ECHTPAAR D. HOOCKAMER-MEYER 55 JAAR GETROUWD HIIIEf;o* Rijnsburg gaat Bogaerswoningen bouwen Katholiek zeilcentrum „De Wijde AA" aan het Braassemermeer YRUDAGJ_MEM9M DE LEIDSE COURANT PAGINA 26 HAARLEMMERMEER In het oudste deel van Abbenes woont het echtpaar D. Hoogkamer- en Johanna Meijer. Zij wonen in het geboortehuis van de bruidegom. Daar hebben zij niet a>ltijd gewoond, maar toch wel de laatste 25 jaar. Toen Dirk Hoogkamer op 23-jarige Iteftijd al 7 gulden per week ver diende begon hij er aan te denken «en vrouw te zoeken. Hij had er wel een op het oog. maar die had verkering, „maar verkeren is nog geen trouwen", dacht onze Dirk en af en toe vroeg hij aan Johanna: „Komt die andere nog steeds?" Er •r kwam een dag dat die andere Aiet meer kwam. Toen nam Dirk Hoogkamer zijn kans waar en vroeg haar ten huwelijk, dat op 14 mei 1009 werd gesloten. In hun leven wisselde lief en leed dik aar af. Soms waren de zorgen bijna niet te dragen, maar zij droegen die zorg tezamen en nog altijd is ge deelde zorg halve zorg en gedeelde vreugd dubbele vreugd. Die vreugde kenmerkt hun nu nog op 78- en 79- jarige leeftijd, hoewel ze allebei door ziekte geplaagd worden en er nare dingen genoeg zijn. Ze zijn niet in staat om op 14 mei naar de kerk te ■aan, m? de pastoor uit de Kaag ■omt, en ^jals wij van hem verna men is het bezoek aan deze mensen voor hem een apart plezier. Hij komt «r om de 14 dagen. De bruidegom was eerst enige ja ren loonploeger, daarna gang hij naar Wassenaar om er het koren te maai en dat de landbouwers in de eerste wereldoorlog op hun grond, uit voor zorg, hadden gezaaid. Toen ging hij naar de Anna Paulownapolder. Daar begon hij met de teelt van bloem bollen en kon hij 20.- per week verdienen. Dat werd echter na een paar jaar wat moeilijk. De vrouw had de zofg Voor het groeiende ge zin, 4 jongens èn 4 meisjes en dan van huis van zondagavond tot za terdagavond. Daarom ging hij over tot zijn oude stiel, werd landbouwer in dienst van de gebroeders Baars in de Haarlemmermeer en daar bleef hij 26 jaar tot zijn 67ste. Toen was het gedaan en zette Dirk Hoogkamer er een punt achter. Op 14 mei wordt het feest huiselijk gevierd. De kinderen komen. De 40 kleinkinderen zullen ook hun wensje doen en mischien komen ook de 5 achterkleinkinderen met hun ouder* nog een ogenblikje kijken. Dat de „Leidse Courant" hun huie vriend was in al die jaren heeft veel bijgedragen tot gezelligheid, plezier en alle goede dingen die er van een krant uitgaan. afmetingen, die variëren van 3.50 m. bij 4.00 meter tot 2.10 m. bij 2.50 meter. Daarboven bevindt zich een vliering met loopvloer. Op de ver dieping is ook de badcel. Het exte rieur is traditioneel: bakstenen met selwerk en pannendak. Voor de binnenafwerking is echter een ruim gebruik gemaakt van de mogelijk heden van systeembouw: door een strakke maatvoering kunnen kant en klaarwanden worden gebruikt, terwijl ook voor de overige inbouw in zo ruim mogelijke mate gebruik is gemaakt van arbeidsbesparende toepassingen. De woningen worden gebouwd door de aannemer Mich, van Egmond en staan onder architectuur van de directeur van gemeentewerken, de heer Tramper. Als één der eersten, zo niet de eerste gemeente in West-Nederland, gaat Rijnsburg