NA 70-KILOMETER-PROEF NOG MAAR ZES FAVORIETEN VOOR EINDZEGE Beste mop sinds jaren RAAD VAN SASSENHEIM SPRAK LANG OVER SUBSIDIE KSA-CEB. OVER HET ALGEMEEN VRIJ GOEDE PRESTATIES OP I.CC.-AV0ND 50 miljoen dollar geëist van „Cleopatra"-sterren Spoorwegconflict in V.S. beëindigd Evenementen rond officiële opening van nieuw Provinciehuis te Den Haag NEDERLANDS MADRIGAALKOOR UIT LEIDEN VERLEENT MEDEWERKING DONDERDAG 23 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 16e INTERNATIONALE TULPENRALLYE René Bongrano, de goedmoedige directeur van de Automobile Club d'Alsace, had hartelijk gelachen. Met 70 km. per uur de Col de Pouchy op, de beste mop sinds jarenNog nooit had iemand op die route bij Straatsburg, 7900 meter lang, een dergelijk gemid delde ook maar benadera. En nu wilde „ami" Piet Nortier voor de hele rallyekaravaan dat onmogelijke moyenne verplicht stellen. Zoals bijna altijd in Frankrijk, Nortier kreeg zijn zin. De wegen naar de top zouden worden afgesloten, zodat de Tulpenrallyedeel- nemers zouden kunnen pogen net onmogelijke te verwezenlijken. rijk) met Ford Falcon, Timo Makinen (Finl.) met Morris Cooper en Kurt Pfnier (Did.) met DKW. Maar wie wordt de winnaar? Pas vrijdag in de morgenuren zal de rekenkamer van de RAC-west na driekwart etmaal cijferwerk de vraag als eerste kunnenbeantwoorden. De rijders die andaag arriveren liggen dan nog misschien op één oor. Kanshebber Pon uitgevallen Vier snelle mannen Woensdagmorgen in alle vroegte lachte monsieur Bongrano niet meer. Vipr snelle mannen hadden dank zij ongelooflijke stuurmanskunst de 70- km. grens zelfs overschreden: Do nald Morley met zijn vuurrode Aus tin Healy, de grijze Porsche van Berndt Jansson, het venijnige Coo- pertje van de Belg Vernaeven en de machtige Ford Falcon van Herni Ge- der. Voor de andere 110 rijders, die toen nog in de strijd waren beteken de die étappe en dat was de op zet tijdstrafpunten, zelfs voor Ben Pon. die met zijn Porsche GTS slip te, een kwart minuut verspeelde en In deze étappe, waarin elke fout di rect werd afgestraft, juist vier secon den tekort kwam. Roodgloeiende schijfremmen Ongekende taferelen speelden zich "af. „Wij konden bij de roodgloeiende schijfremmen bijna lezen", was het enthousiaste commentaar van con trolechef Hoogendijk. Een Zweedse Volvorijder had in het bochtige traject zelfs veel te veel van zijn remmen moeten vragen. Kleine vlammetjes kringelden uit de carosserie omhoog, een ijverige gen darme schoot toe met een schuim- blusser. „Niet doen", klonk het in een Zweeds-Franse mengeling van woorden, als we rijden dooft het weer vanzelf Henri Greder met zijn ogenschijn lijk nauwelijks hanteerbare Ford Falcon was de snelste. Prognoses onmogelijk Het gevecht is bijna geleverd, de klassering vrijwel gevormd; de in- FRANS ZATERDAGELFTAL TEGEN NEDERLAND Het Franse zaterdagelftal, dat za terdag in Katwijk tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Corbel (U. S. Tailleur); achter: Lecoq (Auber-Duval), Ester (Sege- na), Legrand (Auteurs) en Peytreux (Dockers Bordeaux); midden: Hild (Segena) en Duprey (Lip Besancon); voor: David (Auteurs), Chevalier (Carossiers Meuden), Demareix (Aubert-Duval) en Dumolin (I.B.M.). Reserves zijn Bethune (Aubert) en Toporski (I.B.M.) gewikkelde berekeningen die nodig zijn om het eindklassement vast te stellen, maken desondanks elke prog nose ten aanzien van de einduitslag gevaarlijk, zo niet vrijwel onmoge lijk. Wel is men het er vrijwel over eens dat de triomfator uit zes com binaties te voorschijn