LEIDATO KATHOLIEKE NOODKERK BLEEF GELUKKIG GESPAARD met aantrekkelijk programma voor de tieners LOTERIJ MET ALS HOOFDPRIJS EEN AUTO Amerikaanse ambassadeur wijdde Kennedylaan in ^ware brand in schuimplasticopslag te Voorschoten in voormalig Marine Opkomstcentrum WÜENSDAG 22 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Zware, donkere rookwolken trokken gistermiddag omstreeks kwart over vier over Voorschoten in de richting Leiden. Oorzaak van deze extra ver duistering een onweersbui trok tegelijketijd over dit gebied was een zware brand in twee houten barakken op het terrein van het voormalige marine opkomstcentrum (M.O.C.) in Voorschoten. Deze barakken, (13 bij 85 meter) waren eigendom van de gemeente Voorschoten en verhuurd aan de Internationale Kunststoffenindustrie N.V. te Voorschoten. De maatschappij gebruikte de barakken voor opslag van schuimplastic. Zij zijn tot de grond afgebrand. Doordat de wind uit de goede hoek waaide, is de katholieke noodkerk, die vlak naast het barakkenkamp ligt, voor de vlammen gespaard gebleven. scheen. De Leidse brandweer be hoefde geen assistentie te verlenen. De strijd van de ongeveer 30 brand weerlieden, die met circa twintig stralen lage druk en drie nevelstra- len het vuur van alle kanten te lijf gingen, was ondankbaar. Er viel niets meer te redden. Beide barakken brandden over bijna de gehele leng te tot de grond toe af. Met de na blussing is de Voorschotense brand weer tot ver in de avond bezig ge weest. Over de oorzaak kon de rijkspolitie in Voorschoten, die het onderzoek SCHADE OP ENKELE TONNEN GESCHAT Het vuur vond zo gretig voedsel in het opgeslagen schuimplastic, dat de daken van beide barakken spoedig over vrijwel de gehele lengte in brand stonden. De Voorschotense brandweer, die met twee autospui ten was uitgerukt, moest dan ook bij aankomst direct de assistentie inroe pen van het .Wassenaarse korps, dat met eenzelfde aantal wagens ver leidt, ons gisteravond nog niets mee delen. Het vermoeden, dat de brand zou zijn ontstaan door broei kon niet worden bevestigd. Men houdt wel re kening met blikseminslag. De schade aan de beide barakken werd gisteravond op circa 200.000 geschat. De gemeente is, evenals de gebruiker van de barakken, tegen brandschade verzekerd. Omtrent de schade aan de opgesla gen hoeveelheden schuimplastic kon niemand van de N.V. opgave doen. Indien de beide loodsen geheel ge vuld waren met schuimplastic zal de schade zeker 700.000 bedragen, zo meenden deskundigen. De N.V. is vorig jaar ook door een brand getroffen. Toen gingen in Leiden enige ruimten, waarin schuimplastic werd verwerkt en op geslagen, verloren. De chef van de expeditie van de I.K.I., de heer De Jong en een juf frouw liepen nog brandwonden op. Het blussingswerk heeft verschei dene uren geduurd, maar veiligheids halve liet commandant Lekkerker- ker een brandwacht instellen tot vanmorgen acht uur. Het voltallige college van b. en w., alsmede verschillende raadsleden waren op het terrein van de brand aanwezig. De plannen voor de van 29 augustus tot 5 september a.s. in de Leidse Stadsgehoorzaal te houden middenstands-show, de „Leidato", beginnen steeds duidelijker vormen aan te nemen. Een uiteenzetting van de huidige stand van zaken werd maandag j.l. tijdens een persconferentie gegeven door het organisatie-comité. De voorzitter van het Leidato-bestuur, de heer J. Wolfslag, noemde de animo bij de deelnemende Leidse midden stand „groter dan verwacht". Naar hij kon mededelen, is er nu geen stand meer onbezet, afgezien van een enkele reserve-stand, die echter zal wor den vrijgehouden voor een instelling op maatschappelijk terrein. De opzet schetste hij als „géén verlengstuk van de etalages, maar een show, een voorlichtingstentoonstelling" Er zal een entree worden geheven van zegge en schrijve één gulden. Op de laatste avond zal de verloting plaats vinden waarschijnlijk door notaris W. F. Karstens van