Burgerlijke Stand .VERDRONKEN" AUTOMOBILIST ZAT THUIS BIJ VERLOOFDE Leidse Agenda Scheepsberichten Coöp. Brandwaarborg Mij. vierde gouden bestaansfeest Volkswagen verloor van orgaan „D.M." .fiLSPsrüs! Samenzwering in Syrië verijdeld „D.M." moet dwangsom betalen DONDERDAG 16 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGIN.i 4 LEIDEIN Dr. Zielhuis hoogleraar in Amsterdam Aan de universiteit van Amster dam is dr. R. L. Zielhuis te Oegst geest benoemd tot gewoon hoogleraar in de hygiëne, in het bijzonder de hy giëne van de arbeid. Hij is de opvol ger van prof. dr. G. C. E. Burger. Hij zal prof. Burger ook opvolgen als directeur van het coronellabora- fcorium voor arbeidshygiëne der uni versiteit. Prof. Zielhuis, in 1921 geboren te Hattem Gld., behaalde in 1948 het artsdiploma na een studie aan de rijksuniversiteit te Groningen en ver vulde zijn dienstplicht in Indonesië, waarna hij in dienst trad van de Bil- liton Mij. Na zijn repatriëring in 1954 werd hij verbonden aan het Neder lands Instituut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden, waar hij laatstelijk wetenschappelijk mede werker la was bij de afd. arbeidsge neeskunde. In 1959 promoveerde hij te Leiden op een proefschrift over „De industriële loodintoxicatie in Ne derland". Hij is lid van de redactie van „Mens en Onderneming" en het tijdschrift voor sociale geneeskunde. Geboren: Cornells Th. B. z.v. C. T. B. van der Voort en M. C. Koet; Adriana E. M. d.v. J. G. M. Schave- maker en M. C. A. van Winsen; Ro- bertus G. M. z.v. Q. W. van Steijn en M. W. de Winter; Jeroen z.v. T. A. van Dijk en H.»Boersma; Saskia Chr. d.v. W. G. Visser en J. S. Ru ver; Fran- ciscus J: z.v. F. A. M. Bonnet en G. M. R. van Vliet; Frans R. z.v. W. F. Breddels en M. J. Tuijthoff; Sandra F. M. d.v. J. M. J. Visser en J. F. Philippo; Huig z.v. G Klinkenberg en P. van der Plas; Renate Chr. H. d.v. G. Smeets en W H. Heijmans; Klaas z.v. II. Schellingerhout en F. Schellingerhoudt; Robertus P. M. z.v. J. A. Tebarts en A. C. Fennes; Anto- nius N. z.v. J. H. Regeer en N. Bos; Robbie z.v. W. Kroon en E. van Schie; Cornelia W; d.v. C. W. de Boer en E. Paauw; Wybrand L. z.v. W. J. Vis en S. Lammerts v. Bueren; Fran- ciscus J. M. z.v. J. Mulder en J. S. M. Raaphorst. Ondertrouwd: H. Boeff en M. A. van Klinken; G. G. M. Schuiten en C. M. F. Senden; H. A. van Egmond en H. W. A. M. Vermeer; H. W. Eg- ter van Wissekerke en M. E. B. Scholte; J. J. de Wit en T. Lodder; J. Nagtegaal en C. J. M. Vreeburg; C. W. M. Schmidt en E. A. C. Boot; J. W. A. Aalbers en T. M. A. van Barneveld; J. van der Bijl en I. Y van Heems- kerck Düker; J. P. de Wolf en M. van der Meer; J. van der Waals en J. de Roode; J. C. Borekema en M. Seller; T. Jasper en C. Visser; C. A. M. Verkleij en M. J. S. Poncin. Overleden: J. M. F Brugman, 60 jr., e.v. J. Lammèrtsma; T. Afanasjew, 87 jr., w.v. P. Ehrenfest; J. M. Koore man, 90 jr., w.v. A. Sieval; C. van den Berg, 64 jr., e.v. W. C. Dissel dorp; A. Mastenbroek, 71. jr., man; A. Giesen, 84 jr., man. HOUDEN WAT JE HEBT „Ja", constateerde de Haagse poli tierechter „wat je aan een meisje geeft, ben je meestal kwijt". Nu had dit niet zoveel te maken met het feit waarvoor een 34-jarige timmerman uit Leiden terecht stond, n.l. mishandeling. Hij had een buurt bewoner een stevige klap op