moet komen. Deze équipes zijn: Donald en Erie Morley (GB) met Austin Healy, Berndt Jansson (Zweden) met Por sche, Julien Vernaeve (Belg.) met Morris Cooper, Henri Greder (Frank- Ben Pon, Nederlands kanshebber nummer één, is, als zo vaak in zijn rallyecarrière, in het zicht van de haven gestrand. De Nederlandse Porsche GTS-rijder heeft kort voor de controle bij Eberbach, 100 km. na de Solitude-ring, de strijd gestaakt. De voortrein van zijn Porsche raakte onklaar, waarna Pon uitviel. Ook de Nederlanders Westerhuis/ Westerhuis, die met een SAAB 96 reden, zijn bij Eberbach uitgevallen. Van de 134 dinsdag in Noordwijk ge starte équipes waren er woensdag avond laat nog 108 in de strijd. In het kader van het Interscholair Cultureel Contact, dat gevormd wordt door bestuursleden van ontspannings verenigingen van verschillende Leidse scholen, werd gisteravond een zgn. interscholaire culturele ontmoeting georganiseerd. Om half 8 was de aula van de Louise de Coligny-HBS grotendeels gevuld met ouders, le raren en scholleren om de prestaties van de leerlingen op het terrein van declameren en musciceren te volgen. Nieuw zusterhuis voor „Meer en Bosch" Het nieuwe zusterhuis van het epilepsiecentrum „Meer en Bosch" in Heemstede wordt vrijdag officieel geopend door de heer J. B. M. Ver aart, hoofdinspecteur voor de Gees telijke Volksgezondheid. Het ge bouw biedt plaats aan 70 verpleeg sters. Het is ontworpen door t ar chitectenbureau Harre veld en Van Waardenburg in Haarlem. De echtgenote van de geneesheer- directeur, de in Zwitserland geboren binnenhuisarchitecte mevr. Margrit Lorentz de Haas-Wellauer, nam het interieur voor haar rekening. Zij maakte bij de keuze van wand- en vloerbedekking, meubels en gordij nen, gebruik van haar ervaring met de inrichting van Zwitserse hotels. Het gebouw en de inrichting er van hebben naar schatting twee mil joen gulden gekost. „Meer en Bosch" put dit bedrag volledig uit eigen middelen en uit fondsen van „de Macht van het Kleine", een organi satie die in 1893 als „halve-stuivers vereniging" werd opgericht. Nu telt ze in het hele land 300.000 leden die regelmatig een klein bedrag schen ken aan „Meer en Bosch". NEDERLANDSE STUDENTEN KAMPIOENSCHAPPEN De uitslagen van de laatste dag van de Nederlandse studentenkampioen schappen, die in Rotterdam zijn gehou den, luiden: Judo: 1 Amsterdam G. U., 2 Delft, 3 Utrecht. Schermen: degen: 1 Leiden, 2 Delft, 3 Amsterdam G. U. Floret dames: 1 Utrecht, 2 Leiden, 3 Delft. Volleybal: dames: 1 Amsterdam G. U., 2 Groningen, 3 Leiden. In het algemeen klassement is Leiden bij de dames op eerste plaats geëindigd. Voetbal. Bas Pauwe, trainer van het Amersfoortse HVC, heeft woens dag voor twee jaar een contract ge tekend met Wageningen. Oud-inter national Pauwe is 52 jaar oud. Waterpolo. AZPC heeft woens dagavond in Amsterdam in de finale van het toernooi om de KNZB-beker met 74 van DZV gewonnen. Hogere straf voor kindermishandeling Verzwaring van de gevangenisstraf van vijf jaar tot zeven jaar voor de vader en handhaving der vijf jaar gevangenisstraf, welke de moeder was opgelegd, eiste vanmorgen de procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof in de zaak tegen 'n Rot terdams echtpaar, dat hun tweejarig zoontje zodanig had mishandeld dat het kind aan de gevolgen ervan over leed. De vader, de 32-jarige loodgieter Gabor N. en de moeder, de 24-jarige Antonia B. waren door de Rotter damse rechtbank veroordeeld, ieder tot vijf jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest, terzake