REKENMACHINE KAN DE MENS NIET HELPEN BIJ GROTE LEVENSVRAGEN RIJNSTREEK Gemeenteraad van Leidschendam verheugd ^nnd-puistjes over elektriciteitslevering door Den Haag purol-poeder WEEKELYCKSE CRONYCKE WiltU iets weten ZATERDAG 2 MEI 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Na het gebruikelijke openingsgebed sprak burgemeester Banning in de gemeenteraad van Leidschendam een sympathiek woord ten opzichte van prinses Irene waarbij spr. namens de raad en de gemeente de wens uit sprak dat prinses Irene na de vele wederwaardigheden thans het geluk moge vinden voor het verdere leven Namens de raad sprak de heer Boone (PvdA) in dezelfde geest. Alvorens aan de omvangrijke raads- agenda te beginnen deed de heer Boone een voorstel het aantal wet houders te brengen van twee op vier. Spr. achtte dit alleszins gemotiveerd omdat in onze zich zo sterk uitbrei dende gemeente de beide wethouders overstelpt worden met sterk gevari eerde werkzaamheden. Hoewel een zelfde verzoek destijds door Ged. Sta ten was afgewezen hoopte spr. dat thans door dit college een gunstige beslissing genomen zal worden. De raadsleden waren het met dit voor stel volkomen eens zodat de voorzit ter de toezegging deed deze aangele genheid zo spoedig mogelijk bij Ged. Staten aanhangig te maken. CONTACT MET DEN HAAG Nog een belangrijk feit werd be sproken n.l. de eindelijke toestem ming om met de gemeen.e Den Haag contract te sluiten voor de levering van electriciteit. Sinds 1946 is de ge meente hierover doende geweest om in plaats van uit Delft de stroom van Den Haag té betrekken en tot heden hebben Ged. Staten geweigerd hier aan te voldoen met gevolg dat de gemeente steeds verstoken is geweest van een meer voordelige stroomleve- rantie. De burgemeester werd van alle kanten geluk gewenst met het behaalde succes, waaruit de waarheid sprak dat de aanhouder uiteindelijk wint. ONDERWIJS Na deze drie belangrijke zaken werden zonder hoofdelijke stemming een achttal onderwijs voorstellen ge accepteerd. Een voorstel tot stichting van een vier-klassige noodschool en een kleuterschool door het R.K. Schoolbestuur in Leidschendam-Zuid werd eveneens aangenomen. De Wil- ke (KVP) sprak hierbij de hoop uit dat het gemeentebestuur voor deze zaak spoed zal betrachten waarop de Koninginnedag in voorzitter antwoordde dat de school reeds besteld is. De huur zal f 9697 per jaar bedragen terwijl voor het treffen van de nodige voorzieningen nog f 46.435 benodigd zal zijn. Drie scholen kregen officiële namen: de o.l. school in de Heuvel zal heten .Prinses Margrietschool' en de o. kleu terscholen aan de Heuvel en Pr. Bern- hardlaan resp. „De Bloemenheuvel" en „Het Zonnehuis". De stichting voor de Voor- en Na zorg van Geesteszieken zal ingaande 1 jan. j.l. een verhoogd subsidie ont vangen van 13 tot 24 cent per in woner, meerdere kosten hiervoor f 2090. BEJAARDENSOCIETEIT De' drie bejaardensociëteiten ont vingen tot nu toe elk een gezamen lijk subsidie groot f 250 per jaar. De sociëteit van de R.K. Bejaardenbond heeft aangetoond dat de sociëteit niet kan blijven bestaan als de subsidie niet verhoogd wordt. De burgemees ter heeft zich persoonlijk van de gang van zaken op de hoogte ges.eld en zijn bewondering en tevredenheid geuit over het nut van een sociëteit voor bejaarden. B. en w. hebben dan ook gemeend dat er alle reden is deze sociëteiten in stand te houden dooi een verhoogd subsidie en zij