£Q stoffen daagse GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN ONDERZOEK EN ADVIES OVER PRIESTER- en KLOOSTERROEPINGEN N00FDW1JKERH0UT Araitscha*) De Leidse Courant DINSDAG 14 APHIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 195. T. J. Lie, Weidehof 27, Den Ha*g Archlmedeastr. 53. J. W. van Benten Doezastr. 15, Canada. I. C. M. Héblij, Gerecht 10, R'dam, Honingerdljk 115b A. M. Janaen, Hogewoerd 74. Canada M. Aronggear, Levendaal 63. Nieuw Guinea. G. L. Simons, Haarlemmer- Gevestigde personen in de week 245, Breda, Marialaan 17a. J. Snijder straat 111, Den Haag. Beresteinlaan van 3 t.m. 9 april C. van der Plas, en fam., Moddermanstr. 13, Roden, 303. P. Philippo en fam., v. Gra- bedrljfsverpleger, De Genestetstr. 120 Groningerstraat 13a. J. W. v. Ouden- venaandestr. 37, Noordwijk, Voorstr. J. D. de Boo ij, timmerman. Verdi- allen, Levendaal 63, Woerden, Ro- 131- A. H. van Mourik, Obrechtatr. straat 175. J. Pen. betonijzervlechter zenstr. 4. C. M. CelieVink, Janvos- 67, Leiderdorp, Tuinetr. 20. A. E. van Narmstr. 19. G. C. de Boer, Kore- sensteeg 32, Rotterdam, Watergeus- Royen, Witte Singel 79, Delft, Wal- a ê- - - - - Wo* vaarstr. 8a. A. Simons, De Sitterlaan straat Volsink, Stieltjesstr. ïg 32, Rotterdam, Watergei.. 75. A. T. A. Sleumer. Kort lerstr. 1. G. J. 114. H. J. van den Muyzenberg, Zoe- Galgewater 4, Oegstgeest, Hofbrou- 61, Haarlem, Leidsevaart 136. M. S. terw. singel 56a. C. J. Nolst Trenité, ckerlaan 7. C. C. SupicicDevilee, de WinterVonk, Heemskerkstr. 72, Hogewoerd 140. E. M. A. Waszink, Cosijnstr. 20, Zwitserland. M. O. L. H. Suriname. T. Roelofs, Kemperstr. 3, Witte Singel 91. J. D. Rutgers, Jan Meeuwis, Drie Octoberstr. 49a, R'dam Delft, Kantoorgracht 8. W. K. J. Re- van Houtkade 19. E. O. I. Jozefzoon, Oude Raadhuislaan 57b. M. C. Boe- geer, Aloëlaan 25, Oostvoorne, Zand- Steenschuur 8. J. Roozendaal, buf- zaard, de M. v. Streefkerkstr. 30, dijk 3. C. de Nie, Drie Octoberstr. 9a fetjuffrouw Trompstr. 29. W. A. F. Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 22. Den Haag, Bezuidenhoutseweg 121. Sondermeijer, Hogewoerd 122. J. C. A. Wenneker, Zoeterw.singel 75, M. H. J. SchefferReynaerdts, He- Zwanenburg, Beethovenlaan 80. M. Delft, Oude Kerstr. 8. C. van Buuren renstr. 122, Vinkeveen en Waverveen M. M. Kneepkens. Hogewoerd 122. —ten Hove, Soembastr. 63. Weststel- Herenweg 69. F. J. G. M. Kruijs Voor- L. J. H. Bal, waterbk. tekenaar, Oude lingwerf, Gracht 18. J. A. de Wit, berge, H. de Vriesstr. 78, Voqoreeho- Singel 224. S. Kooij, militair, Alb. Houtlaan 55, Voorburg, v. Pabstlaan ten, v. Beethovenlaan 61. G. A.Vink Verweijstr. 4. M. M. van der Kwaak 12. W. N. Bosveld, Mezenstr. 2, Wisch Werter, Fr. v. Mierisstr. 21, Oegst- Kreuger, Calandstr. 21. H. de Vries Terborg, Vulkaanstr. 6. L. C. Retz— geest, Salvialaan 30. G. G. Haasnoot, militair, Noordeinde 2a. R. T. Beese- Nieboer, St. Buysingstr. 8, Den Haag, Houtlaan 55, Katwijk, Karei Door- merv. d. Putte, Plantsoen 1. G. F. Gouverneurlaan 246, N. M. Buiten- manln 14e. W. M. Visser, Mezenstr. 2 W. Roest, Rapenburg 50. S. F. Ro- hekRoos, Beethovenlaan 185, Voor- Alphen a. d. Rijn, Leliestr. 