NATIONAAL DANSFESTIJN IN STADSGEHOORZAAL Inbraak in het Centrum voor Vakopleiding Weerbericht weer in Europe MAANDAG 20 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA De Stadsgehoorzaal was gisteren het domein van de katholieke amateurdansers uit het gehele land. Dit bijzon der geslaagde dansconcours dat 's morgens om elf uur was geopend met een H. Mis in de Stadsgehoorzaal werd georganiseerd door de heren Evert Castelein en Henny Boes, dansleraren te Leiden. Vanaf 12 uur tot na vijven streden ruim 160 paren, verdeeld over vier klassen, om de prachtige bekers, die beschikbaar waren ge steld voor de zes besten in iedere klasse. Op de foto zien we de prijswinnaars in de hoofdklasse, het paar Annie Engel/Wim Michels uit 's Hertogenbosch, die zojuist de beker hebben ontvangen uit handen van deken W. P. M. Haring (links). In het midden pater drs. A. J. Kueter MSC, moderator van „San Filippo Neri", die de blijde winnaars gelukwenst met het behaalde resultaat. In de andere klassen waren de prijswinnaars: eerste klasse: H. Knol/L. Schutijser uit Bakkum; tweede klasse: G. J. O. Dupont/W. Schorn, Almelo; derde klasse: paar Par- mentier/Steenbeek, Amersfoort; vierde klasse paar Buren/Buren, Alkmaar. 300 gulden verdwenen Tussen vrijdagavond 17 uur en zondagavond 19 uur is ingebroken in het pand van het Centrum voor Vak opleiding aan de Rooseveltstraat te Leiden. Er is een bedrag van 300 gul den verdwenen. De inbrekers zijn binnengedrongen via een deur aan de achterzijde van het gebouw. De in de kantoorruimte opgestelde brandkast hebben zij naar het ketelhuis overgebracht, waar zij met meegebracht materaal de kluis hebben opengebrand. De daders zijn vermoedelijk tijdens hun werkzaam heden gestoord, want hoewel zij kans gezien hebben de gehele inhoud van de brandkast over de grond te ver spreiden en 300 gulden mee te ne men, hebben zij hun materialen (een gas- en zuurstof fles en een snijbran der) ter plaatse achtergelaten. Bedevaart naar Ecliternaeh Van 18 tot en met 20 mei a.s. wordt door de Vereniging van Nationale Bedevaarten de 13e „nationale" naar Echtenach georganiseerd. Tijdens deze bedevaart zullen de deelne mers de historische „Springprocessie" kunnen volgen. Zijne Eminentie Ber- nardus Alfrink zal de bedevaart lei den. De kosten voor de deelnemers be dragen f 75.00. Aanmeldingen bij pas toor N. Commandeur, R.K. Pastorie, Oegstgeest, tel. 52604, of mevrouw M. Gouverneur-Van Deene, Hofbrouc- kerlaan, Oegstgeest, tel. 50919. De in schrijving sluit op 25 april a.s. H. C. van den Bos 40 jaar bij de NZHVM Hedenmorgen is in zijn woning aan de Tulpenstraat 23 te Leiden de heer H. C. van den Bos, remise-be ambte bij de NZHVM met als stand plaats Leiden, gehuldigd voor het feit, dat hij sinds veertig jaar aan dit bedrijf is verbonden. De burge meester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, overhandigde de jubi laris bij deze gelegenheid de bron zen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De direc teur van de NZH stelde na een korte felicitatie de jubilaris de draagme- daille bij deze onderscheiding ter hand en liet zijn felicitaties ook nog vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud en een vererend getuig schrift van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Onder degenen, die de huldiging bij woonden, bevonden zich onder an dere de heer E. R Schultz, chef van de technische dienst der NZH, en de heer P. H. de Wilde, chef van de Leidse Werkplaatsen en direkte chet van de jubilaris. Mej. E. van Houten 40 jaar werkzaam bij Clos Leembruggen N.V. Mej. Van Houten herdacht vrijdag 17 april j.l. haar 40-jarig dienstver band bij Clos Leembruggen. Voor deze speciale gelegenheid werd zij, vergezeld door 2 zusters, zoals te