KLEUTER PAKJE KREYMBORG 't is weer tijd voor nü 6.7S Raiffeisenbank Hazerswoude-Koudekerk bereikte tien miljoen spaartegoed DINSDAG 14 APRIL 1964 PAGINA 4 BODEGRAVEN Boerenleenbank In zijn ope ningswoord maakte de voorzitter, de heer A. v. Oosterom, gewag van het prettig verloop van de viering van het 40-jarig jubileum van de direc teur, de heer P. van Niekerk. Voorts kon spr. constateren dat de prijzen der verschillende landbouwproduk- ten zich in opgaande lijn bevinden, zodat de toekomst zich wat gunsti ger laat aanzien in de agrarische sec tor. Hierna kreeg de secretaris, de heer J. Koot. gelegenheid tot het lezen der notulen; deze werden goedge keurd en vastgesteld. Uit het jaar verslag bleek dat de omvang der Raffeisenbanken over het gehele land aanmerkelijk is toegenomen. Vele nieuwe gebouwen waren gesticht, an dere gemoderniseerd. Ook de plaat selijke Bank mag zich in gestadige groei verheugen. Uit het overzicht van de Balans, Verlies- en winstreke ning bleek dat zowel de omvang van de spaargelden als de uitzetting van leningen en credieten steeds zijn toe genomen. De winst bedroeg na af schrijving f 19.263.-, die aan de re serve werd toegevoegd. De heer Koot bracht verslag uit van de Algemene vergadering te Utrecht. De heren A. Stolwijk en J. Koot werden als aftredend lid her kozen, resp. lid van de Raad van Toezicht en bestuurslid. Het aftre dend plaatsvervangend lid, J. van Die jen, werd voor 3 jaar herkozen. Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld omtrent de bouw van het nieuwe kantoor. Met een woord van dank en goede wensen sloot de voorzitter deze matig bezochte ver gadering. Kath. Tennisclub Onder leiding van voorzitter H. Fonteyn vergader den de leden van de Kath. Tennis club Vice Versa. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer K. de Groot, bleek dat het ledental gestaag toeneemt; ook het kampioenschap kwam even ter sprake waardoor het eerste herenteam een klasse hoger zal spelen. Het kasoverzicht sloot met een klein nadelig saldo. De be stuursverkiezing bracht geen veran dering en de aftredende leden, de heren H. Fonteyn, K. de Groot en G. van Schaik werden herkozen. Een brief, die in 1963 aan het ge meentebestuur was gericht werd in maart jl. beantwoord. Het ging hier in om de aanleg van een derde baan. In principe was de gemeente bereid deze aanleg op zich te nemen, maar voorlopig werkte de grondeigenaar niet mee, terwijl de kosten schrik barend hoog zouden worden. Vervolgens werd de samenstelling bekend gemaakt van de teams die leuke rultdessins met effen broekje leeftijd 3 Jaar kleine stijging per. maat Alleen geldig 15 april STILLE RIJN (tegenover de Hartebrugskerk) lAdvertentie) straks in de competitie zouden gaan spelen. De junioren zullen zondag een onderlinge competitie spelen. De rondvraag betrof in hoofdzaak materiaal en competitie. Kap. Hoo- genbosch gaf nog een geestelijke in jectie, waarna deze veel te laat be gonnen vergadering werd gesloten, en men in gezellig samenzijn nog lange tijd bijeen bleef. Piètci in New York De PietA, de bekende beeldengroep van Michelangelo, voorstellende Ma ria met in haar armen de dode Chris tus is gisteren in New York aange komen. De groep zal ten toon wor den gesteld in het paviljoen van 't Vaticaan op de wereldtentoonstel ling in New York. De reis over de Atlantische Oceaan werd gemaakt aan boord van