HOOFDSCHOTEL? VLEES! Belangrijke algemene vergadering van „Bloembollencultuur" VERKIEZING VAN VOORZITTER HAD RUSTIG VERLOOP De Nerveuze Nerviërs POLITIE OPZOEK NAAR VROUW IN RODE DAUPHINE DE SCHADUW VAN EEN MAN DINSDAG 21 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT (Advertentie) Wnd. voorzitter Th. Hoog over het tulpensortiment van vijf jaar is nodig, voordat het zaadje zich tot een bloeibare plant heeft ontwikkeld. En nog misschien tien jaar kweken om een voorraad te verkrijgen, waarvan gedistri bueerd kan worden. Heeft men ge- sneeuw hebt gezeten zie je niet graag luk, dan zijn er enkele uitblinkers, witte bloemen. maar wanneer men al die jaren ook Daarom meende de heer Hoog, dat nog variëteiten van wat minder ge- men dankbaar moest zijn, dat er nog halte heeft meegesleept in de hoop, steeds hybridisateurs gevonden wor- die ook te kunnen afzetten, dan is Onder leiding van de heer Th. Hoog den, die het vaak ondankbare en te- het begrijpelijk, dat men die ook als waarnemend voorzitter heeft de leurstellende werk van hybridisatie aanhoudt en de naam laat registre- Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencnl- ter hand blijven nemen. Een verloop ren. tuur gisteren een algemene ver- Haarlem. In wju openingsrede mocht de heer Hoog vaststellen, dat de stand van de gewassen op het ogenblik heel wat hoopvoller is dan het vorig jaar omstreeks deze tijd. Toen heeft het gewas grote schade opgelopen ten- ÏLt. Van Nisnen prplirl van ook op andere Punten geen discussie eevolee van watero -erlak De «vol- °raïl ^18Pen erelid Mill zodat direct tot stemnung kon gevolge van watero 'erlast. De gevol gen v. d. schade van vorig jaar ztjn nog aan de narcissen te zien, de tul pen zijn er evenmin ongeschonden afgekomen. Hij sprak de verwach Het is het standaardmiddel tegen pijn en koorts, verkoudheid en griep. Steeds van dezelfde betrouwbare samenstelling, nu in een moderne plastic verpakking. Aspirin, het pijnstillende middel voor de moderne mens. AS PIRI Ndaar staat BAYER tief gebouw hard nodig heeft. Nie als een status-symbool, maar om zc efficiënt en economisch mogelijk h werken. „Kennelijk" zo besloot hi: zijn toespraak, „acht het ministerie onze exportcijfers nog te laag om met een rijksgoedkeuring voor de nieuwbouw over de brug te komen" Het eerste optreden van drs. Let- schert maakte by de vergadering een uitstekende indruk. Na afloop kon de nieuwe voorzitter met vele nieu we relaties kennis maken. achter!" „Bloembollencultuur"' worden overgegaan. NIEUWE VOORZITTER Er werden totaal 2864 stemmen uit- (Advertentie) „Zoals gisteren reeds bericht is drs. Er werden totaal 2864 stemmen uit- en strijdbijl te begraven. „Zoek trouwen in hebben, Bloembollencul- tinguit, dat er nu een goede oogst H. B. P. A. Letschert. burgemeester gebracht, waarvan 1769 op de heer alsjeblieft weer tot elkaar toenade- tuui te kunnen dienen. Daarbij reken- «)u komen. ,4)e enorme hoge prijzen var. Medembhk. tot voorzitter geko- Letschert. De heer De la Mar kreeg rinJg» z0 riep hij uitf „wjj moeten de hij uiteraard op de steun vooral der bloemen aldus de heer Hoog, zen. De algemene vergadering heeft 1068 stemmen en er werden 27 stem- weer aan het werk". Nadat hti drs. van het hoofdbestuur, niet het minst de «'ee'open weken zullen vele niet het emotionele verloop gekre- men blanco ingeleverd. De heer De Letschert van harte had gelukwenst van de heer De la Mar als secreta afnemers in binnen- en buitenland gen, dat velen hadden verwacht Dat la Mar ,eidde zyn „rivaai» de verga- met ziin benoeming, sprak de nieu- ris-penningm penningmeester. Jegens deze toon de hij alle respect voor de wijze waarop hij hem in de verkiezings strijd tegemoet was getreden. ANDERS DAN IN 1947 Drs. Letschert ging nog even in op aangemoedigd hebben tot kopen. Het is dan vooral te danken geweest aan dering bïnnen._De nieuwe voorzitter weVoorzitte?