ieïderikxi Mevr. Houter uit Bergen (N.H.) ontving gouden schakelarmband ter herinnering Pieter Stastokken herleefden hij St. Bonaventura Henny Langeveld in „Toonladders" Nederland elftal tegen Jong Oranje Minister Veldkamp sloeg eerste paal DE sporttoto voor regeringsgebouwen in Leidsehendam "er P°°lers vulden WOENSDAG 6 MEI 1904 DE LEIDSE COURANT ZEVENMILJOENSTE BEZOEKER OP KEUKENHOF ONDANKS al zijn prestaties is Henny eigenlijk maar weinig te horen. Het kost hem bijzonder veel moeite door te dringen tot die kleine topgroep, waartoe o.a. Harry Mooten, Johnny Meyer en Johnny Holshuizen behoren. Een groot ideaal heeft Henny Langeveld: de erkenning van de accordeon als volwaardig instrument. „Het wordt tijd, dat men de accordeon niet alleen ziet als schippersklavier, waaruit vrolijke moppen en dein- deunen getrokken kunnen worden. Er is waarachtig wel meer uit te halen dan alleen „Geef mij maar Am sterdam!" En Langeveld levert daarvan herhaaldelijk het bewijs, wanneer hij werken van Bach ten gehore brengt, of, zoals vanavond „Moto Perpetuo" van Paga- nini. 'V" ^HMIWUMmj'lillflilllllllllHW BINNENKORT treedt Henny Langeveld, die nu nog overdag als taxi-chauffeur door de Sleutelstad rijdt, en 's avonds geregeld optreedt, toe tot het Russische balalaika-orkest „KAZBEK", het enige echte balalai ka-orkest aan deze zijde van het IJzeren Gordijn. In dit orkest, dat geheel uit Russen bestaat, betekent Henny dus in meer dan één opzicht een Holland se noot. Henny is er trots op, dat leider Efgeni Trawin hem heeft aangezocht als accordeonist, die in de Rus sische volksmuziek een belangrijke plaats inneemt Vanmorgen omstreeks tien uur kon de voorzitter van de ..Stichting Keukenhof", mr. Th. M. J. de Graaf, de zeven miljoenste bezoeker sinds de oprichting van de tentoonstelling vijftien jaar geleden welkom heten. De heer en mevrouw Houter uit Ber gen (N.H.) werden verwelkomd door de heer A. Warnaar en enkele be stuursleden. Mevrouw Houter ont ving een bouquet gemengde parkiet tulpen en een gouden schakelarm band. Het echtpaar was reeds enkele ja ren van plan geweest om tegelijk met het corso „Keukenhof" te be zoeken, maar het was altijd nog te druk geweest op de tentoonstelling. De heer Houter, ambtenaar van de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst, eonsulentschap Purmerend, kern zich vandaag vrijmaken om „Keukenhof" op het hoogtepunt van de bloei te zien. De vice-voorzitter van de Stichting „Keukenhof", de heer Th. de Vroo- men, vertelde nog dat zondag j.l. de 400.000ste bezoeker van dit jaar de loketten passeerde. Men hóópt dat het weer de komende dagen nog wat koel zal blijven, dan trekt men eer der naar de tentoonstelling, dan b.v. naar het strand. Als het weer blijft zo het nu is, mag verwacht worden, dat de tentoonstelling ook nog de beide Pinksterdagen geopend zal zijn. VANAVOND treedt de Leidenaar Henny Lange veld op voor de NCRV-televisie, in het program ma „Toonladders" van Juan Petro. In dit pro gramma, dat jonge, veelbelovende amateurs voor ae camera neemt, speelt Henny Langeveld «éoto Perpetuo" van Paganini op zijn accordeon. HENNY LANGEVELD is eigenlijk amateur tegen wil en dank. Al jaren probeert hij zich een vaste plaats te veroveren in de kleine, selecte groep prominente ac cordeonisten. Nog steeds zonder succes Hij speelt accordeon vanaf zijn zevende jaar. Later studeerde hij piano aan het Haagse conservatorium, onder Theo van der Pas. Henny beschikt over een goedgevulde prijzenkast: 5 Zuidhollandse kampioenschappen en vier nationale titels. En dan hebben we nog niet eens gesproken over zijn voortreffelijke prestaties op de wereldkampioen schappen, die hem naar Engeland, Duitsland, Zwitser land, België en Oostenrijk voerden. Op de laatste con coursen vormde hij met Harry Mooten het Neder landse team. pak 75 ets. voor ca. 10 m2. „Geoo", Ottostr. 