Joop Pieëte de grote winnaar van Benelux Filmfestival '64 NZH'er met brons onderscheiden TV-gesprek over KVP-documentatie De moord in de rijwielstalling te Rotterdam Zwaar gewonde bij verkeersongeval Weerbericht Liïk van Leidenaar uit Lierengracht opgevist DINSDAG 12 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT drukte hem op het hart vooral de mens in zijn films te blijven betrek ken. De tweede gelukkige Leidenaar was Joop de l'Ecluse, die met zijn geluidstekenfilm in kleuren getiteld „Op Stap" in de hoofdklasse, catego rie experimentele films een tweede prijs verwierf (bronzen medaille). In Op het 3de driedaags Benelux Hertogenbos?h, dat werd vervaar- deze film gaat een mannetje op stap Filmfestival, dat tot en met zater- digd door de Brabantse beeldhouwer en tekent onderweg alles was hij dag j.l. in de zalen van het Casino Felix van der Linden en voor het zich toewenst. De jury had veel waar- te 's-Hertogenbosch werd gehouden, eerst op dit filmfestival werd toege- dering voor de wijze waarop l'Ecluse hebben onder meer twee leden van kend. de moeilijkheden van het synchroni- de Leidse Smalfilm Liga een écla- seren van het beeld en geluid voor- tant succes behaald. VAKMANSCHAP treffelijk had opgelost. Deze hoge Zo zag onze stadgenoot en ama- onderscheiding voor een tekenfilm teur-cineast Joop Pieëte zijn nieuw- Deze drie zelden samengaande on- was. aldus de voorzitter, volkomen ste 16 mm kleurenfilm met geluid, derscheidingen mocht Joop Pieëte verdiend, getiteld „MUOTA" (naam van Zwit- ontvangen uit handen van Louis van serse bergstroom) met de drie hoog- Gasteren, voorzitter van de jury, die De vertoning van de in totaal 12 ste onderscheidingen beloond. gevormd werd door 8 prominente fi- prijswinnende films (106 inzendin guren uit de wereld van de film en gen) en de prijsuitreiking werden Deze film, ingezonden in de Hoofd- de televisie. De heer Van Gasteren bijgewoond door een zeer groot aan- klasse, categorie reisdocumentatie roemde vooral het vakmanschap, dat tal belangstellenden, waaronder de met als onderwerp het ontwaken van uit de films van Pieëte sprak en bekende cineast Joris Ivens. de natuur werd door de jury name- lyk met de navolgende prijzen be kroond: 1 De Hertogprijs voor de beste smalfilm van het 3de Bene lux Filmfestival; 2 de eerste prijs in de hoofdklasse (een zilveren me daille); 3 de ereprijs van het Bene- lux-comité in Nederland, bestaande uit een zilveren bokaal. De Hertog- prijs bestaat uit een bronzen beeld je voorstellende Hertog Hendrik I van Brabant, stichter van de stad 's- Vorige week zijn de militairen van de Leidse Koksschool uitgezwermd over alle plaatsen in Leiden en om geving, die door het rayon Leiden van de Gezamenlijke Militaire (Steun)fondsen worden bestreken, terwijl de Marine Valkenburg de plaatsen Katwijk, Valkenburg en Wassenaar voor haar rekening nam, terwijl Bodegraven door militairen uit Schoonhoven werd verzorgd. Het comité Leiden van de G.M.F. dankt alle gevers voor deze collecten recht hartelijk voor de steun, die wederom op zo spontane wijze werd verleend. We laten hieronder de resultaten volgen: Alkemade ƒ324.56 (De Kaag 225.55, Nieuwe Wetering 49.03, Oudewetering 19.61, Rijpwetering 50.81, Oud Ade 10.80, Roelofarends- veen 68.76); Alphen a/d Ryn 1058.02 Benthuizen 68.18: Bodegraven 623.70; Boskoop 424.17; Hazerswoude 180.82; Hillegom 602.29; Hoogmade 24.23; Katwijk 1510.93; Koudekerk 136.49; Leiden huis aan huis 2663.62; Leiden straat 204.63: Leiderdorp 455.85: Leid- schendam 558.24: Leimuiden-Rijnsa- terw. 98.27; Lisse (collecte eind mei); Moercapelle 85.35; Nieuwkoop 172.49 Nieuwveen 62.05; Noordwijk 776.61; Noord wij kerh out 318.18; Oegstgeest 631.21: Rijnsburg 553.91; Sassenheim 727.