°drw?gaSde?higdtoenleU is niet te wensen, dat de toestand de secretaris-penningmeester van wercj met een hartelijk applaus be- van verleden jaar zich herhaalt, toen Bloembollencultuur, de heer H. de la groet De heer De la Mar won aner ONBESCHREVEN BLAD vele orders niet volledig en soms in Mar, die naast de heer Letschert kan- sympathie, toen uit zijn toespraak x het geheel niet uitgevoerd konden didaat was voor het voorzitterschap, bleek, dat hij een voortreffelijke ver- Hn nep weer het beeld op van het worden bij gebrek aan leverbare bol- Toen de verkiezing aan de orde ijezer was Hij uitte zijn dankbaar- afscheid van jhr. Van Nispen als 'en"- kwam, nadat jhr. mr. dr. O. F. A. H. heid jegens al diegenen, die tijdens voorzitter van Bloembollencultuur. I v. Nispen tot Pannerden, de voorma- de verkiezingsstrijd hem hadden ge- ^.ez® had t(?en verklaard, dat hij by het vak zeif en merkte op, dat de ONGERUSTHEID li^e voorzitter tot erelid van de ver- steUnd en gestemd. Velen hebben het zlJn benoeming m 1947 een onbeschre- toestand heel anders ligt dan in 1947. eniging was benoemd verliet de heer moeilijk gehad. Daarvan was hij ven bl?d ^as en dat de vereniging Qp dat front is er geen vergelijking Voor het overige besteedde de heer De la Mar uiteraard de vergadering, overtuigd. Het was ongetwijfeld voor fTote risico's had genomen om hem te mogelijk. In 1947 was er geen of Hoog zijn rede vooral aan het zeer maar voordien maakte hij dankbaar hem de moeilijkste tijd geweest. Ten- Kiezen. maar weinig sprake van een EEG; grote assortiment tulpen, welke var' de gelegenheid gebruik om de af- si0tte had hij als secretaris de strijd Dat blad is intussen een waarde- nu heeft men met alle problemen kwestie in vele kringen ongerustheid gevaardigden toe te spreken. De va, nabij meegemaakt en uit de ge- vol handboek voor Bloembollencul- van dien te maken. Het hoofdbestuur en zorg geeft. Met name uit de hoek aanwezigen begrepen, dat daar de loofsbrieven, die vanuit de afdelin- tuui geworden. Maar nu verkeert zal daar alle aandacht aan blijven der jongeren was nog 1 kritiek los- komende verliezer aan het woord was rten waren binnengekomen, was hem Bloembollencultuur in eenzelfde si- schenken. Hij wees er verder op, dat gekomen. Er is inderdaad een grote en, daarom kregen zijn opmerkingen wel duidelijk geworden, dat hij geen tuatie. Ook ik ben een onbeschreven Bloembollencultuur een representa- hoeveelheid soorten en he* valt niet z0'n aandachtig gehoor en aller sym- schijn van kans maakte. „Ik wist de blad en iedereen wacht in spanning te ontkennen, dat menige variëteit pathie. De heer De la Mar herinner- uitslag dus reeds", zo vertelde hij, af, hoe het beschreven zal worden. slechts een Hein oppervlakte heeft de'er ramelülldaft de gemoede- „voordat er gestemd werd". Drs Letschert. die verklaarde alle I"™*1 Er valt misschien iets voor te zeggen ren dc laatste ^k™_hü!,Ür£!:£J respect te hebben voor de .argumen- Ifijl om enige beperkingen te gaan stel- gelaaid. Er werd een felle strijd ge len. maar men zal toch heel voorzich- leverd tussen voor- en teeenstanders BEWOGEN