16. I. Par- dermond, journalist, Boerhaavelaan burg, H. Heijermanshof 157. W. Kraal levliet, Morsweg 22a, Ridderkerk, 252. C. F. H. Morra, Hoge Rijndijk Pieterskerkhof 22. Den Haag. Het Reyerweg 139. W. Thijsse, Bevrij- 192. P. van Hoven en fam., Hooigr. Zicht 148. M. E. Woutersv. d. Walle dingsplein 5, Den Haag. v. Merlen- 38. J. W. Bremmer en fam., chef-sla- Abr. Crijnssenstr. 17. A'dam, Spino- str. 68. A. M. Bik, Apothekersdyk 30 ger, Jac. Catslaan 12. J. van Zome- zastr. 23 III. C. G. Harrewijn, Drui- Groot Brittannië. G. J. Homan, Du ren en fam., fabr. arbeider, Fr. van venstr. 24. R'dam, Schietbaanlaan Rieustr. 7, Frankrijk. C. J. Barends, Mierisstr. 16a. P. A. F. Brandt en 26B. E. Guley, H. de Vriesstr. 78, Ned. A. Paulownastr. 25, Tilburg, Lijster- fam., stoffeerder. Meerhof 32. J. M. Antillen. P. A. Luikenaar. Lorentz- straat 64. M. M. Kastner, Julianastr. T1 C. Leibbrand, boekdrukker. Brahms- kade 67, Den Helder, Buitenhaven 5. 6. Oostenrijk. B. H. Tan, Jan van 95k UC&Ttl lil 1 STT18 Eerste steen voor Vredeskerk in Venray Zondag 3 mei zal mgr. W. Cleeven, wijbisschop van het diocees Keulen, onder internationale belangstelling de eerste steen leggen van de in aanbouw zijnde Christus Koning kerk in Venray. Met deze Vredeskerk wil men de na gedachtenis eren van allen, ongeacht hun nationaliteit, die in de strijd der laatste oorlog hun leven hebben gelaten. In de gemeente Venray ligt het grote Duitse soldatenkerkhof waar meer dan 32.000 in Nederland gesneuvelde Duit sers een laatste rustplaats hebben ge vonden. Daaromheen liggen de gealli eerde kerkhoven o.a. te Venray, Over- loon, Uden, Veghel en Groesbeek. In de kerk zal een boek worden geplaatst met de namen van allen, die in Nederland gesneuveld zijn. De parochianen hebben reeds een be drag van bijna ƒ100.000 bijeengebracht voor de bouw. Ook kwamen er gelden uit Duitsland, Canada, de Verenigde Staten en Engeland. Men verwacht de kerk eind 1964 in gebruik te kunnen nemen. Blinde moeder kon even dochtertje zien Een in de omgeving van Bel grado woonachtige vrouw dfie dertien jaar geleden blind werd, kwam dezer dagen bij het ont waken tot de ontdekking dat zij kon zien. Volgens het Zuid- slavische blad „Politika" her kreeg zij slechts enkele uren het gezichtsvermogen waardoor zij in staat was haar vijfjarig dochtertje voor het eerst te zien. Zij zal nu aan een nieuw onderzoek worden onderwor pen. reed is, hebben de Nederlandse Spoor wegen gistermiddag een samen met de gemeente Rotterdam bereikte be langrijke fase in de twee jaar gele den verbetering en uitbreiding van de spoorverbindingen op de linker Maasoever afgesloten. De nieuwe aansluiting kwam op 9 april tot stand en men gaat de Europoortlijn nu weer zes kilometer doortrekken in westelijke richting. De stamlijn krijgt over enige jaren allerei af takkingen, onder meer naar mid den-Rozenburg, en ook komen er in dit gedeelte in de toekomst twee a drie rangeeremplacementen om aan de bestaande behoeften in bet goederenvervoer te beantwoorden. De directeur van de Nederlandse Spoorwegen, ir. J. P. Koster, on derstreepte in een toespraak ter ge legenheid van de openingsrit het gro te belang van de spooraanleg in