I WELK MEISJE Bollenstreek MAANDAG 13 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 KAJ-voorzitter: „maatschappij buit jonge arbeidskrachten uit" De Kajottersbeweging heeft reeds zes jaren geleden de belangrijkheid beklemtoond van een verlenging van de leerplicht tot 16 jaar en de invoe ring van een vormingsplicht gedu rende de eerste twee werkjaren van twee werkdagen per week, bestemd voor zowel levensvorming als vak opleiding. Zolang deze verlangens niet worden gerealiseerd, blijven wij van mening, dat in dit land op grove wijze door de maatschappij misbruik wordt gemaakt van de vrijwel weer loze positie, waarin deze arbeiders kinderen zich bevinden. Dit zei de heer W. Zondag, voor zitter van de Katholieke Arbeiders Jeugd (KAJ) zondagmiddag tijdens de nationale raadsvergadering van deze organisatie, die in Soesterberg werd gehouden. De heer Zondag bracht dit naar voren naar aanlei ding van het onlangs tot scand ge komen voorwaardelijk arbeidsver- bod voor 14-jarige jongens. „Terwijl velen tot diep in de twintig op staats kosten kunnen studeren, worden deze jongens gebruikt om het gou den welvaartskalf te mesten", zo stelde hij. Vormingsplicht Wij weten best, zo ging hij ver der, dat dergelijke ingrijpende maat regelen niet in een handomdraai zijn te verwezenlijken, maar waarom al les zo tergend langzaam moet gaan, is ons beslist niet duidelijk. Waar om zo vroeg de heer Zondag zich af wordt er geen begin gemaakt, waarbij wij invoering van een vor mingsplicht gedurende de eerste twee werkjaren verre zouden prefe- ,Irene,-debat morgen op de televisie Morgen (dinsdag) zendt de NTS van 13.00 uur af een rechtstreekse reportage uit van de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waar de brief aan de orde komt, die minister-president Marijnen aan de Kamer heeft gericht met het stand punt van de regering ten aanzien van toekomstige handelingen van prinses Irene. Het over deze brief verwachte debat zal geheel worden uitgezonden. De uitzending eindigt, wanneer het volgende agendapunt in behandeling komt. Commentator is Jan de Visser; de regie is in handen van Ger Roos. Mocht het debat tot na 14.00 uur voort duren, dan zal de voor dit tijd stip aangekondigde uitzending van de schooltelevisie komen te verval len. Dit programma zal dan op een nader te bepalen tijdstip worden uit gezonden. Bij botsing: Eén dode, zeven zwaar en twee licht gewonden Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's op de pronvin- ciale weg Rotterdam-Oostvoorne na bij de gemeente Geervliet is het zes jarige jongetje Seltenreich uit Rot terdam om het leven gekomen. Het jongetje zat in een auto met vijf vol wassenen en vier kinderen. Er zijn bij het ongeluk zeven mensen ernstig gewond en twee licht. De gewonden zijn allemaal opgenomen in Rotter damse ziekenhui? en. Het ongeluk ge beurde bij de inhaalmanoeuvre. TWEE DODELIJKE ONGELUKKEN TE MILL Gedurende het afgelopen weekend zijn te Mill (Noord Brabant) twee ongelukken met dodelijke afloop ge beurd. Zaterdagmiddag is de acht jarige Chris Klaassens in het diepe Defensiekanaal gevallen en verdron ken. Gisteravond is de 20-jarige dienst plichtige militair Herman Meulepas met zijn bromfiets tegen een auto gebotst, toen hij een voorrangsweg, die door Mill loopt, opreed. Zijn ach ter hem zitende verloofde werd zwaar gewond, hij zelf werd gedood. OOIEVAARSNEST TE OUDEWATER WEER BEWOOND Het ooievaarsnest van het stadhuis van Oudewater is weer