GASTSPELERS" LEERLINGENAVOND VAN HET LEIDSCH MUZIEKLYCEUM Leidse universiteit Leidse Agenda Weerbericht Het weer in Europa DINSDAG 28 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 leverden goede prestatie in boeiende thriller Gisteravond hebben „De Gastspelers" in de Stadsschouwburg voor een vrijwel uitverkochte zaal een voorstelling gegeven van de thriller „Val strik voor een man alleen", van Robert Thomas. Het is, Gastspelers-tradi- tie getrouw, een genoeglijke avond geworden, die herhaaldelijk ogenblik ken van voortreffelijk spel te zien heeft gegeven. Er is met hartverwar mend enthousiasme en grote toewijding gespeeld. Vooral de heer W. Houps en mej. Wilma van Rijn, die beiden een ondergeschikte rol vervul den, verdienen bijzondere waardering voor hun creatie, die geen beroeps- acteur hen verbeterd zou hebben. Het stuk zelf biedt trouwens gelegen heid te over tot aardige tafereeltjes: de psychologische ontwikkeling is boeiend, hoewel niet altijd even logisch. De dialogen zijn goed doordacht opgebouwd, de intrige is* degelijk, maar naar onze mening toch niet ver rassend genoeg. BUIGZAAM Bijzonder hebben wij genoten van de goede, buigzame taal van dit stuk, die echter te veel aan zeggingskracht Inboette door de soms gebrekkige dictie van enkele spelers. Er zal in het bijzonder ook gelet moeten wor den op de juiste uitspraak van in de spreektaal minder gebruikelijke woorden, daar dit een enkele keer alles te wensen overliet. Het decor was goed gekozen, mis schien iets te conventioneel. Expe rimenten, waarvoor de meeste ama teurgezelschappen wel wat al te hui verig zijn, kunnen, mits goed en dui delijk beredeneerd, in belangrijke mate de suggestieve kracht, waaraan immers vooral thrillers hun kracht moeten ontlenen, vergroten. WISSELENDE KWALITEIT Behalve de twgt bovengenoemde spelers hebben ook P. Jacobs als de echtgenoot en C. van der Drift als de pastoor voor goede prestaties ge zorgd. Regisseur Jac. Buis, die ove rigens een goede regie heeft gele verd, viel als de commissaris van po- litie enigszins tegen: zijn spel was iets te gechargeerd. W, van Piere was als agent aanvaardbaar. Mevrouw N. de Lange-Reizevoort kon zich als de vrouw niet voldoende ontworstelen aan haar teksten, waar door haar spel soms bleef steken in Restauraties aan gebouw Sociale Zaken Als de raad het maandag goed vindt zullen in het gebouw van de Dienst voor Sociale Zaken aan het Steenschuur hoek Langebrug, een aantal voorzieningen worden aan gebracht. a. De leeggekomen conciërgewo ning aan het Steenschuur zal tot ar chiefruimte worden verbouwd. De kosten hiervan zijn geraamd op ƒ40.000.-. b. De dakconstructie van het hoofd gebouw behoeft ingrijpend herstel, kosten ƒ35.000.; c. verbetering van de verlichting in de werkvertrekken 11.200.-; d. De fietsenstalling dient te wor den vernieuwd en uitgebreid, het geen ƒ6.500 - kost; e. het aanbrengen van zonwerende gordijnen, ƒ8.100.-. B. en w. van Leiden stellen de raad der gemeente Leiden voor te besluiten GS. van Zuid-Holland me de te delen, dat z.i. de jaarwedde van de wethouders der gemeente Leiden met ingang van 1 januari '1963 op 18.571. en met ingang van 1 ja nuari 1964 op 20.730.behoort te worden bepaald. B. EN W. VRAAGT UITBREIDING BEVOEGDHEDEN B. en w. van Leiden vragen de raad om uitbreiding van hun be voegdheden met betrekking tot aan koop panden. Zij zouden dan geen verlof meer hoeven te vragen voor het kopen van panden niet duurder dan 10.000.