doen gebruikelijk, ontvangen door de president-directeur mr. C. J. Leembruggen. Mejuffrouw Van Houten begon haar werkzaamheden destijds op de afdeling spinnerij, waar zij geduren de 40 jaar haar beste krachten heeft gegeven. De heer Leembruggen sprak zijn grote dankbaarheid uit voor de wij ze waarop de jubilaresse haar werk zaamheden in de spinnerij verricht en sprak de hoop uit dat zij dit nog tal van jaren zal willen doen. Spreker wenste haar geluk en over handigde haar tenslotte de gebruike lijke enveloppe met inhoud en deed deze vergezeld gaan van een extra attentie, daarbij de hoop uitsprekend dat dit een meer blijvende herinne ring aan'deze dag zal zijn dan de envelop. De volgende spreker was haar af delingschef, de heer H. van der Rey- den. Hij zei het bijzonder prettig te vinden bij deze viering aanwezig te zijn en dankte mej. Van Houten voor de prettige samenwerking. Hij deed zijn gelukwensen verge zeld gaan van een attentie namens chefs en collega's. Tot slot sprak namens het jubi leumfonds de heer Hartevelt Sr. ONGEVAL OP RIJWIELPAD HOGE RIJNDIJK Politie vraagt getuigen Zaterdagmiddag heeft op het rij wielpad langs de Hoge Rijndijk, aan de oostzijde van de Wilhelminabrug, een aanrijding plaats gevonden, waar bij de 37-jarlge A. Tilgenkamp uit Den Haag 'n schedelbaslsfractuur en verschillende schaafwonden aan neus en mond opliep. Het slachtoffer reed op zijn brom fiets in de richting Leiden, en week naar alle waarschijnlijkheid plotse ling naar links uit, waardoor hij in botsing kwam met een in tegenover gestelde richting rijdende bromfiets, bestuurd door de 21-jarige leerling tekenaar Van Noort uit Warmond. Beiden- kwamen te vallen; v. Noort liep geen letsel op. De Leidse politie roept eenieder, die over de toedracht van het onge val nadere inlichtingen kan verschaf fen, op, zich in verbinding te stel len met de afdeling Verkeer van het Leidse politiebureau, Zonneveldstraat. Turndemonstratie van Groen-Wit geslaagd Vele belangstellenden de zaal aan de Pieterskerkgracht was over vol hebben gisteren genoten van de demonstratie, die door ruim 250 le den van de r.k. Gymnastiekvereni ging „Groen-Wit" werd verzorgd. Zonder de andere groepen te kort te doen, noemen wij als onderdelen die vooral in de smaak vielen: het optreden van de kleuters, de linten oefening van de meisjes en de ritmi sche oefeningen van de meisjes (met knots) en de dames (met hoepel). De twee laatste groepen stonden onder de deskundige leiding van mevr. T. Kruyff. Ook de keurploegen verricht ten o.Lv. de heer J. Waltman prima werk aan brug, balk en lange mat. De muzikale begeleiding, die door mej. L. Strijk aan de piano werd ver zorgd oogstte terecht een extra ap plaus. Leidse Universiteit Aan de Leidse universiteit zijn ge slaagd voor de examens: doctoraalex. Ned. recht mej. H. van 't Wout (Am sterdam), de heer P. Lagendijk (Was senaar), W. I. M. van der Loos (Den Haag), M. v. Aerssen Beyeren van Voshol (Den Haag), M. Visser (Zeist) kandidaatsex. kunstgeschiedenis, de heer R. H. Fuchs (Eindhoven), Duit se taal- en letterkunde, de heer E. J. Kwakernaak (Delft). Artsex. I ged. de heer F. Boss (Oegstgeest), L. E. M. Kleipool (Monster), A. van Luijk (Leiderdorp); R. J. Nikkels (Leiden) Tjan Tik Hing (Oegstgeest). Docto raal ex. II ged. G. P. J. Beijer (Den Haag); E. N. Brons (Den Haag); H. Hoencamp (Leiderdorp); J. Wolthuis (Den Haag). BEJAARDENSOCIeTEIT ST. LEONARDUS In verband met de vergadering van de Bejaardenbond op dinsdagmiddag 2 uur, gaat de wekelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteit, parochie St. Leonardus, niet door. Collectantencollege „St. Petrus" bestaat 100 jaar Het collectantencollege van „Sint Petrus" zal zondag a.s. haar 100-ja rig bestaan vieren. Ter gelegenheid hiervan zal het bestuur van het col lege op die dag recipiëren in restau rant Van der Heijden, Breestraat 85, van 16 tot 17 uur. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De standen na de 4e ronde van de parencompetitie van de bridge club „Sans Atout" luiden (tussen haakjes de uitslag 4e ronde): Groep A: 1 Goutier-v. d. Star 644 (172), 2 Jonkers-Dubbelaar 636 (173), 3 echtpaar Brakel 621 (144), 4 mevr. Tielkemeijer-partner 620 (146), 5 mej. v. d. Zeeuw-v. d. Zeeuw 615 (156), 6 echtp. Visser 607 (140), 7 Crama-v. d. Mark 583 (115), 8 echtp. Aenmeij 576 (151), 9 Th. Ooijendijk- Eling 573 (152), 10 dms. Bik-v. d. Drift 569 (146), 11 H. Ooijendijk- Ooms 563 (123), 12 v. d. Drift-partner 493 (131), 13 Huijs-de Nie 491 (138), 14 La Lau-de Jong 473 (129). Groep B: 1 echtp. Schippers 298 (88), 2 mevr. Crama-v. d. Heuvel 262 (53), 3 echtp. Bernard 259 (68), 4 Scheffers-v. Kins 254 (59), 5 Rijns- burger-v. d. Oever 247 (59), 6 Huls- Sijpesteyn 237 (58), 7 dms. v. d. Zeeuw 234 (55), 8 echtp. de Jong 225 (64). Groep C: 1 echtp. Mollema 282 (72), 2 v. Zweiten-v. Zanten sr. 277 (63), 3 Kop-v. Berge Henegouwen 270 (84), 4 mevr. Paes-Altink 260 (55), 5 mevr. Altink-v. Zanten jr. 244 (72), 6 Bousie-Stol 239 (54), 7 dms. v. Egmond-Groenewegen 237 (57), 8 dms. Verkerk-Hermans 207 (47). Verkeerde keuze van T.I.G. De Leidse Toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" heeft met de op voering van zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal niet het peil weten te bereiken, dat wij van vorige op voeringen kenden. Dit is op de eerste plaats te wijten aan het feit, dat de keuze van het stuk niet gelukkig was. „Met de har telijke gelukwensen", blijspel in drie bedrijven van Dick van Maasland, is een toneelspel waar zelfs met de bes te wil van de wereld niet iets te ma ken valt. Het is twee uur loze praat, geschreven door iemand, die niets te vertellen heeft, en de techniek niet verstaat om zelfs maar een grappig blijspel samen te stellen. De toeschou wers worden anderhalve üur lang deels bezig gehouden met volmaakt zinloze voorbereidingen voor een feestdiner op een 25-jarig huwelijk. Anton Roos is de tyrannieke vader, die zonder enige opgave van reden de vrienden van zijn dochters niet toelaat tot het feest. De vrienden sla gen erin, dank zij de wetenschap die zij bezitten van een „zondige" ecapa- de van de heer des huizes in een nachtclub chantage op papa uit te oefenen. Het schrijven van een blijspel, zelfs van een klucht is een ernstige zaak, die vakmanschap vereist. De auteur heeft niet in de geringste mate over enig talent kunnen beschikken, met gevolg, dat de figuren geen types, laat staan karakters werden. Het spel is drie bedrijven bladvulling. Jammer voor de moeite, die T.I.G. aan dit stuk onder regie van Jaques Boom besteed heeft. Medespelenden waren Eduard de Wekker, Tiny van Oyen-Beekman, Els Arentsen, Marianne Conijn, Nico van Tilburg, Aad de Jong, Otto Tis- sing, mevr. Boom en Lies Beekman. Mevr. Boom moest te elfder ure in vallen voor Bep van Rossen-Pennen- burg, die aan het ziekbed gekluistert is. Zij kweet zich goed van haar ver vangende taak. Het publiek in de zaal heeft goed lachs op het stuk gereageerd en er was voor de jongelui een gezellig bal na, zodat we in ons pessimisme niet zo ver willen gaan met te zeggen, dat het een „verloren avond" was. Eén opmerking willen we ons nog veroor loven: de spelers van het stuk doen er goed aan zich tijdens de pauze niet tussen het publiek te begeven. Zij nemen daarmee de illusie weg; zij mogen het niet doen uit hoffelijkheid tegenover het publiek. Er was een stevig applaus aan het slot met bloemen voor de dames. LEIDERDORP PRIJSVRAAG VOOR BURGERIJ Zoals reeds is gemeld zal de