VOOR AAN DE RADIO ZOETERMEER NAM AFSCHEID VAN GEMEENTESECRETARIS F. HERMSEN Haags gerechtshof ZATERDAG 16 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Hor. 1. zangstem, 4. madeliefje (ZH), 10. papegaai in N. Zeeland, 13. tegen, 15. ketting, 16. korf, 17. bekoorlijk gelegen, 19. maand van het jaar, 20. peilstift, 21. beneden, 23. meisjes naam, 25. telwoord, 26. oorlogsgod, 28. afnemend getij, 29. gem. in Gel- derl., 31. trek met een pen, 32. munt in Nederl. (afk), 33. zot, 35. munt in Perzië, 37. spitse bek van een vogel, 38. strijdperk, 39. vis, 40. treurspel, 41. kledingstuk, 42. verhindering, 44. kippenloop, 45. voegwoord, 46. teken, 48. ovenkrabber, 51. scheik. element (afk), 52. ongaarne, 54. vette vloei stof, 56. kweker, 57. volk, 59. inlandse naam van Buitenzorg, 60. deel van 't oor, 62. zwarte, 64. stad in Frankrijk, 65. gem. in Gelder!., 67. myth, figuur, 68. voertuig, 69. grondlegger van de leer der gelaatkunde, 70. keurig. Vert. 1. soort café, 2. bijrivier van de Tiber, 3. rang, 5. maanstand, 6. dfeel van een auto. 7. stok met voettrede, 8. uitroep, 9. telwoord (Fr), 10. vis- korf met deksel, 11. einde, 12. vaar wel, 14. zijrivier v. d. Loire, 16. soort van kers, 18. keukengerei, 20. vrouw van Abraham, 22. overschot, 23. he mellichaam, 24. heilige stad in Voor- Indië, 27. bergland op het Balkan- schiereiland, ongenummerd hokje: adellijke titel, 30. hoog bouwwerk, 31. munitie voor de jacht, 32. oude vlak temaat, 34. latwerk, 36. insekteneter, 37. zot, 42. drank, 43. klank, 46. 1 der 7 wijzen van Griekenland, 47. zijtak v. d. Fulda, 49. aanloop, 50. naam of opschrift van een boek, 52. zwarte, 53. stad in N. Brab., 55s vertrouwe lijk, 56. ambtskleed, 58. plaats in Zee land, 59. grap, 60. vreemde munt, 61. Europeaan, 63. knaagdier, 65. uitroep, 66. lidwoord (Fr). OPLOSSING VORIGE WEEK Hor. 1. eb, 3. Florida, 9. V. E., 11. era, 13. aroma, 14. ben, 15. mare, 17. den, 18. aard, 19. natie, 21. eerst, 23. ed, 24. en, 26. li, 27. r. o., 29. maan, 31. KWESTIE OVER ƒ23.000.—. Had de 50-jarige vertegenwoordi ger uit Leiden, die zich voor het Haag se gerechtshof had te verantwoorden, een valse handtekening geplaatst on der een kwitantie, waarin hij zich zelf kwiteerde van een schuld van 23.000 jegens zijn vroegere werk gever? De proc.-generaal wilde dat in het midden laten, doch wel stond voor hem vast, dat verdachte gebruik had gemaakt van een valse kwitantie, die als echt bewijsstuk aan de rech ter was overgelegd tijdens de be handeling der faillissementsaanvrage tegen verdachte. Door overleggen van de kwitantie zou dat faillissement niet doorgaan, zo meende verdachte. De rechtbank had de vertegen woordiger veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en op grond van het rapport van de psychiater, voor waardelijk ter beschikking stellen van de regering. Van dit vonnis kwam verdachte in hoger beroep; hij ontkende de ten laste gelegde feiten en beweerde, dat de handtekening werkelijk van zijn vroegere werkgever was. Die zou hem de schuld hebben kwijt gescholden, omdat verdachte op de hoogte zou zijn van malafide praktijken door de werkgever toegepast. Laatstgenoemde ontkende zulks evenwel en verklaarde in geen geval een handtekening op de kwitantie te hebben gezet. Verdachte was daar ter terechtzit ting plotseling mee voor de dag ge komen. De president wees er op, dat ver dachte reeds herhaaldelijk is ver oordeeld, ook tot zware straffen. De reclassering, die verdachte een „ondoorgrondelijk persoon" noemde, zag weinig heil in hem. De proc.