VERPLEEGSTER DIENDE TE GROTE HOEVEELHEID SLAAPMIDDELEN TOE w Voor rokers met een eigen stijl GOLDEN FICTION Lijm hout met plezier en metCETAFLEX ':^j H VPPH WOENSDAG 6 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Prinses Sophie, de echtgenote van Don Juan Carlos, een van de Spaanse troonpretendenten, heeft een bezoek gebracht aan de uraniummijnen in Andujar. Op de foto zien we de prinses in mijnwerkerskleding in de mijn. JJw Otlde camera IS Arrest van Hoge Raad in belastingfraude 750,10 -of 15" waard! Zaak tegen drie direkteuren te Wassenaar terugverwezen naar Amsterdamse Hof Gecombineerde straf voor verpleegster die narcotica stal Informeer ernaar bij uw fotohandelaar! De Hoge Raad heeft gisteren de ar- den gevangenisstraf voorwaardelijk en resten vernietigd van het gerechtshof eveneens een geldboete van ƒ26.600. in Den Haag van 13 november jl., waar- In eerste instantie waren de B. en bij drie te Wassenaar wonende directie- C. S. veroordeeld tot een maand ge leden van een havenbedrijf te Rotter- vangenisstraf en een boete van ƒ26.000 dam werden veroordeeld wegens belas- en D. S. tot een maand gevangenisstraf tingontduiking. De Hoge Raad verwees voorwaardelijk en ƒ26.600 boete, deze drie zaken naar het Hof te Am- Het arrest van het Hof in Den Haag sterdam. De advocaat-generaal mr. Ch. ZQ wordt in de overwegingen gezegd, M. J. A. Moons had op 3 maart gecon- kan niet in stand bUjven omdat hfit Hof cludeerd tot vernietiging van de ar- a]jeen wat inkomstenbelasting betreft resten en tot verwijzing van de zaken op goecje gr0nden heef geoordeeld, dat naar een aangrenzend hof. de rijksbelastingdienst de onjuistheid of onvolledigheid van de aangiften op het (Advertentie) jaar. Tegen de 36-jarige particuliere ver pleegster Jacoba J. K. uit de hoofd stad heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Asterdam terzake van diefstal van flacons verdovende middelen uit twee ziekenhuizen 10 maanden waarvan 4 voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest geëist, en als bijzondere voorwaarde toe zicht van een psychiatrische vereni ging gedurende de proeftijd van drie Zaak van overleden patiënt Endegeest voor rechtbank te Den Haag te zijn van het toedienen daarvan. Grote verantwoordelijkheid. De officier van justitie merkte op dat dit droevig gebeuren weer eens De 34-jarige M. C. Z. verpleegster over de patiënt ingezien, zo verklaar- a Kt tw o r. trtt sP°or was gekomen, voordat De B. en jn de psychiatrische kliniek „Ende- de zij. Het toeval wilde echter, dat waren door net noi veroordeeld tot vader en zoon s de aangiften herzagen, geest" te Oegstgeest, moest zich gis- zij zich had verslapen voor haar maanaen fS u V!!- Voor de vermogensbelasting is dit ech- termiddag voor de rechtbank in Den dienst en daardoor niet van haar geioooete van net airectieiia ter niet het geval Hier was men naar Haag verantwoorden terzake van voorgangster instructies over haar D. S., zoon van u. kreeg vier maan- bet oordeel van de Hoge Raad, de on- dood door schuld. De verpleegster patiënten had overgenomen. juistheid of onvolledigheid niet op het had op 4 augustus van het vorig jaar Voorts werd veelal een ander spoor voordat de directieleden van het een patiënt 30 c.c. sommifeen toege- slaapmiddel voor de patiënt gebruikt, havenbedrijf hun nieuwe aangifte de- diend, terwijl 30 „druppels" van dit waarbij wel 30 c.c. was voorgeschre- den, hetgeen straffeloosheid tot gevolg slaapmiddel was voorgeschreven. De ven. Bovendien was het slaapmid-" heeft patiënt is een dag later tengevolge del klaargezet in een flesje met een „De zaak Irene" heet een pocket hiervan