Als 'n reuzen bloemenslang kronkelde het corso door de Bloembollenstreek LONGLIFE Randstad kan enorme invasie met grote moeite verwerken Laten we wèl wezen... Deze verzekerings* Inspecteur eist van zijn garage BP-Longlife! Omdat BP-Longlife (ruim) Z x langer meegaat dan gewone motor-olie!* Rij óók Z x zolang met 1 x olieverversen! ^£TERDAGJ DE LEIDSE COURANT PAGINA It Het is, als ieder jaar, ondoenlijk om elk rijdend bloemstuk afzon derlijk en in onderdelen te gaan be spreken. Laat de hierbij gepubliceer de foto's dat maar doen, al moeten we toegeven, dat het zwart-wit slechts een zeer flauwe afspiegeling is van de schone werkelijkheid. Er is altijd mooi, mooier, mooist maar om dat uit te vissen: daar is de jury voor en niemand zal beweren, dat die een gemakkelijke taak heeft. Alles moet in harmonie zijn: kleur, vorm enlevende entourage. Maar over dat laatste onderdeel hebben we het nu al verschillende jaren gehad. Zwijgen we daar dit maal dus van stil. |"\e namen, die aan de wagens ge- geven zijn zeggen soms meer dan men zo oppervlakkig denkt. Neemt nu bijvoorbeeld „De gooche laar", een wagen die geadopteerd is door de bollenstreekse bankbe drijven; „Concours hippique" van de Bond van Bloembollenveilingen (niets zo wispelturig als springpaar den en bollenhandel)„Elegance" van de gemeente Lisse (Ken U- zelf „Kohinoor" van The Black Diamond Lines, een combinatie, die geen commentaar van node heeft; „Vlinders" van de Keukenhof (Wie ein Schmetterling im Frühling)„Sla lom" van De Zilk (heen en weer ge slingerd tussen Hillegom en Noord- wijkerhout); „Prikkebeen" van de Mechanisatiestichting (alles in één netje) en - om het dan daarbij te laten - „De Heks", die Bloembollen cultuur - Lisse als visitekaartje pre senteert. Maar hoe dat alles zij: het corso trok vandaag weer door de streek en zeer vele duizenden in- en uitlan- ders hebben er weer hun genoegen aan beleefd. DE MOOISTE TOCHTEN LANGS DE BOLLENVELDEN Spoorlijn Eénnchhngs.. verkeer i O Parkeerterrein =Weqen .J \7anmorgen om half elf werd aan de Warmonderdam bij Sassen- heim het startsein gegeven voor het jaarlijkse „Bollencorso". Voor de ze ventiende maal in achtereenvolgende jaren. Van het weer viel vanmorgen vroeg nog weinig te zeggen. De lucht was wat grauw, er was weinig wind. Maar het was nog droog. Het kon alle kanten uit. Om half negen begon het in Leiden echter wat te drup pelen. Dat belooft dus niet veel goeds. Vele duizendtallen uit binnen- en buitenland stonden weer langs de weg geschaard. Honderdtallen auto's stonden geparkeerd langs de toe gangswegen naar rijksweg 8, waar over het corso trok. Dat het druk, heel druk zou worden was te ver wachten. De nieuwslezer van het A.N.P. zei het gisteren al door de radio: in Amsterdam liep het verkeer naar de kust al vast. Zandvoort en Katwijk waren uitverkocht. In Am sterdam zelf moesten de logieszoe- kenden reeds naar elders worden verwezen. En al die vreemdelingen - aangelokt door het zeer lange weekeind, dit jaar volgend op de eerste mei - zullen zich de kans niet willen laten ontgaan ook het corso te gaan bekijken, want dit corso be hoort - met dat van Nice - zeker tot de meest beroemde ter wereld. Lenteparade 1964. „Jong en Mo dern" is het traditionele bollen corso. Dat wil zeggen, dat minstens driekwart van het totale aantal ver werkte bloemen „bolbloemen" moe ten zijn. Dat is een beperking, maar deze beperking heeft niet belet, dat de ontwerpers telken jare weer met nieuwe ideëen, nieuwe uitvoeringen ten tonele verschenen. Langzaam aan is het corso ge-evolueerd en het motto „jong en modern" is echt geen ijdele frase. Vergelijkingen met andere corso's gaan moeilijk op, noch ten voordele, noch ten nadele. Ieder corso is an ders, heeft een eigen gezicht. Dat neemt niet weg, dat het eigen gezicht van het bollencorso wel zeer mar kant is, juist door de boven reeds gesignaleerde beperking. middag reed de stoet weer. Bij na dertig praalwagens en een aan tal versierde luxe automobielen. Geen werk was er teveel aan, geen bloemen zijn gespaard. Er waren weer oorspronkelijke en interessante ideëen uitgewerkt. Goed. het is alles reclame. Niet alleen van het bloembollenvak, maar ook voor an dere producten. Maar het is dan toch een reclame, die artistiek verant woord is en tevens - of daardoor - honderdduizenden op de been brengt. En - laten we wél wezen - daar is het nu eenmaal om begonnen. Een koopman, die zijn waar niet eta leert. nietwaar? Het opeenvolgen van de eerste mei (een vrije dag in België, Frankrijk en West-Duitsland) en een lang weekeinde heeft een ongekend aan tal buitenlandse toeristen naar Neder land gebracht. De enorme stroom, die vrijdagmorgen begon zwol als het ware tot een