bewoond. Gis teren is het mannetje teruggekeerd en verwacht mag worden, dat nu binnenkort ook het wijfje van de vakantie in het zuiden zal terugkeren in OudeWater. Het ooievaarsnest in Oudewater is een van de meest ge fotografeerde en gefilmde nesten van West-Europa. reren boven een leerplichtverlenging. Naar zijn oordeel is het meer dan ooit noodzakelijk dat deze jongeren door middel van vormingsinstituten levenshulp wordt geboden in de eer ste jaren na het verlaten van de school. Wereld-wijd Tijdens de raadsvergadering werd medegedeeld, dat de KAJ bezig is een paar nieuwe wereld-wijd projec ten voor te bereiden. Zo zullen bouw vakkers worden uitgezonden naar Opper-Volta, Ivoorkusten en Brazi lië. Het projekt in Brazilië omvat de bouw van vijftig landarbeiderswo ningen in Aracuja. By wijze van ex periment zal dit plan worden uitge voerd in samenwerking met de Bel gische en Duitse KAJ, een bijzonder project is het bemannen van een nieuwe drukkerij in Bogor op Java. Het is de bedoeling dat enkele gra fici gaan helpen bij de start van een drukkerij, men zal tevens de oplei ding van jonge Indonesiërs verzor gen. IRENE PAST TROUWJAPON Prinses Irene zal haar trouw japon, die zij besteld heeft bij het modehuis Balmain, zater dag passen, zo deelde markies De Valous maandag op 't kas teel van de Bourbon-Parma's in Besson mee. Hij wist niet wanneer Irene en Don Carlos, die het weekeinde op dit kas teel hebben doorgebracht, naar Parijs zullen vertrekken. Naar aanleiding van berichten dat 't paar gezegd zou hebben de hoop te koesteren nog in Ne derland te kunnen trouwen, zei de markies: „Ik weet er niets van". WELLICHT 1,3 PROCENT De looncommissie van de Stichting van de Arbeid wil de looncompensa- tie voor de huurverhoging op 1 juli op 1,3 procent stellen met een mini mum van twee gulden per week. De commissie is hierover met de werk gevers en de werknemers tot over eenstemming gekomen. Woensdag zal de Stichting van de Arbeid hierover vergaderen. Er is nog geen antwoord gevonden op de vraag hoe de compensatie moet wor den verwerkt. De werkgevers zien haar als een bijslag, de werknemers willen haar doorberekend hebben in de lonen. Terwijl 19 saluutschoten werden afgevuurd en de „Last Post" werd geblazen is zaterdag het stoffelijk overschot van generaal MacArthur in het MacArthur-gedenkteken in Norfolk, in de Amerikaanse staat Virginia, ter aarde besteld. Orang Oetans hebben in het district Tenggarong op Oost-Java dorpelingen aangevallen. Er vielen twee doden en verscheidene gewon den, aldus Antara. Sittardia naar Mexico De lijstaanvoerder van de eerste divisie, Sittardia, heeft in een tele gram de voorzitter van de Mexicaan se voetbalbond aangeboden belange loos enkele vriendschappelijke wed strijden in Mexico te spelen. Het be stuur van Sittardia heeft dit initia tief genomen op grond van de harte lijke ontvangst, die het Mexicaanse volk ons koninklijk gezin heeft be reid. Te Ariano Irpino bij Napels heeft een aardschok zondagmiddag paniek gezaaid. Van schade of per soonlijke ongelukken wordt geen melding gemaakt. Een 23-jarige Oostduitser, wiens linker voet was afgerukt toen hij op een landmijn trapte, is er in de nacht van vrijdag op zaterdag in geslaagd Westduits grondgebied te bereiken. Hij werd door Westduitse grensamb- tenaren aangetroffen, vijf uur nadat zij de ontploffing hadden gehoord. van 18 jaar of ouder wil een interes sante, behoorlijk betaalde baan op de ADMINISTRATIE van ons dynamisch krantenbedrijf? Als je vlot kunt typen en de Neder landse taal goed beheerst, schrijf ons dan of kom zelf eens praten bij: N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 - TELEF. 