Gemeenteraad van Alkemade verkocht grond aan de veiling „Eendracht maakt macht" voor nieuwbouw VRIJDAG 1 MEI 1964 DK LEIDSE COURANT PAGINA J8 Bij de ingekomen stukken, die bur gemeester Van Kolfschoten memo reerde, was o.a. opgenomen een be richt van de Inspecteur L.O., inspec tie Alphen a. d. Rijn, dat de bouw van een R.K. ULO-school te Oude Wetering zal worden opgenomen in de concept-urgentielijst 1964. Ten behoeve van het sanerings plan Roelofsarendsveen vermeldde de agenda een tweetal voorstellen nl. tot aankoop van het pand, Zuideinde 83, met ondergrond, eigendom van de gezusters Hoogenboom, alsmede aan koop van het pand Noordeinde 141a, en een gedeelte van de ondergrond van het pand Noordeinde 141. Uit de toelichting bleek dat eerstgenoemde aankoop noodzakelijk is voor ontslui ting van het plan tot het bouwen van bejaardenwoningen aldaar, 't Tweede pand betrof de oude Boerenleenbank, tevens het smalste weggedeelte van Roelofarendsveen. Het voorstel tot aankoop van een perceel grond in de Googerpolder van Th. Spruit, groot 5.250 ca a f 1.60 per ca, waarvan een gedeelte nood zakelijk was voor de aangelegde tuin- bouwontsluitingsweg „De Baan" en het resterende gedeelte ingevolge het uitbreidingsplan bestemd is voor wo ningbouw, werd eveneens aanvaard. GRONDVERKOPEN Het voorstel tot verkoop van een perceel grond in de Googerpolder aan de Coöp. Bloemen-, Groenten- en Fruitveiling „Eendracht Maakt Macht" t.b.v. de bouw van 'n nieuwe veiling hebben wij reeds eerder na der omschreven. De heer N. A. J. Rietroek informeerde naar de bijdra ge in de aanleg van de ontsluitings- weg, waarop voorz. mededeelde dat deze in de huidige prijs is inbere- kend. Na bekrachtiging van dit voor stel werden vazen met bloemen bin nen gedragen en op tafel geplaatst om de waardering van de veiling hiermede tot uitdrukking te brengen, hetwelk na later bleek echter 'n twee ledig doel scheen te hebben. Terzijde was bij dit voorstel door de heer A. de Bleaij nog geïnformeerd naar de juistheid van het plan dat door de veiling hierbij een benzinepomp ge plaatst zou worden. Voorz. kon hierop slechts medede len dat hieromtrent nog niets defi nitiefs bekend is, aangezien bespre kingen nog gaande zijn. Akkoord ging de Raad met 't voor stel tot verkoop van grond aan P. H. v. d. Geest, J. Th. Juffermans, H. P. v. d. Poel en A. Rotteveel e Rijp- wetering a f20.- per ca, t.b,v. de bouw van een viertal woningen, evenals met het voorstel tot verkoop van 625 ca bouwgrond in het Meer- kreukplan, gelegen langs de Popu lierenstraat te Roelofarendsveen aan N. P. Koek aldaar voor de prijs van f 30.- per ca, dit om hier een woon huis met garage te kunnen bouwen. Geen bezwaar maakte de Raad te gen het voorstel tot ruiling van gron den in de Vrouw Vennepolder te Oud Ade met H. S. P. Vrijburg al daar, alsmede tot overdracht van een stukje grond te Oudewetering aan G. F. Stroek aldaar. Aan de huidige bewoner van de woningwetwoning Narcisstraat 10, werd ingevolge voorstel b. en w. be sloten deze woning aan hem in eigen dom te doen overdragen. Besloten werd voorts tot tijdelijke verpachting van gronden aan G. Grif fioen te Nieuwe Wetering tot 31 dec. 1964 en aan A. H. Rotteveel te Oude- Wetering tot en met 1965. ALPHEIN