het Ita liaanse passagiersschip „Christoforo Colombo". Drie sleepboten met spandoeken met het opschrift: „New York ver welkomt de Piëta" begeleidden de „Ohristoforo Colombo" naar de aan legplaats aan de oever van de rivier de Hudson, terwijl een hef schroef - vliegtuig van de politie boven het schip vloog. DE WERVELSTORM IN PAKISTAN Volgens de laatste berichten zijn 250 mensen omgekomen door de wer velstorm, die zaterdag heeft gewoed in het district Jessore van Oost-Paki- stan. D.e gouverneur van Oost-Pakistan die een bezoek aan het getroffen ge bied heeft gebracht, vertelde, dat hij in de baan van de storm geen men selijk wezen of enig spoor van be groeiing meer heeft gezien. ALPHEN AAN DEN RIJN SUCCESSEN VOOR ALPHENSE ACCORDEONISTEN Een tiental leerlingen van de Al- phense muziekleraar de heer G. Beuk behaalde op de Zuidhollandse kam pioenschappen accordeonbespeling, die gehouden zijn onder auspiciën van de Ned. Accordeon Associatie, uitstekende successen. In de elementaire afd. werd de heer H. van Teeffelen met 75 p. Ie en pro moveert naar de le afd. In de 2e afd. hadden vier van zijn leerlingen in geschreven: alle vier behaalden een eerste prijs. Het zijn M. v. d. Akker, Ellie van Teeffelen, beiden uit Al phen en Gré en Ineke Eijs, beiden te Aarlanderveen; zij behaalden resp. 771/», 76V», 79 en 75Vt p.; Inneke Eijs werd met haar 79 p. kampioene van de provincie Z.H. en komt straks in september te Zeist uit op de Neder landse kampioenschapswedstrijden. In de 3e afd. werden Joop Houtman en Simone Verkerk, beiden te Bo degraven, resp. met 74'/i en 701/- p., eersten. In de 4e afd. behaalde Rinie de Jong, Alphen, met 75l/s p. een le prijs; als 3de provinciale kampioen komt hij uit op de nationale kam pioenschappen te Zeist. Nelleke Mar tens, Bodegraven, behaalde 68 Vs p., miste op 't kantje af een eerste prijs en werd top-tweede. In de ereafde- ling (hoogste graad bij amateurs) werd Henk Tomeij, Alphen, eerste; hij behaalde een opmerkelijk hoog aantal punten 82'h, werd 2e kam pioen van Z.-Holland, kreeg voor voordracht een negen en wordt op de ranglijst geplaatst als kandidaat voor de landelijke kampioenschappen ac cordeon-spel. LANGERAAR BEZINNINGSMORGEN NKV (KAB) GOED GESLAAGD De jaarlijkse bezinningsmorgen van de KAB is weer gehouden en opnieuw Is het een geslaagd evenement gewor den. Nadat de deelnemers'sters) in de parochiekerk de H. Mis hadden bijge woond. begaven zij zich naar bet paro chiehuis voor een gemeenschappelijk ontbijt. De tafels waren versierd met narcissen en de wanden van de grote zaal waren behangen met vlaggen en vaandels. Er was weldra een gezellige sfeer en voor het ontbijt konden de leden, die met hun echtgenoten of ver loofden aanzaten, genieten van een rijk voorziene dis. Na het ontbijt sprak de voorzitter, de heer B. übink een wel komstwoord ter inleiding van het be- zinningsgedeelte. HU verwelkomde alle leden met hun dames, bijzonder echter de g. a. kapelaan J. Muller en de spre ker op deze morgen, de heer Jaarsveld. De voorzitter meende te moeten consta Luister near ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica - za. 11.15, zo. 10.30, dl. 10.00, do. 18.45 u. (Advertentie) Nieuwe gebouw gaat vijf ton kosten Op 9 maart jl. bereikte de Coöpe ratieve Raiffeisenbank Hazerswoude- Koudekerk weer een mijlpaal in de vijfenzestig jaar van haar bestaan. Op deze