Europoort. De Botleklijn, die in 1959 nog slechts 40.000 ton aan vertrek- vervoer verwerkte, bereikte vorig jaar 540.000 ton vertrekvervoer en 70.000 ton aankomstvervoer. Op het Botlekemplacement worden nu per dag 200 wagens verwerkt, hoewel het oudere Pernis met 400 wagens zijn vervoersvoorsprong behoudt. Taizé herdenkt laan 43. A. van de Rovaart en fam., H. C. de Koning en fam.. Schelpen hoofdonderwijzer, Maredijk 89f. P. kade 24, Bussum, Piet Heinlaan 23. C. Souer en fam.. onderbrandmees- G. W. Assendelft en fam., Bernhard- ter. Vijf Meilaan 107. J. de Wit en straat 25, Melicken Herkenbosch. Goyenkade 37, VSA. L. B. van der Veen en fam.. Leeuwerikstr. 18, Kat wijk, Boulevard 26. P. Wester en fam., Lange Zandatr. 1, Achtkarspe- fam., timmerman, Obrechtstr. 24. P. Hoogstr. 30. L. Regeer—'Tisseur, L. len. Klaproosstr. 11. H. C. L. Capel M. de Vries, Zoeterwoudsesingel 81. de Colignystr. 7, Oostvoorne. Zand- P. B. M. Bolwerk, Klikspaanweg 42. dijk 3, I. van der Sluijs. Paviljoens- c Kaptein-—Gerritsma. Hogewoerd hof 30, Brazilië. L. G. Suttorp, Ka- gerstr. 16, Den Haag, Oostduinlaan en fam., Scholtenstr. 14, Ned. Antil len. H. G. van Loon en fam., Java- straat 9, Brummen, Nobelstraat 102. Raad voor Roepingen H. W. Saaltink, bibliotheekbe ambte, Stieltjesstr. 33. W. F. Visscher verkoper, Boerhaavelaan 9. R. Hulst- man, electronicus, Druivenstr. 45. H. G. S. Nooy van der Kolff, documen- taliste, Witte Singel 38. M. N. Ver hoeve, informatrice, Irenestr. 22. I. M. Tijmes, Zoeterwoudsesingel 60. F. E. Schaake, Apothekersdijk 15. J. v. Peppen, Thorbeckestr. 60. J. A. C. Smit, de L. de Kanterstr. 11. A. Smit, Hogewoerd 191. E. H. van der Werf, Het Nederlandse Episcopaat heeft in den gevraagd voor de algemene be- Witte Singel 27. S, Feenstra, l.L ver- samenwerking met de hogere over- langen van de Kerk, waarop de meer sten van de orden en congregaties particuliere belangen moeten wor- (priesters, broeders en zusters) be- den afgestemd. sloten tot de oprichting van „een In dit verband zal met name ook Landelijke Raad voor de roeping tol het vraagstuk van de roepingenwer- Vertrokken personen in de week het priesterschap en het religieuze ving worden bestudeerd en zullen van 3 t.m. 9 april T. M. M. Hoek leven". Deze Raad zal door samen- hieromtrent beleidsadviezen worden Tamis en fam., Doezastr. 4, Beem- - brenging van deskundigen en door vastgesteld ten behoeve van de Ker ster, Jisperweg 142. H. I. W. Hoek- een goed opgezette dokumentatie kelijke Overheid en de hogere over- stra—v. Leuken en fam., Formosastr. trachten te komen tot een eigentijds sten der orden en congregaties. 14a, Rijnsburg, Langevaart 61. W. A. en verantwoordelijk inzicht in de De landelijke raad is reeds enige van Tongeren en fam., Schutterstr. vraagstukken rond de roeping tot jaren voorbereid in een landelijke 22a, Breda, Marialaan 9c. N. P. Stee- priesterschap en het religieuze leven, adviescommissie voor de roeping, wei houwer en fam., Jac. Catslaan 16, Daarbij zaJ gebruik worden ge- ke onder leiding stond van mgr. dr. Noordwijk, Boerenburgerweg 1. J. J. maakt van de resultaten van recente J. J. Dellepoort, directeur van het van Houte en fam., Jan van Goyen- studies en onderzoekingen op dit ter- Europa-seminarie, kade 30, Oegstgeest, Deutzstr. 