van mis handeling, de dood tengevolge heb bend. Toen de man hoger beroep in stelde, deed de officier van Justitie, die tegen beide verdachten vier jaar gevangenisstraf had geëist, dat even eens jegens de vrouw, hoewel zij in haar vonnis had berust. „AUTOVAK 1964 IN DE RAI Van 26 tot en met 28 mei wordt in het RAI-gebouw te Amsterdam de „autovak 1964" gehouden, de eerste specifieke vakbeurs in West-Europa van garage-uitrusting en -werktui gen en voorts alles wat met het werk van de garagehouder en de trans portondernemer te maken heeft. On geveer honderd exposanten uit bin nen en buitenland zullen ruim 15.000 vierkante meter standruimte in en buiten het RAI-gebouw bezetten. Voor deze expositie zullen 50.000 uit nodigingen naar betrokkenen in ons land worden rondgestuurd. De vakbeurs is ontstaan uit de wens van de exposanten op deze terreinen om over meer ruimte te kunnen beschikken dan tijdens de autotentoonstellingen in het RAI-ge bouw. De organisatoren streven er naar van dit gebeuren een tweejaar lijks evenement voor West-Europa te maken. Tijdens de beurs, die naar de or ganisatoren verwachten, ook veel be langstellenden uit het buitenland zs trekken, zal het door de minister van Verkeer en Waterstaat te openen jaarlijkse beroepsvervoercongres (op 28 mei) worden gehouden en zullen dagelijks voorlichtingsbijeenkomsten onder leiding van de Bovag plaats vinden. Dieven z\jn er dinsdag met jachttrofeeën ter waarde van ruim 250.000 gulden uit het bedrijf van Zimmerman, de bekendste prepara teur ter wereld, in Nairobi vandoor gegaan. Ze moeten een vrachtwagen hebben gebruikt voor het vervoer van hun buit. Mevrouw Edda Goering, dochter van de voormalige bevelhebber van de „Lufwaffe" van het Derde Rijk, moet de gemeente Keulen het schil derij „Madonna met kind" van Lu cas Cranach teruggeven, dat haar in 1938 op last van haar vader was „ge schonken", zo heeft een Westduitse rechtbank beslist. Prestaties werden er zeker gele verd. Hoewel we het in grote lijnen eens kunnen zijn met het oordeel van de jury, moet gezegd worden dat ook door niet-prijswinnaars over het al gemeen verdienstelijk werd gespeeld. We noemen slechts Annemarieke van Weizen met een gedicht van J. H. de Groot. Maar liefst 36 deelnemers na men actief deel aan deze interscho laire (culturele) ontmoeting. Begrij pelijk dat het tegen twaalf uur liep voordat de uitslag bekend werd. (Voor een „schoolavond" wel erg laat). Jammer is het, dat met nam> bij de afdeling declamatie, er altijd weer geput wordt uit het oeuvre van. (over)bekende schrijvers, alsof het terrein van de Nederlandse letter kunde beperkt zou zijn. Een eerste prijs verwierf in de af deling muziek bij de juniores Barbara Vogelezang (Rijnlands Lyceum) met „Sonatine" van Escher. De tweede prijs werd toegekend aan Veronica Steinbach (Sted. Gymnasium) voor een vertolking van P. Jardanyi: Szo- natina voor fluit en piano. B- de se niores won Paul Melnders (Bonaven- tura Lyceum) de 1ste prijs voor zijn uitvoering van Saint Saëns' Allegro appasionato. Bij de afdelingdeclamatie behaal de bij de juniores de le prijs Netty Blanken (Louise de CoLigny-HBS) voor haar uitstekend voorgedragen fragment van Ina Boudier-Bakkers „Finale". Paul Marssink (Seminarie Leeuwenhorst) won in deze catego rie de 2e prijs met een stoere en man nelijke voordracht van Aafjes' „In den beginne". Jan Bartelsman (Rem brandt-lyceum) werd met een le prijs beloond met het voor hem toch wel wat „wyze" verhaal van Carmiggelt. De overtreding. Anandi Teeuw (Loui se