LAMPEI A. TYPISTE B. Jongste Bediende zomer in! nieuwe combinatie-sets luiden de DINSDAG 12 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 HERDENKING GEVALLENEN Zaterdagmiddag is op de erebe graafplaats aan de Zeeweg in Over- veen de negentiende bijeenkomst van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen uit de Be zettingstijd gehouden ter herdenking van de gevallenen. De heer Chr. G. Matser, burgemeester van Arnhem, sprak de herdenkingsrede uit. Voorts declameerde mevr. Enny Mols-de Leeuwe en speelde de kapel van het Haarlems politiecorps toe passelijke muziek. Op de dodenakker zijn daarna kransen gelegd namens de Expogé en namens de Nederland se Oorlogsgravenstichting, waarna met het zingen van het volkslied door de bijna zeshonderd belangstel lenden, die de 10 mei-herdenking bezochten, werd besloten. Onder de belangstellenden waren de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr. Kranenburg, burgemeester en wethouders uit de omliggende gemeenten en andere burgerlijke en militaire autoriteiten. is de oorzaak van de geringe vangst de zuid-westen wind geweest, die het water tot ver voor de kust vervuil- Kardinaal Agagianian als legaat naar India Paus Paulus heeft kardinaal Aga gianian, hoofd van de congregatie voor de missie, benoemd tot zijn le gaat bij het internationaal eucharis tisch congres, dat van 28 november tot 6 dectVnber in Bombay, India, ge houden wordt. Zoals bekend is, werd Paus Paulus door de Indiase rege ring uitgenodigd t.g.v. dit congres India te bezoeken. Of de benoeming van kardinaal Agagianian tot legaat betekent, dat de Paus zelf niet naar Bombay zal gaan, was in Vatikaan- se kringen niet te vernemen. Vakantie-arbeid ZEEHENGELAARS HIELDEN WEDSTRIJD van scholieren Ruim 700 hengelaars, onder wie Belgische en Franse équipes, hebben zondagmiddag deelgenomen aan de zeehengelwedstrijd, die ter gelegen heid van de visserijtentoonstelling „Navito", van de Scheveningse pier af tot voorbij de Wassenaarse Slag werd gehouden. In het landenklassement veroverde Nederland de eerste plaats. De beste individuele prestatie werd geleverd door de heer L. Blok uit Mijdrecht, met een bot van 26 cm., die hiermede de eerste prijs in de wacht sleepte Hij werd op de voet gevolgd door J. Aarde uit Halsteren en C. van Heug- ten uit Eindhoven, die respectieve lijk met een ondermaatse schol en een schar de tweede en derde plaats bezetten. Volgens de organisatoren Evenals in voorgaande jaren zal het gewestelijk arbeidsbureau te Lei den weer medewerking verlenen aan vakantiearbeid voor scholieren. Van verschillende bedrijven en instellin gen zijn reeds aanvragen voor va kantiewerkers binnengekomen. Het is verheugend, dat de werk zaamheden een grotere verscheiden heid vertonen dan voorheen, waar door de keuzemogelijkheid voor de scholier toeneemt. Plaatsingsmogelijkheden zijn o.m. geregistreerd voor de grafische- en chemische nijverheid, houtindustrie, kleding- en reiniging, metaal-, tex tiel- en voedings- en genotmiddelen industrie, alsmede voor de landbouw en dienstensector. Bij de bemiddeling wordt er naar gestreefd zoveel mogelijk waarbor gen voor de scholieren te scheppen en er wordt rekening mee gehouden, dat de te verrichten arbeid niet der mate inspannend of zwaar mag zijn, dat gevaar voor lichamelijke of gees telijke gezondheid of belemmeringen voor het verder kunnen volgen van onderwijs kunnen ontstaan. Ook wordt gelet op de sfeer en het werk milieu, waarin de betrokken scholier wordt geplaatst. Bij de bemiddeling door het ge westelijk arbeidsbureau worden de volgende voorwaarden gesteld: 1 buiten de zomervakantie worden geen scholieren bemiddeld; 2. de maximum-duur voor vakan tie-arbeid is in het algemeen 3 we ken; voor scholieren met een zomer vakantie van 7'/i a 8 weken geldt een maximum-duur van 4 weken. 3 scholieren beneden 15 jaar wordt leen bemiddeling verleend; 4 de te betalen lonen mogen niet afwijken van de in de betrokken on derneming geldende lonen. In Italië zijn vandaag 500.000 ge meente-ambtenaren en ziekenhuis employees in staking gegaan om aan salariseisen kracht bij te zetten. De regering heeft in het raam van haar soberheidsprogram de lonen „bevro ren". De staking die georganiseer# is door de communistische, de christen democratische en de sociaal-democra tische vakbond, zal 24 uur duren voor het gemeentepersoneel en twee uur voor het ziekenhuispersoneel. Ongeveer drie ha dennen is zondag omstreeks half drie in vlammen op gegaan. De brand brak uit in de den nenbossen van de zg. „Hooghei" te Berlicum. De brandweer uit Berli- cum was spoedig ter plaatse. Zij be streed de brandende dennen, waar van de vlammen hoog oplaaiden, met een neveltankwagen en een spuitwa- gen. Er bestond gevaar dat de brand zou overslaan naar een perceel met heel hoge