overleden. Alhoewel de fei- inhoud van 30 c.c. Voorts verklaarde dat nu al in de boekhandel te koop ten vaststonden, werden de omstan- zij tijdens haar opleiding weinig over ligt. En inderdaad: de 224 bladzijden Een '15-jarige Zwitserse jongen, digheden ter zitting uitvoerig bespro- slaapmiddelen te hebben gehoord en bevatten het complete relaas van de Heinz Bamert, heeft gisteren bekend, ken. als gevolg daarvan niet op de hoogte in Nederland meest besproken af- dat hij in de nacht van zaterdag op faire van de laatste maanden. Tot en zondag in een kostschool te Etten- De president constateerde dat de met verslag en foto's van de bruiloft heimmiinster, in het Zwarte Woud, verdachte als uitstekend en con- vorige week woensdag in Rome. een 81-jarige kloosterbroeder had sciëntieus verpleegster bekend stond, Deze uitgave op zo korte termijn doodgestoken, omdat hij vond, dat zowel in haar huidige betrekking als betekent een unieke prestatie van hij op de school te streng werd be- in die daarvoor, schrijvers Bert Pasterkamp en Dick handeld. De jongen werd op de auto- De verpleegster zelf verklaarde de aantoont welke verantwoordelijkheid Schaap, en uitgever De Arbeiders- weg bij de Westduitse stad Duisburg vergissing niet te kunnen begrijpen, wordt gelegd op de schouders van pers te Amsterdam. aangehouden. Zij had tweemaal het rapportenboek jonge mensen, die in de verpleging werkzaam zijn. De maatschappij mag echter terecht eisen dat derge lijke vergissingen worden voorko men. Rekening houdend met de om standigheden wilde de officier vol staan met een milde eis, n.l. 75 boete of vijftien dagen hechtenis. De verdediger, mr. W. van der Mey, meende dat zijn cliënte weinig schuld kan worden verweten, mede door de samenloop van omstandig heden. Hij vroeg de rechtbank te vol staan met een symbolische straf, zo als de Rotterdamse rechtbank in soortgelijke zaak deed, n.l. een dag hechtenis voorwaardelijk. Pleiter wees erop, dat op het flesje de on duidelijke afkorting „dr" stond, het geen druppels moet betekenen. Ook ontbrak hier een mededeling over eèn gewijzigde dosering van het slaapmiddel, zodat pleiter alle reden tot clementie aanwezig achtte. De rechtbank zal op 15 mei uitspraak doen. MISSCHIEN BRENGT CHROESJTSJOW BERICHT DE NIEUWE LINIE Ook katholieke studenten uiten hun bezorgdheid Ook de Unie van Katholieke Stu dentenverenigingen in Nederland, de U.K.S.V., heeft in een brief aan de pater-generaal der Jezuieten in Rome uiting gegeven aan haar bezorgdheid over de opdracht van het generalaat aan de redacteuren-Jezuieten van „De Nieuwe Linie" om hun taak zo snel mogelijk neer te leggen. De U.K.S.V. verzoekt met klem de ge nomen maatregelen ongedaan te ma ken. MINISTER BUTLER NAAR DEN HAAG De Britse minister van buitenlandse zaken, Butler, vliegt maandag naar Den Haag waar hij zal deelnemen aan de voorjaarsconferentie van de Noordatlantische verdragsorganisatie, aldus heeft een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken te Londen meegedeeld. 2 mei t/m 6 juni U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook 'n Virginia roken... Maar u kunt ook een eigen stijl kiezen: de onvergelijkbare Golden Fiction melange Waarom onvergelijkbaar? De tabakken van Golden Fiction zijn meer uitgerijpt, warmer van kleur en dus zachter van smaak. Ze worden niet gesausd. Geen extra aroma wordt toegevoegd. Alleen GF heeft deze aparte, pure melange. Voor rokers met een eigen smaak. (Advertentie) VERHUURDERS het loopt zo'n vaart niet met huurauto's De verpleegster, die volledig be kende, had de middelen zelf ge bruikt omdat zij in een van haar be nen pijn had als gevolg van een