9. G. rein. Vervolgens zal door een goedge- Mgr. J. A. E. van Dodewaard, bis- Rietkerk en fam., W. de Zwijgerlaan riohte publikatie de aandacht wor-sohop van Haarlem, zal namens het pleegster, Rijnsburgerweg 10. H. B, Plugge, gemeenteambtenaar, Huizin gastraat 1. Gisteren heeft de protestantse monnikengemeenschap van Taizé in Frankrijk het feit herdacht, dat een jaar geleden de encycliek van Paus Johannes XXIII „Pacem in Terris" werd gepubliceerd. In de kerk van de Verzoening kwamen de broeders on der leiding van hun prior, Roger Schutz, voor een herdenkingsdienst bijeen. Schutz noemde in een toe spraak de encycliek „sedert lange tijd een van de eerste kerkelijke ge schriften, waarin de christelijke we reld tracht alle mensen te bereiken, ook de niet-gedoopten". De prior van Taizé kondigde aan, dat de grootste klok die het k'ooster krijgt, de naam „Pacem in Terris" zal dragen. Episcopaat het voorzitterschap van de Raad op zich nemen. Leden van dé Raad zijn dr. J. L. M. Martin te Haaren, dr. L. J. Hoogveld OSA, zuster Charlotte en broeder Rober- tus Knufers. Ook zijn enkele leken aangezocht, wier namen zeer binnen kort bekend zullen worden gemaakt. Voor de uitvoering van de initiatie ven van de Landelijke Raad zal het Apostolaat van Roepingen, gevestigd te Woerden, ten dienste staan. De Landelijke Raad is, opgericht in over leg met het Pastoraal Instituut van de Nederlandse Kerkprovincie met welk instiuut hij in de toekomst nauw zal samenwerken. Het Auschwitz-proces De 48-jarige Pool Erwin Olszow- ka heeft gisteren als getuige in het Auschwitz-proces in Frankfort, ver klaard, dat bij de evacuatie van het kamn in januari 1945 de twee be schuldigen Wille Boeer en Oswald Kaduk per dag tenminste 50 gevan genen hadden vermoord. „Ik zag hoe gevangenen die niet meer voort konden of voor een ogen blik stilhielden, werden neergescho ten", zo zei hij. Olszowka, die vijf jaar als politie ke gevangenei in het kamp Ausch witz doorbracht, herinnerde zich, dat de twee oud-SS'ers zelfs dode of stervende gevangenen hadden mis handeld. Olszowka steunde de verklaringen van vorige getuigen inzake het neer schieten door Boger van de 23-jarige Lilli Toffler, een Tsjechoslowaaks Joods meisje, dat een liefdesbrief aan een Poolse gevangene had ge schreven. De brief was onderschept, zo vertelde de getuige, uit duizenden gevangenen moest zij de man aanwij zen aan wie de brief gericht was. Zij liep hem echter voorbij en deed als of zij hem niet kende. Zonder hiertoe opdracht te hebben gekregen had Boger haar neergeschoten. „De man aan wie de brief was gericht woont nog in Polen en lijdt aan psychose, omdat hij zich schuldig acht aan haar dood", aldus de Poolse getuige. SPOORLIJN EUROPOORT GEOPEND Met een feestelijke openingsrit op In Italië zijn gisteren drie mil de nieuwe Europoortlljn in het Rot- joen landarbeiders en pachters in terdamse havengebied, die nu over staking gegaan om aan eisen een afstand van ongeveer 30 km van voor nieuwe arbeidsovereenkomsten Botlek tot de Gulf olieraffinaderij ge- kracht bij te zetten. Gemini" verbrand