de Coligny-HBS) werd terecht be loond met een 2e prijs voor haar geestige voordracht van Andersens „Heus, het is waar". Over het algemeen kan gezegd worden dat men zich op deze avond goed heeft voorbereid. Toch lijkt het ons verstandig, dat het bestuur in het vervolg nog vroeger begint met het programma of van te voren een selectie maakt. De bekers van de Leidse Jeugdactie en van K. en O. werden uitgereikt aan de Louise de Coligny-HBS. Voor medische studie snel aanmelden Zij, die dit najaar een begin willen maken met de studie in de genees kunde, op welke universiteit dan ook, moeten zich reeds voor 15 mei heb ben aangemeld. Dit is noodzakelijk, omdat een grote toeloop van eerste jaars studenten in de geneeskunde verwacht wordt (verband houdende met de doorwerking van de geboor tegolf van 1945 en 1946). De aanmeldingen moeten geschie den bij de commissie plaatsing eerste jaars studenten geneeskunde, per adres Bureau van de Rijksuniversi teit te Utrecht, Kromme Nieuwe Gracht 29, postbus 202. Er worden dan formulieren verstrekt, waarop in volgorde van voorkeur, de ge wenste universiteit moet worden in gevuld. Ook zij, de nog eindexamen moeten doen, moeten zich voor 15 mei aanmelden. KOUDEKERK A. D. RIJN Autoclub in oprichting. De op richtingsvergadering van de Auto-, Motor- en Bromfietsclub zal op maandag 27 april 1964, des avonds om 8 uur worden gehouden in de bovenzaal van hotel De Bruin, Brug- gestraat, te Koudekerk aan den Rijn. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom en het bestuur hoopt op een grote opkomst, daar dan de plannen tot oprichting ten uitvoer kunnen worden gebracht. BEDRIJFSSLUITING OP KONINGINNEDAG Met het oog op Koninginnedag (donderdag 30 april a.s.) geven de Christelijke, de Katholieke en Ko ninklijke Middenstandsbonden hun leden het advies, de bedrijven op de ze dag na 13 uur te sluiten, daar waar dit in verband met de viering ge bruikelijk is en voor zover plaatse lijke en/of bedrijfstaksgewijze om standigheden dit toelaten. Twentieth Century Fox, de maat schappij die de rolprent „Cleopatra" maakte, heeft een eis tot schadever goeding tot een bedrag van vijftig miljoen dollar ingediend tegen de hoofdrolspelers in deze film, Eliza beth Taylor en Richard Burton. Vol gens de maatschappij hebben de twee de film schade toegebracht door te laat of in het geheel niet op hun werk te verschijnen, en door hun onderling gedrag „hoewel het een ieder bekend was, dat beiden ge huwd waren". .Burton en Taylor heb ben twintig dagen de tijd om hun verweer voor te bereiden. President Johnson heeft gisteravond via radio en televisie bekend ge maakt, dat het conflict tussen werk gevers en werknemers bij de Ame rikaanse spoorwegen, is geregeld en dat bijgevolgd de staking, welke vrij dag te middernacht zou beginnen, is afgelast. Volgens de president zou de sta king hebben geleid tot werkloosheid voor zes miljoen mensen en een ver mindering van het bruto nationale produkt met dertien procent. De president noemde de regeling juist en rechtvaardig. Zonder de voorwaarden te noemen zei Johnsun, dat „er rekening is gehouden met de modernisering, welke voor het voort bestaan en de bloei van de spoor wegen noodzakelijk is". Mr. J. Klaasesz, commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, heeft gisteren uit de doeken gedaan wat er zal gaan gebeuren rond de officiële opening van het nieuwe Provinciehuis, dat gebouwd werd op het Diergaardeterrein in Den Haag. De eigenlijke (officiële) opening sal plaats hebben op donderdag 21 