-; Stompwijk 25.50; Ter Aar 78.40 Valkenburg 139.78; Voorhout 200.75; Voorschoten 715.20; Waddinxveen 477.08; Warmond 167.35; Wassenaar 689.16; Woubrugge 61.23; Zevenhoven 90.79; Zevenhuizen 205.07; Zoeter- meer 618.24; Zoeterwoude 146.36. BEURSO VERZICHT Amsterdam 12 mei Unilever heeft vanmiddag met hoofd en schou ders boven de overige internationale waarden uitgestoken. Op een ope- ningsprijs van 147.20 noteerde dit fonds ruim twee gulden boven de sïotprijs van maandag. De vraag in deze hoek kwam hoofdzakelijk van het publiek en de beroepshandel. Vandaag na beurs zal het Unilever- concern de eerste kwartaalcijfers 1964 bekend maken. Uit de koers blijkt, dat de beurs ten opzichte van genoemde cijfers, optimistisch -is Het aanbod in de unileverhoek, voor Amerikaanse en Londense rekening, werd goed opgenomen. Hoewel Kon. Olie rond de voorgaande sïotprijs van 164.10 schommelde, viel deze koers toch niet tegen gezien het feit, dat dit fonds gisteren in Wall Street lager sloot. De voorbeurs gepubli ceerde eerste kwartaalcijfers 1964 van de Kon./Shellgroep, met een ho ger nettoresultaat van 4,3 procent ten opzichte van 1963, viel de beurs niet tegen. De verwachtingen van de beurs over de genoemde resultaten waren niet te hoog gespannen. Phi lips ontmoette goede vraag waardoor een halve gulden hoger op 153.80 werd geopend. Aku onveranderd op 546 y2. Hoogovens iets luier op 652. Over het algemeen was de handel in de hoofdfondsen kalm. KLM werd onveranderd geadviseerd op 71. Wall Street sloot gisteren een wei nig lager. De Nederlandse hoofd fondsen lagen er verdeeld in de markt, waarbij Kon Olie lager, Uni lever hoger sloot. De Newyorkse beurs trok zich weinig aan van het verlies van de KLM over het eerste kwartaal van 1964. De koers van de ze aandelen aldaar onderging wei nig verandering. De Duitse beurzen waren vandaag eerder iets vriende lijker. In de scheepvaartsector ging het wederom kalm toe. De stemming was er goed prijshoudend. In de cul tuursector was het koersverloop voor aandelen HVA verrassend. Nadat dit fonds lager was geopend op 165 steeg de koers daarna tot 168 met toene mende belangstelling. De stukken werden uit de markt genomen op de verwachting, dat het spoedig te ver wachten jaarverslag gunstige winst cijfers voor HVA zal aangeven. De stemming op de staatsfondsenmarkt was gemakkelijker. Aandelen van de Chemische fabriek Naarden werden hoger geadviseerd. Ook Vlissingen Katoen lag beter in de markt. De directie van deze mr<- schappij zal binnen niet al te lange tijd mededelingen doen over een eventuele fusie. Thomassen en Drij ver kreeg een hogere advieskoers. Deze maatschappij heeft de overgro te meerderheid in het zeer grote blik- emballagebedrijf „Sobemi" in Brus sel. De resultaten over het eerste kwartaal van Thomassen zijn gunstig. Op de incourante markt werd de dividend verhoging door Rubatex tot zes procent (5 pet.) gehonoreerd met een hogere koers. VOORSCHOTEN „Toonschaal '64" officieel geopend Gisteravond om 8 uur heeft burge meester L. de Kool van Voorschoten de tentoonstelling „Toonschaal '64" officieel geopend. Toonschaal '64 heeft als onderwerp de keramiek. Aardewerk is een van de oudste kunstvormen. Uit de opgravingen, die vaak gedaan worden naar antieke voorwerpen is het juist dat aarde werk, dat ons iets leert van de oud heid. Wat men te zien krijgt op de ex positie in het Cultureel Centrum wil een beeld zijn van de naoorlogse geesteshouding. Door de oorlog is veel verhield', maar ook veel ver nieuwd. De geest van