diens gezicht gegeven. „Daar had hij het ook naar ge maakt", stelde verdachte vast en hij gaf een uiteenzetting omtrent het ge treiter en gescheld dat door het ilachtoffer op hem wordt ^toegepast. „Dan doet u aangifte bij de poli tie, maar slaan mag niet", waarschuw de de rechter. Het meisje had wel te maken met een ander feit, waarvoor de timmer man zich eveneens had te verant woorden; hij had een ruit ingeslagen in de woning van de ouders van het meisje. De verkering was n.l. uitge raakt en toen weigerde het meisje om de diverse geschenken terug te geven. Vandaar de opmerking van de politierechter. De Officier vond dat verdachte wel wat te hardhandig in Zijn optreden is en eiste daarom een week gevangenisstraf. De rechter vol stond met f 60.boete of 12 dagen hechtenis en een week gevangenis straf voorwaardelijk. OEGSTGEEST Meiksanering in Oegstgeest afgekeurd Gisteren is bij vonnis van de eco nomische politierechter in Den Haag een ontevreden consument uit Oegst geest, mr. J. C. J. Stall in het gelijk gesteld en zijn de voorzitter en de secretaris van de melksaneringscom- missie J. J. S. en G. C. de G. elk ver oordeeld tot een boete van 1000, waarvan 750 voorwaardelijk. De saneerders werden ervan beschul digd, dat zij een loopje genomen had den met de verordening, dat het pu bliek een vrije keus moet kunnen maken uit tenminste drie melkleve- ranciers. De bewoners van Oegstgeest be klaagden zich erover dat alhoewel hen vrije keuze was beloofd er in de praktijk niets Van terecht kwam. Mr. Stall pakte de koe bij de horens en diende een klacht in. De economische politierechter stelde de aanklager in het gelijk en veroordeelde conform de eis. Alleen de bijzondere voor waarde, dat binnen een maand de zaak weer rechtgetrokken moest zijn, vond de rechter overbodig krachtens de veroordeling. De gevolgen van deze beslissing van de politierechter zijn nog niet te overzien. Maar het zou wel eens kunnen leiden tot beëindigen van de huis aan huis bezorging. Waardoor de verkoop alleen via de winkel plaats zal vinden. „De Grünerie" bracht „Let op uw tellen, vrijgezellen" Gisteravond hield de televisie voet- balminnend Nederland aan 't toestel gekluisterd, maar de liefhebbers- (sters) van het toneel wisten toch nog in grote getale het parochiehuis te vinden. In de grote zaal trad „De Grüne rie" voor het voetlicht met een blij spel van Mary Broderick, getiteld: „Let op uw tellen vrijgezellen". On der regie van de heer J. Jans ging het er „vrij-gezellig" aan toe. Het gegeven was eenvoudig van opzet. De leden van „de Grünerie" brachten het stuk goed en er werd in de zaal enthousiast meegeleefd. Noemen wij mej. E. v. Vliet als de oude vriendin die de verstokte vrij gezel Christopher Riddesdale (de heer G. Noordover) in zijn „voegen deed trillen". Becky (mej. M. Koe- leman) gaf op leuke wijze „acte de présence". Verdere medespelenden waren mevr. C. v. d. Aart als mevr. Burton; Toos de Mooy als dorpsmeis je (een goede dubbelrol); mevr. J. Jans v. d. Meer als mevrouw Popple- well, een pensionhoudster met noten op haar zang en de heer Koeleman als Eric Salmon, een pensiongast die ook genoeg had van het eenzame be staan. Zoals in elk zichzelf respecte rende Engels dorp, trad er een kas teelvrouw op, goed vertolkt door mej. T. Bogaards. Hier en daar bleek