AAN DEN RIJN Geslaagd. Aan de „Kon. Juliana" huishoudschool zijn geslaagd voor de avondcursus Winkelpersoneel 1963- 1964: de heer J. C. Bleyenberg, en de dames N. H. Bosman, M. J. Ei kerhout. J. M. H. van Gils, B. H. Godthelp, allen te Alphen a. d. Rijn; A. T. van Greuningen, Zwammer» dam; M. A. C. Jansen, Alphen a. d. Rijn; E. E. de Jong, Koudekerk a. d. Rijn; A. M. Koorn, Zwammerdam; J. H. M. van der Laan, Boskoop; M. H. van Leyden, H. van Smirren, Al phen a. d. Rijn; M. A. Treur, Lei- muiden; F. H. Turken, Alphen a. d. Rijn. BOSKOOP W KRUIWÏJK ONTVING GOUDEN MEDAILLE Ten gemeentehuize werd gisteren aan de heer W. Kruiswijk de gouden medaille in de Orde van Oranje Nas sau uitgereikt door burgemeester Verkerk. Bij deze korte plechtigheid waren o.a. aanwezig de heer G. J. A. Runsink, namens de burgemeester van Benthuizen en Moercapelle en als vertegenwordiger van Volkson derwijs, de heer J. Zwartendijk, ere voorzitter van de afd. Boskoop van volksonderwijs. Burgemeester Ver kerk deelde mede dat de thans 79- jarige heer Kruiswijk sinds de op richting secretaris is van de vereni ging van volksonderwijs. Voorts me moreerde burgemeester Verkerk nog dat dit de enige koninklijke onder scheiding is welke ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin, aan een Boskoper werd uitgereikt. Zeer onder de indruk dankte de heer Kruiswijk voor deze hoge onderschei ding. Polderverkiezing Tijdens 'n ver gadering van de Verenigde Polder aan de oostzijde van de Gouwe, wer den de heren Th. Brans en W. N. Vergeer herkozen resp. als dijkgraaf en heemraad. WOONSCHEPEN De reeds eerder vastgestelde veror dening „ligplaats met woonschepen voor recreatief gebruik", vereiste 'n wijziging om het hebben van deze woonschepen in de z.g. uitstervings- gebieden tijdelijk, en wel naar be oordeling van b. en w., mogelijk te maken. De heer P. H. Verdel merk te op, dat aan de Noordkade 'n nieu we uitbreiding op dit gebied van woongelegenheid was aangebracht. Voorz. stelde dat geen nieuwe ver gunningen worden uitgereikt en dit dehhalve onrechtmatig is geschied, waartoe hij een nader onderzoek toe zegde. Hierna keurde de Raad de voorgestelde wijziging goed. BIJSTANDSWET Het voorstel van b. en w. tot het ne men van enkele principe-besluiten i.v.m. de invoering van de Algemene Bijstandswet kreeg een breedvoeri ge bespreking van de heren W. C. J. Versteege en de heer J. Bakker, in hoofdzaak over de vraag waarom niet was besloten tot het instellen van een commissie van advies, alsmede om e.v. bezwaarschriften te doen be handelen door het college van bij stand, hetwelk thans aan b. en w. gedelegeerd wordt. Ook de samen stelling van genoemd college werd nader besproken. Na een toelichting door voorz., daarbij geassisteerd door de chef van de Alg. Dienst Soc. Za ken, de heer P. H. v. d. Bosch, be treffende de meer technische details in deze Alg. Bijstandswet gaf de raad fiat aan het voorstel, temeer daar hierin veelal gesproken werd van een voorlopig karakter in de samen stelling hiervan. MOLENRESTAURATIE Ingevolge het verzoek van de vere niging „De Hollandsche Molen" te Amsterdam om subsidie voor een restauratie van een drietal molens in deze gemeente, nl. 2 molens in de Drooggemaakte Veender- en Lijker- polder