Volkstuinders laken beleid gemeente inzake Roomburg Robert Bertram en Comp. Burgerlijke Stand Gevuld programma van Koninginnedag in Leiden Leidse Agenda Weerbericht Hel weer in Europa Snel beslissen en lang wachten De Leidse Bond van Volkstuinver enigingen heeft gisteravond in fle verenigingszaal in de Maria Gijzen- steeg zijn 24ste algemene jaarverga dering gehouden. Na het welkomst woord, in het bijzonder gericht tot het lid van verdienste, de heer C. Baart, liep de voorzitter in zijn korte jaarrede enigszins op het jaarverslag vooruit. Hij wees erop, dat het jaar 1963 niet gebracht heeft wat velen hadden gehoopt en dat de onzeker heden voor de leden door het tuinie ren op eigen risico weer in grote mate zijn toegenomen. Voor vele volkstuinders is het ri sico om na de nodige investeringen en arbeid toch nog hun tuin te moe ten ontruimen te groot geworden, hetgeen o.m. tot gevolg had, dat de vereniging „Tüinlust" aan de Mors- weg inmiddels werd opgeheven en weer ruim 40 volkstuinders versto ken zijn van een gezonde en verant woorde vrije tijdsbesteding. LANG WACHTEN In dit kader betreurde spreker het dan ook zeer, dat ondanks de uit drukkelijke toezegging van gemeen tewege nog geen begin was gemaakt met de aanleg van een complex in de Oostvlietpolder, waardoor de gro te kans is ontstaan, dat dit complex dit jaar niet meer beschikbaar komt. Als voorbeeld, dat het college van b. en w. haar devies „snel beslissen snel uitvoeren" niet altijd even prompt nakomt, noemde spreker nog het feit, dat de in 1961 toegezegde aanleg van de hoognoodzakelijke wa terleiding op het complex Roomburg nog steeds niet gerealiseerd werd. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. v. d. Zwart, gaf een dui delijk beeld van de bondsactiviteiten in het afgelopen jaar. Naast de jaar lijkse bloemen voor de ziekenhuizen, organiseerde de bond weer een aan tal cursussen, drie tentoonstellingen en tuinkeuringen op de volkstuin complexen. Op 31 december jL telde Leden van K. en O., de z.g. groene- kaartnouders, hebben gisteravond in de Leidse Schouwburg veel plezier be leefd aan Robert en Bertram van Her man Heyermans, die dit stuk schreef onder zijn schuilnaam Samuel Falkland. Met dit pseudoniem te kiezen heeft de schrijver al aangegeven, dat men niét te veel diepgang en geen sociale tendens mocht verwachten. Het is zo maar een klassieke farce geworden van handige en minder handige jongens, die elkaar het geld uit de zak proberen te kloppen. Het stuk moge dan niet Heyermans beste zijn geweest, aan het spel heeft de zaal des te meer te genieten gekregen dank zij de revue-achtige interpretatie die Johnny Kraaikamp gaf van de rol van Bertram, de boef. Ton van Duin hoven verdient alle lof, dat hij als Robert een intelligente opvatting weet te handhaven van een intelligente rol van intelligent oplichter naast de domme maar vingervlugge Bertram. Flitsende regievondsten van Jan Re- tèl en de decors van Lou Steenbergen hebben mede bijgedragen aan het suc ces van dit rijkgeschakeerde en rijk- bezette stuk en aan het optreden van toneel- en televisiegezelschap Ensemble. Liederenavond van Aafje Heynis Gisteren werd de uitgestelde lie derenavond voor de leden van de Kunstkring door Aafje Heynis gege ven. Zij was in goed gezelschap van Felix de Nobel aan de vleugel. Haar programmakeuze getuigde van ernst en bekwaamheid. Men kent haar als zangeres in Passionen en Oratoria, maar als vertolkster van het lied heeft zij aller waardering