Bogaers-woningen bouwen d.w.z. woningen met een kostprijs (exclusief de grond) van minder dan 15.000. Acht van deze woningen zullen verrijzen langs de Johannes Poststraat. Dit verrassende nieuws deelde burgemeester Koo- mans mede en Rijnburgs eerste bur ger stak niet onder stoelen of ban ken dat het gemeentebestuur hier mee zeer in zijn schik is. De woningen zullen bevatten: zit- eetkamer met een oppervlak van 31V« m2, geprojecteerd in L-vorm. Op de benedenverdieping vind men verder een leuk keukentje, een hal met toilet en rechte trap. Op de le verdieping zijn vier slaapkamers met BOSKOOP DE BOMEN- EN PLANTENVEILING GESLAAGD Nu de bomen- en plantenveiling in verband met het gevorderde seizoen het einde nadereen, kan worden ge legd dat deze veilingen wel aan het gestelde doel hebben beantwoord, 't Begin was wat aarzelend, doch lang zamerhand werden de aangeboden sortimenten beter, hetgeen de veiling •n de kopers ten goede kwam. Het ligt da nook in de bedoeling het volgend seizoen vroeger te be ginnen en meer propaganda te ma ken. Het is n.l. gebleken dat nog meerdere erkende hoveniers niet van het bestaan van deze veilingen op de hoogte waren. HAZERSWOUDE Slagvaardig 2 promoveert Het 2e team van de tafeltennisvereniging „Slagvaardig" promoveert, evenals het eorste team naar de derde klas van de NTTB, distr. Den Haag. Maandagavond maakten de Hazerwoudse reserves aan alle onzekerheid een einde door Sala manders met 82 te verslaan. A. Bos, Th. van Wetten en H. Fianen takenden de winstpunten aan in deze nietttemin zeer spannende wedstrijd. Na afloop reikte de voorzitter van „Slag vaardig", de heer Jac. de Jong, de ge promoveerden een tuil bloemen aan. B.K. Vrouwengilde bijeen De le den van de R. K. Vrouwengilde uit de Groenendijk hebben dinsdagavond vol belangsteling gelusterd naar mevr dr. Th. Dunselman. Deze vrouwenarts van da Bethlehemkliniek in Den Haag be steedde namelijk aandacht aan het on derwerp „De gezondheid van de vrouw in het algemeen maar vooral in de over gangsjaren". Vele facetten belichtte de spreekster omtrent dit onderwerp en stelde verschillende zaken hieromtrent duidelijk voor ogen. Omtrent de tradi tionele uitgaansdag van de leden werd nog geen beslissing genomen. Geboren: Josephus Abraham Paulus, zn van A. P. Voete en A. W. v. d. Eijk; Petrus Andreas Franciscus, zn van P. A. M. Pont en M. A. Straathof; Johannes Jelle, zn van J. Wieringa en G. Huis man; Leendert, zn van A. van der Jagt •n N. van Driel; Cornelis, zn van C. Bij de Vaate en M. J. Slootweg. Ondertrouwd: Karei Selier, 23 jr en Maria Christina Tigchelaar, 25 jr; Wil lem de Knegt, 24 jr en G. M. Luiten, 17 Ir- Getrouwd: C. S. van Doesburg en J. van Elswijk; J. D. van Pijlen en J. C. Endeveld. DE KAAG DODENHERDENKING Op 4 mei om 20 uur zal een doden herdenking worden gehouden bij het monument aan de Hoofdweg nabij Rijks weg no. 4 te Abbenes. Na de 2 minuten stilte voor de gevallenen zal een korte toespraak worden gehouden. KOUDEKERK A. D. RIJN A.M.B.-CLUB OPGERICHT In hotel de Bruin is een Auto-, Mo tor- en Bromfietsclub opgericht, on der de naam A.M.B.