en 1 in de Aderpolder, stel den b. en w. voor een gelijke subsi die te verlenen als maximaal door de provincie in deze kosten, welke in totaal werden geraamd op f 18.550, bij te dragen, waartoe werd besloten. Andere agendapunten gingen, al dan niet met enige discussie, volgens prae-advies van b. en w. onder de hamer door. BOSKOOP Luilak-voetbaltoernooi. Tradi tiegetrouw zal op zaterdag voor Pink steren in de vroege morgenuren het Luilak-voetbaltoernooi worden ge houden op de voetbalterreinen van GDS en Boskoop. De organisatoren doen ook ieder jaar weer een be roep op de Boskoopse ingezetenen om financiële steun voor het aan schaffen van prijzen. Dit jaar werd deze gevraagd aan de exporthandelaren van boomkwe kerij produkten. Het blijkt steeds weer dat dit luilaktoernooi voor de jeugd zich in een grote belangstel ling mag verheugen want de mede werking was weer zodanig dat een groot aantal mooie prijzen kon wor den gekocht. KOUDEKERK STILLE TOCHT Het ligt ook dit jaar in de bedoe ling op maandag 4 mei bij het mo nument voor de gevallenen op de Al gemene Begreafplaats een stille her denking te houden. Hiertoe zal tus sen 7.30 en 7.40 uur bij het Raad huis een stoet worden geformeerd. Var. 7.45 tot 30 seconden voor acht zullen de kerkklokken luiden. Om acht uur zullen twee minuten stilte in acht woeden -genomen. Naafloop van de plechtigheid op. de begraaf plaats zal er in de Gereformeerde Kerk een Herdinkingsbii eenkomst worden gehouden. In deze dienst zul len spreken ds. A. Dronkers, Ned. Herv. predikant te Utrecht, ds. S. A. Bdonstra. Geref. predikant te Rijs wijk en Rector Keesen uit Den Haag. Medewerking verlenen de muziek vereniging ..Kunst na Arbeid" en het gemengde koor „Soli Deo Gloria". In het clublokaal hield de Koude- kerkse Schaakclub haar jaarverga- gering. Voorzitter van Nieuwenhui- zen hield een korte terugblik over het afgelooen verenigingsiaar. Ver volgens reikte de voorzitter de prij zen uit aan de winnaars van de win- tercomoetitie. Dit waren: groeo I: J. var Nieuwenhuizen: H. van Vliet: N van Donselaar: Groep n: A. J. de Witte: A. Hoogeveen; J. van Eg mond: P. de Jong: Groep III: H. Star- reveld: J. den Houdiiker: A. Scheer. In de plaats van de heer J. van Nieuwenhuizen werd tot voorzitter gekozen de heer N. van Donselaar. De heer H. van Vliet werd als bestuurs lid herkozen. Besloten werd een zo mercompetitie te spelen. Hiervoor gaven zich reeds 20 deelnemers op. Verder zullen enkele theorie-avond- den worden gegeven en zal er een snelsohaakcompetitie worden ge speeld. TENNISCLUB (VOORLOPIG) OPGERICHT In een der lokalen van de Oude Openbare School kwamen een aantal personen bijeen .om de vraag onder de ogen te zien of de mogelijkheid zou bestaan om te Koudekerk aan den Rijn te komen tot de oprichting van een tennisclub en gezien de opkomst bleek voor deze gedachte veel te spreken. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer H. J. v. Lummel. Burg. Q. Waverijn bevond zich on der de aanwezigen. Als eerste gaf burgemeester Waverijn zich als lid op. Het ligt in de bedoeling twee ba nen aan te leggen langs de Kerklaan, ten westen van het sportveld. Daar eerst een vereniging zal moeten wor den opgericht, voordat men verder kan werken stelde de heei Van Lum mel voor dat de belangstellenden zich voorlopig als lid opgaven, waar na uit hen een commissie werd ge vormd die de verdere plannen zal uitwerken. In de commissie werden aangewe zen de heren R. Dorrepaal, D. D. de Gunst. mej. E. v. d. Rijst, de heren Jac. Bijleveld, H. J. van Lummel, H. J. van der Berg, C. Anker en mevr. P. J. M. Rietveld. Schaken De eindstand van de wintercompetitie van de Koudekerk- se Schaakclub is: Groep I: J. van Nieuwenhuizen 8'/ï punt; H. van Vliet 8; N. van Donselaar 71/*; C. Reijneveld 6lh\ H. Boelee 5; L. van dei Wulp 4; J. Colijn 2»/ï. Groep II: A. J. de Witte 6 punten; A. Hoogeveen 5l/«; J. van Egmond 5; P. de Jong 5; A. van der Meijden 4'/«; J Cok 4. Groep III: H. Starreveld 8 punten, J. den Houdijker 7; A. Scheer 61/»; G. Snatersen 4; J. Rafain 2P. Ver net 2. WOUBRITGGE PROEFVAART De hektreiler „Vooraan" (VI. 115) van de Vlaardingse rederij Dogger My is thans zo ver afgebouwd op de scheepswerf „De Dageraad", dat het vaartuig op maandag 4 mei de werf verlaat. De technische proefvaart op de Nieuwe Waterweg is in de middag uren van de 5de mei vanuit Vlaar- dingen. Het vaartuig meet resp. 45.75 x 8.50 x 6.64 meter en is uitgerust met een 1200 pk Deutzmotor. Schipper wordt de heer J. Spaans uit Sche ve ningen. NIEUWKOOP Geboren: Louis Pierre z.v. C. Ver- duijn en J. de Pater; Marcellus z.v. H J. J. M. Redeker en J. M. v. Kips hagen. Gehuwd: H. C. de Jong 28 j., te Ter Aar, en M. G. Brouwer 24 j.; H. Stemmer 31 j. en D. v. Soest 24 j.; W. Verheij 25 j., te Rotterdam, en N. Kranenburg 22 j. Ondertrouwd: J. H. C. Wallenburg 21 j., te Utrecht, en P. H. de Lange 19 j. ZOETERWOUDE Jaarfeest Mandolineclub. De Zoeterw. Mandoline Ver. geeft a.s. dinesdag 5 mei, haar 26e jaarfeest in „Ons Huis". Opgevoerd zal wor den de operette „De Prins van Sind". LEIDSCHENDAM zilveren medaille in de Ord ie van «Oranje Nassau. Ladderwedstrijd Damclub Lisse De ladderwedstrijd van de Damclub „Lisse" is voortgezet welke het vol gende beeld te zien gaf: T. Brandt-T. Kranenburg 0-2; C. v. d. Voet-G. Bal kenende 0-2; hier ondervond Van der Voet, dat hij van de oudere dam- generatie nog wat leren kan! P. G. Balkenende-Van Dam 0-2; door een verkeerde afruil van de witspeler, die door Van Dam op prachtige wijze werd uitgebuit, wist laatstgenoemde deze partij te winnen. P. Boogerd- H. Eigenbrood eindigde in gelijkspel; deze partij werd van beide kanten technisch goed gespeeld. J. Algera-J. Langbroek gaf J. Algera 2 winstpun ten; bij een stand van vijf op vijf koos Langbroek de verkeerde voort zetting door verwisseling van zetten, waar Algera van profileerde en bei de punten veroverde. Postduivensport De vereniging van Postduivenvliegers de „Oude Blauwband" heeft in dit seizoen weer de eerste vlucht gehad. Deze is voor de deelnemers geen onverdeeld suc ces geworden, aangezien er veel vo gels verloren zijn gegaan. Gevlogen werd vanaf Roosendaal, afstand 80 km. Er werden 141 duiven in con cours gezet en de verwachtingen wa ren hoog gespannen, maar het liep op een sof uit. Normaal kon de eerste duif, na om 12 uur gelost te zijn in Roosendaal, om 13.30 uur in Lisse verwacht worden, maar het geduld werd zwaar op de proef gesteld. Eerst om 14.13 uur kwam de eerste duif