SHORT Ok voor KREYMBORG KREYMBORG OUDERVERENIGING „VOOR HET ZORGENKIND" VIERT LUSTRUM sStVssrcrkemu2iekbesta-!^_ 17 JARIGE ZOON MOCHT VAN MOEDER DIKWIJLS DE AUTO GEBRUIKEN Leidse universiteit „Pro Ecclesia et Pontifice" voor kerkmeester J. Versteegen te Zoeterwoude Kleuter verdronken in Nw. Wetering DINSDAG 21 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT TAG IN A 4 jgpuggg «umpjapiiii i JONGELUI, denken we er nog even aan? Zoals afge sproken moeten de inzendingen van de prijsvraag over Sammy Davis Jr. uiterlijk donderdag in ons bezit zijn. Je kunt dus nog insturen, maar doe het dan gauw. Je weet het: op de ach terzijde van een briefkaart schrijf je het antwoord op de vragen 1. Hoe oud is Sammy Davis Jr. en 2. Welke nationali teit had de echtgenote van Sammy vóór haar huwelijk. De briefkaart adresseer je aan: Leidse Couarnt, redactie „Ook voor Jou", Papengracht 32, Lei den. Onder de goede oplossers verloten wij drie grammofoon platen van Sammy Davis. Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.t.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica .11.15, zo. 10.30. di. 19.00, do. 18.45 u. (Advertentie) EHB0- wedstrijden in St. Bonaventuralyceum Zondagmiddag verzamelden zich in de kantine van het St Bonaventura lyceum weer vele EHBO'ers om deel te nemen aan de jaarlijkse wedstrij den in eerste hulpverlening of om hierbij als toeschouwer de verrich tingen van de deelnemers gade te slaan en uit het vertoonde lering te trekken. De voorzitter van Peerke Donders opende om ongeveer half drie, heette allen welkom vooral de heren juryleden en maakte bekend dat de deelnemers alleen over een verbandtas zouden kunnen beschik ken. Verder materiaal kon alleen telefonisch worden besteld. Met deze mededeling moesten de meewerken de ploegjes het doel voordat zij in de gebruikelijke afzondering gingen. De ongevallen, die door de senio ren ieder op de beurt moesten wor den behandeld luidden als volgt. De ene patiënt, een inbreker op klaar lichte dag, had van een bewaker een slag op het hoofd gekregen met een stoel, hetgeen tot resultaat had een wond op het voorhoofd, een inge scheurde oorlel en bewusteloosheid. De andere patiënt, de bewaker had twee schotwonden waarvan een in de buik en een aan de arm terwijl hij in shocktoestand verkeerde. Van de eer ste helpers werd gevraagd behande ling en vervoer van deze twee gewon den. De junioren moesten hulp verlenen aan een schilder, die om onbekende reden van een trap was gevallen, daarbij een ruggewervelbreuk en een gewonde hand oplopend. De tweede patiënt een buffetmeisje strui kelt bij het te hulplopen en verwondt zich daarbij aan de wang en breekt haar rechter-onderbeen. Ook hier werd van de EHBO'ers eerste hulp en vervoer gevraagd. Toen alle ploegjes, bestaande uit drie helpers of helpsters deze niet ge makkelijke opdrachten hadden uitge voerd hield eerst dokter W. Kort- mann uit Zoeterwoude, die mèt de kaderleden, de heer Helmer en mej. A. Remmerswaal, de junioren had be- jureerd een korte nabeschouwing over de juniorenopgave. Hij tipte hierin nogal wat punten aan die de aandacht vroegen en die bij velen nog voor verbetering vatbaar zijn, daarbij vooral wijzend op het opne men van de algemene toestand. Bij de senioren hadden gejureerd dokter Reterink en de instrukteurs W. Haags en v. d. Wende, beide laat- sten uit Den Haag. Alvorens de nabe schouwing te houden sprak dokter Reterink zijn waardering uit voor de deelnemers, die onder de ogen van streng toekijkende juryleden moesten werken in een zaal met vele