verdiend. De talrijke kwaliteiten van haar - heel bijzonder getimbreerde altstem - met grote kunde gebruikt, treden ook in haar serieus en interessant programma geheel naar voren. De kenners van de moeilijke liedkurst heeft zij na afloop voldaan huis waarts doen keren. Stralende opge wektheid naast ernst kenmerkten het lied van J. Haydn. Haar visie op Mahler doet als muzikale schilde ring fascinerend aan en waar de me lodie opbloeit, zingt zij weldadig en vredig. Badings was op het program ma vertegenwoordigd met twee Zuid- Afrikaanse stemmingsvolle liederen en diens onvolprezen Coplas uit zijn jongere jaren. Dan waren er vier liederen van Kodély, zeer persoon lijk van stijl en zeggingskracht. Daar waar de ernst de boventoon heeft, wordt men ontroerd door de schoon heid van het lied en de voldragen dictie van de zangeres. Zij besloot met vier liederen van Moussorgsky in wiens liederen vaak een realisti sche spreektrant optreedt. Juist het spreek-zingen is van Aafje Heynis zo treffend en stemming kwekend. Het Wiegelied was in elk opzicht prachtig, haast beangstigend van dramatiek. Als laatste het originele lied Hopak. Ernst, waardigheid en distinctie gepaard aan feilloze tech niek kenmerken haar hoogstaande vertolking. Haar partner aan de vleugel, Felix de Nobel, heeft bril jant gesecundeerd en de belangrijke klavierparty en muzikaal tot in de perfectie uitgevoerd. Twee toegiften moesten volgen op het niet eindigend applaus, nl. een „Schotse Wiegelied" en „Heer Jesus heeft een hofken" in de zetting van Willem Pijper. J. KORTMANN de bond 9 aangesloten verenigingen met in totaal 921 leden. Hoewel het batig saldo t.o.v. 1962 was teruggelopen, bleek uit het ver slag van de penningmeester, de heer P. v. d. Berg, dat het afgelopen boek jaar in financieel opzicht vrij gun stig is geweest. De hierna volgende bestuursver kiezing leverde geen moeilijkheden op. daar de periodiek aftredende le den de heren J. v. d. Zwart, P. v. d. Berg, G. J. H. v. Tuyl (2de penning meester) en J. Boom (alg. adj) allen bij acclamatie werden herkozen. JUBILEUM In verband met het 25-jarig bestaan van de bond in april 1965 werd in gevolge enige uit de vergadering ko mende suggesties besloten om te trachten een jubileum-tentoonstel ling te organiseren. Voorts hechtte de vergadering haar goedkeuring aan een receptie van het bestuur op of omstreeks de jubileumdatum. Hierna maakte de voorzitter de uitslag van de keuringen op de niet- permanente volkstuincomplexen be kend en reikte hij met een toepas selijk woord de prijzen aan de ver tegenwoordigers van de drie best on derhouden complexen uit. De uitslag luidde: 1ste prijs (wis selbeker en vaantje) „Het Zonne veld" 131 p., 2e prijs (medaille) „Roomburg" 125 p., 3e prijs (me daille) „Zuid-West" 116 p. Nadat met algemene stemmen was besloten om ook dit jaar weer di verse activiteiten te organiseren, volgde nog een korte rondvraag. De heer N. Corba koninklijk onderscheiden Vandaag herdenkt de heer Corba het feit, dat hij voor 40 jaar als ambachtsman II in dienst trad bij de Noord-Zuid-Hollandse Vervoers maatschappij die hem als standplaats Leiden aanwees. In de loop der ja ren is de nu 61-jarige jubilaris op geklommen tot onderhoudsmonteur I, welke functie hij ook thans nog be kleedt. In verband met dit jubileum werd de heer Corba met zijn echtgenote, kinderen, kleinkind en verdere naas te familieleden hedenmorgen door burgemeester jhr. mr. F. H. v. Kin schot ontvangen, in de koffiekamer van