-. RUILING VAN DER WERFPARK TEGEN GEBOUW H.B.S. GARENMARKT In verband met het voornemen tot uitbreiding van het Instituut voor Geologie en Mineralogie is namens de Rijksuniversiteit te Leiden tot de gemeente het verzoek gericht aan haar in eigendom af te staan het ge bouwencomplex met erf van de voor- tnalige gemeentelijke Hogere Bur gerschool voor meisjes, gelegen aan de Garenmarkt no. la, in totaal groot c.a. 1600 m2. In ruil hiervoor en te gen betaling door de Rijksuniversi teit aan de gemeente van een toegift groot 150.000.is de Rijksuniver siteit bereid aan de gemeente in eigendom over te dragen het haar in eigendom toebehorende gedeelte van het Van der Werfpark, ter groot te van 8925 m2. Na de tussen partijen over de in houd van de ruilovereenkomst be reikte overeenstemming, zijn door de gemeente op het schoolterrein nood- lokalen geplaatst, welke mitsdien niet in deze ruil transactie zijn be grepen. Tegen deze transactie bestaat naar mening van b. en w. geen bezwaar. VERKOOP STROOK GROND AAN DE CRONESTEINKADE Ten behoeve van de bouw van een garage heeft de heer J. C. van Wie- ringen, kinderarts, verzocht van de gemeente te mogen kopen een strook grond ter breedte van '1 Va meter en ter lengte van 25 meter, gele gen aan de Cronesteinkade grenzend aan de noordzijde van het aan hem in eigendom toebehorend perceel Cronesteinkade 20. SECRETARLAAT COLLEGE VAN CURATOREN VAN HET GYMNASIUM De heer dr. J. van de Poel verzoekt wegens zijn benoeming tot gemeen- een poging haar tekst foutloos uit te spreken. Mimiek, gebaar en bewe ging, drie elementen, die minstens even belangrijk zijn als de tekst, raakten daardoor te zeer op de ach tergrond. HOGE EISEN Over het geheel genomen is er gisteravond in de Schouwburg een op alleszins aanvaardbaar stuk to neel gegeven. Er is in ieder geval zeker niet te hoog gegrepen met deze thriller: de spelers hebben allen vol doende kwaliteiten om een stuk als dit, dat coch wel hoge eisen stelt, met goed gevolg te spelen. Wij ge loven echter, dat de zwakke pun ten, die wij hierboven hebben aan gehaald, voor het grootste deel op rekening van een te korte voorbe reidingstijd geschreven moeten wor den. LEIDSE DOVEN SCHAAKCLUB „REVANCHE" WINNAAR IN EIGEN TOURNOOI De Leidse Doven Schaakclub „Re vanche" hield op zaterdag jl. in „De Kleine Burcht" een snelschaak-tour- nooi in verband met het tegenbezoek van de Duitse Doven Schaakclub uit Gelsenkirchen. De dovenschaakclubs uit Rotterdam, Den Haag, Gelsen kirchen en Leiden namen deel. Er werd gespeeld met vijftal tegen vijf tal. „Revanche" won de eerste prijs, Gelsenkirchen veroverde een tweede prijs. „De Maasstad" uit Rotterdam nam de derde prijs mee naar huis. Sluitingsuur vergunnings- en verlofslokaliteiten op 30 april '64 De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor vergunnings- en ver- lofslokaliteiten in de nacht van 30 april op 1 mei a.s. tot 01.00 uur. Houders van muziekvergunningen mogen gedurende genoemde nacht tot dat tijdstip muziek ten gehore bren gen. h. Mis voor Kon. familie In de St. Lodewijkskerk aan het Steenschuur zal morgen avond om 6.15 uur een H. Mis worden gelezen tot intentie van het Koninklijk gezin. In de dekenale kerk wordt hiermede daadwerkelijk gevolg gegeven aan de oproep van de bisschop pen voor de Koninklijke fami lie. Een antwoord op deze op roep is een blijk van waarach tige christlijke liefde in deze moeilijke tijd voor koningin, prins en kinderen. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesekretarie en de bu reaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, behoudens het hierna ver melde, op donderdag 30 april a.s. de gehele dag en op dinsdag 5 mei a.s. van 12.30 uur af voor het publiek gesloten zullen zijn. Het Stedelijk museum „De Laken hal" zal op 30 april van 13.00 tot 17.00 uur en op 5 mei normaal ge opend zijn. Over gebrek aan belangstelling was er gisteravond niet te klagen, toen door leerlingen van het Leidsch Muzieklyeeum de jaarlijkse uitvoe ring, ditmaal in het St. Antonius- clubhuis, werd gegeven. Al vroeg in de avond staken de jongste leerlin gen van wal onder de waakzame hoede van de directrice, mej. Emily Westendorff. Aardige muziekjes die nend ter ontwikkeling van elemen taire techniek en goede smaak, ga ven veel voldoening voor ouders en vrienden. Die zich al wat meer capa citeit hadden eigengemaakt speelden vervolgens van Mozart „Air éossais" en conatines van Clementi en Kuh- lau. Over Mozart's Air éossais ge sproken - 't was nog maar een jong baasje dat al aardig begrip had hoe Mozart klinken moet en speelde op zijn verzoek ook nog een toegift. Van die familie waren er trouwens nog meer, die blijk gaven van muzikali teit. Zo was er een miniatuur violist onder hen, die in Purcell behoorlijk muzikale aanleg bleek te beschikken. Onder de vijf blokfluiten speelde er ook een van dezelfde familie en dan was er nog een kleintje die in de balletklas meedanste. Vierhandig pianospel werd even eens ruimschoots op het programma vertegenwoordigd. Voor alle optre denden was er ruimschoots applaus Blokfluit is een instrument précair om zuiver te houden, maar de twee zusjes, die een Rondo van Hooi speelden slaagden hierin goed even als de altblokfluitiste, die een Ron do van Couperin speelde met flu welige toon. Medeleerlingen secun- deerden met veel toewijding, 't Was jammer, dat het ensemble van gita ren, violen en cello bij afwezigheid van hun eigen leraar onder een an dere leider moesten spelen. Dat gaf even moeilijkheden. Mevrouw Renée had een aardig ballet samengesteld uit Tschaikowsky's „No- tenkraker"-muziek. Voor velen is op treden heel moeilijk omdat planken koorts een lastige kwaal is. Daar leed Mozarts Wienersonate onder. Hay dn kwam beter uit de verf en de vertolkster Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: doc toraal II Geneeskunde de heer M. J. P. Muller Kobolt (Den Haag); mej. J. J. M. v. d. Horst (Delft); semi- artsexamen de heer H. D. Meijer (Den Haag), A. B. Rottier (Biltho- ven), J. M. Verschure (Dinant Bel gië); artsexamen de heer M. P. Leem huis (Haren); kandidaatsex. Socio logie mej. E. S. Tjon Pian Oi (Roo sendaal); mej. J. M. M. Hoogvelt (Den Haag). Nieuwe Schouwburg zal f 2000 per dag moeten kosten Blijkens de toelichting op het Schouwburgplan van Lei den zal het nadelig exploitatie saldo van de nieuwe schouw burg 185.000 per jaar bedra gen, zonder rekening te hou den met de lasten van rente en afschrijving, die nog eens 540.000.per jaar zullen be dragen. De schouwburg kost dus voor lopig ƒ725.000.- per jaar ofte wel 2000.