een personenauto. Lootjes hiervoor zijn verkrijgbaar aan de kassa's. LEIDEN EN V.S. VERBONDEN DOOR PRINCIPES VAN VRIJHEID EN RECHT In aanwezigheid van vele autori teiten, onder wie het college van b. en w. van Leiden, gemeentesecretaris dr. J. v. d. Poel, een aantal gemeen teraadsleden en de commissaris van politie te Leiden, de heer J. Dreeuws, heeft vanmiddag de Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer John S. Rice, de Sleutelstad officieel in het bezit gesteld van een Kenne dylaan. De heer Rice verwijderde de Leidse gemeentevlag, die het naam- De Amerikaanse ambassadeur te Den Haag, de heer John S. Rice (rechts) en burgemeseter jhr. mr. F. H. van Kinschot, na de onthulling van het naambordje aan de Kennedy laan te Leiden. bordje aan het oog onttrokken hield. DeLeidse Politie Harmonie onder deze oorlog werden ock te Leiden de leiding van kapelmeester Andersen contacten gehandhaafd op industrieel speelde vervolgens het Amrikaanse en uniVersitair terrein, en Nederlandse volkslied. Er was een donker ogenblik in de geschiedenis, dat wij ons één voel- Burgemeester jhr. mr. F. H. van den in lijden met het Amerikaanse Kinschot verwelkomde de ambassa- volk: de dood van president Ken- deur in het Engels. Hij noemde de nedy, vandaag precies vijf maanden komst van de heer Rice naar Leiden geleden." Ter ere van hem staan wij het symboliseren van de banden die hier nu". De burgemeester noemde tussen Amerika en Leiden sinds vele van de voortreffelijke eigen eeuwen reeds bestaan. In 1620 ver- schappen en activiteiten van wijlen trokken de Pelgrim vaders, die in president Kennedy. „Het was in de Leiden woonden, vanuit Rotterdam drie jaren van zijn presidentschap naar de Nieuwe Wereld. Het weder- alsof de wereld van gedaante ver- zij ds contact werd verstevigd gedu- anderde. Dat we thans ook in Lei- rende de laatste wereldoorlog en naden een straat willen noemen naar IEDERE AVOND LEIDSE COMBO Kr komt een speciale afdeling voor de tieners. De organisatie voor de tiener-evenementen berust bij de heer Gé Hofenk, die reeds een groot mantal artiesten heeft geëngageerd. Het is de bedoeling, dat het grootste gedeelte van het amusements-pro- gramma zich buiten zal afspelen, zo Is de opzet, maar indien hiervoor geen goedkeuring wordt verkregen, dan Is de kleine zaal nog beschik baar gehouden. Eindles lagere Land- en Tuinbouwschool Hedenmorgen werd in de Lagere Land- en Tuinbouwschool te Leiden de eindles gegeven van de vierjarige cursus. Lijst van geslaagde 1.1.: A. Bostelaar, Den Haag, dipl. L; J. C. de Graaf, Leiderdorp dipl. L; T. C. de Graaf, Rijpwetering dipl. L; A. Heemskerk, Katwijk a. d. Rijn dipl. T; D. Nell, Wassenaar dipl. L; H. van RÜn, Hoogmade dipl. L; H. W. Slig- gers, Leiden dipl. T; J. J. Werkhoven, Leiden dipl. T; J. F. R. Hasekamp, Wassenaar dipL L; J. G. Dorrepaal, Zoeterwoude dipL L; G. C. de Winkel, Amsterdam dipl. L; J. C. van Eg- mond, Oegstgeest dipl. L. deze grote Amerikaan, is meer dan een gebaar van sympathie. We zul len in zijn geest moeten door wer ken, naar zijn voorbeeld", aldus bur gemeester Van Kinschot. Ook ambassadeur Rice herinnerde in een korte toespraak aan de his torische banden die de stad Leiden en de Ver. Staten verbinden in het respect voor de principes van vrij heid en rechtvaardigheid, principes die de hoeksteen vormden voor Ame rika. Iedere avond zal een Leidse ama teur-combo optreden, als het volgens de plannen verloopt, in een buiten opgestelde muziektent met een gezel lig zitje. De mogelijkheid, dat er bo vendien nog enkele kermisattracties zullen worden opgesteld, wordt niet uitgesloten geacht. Op zaterdagmiddag 29 augustus zullen het Cocktail Trio, Rita Corita en Willeke Alberti voor de voetlich ten van de Stadsgehoorzaal verschij nen. Zij zullen worden afgehaald van 't station, waarschijnlijk met 't vooral bij de oudere Leidenaars nog welbe kende, maar thans helaas niet meer gebruikte „Glippertje", dat speciaal voor deze gelegenheid van stal ge haald zal worden. Er bestaan plan nen. om 't „Glippertje" iedere avond van de Leidato-week door Leiden te laten rijden, en zo iedere adspirant- Leidato-bezoeker gratis vervoer naar de Stadsgehoorzaal te verschaffen. Onderweg kunnen toegangsbewijzen worden gekocht tegen de normale prijs. KEUR VAN ARTIESTEN De heer Gé Hofenk heeft voor de Leidato-week beslag kunnen leggen op een nog groot aantal andere artie sten: het orkest van Gerard van Kre velen, Freddy Hull met zijn Amstel Five, Johnny Lion met zijn Jumping Juwels. Imca Marina, de Leidse Sleu teltjes, The Three Jacksons, Ger Tim mermans, Heintje Davids, Herman Tholen, Joop de Leur, Willy Alberti, de Mounties, Rietje Bey, Corry Brok ken, Johnny Jordaan, de. Selvera's, de Spelbrekers, Guus Jansen, Conny van de Bos en als „klapstuk van de veiling,, de Dutch Swing College Band, die de laatste avond voor zijn rekening zal nemen. Besprekingen met de populaire Belg Adamo zijn helaas op niets uitgelopen. Het staat vrijwel vast, dat Johnny Jordaan, die op vrijdagavond 4 sep tember in de Stadsgehoorzaal op treedt, een grootscheepse huldiging te wachten staat. Deze bekende zan ger van het Amsterdamse volkslied staat dan namelijk 25 jaar als zanger op de Nederlandse planken. Iedere avond gedurende de Leida to-week zal een Leids muziekkorps door de binnenstad marcheren, tus sen half acht en half negen. Aange zien Leiden echter niet over voldoen- - de muziekkorpsen beschikt, om iede re avond een ander korps door de Leidse straten te laten trekken, heeft men zich verzekerd van de medewer king van een korps uit Voorschoten. PIPO DE CLOWN Woensdagmiddag zal worden gere serveerd voor de „jonge jeugd". Dan wordt Pipo de Clown met zijn gezel schap in een feestelijke optocht afge haald van het station en naar de Stadsgehoorzaal geleid, waar zij een" voorstelling zullen geven. Hiervoor zal de Leidse schooljeugd nog uitno digingen ontvangen. Om de stoet van het station naar de Stadsgehoorzaal een ..jeugdig" tintje te geven, zal een tambour korps worden samengesteld uit 32 jeugdige trommelaars van de grote Leidse mu ziekgezelschappen. „LEIDATO-MAN" Het staat vrijwel vast, dat tijdens de Leidato-week een zgn. Leidato- man door de binnenstad zal wande len, die aan dragers van door de Leidse winkeliers gratis verstrekte Leidato-speldjes drie vragen zal voorleggen. Indien de ondervraagde op alle vragen het juiste antwoord geeft, heeft hij recht on een waarde bon, te besteden op de Leidato. KLEUR WEDSTRIJD In de Leidse dagbladen zal een grote advertentie van de Leidato ver schijnen met een kleurplaat voor de jeugd van 5 tot 12 jaar. De jeugdige inzendertjes dingen mee naar voor hen zeer aantrekkelijke prijzen, zoals autopeds en Waarschijnlijk fiet sen. Voor iedere leeftijdsgroep wordt een prijs ter beschikking gesteld. Op woensdag 2 september moeten de in zendingen binnen zijn. WAARDEBONNEN De 1000ste, 2500ste, 5000ste etc. be- zoeker zal uit handen van het Leida to-bestuur een waardebon ontvan gen, variërend in waarde van 100 tot 750 gulden. Functie-verdeling Er zijn de laatste weken nogal wat moeilijkheden voorgeko men bij het inwinnen van in lichtingen over de a.s. Leidato. Ter voorkoming hiervan geven wij hier de functies van de verschillende bestuursleden: Jan Wolfslag, voorzitter (alg. leiding); Gé Hofenk, amusement; W. Ziegelaar en J. Visser, op bouw en reclame; P. Versteeg, secretaris-pen ningmeester. Foto llnkst Er viel niets meer te redden, maar de smeu lende hoop moest wor den natgehouden om opnieuw oplaaien van het tuut te voorkomen. Foto rochtot Dit was het beeld, dat de hemel boven Voor schoten vertoonde tij dens de brand, die gis teren woedde in de ba rakken van de LK.I. Dikke swarte wolken rook en smook vormden een onwezenlijk decor rond de mooie toren van de Hervórmde kerk.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3