-generaal constateerde, dat verdachte tracht door allerlei bijza ken, de aandacht van de hoofdzaak af te leiden. Verdachte zat in grote financiële moeilijkheden en wilde zijn faillissementsaanvrage voorkomen. HU had dus alle reden een dergelijke kwitantie te tonen. De eis luidde dan ook de beves tiging van het vonnis der rechtbank. De verdediger, mr. W. B. H. A Hes- kes, achtte het bewijs in deze zaak niet geleverd en bepleitte vrijspraak en subs clementie. Arrest op 29 mei. Let, 33. adem, 35. la, 36. oever, 38. ik, 39. Rome, 40. leen, 41. ho, 42. Adèle, 44. as, 46. Kant, 48. sté, 49. kram, 51. ma, 5Q,. on, 54. do, 55. nd, 56. santé, 59. beemd, 61. stag, 62. nee, 64. Turk, 66. lis, 67. edele, 69. dar, 70. Ag, 71. pienter, 72. k.o. Vert 1. Eem, 2. brandal, 4. la, 5. orde, 6. roe, 7. imme, 8. Da, 9. vertrek, 10. end, 12. ara, 14. bas, 16. eten, 18. aria, 20. in, 22. el, 23. em, 25. lev, 28. om, 30. Aaron, 31. Leeds, 32. telle, 34. di nar, 36. oma, 37. ree, 41. haastig, 43. ets, 45. sandrak, 46. km, 47. tong, 49. koet, 50. mi, 53. N. T., 54. de, 57. aas, 58. ende, 59. belt, 60. mud, 61. sla, 63. een, 65. Kro, 67. ei, 68. Ee. EVEN NAKAARTEN Een verrassende wending in de strijd Leiden-Omgeving! Vorige week leek de omgeving definitief verslagen, deze week schijnt het tegengestelde het geval: Leiden is, populair gezegd, „nergens"! Wat kunnen vier Leide- naars beginnen tegen zes omgevin- gers? Niets, dat is duidelijk. Het is ook duidelijk, dat de prijs deze keer een reis naar buiten de stadsmuren zal moeten maken. B. J. Blom, Simon van Capelweg 13E, Noorden. TWEEDAAGSE BEDEVAART NAAR BANNEUX Op zaterdag 6 en zondag 7 juni a.s. wordt vanuit het bisdom Rotterdam weer een tweedaagse bedevaart ge organiseerd naar O.L. Vrouw van Banneux in de Belgische Ardennen. De bussen vertrekken op'zaterdag middag rond twaalf uur vanuit Lei den, Den Haag, Delft, Noordwijk, Gouda en Rotterdam. Pelgrims uit de omliggende ge meenten kunnen zich hierby aan sluiten. Op de heenreis wordt een bezoek gebracht aan de Abdij van Berne te Heeswijk in N.-B., waar de pelgrims een H. Mis in de Abdijkerk zullen bijwonen. Te Banneux wonen de pelgrims des zondags een H. Mis bij, des middags de zegening van de zieken met het H. Sacrament, Bidweg naar de Bron. Zondagavond keren de pelgrims weer terug. Prijs voor deelname bedraagt 26,50 per persoon (verzorging inbegrepen). Opgave en nadere inlichtingen die nen te geschieden bij het Diocesaan Banneuxsecretariaat, Delfhlandstraat 69, Nootdorp Z.H. of bij de volgen de adressen: Leiden: Mevr. Creyghton, Wiardi Beckmanstraat 29, tel. 22917; Mej. v. Teylingen, Nieuwe Rijn 109a, telef. 31991; Mevr. Wisse, Haarlemmerstr. 