thuis en de laatste duif werd ge draaid om 15.50 uur. De uitslag was als volgt: Th. v. d. Ploeg 1-12-13-15-17-32, P. Vonk 2, C. Zuidhoek 3-228-29-31, H. Doeswijk 4- 14-18, F. Koster 5-19-36, J. Langeveld 6-7-11, J. Arrachart 8-9-35, C. Schip pers 10-20-21-23. Gouden bruidspaar aan de Noordveenweg De collecte ten bate van het bejaar- denwerk en bejaardensociëteiten In de gemeente Leidschendam heeft opge bracht ƒ2554.39. Daarvoor is men bij zonder erkentelijk, vooral de 150 vrij willigsters en vrijwilligers, die het mo gelijk gemaakt hebben dit bedrag op één avond bij elkaar te collecteren. Bovenstaand bedrag zal nu verdeeld worden over: soc. „De Zwaan" aan de Rechthuisstraat, soc. „Schoorwijck" aan de Schoorlaan 1. soc. Freddy's Hoeve aan de v. Ruysdaellaan, een soc. voor bejaarden in Stompwük. welke binnen afzienbare tijd opgericht zal worden, een soc. welke men hoopt te verwezen lijken aan de Veursestraatweg in de buurt van Hulp en Heil en de algemene bejaardenbond. LISSE ANT. GROENEVELD GERIDDERD! De heer Ant. Groeneveld, als schuurbaas werkzaam bij de firma H. de Graaff Zonen te Lisse, die vorig jaar 40 jaar bij deze firma werkzaam was, bleek stom verbaasd te zijn toen hij op het Gemeentehuis ontboden werd en daar vernam, dat hij koninklijk onderscheiden was met de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van het Huis van Oranje. Wethouder A. J. Mesman mocht hem het ereteken op de borst spelden in tegenwoordigheid van de Directie van H. de Graaff Zonen, waarbij hij hartelijk toegesproken werd door de wethouder en de directie. OPPERWACHTMEESTER J. DE RIDDER KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN Woensdag 29 april 1964 was voor de groep der rijkspolitie te Lisse een bijzondere dag en in het bijzonder voor de opperwachtmeester J. de Ridder. Deze was die morgen op nor male tijd met zijn werkzaamheden begonnen, maar omstreeks 10.00 uur begon hij te klagen dat er zo geheim zinnig werd gedaan, maar omstreeks 10.30 uur begon hem iets te dagen. Nadat de groepscommandant der rijkspolitie te Lisse, de adjudant H. G Hendrikse, alle aanwezigen had verwelkomd, gaf hij het woord aan de Territoriaal Inspecteur met ver zoek om de sluier van de geheimzin nigheid op te lichten. Deze deelde mede, dat de opperwachtmeester J. de Ridder was onderscheiden met de HILLEGOM KONINKLIJK ZILVER VOOR J. VAN MARIS. Gistermiddag werd aan de heer J. van Maris, cultuurchef bij de fir ma N.V. Van TilHartman, naar aan leiding van zyn 40-jarig dienstver band bij genoemde firma een ko ninklijke onderscheiding uitgereikt, de medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zliver. De voorzitter van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, de heer Tegelaar, deelde de heer Van Maris mede, dat ook vanwege genoemde maatschappij de verdiensten van de heer Van Maris werden erkend en hiervan uitdrukking wenste te ge ven door hem de oorkonde van de Maatschappij te overhandgien. Vanwege de directie en personeel was aan de jubiluaris een motorvlet geschonken, dat deze liefhebber van de hengelsport zeer welkom was. SASSEN HEIM VOETBALWEDSTRIJDEN VOOR BEDRIJVEN EN VERENIGINGEN HOOGTEPUNT VAN KONINGINNEDAG Het is een traditie geworden dat diverse bedrijven en verenigingen