5, Venlo (Advertentie) OEFENWEDSTRIJD VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL TEGEN VOORLOPIG ELFTAL VAN JONG ORANJE Voor de oefenwedstrijd tussen het voorlopig Nederlands elftal en het voorlopig elftal van Jong Oranje op dinsdag 12 mei in 's-Hertogenbosch zijn de volgende teams samengesteld. De opstellingen zijn volgens 't 4-2-4- systeem. Voorlopig Nederlands elftal Doel: Pieters Graafland; achter: Haak, Kraay, Schrijvers, Veldhoen; midden: Van de Vall (Feijenoord); Bergholtz, Krui ver, Nuninga, Ver donk; reserves: Lagarde, Tijm, Hae- nen, Theunissen en Bosveld. Voorlopig elftal Jong Oranje Doel: Stuy (Telstar); achter: v. Gorp (NAC), Kerkhof (Veendam), Van Ierssel Baronie), Ter Horst (Sparta); midden: Van de Vall Feijenoord, Burgers (DWS); voor: Koens (SW), Hartjes (De Graafschap), Dullens (Sittardia) en Kleinjan (DFC); re serves: Steunenberg (AGOW), Nieu- wenhuys (Elinkwijk), De Haan (Ajax) en Somers (Go Ahead). Dr. J. WINSEMIUS Uk-. J. Winsemius benoemd tot hoogleraar in de faculteit der lette ren en de faculteit der Economische Wetenschappen aan de Rijksuniver- teit te Groningen om onderricht te geven in de economische en sociale aardrijkskunde, zal op dinsdag 19 mei zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede in de aula van de universiteit. Dr. Winsemius is voormalig raadslid te Leiden. En geen wonder:niemand wil gekreu keld achterblijven bij correcte collega's. Terlenka kostuums staan borg voor góed-staan heel de dag. Sterk, kreuk- herstellend en plooihoudend. Dat eist u. Dat gééft u X IN VELE PRIJSKLASSEN Het is alléén Terlenka met het Terlenka etiket, want alléén de artikelen die A.K.U. goedkeurt verkrijgen het merk Terlenka. Artikelen die niet aan de A.K.U.-eisen voldoen zullen veelal onder een soortnaam zoals polyester in de handel komen. (Advertentie) Dr. G. M. J. Veldkamp, minister Hij ontkende, dat hiermee een pre- til! CS gOed UI van sociale zaken en volksgezondheid cedent wordt geschapen. Het mimste- heeft gisteren in Leidsehendam in rie van volkshuisvesting en bouwnij- Aan de sporttoto van de afgelopen de agglomeratie Den Haag de eerste verheid is gevestigd in Wassenaar en week hebben 499.175 personen deel- paal geslagen voor een nieuw ge- aldus de bewindsman als er een genomen. Voor prijzen kwam be- bouwencomplex. schaap over de dam is, waarom zou- schikbaar f 208.630. Voor de eerste den wij dan niet mogen volgen. prjjs van f 100.996,50 kwamen 4 deel- Dit complex, gesitueerd in het uit- in Leidsehendam zullen worden nemers in aanmerking, die bruto breidingsplan „Klein Plaspoelpolder" gevestigd de directie voor de arbeids- f 25.249 zullen ontvangen. De twee- zal vier afzonderlijke kantoorflats voorziening, waaronder het rijksar- de prijs van f 55.089 wordt onder omvatten, in drie waarvan het de- beidsbureau en de rijksdienst voor 122 winnaars verdeeld. Zij zullen partement van sociale zaken en de aanvullende werkgelegenheid netto f452 krijgen, volksgezondheid zal worden gehuis- ressorteren, de directie volksgezond- De extraprijs voor vijf gelijke spe- vest. Over de bestemming van het heid en zes hoofdinspecties van het len bedraagt f 27.544,50 en wordt hoofdgebouw is nog geen definitieve staatstoezicht op de volksgezondheid, door 307 deelnemers, van wie 4 met beslissing genomen, het is echter Waarschijnlijk zullen ook enkele 2 goed voorspelde kolommen, ge niet uitgesloten dat ook dit gebouw regionale inspecties voor de provin- deeld. Per goed voorspelde kolom ter beschikking zal komen van het cie Zuid-Holland en de gezondheids- wordt netto f 90 uitgekeerd, ministerie vaii sociale zaken en raad naar Leidsehendam verhuizen. Voor de bijzondere prijs van volksgezondheid. In Den Haag blijven dan nog voor- f25.000 (eerste acht uitslagen goed alsnog gevestigd de staf-afdelingen voorspeld) komen maar liefst 1446 „Een heel belangrijk deel van het internationale aangelegenheden, ju- personen in aanmerking, van wie acht departement en misschien veel meer ridische aangelegenheden, externe met twee en één met 3 goed voor zal m Leidsehendam gehuisvest wor- betrekkingen en de staf-afdeling al- spelde kolommen. Per goede kolom den zo vertelde minister Veldkamp, gemene sociaal-economische politiek, zal ongeveer f 17 worden betaald, Zes-B van het gymnasium, afde ling van het St. Bonaventura-Ly- ceum, moet volgende week eindexa men doen. Gisteren hebben de man nen hun. laatste officiële les genoten en dat was een reden om anders- Stastok, de beroemde, wat zielige fi- dan-anders op school te verschijnen, guur uit Hildebrands „Camera Ob- Gewapend met de lange gouwenaar scura". Zo zielig als hun voorbeeld en toepasselijk halsstrik verschenen zien de heren er echter niet uit zij als een multiplicatie van Pieter

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3