224,'tel. 26755. Bodegraven: mej. Lelieveld, Wil- helminastraat 67, tel. 2568. Alphen a. d. Rijn: Pastoor Koene, J. P. Coenlaan 35, tel. 4017. Hazerswoude: Mevrouw Rietveld, Dorpsstraat 198, tel. 163; Mevrouw Wassing, Groenestein 4, tel. 612; Mej. A. Captein, Rijndijk 237; Mej. Hel- ting. P. C. Hooftstraat 1. Hoogmade: Mevr. v. d. Star, Kerk straat 58, tel. 410. Langeraar: Mevr. Volgering, Lan- geraarseweg 169. Leimuiden: Mevr. Straathof, Vrie- sekoop 12. Meye Zegveld: R.K. Pastorie, Meye 125. Nieuwkoop: Mevr. Verstege, Vij verhof 16. Noorden: Mevr. Voorn. Lagemeent- weg 20, tel. 248. Oud-Ade: Mevr. Ponsioen, Leidse- weg 10, tel. 314. Roelof arendsveen: Mevr. v. Rijn, Noordkade 4, tel. 551. Woubrugge: H. v. d. Meer, Ader- weg 7, tel. 579. Rijnsaterswoude: Mevr. v. Wierin- gen, Herenweg 77, tel. 196. Rijpwetering: Mevr. Straathof, Past. v. d. Plaatstraat 77, tel. 253. Stomp wijk: Hr. Hilgersom, Dr. van Noortstraat 84, tel. 3304. Zoeterwoude: Mevr. v. Leeuwen, Noord-Aa 2, tel. 277. NIEUWKOOP Duivensport P.V. „De Vooruit gang" te Nieuwkoop hield een wed vlucht vanaf St. Ghislain, afstand 202 km., duiven gelost om 8 uur, aan komst le duif 10.23 uur. C. Verduin 1, 7, 9; Oosterman 2, 12, 15; J. Tijs terman 3, 4, 16; J. Verhagen 5; P. Groenenveld 6, 8,-11; H. Tuithof 10, 25, 33. Steeds op de bres voor belangen van Zoetermeer Op hartelijke wijze heeft de ge meente Zoetermeer gisteren afscheid genomen van de gemeentesecretaris, de heer F. J. Hermsen, die met in gang van heden benoemd is tot bur gemeester van Eibergen. Deze be noeming is niet alleen een eervolle promotie voor de heer Hermsen, maar mede een zeer eervolle reha bilitatie voor de verdachtmakingen, die zich rond deze functionaris heb ben afgespeeld. De raad van Zoeter meer was gisteravond in een buiten gewone zitting bijeengekomen om afscheid te nemen van haar eminen te secretaris. Naast zijn echtgenote werd deze buitengewone zitting bij gewoond door zijn familieleden, vrienden, bekenden en de beide wet houders en gemeentesecretaris van Eibergen. Wethouder J. Kentgens, die met vakantie is en de beide ver tegenwoordigers van lijst 8, de heren J. Duinisveld en J. Zonderop waren met kennisgeving niet aanwezig. Nadat de raad besloten had op de meest eervolle wijze ontslag te ver lenen aan de scheidende functionaris onder dankzegging voor de vele door hem op buitengewone wijze verleen de werkzaamheden richtte burge meester H. G. I. baron van Tuyll van Serooskerken het woord tot de heer Hermsen. Spr. feliciteerde hem met zijn benoeming tot burgemeester tot een van de mooiste plaatsen van Ne derland, het landelijke Eibergen met rond 15.000 inwoners. In deze ge meente, met zijn eigen problemen, wordt veel van u verwacht, aldus burgemeester Van Tuyll. OP DE BRES Spr. herinnerde aan het vele werk, dat door de heer Hermsen was ver zet in het belang van Zoetermeer, vooral in de moeilijke jaren, toen de zelfstandigheid van Zoetermeer ver loren dreigde te gaan. U hebt pal ge staan voor de belangen van Zoeter meer in de meest kritieke ogenblik ken. Spr. had in de vier maanden van zijn burgemeesterschap veel steun ontvangen van zijn kundige secretaris. Spr. betrok in zijn dank woord ook mevr. Hermsen, die haar echtgenoot dikwijls tot laat in de nacht had moeten afstaan voor