de mens is am ders geworden, ook de geest van de kunstenaar op het gebied van de ke ramiek. Veel monochrome stukken zijn geëxposeerd. Een tweede exem plaar is er niet en is ook niet te ma ken. Voor deze tentoonstelling hebben de organisatoren ongedacht veel me dewerking gekregen. De particuliere verzamelaar, de heer J. W. N. Achter- bergh, stond prachtige werkstukken af. Verder zijn er inzendingen van de Dienst van 's Rjjks verspreide kunstvoorwerpen, van de experimen tele Afdeling van „De Porceleyne Fles", van de Voorschotense kunste naar H. H. Kamerlingh Onnes en van de Voorschotense firma P. Groene- veldt. In de grote zaal van het Cultureel Centrum wordt allereerst het oog ge troffen door een prachtige collectie stoffen en tapijten van de Tapijtkno- perij „Het Paapje", die aan deze ten toonstelling een fleurig aspect geven. Het podium is gevuld met prachtige vazen en schalen van de firma P. Groeneveldt. Langs de zijden en in het midden vitrines en tafels met keramische kunstvoorwerpen. De ca talogus vermeldt 66 nummers. Dit is voor een tentoonstelling wellicht niet veel maar alles wat er staat, is ex clusief en fraai. „Toonschaal '64" is geopend van 12 t.m. 15 mei van 16.00 tot 18.00 en van 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 16 mei, 2e pinksterdag 18 mei en 19 mei van 14.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Zondag 17 mei is de tentoonstelling gesloten. Cotuvo. Vrijdagavond om 8.15 uur zal dr. D. Ruiter, directeur van het districts-consultatiebureau te Lei den een medisch verslag geven over het gehouden bevolkingsonderzoek op t.b.c. in Voorschoten. Deze avond wordt gehouden m de raadszaal. Autotocht Ouden van Dagen. De autotocht Ouden van Dagen zal dit jaar gehouden worden op woens dagmiddag 17 juni a.s. Aanmelding van Ouden van Dagen kan geschieden van 19 tot 30 mei a.s. Voor het ge deelte van Voorschoten Leidseweg vanaf Hofweg en Rijndijk bij de heer M. W. Meijer, Rijndijk 68 en voor het overige gedeelte van Voorschoten bij drogisterij Van Wijk, Treubstraat 1. Dames en heren chauffeurs worden verzocht zich op te geven aan boven staande adressen gaarne voor 30 mei. Filmliga. Heden- en woensdag avond zal de filmliga Voorschotn als slotvertoning nog draaien de film „La Ciociara" met Sophia Loren en an dere filmsterren. Sophia Loren kreeg voor haar spel in deze film de grote prijs van Cannes. De regie is van Vittorio de Sica. SCOOTERRIJDER VERONGELUKT In het St. Elisabethziekenhuis te Tilburg is maandagnacht de 23-jari ge scooterrijder A. van Ervan uit Goirle overleden die kort tevoren op de ringbaan zuid in botsing was ge komen met een bromfietser. De 23- jarlge duo-passagiere mej. M. Stapts uit Tilburg en de bromfietser die geen voorrang zou hebben verleend, moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Aan de heer C. J. den Edel, am bachtsman I bij de NZHVM, is van morgen tijdens een intieme bijeen komst in de koffiekamer van het Leidse stadhuis de bronzen ere-me- daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. De medaille werd door burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot op de revers van de jubilaris gespeld. De heer Den Edel heeft deze konink lijke onderscheiding gekregen, omdat hij veertig jaar in dienst is van de vervoersmaatschappij. Hij kwam als leerling-monteur in de NZH-werk plaats te Rijnsburg en werd later in Leiden te werk gesteld. In 1961, toen de tram uit het Leidens stads beeld verdween, werd de heer Den Edel overgeplaatst naar de werkplaats in Haarlem. Jhr. mr. van Kinschot prees de ju bilaris om zijn ijver en plichtsbe trachting. Burgemeester jhr. F. H. van