kenners op het gebied van hulpverlening. Ook hij noemde nog enige punten, die niet goed waren of beter hadden ge kund, maar „al doende leert men". UITSLAGEN De uitslagen van deze middag wa ren: Senioren: eerste en bezitter van de wisselbeker: Gouda met 138 punten voor de groep en 37 voor de comman dante, die ook eerste werd: 2 Leiden 112 p (medailje), cdt. 36; 3 Voorhout 109 p. (medailje) cdt. 28: 4 Meerburg 82 p., cdt. 22; 5 Stompwijk met 80 en 27; 6 Hoogmade met 65 en .23 en 7 Langeraar met 58 en 23. Junioren eerste en wisselbeker: Langeraar met 58 en 26, 2 medailje Zoeterwoude 55 en 24; 3 medailje Stompwijk met 50 punten en de eer ste prijs voor de commandant met 27 p.; 4. R.A.-veen met 48 en 23 p. en 5 Voorhout met 42 en 14 punten. Na de prijsuitreiking dankte de heer Juffermans alle medewerkers, vooral de juryleden, de patiënten, de heer Van Dam die de patiënten voor beeldig had geschminkt en ook de rector van het Lyceum voor de geno ten gastvrijheid door wier medewer king de afdeling Leiden van de EHBO weer op een goed geslaagde middag kon terugzien. dewerking zullen verlenen. Shakespeare festival flinke vereniging de katholieke Ouder-vereniging „Voor het Zorgenkind" een zeer druk bezochte jaarvergadering in de aula van de St. Lidwinaschool te Leiden. De voorzitter, de heer G. Buikstra, heette de meer dan 100 aanwezigen wel kom en memoreerde, dat dit eigenlijk een koor van Engels studerenden te Na da pauze warden enkele interes- gtrgt MÏÏewerkme'vfrlenênT't nto fiimnipc vertoond, oneenomen in ?Pe«*e. «teaeweriung venenen a. a. Kramer, bariton en G. T. Uiter- I C azich beschikbaar stellen voor leiding e.d. lil O Ult2C2rOClu lOl deze voor hun kinderen zo belangrijke Op vrijdag 24 april om 20.15 uur ontspanningsmogelijkheid tijdens de va- organiseert het Leids Akademisch kantie te doen slagen. Kunstcentrum een concert ter her- Vervolgens deelde hij mede. dat op denkmg van de 400ste geboortedag Gisteravond hie.d de a.d. Leiden van WtoSTtaS "SSTPers. van de woMenT^rgdle^r^ejmv|^ «et wordt u.tgevoerd^door uit Rotterdam met haar poppenspel. Na de pauze werden enkele inte santé filmpjes vertoond, opgenomen in de verschillende afdelingen van de Cu- nera-schooi, mhe t^oolzw^tad^ Set concert zaUe^eUeiylfuttTerk.' de eerste lustrum-vergadering was, aan. eon,ltter ver over u uur deze muziek en gedeeltelijk uit wereldlij- bescheiden begin, dat nog door de eerw. Af scheidsparade van 423 de. Van Heutz De in de Doelenkazerne geleger- komst voor het geluk van de kinderen de compagnie Van Heutz, die in het nog veel zal kunnen worden bereikt. kader van de „Operatie Chirurg" zal zuster Accursia, als toenmalig hoofd van de St. Lidwinaschool, was gestart, uit gegroeid tot een flinke vereniging, die verschillende activiteiten, zoals een zo merkamp en vakantiebezigheden voor de kinderen, als vaste jaarlijkse pro grammapunten heeft. Spr. deed een be roep op de ouders, om hun medewer king te blijven geven opdat in de toe- Ambtenaar voorlichting te Leiden benoemd Door b. en w. is, ingaande 1 juli a.s. benoemd als hoofd van het te stichten Bureau Voorlichting mr. J. C. Lelieveldt te Rotterdam. Mr. Lelieveldt is geboren 11 sep- Vervolgens behandelde de secretaris, worden opgeheven, zal donderdag a.s. tember 1929 te Rotterdam, studeerde heer A. F van Remundt verschil- 's middags om twee uur een af- rechten aan de R.K. Universiteit te glanspoplin In diverse kleuren leeftijd 6 Jaar nu w- kleine stijging per maat Alleen geldig 22 april STILLE RIJN (tegenover de Hartebrugskerk) (Advertentie) Prof. dr. J. Wille