- per dag, 40 jaar lang, bezet of niet-bezet. van Mendelssohn betoonde over tem perament te beschikken. De balletmu ziek van Böhm werd met een zeker flair gespeeld, maar goed op toonhoogte passen is geboden. Van Fritz Seitz (com ponist van studiemateriaal voor viool) slaagden twee delen uit de G dur so nate zuiver en muzikaal. Rhythmisch en met voordracht volgde de Mazurka van Jenkinson, die met haar gepunteerde rhytmen de invloed van de Poolse dans als uitgangspunt niet miste. Dezelfde jonge violist viel bovendien in voor een ander, die afwezig was en speelde in haar plaats met z'n lerares aan de piano, de Finale uit het Schülerconcert in D van Seitz prijzenswaardig en met veel ambitie. Maar nu volhouden en blijven studeren om te komen waar- je wezen wilt! Als hekkesluiter volgde; de Walse mineur van Chopin. Om Chopin volko men te kunnen bezitten in de onvoor stelbare geestelijke en technische dis positie daar is -de executante nog niet aan toe. Maar uit haar spel blijkt een vurig streven, om de geest van de aris tocratische Chopin in zich op te nemen. Gaan wij niet voorbij aan de medeleer lingen, die begeleidingen verzorgden, 't Leidsch Muzieklyeeum (waarvan mej. Emily Westendorff de grote stuwkracht is en waar hard gewerkt wordt door goedwillende leerlingen samen met hun mentors) kan met voldoening terug zien op deze avond van succes voor de leerlingen. J. KORTMANN Gisteravond omstreeks kwart over zes vond er een aanrijding plaats op 't kruispunt Utrechtse Brug, Utrecht se Veer en Plantage. De botsing ont stond, omdat de motorrijder geen voorrang verleende. Hij kreeg een bloedende wond aan het rechterbeen en werd door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Zowel de bestelauto als de motorfiets heb ben lichte schade opgelopen. Voor de 1 mei-viering van de K.A.B./N.K.V. zijn nog enkele kaar ten gratis verkrijgbaar bij de onder staande wijkbestuur-adressen: St. Jozefkerk, dhr. Kluts, Driftstraat 57; Hartebrug, dhr. v. Lierop, Oude Sin gel 44; St. Petruskerk, dhr. v. Mee- gen. Acaciastraat 1; St. Leonardus en St. Antonius, dhr. Kraan, Duinhof 34 DINSDAG 28 APRIL Kath. Nat. Bond voor EHBO. Aanvangscursus 19.45 uur. Gebouw GG en GD, Roodenburgerstraat la Sempre Avanti's long en Jolig. 25-jarig bestaan. Muziekuitvoering 7.45 uur. Stadsgehoorzaal. R.K. Kapperspatroons Demon- ètratie-avond 8 uur nam. Breestr. 19. WOENSDAG 29 APRIL Van Wijk en Heringa Jaarver gadering 10 uur v. d. Heyden. Roode Kruis Jaarvergadering, 8 uur nam. v. d. Hoyden Rozenkranskruistocht 7 uur St. Petruskerk. H. Mis voor Kon. Familie St. Lodewijkskerk, 6.15 uur nam. MARKT NAAR KAASMARKT te-secretaris, ontslag als secretaris van het College van Curatoren van het Gymnasium. Ter voorziening in de vacature, die hierdoor zal ontstaan, draagt ge noemd college tot benoeming als se cretaris voor de heer dr J. M. Roo- senschoon, chef van de afdeling On derwijs der gemeente-secretarie. De tweede proefperiode met de aan wijzing van de huidige terreinen voor de warenmarkten loopt op 8 mei a.s. af. Ten aanzien van de eerste proefperio de was de algemene indruk, dat de woensdagse markt zich redelijk had we ten te handhaven, maar dat het met de zaterdagse markt minder gunstig was gesteld. De tweede proeftermijn heeft een ongeveer gelijk beeld te zien ge geven, met dien verstande dat er toch wel een zekere vooruitgang te bespeu ren viel, met name in de sectoren groen ten en fruit, kaas en poelierswaren, als mede bloemen en planten. De groep di versen, waaronder textiel, vertoonde 'n gevarieerd beeld. De verkoop van vis was helaas nog onbevredigend. De oor zaak hiervan moet echter waarschijn lijk niet alleen in de marktverplaatsing worden gezocht. Het bestuur van de afdeling Leiden van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel heeft onder de marktkooplieden een opinie onderzoek gehouden. Van de 125 per sonen, die het enquête-formulier heb ben