het stadhuis, waar hem door de burgemeester als blijk van waarde ring, die de directie hem toedraagt, de bronzen ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau werd GEM. AANKONDIGING Voorgevelrooilijn voor het noorde lijke gedeelte van de Maresingel, ge legen tussen de Haarlemmerweg en de Pasteurstraat. De Burgemeester van Leiden brengt ter .openbare kennis, dat een ontwerpbesluit, met uitvoerige kaar ten, tot vaststelling van een bijzon der voorschrift, als bedoeld in arti kel 2, lid 2, der Woningwet, ter be paling van een voorgevelrooilijn Maresingel, gelegen tussen de Haar lemmerweg en de Pasteurstraat, met voor het noordelijke gedeelte van de ingang van 27 april 1964 gedurende dertig dagen voor een ieder ter in zage zal liggen ter gemeente-secre tarie, afdeling Openbare Werken, ka mer 111. Leiden, 22 april 1964. De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. (advertentie) IN MEMORAM KOSTER BOOGERS Eén voor vele jongeren uit de St. Petrusparochie hoogstaande figuur is overleden. De heer Jan Boogers is woensdag jl., nog maar zo kort genie tend van zijn pensioen, uit ons midden heengegaan. Voor ons, oud-akolieten, die meer dan 10 jaren de heer Boogers bijna dagelijks hebben meegemaakt, kwam het over lijdensbericht als een grote schok. In die jaren, en dan denken wij vooral aan de periode dat mgr. Th. Beukers de scepter zwaaide in de St. Petrus parochie, hebben wij hem leren kennen als een man met een ontwikkeld gevoel voor humor; hij beschikte over 'n grote mensenkennis en was bijzonder taktvoL Bedeesde misdienaars van 12 jaar, die met de nodige zenuwen hun intrede de den in de sacristei (zoals de koster al tijd zei) stelde hij met een luchtige "op merking op hun gemak. Altijd was er ruimte voor een grap (menige nieuwe mop werd 's ochtends om 6.15 al gelanceerd). Onze gedachten gaan uit naar de echtgenote en kinderen van de heer Boogers, van wie hij er één niet meer heeft mogen ontmoeten. Zijn laatste levenwens, een bezoek met zijn vrouw aan zijn dochter in Griekenland, mocht helaas niet in vervulling gaan. Gaarne roepen wij vanaf deze plaats alle misdienaars, oud-misdienaars en oud-akolieten op morgenochtend naar de St. Petruskerk aan de Kamerlingh Onneslaan te komen om de uitvaartmis bij te wonen. Dat hij ruste in vrede. De oud-akolieten: A. en C. MENTINK KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR J. VAN DER LINDEN Gisteren was het precies 40 jaar geleden, dat de heer J. v. d. Linden als leerling-bakker/bezorger in dienst trad bij de firma N. v. Rijns wou, Brood- en Banketbakkerij aan de Herenstraat. In de loop der jaren werd de heer Van der Linden niet alleen een bij zijn cliënten zeer ge ziene broodbezorger, doch ontwikkel de hij zich tevens tot een vakbe kwaam brood- en banketbakker en waarnemend bedrijfsleider. In verband met dit jubileum werd de heer Van der Linden gistermid dag in zijn woning aan het Duinhof 7 hartelijk gehuldigd en hem als blijk van waardering namens de bur gemeester door wethouder C. J. Pie- na de zilveren ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. In zijn toespraak schetste wethou der Piena de voorbeeldige staat van dienst, van de heer Ven der Linden en achtte het tevens een vreugde toon waard, dat de jubilaris geduren de zijn 40-jai"ige diensttijd bij de fir ma nog geen dag ziek was geweest. De waardering, die de firma Van Rijnswou, die zijn felicitatie verge zeld liet gaan van een envelop met inhoud. Vervolgens mocht de heer