men nog niet zo rolvast te zijn, wellicht was het geen planken- maar pre mièrekoorts. Tijdens de pauze was er een grote verloting en aan het eind van de avond zorgden de O.K. Rhythm' Stars voor een uitstekend stukje dansmu ziek waarbij het onmogelijk was te blijven zitten! Een prettige en geslaagde Grüne- rie-avond. Men heeft tevens kunnen constateren dat het décor een flink opknappertje .heeft ondergaan. VERENIGING „VEILIG VERKEER" Tijdens de vergadering van de Ver emiging voor Veilig Verkeer te Oegstgeest werden belangrijke pun ten besproken. De voorzitter, wet houder J. F. M. Steenmetser deelde mede bericht van verhindering te hebben ontvangen van burgemeester H. L. du Boeuff. De secretaris jhr. J. W. H. Teding van Berkhout-de Meyere liet aan de hand van het jaarverslag een aantal voorbije activiteiten de revue passe ren. Deden in 1962, 302 kinderen ver- keersexamen, in 1963 bedroeg het aantal 324. De adjudant van de Rijkspolitie de heer A. Koerten, alsmede de heer W. Huiskamp hebben hier een groot aandeel in gehad waarvoor de voor zitter beide keren lof toezwaaide. De heer W. F. Eggink, penning meester, bewandelde gedegen finan ciële paden, daarbij terecht komende op een gunstig batig saldo. De vereniging telt te Oegstgeest thans 417 leden, een aantal dat ho ger kan en moet zijn. Een van de vrome wensen is nl. een verkeers- lokaal met dito tafel en om tot de aanschaf ervan te geraken is meer geldelijke steun nodig. De heer N. v. Weizen deed als kascommissielid een goedkeurend woord horen. De penningmeester werd décharge verleend, voor de laatste maal overigens in het bestuur van „Veilig Verkeer", want hij trad als zodanig af onder woorden van waardering van de voorzitter. De heer W. F. Eggink wordt opgevolgd door de heer J. W. van Leeuwen, oud-hoofd van de Terweeschool. De heer W. Huiskamp werd her kozen als bestuurslid, terwijl de heer Verhoeven de plaats inneemt in het bestuur van het afgetreden lid de heer Heidsma. Naar aanleiding van een vraag van de heer N. van Weizen kon de voor zitter mededelen dat er te Oegstgeest dit jaar een grote Veilig Verkeersdag zal worden gehouden. De testwagen, waarin men zich kan laten testen op reactievermogen, gezichtsveld, kleur en verblinding, zal een bezoek aan de gemeente brengen. Tévens zullen er voor kinderen filmvoorstellingen gegeven worden. De vice-voorzitter, de heer A. Koer- Politie van Leidschendam zocht Gisteren heeft de Leidschendamse rijkspolitie drie uur lang gedregd in een sloot langs de rijksweg Amster dam-Den Haag naar een automobi list, die al lang in Rotterdam zat. Om half negen was de 22-jarige be drijfsleider P. de Vriend uit Badhoe vedorp door onbekende oorzaak met zijn auto te water geraakt. Ternau wernood wist de jongeman uit de zinkende wagen te ontkomen en lifte naar Rotterdam, waar hij druipnat hij zijn verloofde verscheen. Door de wegenwacht gewaarschuwd ging de politie zoeken naar de be stuurder van de auto, (Me in de sloot lag. De gehele sloot werd afgedregd. maar van de bestuurder geen spoor Hierop informeerde de politie bij enige ziekenhuizen om te vragen of er soms een kletsnatte autobestuur der was binnengebracht. Maar ook deze wisten er niets van. Tenslotte werd de politie op de hoogte gesteld door de verloofde, die vertelde dat haar verloofde zo geschrokken