ingeleverd, verklaarden 36 redelijk content te zijn met de huidige situatie. Vóór terugkeer naar de oude toestand c.q. aanwijzing van een ander beter ge concentreerd marktterrein in 't stads centrum, pleitten 79 kooplieden. Op de overige 10 ingezonden formulieren stond geen mening vermeld. Hoewel derhalve een vrij grote meer derheid nog niet is ingenomen met de situatie van thans, kan uit de gegevens van de enquêtetoch wel worden af geleid, dat in vergelijking met de alge mene afkeer, welke aanvankelijk tegen de marktverplaatsing bestond, er sprake is van een klimaatsverbetering. Met de bestuursleden van genoemde afdeling en een vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van de Centrale Ver eniging is uitvoerig van gedachten ge wisseld over het marktvraagstuk in Leiden. Daarbij werd door hen een ze kere aandrang uitgeoefend om, zo dit niet binnen korte tijd mogelijk was, dan toch in ieder geval op langere termijn uit te zien naar een andere plaats voor de markten. Hun voornaamste bezwaar betreft het versnipperd zijn van de za terdagse markt. Naar hun mening zou den meer geschikt zijn als marktterrein de Garenmarkt, de Hooglandse Kerk- gracht met de Kaasmarkt (in samen hang met een doorbraak van de Kop- penhinksteeg), alsmede de Oude Rijn tussen de Hoogstraat en de Hooglandse Kerkgracht. Het komt b. en w. voor, dat van deze drie voorstellen, het tweede, dus een markt op de Hooglandse Kerkgracht en de Kaasmarkt, te verkiezen zou zijn. Het college heeft dan ook besloten de mogelijkheid te onderzoeken om door amovering van de bestaande bebouwing een brede verbinding tot stand te bren gen tussen de Hooglandse Kerkgracht en de Kaasmarkt, teneinde in de toe komst de gehele zaterdagse markt op deze plaatsen te kunnen houden. B. en w. willen hierbij voorop stellen, dat zij zich met dit besluit niet zonder meer hebben uitgesproken ten gunste van een markt op de Kaasmarkt. Wel is het voorlopig oordeel, dat amovering van bedoelde bebouwing, ook wanneer de zaterdagse markt niet wordt verplaatst, van belang kan zijn. De hierdoor vrij komende ruimte zou b.v. goede diensten kunnen bewijzen als parkeergelegenheid of stallingruimte voor fietsen. Het in te stellen onderzoek zal echter met name moeten uitwijzen of, mede gelet op de parkeerproblemen en de belangen van de winkelcentra, een markt op de Kaas markt verantwoord is. Met betrekking tot de thans door de raad te nemen beslissing kunnen b. en w. geen ander voorstel doen dan hand having van de huidige situatie. OEGSTGEEST ORANJEFEESTEN Met de opening van het feestelijk Marktterrein rond het Wilhelmina- park te Oegstgeest op woensdagmid dag a.s. te 14.00 uur wordt een aan vang gemaakt met de grootse feest viering rond Koninginnedag. D'e Oranjevereniging heeft een aan trekkelijk programma samengesteld. Woensdag 29 april 15.00 uur: Recreatiegebouw „Ende geest" Kleutervoorstelling. 20.30 uur: Lampionoptocht. 14.0024.00: Feestelijk Marktterrein Donderdag 30 april 08.15: Carillonklanken uit de Raad huistoren. 08.30: Aubade aan de burgemeester. 09.00 en 10.45: Filmvoorstellingen Re creatiezaal „EndegeeSt" voor lagere schooljeugd. 10.30: Grote gekostumeerde kinder optocht. 10.0012.00: Tonknuppelen. 14.00: Groot Muziekfeest voor het Kasteel „Oud Poelgeest" O.a. drum bands, muziekkorpsen, accordeon en gitaarorkesten, demonstraties elek tronisch orgel, draaiorgel enz. 22.30: GROOT VUURWERK De gehele dag is het feestelijk marktterrein geopend. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de feestgids. Dodenherdenking te Leiden De herdenking van de gevallenen gedurende de Tweede Wereldoorlog vindt te Leiden plaats op maandag 4 mei a.s„ te 19.30 uur in de Mare- kerk te Leiden. Na afloop van de herdenking vindt te 20.30 uur de Stille Tocht plaats naar het monument tegenover de molen „De Valk". De opstelling hiervoor geschiedt aan de Oude Sin gel bij het museum „De Lakenhal" tussen de Lange Scheistraat en de Turfmarktsbrug. Er bestaat gelegenheid tot het leg gen van bloemen bij het monument. Uitsluitend voor de nagelaten be trekkingen van de oorlogs- en ver- zetslachtoffers en de groepen van de Vereniging „Expogé", de Vereniging van militaire oorlogsslachtoffers en de Bond van oud-strijders bestaat de gelegenheid zich vooraan in de stoet op te stellen. Alle overige groepen en particulie ren sluiten zich aan in volgorde van aankomst. LEIDERDORP Onder grote belangstelling heeft zondag de intrede van de Geref. pre dikant, ds. J. van Drie, plaats ge vonden. In een feestelijk versierde kerk is hij in de ochtenddienst door ds. F. Minnema bevestigd. In de avonddienst vond de intrede plaats waar vele genodigden en belangstel lenden aanwezig waren. Na de dienst begaven de genodig den zich naar het gebouw „Irene" waar verschillende sprekers 't woord tot de nieuwe dominee richtten. Bur gemeester mr. R. M. Gallas gewaag de van de prettige samenwerking tussen de kerkelijke en de plaatse lijke overheid. Ds. A. de Vos sprak namens de classis en ds. J. Honnef richtte uit naam van de Herv. Ge meente en als vertegenwoordiger van het bejaardencentrum „De Dil lenburg", een woord van welkom tot ds. Van Drie. Pastoor Kouwenhoven van de Meerburgparochie was eveneens aan wezig met kapelaan Van den Bosch. De pastoor zei verheugd te zijn bij deze begroetmgssamenkomst aanwe zig te kunnen zijn .en dat er in alle H.H. Missen voor de nieuwe predi kant is gebeden. „Breng steeds de goede boodschap", drukte pastoor Kouwenhoven de nieuwe prediker op het hart. Vele vertegenwoordigers van kerkelijke verenigingen begroet ten vervolgens hun nieuwe predikant waarna de rij gesloten werd door ds. J. Banga, in wiens plaats ds. Van Drie is getreden. De Leiderdorpers zijn mensen, die veel met hun do minee op hebben, aldus deze spre ker. marktberichten LEIDEN, 28 april, Vee Aanvoer 24 vette varkens. Prijzen: slagers varkens tot 1.75. Handel redelijk. BODEGRAVEN, 28 april. Kaas Aanvoer 28 partijen Goudse kaas. Prijzen (in per kg.): Ie kwal. 2.57 —2.62, 2e kwal.'2.502.56, extra kw. tot 2.70. Handel kalm. ROTTERDAM, 28 april, Vee Totale aanvoer 4668, weekaanvoer 6495. Vette koeien en ossen 400, ge- bruiksvee 967, vette kalveren 490, graskalveren 247 nuchtere kalveren 2300, varkens 9, biggen 39, paarden 27, veulens 4, schapen of iammeren 87, weide/zuiglammeren 71, bokken of geiten 27. Prijzen, le, 2e en 3e kwal vette koeien 410 445. 350 400, 320-340; vet te kalveren 310-330, 290 310, 270-290; graskalveren 650, 550. 450; nuchtere kalveren 190, lvO. 150; biggen 75. 70, 60; slachtpaarden 340, 320. 280; scha pen 145, 120, 100; lammeren 160. 130, 120, kalf- en melkkoeien 1450, 1300, 1100; vare koeien 1150, 985 885; vaar zen 1100, 900, 775; pinken 800, 700. 