ten, die tegen zijn benoeming waren hpnaaldo kandidaat Hii Z^n toespraak kreeg een bepaald ingebracht, verzekerde, dat hij zijn tig moeten zijn De heer Hoog, die rAoric ta mnoAn bewogen ondertoon, toen hij memo- kandidaatuur niet alleen als een op- voorzitter is van de Commissie voor ctpmmpnvprhnndintr reede« dat de verkiezingsstrijd zeer timist maar ook als een realist had fre Tulpen, kon uit D discussie hard was geweest. Hij vond het ver- aangenomen. HU meende althans nog ei£®ï? ervaring vei klaren, dat een «Vat* «pömntinnpprd 7nn wordpn drietig» dat in die strijd vele vriend- zoveel zelfcritiek en verantwoordelijk va netelt wel bijzonder slecht moet d^zek«r geemo;10"®f!*LZ°" h? *2?' schapsbanden verbroken waren en heidsgevoel te hebben, dat hij een zyn om voor registratie niet m aan- geen zin hebben. Hg vroeg de ver- en dat er 2elfe tweedracht in famiiies functie onmogelijk kon ambiëren om- merking te komen. Hij memoreerde S1,2 In Hirprt" was ontstaan. „Vrienden zijn van el- wille van de functie. Daarom, zo zei- echter, dat er dikwijls jaren mee ge- ïf *5" kaar verwijderd", aldus sprak hij. de hij, kan ik u allen recht in de moeid zyn, eer een kweker het re- tot stemming overte gaai«-Op die tifamilieieden zijn van elkaar ver- ogen kijken. Ik weet. dat een bestuur- sultaat ziet van zijn werken en dat z°u„,£?Jerkiezmg beschaa£d vreemd". Uit het feit, dat in die strijd der er moet zijn voor anderen. An- geen verkeerd woord over hem geval- ders mislukt hij volkomen. Zijn op- len was, mocht hij zichzelf het recht timisme wilde hij niet ervaren als verlenen, nu aan allen een oproep te een vorm van luchthartigheid. Op doen om de eendracht te herstellen redelijke gronden mocht hij er ver- RADIO TELEVISIE ligtvoet hij dan terecht het zekere voor het kunnen verlopen, onzekere neemt door zijn laatste aan- winst te laten registreren. Boven- „NIET REGLEMENTAIR dien moet men bedenken en daar r mi TT j- i wees de heer Hoog met nadruk op De heer Th. Hoog, die als weerne- - dat het vak tulpen nodig heeft ™end voo"itter de vergadering leid- - geschikt voor cultuur van de Noord- meende zijn pappenheimer wel kaap tot Gibraltar en van Moskou te kennen. Voor de zekerheid gaf hij langs een imaginaire lijn door Duits- e»entoesle sprekers slechts een land. Nederland. Engeland tot de spreektijd van 5 minuten Hij kwam westkust van de Verenigde Staten. «fcter bedrogen uit Er diende zich Daarbij komt nog. dat min met een een spreker aan nameluk de afge- standaard-assortiment niet tevreden vaardigde van Flakkee. Deze meende, bluft. Een exporteur wil een afne- dat h.et hoofdbestuur uet regiemen nier graag iets aparts leveren. Trou- *?lr had gehandeld. Volgens t re- wens hoe verschilt de smaak van het foment moet de naam van n kandi- publiek niet in de diverse landen? daar. over wie in de voonaarsverga- AIs je vier of zas maanden in de det-ing gestemd moet worden, vóór 1 februari bekend zijn. Bovendien staat voorgeschreven, dat de kandidaten- lijst opgenomen moet zijn in de be schrijvingsbrief van de vergadering. Ten aanzien van de heer Letschert stelde Flakkee nu. dat diens kandida tuur pas na 1 februari naar voren is gekomen. In de beschrijvingsbrief wordt hij als kandidaat helemaal niet genoemd en staan daar de heren De la Mar en Merkx vermeld. Een even tuele verkiezing van de heer Let schert zou dus nietig zijn. De heer Hoog stelde ten aanzien var. het eerste punt, dat in het regle ment bij de tijdsbepaling van 1 febru ari „zo nodig" te lezen