was dat hy er niet aan gedacht had de politie te waarschuwen. ten, betreurde het dat er in Oegst geest niet voldoende belangstelling was om een verkeerscursus te hou den! Er zal in de toekomst alsnog een poging worden gedaan. Naar aanleiding van het artikel van dr. Glastra-van Loon over de kleuter in het verkeer" pleitte spre ker voor deugdelijke speelgelegen- heden voor kleuters in de nabijheid van flatgebouwen. Geboren: Johanna Theodora Maria d.v. J. W. Schrijvers en H. J. v. Grie ken; Maria Apolonia Helena d.v. A. J Vermond en H. H. Hoogeveen; Gertruda Maria d.v. A. T. Dessens en T. Witvliet; Timotheus Johannes z.v. T. W. Rutten en T. A. Schimmel; Johanna Henrika Maria d.v. H. C. J. v. Denzen en H. M. Warmerdam; Ka- rina Clara Petronella d.v. C. J. v. Rijn en M. Reijn; Ellen Elisabeth d. v. A. C. Tuinenburg en A. C. Bol Raap; Pieternella Elisabeth d.v. D. Heemskerk en E. T. Schouten; Jac queline Ellen Annet d.v. J. M. v. 't Noordende en K. A. v. d. Wiel; Cor- rine Maria d.v. B. Westrik Broeksma en J. Tapiheroe; Gustave Walter z.v. E. H. Lekanne gezegd Deprez en W. J. v. d. Gugten; Cecile d.v. J. P. den Herder en M. B. Meijer Drees. BIOSCOPEN Camera: ,,8%", 18 j. Dagelijks, ook zondag, 2.30 en 8.00 uur Wo.: De Roverssymphonie Lido: De beul van Venetië, 14 j. Dag 2.30, 7 15 en 9 15 uur Zondag 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De man met de 5 pas poorten, 14 j. Dag 2 30. i 00 en 9 15 uur Zondag 2.30, 4.'45. 7.00 en 9.15 uur Studio: II bell' Antonio, str. volw. Dag 2 30 7 00 en 9 15 uur Zondag 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trianon: Koningin van de Zon, 14 j. Dag 2 30, 7.00 en 9 15 uui Zondag: 2.15, 4.30. 7 00 en 9 15 uur Rex: Ontraden. BEURSOVERZiniT PHILIPS WEDEROM VA8T IN AFBROKKELENDE MARKT In een bij de opening verdeelde stem ming voor de internationale waarden is Philips vanmiddag wederom aan de vaste kant geweest. De koerswinst ten opzichte van het voorgaande slotniveau bedroeg op ƒ157.80 ruim twee gulden. De handel in de Philipshoek was ge durende het eerste beurshalfuur actief. Later liep de affaire terug bij gebrek aan verdere kooporders. Het publiek alsmede de arbitrage nam de Philips- aandelen uit de markt, terwijl ook Zwitserlands belangstelling in deze hoek toonde. Philips, kreeg goede ruggesteun doordat Wall Street woensdag voor dit fonds een volle dollar meer betaalde. Dit in tegenstelling tot de overige Ne derlandse hoofdfondsen die op de New Yorkse beurs eerder iets aangeboden in de markt lagen. Ook Unilever ontmoet te beglnbeurs goede vraag waardoor 70 cent hoger werd genoteerd op 145.70. AKU verbeterde twee punten tot 537Vï. Dit op de gepubliceerde, volgens de beurs, zeer gunstige eerste kwartaal cijfers van dit concern over 1964. De koers in AKU werd afgeremd doordat de aandelen van de Amerikaanse doch ter „American Enka" gisteren ln New York ln ko'ers nogal flink daalden. Hoogovens moesten een stapje terug doen op 666 (669Vi). In deze hoek bleef vandaag de vraag voor Westduitse re kening achterwege. Tgenover de ge ringe winstnemingen stond niet vol doende vraag. Kon. Olie min vier dub beltjes op 154 ingevolge 'Wall Street In het laatste beurshalfuur werd de handel in de hoofdfondsen zeer stil. Het geringe aanbod kreeg de overhand waardoor de koersen afbrokkelden. Phi lips