Kinschot speldt de bronzen ere-medaille op de revers van de NZH-jubïlaris. BURGERLIJKE STAND Geboren: Daniëlle dr v. J. Bave- laar en A. C. J. Slewe; Henricus Ge- rardus Christophorus zn v. H. C. M. Siebers en W. M. Ronde; Ronald Ed win zn v. J. P. van Rhijn en M. J. Nieuwenhuijsen; Johanna Geertrui- da dr v. J. G. Voskuil en F. Katten- berg; Ronald zn v. P. J. Leeflang en E. C. Blok; Gerardus Bastianus Jo hannes zn v. G. S. Lubbe en M. J. Warmerdam; Cornelis zn v. J. Teske en A. van der Mee; Maria Christine dr v. J J. Chrispijn en C. Cornelisse; Johanna Maria Briggitta dr v. P. J. Hansen en J. M. B. Devilee; Maria Helena dr v. A. W. Buntsma en H. Boehmer; Jacqueline dr v. J. M. Henneveld en J. C. Mens; Maria Ca- tharina Adriana dr v. C. A. v. Scha- gen en L. J. Kluvers; Jacob zn v. J. Plug en A. Hus; Jeanette Caroline dr v. J. Kersbergen en J. E. Roos; Helene Cornelia dr v. D. van Eijk en C. M. Wijman; Johannes Gijsbertus Theodorus Nicolaas zn v. J. J. A. Duivenvoorden en M. C. J. Lindaard; Caroline dr v. H. van der Plas en K. de Mol; Ingrid dr v. A. H. Slierings en A. Monfils; Cato dr v. A. van der Laan en A. Hartevelt; Anna Marjo- lijn dr v. J. van Scheijen en A. van der Vliet; Gerarda dr v. C. J. Verho- revoort en C. Schenk; Hubertus Hin- ne Petrus zn v. H. P. Hofstede en S. Brander; Catharina Johanna Maria dr v. W. D. A. Strijk en E. J. M. Kos ter; Conradus Johannes Maria zn v. N. P. de Groot en A. M. van Bemme- len; Martin Willem Albert zn v. A. H. Delnoije en M. L. H. Rous; Har- line Elvira Birgitta dr v. A. H. J. de Vrind en H. M. H. Hakkaart; Ida Yvonne dr v. N. v. Delft en A. Drie bergen; Raymond Carel zn v. J. J. van Coevorden en A. de Lang. Gehuwd: J. Nagtegaal en C. J. M. Vreeburg; W. F. Brugman en H. A. Kalthoff; R. van der Heijden en C. Klein; B. J. Lambooij en A. E. Fi- lippo; J. Horseling en J. Demmenie. Overleden: P. Slingerland, 54 jaar, man; C. M. Kooiman, 63 jaar, echtg. v. P. Prins; H. Mens, 82 jaar, man. ISRAELDAG Woensdag 8 juli wordt op het land goed „Ter Veken" te Wassenaar de 19e kerk en Israel-dag gehouden met als hoofdthema: „De betekenis van de toekomst des Heren voor Israel". Sprekers zullen zijn ds. S. P. Tabaks- blatt (Den Haag). „Wat zegt het oude testament?", dr. F. de Graaf (Rot terdam) „Wat zegt het nieuwe tes tament?" en ds. J. H. Grolle (Utrecht) „Wat duidt hierop in het heden?". Luchtfotografie, werk van de vakman In de bovenzaal van restaurant „De Doelen" heeft de heer M. van Noordennen, chef van de afdeling Luchtkartering van de K.L.M.-Aero- carto N.V., de leden van de Leidse Amateurfotografenvereniging tal van interessante en merkwaardige bij zonderheden verteld over de lucht fotografie, een gebied speciaal voor de vakman, waar een amateur-foto graaf uiteraard niet aan toe komt. De heer Van Noordennen, die zich ontpopte als een vlot en gezellig causeur, wees er zijn gehoor aller eerst op het feit, dat evenals b.v. bij de röntgenfotografie, de luchtfoto grafie geen artistieke doch slechts doelmatige waarde heeft en oor spronkelijk werd toegepast voor mi litaire doeleinden. Zo nam men reeds in de oorlog van 1870-'71 uit ballons z.g overboordfoto's van vijandelijke stellingen, welke methode in de oor log 1914-T8 vanuit vliegtuigen werd toegepast en geperfectioneerd. NAUWKEURIG Met behulp van tal van dia's toon de spreker aan op welke wijze de luchtfoto's volgens een vastgesteld vliegplan worden gemaakt, waarbij het bijzonder opmerkelijk is, dat door de huidige techniek die o.m. een stereoscopisch inzicht van 't terrein geeft - op foto's van 6000 meter hoogte genomen, de plaats van elk gefotografeerd