de belangen van Zoetermeer. Namens de gemeente bood spreker een stereofonische platenwisselaai; aan. Wethouder J. van 't Hoff sprekend namens de drie wethouders herinnerde er aan, dat de heer Hermsen tijdens de ziekten van oud burgemeester mr. N. Vereiède, de man is geweest, die de uitbreiding van Zoetermeer, eerst tot 40.000 en later tot 100.000 inwoners gestimu leerd heeft. De nestor van de raad, de heer G. van Leeuwen (KVP), sprak mede over de vijf spannende jaren, die Zoetermeer heeft doorgemaakt en die dank zij het voortvarende en vol houdende werk van de heer Herm sen, zo succesvol, geëindigd zijn. Na mens 11 raadsleden bood hij de heer Hermsen een fraaie schemerlamp aan. Nog werd het woord gevoerd door de heer M. van Gogh (Prot. Chr. fractie), de heer J. Rozenboom (PvdA) en de heer M. Meinsma (ge meentebelangen). Hierna was het woord aan de gemeentesecretaris, de heer F. J. Hermsen. AFSCHEID ZWAAR Hoewel de vooruitzichten prettig en aantrekkelijk zijn, vond spr. het afscheid op deze avond zwaar. Als jongste ambtenaar gekomen in 1947 had hij alle rangen van de secreta rie doorlopen en was rond 9 jaar secretaris van de gemeente geweest. Spr. vond het een eer gedurende die tijd en vooral tijdens de 9 jaren van zijn secretarisschap te hebben mogen werken in de dynamische gemeente Zoetermeer. Bijzondere dank bracht hij aan oud-burgemeester mr. N. Ver- nède, onder wiens bekwame leiding hij mocht werken. Voor de grote vrijheid, die hem gelaten werd, was hij zeer erkentelijk, omdat hij daar door de gemeente op eigen wijze had kunnen dienen. Het gemeente- personeel had hem op een speciale afscheidsavond een schrijfmachine aangeboden. Spr. was hiervoor zeer erkentelijk. DANKBAAR Spr. was burgemeester Van Tuyl zeer dankbaar voor rijn edel stand punt, dat hij ingenomen had, toen hij hem bij het begin van zijn burge meesterschap van Zoetermeer hem medegedeeld had, dat hij gesollici teerd had naar de betrekking van burgemeester van Eibergen. De sol licitatie was toen reeds in zee en spr. kon toen nog niet weten, dat Zoetermeer zo'n geweldige burge meester zou krijgen. Spr. kon begrij pen, dat het voor burgemeester Van Tuyll niet prettig was zo kort na zijn benoeming zijn Secretaris te moeten verliezen. Spr. zei met genoegen te zullen denken aan Zoetermeer en wenste Gods zegen toe aan de raad bij zijn werk voor groot-Zoetermeer. Nadat de buitengewone zitting van de raad besloten was werd aan de heer en mevr. Hermsen een receptie aangeboden in 't Trefpunt. In de fraaie versierde zaal kwamen zeer velen de nieuwe burgemeester van Eibergen en zijh echtgenote geluk wensen aanbieden. LEIDSCHENDAM KLEUTER OVERLIJDT AAN BRANDWONDEN In het St. Elisabeth-ziekenhuis in Leiden is gisteren de l'/i jaar oude Jantje Hoogweg uit Leidschendam overleden. Hij had in zijn ouderlijk huis een pot hete thee over zich heen gekregen. Nieuw wijkgebouw Groene Kruis Gisteren heeft burgemeester Ban ning de openingsplechtigheid ver richt van het nieuwe moderne wijk gebouw voor het Groene Kruis. Door overhandiging van de akte van over dracht betreffende de grond, welke de gemeente voor een symbolisch bedrag aan de vereniging heeft