stelden voor het jaarlijks bedrag vast te stellen op f 500 wat door de raad gesanctioneerd werd. Mevr. Kraay- vanger (KVP) sprak hiervoor na mens de sociëteiten en de bejaarden dank uit. Groepen schoolkinderen die op ba sis van vrijwilligheid de gemeente lijke plantsoenendienst behulpzaam zijn bij het school en ordelijk houden van de plantsoenen en speelgelegen- heden zullen tot nader order een ge meentelijk subsidie ontvangen van f 600 per jaar. DE ZANGVERENIGINGEN Langdurig werd gesproken over de subsidiëring van de beide plaatse lijke zangverenigingen de R.K. ver eniging Arti et Charitati en de chr. (Advertentie) vereniging Zanglust. Zanglust is van plan een oratorium te gaan uitvoeren en vraagt om te beginnen een jaar- subsidie van f 1000. B. en w. hebben zoals de voorzitter mededeelde na ampele overweging voorgesteld naast de tot nu toe gebruikelijke jaarlijkse subsidie van f 300 voor elke vereni ging per volwassen werkend lid en voor een werkend jeugdlid resp. f 1,50 en f 0,75 per jaar te vergoeden. Voor Arti zou dit uitkomen op normaal f 300 plus f 127,50 en voor Zanglust op f 300 plus f 165. Meerdere leden achtten deze sub sidiëring te gering en zouden het op prijs stellen indien de beide zang verenigingen tot een zekere samen werking willen komen. Nu is het voorgekomen dat de niet-katholieken onkundig zijn van wat Arti gaat uit voeren en omgekeerd dat katholieken niet weten wat Zanglust presteert. Daardoor is het bezoek aan uitvoe ringen steeds beperkt waardoor te vens de onkosten niet gedekt worden. B. en w. zullen de nodige besprekin gen organiseren om tot samenwer king te komen en als dat gelukt een verdere subsidieregeling ontwerpen. Het voorstel om het salaris van de wethouders met f 2000 per jaar te verhogen tot f 8245 per jaar werd van de agenda afgevoerd omdat een voorstel is gedaan tot vermeerdering van het aantal wethouders. Voor het bouwrijpmaken van gron den in het uitbreidingsplan „De Zij de" werd een crediet beschikbaar ge steld van f 573.853 zijnde 30 pet van de geraamde totale kosten, terwijl nog eens f 157.260 werd toegestaan voor aanleg van een weg met bij behorende rioleringswerken in de Klein Plaspoelpolder. De beschoeiing langs de Stomp- wijkse vaart ter hoogte van de Meer- laan te Stomp wijk zal hersteld wor den terwijl ook de aanliggende straat op hoogte gebracht zal worden. Om streeks 1 juni a.s. zal hiermede be gonnen worden. Kosten worden ge raamd op f 5800. lntree-rede prof. Van de Geer Prof. dr. J. P. van de Geer, gewoon hoogleraar in de experimentele psy chologie, heeft gisteren zijn intrede gedaan aan de Leidse universiteit met een rede over „Kans en Onzeker heid". Prof. Van de Geer besprak de grondslagen van de toepassing van het waarschijnlijkheidsbegrip. Men kan bijvoorbeeld in een kans de uit drukking willen zien van een subjec tieve overtuigdheid. Dit gebeurt bij het wedden - zegt men dat een paard veel kans heeft, dan betekent dit dal men er in gelooft dat dit paard zal winnen. Dit geloof zou kwantitatief kunnen worden uitgedrukt doordat men aangeeft met welke inzet men op het paard zou willen wedden. steun en adviezen mogen genieten van de heer J. W. M. Boogmans, die thans om gezondheidsredenen niet meer zijn zorg over de EHBO kan uitstrekken. Met algemene stemmen werd besloten de heer Boogmans tot erelid te benoe men. De heer Boogmans jr. sprak dank tot de dames, die tijdens de oefenavonden