staat. In het De politie is op zoek naar een onderhavige geval kon men aan die vrouw, die in de nacht van (vorige tijdsbepaling door een samenloop week) donderdag op vrijdag in de van omstandigheden niet voldoen, omgeving van het nabij Utrecht „op- Wat het twede punt betreft wilde hij geblazen" benzinestation is geweest, de zaak niet zo zwaar nemen. Er was Er zijn aanwijzingen, dat zij Anita een kwestie van overmacht, boven- als voornaam heeft. Een man, die in dien lag de zaak heel duidelijk. Van die nacht een bekeuring kreeg van iets onreglementairs kon de heer de politie, omdat hij over de voor Hoog niets ontdekken. Overigens was voetgangers verboden rijweg liep, de kandidatuur van de heer Letschert vertelde, dat hij een lift had gehad in het Weekblad voor Bloembollen van een vrouw in een rode Dau- cultuur gepubliceerd, hetgeen men phine. Hij was vlak voor het ben- als suplement op de beschrijvings- zinestation uitgestapt. De politie acht brief moest beschouwen. Heel de ver- het niet onmogelijk, dat zij in de om- gadering was het kennelijk eens met geving van het station het een of an- de visie van de heer Hoog. Er kwam der gezien heeft. geen verder commentaar. Er volgde (Advertentie) Eeo vervolgverhaal van Suske eo Wiske Overval benzinestation Aetherklnnken WOENSDAG 22 APRIL 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7 00-24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nws en SOS-berich- ten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassiekt gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gitaarmuz. gr. 8.30 Lichte ork.muz gr. 8.45 Amus.muz. gr. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Vooi de huisvrouw. 10.10 Lichte orkmuz gr. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klass gram. 11.15 Avontuur met het woord, klankbeeld over het Bijbelgebruik in Nederland. 11.45 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Triptiek: wekelijks vakantieprogr 12.50 Gram., evt. akt. 13.00 Nieuws 13.15 Licht instrum. trio. 13.45 Klass en mod. ork.werken opn. 15.20 Sa menzang: Geestelijke liederen. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Jazzperspektief 17.45 Akkordeonork. 18.05 Koorzang 18.30 Het Spektrum - Open of dicht?, klankbeeld over zaterdagmiddag winkelsluiting. 18.45 Nieuwe gram 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Orgelspel gr. 20.00 Wolgo-Kozakken- koor: Oude Russische liederen gr. 20.10 Klass. ork.muz. 20.40 De boer in Europa, lezing. 20.50 Orkesten- Gala opn. stereof. uitz. 21.30 Shake speare (1564-1964): Ned. kamerkoor en voordracht. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Vervolg Vervolg Shakespeare-herdenking 23.30 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. 1007 kc/s 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om ca. 7.30 Van de voorpa gina). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.50 Ochtendgym nastiek voor de vrouw. 9 00 Kook- praatje. 9.05 Klass. gram. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Clavecimbelrecital: klass. muz. 12.00 Ritmisch strijkork. 12.30 Meded. t b. v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Musetteork. en zang sol. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens met zangsol. 13.45 Waar komt het weei vandaan?, lez. 14.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 14.50 Waar de samenleving te koi l schiet, toespraak. 15.00 Voor de jeugd. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Tentoonstellingsagenda. 17.25 Licht ork. met vocale ens. en zangsol. 