mei a.s. door mr. Toxöpeus, minister van binnenlandse zaken. Zoals bekend betreft het hier nog maar een deel van de totale bouwplannen. Als geheel zal men echter pas over vier 4 vijf jaar klaar zijn. De koningin heeft in beginsel toegestemd dan deze „alge hele" opening te verrichten. Bevolking wordt erbij betrokken Men wil bij dit voor de provincie zo heugelijke feit ook zo veel moge lijk de bevolking betrekken. Zo zal er op 11 mei in het Ge meentemuseum te Den Haag een ten toonstelling worden geopend van contemporaine Zuid-Hollandse kunst, waar rond zestig Zuid-Hollandse kunstenaars alle vormen van beel dende kunst zullen exposeren. Vanaf 20 mei zal er voorts in de „catacomben" van het nieuwe Pro vinciehuis een historische tentoon stelling worden ingericht, die een overzicht geeft van het wel en wee van de provincie vanaf 1815 tot he den. Deze tentoonstelling blijft een maand voor het publiek opengesteld. JEUGDFOTOWEDSTRIJD Ook de ieugd zal bij de gebeurte nissen worden betrokken, de school jeugd tussen de lagere school en de universiteit. Voor hen zal een foto wedstrijd worden uitgeschreven. Iedere deelnemer(ster) is verplicht drie foto's in te zenden, een beeld ge vende van en uit de provincie. Ver wacht wordt daarbij zo veel moee- lijk, dat elke collecte van drie pren ten „versoreid" zal ziin. d.w.z. ver schillende delen van de nrovincie tot onderwerp zal hebben. Tweehonderd van de beste inzendingen zullen van af 23 mei in het Provinciehuis wor den tentoongesteld. Od die dae zal de ieugd dan de east van de provincie zijn, er zullen filmvoorstellingen woïden gegeven en er zuRen tentoon stellingen worden bezocht. ESSOFILM Tenslotte zal op 10 juni de premiè re draaien van de „Essofilm over Zuid-Holand", een soort toeristische film over de provincie. De Esso en de provinciale autoriteiten zullen hierbij achtereenvolgens als gasthe ren optreden. Het programma van de openings dag zelf (21 mei) ziet er als volgt uit: De feestelijkheden beginnen om 9 uur met de overdracht van het reeds bestaande en bespeelde carillon op het voorplein. Dit is een geschenk van het personeel der provincie. De ze overdracht zal gevolgd worden door een ontvanest van het personeel door G.S. in de Dierentuinzaal. Om half drie 's middags zal minister Toxorieus de officiële openingscere monie verrichten. Dan zal er ook ge legenheid ziin de verschillende toe gezegde geschenken aan te bieden en het geheel zal gevoled worden door een ontvangst van oi m. 700 gasten door het college van G.S. MADRIGAALKOOR De plechtigheid op de openingsdag zal muzikaal worden omlijst door het Nederlands Madrigaal koor uit Lei den onder dirigent Herman Strate- gier. Met orkestrale begeleiding door de Dordtse Orkestvereniging zal wor den uitgevoerd ..Due Madrigali" van Andriessen en „Deux Chansons" van Herman Strategier. Aan het einde van de ontvangst dooi G.S. zal het koor het „Lied van Zuid-Holland" zingen. Krediet uitgetrokken vour de bouw van 51 woningwetwoningen De subsidie voor de restauratie en verbetering van het KS A-gebouw heeft de raad van Sassenhelm, die gisteravond voltallig bijeen was on der voorzitterschap van burgemees ter J. baron van Knobelsdorff, zwaar op de maag gelegen, althans voor zover dat op te maken was uit de langdurigheid van de discussie die aan dit voorstel van b. en w. gewijd werd. De kosten van de restauratie (bouwkundige verbetering en ver warming o.a.) gaan bij elkaar 171.500 bedragen. B. en w. stelden voor naar aanleiding van een daartoe binnen gekomen verzoek van