600. Overzicht aanvoer, handel en prij zen: vette koeien: korter, redelijk, goed prijshoudend; vette kalveren: even meer, vlug, vast, prima's boven notering; graskalveren: iets minder vlot, ruim prijshoudend; nuchtere kalveren: groter, williger, hoger; lo pers en biggen: matig, stroef, vooral niet hoger; slachtpaarden- klein ta melijk, hoger; schapen en lammeren: tamelijk, goed. onveranderd, kalf- en melkkoeien: gewoon, levendig, even hoger; vare koeien: als vorige week, goed, ruim prijshoudend- vaarzen en pinken: tamelijk, redelijk, vast RIJNSBURG, 27 april Bloemen - Tulpen: Kleurenpracht 120 135. Preludium 100-125, Edith Eddy 65 75, Gen de Wet 100-120. Basra 150 165, Oxford 75 100, Apeldoorn 85- 120, Lustige Witwe 65-90, White Sail 60-65, Paris 85-145, Roland 75-100. Queen Elisabeth 100-105, Gudo Snick gesneden 38-40. Hollands Glorie ge sneden 70-85, Apeldoorn gesneden 32-41, Lathyrus 125-150, alles per bos. Narcissen: Actea 200 270, Ver ger 150, Cheerfulnes, Anemonen 480- 700, Am. anjers Sim wit 3000-3400 Sim rood 2800-3200, Sim rose 2800- 3200, Arthur 2700-3500, alesl per 100 Violieren 34-36 per stuk. Zilveren jubileum wordt bijzondere familiereünie Op 30 april herdenkt de eerwaarde zuster Borromea (C. J. Mulder) de dag dat zij vijfentwintig jaar geleden haar eeuwige geloften heeft afgelegd Op zaterdag 2 mei wordt de receptie gehouden in het St. Elisabeth-zie- kenhuis, waar zuster Borromea nu haar zegenrijke arbeid verricht en ook haar moeder in het pension aan de Hooigracht verwendt. Het zilveren professiefeest wordt op 5 mei in de familiekring gevierd. Het wordt niet zo maar een familie feest. Want ook haar twee trappis tenbroers hebben van hun abten toestemming gekregen om dit feest bij te mogen wonen. Broeder Simon (P. W. A. Mulder) is momenteel op- verlof in de abdij O.L.Vrouw v. Ko ningshoeven in Tilburg, waar hij op adem komt van acht jaar pionieren in Kenya. De tweede broeder-trap pist komt voor deze dag even over wippen uit de abdij van Westmalle (België). Hoge uitzondering Na het afleggen van de geloften is het trappist slechts bij zeer hoge uit zondering toegestaan de beslotenheid van de abdij te verlaten, dat daarom de vreugde bij de familie voor deze gebeurtenis bijzonder groot is, valt wel te begrijpen. HELSINKI geh. bew. 7 2 OSLO mist 14 6 KOPENHAGEN licht bew. 14 7 STOCKHOLM zw. bew. 11 4 ABERDEEN zw. bew. 15 7 LONDEN motregen 20 11 AMSTERDAM geh. bew. 19 11 BRUSSEL geh. bew. 20 11 LUXEMBURG zw. bew. 19 8 PARIJS regen 22 12 BORDEAUX half bew. 23 9 GhENOBLE onbew. 23 5 NICE onbew. 17 10 BERLIJN licht bew. 19 7 FRANKFORT zw. bew. 20 2 MüNCHEN onbew. 17 6 ZüRICH licht bew. 20 5 GENEVE licht bew. 21 4 LOCARNO mist 21 5 WENEN onbew. 14 2 INNSBRUCK licht bew. 21 1 BELGRADO onbew. 13 1 ATHENE zw. bew. 10 ROME onbew. 21 5 MADRID licht bew. 24 9 MALLORCA mist 21 6 LISSABON licht bew. 20 U Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. ONBESTENDIG Aanvankelijk opklaringen, morgenmiddag weer kans op regen. Krachtige tot matige wind tussen west en zuidwest. Ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. Nr. 540 Hor.: 1 grote deurnis, 7 meisjesnaam, 8 dus (Lat.), 9 snoer van een hengel. 10 muzieknoot, 11 voornaamw.. 12 traag van begrip, 13 bijrivier van de Drau, 14 voorzetsel. 15 plechtige gelofte, 1.6 vaarwel, 18 viskuit (Z.N.), 20 muzieknoot, 21 gem. in N.H. Vert.: 1 term bij het schaakspel, 2 voorvoegsel, 3 keukengerei, 4 li chaamsdeel, 5 scheik. element (afk)., 6 bladerkroon, 9 optelling, 10 zeep water; 11 inhoudsmaat, 12 gem. in Utrecht. 13 bijwoord, 15 zijtak Fulda, 16 Turks bevelhebber, 17 oude bena ming voor liter, 19 bekende afkorting, 20 lidwoord (Fr.). Oplossing morgenavond.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4