-club „Poelgeest". De heer Joh. Bervoets had de leiding van deze oprichtingsvergadering. Uitvoerig werd van het wedstrijdreg lement gesproken, waarna met alge mene stemmen besloten werd tot de oprichting van een club over te gaan. Reeds hadden zich 26 belangstellen den voorlopig opgegeven. In het be stuur werden gekozen de heren: Joh. Bervoets, R. Dorrepaal, Cor van Hars kamp, J. L. ten Hoorn, W. van der Meijden en H. Tatje. Besloten werd de contributie vast te stellen op f 5.per jaar. De leden zullen bij de verschillende te orga niseren ritten reductie van inschrijf geld krijgen. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om zeer binnenkort een oriëntatierit te verrijden. Ter ver gadering bood de heer W. Schellin gerhout een wisselbeker aan, om in een der komende ritten te verrijden. LEIDSCHENDAM Geboren: Maria H. E.( dr van C. M. Schuiten en M. Nieuwenhuis; Maria M. A., dr van C. J. J. Bolleboom en M. H. J. Nieuwveen; Monica D., dr van A. G. van Lochem en J. Zeldenthuis; Johan nes A., zn van N. J. M. Remmerswaal en M.-C. W. Belt; Ben, zn van R. van Dongen en M. I. Roosenschoon; Maria Th., dr van P. M. Bleys en M. C. H. Remmerswaal; Leonardus P., zn van C. G. van Santen en P. M. T. Heemskerk. Ondertrouwd: C. W. Oudshoorn en E. M. Muusers; D. M. D. S. van der Hulst en G. P. van Beek; N. W. Volwater en C. J. B. van der Ham. Overleden: Johannes Lameijn, e. v. Renie; Otto Backen, w. v. A. J. Hofstee; S. J. van Nes, e. v. J. Steensma; J. C. Robertson, e. v. E. H. Kruithof; P. C. M. van Steen; H. A. Gerritsen, e. v. M. KL Schot; J. Plooij, e. v. D. Speek. ZOETERMEER BOERENLEENBANK De algemene jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank te Zoeter- meer, die in 't Trefpunt gehouden werd, mocht zich verheugen in een grote belangstelling. Voorzitter J. Boonekamp gaf een overzicht van de stand van zaken bij de bank. Opmer kelijk is, dat het afgelopen jaar een bijzondere stijging te zien heeft ge geven, waardoor de totale omzet met rond 25% toenam. Uit de toelichting van de secretaris van de balans en winst- en verliesrekening over 1963, bleek, dat de toevertrouwde gelden met rond 90% waren toegenomen en de uitstaande gelden voor 100% in Zoetermeer werden ondergebracht. Dit is des te opmerkelijker, omdat in Zoetermeer, een plaats van rond 10.000 inwoners, er reeds zes banken zijn gevestigd en binnenkort zelfs een zevende bankinstelling begonnen zal worden. De winst is gestegen, maar men zal toch grote aandacht moeten besteden aan de bedrijfskos ten. Het was voor de voorzitter en voor de vergadering een verheugend feit, dat kon worden medegedeeld, dat de toestemming om tot uitbreiding van „ROODE KRUIS"-WERK Op de jaarvergadering van de af deling Hillegom van het Nederlandse Rode Kruis, onder voorzitterschap van de heer B. J. van Linden van de Heuvell, werd o.a. meegedeeld, dat de afdeling ieder jaar ongeveer 1.000 afdraagt aan het hoofdbestuur om dit in staat te stellen de dienen de taak die zij heeft op nationaal en internationaal terrein mogelijk te maken. In 1964 worden er 10 Hille- gomse invaliden (niet chronische zieken) in staat gesteld deel te ne men aan een dagboottocht op 1 juli a.s. Ook dit jaar zullen er weer drie chronische zieken uit Hillegom de weekvakantiereis meemaken van de Henry Dunant. Ten bate van het „welfarewerk" zal dit jaar een „Blitz-verloting" wor den georganiseerd. Op 16 mei zal er een