zorgden voor een kopje koffie. Prof. Van de Geer liet vervolgens zien hoe dit waarschijnlijkheidsbe grip gebruikt zou kunnen worden in de empirische wetenschappen om fei ten en meningen tegen elkaar af te wegen. Waar dit nu vaak globaal en intuïtief gebeurt, zou men een exacte verrekening kunnen ontwikkelen. Prof. Van de Geer blijkt echter nogal skeptisch te staan tegenover de prak tische mogelijkheden hiervan. Hij waarschuwt bovendien voor het ge vaar, dat deze kwantitatieve verre kening de wetenschapsbeoefenaar tot een onpersoonlijk schakeltje maakt in het wetenschappelijk con cern in plaats van een zelfstandig en creatief denker. De vraag hoe men overtuiging en feitelijke evidentie moet afwegen is echter niet alleen van theoretisch be lang. Het dreigt zelfs een praktische vraag van de hoogste urgentie te worden. De technische hulpmiddelen kunnen nl. in een moderne oorlog zo snel zo'n grote hoeveelheid infor maties leveren, dat het geen mens meer zal lukken hieruit tijdig de juiste beslissing te destilleren. Uit experimenteel psychologisch onder zoek blijkt, dat de mens in zijn be oordeling van onzekere evidentie de statistische regels slecht hanteren kan. Hij volgt eerder zijn eigen, irra tionele, regels. Zou men de mens bij het nemen van complexe beslissin gen laten bijstaan dooi computers, dan blijft onverminderd de psycholo gische vraag gelden op welke wijze zulke computers informatie moeten voorbewerken en selecteren, zodat de uiteindelijke menselijke beslissing optimaal kan zijn. LEVENSLOOP Johan Petrus van de Geer werd geboren te Rotterdam in 1926: hij volgde in zijn geboortestad de HBS B. Hij studeerde psychologie te Leiden, waar hij in 1953 het docto raal examen aflegde. Hij was vervol gens in diverse rangen werkzaam aan het Psychologisch Instituut van de Leidse Universiteit. In 1957 promoveerde hij tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op een proefschrift getiteld: „A Psycho logical Studie of Problem-Solving". Promotor was A. Chorus. In 1960 werd hij benoemd tot Lec tor in de Experimentele Psychologie en Psychologische Statistiek. De Openbare Les („Experimentele Psy chologie") werd gehouden op 2 mei 1961. Sinds 1960 is hij tevens part time medewerker (thans adviseur) aan het Instituut voor Zintuigfysio logie van de Rijksverdedigingsorgani satie te Soesterberg. Wassenaar gezellig gevierd De Wassenaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" en het Was senaars Sportcontact en enkele buurtverenigingen hebben in Was senaar voor een blije en gevarieerde viering van de verjaardag van de Koningin gezorgd. Het Raadhuis „De Paauw" was dit jaar meer dan in vorige jaren het middelpunt van de feestelijkheden, doordat de Oranje vereniging ook de traditionele kin derspelen voor het raadhuis organi seerde. Het officiële begin van de feestdag was om half 10 een aubade voor het raadhuis door de samenwerkende Wassenaarse zangverenigingen. Met een gezamenlijk gezongen Wilhelmus en een driewerf hoera voor de Ko ningin werd dit officiële begin van de feestdag besloten. Op het grote grasveld voor het raadhuis werd daarna een begin ge maakt met de verschillende wedstrij den voor de jeugd. SPORT Intussen was op het Blauw Zwart- terrein aan de Dr. Mansveltkade de schoolsportdag voor de jongens en meisjes van huishoud-, ulo- en mid delbare scholen in volle gang. Onder auspiciën van het Wassenaars Sport contact werden wedstrijden