Van der Linden de gelukwensen in ontvangst nemen van collega's, vrienden en relaties, die hun woorden van waar dering veelal vergezeld lieten gaan van een persoonlijk geschenk. OSLO regenbui 10 3 KOPENHAGEN half bew. 10 4 ABERDEEN motregen 9 5 LONDEN licht bew. 14 5 AMSTERDAM regen 11 6 BRUSSEL regen 13 8 LUXEMBURG regenbui 12 5 PARIJS zw. bew. 15 8 BORDEAUX motregen 17 11 GRENOBLE regen 18 8 NICE zw. bew. 17 11 BERLIJN geh. bew. 16 8 FRANKFORT geh. bew. 14 6 MüNCHEN regen 14 5 Zurich regenbui 12 5 GENèVE regen 15 7 LOCARNO half bew. 18 7 WENEN zw. bew. 19 6 INNSBRUCK regenbui 16 6 BELGRADO zw. bew. 24 10 ATHENE zw. bew. 20 ROME zw. bew. 20 7 AJACCIO zw. bew. 18 7 MADRID licht bew. 23 6 MALLORCA mist 20 11 LISSABON onbew. 24 13 De burgemeester schetste in zijn huldigingstoespraakje, dat aan deze ceremonie vooraf ging de loopbaan van de heer Corba en legde daarbij de nadruk op de grote nauwgezet heid, waarmede de jubilaris steeds zijn belangrijke taak in het NZH- bedrijf verrichtte. Nadat de jubilaris door de aanwe zigen was gelukgewenst werd hem door de directeur van de NZH, de heer H. Hortensius de draagmedaille behorende bij deze onderscheiding overhandigd. Tijdens een daarop volgende hul digingsbijeenkomst ten huize van de jubilaris ontvipg hij uit handen van de heer E. R. Schultz, chef van de technische dienst de gouden legpen ning en het vererend getuigschrift van de Maatschappij van Nijverheid en Handel en, namens de directie, een enverlop met inhoud. Geboren: Philippe Johannes Cornell*, zn van J. M. F. L. Elligens en P. P. Ter- heijden, Anita Jozina, dr van A. A. van Tol en E. Burger, Elisabeth Johanna Jacoba, dr van J. Kleynenberg en J. A. D. Arps, Theodora Willibrordus, zn van T. J. Klinkhamer en M. van Steen bergen; Maria, dr van J. de Rooij en C. M. Oudshoorn; Robert, zn van D. Zwanziger en T. Hartevelt; Arie, zn van W. Zuurmond en H. Ouwehand. Ondertrouwd: H. J. Vroom en L. M. de Geus; W. Bloem en J. A. Bronsgeest; J. Tol en T. van der Reijden; P. J. Stik- kelman en A. Verberg; J. A. Maaskant en M. Kleibrink; G. W. Soldaat en E. D. Rodenburg; C. G van der Lelie eii. E. J. A. van Heeringen; B. J. Lambooij en A. E. Filippo; P. J. Scheeren en A. B. Mekking; G. van Dorth en A, C. Dekker; R. van der Heijden en C. Klein; A. C. Gottenbos en A. van Delft; H R. Vandehoek en F. A. C. Advokaat; W. F. Brugman en H. A. Kalthoff; J. Horse- ling en J. Demmenie; C. Jeltema en M. van Klaveren; A. H. J. Houwing en M. A. Krauss; J. M. P. Kempen en R. Lau- men. Getrouwd: A. G. M. van Wieringen en T. M. E Gijbeis; H. P. H. Haverhoek en VANAVOND GENERALE VOOR MUZIEKFESTIJN Vandaag zijn de programma's uit gekomen van Koninginnedag van volgende week donderdag, welk feest in verband met het jubileum van de Leidse Vereniging „Koningin nedag" een extra-feestelijk accent zal hebben. Om zeven uur worden de vrije Leidenaars gewekt door de re veille met vier drumbands, die langs verschillende routes door de stad zul len trekken. Om kwart over acht vindt de traditionele aubade op het Stadhuisplein plaats. Daarna kinder voorstellingen in de bioscooptheaters en het St. Antonius Clubhuis, aan vang negen uur. Speeltuinvereniging De Vijf Hoven voor de jeugd van Zuid-west een programma opgesteld, dat begint met een rondgang van „T en D" waaraan de kinderen zich met versierde fiets of step kunnen aansluiten. Ook worden marionetten en filmvoorstellingen gegeven. Kinderspelen op de Zoeterwoudse- singel beginnen om 10 uur. 