ver kocht, heeft de burgemeester te ken nen willen geven, dat het Groene Kruis nu volledig in het bezit van de grond is geworden. Spr. gaf het bestuur daarbij in overweging zijn activiteiten waar mogelijk uit te breiden. Vervolgens sprak mevrouw J. Vonk die namens de leden o.m. een baby-snelweger aanbood waar voor de leden een bedrag van onge veer 2500 hadden bijgedragen. Mej. Hendriks sprak namens het Wit-Gele Kruis en prees de goede verstandhouding tussen het Wit- en Groene Kruis waardoor het streven is ontstaan om voor gezamenlijke rekening een wijkgebouw in Leid schendam-noord te stichten. Nadat de inspecteur van de Volks gezondheid dokter A. in 't Veld en de heer Steyling namens het hoofd bestuur van het Groene Kruisc de beste wensen voor de afdeling Leid schendam hadden uitgesproken werd het gebouw, ontwerp van architect de Neef bezichtigd. NIEUWE-WETERING ELKE AVOND DRONKEN? „Bent u elke avond zat?" zo infor meerde de Haagse politierechter bij een 21-jarige grondwerker uit Nieuw Wetering, die op 4 aug. volgens de in formaties 10-12 flesjes bier had ver zwolgen. De gevolgen lieten niet op zich wachten. Toen iemand bij een café te Nieuwveen een vrouw waar schuwde, dat haar zoon zoveel had gedronken, dat deze beter niet op een bromfiets kon gaan zitten, had ver dachte rich daarmee bemoeid. Hij maakte zich zo kwaad, dat hij een zakmes trok en daarmee de an dere man een steek in diens wang toebracht. „U mag blij zijn, dat het niet tot erger daden is gekomen", stelde de officier vast en daar stemde verdachte mee in. De rechter consta teerde dat de drank een kwade rol in het leven van verdachte speelt en dat kan kwade gevolgen hebben. De officier wilde nu nog volstaan met 150 boete en een maand gevange nisstraf waarvan twee weken voor waardelijk. De rechter veroordeelde tot 120 boete en twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk. TER AAR ONDERLINGE VERZEKERING TEGEN BRANDSCHADE*** In café Hoogendijk te Langeraar werd de jaarvergadering gehouden van de onderlinge verzekering tegen brandschade, onder voorzitterschap van de heer M. van der Weijden. Hoewel de brandschaden groter zijn geweest dan in vorige jaren kan er toch gesproken worden van een ge lukkig jaar. Want ondanks deze grotere brandschaden kon er toch aan de leden een premiereductie worden gegeven van 20%. Met ge noegen constateerde de voorzitter dat de vereniging in alle opzichten kern gezond kon worden genoemd. Periodiek aftredend waren de he ren M..J. N. v. d. Weijden, P. C. van Rijn en C. Verduin. De vergadering besloot tot herverkiezing van de af tredende heren bij acclamatie. De herbenoeming werd door allen ge accepteerd en de herkozenen ver klaarden hun mandaat opnieuw te aanvaarden. Vervolgens werd het jaarverslag van de secretaris-pen ningmeester de heer J. v. d. Kroon aan de orde gesteld. De balans en verlies- en winstrekening beliepen een totaaltelling in debet en credit, resp. 140.404,21 en 42.414,93. De brandschaden waren aanmerkelijk hoger. In 1962 bedroegen deze 5.282. In 1963 22.158.90. Deze werden voor 90% gedragen door de herverzekering en 10% voor eigen rekening. Het verzekerd bedrag per 1 januari '64 bedroeg 29.956.118. Dat is een vermeerdering ten opzich te van 1962 met 1.880.203. 