groep „Zuid-Hollandse Beeldhouwers" de voorjaartentoonstelling ditmaal in Leiderdorp houden. Gedeeltelijk in de tentoonstellingwagen en gedeelte lijk op het grasperk van het Burge meester Brugplein. In totaal zullen 40 stukken worden geëxposeerd. De tentoonstelling wordt gehouden van woensdag 22 tot en met zaterdag 25 april a.s. en zal dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur zijn te bezichtigen. Het ligt in de bedoeling aan de tentoonstelling een prijsvraag te ver binden voor de inwoners van Leider dorp. Eén uit een beperkt aantal stukken te kiezen beeld zal n.L voor een jaar aan de gemeente Leiderdorp in bruikleen worden afgestaan. Dat zal het beeld zijn, dat op de door de deelnemers aan de prijsvraag in te vullen biljetten de meeste stemmen op zich verenigt. Onder degenen, die hun voorkeur voor dit beeld hebben uitgesproken zullen twee prijzen worden verloot. De eerste prijs zal zijn een bronzen beeldje van een toe kan, gemaakt door Rob Bleute, twee de prijs een boekwerk over beeldhou- kunst. VOORSCHOTEN GEMEENTERAADSAGENDA De raad van de gemeente Voorscho ten wordt voor een openbare vergade ring bijeengeroepen op vrijdag 24 april a.s. des avonds om 8 uur. Op de agenda staan vermeld de navolgende punten en voorstellen. Voorstel van de burge meester tot verhoging van de salarissen van de wethouders. Het beschikbaar stellen van een bedrag van 670,— voor het aanbieden van een geschenk ten behoeve van het nieuwe provincie huis. Het beschikbaarstellen van een bedrag van 7000,— voor het aanschaf fen van aanvullend gymnastiekmate- riaal ten behoeve van de Parkzaal en de Jan Willem Frisozaal. Het beschik baarstellen van een bedrag van 1800,— voor het verbeteren van de verlichting in 4 lokalen van de Openbare ulo school. Het treffen van een noodvoor ziening voor de tijdelijke huisvesting van een school voor neutraal 1. o. Idem voor de tijdelijke huisvesting van de derde openbare L o. Wijziging van de subsidieregeling van de openbare uit leenbibliotheken. Het verlenen van een subsidie aan de wandelsportvereniging S.V.L.V. Het beschikbaarstellen van een bedrag van 7.900 voor uitbreiding van het centraal antennesysteem voor de woningbouwcomplexen. Aankoop van gronden en opstallen in de Noord Hof- landse Polder van het R.K. Parochieel Armbestuur van Rotterdam. Verkoop van gronden in Boschgeest aan de heren L. Koenders en ir. H. M. M. Madlener te 's Gravenhage, drs. W. F. Broggel te Noordwijk/Zee en F. A. Lampe te 's- Gravenhage. Idem bouwterrein aan N.V. Bouwbureau Brandwijk te Leidschen- dam. Bezoldiging wethouders Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Z.H. dd. 30 januari 1963 werden de jaarwedden van de wethouders dezer gemeente vastgesteld op 4.800 per jaar. G. S. hebben nieuwe normen bepaald, en thans stelt de burgemeester voor om met ingang van 1 januari 1964 de wed den te verhogen tot 6.500 per jaar. Subsidiëring wandelsport Het be stuur van de wandelsportvereniging S.V.L.V. heeft het college verzocht te willen bevorderen, dat aan deze club een subsidie uit de gemeentekas wordt toegekend. De wandelclub heeft rond de 35 leden, meest jeudige, die een con tributie van 0,10 per week betalen. Hoewel b. en w. deze bijdrage van de leden voor verhoging vatbaar achten, zijn er h.i. toch voldoende termen aan wezig, die een subsidie rechtvaardigen. Wanneer andere takken van sport wor den gesubsidieerd, hetzij direct door middel van financiële bijdrage, hetzij indirekt door 't beneden de kostprijs be schikbaarstellen van accommodatie dan heeft naar de mening van b. en w. een wandelclub, die geen bijzondere accom modatie nodig heeft en die slechts bij grote uitzondering van het gemeente lijk apparaat medewerking vraagt, evenzeer recht op steun, als