georga niseerd in het touwtrekken, handbal len, hardlopen en voetballen. Wat de estafettes betreft won het Rijnlands Lyceum de twee wisselprijzen, zowel voor de meisjes als de jongens se nioren. Ook de meisjesjunioren van het Rijnlands Lyceum won de eerste prijs. Bij de jongens junioren ging het St. Adelbertcollege met de eer strijken. Het handbaltoernooi leverde een zege op voor de openbare uloschool, met een tweede plaats voor de R.K. Ulo en een derde plaats voor de R.K. Huishoudschool. Bij het touwtrekken won Rijnlands Lyceum de prijs voor de meisjes-senioren, de openbare ulo de prijs voor de meisjes junioren. Bij de jongens gingen zowel de ju nioren als de seniorenprijs naar het St. Adelbertcollege. Tenslotte voetbal: zowel in de se nioren als in de juniorengroep won het St. Adelbertcollege de eerste prijzen. De R.K. Uloschool kwam in beide toernooien op de tweede plaats. Groot was de belangstelling 's mid dags voor de sportmiddag, die door het Wassenaars Sportcontact op het Blauw Zwart-terrein werd georgani seerd. Een gevarieerd programma werd afgewerkt met hardlopen, vol leybal, judo, gymnastiek en voetbal. Er had ook een wedstrijd plaats tus sen „Oud Wassenaar" bestaande uit niet meer actieve spelers van Blauw Zwart en SV Wassenaar en „Oud Sparta", waarin onder meer Terlouw stond opgesteld. De oudjes zorgden voor een aantrekkelijke wedstrijd. Wassenaar won met 31. In Nieuw Wassenaar werd door de buurtvereniging de gehele dag een gezellig feest georganiseerd voor de jeugd op het terrein aan het Hooge- plein. Grote belangstelling was er des avonds 9 uur voor de taptoe voor het Raadhuis. Voor de jeugd was er tot midder nacht nog gelegenheid tot dansen op het Dorpsplein in de open lucht en in het Verenigingsgebouw in de Kerkstraat. RIJPWETERING -WIJKGEBOUW WIT GELE KRUIS GEOPEND Zoals wij reeds vorige week hebben aangekondigd, is dinsdag j.l. het geheel gerestaureerde en tot wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis ingerichte pand aan de Pastoor v. d. Plaatstraat 13 officieel geopend en in gebruik genomen. Om streeks 7 uur des avonds werd het ge bouw door pastoor J. Verkleij plechtig ingezegend, waarna tot half 9 aan de Wit-Gele Kruisleden van Rijpwetering en Oud-Ade gelegenheid werd gegeven het gebouw te bezichtigen. Degenen, die hiervan hebben gebruik gemaakt, heb ben met bewondering gezien hoe dit pand geheel naar de eisen des tijds en smaakvol tot een alleszins representa tief wijkgebouw is omgetoverd. Alle vertrekken spreken van licht, lucht en ruimte en zijn met de modernste meu bilair en apparatuur ingericht Woensdagmiddag om 5 uur hield het bestuur een speciale receptie voor uit sluitend genodigden. Hiervan waren te genwoordig burgemeester E. J. M. Kolf schoten van Alkemade rfiet echtgenote, de plaatselijke arts dr. J. v. d. Werf met echtgenote, de wijkverpleegster, zr. Rusman, de inspecteur van de volks gezondheid, dr. In 't Veld. van 't school artsendistrict, dr. v. d. Meer, van het kinderartsendistrict dr. Buers, bureau leidster mevr. dr. van Beek, zr. Roosens van de Zuid-Hollandse bond Wit-Gele Kruis; zr. Loves van het district; ver pleegsters; de voorzitter van het Wit- Gele Kruis te Roelofarendsveen, dr Mus- kens en de pastoors Ouwendijk en Ver- kley, resp. van Rijpwetering en Oud- Ade. De voorzitter van de plaatselijke afd., de heer W. Hartog, sprak een wel komstwoord waarin hij dank bracht aan