213 po lissen werden in het afgelopen jaar aan een nieuwe taxatie onderwor pen. Over de laatste vijf jaren was een gemiddelde premiereductie ge geven van 20%. Over 1962 bedroeg deze reductie zelfs 30%. De herver zekering bedraagt 90%. Uit het rapport der controle-com missie bleek, dat de administratie en het beheer correct waren gevoerd. Het voorstel der commissie om de jaarstukken goed te keuren en aan de secr.-pennipgm. decharge te ver lenen vétn zijn beheer over 1963 werd met algemene stemmen aanvaard. ZOETERWOUDE E.H.B.O.-examen Voor het EHBO examen hetgeen afgenomen werd op maandag 11 mei j.l. zijn de navolgen de cursisten geslaagd. De dames J. A. Versteegen, M. Chr. C. J. W. Kort- mann; A. G. M. v. Leeuwen, A. C. M. Onderwater. C. C. W. v. Leeu wen; A. G. Pieterse; A. M. v. d. Krogt: M. M. v. d. Krogt. H. J. M. v. d. Salm; C. M. Th. v. d. Werf; M. A. Schuur, Mevr. Paardkooper-v. Die- men. De heren: Fr, A. Smits, Rr. Th. v. Rijn, Fr. H. J. M. Dortmans; Fr. W. C. M. te Riete. Afgewezen twee. Algemeen Rijksarchief kocht Leenboek van Dever Het Leenboek van Dever, dat op de tentoonstelling Dever te Lisse te zien was, is in veilige handen. De financiële toestand van de Stichting Dever liet aankoop helaas niet toe. Anderzijds was het gevaar groot, dat het boek als curiosum naar Amerika zou worden verkocht. Door bemid deling van de Stichting Dever is het nu aangekocht door 't Algemeen Rijksarchief te Den Haag. Omdat dit boven de gewone begroting ging, was hiervoor toestemming nodig van de minister van o., k. en w. Gezien de belangrijkheid van de historie van Dever (het „Huis te Lisse".) heeft de minister thans toestemming gegeven het Leenboek voor de gevraagde prijs f 2.500 aan te schaffen. (Ons Week blad). NIEUWKOOP KAV Dezer dagen hield de KAV afd. Nieuwkoop haar jaarlijkse moeder avond. De voorzitster, mevr. v. Leeu wen-Vork, kon bij haar openingswoord een 30-tal leden, de geest, adviseur pas toor van Rooyen en de voorzitster van het diocesaan bestuur, mej. D. Segboer, welkom heten. Hierna werden de moe ders toegesproken door de g.a. pastoor Van Rooyen. Vervolgens een Maria- hulde door een achttal kleine kinderen van de leden. Dit was keurig verzorgd onder leiding van mevr. v. d. Sluis- Vergeer. Door Anneke van Dam en Betsie Balvert werden enige Marialie- deren met gitaar begeleiding van An neke van Dam ten gehore gebracht en daarna declamatie door Betsie Balvert. Dit alles ter huldiging van alle moe ders der KAV. In de pauze werd koffie gepresenteerd. Na de koffie kreeg mej. Segboer het woord. Spr. gaf een duidelijke uiteen zetting over het moederschap en toonde aan dat de vrouw in haar gezin vooral in deze tijd een moeilijke taak heeft. Al met al een prachtige leerzame avond voor de leden van de KAV. Tot slot werd nog een verloting gehouden om de onkosten te dekken, welke verloting ƒ21.opbracht. Persoonlijk kam pioenschap LSB Titelhouder Westra nu door Piket verslagen In de finale om het Leids schaak kampioenschap is gisteravond de eer ste „broedermoord-ronde" gespeeld in de vorm van de partijen tussen de