's Mid dags kunnen wandelaars hun hart ophalen, start vanaf de Burcht, tus sen half twee en twee uur voor de deelnemers van 11 jaar en ouder en van twee tot half drie voor deelne mers van 8 tot 11 jaar. Gymnastiekverenigingen demon streren 's morgens van 10 tot 11 uur op het Stadhuisplein met medewer king van de band van Victorie. Ver rassend en zeer interessant beloven de brandweerdemonstraties te wor den op het Kort Galgewater van 11- 11.30 uur v.m. In het Sportpark Kikkerpolder voetballen steden-elftallen van Gou da en Leiden tegen elkaar, Op de Kaasmarkt treedt tussen half drie en half vijf het Haarens Jeugdcircus op, op de Kaasmarkt: 100 kinderen, paarden, eigen orkest enz. Toegang gratis voor iedereen. Over muziek zal men niet te klagen hebben: om 4 uur is er een harmo nie-concert in het Van der Werfpark; om half vy'f een muzikale rondgang, verzorgd door de R.K. Leidse Har moniekapel in de nieuwe uniformen. De deelnemers aan de Oranje- Wandeltocht zullen om circa kwart voor vijf, voorafgegaan door dit mu ziekgezelschap, langs de burgemees ter defileren op de Breestraat. Veel belangstelling zal ook 't mu ziekfestijn om half negen trekken op het Pieterskerkhof, dat wordt verzorgd door de Leidse Harmonie- en Fanfare-verenigingen. Het is een soort Taptoe-Leiden, waarbij onder feërieke verlichting de korpsen de monstreren. De volksdansers van „Sanctus Augustinus", onder leiding van Evert Castelein, zullen eveneens 's avonds daar optreden. Vanavond wordt voor dit Leidse evenement de generale repetitie ge houden. ZONDAG 26 APRIL Rijksmuseum voor Volkenkunde, vertoning van de film Zuidzee aar dewerk, toegelicht door dr S. Kooy- man. Aanvang 3 uur. Eeuwfeest Collectantencollege St. Petrusparochie. Receptie van 4-5 uur nam. in rest. v. d. Heyden. P. Kerdijk; A. Schouten en G. E. L. de Does; J. H. Uljé en C. I. M. Beckers; H. J. Paddist en C. Colpa; A. P. Crama en E. Velthuijzen; A. J. van der Meij en J. Stakenburg; H. M. van der Kwaak en C. Groenendijk; J. Lens en B. de Graaf; W. Brandt en E. K. Sleijser; H. van der Bij en J. E. Leupe; P. v. Unen en J. E. Hulsman; C. H. Knijnenburg en C. M. de Boer; C. Ravenshergen en E. van Donkersgoed; J. C. Duindam en J. E. B. Sirach; N. A. Reijerse en W. Neute boom. Overleden: J. H. M. Boogers, m., 65 jr; J. J. C. M. l'Abée, zn 18 jr. OEGSTGEEST Geboren: Esther Judith dr v. P. C. Regensburg en M. E. Livain; Petrus Hendrikus Maria zn v. T. J. M. den Hollander en H. M. Juffermans; He lena dr v. L. van Duyvenbode en E. van Leeuwen; Edzard zn v. J. J. van Egmond en H. Nap; Djieuwertje Nannette dr v. A. de Leeuw en B. Bakker; Michiel zn v. M. J. Nubé en A. van Dijk. Getrouwd: G. J. Mokkenstorm en C. J. C. H. Lommers; B. A. Kralt en L. J. Heemskerk. Overleden: J. de Gelder. BEIIRSOVERZ1CHT AMSTERDAM 24/4 De stem ming voor de internationale waar de nis vanmiddag, voor de laatste dag van deze beursweek, bij de ope ning, licht verdeeld geweest. Hierbij waren aandelen Kon. Olie aan de vaste kant op 157.20, tegen giste ren als slotprijs 156. Verreweg de meeste aandacht trok vandaag de Philipshoek waar de aandelen ex 2.5C slotdividend 1963 en ex vijf pro cent stock werden verhandeld. De be langstelling in deze hoek was groot, doch de handel bleef aanvankelijk binnen nauwe grenzen. Als gevolg van middenkoersaanbod zette Phi lips in op 148,50 tegen gisteren 159.40 cum slotdividend en cum vijj; procent stock. Later op de mid dag kwam de koersorders in deze hoek van alle kanten los, waarbij