datum bracht mevr. A. M. E. van de Werfvan Emmerik uit het Hazerswoudse Rietveld zoveel spaargelden ten kantore, dat hier mede de tien miljoen werd over schreden. Maandagavond mocht me vrouw Van de Werf uit handen van de voorzitter van de coöperatieve, de heer J. Th. Wesselingh, een en veloppe met inhoud in ontvangst ne men. In „Hotel Van Egmond" wijdde de heer Wesselingrh ten aanhore van de leden van het bestuur en de raad van toezicht, personeelsleden en le den van de coöperatieN aandacht aan dit heugelijke feit in de bank- historie. „Onze bank is in grote ma te afhankelijk van de inleg van spaargelden", zo zei hij onder meer, ZOETERMEER Receptie Zovoc Ter gelegenheid van het tweede lustrum recipieerde het voltallige bestuur van de volley balvereniging Zovoc zaterdag jl. in het Verenigingsgebouw aan de Frans Halsstraat. Onder de talrijke aanwe zigen waren o.a. burgemeester Van Tuyll en wethouder J. Kehtgens aan wezig, die de volleybalvereniging na mens het gemeentebestuur feliciteer den en een envelop met inhoud over handigden. Verder w'.ren er verte genwoordigers van de NeVoBo, afd. Delft, de heren Sieval en De Koning die met een toeoasselijke speech het bestuur een cadeau van de afdeling overhandigden. DSOSpoorwijk 13 Op een zeer glad veld bond DSO de strijd aan tegen de koploper Spoorwijk. Ondanks zware tegenwind zette DSO een groots offensief in, waarbij de Spoorwijk-verdediging zwaar op de proef werd gesteld Na tien minuten herstelde Spoorwijk zich en moest keeper Kappetein handelend optre den. Na ruim een half uur moest hij zwichten 0—1. Een hard schot van Pelle stuitte helaas tegen de paal zo dat de rust inging met de stand 01. Na rust begon DSO met een aanval, doch men verviel in de fout van het netjes te willen doen. Spoorwijk kon dus ingrijpen. Na een kwartier kreeg DSO de genadeslag 0—2. DSO pro beerde wel, maar het schot ontbrak of was slecht gericht Spoorwijk wist er zelfs 03 van te m~ken. Uit een der vele hoekschoppen was het toch Zwarteveld, die inkopte 13. Met deze stand kwam het einde. „en onze hoop blijft gevestigd op de spaarders". Vervolgens feliciteerde hij de gelukkige mevrouw Van de Werf en haar echtgenoot en over handigde daarop de enveloppe met inhoud. Hiervoor hadden de 48 leden in een geanimeerde bijeenkomst de agenda afgewerkt onder leiding van de heer H. van Driel, voorzitter van de raad van toezicht. Zo deelde de heer L. M. de Boer, kassier van de bank, mede, dat het nu in aanbouw zijnde nieuwe kantoor nabij de Kou- dekerkse brug aan alle eisen zal vol doen. „Het is doelmatig, solide en „op de groei gebouwd"; het bouwsel, gebouwd naar architectuur van de heer J. Dekker en gebouwd door de aannemer J. Boers, zal eeuwen kun nen trotseren", zo zei hij. Vervolgens schetse spreker de inrichting van het nieuwe gebouw, zoals dat in onze krant eerder is weergegeven. Ove rigens: wanneer het bankgebouw, dat volgend jaar in gebruik zal wor den genomen, gereed zal zijn, zal hiermee ongeveer tegen de vijf ton aan geld gemoeid zijn geweest, Niet tegenstaande dit hoge bedrag moe ten wij doorzetten", zo gaf de kas sier te kennen", want in de toekomst kunnen in Hazerswoude en Koude kerk uitbreidingen op velerlei ge bied tegemoet worden gezien. Wat er in de toekomst gaat gebeu ren met het huidige hoofdkantoor van de bank in' de Groenendijk is nog niet bekend. Voorzitter van de raad van toezicht H. van Driel al thans kon hierop nog geen concreet antwoord geven. Wel ligt het voor alsnog in de bedoeling na de ope ning van het gebouw bij de Koude- kerkse brug hier per week enkele zittingen te houden. De leden konden zich verenigen met het bestuursvoorstel het salaris van de voorzitter per jaar te stellen op ƒ200.