ter aarde besteld In het familiegraf op de Algemene Begraafplaats te Apeldoorn is van- in „11a nfilf a hal ctnffollllr de heer A. F. van Remundt, verschil- 's middags g lende ingekomen stukken, zoals de sa- scheidsparade houden, vanaf de Doe- Nijmegen en Leiden, was aanvanke- middag in alle stilte het stoffelijk menstelling van het Contactblad, waar- lenkazerne aan de Rembrandtstraat. lijk als voorlichtingsambtenaar werk- overschot bijgezet van de donderdag voor hij aller belangstelling vroeg. Hij De parade zal worden afgenomen Zaam bij de afdeling Algem. Zaken ig april te Oosterbeek op 83-jarige deed voorts médedeling over de stij- door de cdt van de Territoriale Troe- van het Staatssecretariaat van Alge- leeftijd overleden prof. dr J. Wille, gende opbrengst van de in het najaar Pen 111 Zuid-Holland, terwijl er nog mene Zaken, welke afd. sedert aug. oud-hoogleraar in de Nederlandse gehouden landelijke collecte en over de vele militaire en burgerlijke autori- 1963 is opgenomen in de afd. Externe Taal- en Letterkunde, oud-Germaans laatstgehouden kaderdag van de ver- teiten - o.a. de Leidse burgemeester Betrekkingen van het Ministerie van en algemene taalwetenschap aan de eniging te Zeist jhr. mr. F. H. van Kinschot - zijn uit- Soc. Zaken en Volksgezondheid. Mr. yrije Universiteit te Amsterdam. De g.a. van de afdeling, rector M van genodigd. Na afloop wordt een af- Lelieveldt wordt benoemd in de rang prof. dr. Jacobus Wille werd in Kou der Ploeg, gaf een kort verslag van de scheidsdiner aangeboden, 's Avonds van referendaris, tijdens deze kaderdag gehouden bespre king van geestelijk-adviseurs. Hierna behandelde de voorzitter in het kort de beschrijvingsbrief voor het a.s. landelijk congres van de vereniging Stiletto op zak is strafbaar „Ik had het toevallig in m'n zak en wel speciaal de daarop voorkomende zitten en er echt geen bedoeling mee," punten betreffende de benoeming van zo verzekerde dekerk a. d. Rijn geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniver siteit te Leiden. In 1924 promoveerde hij cum laude tot doctor in de Ne derlandse Letteren op het proef- Verdachte vond die 30 boete wel schrift „De literator R. M. van Gocus wat veel, temeer daar hij, aldus zijn en zijn kring I". In 1932 verscheen i-jarige timmer- bewering, niet wist, dat het dragen het tweede deel van deze studie. een landelijk directeur en de contribu- man uit L<eiden tijdens de middagzit- van een stiletto verboden was. tie-verhoging. ting, de kantonrechter mr. W. d€ Hierna gaf de heer J. Witte, sociaal- Koning, in antwoord op diens vraag: „De politie kreeg vreemde gedach- Na sinds 1903 leraar te zijn ge weest aan middelbare scholen te Rotterdam en Den Haag werd hij in pedagoog van de Cornelius Musius- „Waarom droeg u zo'n vlijmscherp ten over u en wacht u dus voor een 1918 lector. In 1925 hoogleraar aan stichting een uiteenzetting van de plan- stiletto op zak." Dat de timmerman herhaling," waarschuwde de kanton- de Vrije Universiteit. In 1952 ging nen die een commissie uit de nazorg- dit "gevaarlijke steekwapen - en in rechter verdachte nog. Zijn vonnis prof. dr. Wille met emeritaat Van stichtingen heeft uitgewerkt voor de strijd met de wapenwet - met zich werd tweemaal 25 subs. 5 dagen en zijn hand zijn verscheidene boeken vrije-tijdsbesteding van de werkplaats- meedroeg, ontdekte de politie bij pupillen, welke mettertijd mogelijk ook puUr toeval, toen zij hem op de Rijns voor anderen kan worden uitgebreid. burgerweg aanhield, omdat hij per De secretaris las