17.50 Reg.uitz.: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nws. 18.15 Lichte gram. 18.20 Uitz. van de Anti-Revolutionaire Partij. Tot u spreekt: mr. W. R. v. d. Sluis, secre taris van de A.R. Partij. 18.30 Tango- rumba-ork. met zangsol. 19.00 Muz. voor kinderen gr. 19.10 Artistieke Staalkaart. 19.40 Jacques Offenbach, de gazzenszoon uit het Parijs der 19e eeuw, lezing. 20.00 Nws. 20.05 Licht ork. 20.35 Brand in De Jonge Jan, monologenspel. 21.35 Piano en viool klass. en mod. muz. 22.00 Machten in onze economie, klankbeeld. 22.30 Nws. 22.40 Balans: actuele kroniek 22.55 Lichte gram. 23.10 Jazzmaga- zine. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 De Verrekijker, intern jeugdjournaal. KRO: 17.10-17.50 Vooi de kinderen. 19.30 Sportpraatje. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO 20.20 Brandpunt. 20.45 TV-Dansant NTS: 21.15 Wijlen Mevr. uw Moeder éénakter. KRO: 21.45 Het land van onze kinderen: deel 4: Samenleving. 22.15 Epiloog. NTS: 22.25-22.30 Jour naal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27). NTS: 21.00-22.30 De zevende sluier speelfilm. 75) „O, breng er maar zoveel moge lijk" antwoordde ik luchtig. „Het gebeurt niet elke dag dat er iemand van moord wordt beschuldigd". Een half uur later kwam hij terug met een berg avondbladen oftder zijn arm. Ik zag het eerst de „Star" en mijn eerste blik toonde mij, dat de voor spelling van Gordon, namelijk dat ik de beruchtste man van Engeland was niet ver bezijden de waarheid was: STUART NORTHCOTE DOODGESTOKEN De dubbelganger van de verslagene gearresteerd WIE IS JACK BURTON Opzienbarende, geheimzinnige geschiedenis in de grote wereld. De opzienbarende aankondiging besloeg in grote vette letters de ge hele breedte van de krant en drie kolommen waren gewijd aan en vol- gedrukt met de meest sensationele beschrijving van het korte, schitte rende optreden van Northcote in de voornaamste Londense kringen. Met betrekking tot de moord scheen de krant even veel of weinig te we ten als ik zelf. Ik vernam echter, dat het lijk van Northcote drie dagen geleden was gevonden in een loge ment in East -End en dat het zee manskleren droeg van de allerge woonste soort. Hij was doodgestoken doch klaarblijkelijk na een hevige worsteling, want 'n spoor van bloed vlekken toonde aan, in welke rich ting zijn moordenaar was gevlucht. Behalve dat het slachtoffer nog laat bezoek had gehad, kon de logement houder geen verder licht over de zaak laten schijnen. Hij had niets van een gevecht gehoord en al was dit het geval geweest, dan nog zou hij er geen notitie van genomen heb ben. Vechten werd niet als iets ernstigs beschouwd in een logement van Stepney. Een onderzoek van de papieren, welke op het lijk gevonden werden, leidde de politie tot het vermoeden, dat hij niemand anders was dan Stuart Northcote, de bekende miljo nair. Zij hadden him onderzoek met de uiterste geheimhouding verricht en het resultaat was mijn sensatione le aanhouding geweest. Het was, zoals de „Star" in haar hoofdartikel schreef, een geheimzinnige zaak van werke lijk schokkende afmetingen. „Werkelijkheid", eindigde de re dactie haar artikel, „is onwaarschijn lijker dan fantasie en zelfs een Sher lock Holmes zou op het ogenblik met zijn oordeel over deze verbijsterende misdaad verlegen zijn." De gewone kranten wijdden, zij het iets minder dramatisch, ook de no dige aandacht aan de zaak, maar ner gens werd meer licht in de duister nis gebracht en in geen enkel blad werd gerept