liep terug tot 157.40, Unilever tot 145 en Hoogovens tot 664. AKU en Kon. Olie konden het openingsniveau goed handhaven. De New Yorkse beurs sloöt gisteren wat vriendelijker met uitgebreide af faire aan het slot. De Europese beurzen gaven vandaag weinig verandering te zien. Evenals gisteren was het ook vandaag in de scheep vaar thoek zeer kalm. De stemming was er licht verdeeld. Aan delen Kon. Boot daalden ruim een punt tot 154'/ï. Ook voor de leidende cultures bestond weinig belangstelling. Certifi caten Deli moesten wederom enig ter rein prijsgeven, terwijl ook HVA zwak ker in de markt lag. De staatsfondsen- hoek schommelde rond het voorgaande slotniveau. In de lokale afdelingen werden aan delen Kon. Zout-Ketjen een tiental pun ten hoger geadviseerd. Dit op het ge publiceerde jaarverslag met de gunstige winstcijfers. De dividendverlaging van Rott Droogdok tot 16 pet (18 pet) bracht geen verlaging van de koers van de aan delen. De beurs had op een nog lager dividend gerekend, nl. van twaalf tc* veertien pet. Aandelen Scholten Fox- hol, die de laatste tijd in koers zeer sterk zijn gestegen werden iets hoger geadviseerd. Almkerk p 15 Gibraltar nr Mar seille; Alnati p 15 Fernando Noron- ha nr Rio dq Janeiro; Castor 15 te Tripoli; Cinulia-t 16 te Curasao ver- w.; Kalydon-t 15 rede San José-Gua- temala; Katelysia-t 15 van Aabadan nr Em Mena al Ahmadi; Keizers- waard-t 15 van Punta Cardon naai Sewaren; Kinderdijk 16 te Tampico verw.; Marathon 16 te Nickerie ver- w.; Parthenon 14 van Santo Domin go nr Amsterdam; Rotterdam 15 van New York nr Southampton; Slamal 15 te Tandjung Mani; Willem Ruys 15 te Sydney; Kosicia-t 15 van Ber muda nr Curasao; Statendam 15 te Southampton; Alamak 15 te Kharg Eiland; Eemhaven 15 van Marseille naar New York; Schiekerk 15 van Hongkong nr Kobe; Woltersum 15 te Antwerpen. ZWAMMERDAM Er waren vele sprekers en veeJ geschenken werden aangeboden. Op de foto het bestuur van de ju bilerende maatschappij. Zittend van Gisteren hebben bestuur en leden Voorzitter H. Los hield een feestre- links naar recht: W. A. de Jong, J. van de Coöp. Brandwaarborg Maat- de. Voor de laatste maal sprak hij G. Koot. voorzitter H. Los. secr.- schappij „Zwammerdam en Omstre- ais voorzitter, want na een werk- penningm J. W. de Bruijn en J. de ken" het gouden bestaan gevierd in zaamheid van een halve eeuw legf Jong Staande v.l.n.r.: M. Olsthoorn, gebouw „Florida" te Boskoop met 'n hij het byltje er by neer. Uit er- C. Joha., J. Los, J. v. Zwieten en W. druk bezochte receptie en s avonds kentelijkheid voor het vele werk Los werd hij benoemd tot erevoorzitter een toneelvoorstelling door het Leid se „Litteris Sacrum". De receptie werd o.a. bezocht door de heren M. P. v. d. Weiden, burge- crum" onder grote bijval van de vei< meester van Nieuwkoop en Noor- aanwezigen het blijspel „Dertig se den en door de heer Van Dobben conden liefde" die Bruyn, burgemeester van Ha zerswoude en eertijds van Zwammer- d~m Des avonds voerde „Litteris Sa- bomontploffingen, waarbij onlangs in Singapore twee mensen gedood en o zes gewond werden. De ontploffingen Het 'feest werd zijn officieel toegeschreven aan Indo besloten met een gezellig samenzijn nesische saboteurs, onder leiding van het muzikale duo D 1 1 Boet. pen kan, naar het oordeel van de ka mer, niet in de