geluidswagen door Hillegom rij den en tezelfder tijd zullen de pad vinders aan de woningen loten aan bieden. Op deze loten staat de te win nen prijs vermeld. Nog dezelfde dag kunnen deze prijzen worden afge haald in het gebouw achter de Her vormde kerk. De vele prijzen bestaan uit handwerken, vervaardigd door de thuiszittende bejaarden in de be jaardenhuizen en elders in de ge meente. Geboren: dr van G. J. van Weert en N> Horree. Ondertrouwd: L. J. van der Meer en C. J. M. Zonneveld; G. J. Wal kers en M. C. Meijer; E. J. Koenders en J. M. Vink; J. de Groot en S. G. van der Werf; P. G. M. van Lierop en A. W. A. Buckens; A. Stockmans én J. A. Koppert. Getrouwd: R. Adema en A. E. Uitendaal; C. J. M. Uitendaal en C. Smit. NOORDW1JK ST. WILLIBRORD-SCHOLIEREN ALS REVUESTERREN IN „ULO-CAPRIOLEN" Onder zeer grote belangstelling van ouders en jongelui werd in Lido de school-revue van de R.K. Ulo „St. Willibrord" opgevoerd. Zaal en bal kon waren tot de laatste plaats be zet, toen het waarnemend hoofd, de heer P. H. J. Jansen op het podium verscheen en de honderden bezoe kers verwelkomde, in het bijzonder de wethouder van onderwijs, de heer P. den Otter, wethouder M. C. J. Se- delaar, kapelaan De Groot, hoofden, leraren en onderwijzers van katho lieke eji niet-katholieke Noordwijkse scholen, en het hoofd van de r.k. Ulo, de heer S. W. Neefjes, die gelukkig weer in zoverre was hersteld, dat h(j deze avond zonder zorgen met zijn jongens en meisjes kon meegenieten. .Wat de jongelui van „St. Willi- brords' in deze schoolrevue onder de titel „Ulo-capriolen" hebben gepres teerd, verdient alle lof, temeer om dat de gehele revue, samengesteld door de leraren J. Altena, B. J. H. Boers, M. v. Buuren, G. Gileyn en B. Laros, buiten de schooluren was ingestudeerd. Schietnieuws „Blijft voor t Land" Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselme daille: N. F. Jonkers 47 p., le klasse; L. Hazenoot 40 p., 2e klasse; mevr. C Smit 40 p., 3e klasse. In de KSO-afdeling werden de medailles gewonnen door: N. W. Cas- pers 56 p., le klasse; W. Caspers 57 p., 2e klasse. Op vrijdag 1 mei a.s. houdt „Blijf voor 't Land" een koppelwedstrijd. Geboren: Gijsbert F., zn van G. F. Huner en C. M. Verbij: Maria H., dr van J. J. van Schie en Th. J. M. Derk- sen; Arthur C., zn van E. Ouwehand en R. v. d. Eijkel; Johan C., zn van G. J. v. d. Lippe en J. J. M. Heemskerk. Ondertrouwd: W. Vledder en A. J. Duindam; H. A. v. d. List en F. de Lan ge; J. Zuiderduin en H. A. C. Salman; N. L. A. van Breemen en A. M. C. v. d. Meij; A. Ch. Pierson en M. P. Klooster» boer. Getrouwd: J. van Beelen en J. Stip; F. R. J. v. d. Haak en A. P. Schuilen- burg; G. C. Giezen en W. J. C. Wijnands. Overleden: Wilhelmus J. Slootbeek, 61 jr. Zeilhonk „De Molshoop" zal worden gesticht de bank over te gaan juist was bin nengekomen. Tot lid van de Raad van Toezicht werd herbenoemd de heer Chr. Droogh en tot lid van het bestuur de heer A. Bos Mzn. Drs. A. P. Barten hield daarna een causerie over de Nederlandse Bank, die dit jaar 150 jaar bestaat. Met een hartelijk dankwoord aan kassier J. van Eekelen en het per soneel van de bank werd deze zeer geanimeerde vergadering gesloten. Het zeilcentrum „de Wijde Aa", naast de molen van die naam in de