dit nodig is. B. en w. achten een subsidie van 15 van de kosten, verbonden aan het deel nemen aan en organiseren van wandel tochten redelijk, met dien verstande dat de jaarlijkse subsidie niet meer zal be dragen dan 2,75 per jeugdlid per jaar. Regeling ingaande per 1 januari 1964. Leidse Agenda MAANDAG 20 APRIL Nederlands Proeftoneel Reading van „Eerst Bebie" van C. J. Valst en een éénacter van H. J. Adèr op de LAK-zolder van het Prytaneum, Rapenburg 6. Aanvang 20 uur. Stedelijke KAV. Kaart en sjoel avond 8 uur in de zaal van de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19. Fa. Warnecke. Modeshow. Stadsge hoorzaal. 8 u. nam. Zangrecital Mevr. Stevens, Jan v. d. Meer, e.a. 2 en 8 u. nam. Stads gehoorzaal. DINSDAG 21 APRIL Timdelerclub. 8 u. Toneel. Schouw burg. Leids Onderling Ziekenfonds Lezing door H. J. Anbeek over „Zal het Ziekenfonds steeds duurder wor den?". Aansluitend voorstelling van „Santa Lucia". Groot zaal van Den Burcht. Aanvang 19.30 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvang cursus 7.45 uur, Gebouw GG en GD, Roodenburger- straat la. WOENSDAG 22 APRIL Lions Club Voorstelling, ver zorgd door Cilly Wang en Fred Kaps, Schouwburg. Aanvang 20 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde. 8 uur lezing over Indianen. Lagere Tuinbouwschool. 10 u. v.m. Eindles. K. en O. Film de Roversymfonie. Camera 7 u. en 9 15 uur. Interscholair Cultureel Contact 7.30 u. nam. Aula Louise de Colig- ny-HBS. Doop Kennedylaan door Ameri kaanse ambassadeur. 12 uur. Wagner- laan. Leiden Zuidwest. Onthulling beeld Zoologisch Lab., nabij Witte Singel. 11 u. v.m. Rozenkrans kruistocht. 7 u. nam. St. Petruskerk. DONDERDAG 23 APRIL Kath. Nat. Bond vQor EHBO, afd. Leiden Vervolgcursus, 8 uur, ge bouw GG en GD, Roodenburgerstraat la. ZATERDAG 25 APRIL Litteris Sacrum Voorstelling van Noel Cowards „La Marquise". Schouwburg, aanvang 20 uur. STOCKHOLM half bew. 17 1 OSLO onbew. 18 3 KOPENHAGEN licht bew. 13 7 ABERDEEN motregen 6 LONDEN half bew. 6 AMSTERDAM half bew. 20 8 BRUSSEL onbew. 17 6 LUXEMBURG zwaarb ew. 16 5 PARIJS onbew. 14 6 BORDEAUX licht bew. 8 5 GRENOBLE licht bew. 20 6 NICE onbew. 16 9 BERLIJN onbew. 23 11 FRANKFORT zwaar bew. 24 8 MUNCHEN zwaar bew. 25 7 ZURICH regen 22 6 GENEVE zwaar bew. 14 7 LOCARNO regen 12 8 WENEN geh. bew. 20 11 INNSBRUCK zwaar bew. 21 12 ATHENE onbew. 14 ROME half bew. 24 13 AJACCIO regen 23 12 MADRID onbew. 11 4 MALLORCA licht bew. 18 7 LISSABON onbew. 15 8 BEURS0VERZ1CHT OPGEWEKTE STEMMING HOOGOVENS VAST De stemming voor de hoofdfond sen is vanmiddag, voor de eerste dag van deze beursweek, bij de opening opgewekt geweest. Over het gehele front boekten deze fondsen koers winsten ten opzichte van het voor gaande slotniveau. De handel was echter aan de kalme kant. Philips, welk fonds de vorige week op het Damrak de toon heeft aangegeven naar een hoger koersniveau, liet zich ook vandaag niet onbetuigd met een koerswinst bij de opening op 159.30 van 1.20. AKU twee punten beter op 538. De aandelen van de Ameri kaanse dochter van AKU, de Ame rican Enka, gaven vrijdag in Wall Street een forse koersverbeterinf te zien. Voor Hoogovens bestond be langstelling waardoor circa drie punten hoger op 656 werd geopend. Unilevers plus 40 cent op 144.90. Eenzelfde verbetering ondergingen aandelen Kon. Olie op 154.30. De beurs kenmerkte zich merendeels door een aftasten. Het weekeinde heeft praktisch geen stimulansen ge bracht voor een forse koersstijging. Vandaar dan ook, dat de omvang van de handel binnen nauwe grenzen bleef evenals de koersfluctuaties. Lichte steun ontving het Damrak vandaag van Wall Street, alwaar de markt vrijdag vriendelijk sloot, ook voor de Nederlandse hoofdfondsen. Gedurende de verdere beursduur kreeg