beslissing in kort ge ding worden betrokken, omdat daar mee vooruit zou word engelopen op de uitslag van het nog te voeren pro ces. De automobielfabriek werd ver- ÏSÜ?1ooideeld in de kosten van het geding. heeft gisteren haar tweede gerechte lijke actie tegen het Duitse consu mentenorgaan dat de „Volks wagen 1500s" onbetrouwbaar had genoemd en het publiek had afgera den deze wagen te kopen verloren. De burgerlijke kamer van de recht bank in Hannover verwierp het ver zoek van de fabriek om het blad tus- Soekarno mag van Rachman naar „de pomp" lopen Rachmann beschuldigde Soekarno „een goed leventje te leiden terwijl zijn mensen van de honger omko men". Hij vergeleek de Indonesische president met „Nero, die op zijn harp zat te spelen terwijl Rome in brand stond". SABOTAGEPROCES IN KAAPSTAD Dr. Neville Alexander, een doctor in de wijsbegeerte van gemengd bloed en vier anderen zijn woensdag in Kaapstad, op beschuldiging van sa botage, tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Twee anderen werden up MimjMM tot zeven jaar, vier anderen tot vijf sentydS te bevelen de vernederende t,eurt verteld, dat hij „naar de pomp" jaar gevangenisstraf veroordeeld. w - - - - -Allen waren eerder op de dag schuldig bevonden aan sabotage. Zij zouden door een revolutie, guerrilla- inhoud van het artikel over de proe ven met de wagen te herroepen. „D. M." had een aantal ernstige me chanische fouten opgesomd, die tij- Premier Rachmann heeft de Indo nesische president Soekarno op zijn kan lopen met zijn herhaalde dreige ment om Maleisië te verpletteren. dens proefnemingen tussen oktober op een politieke bijeenkomst in Kot a wmeil omverwerpen, waarbij 1963 en januari van dit jaar zpüden Baroe.^ Hij^daagde SoekjirftLL W!>k Uit ^ip^jgonén zouden worden gedood en zijn geconstateerd. mj Uddgut OUCAÖI IIU yua uu -jjgpgQnéh v- o..zün bommen hier bp "itaatseigendom zou worden bescha- Het consumentenblad behoeft de placementen te laten vallen indien digd en vernjeld» omstreden beweringen niet te herroe- hij wil vechten en niet „op weerloze pen, doch mag ze evenmin herhalen. ménsen De eis om de beweringen te herroe- Hij doelde hiermee op een aantal HAZERSWOUDE Met sportvliegtuig uit Oost-Duitsland gevlucht Eervolle onderscheiding voor mejuffrouw A. Mensch het werk in stilte, als een figuur op de achtergrond", aldus de provinciaal, Ze stond woensdagmiddag ln het oud-kapelaan van de Scheepjeskerk Twee jonge Oostduitsers zijn in de afgelopen nacht met een sportvlieg tuig van Halle naar West-Duitsland uitgeweken. Na een vlucht van twee uur zetten zij het toestel onbescha digd bij Minden in Noordrijn-West- falen aan de grond. Volgens de po- rr litie van deze plaats had het tweetal middelpunt van de belangstelling, parochie, „maar we zijn er allen van nooit eerder achter de stuurknuppèl mejuffrouw A. Mensch (beter bekend overtuigd, dat u het deed met liefde - als Antje). In het klooster van de en zijn u daarvoor zeer erkentelijk" paters Ongeschoeide Karmelieten Waarop hij de zeventigjarige (in de viiegen aan de Groenendijk waren alle pa- c+ ts~—Ui" u"v"'w;i van een motorvliegtuig gezeten. Wel hadden v een opleiding voor zweef- olgd. Het toestel behoor- ters en broeders present, toen pater om haar welwillende en sympathie provinciaal Berthold Heijnen haar ke