de beroepshandel zich niet onbe tuigd liet door stukken uit de markt te nemen. Was bij de opening de vrees groot voor een fling aanbod van de stocks, later werd deze vrees volkomen teniet gedaan door de over stelpende vraag. Aan deze vraag kon slechts tegen sterk oplopende prijzen worden voldaan. Het ge volg hiervan was, dat de prijs steeg tot 150.20. Op dit niveau vonden weer enige winstnemingen plaats. De handel in de Philipshoek was ge durende de gehele beursduur. be houdens beginbeurs, aan de - ruime kant. Kon. Olie schommelde rond de 157.30, Unilever ca. 144 144.20). Hoogovens waren prijshou dend zonder meer op 658«/«. Na een kalme opening op 537l/i kwam er ook in de AKU-hoek plotseling vraag opduiken. Van vele kanten, waarbij de beroepshandel, werden hier de stukken uit de markt genomen. Ook in deze hoek kon aan de vraag alleen tegen flink oplopende koersen wor den voldaan. De prys steeg namelijk tot 541l/t. Vergeleken met de slot prijs van de vorige week boekte Phi lips, rekening houdend met het slot dividend en de vijf procent stock, deze beursweek een koerswinst van circa twee gulden. Kon. Olie verbe terde ruim drie gulden. Unilever daalde een halve gulden. Hoogovens verbeterde, inclusief de 14 procent slotdividend, cirva 19 punten, AKU vyf punten hoger. Aandelen KLM werden vanmiddag gevoelig lager geadviseerd. In de scheepvaartsector werd de beursweek afgesloten met kalme handel bij een prijshoudende stem ming. Hetzelfde kan gezegd worden over de leidende cultures. De staats- fondsenmarkt gaf, evenals dit de voorgaande beursdagen het geval is geweest, weinig verandering te zien in een stille markt. In de lokale afdelingen werden aandelen machinefabriek Breda ho ger geadviseerd op de zeer forse winststijging over 't afgelopen boek jaar, alsmede de gunstige vooruit zichten. De dividendsverhoging als mede de aankondiging van een aan- denmissie met claimrecht doorde Handel Mij Buttinger waren niet van invloed op de koers van deze aandelen, die onveranderd werden geadviseerd. Het dividendvoorstel van Burhmann-Tet terode bracht de koers eerder iets omlaag. SCHEEPSBERICHTEN Alamak 23 v. Khorramshahr n. Karachi; Alhena 24 te Antwerpen; Almdijk 23 v. Marseille n. Antwer pen; Bat jan 23 n.m. v. Singapore n. Hongkong; Diemerdijk 23 te Antwer pen; Giessenkerk 24 te Laspalmas verw.; Kelletia (t.) 24 te Stanlow; Kylix (t.) 24 te Stockholm; Lekha ven 24 v. Antwerpen n. Bremen; Overijsel 24 te Antwerpen; Parkha ven 23 v. Santos n. Niteroi; Schie- kerk 24 te Yokohama; Sinon 24 te Fort Liberte verw.; Willemstad 24 te Antwerpen; Kossmatella (t.) 23 v. Balikpapan n. Port Moresby; Alphac- ca 24 te Madras; Dongedijk 23 te Swansea; Katelysia (t.) 24 te Port Sudan verw.; Koratia 23 t.a. rede t.g. Priok; Wonosari 23 te Port Swetten- ham verw. (Medegedeeld door het KNMI Geldig van vrijdagavond tol zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) NOORDELIJKE WIND Zwaar bewolkt met afnemende kans op regen en later enkele verspreid voorkomende opkla ringen. Matige tot vrij krachtige noordelijke wind. Dezelfde tem peraturen als vandaag of iets hogere. PAUZE PLICHT EN VERPLICHTING De „verplichting op zonde" om vry- dags geen vlees te eten wordt, even als de verplichting zondags de Mis bij te wonen, overbodig geacht. Men houdt er zich aan, omdat het ver plicht is, maar als het niet verplicht was In die zit nu net het be zwaar tegen een opheffing van die verplichting. Als elke christen zich tot plicht rekende