object tot op een me ter nauwkeurig kan worden bepaald. Mede aan de hand van zijn dia's maakte spreker zijn gehoor duidelijk, dat men na een serie elkaar over lappende terreinfoto's - die een ste reoscopisch ruimtelijk beeld verto nen - bijeen te hebben gebracht via een z.g. pantograaf terreinkaarten op schaal produceert onder meer van oerwouden, waarin een mens nog nimmer doordrong. Aan de hand van tal van praktijkvoorbeelden kon spreker nog wijzen op het verheu gende feit, dat ons land op het ge bied van de luchtfotografie en de luchtkartering een internationale faam heeft gekregen. Het tv-gesprek, waarin dr. L. A. H. Albering, secretaris van de KVP, een toelichting zal geven op de KVP-do- .cumentatie inzake de voorlichting door de PvdA over de kwestie Irene gaat door. De uitzending is een on derdeel van de rubriek „Achter het nieuws" van morgenavond, die be gint om 2115 uur. Na een inleiding van Herman Wigbold zal dr. Albering een toelich ting geven op het stuk van de KVP, waarna een kleine discussie volgt. Oliemaatschappij zorgde voor loos alarm Seismografisch onderzoek van een oliemaatschappij op het IJselmeer heeft vanmorgen de marine in staat van alarm gebracht. Omstreeks tien uur had een overvliegende straalja ger acht mijl ten westen van Stave ren een onderwaterexplosie waarge nomen en de vlieger, die in de nabij heid van deze plaats roeiboten en red dingsgordels had gezien, had gemeend dat er een ongeluk was gebeurd. Een onderzeebootbestrijdingsvlieg- tuig van het marinevliegkamp Val kenburg steeg onmiddellijk op om 'n onderzoek in te stellen, maar het bleek al spoedig, dat er sprake was van loos alarm. De president van de rechtbank in Rotterdam, mr. R. A. Jolles, heeft vanmorgen beslist dat de zaak tegen de 39-jarige kappersbediende A- J- K. uit Scheveningen achter gesloten deuren behandeld zou worden. Dit, toch niet geheel onverwachte be sluit, maakte het voor vele belang stellenden, die vanmorgen voor het proces tegen de kappersbediende naar het paleis van justitie aan de Noordsingel in Rotterdam waren ge komen onmogelijk de apotheose mee te maken van een moordzaak die destijds in Rotterdam, samen met de nog onopgeloste dubbele roofmoord aan het Brekelsveld, veel opschud ding heeft veroorzaakt. Om kwart voor twaalf vanmorgen begon het proces tegen K., die ervan wordt verdacht in de vroege morgen uren van de zevende mei 1963 in een rijwielstalling aan de Van den Hoo naardstraat in de Maasstad de 53- jarige weduwe J. Th. Ludewigs door wurging om het leven te hebben ge bracht. De officier van justitie, mr. De Jong. eiste tegen K., zoals verwacht, een ontslag van rechtsvervolging, terbe schikkingstelling van de regering en opname in een inrichting voor gees teszieken. WEER OPSTAND IN PSYCHOPATENASIEL IN GRONINGEN In het rijksasiel voor psychopaten „dr. S. van Mesdag" te Groningen zijn verpleegden in opstand geko men. Zij hebben brand gesticht. Op verzoek van de politie is de brand weer in Groningen uitgerukt Nade re berichten ontbreken nog. Gisteravond om kwart voor negen is bij het kruispunt Rijndijk-Brugge- straat (bij de Koudekerkse brug) de tweeendertigjarige heer F. P. M. van Nuland uit de Zonneveldstraat te Hazerswoude ernstig gewond tenge volge van een verkeersongeval. Hij is met (waarschijnlijk) een schedel- basisfractuur naar een der Leidse ziekenhuizen vervoerd. De heer Van Nuland naderde op genoemd tijdstip en nabij genoemde plaats met grote snelheid met een gehuurd personenwagen, toen hij door nog niet verklaarde wijze de macht over het stuur verloor. Ko mend uit de richting Alphen is hij in de bocht enkele malen over de kop