het r.k. kerk bestuur een subsidie te verlenen van 40.125. De heer T. Platje (WD) begon met op te merken, dat een Algemeen Verenigingsgebouw wel altijd een il lusie zal blijven. Nu deze verbetering en onlangs verleende de raad subsidie voor de stichting van een Hervormd VerAigingsgebouw. Aanvankelijk was de gemeentelijke subsidie ge steld op 20%, waarom, zo vroeg hjj. gaan nu b. en w. tot 25%? Een vraag, waarin hij gesteund werd door me vrouw De Meijer (PvdA). Mevr. De Meijer stelde bovendoen de vraag, waarom b. en w. wel subsidie wen sen te geven, terwijl de provincie een verzoek van het kerkbestuur om subsidie weigerde. Voor de provincie stond het immers vast, dat het KSA- gebouw en de opzet van de exploitatie niet aan bepaalde eisen voldeden. De voorzitter betoogde, dat 25% een algemene norm is. Bovendien stelde hij, dat het KSA-gebouw zjjn be staansrecht bewezen heeft. De heer G. Verschoor (Prot. Chr.) zei, dat in zijn fractie ook bezwaren waren tegen dit voorstel, maar ge zien het feit, dat kerkelijke en lief dadige instellingen tegenwoordig de hoge kosten niet meer alleen kun nen dragen achtte hij een subsidie toch wel verantwoord. De post ar chitectenhonorarium ad 17.094 was voor de heer Verschoor echter on verteerbaar. „Ergerlijk", zo riep hij uit. BELANGRIJKE FUNCTIE „Het KSA-gebouw mag dan van de katholieken zijn," aldus de heer J. Kortekaas (KVP), „het b echter niet alleen voor katholieken. Het komt de gehele gemeenschap van Sassenhelm ten goede en het vervult een belang rijke taak in het culturele leven en de opvoeding." De heer Kortekaas sprak ook van de hoge kosten en sprak zijn verheugenis er over uit, dat b. en w. met dit voorstel geko men waren. De voorzitter stelde hierna de heer Verschoor gerust voor wat betreft het honorarium van architect Bik te Leiderdorp. Dit honorarium is vast gesteld aan de hand van de geldende regels. Bovendien zijn in deze post ook de uitgaven voor .adviseurs op genomen. Provinciale Staten weigerden in derdaad op bepaalde gronden subsi die te verlenen, maar deze gronden gelden niet voor de gemeente, die een onafhankelijk en eigen subsidie beleid voert, aldus de burgemees ter, die er nog aan toevoegde dat het kerkbestuur in beroep is gegaan bij GS. Mevr. De Meijer liet nog even het woord „onaanvaardbaar" horen, maar toen de voorzitter het voorstel in stemming bracht bleek er geen stem meer tegen. TRIBUNE SPORTPARK Vertegenwoordigers van de voet balverenigingen Teylingen en Ter Leede hadden inmiddels plaats ge nomen op de publieke tribune en hoorden hoe er nog een flinke dis cussie ontstond over het aandeel, dat de gemeente gaat krijgen in de zit- tribune (400 plaatsen) op het Sport park. Van de totale kosten 36.000) zal de gemeente 12.000 schenken. Bovendien wordt een lening van 12.000 verstrekt tegen 5% rente. De rest van het bedrag wordt door de twee verenigingen bij elkaar ge bracht. Staat de tribune er eenmaal dan wordt zij aan de gemeente over gedragen, maar de verenigingen mo gen het plaatsengeld toucheren. Teylingen en Ter Leede hadden bij hun aanvraag betoogd, dat een zit- tribune mogelijk meer publiek zou trekken. De heer Verschoor trok een beden kelijk gezicht en vroeg zich af of het niet dezelfde kant zou opgaan als het muziekpodium. „Ook dat moest stimuleren, maar het werd een fiasco." „Om het musiceren op het podium nieuw leven in te blazen wordt mo menteel overleg gepleegd met de mu ziekverenigingen," aldus het ant woord van de voorzitter. „Wat de tribune betreft: Men kan verzekerd zijn