-; dat van de secretaris op 100.- en het presentiegeld van de bestuurderen op 12.50 per bezochte vergadering. Om al of niet te komen tot het verstrekken van presentie gelden (of een verkapping hiervan) aan de vergadering bezoekende le den zal tijdens een bestuursvergade ring aan een onderzoek worden on derworpen. Wat dan ook: de leden trokken maandagavond in elk geval met een „bank-ballpoint" huiswaarts. CIJFERS De rekening over 1963 (sluitend met ƒ56.158.824.33) verkreeg na een toelichting van de heer De Boer de vaststelling. In dit verband zij nog opgemerkt, dat de coöperatieve een omzet van meer dan twee miljoen per week heeft. Het balansomzet geeft een bedrag van 10.389 458.84; het winstsaldo over 1963 bedraagt 22.121.62. Deze en ook andere cij fers geven een vooruitgang van za ken bij de coöperatieve te zien. Een uitzondering is er: in 1962 werden meer spaargelden ingebracht dan in 1963. Desgevraagd deelde de heer De Boer mee, dat dit waarschijnlijk te wijten is aan de minder florissante situatie in de bedrijven van de agra riërs, en dan in het bijzonder van die der veehouders. Foto: De voorzitter van de bank, de heer J. Th. Wesselingh, overhan digt het geschenk onder couvert aan mevrouw A. M. E. van der Werf van Emmerik. Haar echtgenoot ziet goedkeurend toe. OtTDE-WETERING KONINGINNEDAG IN OUDE-WETERING Het Oranje-Comité van Oude- Wetering zal ook dit jaar Konin ginnedag niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het programma verschilt niet veel met dat van andere jaren. De kinderen zullen het feest openen met een historische optocht. Hierna zullen op het SVOW-terrein kinderspelen en een schoolvoetbal- wedstrijd worden gehouden, 's Mid dags worden op het Meerkreukplein de traditionele volksspelen gehouden. Door de grote belangstelling vorig jaar voor de rijvaardigheidswedstrijd voor automobilisten zal ook dit jaar een rit worden gehouden welke vrij wel door de gehele gemeente Alke made zal lopen. Aan het einde van de puzzelrit zal dan op het Meer kreukplein een rijvaardigheidsproef worden gehouden. Hiervoor zijn mooie prijzen beschikbaar o.a. een autoradio en een transistorradio. Brand in emballage Zaterdag middag brak brand uit in een stapel kisten bij de groentehandelaar G. Terbeulen van de Peeklaan. Het vuur dat waarschijnlijk door kinderen is aangestoken, werd door de buren met emmers water geblust. De schade bleef beperkt tot een aantal ver brande groentenkisten. NIEUWE TENNISCLUB In Oude Wetering is een tennis club opgericht. Men kan beschikken over een zeer mooi terrein, gelegen in de Goch nabij de Technische school te Oude Wetering. De initia tiefnemers zijn: mevrouw Van Ha- selen, Oude Wetering; mevr. Kolf schoten, Roelofarendsveen; mevrouw v. d. Werf, Rijpwetering en de heren L. van Dueren, Leimuiden en G. F. Stroek, Oude Wetering. Het gemeentebestuur van Alke made heeft de initiatiefnemers de volle medewerking toegezegd, zodat mag worden verwacht, dat binnen kort kan worden begonnen met de aanleg van een tweétal tennisbanen. Liefhebbers