verschillende autoriteiten voor de ver leende medewerking, waarbij spr. de heer Th. v. d. Wereld uit Hoogmade be trok voor het vele en moeizame werk voor het Wit-Gele Kruis verricht. Hierna werd het gehele gebouw be zichtigd en volgden nog vele woorden van gelukwens. Oproep aan Wit-Gele Kruisleden De wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis, zuster Rusman, doet een vrien delijk maar dringend beroep op de le den, de bij hen in gebruik zijnde ar tikelen van het Wit-Gele Kruis'ten spoe digste in te leveren. Zij zit er erg om verlegen! Dit geldt uiteraard alleen voor hen die ze niet meer nodig hebben! Vorige week is van de plaatselijke handbalvereniging NIO het senioren elftal op overtuigende wijze wederom kampioen geworden in de Haagse hand- balbond. Morgen (zondag) speelt dit stoere NIO-elftal haar laatste thuiswed strijd in deze competitie om 12.30 uur tegen DEO. Gaarne doen wij een beroep op sportlievend Rijpwetering om in gro te getale deze wedstrijd te gaan zien om hiermede bewondering en hulde te brengen voor de prachtige prestatie van deze elf kranige meisjes. Zij verdienen volkomen de gevraagde belangstelling en het is voor hen tevéhs een stimulans om met nog meer enthousiasme hun voortreffelijk spel te spelen. HAARLEMMERMEER Geboren: Johanna Marguerite d. v. J. J. de Vlieger en M. M. de Wit. Rudolf z. v. H. van Braak en J. M. van Leeuwen. Emelie Constance Marie d. v. H. L. M. Broekhoven en Y. E. M. Donders. Anitia Paulina d. v. .S. A. Hertenstein en C. van den Bussche. Nancy d. v. J. Penner en H. Smit. Cornelis Willem z. v. C. H. Kleefsma en T. Verdonk. Michael Johannes Leonardus z. v. T. N. A. van Tooren en W. M. Rombouts. Ge- rardus Johannes Jürgen z. v. G. Krie bel en J. A. B. Wingender. Alexandra Josepha d. v. H. J. Wesselman en M C Schönhage. Marjolein Christina d. v. T. van den Boogaard en B. A. Wilhelmis. Petrus Hendrikus Jose- phus z. v. P. Faijaars en M. E. H. Pompe. Eelke Wilhelmina d v. J. S. de Vrede en A. de Mooij. Petrus Ru- dolf z. v. T. A. Stolwijk en T. M. Bo- gers. Jolanda Wilhelmina d. v A. J. van Leeuwen en T. M. Verburgt. Jo hannes Jan z. v. D. Lanser en M. M. de Regt Ondertrouwd: Hendrik Brinkman 25 j. en Aaltje van Geest 22 j. Lau rens Gerardus Bleecke 25 j. en Guur- tje Buwalda 23 j. Pieter Kant 23 j. en Anneke Johanna van Tol 22 j. Jacob Johannes Geelhoed 25 j. en Jannetje Krijgsman 24 j. Jacobus Ruiter 19 j. en Anneke Zantingh 17 jaar. Gehuwd: Jacob Wietsma en Antje de Waardt. Hendricus Cornelis Mo- leman en Antonia Alberdina Maria Horvers. Wilhelmus Theodorus van de Water en Gijsberta Cornelia Re- gina Geuzen. Jacob Pieter van Veen en Hilda Maria van Tienderen. Adria- nus Martinus Vork en Elisabeth Clara Maria Lange. Overleden: Antonie Hendrik Evert- man 47 j. e. v. J. Timmerman. Hae- beltje Nauta 85 j. e. .v. P. Dijkstra. KOUDEKERK VOETBALLERS KLAVERJASTEN De laatste van de door de voetbal vereniging „Koudekerk" georgani seerde klaverjaswedstrijden werd ge houden. De uitslag van deze wed strijd was: 1 G. v. Harskamp 5374 p., 2 D. Jansen 5133, 3 L. J. Paling 5054, 4 T. v. Vegten 4885, 5 J. A. Paling 4827, 6 A. Zweeris 4819, 7 Adr. Zwee- ris 4780 p. Met deze wedstrijd werd de laat ste gespeeld van een tiental wedstrij den die in de afgelopen winter wer den gehouden. Voor de puntentelling golden de beste acht voor de totaal uitslag. De eindstand van deze wintercom petitie werd: 1 Adr. Zweeris 