vervolgens zijn jaar- bromfiets de maximum snelheid ver verslag waaruit bleek, dat in het overschreed. De plv. kantonrechter ianEiT,J. ,ljV0^r: kon rtch niet indenken wat verdachte uitgang was geboekt en dat het ledental met steekwapen aanmoest, temeer thans 98 bedraagt d wj het proces.verbaal ont- dekte, dat verdachte tegen de politie Tijdens de ochtendzitting te Lei den van de plv. kantonrechter mr. J. C. de Vroom, stond onder meer een 18-jarige jongeman uit Noord wijk terecht. Hij werd in de late avond van de 27ste maart j.l. met een door hem bestuurde auto op de Kon. Wil- helmina Boulevard door de politie aangehouden, omdat hij in ruime ma te de maximum snelheid overtrad. De jongeman - toen nog 17 jaar oud - bleek niet in het bezit van een rij bewijs te zijn, hetgeen uiteraard ook niet mogelijk was „Ik moest een boodschap voor mijn moeder doen en mocht toen even haar auto gebruiken," verklaarde hij zijn overtreding. Daar uit het proces-verbaal tevens naar voren kwam, dat de jongeman zo nu en dan met moeders toestem ming de auto gebruikte voor school bezoek in Leiden, konden plv. kan tonrechter en de officier, mr. J. D Lulofs, al heel weinig waardering op brengen voor het ontstellend gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel van de moeder. „Haast niet te geloven, dat een moeder haar 17-jarige zoon rustig gebruik van de auto laat maken en zich blijkbaar niet bekommert om dc gevolgen, die hierdoor voor anderen kunnen ontstaan," luchtte de officier zijn verontwaardiging. Hij achtte een zeer scherpe correctie hier zeer op haar plaats en eiste dan ook f 25Ü boete subs. 30 dagen. Tegen de op heffing van het beslag, dat de poli tie destijds op de auto had gelegd had hij geen bezwaar, doch hij ver bond hieraan de waarschuwing, dat d^ eigenaresse bij een eventuele her haling van het feit ook in dit op- FA. J. DE NIE OPENT GEMODERNISEERDE ZAAK Hedenmiddag is om drie uur het gemoderniseerde winkelpand van de firma J. de Nie aan het Kort Rapen burg officieel geopend door de heer J. de Nie sr., in tegenwoordigheid van vele belangstellenden en ken nissen. De winkelruimte is belang rijk uitgebreid door verwijdering van de etalages, waardoor een be langrijke verkoop-oppervlakte is ge wonnen. De winkel is zo ingedeeld, dat een overzichtelijk geheel is ver kregen. Deze modernisering heeft plaatsgevonden in het kader van de viering van het 70-jarig bestaan van de firma J. de Nie. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: Artsexamen: Mevr. M. F. J. van Dijk-v. d. Kaaden, Leiden; mej. E. H. Kuyper, Voorschoten; de heer J. D. P. v. d. Linde, Waddinxveen. Het acht maanden oude zoontje van de familie C. M. Jonkmans uit Den Haag is gisteren dood in zijn bedje aangetroffen. De moeder vond he jongetje met het hoofdje onder de dekens, waar het kennelijk is ge stikt de gevraagde verbeurdverklaring. en artikelen verschenen. Gisteravond kreeg de familie J. spraakje, waarin hij de werkzaam- Versteegen uit de Weipoort bezoek heden van een kerkmeester schet- van deken A. v. d. Boog en de leden ste en de eigenschappen, die een lid. van het kerkbestuur der parochie van dat kerkbesuur moet bezitten. nnpnnrMii f-n whs zenuw- »St- Jan's Onthoofding" met hun da- De heer Versteegen heeft al deze teiten ten bate van de kinderen te kun- ht- d t ik t DrPCjes wjst wat mes- Dat niet 20 verwonderlijk, eigenschappen met daarbij nog een, nen ondernemen voerde voorts nog aan want de heer Versteegen is ook al die specifiek is voor hem: n.l. zijn BlJ af7^lgheid van de kascommissie Jgerae