in dampkring Naar het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart heeft medege deeld, is het onbemande ruimtevoer tuig „Gemini", dat vorige week woensdag in een baan om de aarde werd gebracht, zondagavond boven het zuidelijk deel der Atlantische Oceaan in de atmosfeer teruggekeerd en verbrand. Vliegtuig verloor schroef Een Australisch verkeersvliegtuig van het type DC6B met 65 personen aan boord is gisteren op het vlieg veld van Melbourne geland, nadat het kort na de start een schroef en een deel van een motor had verlo ren. De schroef, die meer dan een ton weegt, kwam terecht in het achter tuintje van een 80-jarige blinde. Het vliegtuig vloog bijna twee uur boven het vliegveld alvorens te lan den. Nagekomen familiebericht TH. N. DEEN de dag te herdenken dat zij 25 jaar ge trouwd zijn. Gelegenheid tot feli citeren van 4 tot 5 u. te hunnen huize. Namens de kinderen: N. A. P. DEEN Oude Wetering, 11 april 1964 Peeklaan 25 3P Wij geven nog steeds 25 voor uw oude stofzui ger bij aankoop van een 3? Kinderfoto's en huwe- liiksreportages. Foto van Bemmelen. Zuidbuurtse weg 30. Zoeterwoude. tel 01715-353. Jawa bromfietsen v.a 475. Voldoen aan alle ei sen. Wereldbekend. Vraagt propectus en demonstratie bij Fa. T. Dusoswa. Turf markt 1-3, Leiden, tel. 01710-24409. 'n Foto is iltijd n wel kom geschenk! Foto-studio Koopman Hooigracht 96 tel. 31701. ma.'kt voor U mooie vlotte briefkaart foto's va 3 75 3 stuks: pasfoto's vanaf ƒ1.- Der 3 stuks Wat kost het bed en reparaties? 1-pers v a. 18 50: 2 pers v a 24 90 met damast Desgewenst in een dag gereed De 3 Epnpn Haarlpmrnerstr 111 telefoon 23867. ie klas costoums naar maat. confectlecostuums. regenjassen suèdekleding eventueel naar maat voor d. en h. Betaling te rege len v. 20.- Der maand af Bezoek aan huis met col lectie Br onder no. 8807 bur v d. blad S* 10 voile uren autorijles 47.50. Modern lesmateriaal gediplomeerde instructeurs losse lessen 6.50 gulden Halen en brengen gratis. Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds- autorijschool De Centrale, Veerstraat 31, Leiden, tel. 24600. 3T ..Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud zilver en juwelen Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen Het adres voor alle reparaties en uurwerken SteenStraat nr 16. tel 26854 Kampeerders Verhuur, zonder borg var meer dan 1000 dubbeldaks- Bunga lowtenten. Luchtbedden kooktoestellen slaapzak ken enz. en 10% korting als u huurt van mei tot 15 iuli. Natuurlijk weer bii Karnpeerparadih Van Delft Steenstraat 45 Doe het zelf voor al uw timmerwerk. Wij kómen bij u thuis opnemen. Hout. hard- en zachtboard, Niet meer wachten in winkel en lopen zeulen. Stouten, Schelpenkade 23. Leiden. Tel. 21751. 3T Kampeerders kam oeerdörs kampeerders kampeerders - kampeer ders - kampeerders kam peerders - kampeerders kopen natuurlijk hun kam- Deeruitrustine bij kam- peeroaradijs Van Delft Steenstr 45 Leiden Bonds- tentenverhuur ANWB Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dra gees 2.35. Bij apoth. en drogist. V erenigingsdruk werk zoals: PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN 4 De stoffenafdeling heeft kilome terslange modestoffen om er el lenlange modegesprekken over te houden. De meest modieuze stoffen met originele dessins lig* gen voor U klaar om Uw gar derobe aan te vullen met „eigen" creaties. „Fantasia." Een groot assortiment van dessins en kokette kleuren in fantasiestoffen. 