Philidorspelers Westra en Joop Piket en de LSG'ers mr. de Groot en Kort. De beste prestatie leverde ongetwij feld Joop Piket. Tegen de Franse ver dediging van titelhouder Westra koos hij een rustig systeem, dat wit enig positioneel voordeel verschaft. Een foutieve ruil van Westra werd door Piket uitstekend afgestraft en de zwarte stukken werden steeds ver der teruggedreven. Een fout in tijd nood verhaastte het - overigens on vermijdelijk - einde. Kort gaat aan mr. De Groot waar schijnlijk zijn eerste halve puntje ver spelen. Nadat beide spelers in de opening in het woud van Meranerva- rianten een beetje verdwaald waren, kreeg Kort goede kans op konings- aanval, maar hij moest tenslotte ge noegen nemen met 'n eindspel, waar in hij iets beter stond. Dan staat hij in de afgebroken stelling nog - hij heeft zelfs een pion meer maar het zou niettemin een verrassing zijn, als hij zijn derde achtereenvolgde winstpunt zou boeken. De partij tus sen Joop Piket en Kort, die vrijdag a.s. wordt gespeeld, zou wel eens van beslissende betekenis künnen blijken. De stand na drie ronden luidt: 1 J. C. Kort 2 pnt en 1 afg. partij; 2 J. Piket 2 pnt. 2 R. D. Westra 1 pnt; 4 mr. A. de Groot 0 pnt en 1 afg. party. De Haas kampioen 2e klas De Philidorspeler De Haas won in zijn match tegen K. W. v. d. Willek (Sassenheim) om het kampioenschap van de tweede klasse ook de tweede partij en won dus met 2-0. Hij krygt voor een jaar de hieraan verbonden wisselbeker (thans in handen van Wiebes) in zijn bezit. VOLLEYBAL MATIG SPEL VAN DEGRADATIE-KANDIDATEN De twee degradatiekandidaten uit de overgangsklasse. WS en Blokkeer, ston den gisteravond in het gymnasium te genover elkaar. Helaas hebben wi) zel den kunnen genieten van goed volley bal en met het gelijke spel konden beide teams meer dan tevreden zUn. Blokkeer startte in de eerste set veel belovend. Goed serveren en knappe aan vallen deden de balans al spoedig naar de zijde van de Rijswijkers doorslaan en na 38 en 1011 kwamen zy door een 1115 setzege op 01. In de tweede set ebde de aanvalsdrift van Blokkeer geheel weg en direct nam VVS zijh kans waar. Het werd een on bedreigde 158 setzege voor onze stad genoten. Helaas verzuimde WS toen in de 3e set door te drukken. Blokkeer reageerde, prompt en kwam op 12 door een 815 setzege. Gelukkig bleek het moreel van onze stadgenoten niet aangetast. Aan voerder Kleingeld gaf met enkele da verende smashes zijn teamgenoten het goede voorbeeld en hoewel WS, vooral tegen het einde van de set, op de ser vice volkomen faalde, ging toch deze 4e set naar onze stadgenoten (1510). WIELRENNEN DE RONDE VAN SPANJE De zestiende etappe van de Ronde van Spanje is vrijdag gewonnen door de Spanjaard Antonio Barrutia, die met zijn landgenoot Rey een voor sprong van tien seconden had op het peloton. De tijd van de winnaar over de 209 km van Valladolid naar Ma drid bedroeg 5 uur 40 min. en 37 sec. (een minuut bonificatie inbegrepen). ZEILEN Negentig jachten in Noordzeerace gestart Negentig jachten verdeeld over vijf klassen zijn vrijdagmiddag in Har wich gestart voor de jaarlijkse Noord zeerace, die de schepen over een tra ject van 220 mijl naar Hoek van Hol land