geslagen. Via het linkerwegge- deelte, de graszoom en het rijwiel pad kwam de auto in de berm tegen- over de kapsalon van de heer Lintsen tot stilstand. De chauffeur, die pas enige tijd over een rijbewijs beschikt, stapte zwaar gewond uit de wagen doch zakte daarop in elkaar EHBO en politie waren spoedig ter plaatse Wonder boven wonder liep op dit drukke kruispunt niemand anders letsel op. De personenauto was total loss. Weersverwachting, meegedeeld door het KNMI, geldig van dinsdag- tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. KOELER Aanvankelijk nog weinig, la ter meer bewolking met kans op wat regen. Zwakke tot ma tige, aan de kust tijdelijke vrij- krachtige wind tussen zuid en west. Koeler overdag. Het weer in Eurooa OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARUS BORDEAUX GRENOBLE NICE FRANKFORT MüNCHEN ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME AJACCIO MADRID MALLORCA licht bewolkt geheel bew. geh. bewolkt onbewolkt half bewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt mist licht bewolkt zwaar bewolkt half bewolkt half bewolkt licht bewolkt onbewolkt onbewolkt licht bewolkt half bewolkt 15 8 15 10 14 8 20 7 19 10 22 12 21 10 24 10 27 18 24 10 22 16 23 7 21 11 22 7 21 7 24 15 21 12 24 7 22 9 25 10 22 10 29 13 25 12 PL ZZEL Oplossing No. 510 Hor.; 1 diva, 4 n.d., 6 rune, 7 toen, 9 ei, 10 ree, 12 Ee, 13 Stavoren, 16 da, 17 L.S., 19 begroten, 22 Ne, 23 ego, 24 r.o., 25 Assen, 27 pont, 29 te, 30 asla. Vert.: 1 duit, 2 in, 3 vervangen, 4 no, 5 Deen, 6 rest, 7 terloops, 8 ne, 11 e.o., 13 adé, 15 Est. 18 knot, 19 Best, 20 RG, 21 Erna, 22 na, 26 e.e., 28 o.l. Nr. 511 Hor.: 1 knol, 4 verbin ding van twee oevers, 7 teken in de dierenriem, 8 gem. in Gelderl., 9 li chaamsdeel, 11 lelieachtig tuinbouw- gewas, 14 kever. 15 eetketeltje, 19 bloedhuis, 20 overal, 21 turks bevel hebber, 22 autoped. 23 einde. Vert.: 1 verstand. 2 zangwijs, 3 pel grimsstaf. 5 deel van een schip, 6 gindse, 9 bekend Nederl. bouwmees ter 10 ik (Lat.), 12 stronkje, 13 smal le weg, 15 zwemvogel, 16 bijwoord, 17 aanloop, 18 vriendin (Fr.) Oplossing morgenavond. De politie van Leiden heeft van nacht om kwart voor één uit het wa ter van de Herengracht het lijk op gevist van een Leidenaar, de 53-jari- ge straatmaker H. Brandt. Sinds zondag omstreeks 10 uur v.m. werd deze Leidenaar vermist. MEJ. DR. KLOMPé EREDOCTOR Donderdag, 14 mei, zal de univer siteit van Leeds (Eng.) aan mej dr M. Klompé, lid van de Tweede Ka mer, en oud-minister van maatschap pelijk werk, het eredoctoraat in de rechten aanbieden. Deze onderschei ding valt haar te beurt op grond van haar werk op maatschappelijk gebied en Voor hetgeen zij als voorvechtster der Europese gedachten in verschil lende internationale organisaties heeft verricht. Het Leidse Groene Kruis telt 10.000 leden. De voorzitter van de kruisver eniging, de heer C. G. J. van Alphen, heeft gisteravond de familie E. Fol- kers, die het getal rond maakte, met een feestelijk toespraakje bij de ver eniging geintroduceerd. Het echtpaar Folkers. dat onlangs ui,t Eindhoven naar Leiden verhuisde, kreeg een gratis jaarabonnement, een medicijn kastje met inhoud en een bos bloe men aangeboden. De bijeenkomst vond plaats in het verenigingsgebouw aan de Middel weg. Aanwezig waren ondermeer het voltallige bestuur, een aantal ver pleegsters en enkele leden van de administratieve ptaf. Het Groene Kruis, dat in 1950 in Leiden startte met 1294 leden, 3 wijk verpleegsters en 4 consultatiebureaus beschikt thans over 10 wijkverpleeg sters en 8 consultatiebureaus. val van zondagmiddag toen in een café over deze vermissing werd ge