el kaar op het voetbalveld „beconcure- ren". Vele bedrijven zijn zo geluk kig te beschikken over geroutineerde voetballers, zodoende waren er vele wedstrijden waar prima voetbal werd gespeeld. Er waren 21 elftallen, die op 3 terreinen het programma konden afwerken. De speeltijd was 2 x 15 minuten. Vooral de voorlaatste wed strijden waren zeer spannend. De firma Blom moest hier het hoofd buigen tegen de fa. v. Biezen. Doch de wedstrijd van de bekerwinnaar van vorig jaar, de K.A.J. tegen Mo lenaar trok wel de meeste belang stelling. De eindstand was 0—0, zo doende moesten strafschoppen beslis sen. Hier was de K.A.J. het fortuin- lijkst door 3 treffers tegen Molenaar 2. Voor de halve finale kwamen uit K.A.J.-Schulte en Lestraden en van Biezen en v. Egmond-Scholte en v. Hage. De uitslag was Schulte-Lestra- den tegen de K.A.J. 00. Door straf schoppen wist Schulte-Lestraden te winnen, terwijl v. Biezen met 20 van de fa. Scholte en v. Hage won. Als bekerwinnaar kwam Schulte en Lestraden uit de strijd tegen v. Bie zen door het nemen van strafschop pen. De K.A.J. werd 3e door een 10 zege op Schotte-v. Hage. De organi satie was, wat het nemen van straf schoppen betreft slecht. Waarom was hier geen politie aanwezig om de mensen achter de afrastering te hou den? Geboren: Albertus Leonardus Cor nells z.v. Th. W. de Zeeuw en A. M. v. d. MeijCatharina Adriana Maria d.v. H. J. v. d. Zwet en J. M. Wolte- rink; Ludovica Johanna Elisabeth Maria d.v. H. N. Zwaan en G. A. Ver bij; Ellen d.v. H. de Boer en G. Gort; Cornelis Josephus z.v. H. J. J. van Diest en J. v. d. Meer; Margaretha Barbara d.v. G. Th. v. Lammeren en R M. Haverkort. Ondertrouwd: J. P. Meershoek 24 j. en B. Braam 24 j., te Lisse; Th. W. de Vos 20 j„ te Hillegom, en Th. M. M. Smits 20 j. Gehuwd:G. J. Starrenburg 24 j., te Leidschendam, en A. A. v. Beek 25 j.; G. H. J. v. Vliet 26 j., te Leidschen dam, en C. v. Asselt 25 j.; P. J. M. v. d. Lans 23 j. en M. Burger 19 j., te 's-Gravenhage. Postduiven De postduivenlief- hebbersvereniging „De Blauwband" te Sassenheim hield op zaterdag 25 april jL een wedvlucht met oude dui ven vanaf Roosendaal, 76 km. In concours 178 duiven; deze werden aldaar gelost te 12 uur. Aankomst eerste duif 13.51.21; snelheid 684 m per minuut; laatste duif 15.45.28, snelheid 337 m per minuut. Uitslagen eerste tien aankomen den: Gebr. v. d. Krogt 1-3-5-9-14, G. Ammerlaan 4-33-39, A Ouwerkerk 8- NIEUWE-WETERING Voor een bescheiden dorspsgemeen- schap als Nieuwe Wetering mag de vie ring van een gouden huwelijksfeest als een bijzondere gebeurtenis gelden. Daarom wordt het op woensdag 13 mei a.s. de vlaggen uit. want op deze dag hoopt het echtpaar Johannes Zoetendaal en Petronelle Zoetendaal-Wolvers aan de Noordveenweg 4 het gouden huwe lijksfeest te vieren. Des morgens te 10 uur een gezongen H. Mis uit danbaar- heid in de parochiekerk van Maria Prae- sentatie, waarna in café-restaurant Heemskerk de verdere feestviering plaats heeft. Hier wordt tevens van 2 tot 3 uur n.m. de receptie gehouden. Zo bezien zal het aantal feestvieren den niet gering zijn. Het gouden paar heeft uit zijn huwelijk 12 kinderen en een pleegkind, allen getrouwd, met daarnaast het respectabele aantal van 83 kinderen. Over het voortbestaan