90 om J>reed. Per meter 1.70 Lichte en luchtige katoenstof in zeer gedistingeerde dessins. De idéale zomerstof in een waterval van kleuren. 90 cm breed. Per meter 2.60 De mode dicteert „linnen" uni en bedrukt. Tal van bijzonder geslaagde dessins in de nieuwste voorjaarstinten voor hun eigen creaties. 90 cm breed. Per meter 4.50 „Melodie" in de Franse couture is linnen brodé „haute mode". Ton sur ton. In wit en vele mo dieuze kleuren. 140 cm breed. Per meter 6.50 „Bordure" Van deze stof met het „linnen" karakter zowel met fijne bloemmotiefjes als effen, maakt U de zo modieuze combinaties in pakjes, japonnen met jasjes e.d. „Bordure" In marine/wit, zwart/wit, bleu/wit, en rose/wit. 90 cm breed. Per meter 9.75 Uni in bijpassende kleuren. 90 cm breed. Per meter 4.95 LEIDEN ALPHEN Telefoontjesworden uitsluitend geplaatst tegen KONTANTE BETALING Gevraagd: een leerling verkoopster voor dames hoeden. handschoenen, enz. bij het Haags Mode magazijn, Botermarkt 2, Leiden, tel. 22643, na 6 uui B.z.a. voor enkele da- fen per week een hulp in e huiah. of hulpverkoop ster of op atelier. Br. onder no. 24, aan de agent J. v. Steijn, Watertj - 0 terwoude. Zoe- ^2* Biedt zich aan voor en kele dagen er week een verpleeghulp, liefst bij kinderen. Br. onder no. 25 aan agent J. van Steijn, Watertie 8, Zoeterwoude. Te koon: Daunhine '58 1800.-. v. Limb. Stirumstr 26, Wassenaar. Gevr. in klein artsen gezin: meisje voor halve dagen. v. Ravenzwaaij. Grünerielaan 27. Oegst geest, tel. 53694. 3? Besch. dame. middelb. leeft., b.z.a., als hulp in de huish. bij alleenst. heer, liefst omg. Leiden, intern. Br. onder no. 7757 bur. v. d. blad. <3? Wij vragen een hulp verkoopster (schoolmeis je) 18 a 20 jaar voor de gehele zaterdag. Persoon lijke aanmeldingen: n.v. Hema, Leiden. 3T Heel Leiden wacht! Od ae iaarlijkse kampeershow van Wout Bergers Dpzp 15e show Schuttersveld 18- 19-20 april, met de grootste collectie van Leiden. "H* Kampeershow 1964 Iedere dag van 96 uur hebben wij een uitgebrei de Kampeershow ir onze enorme showroom achter onze winket Natuurlijk wee: nn Kamoeerparadiis Van Delft Sreenstraat 45 Leiden Parkeerruimte aanwezig 3? Boxer, 21/» maand, kampioensafstamm., 100.-. Telef. 070—725793. Te koot): kinderwagen Eng. model, hoo" Norre- meerstraat 10. Warmond. *7? Te koop: D.K.W. Ju nior de Luxe '62. 27.000 km. gedraaid. L. v. d. Zwan, salonwagen Ach terweg, Nieuwe Wetering. door mij met spoed her- «teld Glasreparatiebedrijf TT Gebruikte I V toestel len voorradig D»ior Inruil verkregen Door vakmen- rae» ?79 T.piden Aaueeb H*ervletie, lengte 7 meter Te bevr.: Herengracht 108. Leiden. Te koop: een Koelstra kinderwagen. Da Costa- straat 11. Aangeb.: opklapb. wa gen. drieh. box en ledi- kantie tegen bill, prijs. Kortenaerstraat 79. voor ABONNEMENTEN DRUKWERKEN ADVERTENTIES bij J. VAN SCHAIK DORPSSTRAAT 79

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5