van de tennissport kun nen zich melden bij bovenstaande initiatiefnemers. TER AAR VISITEKAARTJE BLEEF ACHTER Toen een 21-jarige monteur uit Ter Aar een dansavond te Sassen- heim had bezocht en huiswaarts reed, werd hij op de Warmonderweg door een passerende autobestuurder - zo als men dat in vaktermen noemt - „gesneden". Daarom moest de monteur scherp naar rechts uitwijken, waarbij hij de afrastering van de weg raakte en een stuk vernielde. Dat zou niet zo erg zijn geweest, doch de jongeman reed verder, zonder aan de politie mededeling van het gebeurde te doen. „Dat zou mijn vader de volgende dag doen", deelde de monteur, nu als ver dachte mee. Want doorrijden na zulk eer. ongeluk is strafbaar. De politie had niet zoveel moeite om de schul dige te ontdekken, een nummerplaat van de auto van verdachte was op de plaats der botsing blijven liggen. De officier eiste f 100 boete of 20 dagen hechtenis. De rechter veroordeelde tot 80 boete of 16 dagen hechtenis. Vrijdag 17 april a.s. zal de heer Th. van Dijken, lid van G.S. van Zuid-Holland, het nieuwe gemaal te Boskoop ope nen. Hierboven een foto van het nieuwe gemaal met daaraan gebouwde dienstwoning. zó zacht zó geurig teren dat ook de belangstelling voor de bezinningsmorgen gaat afnemen. Met nu circa 120 bezoekers (sters) is het aantal weer lager dan het vorige jaar. Spr. herinnerde eraan, dat de ge spreksgroep, die op de jaarvergadering tot stand kwam, op 24 april zal starten onder leiding van de heer C. van Em merik. Onderwerp zal zijn „De jonge ren en de ouderen in de arbeid" Ten slotte werd met een toepasselijk woord aan de heer Joh. Versluis Jz. wegens het 25-jarig lidmaatschap van St. Deus- Dedit het bondsinsigne uitgereikt. Bij de feliciatie sloot zich de voorzitter van St. Deus-Dedit, de heer G. Otto gaarne aan en overhandigde de heer Versluis een rokertje. Hierna verkreeg de heer Jaarsveld het woord. Eerst sprak hij over de zaak der looneisen. Hoe vooral bij de bouw vakken de zwarte lonen wit zijn ge maakt. Dit heeft tot gevolg, dat voor menigeen de loonsverhoging toch geen beter voorzien loonzakje heeft opgele verd. Spr. wees echter op de uitkerin gen bij ziekte en ongevallen, die ge schieden op basis van het cao-loon. Dus niet gebaseerd op zwarte lonen. Nu de zwarte lonen wit zijn geworden is dit wel een winstpunt Voorts wijdde spr. een beschouwing aan de gewijzigde or ganisatievorm. Van de twee pijlers die de organisatie bezat, nl. die van stands organisatie en vakbondsorganisatie, gaat door de structurele wijziging de KAB als standorganisatie verwijnen. Het wordt nu de NKV, die als vakbond beide onderdelen gaat verzorgen. De vakbeweging blijft dus. Een der ver anderingen in de organisatie is de vor ming der gespreksgroepen. Verder werd gewezen op de taak der dienstverlening als Concordia, het Kanunnik v. Schaik- fonds, Herwonnen Levenskracht Cen traal rechtskundig adviesbureau enz. De heer C. Keizer collecteerde ƒ55.85 bijeen na een aanbevelend woordje om langdurige zieken of invaliden een ex traatje te bezorgen. De voorzitter her dacht vijf overleden leden tw. Adr. v. d. PUI, J. Touw, C. van Meert en, A Nieuwenhuizen en M. Lenting. De presidente van de KAV, mevr. van der Laan-Valentijn. deed enkele mededelin gen over de reisplannen der KAV. katoen In nieuw gemaal in Boskoop

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4