het koersverloop een verdeeld karakter. Philips daalde als gevolg van winstneming tot 158.80. Daar entegen steeg de koers van Kon. Olie tot 154.80. Opmerkelijk was verder het koersverloop van Hoogovens. Dekkingsaankopen, alsmede het dit maal achterwege blijven van Ame rikaans aanbod, deed de koers stijgen tot 663. Hoogovens zal nog deze week ex-dividend worden verhandeld. Ge hoopt wordt dat het fonds genoemd dividend voor een groot gedeelte zal inlopen. Dit was een rede voor de beroepsspeculatie om vandaag al vast wat stukken uit de markt te nemen. De scheepvaartsector ontmoette vandaag meer belangstelling dan de laatste tijd het geval is geweest. Ook hier was de stemming opgewekt tot aan de vaste kant voor aandelen Scheepvaart-Unie. Rott. Lloyd werd ex 7 pet verhandeld op 144, tegen vrijdag 149^ cum dividend. Ook de overige scheepvaartwaarden konden merendeels koersverbeteringen re gistreren. Van de leidende cultures lagen certificaten Deli wederom aan geboden in de markt. Amsterdam Rubber gaf een lichte koersverbete- ring te zien. De Staatsfondsenhoek schommelde rond het voorgaande slotniveau met zeer weinig zaken. In de lokale afdelingen noteerde Apeldoornsche netten 288 ex 14 pet dividend, tegen vrijdag 296Vs divi dend. Hoogenbosch' schoenen lagen evenals Hensen iets beter in de markt. Overigens viel er in de loka le afdelingen weinig te beleven. Medegedeeld door het KNMI, geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele buien. Matige tot vrij krachtige wind uit zuidelijke rich tingen. Weinig verandering in tem peratuur. Het PAUZE Morgen: Konrad van Parzam (Jo hannes Birndorfer) geb. 22 dec. 1818 te Parzam (Beieren) 21 april 1894 te AltÖtting (Beieren). ONBETEKENENDE MAN De aanmerking is gerechtvaardigd, dat de Kerk in haar bestuur en in stellingen niet steeds democratisch is geweest en wereldse macht en aan zien er een onplezierige invloed in hebben gehad, thans minder dan vroeger. Des te opvallender, en ook geruststellend, is het dat zij steeds het oog open heeft gehouden voor el ke vorm van christelijke volmaakt heid, ook in maatschappijlijke onaan zienlijke vorm. De heilige van mor gen, een gewone Beierse boerenjon gen, heeft het in de wereld nooit ver dei geschopt dan portier van het klooster - 41 jaar lang! Deze bescheiden baan heeft hij met opgewektheid vervuld. Het was een vrolijke baas. Iedereen mocht hem graag. Blijkbaar ook O. L. Heer en diens Moeder, bij wie hij bijzonder in de gunst stond en met wie hij, in het „tussenuur" als hij geen werk had, vertrouwelijke gesprekken voer de. Tot wederzijds genoegen! PUZZEL MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 20-4 Vee Aan voer 258 runderen 3.40-3.50; 147 var kens 2.35-2.40; alles p. kg gesl. gew. ROTTERDAM, 20-4. Vee Totale aanvoer 1693; vette koeien 1204, var kens 489. Prijzen resp. Ie, 2e en 3e kw.: vette koeien 410-445, 340-400, 300-320; varkens 195-190-185. Over zicht aanvoer, handel en prijzen: vet te koeien, korter, redelijk, vaster in prijs, prima's boven notering; var kens (lev. gew.), kleiner, zeer kalm, No. 535 Hor.: 1. kade, 4. be-' dektbloeiende plant, 7. lichaamsde len, 8. rijkstelefoon (afk.), 9. laag schoven op de dorsvloer, 10. lopend touw tot het inkorten der zeilen, 11. gem. in Gelderl., 14. zuster, 15. slijk, 17. rund, 19. bitter vocht, 21. bij woord, 22. verstand, 23. onderricht, 24. keurig. Vert.: 1. komt van de schapen, 2. palmboom, 3. vertelling, 5. vreemde munt, 6. rund, 10. gunstig gezind, 12. schraal, 13. hijswerktuig, 16. wal, 18. vreemde munt, 20. Europeaan. Oplossing morgenavond. PUIST 6& IIP Ik krijg m'n tas niet open! kens boven notering, zware varkens 170-175 p. kg, slachtzeugen 160-165 p.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3