenhuis in Apeldoorn, waar hij nog dezelfde dag overleed. Met sprong uit cel naar ziekenhuis Een achttienjarige stalknecht, die in Nijmegen een 52-jarige man had beroofd, heeft zich tijdens de Pink sterdagen aan insluiting in een cel trachten te onttrekken, door uit het gesloten venster van de rechercheka mer te springen. Hij bleef zeven me ter lager met ernstige beschadigingen aan de rugwervels op het trottoir lig gen. De stalknecht was aangehouden na dat hij na cafébezoek een oudere man had aangeboden hem naar huis te brengen, doch hem onderweg had overvallen en een portemonnaie met zestig gulden afhandig had gemaakt. Vorige week woensdag was de stal knecht ontslagen uit de gevangenis, waar hij een straf had uitgezeten we gens het beroven van een oude vrouw en een invalide man. De 5 maanden oude baby Andre Gerard Stel is vrijdagmiddag ten huize van een tante in Den Haag, vermoedelijk door verstikking om het leven gekomen. Het jongetje werd, op de buik liggend dood in de wieg aangetroffen. Pogingen de levensgeesten weer op te wekken hadden geen resultaat. De ouders hadden het kindje wegens afwezigheid bij de tante onderge bracht. ONGELUK MET RAKET IN FLORIDA De Amerikaanseluchtmacht heeft meegedeeld, dat maandag op de luchtmachtbasis Tundall in Florida bij het ontploffen van een kleine raket drie mensen gedood zijn en acht gewond. Het ongeluk gebeurde toen de raket werd gereedgemaakt om afgevuurd te worden. Staatssecretaris Pacelli schreef „Mit brennender Sorge" De bekende encycliek „Mit bren nender Sorge", waarmee paus Pius XI in 19Ö7 het nationaal-socialisme veroordeelde, is wel ondertekend door deze paus, maar grotendeels ge schreven door zijn staatssecretaris, kadinaal Pacelli, de latere Pius XH. Het bewijs daarvoor leverde dezer dagen het Italiaanse tijdschrift „Con- cetezza dat - met behulp van het Vaticaans achief - fotocopieën publi ceerde van de ontwerpen voor de encycliek. Deze ontwerpen bleken in aanzienlijke mate in het hand schrift van kardinaal Paoelli bewerkt te zijn. Deze bewerking betrof niet de woordkeus, maar wezenlijke aan vullingen en verbeteringen. Sportieve geste Naar wij vernemen zal de kam- pioensploeg van het Chr. Lyceum Leiden op zaterdag 23 mei a.s. niet vertegenwoordigen in het interstedelijk schoolkorfb altoe r - nooi, waaraan eveneens de win naars van de schoolkorfbaltoer- nooien te Den Haag en Dordrecht zullen deelnemen. Enige spelers uit de Chr. Lyceumploeg moeten zaterdagmiddag a.s. namelijk in hun club uitkomen voor de CKB- competitie en moeten dus verstek laten gaan. Daar door het in schakelen van reserves de Leidse vertegenwoordiging ernstig ver zwakt zou worden heeft het Chr. Lyceum van de deelname aan ge- noemd toernooi afgezien en zal de Prof. van der Leeuw Ulo (tweede prijswinnaar) Lelden mogen ver tegenwoordigen. Overigens verdient het Chr. Lyceum, dat dit besluit in het be lang van de Leidse vertegenwoor diging nam, hiervoor ongetwijfeld een ere-saluut! Het interstedelijk toernooi zal zaterdagmiddag a.s. om 14.30 uur op de korfbalvelden aan de Zoe- terwoudsesingel worden gehou den. Het is groot feest vandaag in het gezellige huisje Prinsenstraat 52 te Leiden, waar de heer en mevrouw Dirk Hensing (82) en Jacoba Hen- singParlevliet (85) hun 60-jarige huwelijksfeest vieren. Het huis, waarin deze feestelijke viering mag plaats vinden is tevens het huis ge weest waar de heer Hensing zijn kinderjaren heeft doorgebracht. Hij mag dus met een kleine variant op het woord van Napoleon zeggen: dat de tientallen jaren historie van de muren van zijn vertrouwde geboor tehuis op hem neerzien. De kleinkinderen, twintig in getal, kwamen hen vandaag in de loop van de dag opzoeken, dikwijls ook ver gezeld van de achterkleinkinderen, die ook al weer in aantal groeien en waarvan er thans zestien het levens licht hebben aanschouwd. Gisteren tweede Pinksterdag zyn de vijf kin deren op bezoek geweest. Helaas moest een kind van het zestal uit het gezin HensingParlevliet ontbreken, omdat een zoon drie jaar geleden om gekomen is bij een verkeersongeluk. De kerkelijke viering vond plaats in de parochiekerk van het echtpaar sinds jaar en dag: de Herensingel- kerk, waar ter ere van het bruids paar de plechtige Hoogmis werd op gedragen, waarna ook de huwelijks zegen werd gegeven. De bruidegom heeft van zijn 13e tot zijn 65e jaar gearbeid als voor werker bij de Koninklijke Grofsme derij te Leiden, waar tweemaal een jubileum is gevierd. Het is inmiddels ook al weer jaren geleden, dat hij wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid nam. Het is verheugend, dat de heer en mevrouw J'ensing, beiden hun leeftijd in aanmerking genomen, nog een goede gezondheid genieten. Zij zullen echter wel aan het einde van deze week hun vertrouwde* huisje verlaten en hun intrek nemen in het Bejaardentehuis St. Jozef te Alphen aan den Rijn. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat Leidens eerste burger vergezeld van zijn echtgenote dinsdag jl. het diamanten paar met een bezoek heeft vereerd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3