optreden) de oorkonde overhan- mededeelde, dat het het generalaat digde, waarin haar bekend wordt ge- van de orde had behaagd haar te maakt, dat zij is geaffilieerd aan de beschouwen als zijnde geaffilieerd orde. De betekenis hiervan is, dat aan de orde vanwege de vele ver- zij nu lid is van genoemde orde, deelt diensten, die zij in een tijdsbestek Mi verdiensten en daarbij ver van een kwart eeuw ten opzichte scheidene rechten heeft. Slechts zeer - - zelden wordt deze onderscheiding toegekend, (ln vroeger tijden viel de aan een paramilitaire club voo^ sport en techniek m Halle. van de orde had bewezen. De Syrische regering heeft een sa- Ongeveer vijfentwintig jaar heeft Groenendijk deze eer te beurt) mejuffrouw Mensch onopyallend, doch zeer accuraat haar werkzaam- wijlen de heer H. de Jong uit de menzwering tegen de staat in Hama (Midden-Syrië) verijdeld. Volgens de bekendmaking zijn negentien „feo- _e overs vai? ,9roe dalisten en reactionairen" gearres- DPA-vertegenwoordiger moet Moskou verlaten Laurentius Alberti. „Steeds deed u volkomen, heden verricht in het klooster aan klooster, pater drs. Alfons Kroese, teerd in zullen voor een kriif^msri de Groenendijk. Zij maakte onder sprak mejuffrouw Mensch eveneens verschijnen In Hama is een uitlaans- meer de tijd mee, dat de Groenen- toe. „Ik ken u hier in uw werk pas Jerbod van'kracM De troeoen fraèen dijk een klooster herbergde met sinds korte tijd, maar weet, dat u Sddell«k tóieTen TpPledê«™ slechts een pastoor en een assistent, een enorme steun voor ons bent zo ^ripv, hipraan nipt Vmnrtt vervolgens met vele jonge studenten- zei hij. Tijdens de plechtigheid wa- fraters en sinds kort met medewer- ren alle in de Groenendijk werk- kers van diverse tijdschriften van de zame paters en broeders aanwezig; orde en vele andere activiteiten. Ver- ook pater Gratianus Soons uit Smakt- scheidene pastoors heeft zij in de Venray, vicarius-provinciaal, was loop der jaren „gediend": noemen present. De reactie van mejuffrouw we slechts de namen van de paters A. Mensch was in alle bescheiden- Hubertus Keulers, Avertanus Hen- heid: „Dit was toch veel te veel". De persafdeling van het Russische nekens, Joachim Oudijk en thans En dat tekent haar bescheidenheid ministerie van buitenlandse zaken heeft t a ah a. OA j_ j j it het Westduitse persbureau „DPA" ver zocht het kantoor van zijn correspon dent in Moskou te sluiten „naar aanlei ding van het verspreiden van provo cerende valse berichten over de Sowjet- Unie", zo meldt het Russische pers bureau „Tass". De correspondent van DPA moet de Russische hoofdstad binnen 24 uur ver laten. Het Westduitse persbureau had drie dagen geleden het onjuiste bericht ver spreid, dat premier Chroesjtsjow was overleden. „DPA" weet de verspreiding van het bericht later aan een „mense lijke fout". De correspondent van het persbureau in Moskou is Heinz-Günther Wurzel. Het Westduitse consumentenblad ,D.M.", dat een juridisch conflict heeft met de Volkswagenfabrieken moet een dwangsom van tienduizend -nark betalen omdat het, in strijd met een verbod van de rechter op 19 febr. na deze datum toch de bewering her haalde, dat een bepaald type auto van Volkswagen niet betrouwbaar zou zijn. Het blad kan tegen de uit spraak in beroep gaan.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4