over de ware identiteit van Stuart Northcote, terwijl alleen in „the Globe" in het voorbijgaan werd medegedeeld, dat ik bij Maurice te Woodford had gelogeerd als zijn neef. Allen waren het er echter over eens, dat het een verbijsterende en ge heimzinnige gebeurtenis was en al len herhaalden de opmerking van de „Star" dat „werkelijkheid onwaar schijnlijker was dan fantasie." Ik was nieuwsgierig te weten, hoe Mercia over de zaak dacht. Zij moest nu van Billy gehoord hebben welk werkelijk aandeel ik in deze geschie denis had en dat het alleen aan mijn tussenkomst te danken was dat de moordenaar van haar vader niet eer der door de „Bond" was gewroken, Ik was overtuigd, dat dit geen ver schil in onze verhouding zou teweeg brengen, want indien haar liefde was ontstaan toen zij geloofde dat ik Pra- do was, dan zou diezelfde liefde alle andere bezwaren weten te overwin nen. Ik was bezorgd over haar angst, die zij ongetwijfeld om mij onder vond. Billy zou natuurlijk getracht hebben haar te overtuigen, dat ik vol komen veilig was. Aangezien ik ech ter wist, dat zij de gevoelens van Maurice en Sangatte ten opzichte van my kende, begreep ik zeer goed, dat zij ongerust zou zijn, of er niet een of ander complot tegen mij gesmeed zou worden, teneinde mij in de moordzaak te betreken. Ik wilde haar niet schrijven, want ik begreep, dat mijn brieven gopend werden en op zijn minst zou dit de politie aanlei ding geven, haar met allerlei onbe scheiden vragen lastig te vallen. Nog zat ik over dit probleem te tob ben, toen de agent binnenkwam en mij mededeelde, dat Billy zich we derom had aangemeld en dat, indien ik hem verlangde te spreken, daar tegen geen bezwaar bestond. „Ik vrees, dat ik een lastige klant ben agent," zei ik. „Ik geloof, dat ik een nieuwe bel aan het politie bureau cadeau zal moeten geven, als ik wegga". Hij antwoordde niet dan met een koud glimlachje, maar verliet het vertrek en kwam een. minuut later met Billy terug. „Wel, m'n jongen", begon mijn vriend, toen de- deur was gesloten, „ben je de verslagen in de krant aan 't lezen" Hij wuifde met zijn hand naar de sta pel kranten. „Ik heb ze eens doorgekeken, Bil ly", zei ik. „Voor 'n bescheiden mens maak ik nogal opgang." Billy lachte „O, jij bent in de mode. Jij hebt de zeeslang verslagen. De ge hele stad praat over jou en de kran tenmensen staan in Park-Lane dich ter op elkaar gepakt dan vliegen in een Spaanse slaapstee. Ik moest ze met beide handen weg duwen, om er doorheen te breken, toen ik van huis ging." „Hoe gaat het met Mercia, Billy?" vroeg ik. „Zij maakt het best. Er is heel wat nodig, om de Splano's van streek te brengen. Ik heb haar de gehele ge schiedenis verteld voor wij naar de rechtbank gingen, maar zij vertrok geen spier. Er zit ras in dat meisje, anders laat ik me hangen." „Ze zei, dat ze nog niet helemaal beu was; tenminste zo iets in die geest was het, maar wij waren te aandach tig om te horen wat die detective vertelde om verder aan minnebriefjes te denken". Hij wachtte even en grin nikte. „Het zal voor die Sherlock Hol mes een tegenvaller zijn als hij de ware feiten verneemt. Hij rekent er al op, dat hij je «in zijn klauwen heeft." Ik schudde mijn hoofd. „Hij is er niet al te zeker van", zei ik. „Hij schrok er al zo van, toen ik die brief aan Lammersfield zond en toen Gor- dan vanmiddag kwam, werd zijn zelf vertrouwen er niet beter op." „Gordon!" herhaalde Billy. „Wat! de grote parlementsredenaar?"

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2