39962 p., 2 L. J. Paling 39700, 3 C. Paling 39536, 4 C. Gebert 39353, 5 W. P. v. Wetten 38939, 6 C. v. Efjk 38526, 7 P. Kruit 38229, 8 E. Dorrepaal 37898, 9 T. v. Vegten 37657, 10 G. v. Hars kamp 27631 p. STOMP WIJK EHBO HIELD JAARVERGADERING De 10 punten tellende agenda van de jaarvergadering van de R.K. EHBO afd. Stompwijk „St. Johannes de Deo", had, dankzij de vlotte leiding van voorzit ster mevr. Boer-Wildenberg een kor tere tijd van behandeling nodig dan verwacht mocht worden. Het jaarverslag van de secretaresse lokte weinig opmerkingen uit. Een uit voerig financieel overzicht van pen- ningmeesteresse mevr. Waayer-v. d. Bosch gaf aan, dat de kas nog niet leeg was. De kascommissie had geen be zwaren, zodat de vergadering haar goedkeuring kon hechten aan de jaar rekening. Mevr. Janson-van Haastert zag zich gekozen in de kascommissie. De aftredende bestuursleden mevr. De Kleren de heer J. de Groot werden her kozen. Een meer uitvoerig beraad had plaats over een nieuwe cursus. T.z.t zal daar om propaganda gemaakt worden en eens per maand wil men gaan oefenen Bij de rondvraag kwam ter sprake'om de EHBO-posten in het dorp kenbaar te doen maken. Besloten werd de bekende borden te plaatsen. Materialen voor de posten kunnen te allen tijde aangevuld worden bij de heer J. de Groot. De R.K. EHBO heeft jarenlang de OEGSTGEEST ZWEMVERENIGING „POELMEER" 1963 is voor de zwemvereniging „Poelmeer" een redelijk jaar geweest dat financieel een batig saldo te zien geeft. Het ledental is vrijwel constant gebleven nl. 865. Jaarlijks wordt het oude zwembad opgeknapt, maar de algemene toestand is toch achteruit gaande. Ondanks de slechte zomer van 1963 bedroeg het aantal baden 58000. De resultaten van het diploma- zwemmen waren goed, doch het schoolzwemmen bleef beneden de verwachting. Een tragische omstan digheid is het feit, dat men in 1963 voor de eerste maal in de geschiede nis van het bad melding moest ma ken van een verdrinkingsgeval. De plannen om te komen tot een nieuw zwembad vorderen gestadig doch re alisatie zal nog wel geruime tijd op zich laten wachten. Het bovenstaande werd op de jaar vergadering medegedeeld door het bestuur van „Poelmeer" bij monde van secretaris v. Ingen-Schenau. Voorzitter dr. F. W» M. Hugenholz herdacht het bestuurslid, de heer R. Hilbrands, die destijds plotseling is overleden. Diens functie, te weten de exploitatie van het bad, de contacten met het gemeentebestuur en het fi nanciële beheer zijn overgenomen door de heer J. W. v. Leeuwen. Pen ningmeester B. J. Moolenaar en com missaris C. Snieder werden bij akkla- matie herkozen. Tot leden van de kas commissie werden benoemd de heren J. A. Donk en J. Stierman. „HET GEHEIMZINNIGE YEMEN" BIJ K. O. Het was een zeer boeiende aange legenheid de heer Van der Meulen, oud-resident van Makassar en con sul van Djedda te horen spreken over het „Geheimzinnige Yemen'. Namens K. en O. werd de spreker ingeleid door prof. W. Goshings. De heer Van der Meulen noemde Yemen het minste bekende en fana tiekst afgesloten deel van het Ara bische gebied. En doelende op het rijke verleden is Yemen tevens het „pakhuis van de antieken". In zijn inleiding vertelde spreker hoe hij in de jaren dertig in aanra king is gekomen met de koning van deze staat alsmede de kroonprins. Contacten die geleid hebben tot het bezoek aan de ruïnes van Marib (uit de Sabaeische cultuurperiode van 1000 tot 200 voor