van het geslacht Zoetendaal behoeven xU zich dan ook beslist geen zorgen te ma ken. De woning Noordveenweg 4, waar in zij deze 50 jaren onafgebroken hebben gewoond, maar die nu binnenkort ge sloopt gaat worden om plaats te maken voor een nieuwe woning, is feestelijk versierd. Vader Zoetendaal heeft het grootste gedeelte van zijn tuindersbedrijf in het Noordveen overgedaan aan zijn zoons. Toch beteelt hij nog een klein gedeelte met 300 ramen platglas voor zichzelf. In het verleden waren dit er heelwat meer, met daarnaast een groot stuk koude- grond tuinderij. Als bijzonderheid kunnen wij nog ver melden dat ter plaatse bij droeve ge beurtenissen. nL bij overlijden, een be roep gedaan wordt op de gouden brui degom. Aan het sterfhuis wordt dan gebeden voor de overledene en dan is hij altijd voor-bidder. De gouden bruid doet in vitaliteit voor haar echtgenoot niet onder. 34-44. R. G. Slikkerveer 2-6-24-31- 37. N. Koelewijn 7-11-16-22-30, P. Wolvers 10-18. RIJNSBITRG WINKELCENTRUM „DE HOFTUIN" .In Rijnsburg is door burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg het nieuwe winkelcentrum „De Hoftuin" geopend. Wethouder De Mooij wees er op, dat het een mooi centrum is geworden, waar heel de middenstand trots op kan zijn. Hij riep ook de ac tiviteit van de andere middenstan ders op. Verder bracht spreker dank aan gemeentewerken en uitvoerder Van Rijn uit Katwijk. Burg. B. H. Koomans welke hierna het woord voerde, wees er eveneens op, dat hij trots was op het nieuwe winkelcentrum, en dat de doorbraak van Vliet naar Tulpens raat hierdoor schitterend opgelost is. Hierna reikte burg. Koomans aan de eigenaren de sleutels over. In het centrum zijn ge vestigd: een schoenenmagazijn, een manufacturenzaak, een slagerij, een drogisterij en een groentewinkel, een ware aanwinst voor Rijnsburg. „KINDERVREUGDE" De speeltuinvereniging Kindervreugd die zich mag verheugen In 300 leden, hield onder voorzitterschap van de heer G. v. d. Eykel haar jaarvergadering. Se cretaris C. den Boer gaf een overzicht van de werkzaamheden in het afgelopen jaar. Mevr. Heemskerk-Anes werd dank gebracht voor het toezicht in de speel tuin. Ook wees hij op het vruchtbare contact met de woningbouwvereniging Spinoza. Penningmeesteres mevr. H. de Mooij - Plug gaf een overzicht over de finan ciën der vereniging. Bij de bestuurs verkiezing werden mevr. Schild en de heren C. den Boer en P. Burggraaf her kozen, terwijl in de vacature J. v. d. Kwaak de heer Joh. Kromhout werd gekozen. voorhout DE VOORHOUTSE MIDDENSTAND De middenstand van Voorhout zorgt steeds voor uitbreiding Burgemees ter P. M. F. Smolders, die het geheel vernieuwde pand van de firma P. Noordermeer Zonen met enige wel gekozen woorden opende was ver heugd dat Voorhout steeds moderner zaken krijgt zodat inkopen op ieder gebied plaatselijk kunnen worden ge daan. Ook dit nieuwe pand op gebied van textiel en woninginrichting kan glansrijk de concurrentie van elders het hoofd bieden. Velen waren bij deze opening aan wezig en tientallen bloemstukken versierden het keurige interieur. VOORSCHOTEN Geboren: Cornelis J. z.v. J. J. No- rel en M. van Zuilen; Titia A. I. M. d.v. F. A. M. de Bruijn en I. M. Füzy; Norbert P. z.v. M. A. J. Engels en P. CJir. Küller; Willem