gemeente Alkemade, gaat thans het zesde jaar van zijn bestaan in. Dit centrum staat onder beheer van een stichting, die tot doel heeft door mid del van het zeilcentrum „de Wijde Aa" de zeilsport in katholiek milieu te bevorderen. Zij zal daartoe zeil kampen (zeilcursussen) doen geven, onderdak bieden aan beoefenaren van de watersport en verder datgene doen, wat haar ter bevordering van de watersport nuttig voorkomt. De doelstellingen der stichting zijn zui ver ideëel. Het aan velen reeds bekende zeil centrum „de Wijde Aa" is gelegen aan de eveneens zo geheten zijarm van het Braassemermeer. f'n gevestigd in een oude water molen die voor ons doel speciaal is ingericht. Er zijn jeugd- en beginnerskampen In de jeugdkampen (leeftijd 12 14 jaar) worden de eerste beginse len van het zeilen onderwezen. Aan hen die na een week blijk geven over voldoende inzicht en handigheid te beschikken, wordt het Beman ningsbrevet uitgereikt. Het zeildiploma A wordt uitge reikt aan hen, die na een jeugdher- halingskamp, waar de grondbeginse len worden uitgewerkt, voldoende vaardigheid hebben om geheel zelf standig te kunnen varen. Leeftijd 1519 jaar De beginnerskampen hebben tot doel wat oudere „kampers" een dus danige theoretische en praktische kennis mede te geven, dat zij geheel zelfstandig kunnen zeilen. Als zij aan de vrij strenge eisen hiervoor voldoen, wordt hen na een examen het zeildiploma A uitgereikt. Door hen die voor dit diploma nog juist niet het voldoende peil bereikt heb ben, kan een Bemanningsbrevet be haald worden. „DE MOLSHOOP" Na vijf jaar zeilcursussen op „de Wijde Aa" georganiseerd te hebben is de stichting tot het besluit geko men om, op veler verzoek van oud- Brigadier Piet en de semi-prof 70. Dit meeeterschot van de Slavoni sche artillerie had dus een uitwer king, die men misschien niet van zo'n klein kanonnetje verwacht zou hebben. Daar kan men trouwens al weer van leren hoe verkeerd het is alleen op het uiterlijk van iemand of iets af te gaan. Het is het moréél, waar het bij de soldaten op aan komt en dat dit moreel bij de Slavo nische soldaten goed was, dat is nu toch wel duidelijk gebleken. En al- wie nu eens een blik werpt op het station van Otto burg, die kan zien hoe een hoerastemming daar heers te! Jubelende soldaten wierpen him wapens, petten en kolbakken in de lucht V Een gerecht vaardigde trots koesterden zij, mag men wel zeggen, want ze hadden bin nen de minuut een hele internationa le trein tot stilstand gedwongen zon der dat er bloed was gevloeid, wat bepaald een knap stukje werk k voor soldaten. Hun zelfvertrouwen steeg dus met de minuut en onder aan voering van Pepi Zugentapperl lie pen zij op de locomotief af onder het zingen van al die bekende, Slavo nische overwinningsliederen. Angstig wachtte de brave machi nist van de trein af wat er nu ver der gebeuren ging. Zou hij gearres teerd worden? Zouden ze hem in de kalimijnen smijten, beschuldigd van Westers-kapitalistisch-imperialisti- •che acties, gericht tegen een vrede lievende staat? Maar nee, het scheen allemaal nogal mee te vallen. Het enige wat de stationschef zei was: wissel om en jij rijdt weer vooruit Langzaam terugstomen tot even voorbij die gindse wissel. Ik gooi die wissel om en jij rijdt weer