oude dennen. De brand weer uit Den Bosch was reeds ge alarmeerd. Het gelukte echter de brand te beperken tot de kleine den nen, juist op de grens waar de hoge dennen begonnen. Ook de burgers hebben meegehol pen met zand de brandhaarden te doven. Na ongeveer anderhalf uur was men de brand meester. De na- blussingswerkzaamheden namen nog enkele uren in beslag. Naar de oor zaak van de brand wordt een onder hoek ingesteld. Brand was niet „echt" Een zware rookkolom, die kilometers ver was te zien en een oliebrand deed vermoeden, heeft zaterdagmiddag duizen den mensen naar Ridderkerk getrokken. De brand was niet helemaal „echt". De rookko lom bleek te worden geprodu ceerd door brandende afvalstof fen van een NAM-boring in de omgeving van Ridderkerk, die van tijd tot tijd worden gestort in een kuil bij de vuilnisbelt ter plaatse. Een kinderfikje was er de oorzaak van, dat deze olie houdend afvalstoffen gingen branden. De brand duurde van ongeveer vier tot vijf uur. Het verkeer op de dijk bij Ridder kerk was gedurende die tijd ge stremd. NGO DINH CAN TERECHTGESTELD Ngo Dinh Can, de 53-jarige jongste broer van wijlen president Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam is zaterdag morgen in Saigon door een vuurpe loton terechtgesteld. Ngo Dinh Can werd op 22 april jl. door een revolutionair tribunaal in de Zuidvietnamese hoofdstad ter dood veroordeeld wegens moord, on wettige arrestaties, afpersing en il legale financiële transacties. Een verzoek om gratie werd afgewezen. BELGISCH KONINKLIJK BEZOEK AAN ZWEDEN Koning Boudewijn en koningin Fa- biola van België zijn vandaag naar Zweden vertrokken voor een offi cieel bezoek van drie dagen. Zij ma ken de reis in een vliegtuig van de Belgische luchtmacht. Een voorbijrijdende automobi list zag zaterdagmorgen om 3 uur op de Bredabaan te Wuuswezel een vernielde auto tegen een boom staan. De bestuurder van de verongelukte wagen, de 32-jarige Johannes de Rooy uit Zundert, bureelhoofd van het Nederlandse, wisselkantoor op de grenspost Wernhouwuustwezel, werd naar het ziekenhuis te Brasschaat gevoerd, maar bleek bij aankomst reeds te zijn overleden. In Zuid-Vietnam zijn twee man nen aangehouden die bezig waren een ontplofbare lading t© bevestigen aan een brug die de Amerikaanse minister van defensie, Robert McNa- mara, zal passeren wanneer hij dins dag een bezoek aan Saigon brengt. De Syrische nationale revolu tionaire raad heeft Saleh Bitar, vice- voorzitte van de raad, belast met de vorming van een nieuw kabinet. De voorzitter van de raad, generaal-ma- joor Amin al Hafez, is op het ogen blik tevens premier. Bitar heeft geen zitting in het kabinet. Johnson: „Ik zal het niet zijn Grote ontsteltenis bracht president Johnson zaterdag avond teweeg tijdens 'n ban ket in de „Convention Hall" te Atlantic City waar in augus tus de democraten hun kandi daat voor het presidentschap zullen kiezen. Voordat hij een vooraf op schrift gestelde toe spraak tot de aanwezige demo craten zou uitspreken zei de Amerikaanse president plech tig: „Wij zijn hedenavond in een historische hal bijeen. Op deze zelfde plaats zal een Ameri kaans leider voor 1965 worden gekozen, iemand die de Ame rikaanse droom symboliseert Ik acht het een droeve plicht thans mee te delen, dat ik dat niet zal zijn". In de zaal ontstond beroe ring en klonken verbaasde uit roepen. (Algemeen wordt aan genomen, dat Johnson de demo cratische kandidaat zal zijn bij de presidentsverkiezingen van november). „Het zal „Miss America '65' zijn," zei Johnson, na even te hebben gewacht. De opge luchte toehoorders barstte daarop uit in een daverend ge lach. President De Gaulle zal in juli a.s wederom een bezoek aan Bonn bren gen, voor besprekingen met bonds kanselier Erhard in het kader van het regelmatig overleg zoals in het Frans-Duitse verdrag tot samenwer king is voorzien. Kenners prefereren een zelf-gerolde sigaret van TWIN, uit de plastic-ta bakszak, waarin de tabak zo lekker vers blijft. VI AN DA LEIDEN N.V. VLEESWAREN- EN CONSERVENFABRIEK vraagt voor zo spoedig mogelijk Aanmelden adm. Lammermarkt 58. Met event, vakantieplannen wordt rekening gehouden. Jassen - Jacks Jongenspakjes Jurkjes Truien k.m. Vesten Blouses Tuinbroeken 3 jaar v.a. 18.75 kleine stijging per maat LAGE PRIJZEN Voor 08 jaar HAARLEMMERSTRAAT 227 GEVRAAGD: SERVEERSTER Boven 18 jaar. Zondags vrij. VOORTMAN'S CAFETARIA HAARLEiMMERSTRAAT 20 Mooie menko - katoen Wasecht Kleurecht Aparte modellen Maak zelf de combinatie die past bij zomerse vrije tijd uit deze en nog vele anderecombinatie modellen! A. marinière 13.90 E. doorknooprok 17.50 B. blouse-jasje 29.75 F. brassière 8.90 C. short 12.90 G. panneau-rok 16.75 D. blouse ''4b 21.75 FRIS-JONG-JEUGDIG 22 vestigingen, verspreid over heel Nederland

Leidse Courant | 1964 | | pagina 15