voorts^nog aan, derüg jafen M yan dat kerkbe. kennis van de geschiedenis der pa- bracht de heer H. Elemans het verslag dat ^boden was stuur- Gisteren was er echter toch rochiekerk. Alle transacties, door het zicht niet op clementie behoefde te thans 98 bedraagt rekenen. De plv. kantonrechter sloot zich teresse, mevr. H. Witte-Stijnman, bleek geheel bij het oordeel van de officier dat de afdeling ook financieel op een ,ira™prhj „pr-hnnl hart aan en vonniste dan ook conform de warrem! vernaai naa over het bezit ervan een nogal ver- gezonde basis staat en dat het kassaldo ruim voldoende is om in het nieuw be gonnen jaar weer verschillende activi- „Dat klopt", antwoordde verdach- „want ik moest mee naar het po litiebureau en was toer zo zenuw- van deze commissie uit, waarna hij en de heer M. Hoeks als nieuwe kascom missie werden aangewezen. BE STUURS VERKIEZING TV Vnrht hat (Wiiris on pan eakan. wel een bü">ndere reden voor dat be- kerkbestuur in de loop der tijden ge- z0«k. wan' de deken kwam de heer daan, weet hij zich te herinneren, het- t.et^htmN«megen en de winkelier Vers't mededog doen van geen op de vergaderingen erg ge- verkocht het open en bloot, zei h« dieoJ. 0aderscheiding m6et het pause. makkelijk is. als bewijs van zijn onschuld in deze. ^ijk erekruis „Pro Ecclesia et Ponti- Een familielid van de onderschei- De officier, mr. N. J Oud, vond, -- - - j fice" en nodigde vervolgens mevr. den kerkmeester sprak woorden van Hierna kwam de bestuursverkiezing dat het meedragen van zon wapen Versteegen uit het erekruis bij haar erkentelijkheid en dank voor de be- aan de orde. Aftredend waren de voor- altijd een gevaar inhield en een erns- echtgenoot op te spelden. wezen eer en met een gezellig onder zitter, de heer G. Buikstra en de heer tige overtreding van de wapenwet Deken v. d. Boog hield een toe- onsje werd de plechtigheid afgerond. H. Elemans, welke laatste zich niet te subs. 6 dagen, alsmede de ver meer herkiesbaar kon stellen wegens betekende. Hij eiste dan ook 30 boe- drukke werkzaamheden. Voorts moesten beurdverklaring van de in beslag ge- nieuwe bestuursleden worden gekozen nomen stiletto. in de vakature van de heren prof. dr. J. Inzake genoemde snelheidsovertre- v. d. Geer, die wegens zijn werkzaam- ding bepaalde hij zijn eis op 25 heden en de heer A. F. van Remundt, boete subs. 5 dagen, die wegens vertrek naar elders als be- stuurslid moesten bedanken. Nadat de voorzitter de aftredende bestuursleden had dank gebracht voor hun belangrijk aandeel in het werk van de afdeling, waarbij bleek, dat prof. V; d. Geer zich nog wel beschikbaar stelt voor medewerking aan het Contactblad, werden bij enkele kandidaatstelling als Maandagmorgen kwam men ten nieuwe bestuursleden gekozen mevr. H. huize van de heer Th. Hoogenboom A. v. d. Geer-Rademaker en de heer te Nieuwe-Wetering onverwachts tot J. H. Visser. Voor de derde opengeval- de ontdekking, dat het tweejarige len plaats was geen kandidaat gesteld, dochtertje niet aanwezig was. De bu- zodat werd besloten dat het bestuur ren hielpen naarstig mede met zoe- zich over het vervullen van deze vaka- ken, waarna men het om 11.45 uur ture nog nader zal beraden. uit de aan de Voorweg grenzende Voor het welslagen van de vakantie- sloot ophaalde.Dr. v. d. Werf kon bezigheden deed de voorzitter nog een slechts de dood constateren. Naar dringend beroep op de ouders om door zijn vermoeden was de kleine een hun medewerking in de vorm van het half uur voordien te water geraakt.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4