de dag des Heren te heiligen door deelneming aan de goddelijke eredienst, zou er nooit een verplichting van gemaakt zijn. Als elke christen zijn dagelijks le ven kerstende, zou hij eigener bewe ging zich vrijdags iets versterven in vebondenheid met de kruisdood van zijn Heer. De Kerk, die ook niet gek is!, weet dat wij gemakkelijk ver sloffen indien we geen houvast heb ben. De verplichting is een duw aan het geheugen. Deze duw wordt over bodig, wanneer we inzien, dat het plicht is en niet een verplichting, zondags naar de kerk te gaan en vrij dags de kruisdood te herdenken. PUZZEL MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 april, Kaas Aan gevoerd 3 partijen Goudse kaas en geen Leidse kaas. Ie kwal. tot 2.57. Handel lui. Vee (resp. aanvoer, prijzen en handel). Stieren: 5; melkkoeien: 85, 905-1215-1375 p. st., redelijk; vette koeien: 305, 3 25-4 00-4.40 p. kg. gesl. gew., goed; varekoeien: 261, 700-950- 1200 pst., redelijk; pinken: 30, 400- 525-650, p. st., kalm; vette kalveren: 79, 3.00-3.30 p. kg. lev. gew., vlug; nuchtere kalveren: 154, 1.30-1.55, p. kg. lev. gew., per stuk 75-105; goed; vette schapen: 20, 100-170 p. st., duur fokschapen: 95, duur; idem met 1 lam 150-210 p. st., met 2 lammeren 250- 315 p. st; vette lammeren: 464, 115- 160-175 p. st., goed; zeugen: 46; drachtige zeugen: 450 550 p. st., kal mer; schrammen: 94, 100-125 p. st., kalm; biggen: 327, 60-70-80 p. st., kalm; geiten: 9; weidelammeren: 178 Totale aanvoer 2152. Leeuwarden, 24 april - Zuivel - Commissienoteringen. Goudse kaas 2.44, Edammer kaas 2.31 en Brood kaas 2.32. Handel, redelijk. R.A.VEEN, 23 april. Bloemen Freesia's 45-1.15, Anemonen 24-52, Irissen 1.45-1.85, Asparagus 88-90. Lathyrus 85-1 20, Narcissen 13-34, Tulpen: v. d. Eerden 78-1 19, Edith Eddy 55-92, Couleur Cardinal 52-85, Queen Elisabeth 53-1.05, Prominence 80-86, Piccadilly 68-1.00, Nansen 53 -60, Parkiettulpen 80-1.60, Apeldoorn 62-1.40, Wintergold 60-82, Wm Pitt 72-83, Pr. van Oostenrijk 50-78, Gol den Harvest 80-1 20, Rose Copland 53-1.14, Blenda 80-92, Dr. Philips 1.00 -1.15, Bartigon 68-77, White Sail 60- 74, Preludium 70-78. Carara 80-88, Dubbele tulpen 26-68, p. bos, Am Anjers 21-33, Rozen 15-63, Prunus 14-22 p. st. LEIDSCHENDAM, 23 april, Eieren Aangevoerd waren 90400 kip- No. 538 Hor.: 1. vreemde taal, 5. landman, 6. god der liefde, 8. leeftijd (Fr.), 10. deel van een auto, 13. vo gel, 15. vogel, 16. voorvoegsel, 17. tam, 18. Europeaan, 20. einde, 22. rivier in Duitsland, 24 beneden. Vert.: 1. lidwoord, 2. tijdrekening, 3. ontkenning (spreekt 4. de oud ste (afk., 5. bekend Nederl. bouw meester, 7. tobber, 9. zeer stellig, 11. telwoord, 12. voorzetsel. 13. lichaams deel, 14. meisjesnaam. 18. telwoord, 19. gesloten, 21 muzieknoot, 23. ti tel (afk). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 537 Hor.: 1. re seda, 5. Lea, 6. lastig, 8. do. 9 eva, 10. dek 13. na, 14. giatie, 17. ren, 18. kerker. Vert.: 2. sla, 3. eest, 4. dat, 6. lover 7. Irene, 8. de, 11. ka, 12. ster, 15. are 16. ink. PUNT Zeg, die handle helemaal rechts, dat is toch de rem, nietwaar? eieren. De prijzen waren voor: 5800 eieren no. 0 12.30-12.95; 12900 no 1 11.35-11.75; 28300 no. 2 10.55-11.20; 15400 no. 3 9 75-10 10; 12600 no. 4 8.75-9.15; 6900 no. 5 7.60-7.95; 6500 no. 6 6.65-7.05; 1300 kneus II 5.80-8.05 700 I 7.00-9 90; 500 eende-eieren 9.10 -10.60; 34 ganze eieren 40-75 p. stuk; 5 kalkoeneieren 30 ct. per stuk.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3