voert. De eerste deelnemer wordt zondagmorgen in de Hoek verwacht. Clay „llitgekleed>, Cassius Clay, de wereldkampioen boksen in de zwaargewichtklasse heeft van de 650.000 dollar, die hij verdiende met zijn overwinning op Sonny Liston, aan de fiscus een be drag van 475.000 dollar moeten af staan. In verband hiermee heeft hij nog geen interesse voor een revanche gevecht met de op 25 februari van dit jaar onttroonde ex-titelhouder. Een dergelijk gevecht zal waarschijnlijk niet voor 1965 plaatsvinden. Spanning in de kl a ver j ascompet i t ie van de federatie In de klaverjascompetitie 1963-'64 van de Federatie van Klaverjasver- enigingen in Leiden en Omstreken werden in de laatstgespeelde wed strijden de navolgende standen be reikt: Ere-afdeling: Oosthoek I 23-3911; P. v. H. I 23-3779Ve; Groenoord I 23- 3756; SFL I 23-3740; MDS I 22-3689'/2; Zaalberg I 22-3626; T. en D. I 22- 3582. le klasse: 4 Azen I 24-3982; Oost hoek 2 23-3996; Sportief I 23-3874; Groenoord 2 24-3873; SLF 2 23-3764'/2; AWS I 23-3763'/»; T. en D 2 23-3762'/:; Centrum I 23-3727V2; Sportief 2 22- 3640. 2e klas: MDS 2 17-2873'/2; Centrum 2 17-2853'/B; 4 Azen 2 18-2801; Cen trum 3 17-2787'/2; T. en D. 3 17-2769; Oosthoek 3 17-2721*/e; Groeyoord 17- 2607'/». Met nog een of twee wedstrijden te spelen heeft in de onderscheidene klassen de spanning zich uitermate toegespitst. In de ere-afdeling zijn de belangrijkste wedstrijden nog Zaal berg I-MDS I en Oosthoek I-MDS 1 en is Oosthoek I favoriet voor de kampioenstitel 1964. De wedstrijd SLF I-T. en D. I zal de beslissing brengen voor de onderste plaats. In de le klas is Oosthoek 2 prac- tisch reeds kampioen. In de laatste wedstrijd tegen Sportief I start Oost hoek met 92 punten voorsprong en om deze in te lopen zal voor Sportief on getwijfeld wel een te zware opgave zijn. In deze klasse zal Centrum I wel de hekkesluiter worden. Evenals in de ere-afdeling is in de le klas de eindstrijd bijzonder span nend. MDS 2 leidt met 20 punten voorsprong op Centrum 2 en beide hebben nog één wedstrijd voor de boeg. MDS zal het tegen Centrum 3 ongetwijfeld moeilijker krijgen dan Centrum tegen Oosthoek 3, dus aan spanning inderdaad geen gebrek. Vrijdagavond 22 mei a.s vallen in de kantine van Oosthoek de beslissin gen en kunnen zowel Oosthoek I als Oosthoek 2 beide kampioen worden, hetgeen een uniek feit zal zijn. De beslissingswedstrijden op die avond zijn: Oosthoek I-MD SI; Oost hoek 2-Sportief I; Oosthoek 3-Cen- trum 2. EREDIVISIE DOS-Blauw Wit Sparta-MVV Enscheide-PSV Go Ah,ead-Volendam NAC-Ajax ADO-Heracles Fortuna '54-Feijenoord DWS-GVAV EERSTE DIVISIE Veendam-BVV Excelsior-Sittardia Fortuna Vl.-SHS Volewijckers-RBC DHC-Telstar Eindhoven-Ensched. Boys VVV-Willem II Elinkwijk-Velox TWEEDE DIVISIE B Be Quick-ZFC Haarlem-Heereveen Alkmaar-Hilversum Zwartemeer-PEC Zwolse Boys-IJVC 't Gooi-Tubantia Leeuwarden-EDO KFC-RCH TWEEDE DIVISIE B Longa-Roda JC NOAD-Limburgia Vitesse-SVV DFC-De Baronie Helmondia '55-AGOVV HDVS-De Graafschap NEC-Xerxes Wilhelmina-Wageningen De vetgedrukte wedstrijden zijn opgenomen in de sporttoto; gemerkt met zijn reserve.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10