sproken. Toen hij n.l. met zijn boot zondagmiddag om tien over half drie op de Herengracht voer hoorde en zag hij, dat op ongeveer tweehonderd meter van de plaats waar hij met zijn boot voer iets in het water val len. Hij heeft daar toen verder geen aandacht aan geschonken. Op aan wijzing van de chauffeur is de poli tie gisteravond om ongeveer twaalf uur in de Herengracht, ter hoogte van de Kalvermarkt (Wijnbrug) gaan dreggen. Na drie kwartier trof men het levenloze lichaam aan Tegelijk werd ook een fiets op het droge ge bracht. Het vermoeden bestaat dat het slachtoffer met fiets en al in het water is gereden zondagmiddag om streeks half drie. Het is merkwaardig dat geen enkele voorbijganger hier van getuige is geweest. De politie vraagt alsnog om getuigen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 12 mei, Vee To tale aanvoer 4363, weekaanvoer 6529 Vette koeien en ossen 250, gebruiks- vee 633, vette kalveren 610, graskal veren 164, nuchtere kalveren 1980 varkens 13, biggen 47, paarden 53 veulens 18, schapen of lammeren 98 weide/zuiglammeren 471, biggen of geiten 26. Prijzen: le. 2e en 3e kw. Vette koeien 440-470. 400-440, 360-390; vet te kalveren 380-40tf,'360 380. 34C-360; graskalveren 675, 575, 475; nuchtere kalveren 200 190. 180: slachtpaarden 360, 340. 290; schapen 150, 130, 120: lammeren 105. 95. 75; kalf- en melk koeien 1500, 1350. 1150; vare koeien 1175, 1000. 900: vaarzen 1125, 825, 800; Dinken 825, 725, 625. Overzicht aanvoeg handel en prlj zen: vette koeien: iets minder, goed, onveranderd; vette kalveren- ruimer vlot, hoger, prima's boven notering; Morgen gaan Leidenaars naar Oxford Morgen zal een groep van rond 60 personen uit onze stad de reis naar de Engelse stad Oxford beginnen. Daar aangekomen zullen zij in En gelse huisgezinnen worden onderge bracht om gedurende 10 dagen in de gelegenheid te zijn nader kennis te maken met de Engelse leefwijze. De Leidse groep zal bestaan uit judoka's, atleten en gewichtheffers; naast deze sportbeoefenaars zullen voorts aan de uitwisseling deelnemen een aantal reclasseringsambtenaren en een groep amateurfilmers en -fotografen. Namens het gemeentebestuur zal ook de Wethouder van Onderwijs, de heer S. Sannes, de reis meemaken. De heenreis zal worden gemaakt per nachtboot van Hoek van Holland naar Harwich; donderdag 14 mei om pl.m. 14.00 uur hoopt men in Oxford te arriveren. Het programma van de uitwisse ling wordt in Oxford nader bekend gemaakt; naast de wedstrijden van sportgroepen, de voorstellingen en lezingen voor de filmers, fotografen en reclasseringsambtenaren, zal het Engelse organiserende comité zich ongetwijfeld hebben ingespannen om d<e Leidenaren door middel van dag trips en excursies iets meer te laten zien van het Engelse land en de En gelse gewoonten. Zaterdag 23 mei zal de groep weer in Leiden terugkeren; de terugreis zal worden gemaakt per dagboot. graskalveren: iets korter, levendig, vast; nuchtere kalveren: als vorige week, levendig, iets hoger; slacht paarden iets grote, redelijk, stijver; schapen en lammeren- als vorige week, goed. prijshoudend: kalf- en melkkoeien- als vorige week, willig, goed prijshoudend; vare koeien: ta melijk, goed konstant; vaarzen en pinken- gewoon, redelijk goed prijs houdend; weidelammeren aanmer kelijk ruimer, tamelijk stijver. LEIDEN, 12 mei. Vette varkens Aanvoer 32 stuks Noterinr zeugen: 1 651 70 Verder geen notering. Handel lui. BODEGRAVEN, 12 mei Kaas Aanvoer 38 partijen Goudse kaas. Prijzen (in guldens per kg): le kw. 2 58—2.64; 2e kwal 2.50—2 57; extra kwal. tot 2.74. Handelmatig.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4