van de medewerking van de ver enigingen, want men getroost zich veel opofferingen om de tribune te krijgen." De heer P. J. de Nenni (KVP) vroeg of de ene vereniging de dupe kan worden als de andere in ge breke blijft bij betaling van rente en aflossing. Beide verenigingen hebben deze mogelijkheid onder ogen ge zien en zich toch akkoord verklaard, aldus de burgemeester. Overigens zal men zich niet te veel zorgen behoe ven te maken, want de verenigingen leven naast elkaar ln de beste ver standhouding, aldus de heer Platje. Zonder tegenstemmers werd vervol gens dit voorstel aanvaard. KINDERDAGVERBLIJF Voor het te stichten kinderdagver blijf voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten in Lisse stelden b. en w. een startsubsidie te verlenen van drie cent per inwoner. De heer Ver schoor vroeg hoe het zal moeten gaan met het vervoer van de kinderen naar Lisse en wie de kosten daar van zal moeten dragen. De kinderen zullen dagelijks heen en weer gereden moeten worden. T.z.t. zullen nog na dere suggesties en voorstellen van de Stichting volgen, aldus de bur gemeester. De kosten zullen waar schijnlijk gedragen moeten worden door Rijk en Gemeente. WONINGWETWONINGEN 989.061.79 werd vlot gevoteerd om de bouw van 51 woningwetwonin gen en 17 garages mogelijk te maken in het plan „Sportpark". De wonin gen, die van hetzelfde type zullen zijn als de reeds daar gebouwde hal zen, worden gebouwd door de fa. J. M. Bakker te Nieuw Vennep. De hu ren zullen volgens de thans geldende regels 17.55 per week gaan bedra gen, de garages 25 en 20 per maand. De woningbouwvereniging „De Vooruitgang" kreeg voorts 557.500 voor het verbeteren van 130 voor oorlogse woningen. De heer Van den Nouland, voorzitter van de „Vooruit gang" stelde mevr. De Meijer gerust door nader te verklaren, dat aan vochtwering in de keukens en toilet ten bij de restauratie van de huizen de nodige aandacht geschonken zal worden. Het optrekken van spouw muren zal echter binnen het raam van het nu verkregen krediet niel mogelijk zijn. De heer P. Oosterveer werd her benoemd als commissaris van de HLS; de heer P. Westerbroek werd benoemd als lid van de commissie Woonruimte in de door het overlij den van de heer E. Dijkstra ontstane vacature. Zonder op- of aanmerkingen aan vaardde de raad het voorstel van b en w. de wethouderssalarissen op te trekken tot het maximum, zoals dat onlangs werd aangegeven in de circulaire van het provinciale bestuur. In de hoek Narcissenlaan-Parklaan waar het Hervormd Verenigingsge bouw gezet wordt, zal ook een ge zondheidscentrum van de drie kruis verenigingen komen, want de raad besloot 12.000 uit te trekken voor het voorbereiden van een bouwplan. ABSTRACTE RARE DINGEN „Honderdduizend gulden. Voor eei mazaïek, een abstracte nog wel. Ei wordt wel makkelijk met het belas tinggeld omgesprongen Ik wil eerst wel eens een plaatje zien. Ze maken tegenwoordig zulke rare dingen," be toogde de heer Verschoor geëmotio neerd. Zijn opmerking betrof de ge meentelijke bijdrage voor een mo zaïek in het provinciehuis. B. en w. vonden 100.000 voor een mozaïek ook wel wat hoog gegrepen. Omge slagen over alle inwoners van de pro vincie zal dat ongeveer vier cent per inwoner zijn. Het college had zich wel kunnen verenigen met het idee een cadeau te geven aan het provin ciehuis, maar omdat Sassenheim het geld zelf ook hard kan gebruiken stelden b. en w voor de bijdrage te halveren dus twee cent per inwoner. Hetgeen de raad besloot.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12