vooruit totdat je met je hele trein op dat zijspoor staat! Begrepen!?" De machinist verklaarde schielijk dat hij het begrepen had en voldeed bevend aan Pepi's bevel. kampers, doch ook op verzoek van een nog groter aantal ouders, naast de molen „de Wijde Aa" en het Zui- derzeekamp, een Gastenverblijf te stichten, onder de naam „de Mols hoop". Wat doe je nu eigenlijk als je verschillende diploma's gehaald hebt op „de Wijde Aa" of andere zeil- scholen? Diploma's die je vaardig heid geven om zelfstandig met een 16 m2 of een dergelijk schip redelijk te varen? Je kunt natuurlijk eerst je B-di ploma halen, of eens met het Zui- derzeekamp gaan varen. Maar wat wil je eigenlijk graag doen? Zelf varen, liefst met een eigen schip, maar in ieder geval eens een paar weken varen zonder schipper. Dit is voor praktisch iedereen een droom wens die heel dikwijls niet in ver vulling kan gaan, want hoe los je ie vragen op als je niet aan of vlak bij een plas woont. Vragen zoals: Waar zal ik gaan varen? Met wie zal ik gaan varen? Hoe kom ik aan een boot? Waar kan ik slapen en onderdak vinden, zodanig, dat mijn ouders hun toestemming willen ge ven om mij allen er op uit te laten gaan? De oplossing van al deze vragen geeft „de Molshoop". Je kunt zelfstandig varen met vrien den of vriendinnen in een 16 m2 boot. Er wordt voor schepen gezorgd, tevens een gezellig onderdak en zelfs voor voeding hoef je je niet veel zorgen te maken. Op het Gastenver blijf zetelt een jong echtpaar als gastheer en gastvrouw, geassisteerd door schipper Els Moll en schipper Siem van Hagen. Mocht je dus het aanleggen, afvaren, ankeren enz. nog niet helemaal onder de knie hebben, dan kun je het vragen en eventueel geholpen worden. Wil je de theorie bijspijkeren, ook „bijlessen" worden er gegeven. Een dagindeling ziet er als volgt uit: 7.00 opstaan; 7.45: gezamenlijk ontbijt, daarna uitvaren. Wil je een dagtocht maken, dan kun je lunch pakketten meenemen en 's avonds op een nader af te spreken tijd warm eten. Nachtzeilen kan slechts plaats vinden in groepsverband. BESTUUR en COMMISSIE Het stichtingsbestuur „De Wijde Aa" bestaat uit de heren: voorz. Ir. E. F. E. Bongaerts, 's-Gravenhage; se cretaris F. J. Kimman, Wassenaar; penningm. Drs. G. Th. Wijffels uit 's-Hertogenbosch; lid A. J. Berends, Monster; lid A. J. A. v. Dijk, Vught; Lid H. Th. Peek, Dordrecht; lid J. J v. d. Ven, 's-Hertogenbosch; Mo derator pater P. J. Leyen S. J., 's-Gravenhage. En de Commissie van aanbeveling wordt gevormd door de heren: Ir. H. B. J. Witte, burgemeester der gem. Eindhoven; E. J. M. Kolfschoten, burgemeester der gem. Alkemade; J. C. v. Wageningen, burgemeester der gem. Woubrugge; drs. W. J. v. d. Bijl, rector kath. academie voor lichamelijke opvoeding, 's-Hertogen bosch; P. J. H. Stinkens, Zeist; Drs. P. M. Th. Tilman, Nijmegen; J. H. v. d. Werf, arts, Rijpwetering. SASSENHEIM Brandweer Het korps van de Sassenheimse vrijwillige brandweer, neemt dit jaar met twee ploegen deel aan de provinciale brandweer wedstrijden. De eerste ploeg komt reeds op zaterdag 9 mei a.s. uit in deze wedstrijden te Rotterdam, ter wijl de tweede ploeg zal deelnemen aan een wedstrijd te Rijnsburg op zaterdag 13 juni.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 26