20935 - LE DEN ZWARTE LIJST VAN STAKERS IN BOUWVAKKEN AMSTERDAM De raad van de Samenwerkende van 459 woningen aan de Ookmeer- Patroonsverenigingen in de bouwbe- weg in Amsterdam hebben neerge dreven te Amsterdam heeft van orie legd; de N.V. Heytak te Amsterdam aannemingsbedrijven bericht ontvan gen van een staking, die op bouw- objecten is uitgebroken. Daarbij ver meldde 26 stakers, die werkten aan een hoogbouwobject aan de Osdor- perweg te Osdorp (zij staken sedert strekten deze bedrijven lijsten met 6 april); en de N.V. J. P. v. Eeste de namen en adressen van de sta- ren te Rotterdam meldde 153 werk- kende werknemers. De N.V. Handels- nemers van het object voor de Ne- onderneming Meyers metselbedrijf te derlandsche Bank, die op 25 maart in staking zijn gegaan. De bouwbedrijven melden deze Duivendrecht, meldde 53 werkne mers, die op 6 april het werk aan de bouw van het laboratoriumge bouw van het Wilhelminagasthuis en namen, zoals bekend, in het raam van hun streven de nieuwe CAO juist toe te passen en stipt na te leven. Door bekendmaking van de namen en adressen der stakende werkne mers wil men voorkomen, dat de stakers bij een ander bouwbedrijf KATWIJK AAN DEN RIJN gaan werken. De lijsten der stakers worden gepubliceerd in twee bladen, nl. „Bouwbelangen" en „Cobouw" en Benoeming Bisdom Rotterdam De "bisschop van Rotterdam mgr. M. A. Jansen. Heeft de weleerwaarde "heer L. J. F. Grijpink tot kapelaan van de St.-Benedictusparochie te Rijswijk. Kapelaan Grijpink komt van de St.-Marthaparochie te 's-Gra- venhage. Benoemingen Bisdom Haarlem De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft eer vol ontslag verleend aan de z.e. heer J. Dekker, als pastoor van Span- broek-H. Bonifatius en tevens van wege zijn ziekte tijdelijk als dienst doend geestelijke van het bisdom Haarlem. Tot zijn opvolger is be noemd de z.e. heer J. L. van Reste ren, tot nu toe kapelaan te Haarlem- O L. Vrouw van Zeven Smarten. Jaarvergadering KAB Er was wei- nig belangstelling voor de vergadering w°rden naar «11e bouwbedrijven de afdeling Katwijk a. d. Rijn, die gezonden, alsmede naar de directie onder leiding van voorzitter J. J. Ver hart in het parochiehuis werd gehou den. Na een openings- en welkomst woord feliciteerde de voorzitter de heer P. Zwemmer, die enige maanden in „Berg en Bos" had doorgebracht en nu hersteld was teruggekomen. De secre van het Gewestelijk Arbeidsbureau voor het gebied, waar de betrokken arbeiders wonen. Aan de leden van de Samenwer kende Patroonsverenigingen zijn richtlijnen gegeven voor de naleving van de nieuwe CAO. De patroons taris. de heer Mart Vreeburg las notulen ™eten aan de hand van deze aanwij- zingen, wat hun bij een staking te 1 jaarverslag. Uit dit verslag vernamen wij. dat de vereniging 90 leden telt. De doen staat voor wat betreft het be- penningmeester, de heer J. Maurits, hendmaken van de namen enz. der kon zijn jaarrekening afsluiten met een ers' batig saldo van 492. Deze rekening werd gecontroleerd door de heren H. Looyensteijn en J. Vreeburg en in orde bevonden. De penningmeester van „Her. wonnen Levenskracht" las het jaarver slag met een batig saldo dora Hendrica d.v. H. F. v. d. Veek en I. J. v. Kampen; Arent Jan z.v. Herw. L.; deze rekening