bandjir aan. De Randstad Holland zit overvol vreem delingen en de normale logiesaccom- modatie is vrijwel geheel uitgeput. Alleen al in Katwijk zijn duizenden buitenlanders op particuliere adres sen ondergebracht. In het kader van de Leidse koninginnedagviering werd een herden king in de Pieterskerk gehouden, waaraan (ik citeer het Leids Dag blad) „slechts een handjevol mensen" deelnam. Dit vind ik zeer jam mer. Voor dominee J. M. D. v. d. Berg, die in deze dienst voorging, maar ook voor Nederland als „protestantse natie". „Aan het einde van ztfn predikatie roerde dominee v. d. Berg ook nog even de overgang van prinses Irene naar het r.k. geloof aan. Aan elke boom", aldus spr. (ik citeer nu weer het L.D.) „zitten dorre takken en zo ook aan de stamboom van de Oranjes". Dat is dan dus, dominee, zo'n beetje een afspiegeling van het Neder landse volk. Of u het nu leuk vindt of niet, meer dan een derde daar van bestaat uit die „dorretakken". Als dominee met de groene takken alleen zijn eigen geloofsgenoten vereenzelvigen wil, dan staafc het er dus met de geestelijke gezondheid van het Nederlandse volk als ge heel niet al te best voor. Maar dat dan in het midden gelaten, domineeals u wèl wilt wezenChristus sprak van een afgedwaald schaap, dat Hij ging zoeken om terug te voeren naar de kudde. Zijn volgeling spreekt nu van een „dorre tak". En dorre takken worden afgehakt. Oud-minister S. L. Mansholt was de hoofdpersoon van de nieuwste uit zending van „Dit is uw leven". Hier is hij gefotografeerd met zijn onder wijzeres uit Ulrum, met wie hij samen een oude schoolfoto bekijkt. De pre sentatie van het programma was in handen van Letty Kosterman. Rotterdam en Utrecht te verzoeken bedden beschikbaar te stellen voor de buitenlandse toeristen, die niet meer in een hotel of pension geplaatst kunnen worden. In Dordrecht en in de Alblasserwaard hebben politie- geluidswagens rondgereden om vrij willigers te vinden, die buitenlanders te logeren willen hebben. Zelfs in Rijswijk was de drukte zo groot, dat een bridgeclub in een hotel buiten landers mee naar huis heeft genomen om ze een bed te verschaffen. Op de verzoeken via radio en tv om logies- ruimte is een zeer groot aantal spon tane reacties binnengekomen. TE WEINIG SLAAPPLAATSEN De ANW en de daaraan verbon den logies-informatiedienst hebben de hulp van radio en televisie inge- nT,TrkI-, om i paitw/ roepen om particulieren m Den Haag EINDE STAKING BOLW NEDERLANDSE BANK Maandag a.s. zal het werk aan de bouw van de Nederlandse Bank in Amsterdam worden hervat. De sta king heeft vier weken geduurd. We derzijds is besloten de CAO volledig toe te passen. De forensen, die vol gens de nieuwe CAO minder ontvin gen dan onder de oude CAO, kunnen op eigen verzoek ontslag nemen. De betrokken aannemingsmaatschappij zal een aantal ontslagen arbeiders weer in dienst nemen. De overige knelpunten zullen in onderling over leg geregeld worden. KNBTB niet tevreden over kinderbijslagwet kleine zelfstandigen De' Katholieke Nederlandse Boeren- eu Tuindersbond heeft in een adres aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid een tweetal wen sen geuit aangaande de kinderbijslag wet kleine zelfstandigen. De bond acht het een groot bezwaar, dat de inkomensgrens in de wet is vastge legd. Hij meent, dat de minister de mogelijkheid dient te hebben, deze in komensgrens te wijzigen bij algemene maatregel van bestuur. Als maatstaf voor de aanpassing zou het prijsin- Verzekeringsinspecteur. 37 jaar, rij-erv. 12 jaar. thans Opel Kadett '63 (Dus: véél minder vaak olie-ververeen. Daarmee ie het gebruik van gewone olie tijdrovend, kost baar en ouderwets geworden) visco-statie ^cTests hebben dat bewezen. Tests in samenwerking met de autofabrikanten zélf: Ford Taunus, Renault. Rover. Fiat, Ford Cortina, e.a. Tests door neu trale instellingen: EMPA te Zürich. Quattroruote te Rome. Tests door BP met 160 auto's over 3.000.000 kilometer. (Advertentie). dexcijfer van de kosten van levens onderhoud kunnen gelden. In het adres wordt de minister verzocht, de indiening van een hiertoe strekkend wetsontwerp te bevorderen. Verder meent de K.N.B.T.B. dat de buitengewone lasten in de zin van het besluit inkomstenbelasting, voor zover ze betrekking hebben op de medische verzorging van het eigen ge zin, niet moeten meetellen bij de be paling van het inkomen, dat beslis send is voor het al of niet toekennen van de kinderbijslag aan kleine zelf standigen. Gevraagd wordt, de be schikking „vaststelling inkomen zelf standigen" in deze zin te herzien. Eens de trots van het huisgezin nu een niet te over treffen speelgoed met schier onbeperkte mogelijkheden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 14