H. z.v. G. Ravensbergen en S. W. Groot; Hen drik F. z.v. K. Snieder en S. Berg- sma; Ada A. d.v. H. P. Engel en A. A. Verploeg. Ondertrouwd: J. H. Arts en C. A. W. Kerkvliet; J. Snel en J. T. Murre; J. A. Warmerdam en A. de Groot; T van Oosten en G. H. C. Verrips. Getrouwd: B. Vis en C. C. den Hollander; C. Kwakernaat en A. Wassenaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Jan Willem zv Johannes M. Dekker en C. van Maasdam; Ka rin Barbara dv Johannes van der Kwaak en B. Waar; Maria Petro- nella Irene Marca dv Fleuris L. N. Bergamin en J. M. J. van Erp; Ma rianne dv Dirk van Teijliriigëh en ,E. J. Snel; Johannes Peter zwiHerman van Roon en J. de Pater;' Marrigje Cornelia dv Gerrit J. Habben Jan sen en C. A. Baelde; Cornelis zv Cor nelis van Eyk en W. Bruné; Marjon dv Mattheus Kwakernaak en E. P. Verdoes; Karin Margriet dv Abra ham J. Broekhuijsen en J. C. Kap- tein; Hendrikus Marinus Hiljo zv Adrianus C. Keijzer en G. J. Keizer. Huwelijksaangiften: Gosse Bergs- ma, 22 jaar, zuivelfabriekarbeider en Neeltje J. Uithol, 22 jaar, contro- leuse; Pieter K. Jansen, 24 jaar, boek- houder en Johanna N. Ui.hol, 24 jaar, gezinshulp; Johannes Sinteur, 20 jr, timmerman en Maggie de Wit, 17 jaar, cheffin v. e. souveniersbedryf; Jan W. Groenheiden, 23 jaar, onder wijzer en Beatrix F. A. van Pete- gem, 23 jaar, zonder beroep. Overleden: Geertje van Vliet w.v. J. Vis, 88 jaar; Adrianus Cartens, 85 jaar; Henricus J. Grimbergen, 47 jr. Huwelijken: Cornelis van der Ham, 23 jaar en Gesina J. van de Kreeke, 20 jaar; Johannes Klerks, 31 jaar en Noortje Mamahit, 30 jaar; Jan P. Houtman, 18 jaar en Edith Oppatja, 21 jaar; Jan Bouman, 21 jaar en Mar garetha de Groot, 20 jaar; Willem Houtman, 28 jaar en Pieternella van Breda, 21 jaar. BOSKOOP AANRIJDING OP DE ZIJDE Op de Zijde kwam een bestelauto in botsing met een vrachtauto waar door de bestuurder van de bestel auto, de heer W. H. uit Katwijk licht werd gewond. Deze reed achter een bus en lette niet voldoende op het verkeer uit tegengestelde richting toen hij links af de Parklaan op wilde rijden. Het gevolg was dat de bestelauto in bot sing kwam met de juist passerende vrachtauto. Beide voertuigen wer den beschadigd waarvan de bestel auto het meest. De bestuurder van de vrachtauto bekwam geen letsel. LEIMUIDEN „Schoppen-troef". Voor de 34e en tevens laatste maal in dit seizoen werden bij klaverjasclub „Schoppen- troef" de kaarten geschud en tracht ten de leden nog een keer hun po sitie te verbeteren. Na afloop maak te de voorzitter van de klaverjas club, de heer J. Pieterse, de eind uitslag bekend. Ie werd H. B. v. d. Voort met een gemiddelde van 5002 punten; 2e B. H. v. d. Voort met 4925 punten, 3e C. van Egmond 4897 pun ten, 4e J. van Acker 4859 punten en 5e L. Hogeboom met 4789 punten. De prijzen voor het hoogste aantal mar sen ging naar B. H. en H. B. v. d. Voort, die resp. 69 en 60 punten had den verzameld, zodat de gebroeders v. d. Voort eensgezind beslag legden op de beschikbare wisselbekers. Deze werden met een toepasselijk woord uitgereikt door de heer A. A. de Graaf, voorz. van de plaatselijke afd. van het NKV (KAB), waar de kla verjasclub uit is voortgekomen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 28