tel kens terugkerende infectie. Zij had toen zij in het tijdvak de cemberjanuari in het Wilhelina- Gasthuis en de Boerhaavekliniek had gewerkt flacons en ampullen met verschillende verdovende middelen weggenomen. „Wij weten uit ervaring dat men sen, die dit eenmaal doen de neiging hebben dit weer te doen", zo merkte de president op. Verdachte deelde mede dat zij uit Amsterdam weg wil en een ander beroep wil gaan uitoefe nen. De officier merkte in zijn requi sitoir op dat het „goed doordachte en goed opgezette diefstallen waren ge weest". Komt het tot diefstal dan is er volgens hem sprake van versla ving:- De raadsman verzocht een straf met een onvoorwaardelijk deel gelijk aan het voorarrést op te leggen. Verkeersmisdadigheid grootste werkgever voor politie en justitie De verkeerscriminaliteit is in Neder land verreweg de grootste „werkge ver" voor justitie en politie. Van aUe delicten, waarmee justitie en politie zieh bezighouden, heeft ongeveer 85 procent betrekking op het verkeer. Dit zei mr. L. H. C. Hulsman, ver bonden aan het ministerie van Justi tie, gisteravond in Utrecht, waar hij een lezing hield in de jaarlijkse mei reeks van het criminologisch insti tuut van de rijksuniversiteit. Onder werp van de meireeks is dit jaar de misdaad die geen grenzen kent. In het kader van de Raad van Euro pa is een initiatief genomen om een aparte overeenkomst voor te bereiden, geheel toegespitst Op het strafrechte lijk optreden tegen verkeersdelicten. Het initiatief hiertoe ging uit van prof. A. F. Belinfanite. In 1957 werd door het comité van ministers van de Raad van Europa een intergouverna- mentele werkgroep ingesteld, onder voorzitterscshap van prof. Belinfante. Deze werkgroep stelde een ontwerp verdrag samen, dat waarschijnlijk spoedig zal worden ondertekend. Het zal daarna nog wel enkele jaren duren voor het verdrag in werking kan tre den. Eén jaar voor verduisteren van 75.000 gulden De rechtbank te Arnhem heeft gis teren de 57-jarige accountant J. M. W., wegens verduistering van pl.m. 75.000.ten nadele van de in- en verkoopcentrales van Arnhemse sla gers, veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De officier had twaalf maanden, waarvan drie voorwaardelijk, geëist. Twintig jaar al wacht mevr. Jacobine Meyer uit Bergen (Noorwegen) op haar echtgenoot. Hij was eerste stuur man op de „Moder 2", een schip, dat in 1944 hij Moermansk door de Russen werd overmeesterd. Haar man was de enige van de bemanning, die na de oorlog niet terugkeerde. Als Sowjet-premier Chroesjtsjow begin juni een bezoek aan Noorwegen zal brengen, zal de verdwijning van Henry Meyer ter sprake komen. „Ik hoop werkelijk, dat de Noorse autoriteiten erachter kunnen komen, wat er met mijn man is gebeurd" verzucht dé vrouw. De foto toont mevr. Meyer met een portret ven haar man. De Nederlandse Auto verhuur-As sociatie - waarin BOVAG, KNVTO en FNOP samenwerken op het gebied van autoverhuur zonder chauffeur - zegt naar aanleiding van de bericht geving in de „Consumentengids" over de kwaliteit van huurauto's, dat zij de laatste jaren zeer weinig klach ten heeft ontvangen. Het aantal klachten staat niet in verhouding tot de conclusie, die de „Consumentengids" heeft getrokken, aldus de Associatie. De Associatie staat positief tegen over periodieke inspecties van voor da verhuur bestemde auto7». Keurig in het gelid verlaat moeder-eend met haar kroost onder escorte van een politieman de Voorhof van Buckingham Palace. De Lrnden'e bobby gidste de lieve diertjes keurig de drukke weg over naar de i m het St. James's Park. 'iMÊMtiÊsmtÊMaMzu

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9