Christus. Thans is Yemen een republiek, be zet door het Egyptische leger. In het gebergte voert de kroonprins met zijn getrouwen een guerilla. Het volk van Yemen is thans een volk in nood. Er is stilte in de handel, er is honger en geen uitweg, zo besloot spreker zijn met dia's toegelichte beloog. Prof. Goshings sprak 'n kort dank woord. De lintjensreeghen heyt weer gestroomd en oock hier vielen wat spatten; dus voortaen sal meenighe fiere horst soo'n kleurigh lintjen bevatten. Er vielen er hier, er vielen er daer; soms stond een hurghervaeder met een doos vol klaer. 't Was ridder of 't was officier en een massae eereplacken. Die sieren dus van nu af aen de frack van veel mannenpacken. Die sieren nu hier, die sieren nu daer, mannen en vrouwen van sessen klaer. Het goud, het silver en het brons, geschoncken naer eer en geweeten aan hen, die sich voor veeier belangh van veel goed werek hebben gequeeten. Er vielen er hier, er vielen er daer. Weer nix voor my, al had ick myn revers al klaer! j VOORHOUT EHBO-EXAMENS Bij een door dr. Bazuin uit Lei den afgenomen examen behaalden 13 cursisten te Voorhout het EHBO-di- ploma. Het waren de dames: W. Rap- pard-Budelman, I. Zwetsloot-Beyk, S. Vloemans-Cloeting, G. Roghair te Kan, N. v. d. Berg-Zwetsloot, F. Nuijen-Schmidhuber, M. Tulen, N. J. v. Eijkel, C. van Schooten, P. Koek en de heren S. Nuijen, G. Visser en H. Hoek. De lessen werden gegeven door dr. W. J. Binnema en de heer R. G. van Dam. Noordwijkerhout Geboren: Andreas J. G. zn v. P. A. van den Berg en A. H. Kortekaas; Henricus P. M. zn v. H. P. Duiven voorden en C. E. M. van den Berg; Jacoba P. H. dr v. C. P. J. Gulde- mond en H. W. Hoogkamer; Nico- laas zn v. C. J. Parlevliet en A. van Reeuw ijk. Getrouwd: C. T. Bartels en J. C. M. de Groot; S. T. de Haas en A. M. Lengeres. Ondertrouwd: J. T. G. van Pari don en J. A. M. Heerpskerk. Overleden: Antonie F. Gouwen- berg, 67 jr, ongehuwd; Theodora Wijnands, 62 jr, echtgen. v. W. de Winter. SCHAATSENRIJDERS Kunt u mij de adressen verster ken van Rudi Liebregts, Cees Verkerk en Ard Schenk? vraagt A O. Antwoord: De adressen van de door u genoemde schaatsenrijders zijn: Rudi Liebregts, v. Beethovensingel 133a, Vlaardingen; Ard Schenk, Lot- weg 26, Anna Paulowna; Cees Ver kerk, Oosthovenzijde 9, Puttershoek. INKOMSTENBELASTING Een loontrekkende, gehuwd en een kind verdient in 1962 netto 7800. Is deze man nog inkomstenbelasting ver schuldigd, vraagt W. v. B. Antwoord: Aangezien u met uw brutoloon boven de aanslaggrens komt, welke in 1962 op f 8000 lag, zult u inderdaad in de inkomstbelasting vallen. Hoe hoog de, aanslag zal we zen, kunnen wij zoiiër meer niet na gaan, omdat de AOW etc. premie van het inkomen aftrekbaar is, terwijl de loonbelasting met het belastingbe drag wordt verrekend. Route Noordwijkerhout-Geleen - Aangevraagd door abonné E. G. te N'hout. Noordwijkerhout, Noord wijk, Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegra ven, Harmeien, De Meern, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Beusichem, Buurmalsen, Geldermalsen, Zaltbom- mel, Den Bosch, Veghel, Weert, Stramproy, Belgische grens, Kinrooi, Maaseik, Nederlandse grens, Suste- ren, Sittard, Geleen. Ongeveer 235 kilometer. Een stralend jong paar op de luchthaven van Athene. Koning Constanten van Griekenland omhelst lijn ver looide, prinsee Anne-Marie van Denemarken.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5