sloot H.J.' de "GraaB en L v Eerde; Mark 9f7 nQ Aariaan z.v. H. J. de Graaff en L. ...cl evu batig saldo van 247 De Eerde; Geertruida Jacoba Alida d. naamsverandering der vereniging heeft a a tOt „evnlv dat een eeheet nieuw he. P' J V KamP enen A' A' V' d- gevolg dat een geheel nieuw be- w'. Jacoba Cathar na Clasina r oelrn.en moet wnrrien Om meer. - Jacooa uatnarina Ulasina BEJAARDE WOUBRUGGENAAR VERONGELUKT De 75-jarige D. Vrolijk, woonach tig te Woubrugge, is zondagavond omstreeks half tien dodelijk veron gelukt. Hij liep aan de rechterzijde van de Kruisweg vanaf de bushalte in de richting van zijn woning, toen hij werd aangereden door een perso nenauto. bestuurd door een inwoner van Leimuiden. De automobilist is vermoedelijk op het onverlichte weg gedeelte door een tegenligger ver blind, waardoor hij de bejaarde voet ganger niet heeft opgemerkte Suiker één cent duurder De minister van Economische Za ken heeft, in overeenstemming met zijn ambtgenoot van landbouw en visserij op grond van de uitkomsten van het accountantsonderzoek naar de verpakkingskosten van suiker een verhoging van de verbruikersprijs goedgekeurd met één cent per kg, ingaande 13 april 1964. De prijs voor witte kristalsuiker, zowel in winkel- als in fabrieksver- pakking zal hierdoor in het algemeen tot f 1.08 per kg stijgen, behoudens in een aantal detailhandelsbedrijven, waar tot dusverre reeds een wat ho gere prijs dan f 1,07 werd berekend. Missie Stork-W erkspoor naar Rood-China Met een negental medewerkers is de directeur van de VMF-Stork- Werkspoor, de heer M. H. Damme, zaterdagochtend naar de Chinese Volksrepubliek vertrokken. In Pe king, Shanghai en Korea gaat deze missie pogen de handel uit te brei den, die de VMF reeds met Rood- China voert. Gedurende het komende bezoek zal de missie geen moeite doen om nieuwe verkoopcontracten af te slui ten, doch zich uitsluitend bezig hou den met de technische voorbereiding voor verdere verkopen. De VMF heb ben daarbij het oog op de voedings middelen-industrie (b.v. melkfabrie ken), de chemische techniek bij ir- rigatiewerken en uiteraard op de le vering van scheepsinstallaties. stuur gekozen moet worden. Om meer dere redenen werd besloten hiermede te wachten tot de volgende vergadering. De kascommissie voor 1964 zal bestaan uit de heren J. Vreeburg en H. Looyen steijn. Volgde bespreking van het a.s. winterprogramma. Aangezien dit als re- gel nogal voorbereidingstijd kost werd nus Gerardus z v j E Kuipers en reeds nu hierover een korte bespreking niiitiontrnnrJon. nQ;_t_ gehouden. Er werden enkele suggesties Duivenvoorden, Rehner Jo- gedaan als een herhalingscursus Engels. ^tTuT JohanneT J^ kaartavonden, sprekers laten komen en LS f i a n cobus z.v. J. P. v. d. Hulst en A. G. d.v. J. P. Wijnands en F. M. C. Brouwer; Catharina Cornelia d.v. J. Reeuwijk en W. M. Th. v. d. Hulst; Wilhelmina Johanna Petronella d.v. P. Meeuwissen en P. A. Lij ten; Adria- een filmavond ten bate en als propa ganda voor „Herwonnen Levenskracht". Uitvoerig werd nog gesproken over de mogelijkheid van het stichten v. Werkhoven; Adrianus Johannes z. v. A. A. Barten en P. C. Kardol. Ondertrouwd: Th. v. d. Linden, te Hillegom, en M. v. Leeuwen; C. Blom, zinshulp maar de vergadering was van t^ A^T-=fnnrt lU T nA f Ani-deel Hot ...lire n.M.tiMl nm lt. ten,. MbersfOOft, «1 J. C. A. LstlSer; oordeel, dat zulks parochieel om de kos ten niet mogelijk zal zijn. G. Berghoef, te Haarlemmermeer, en J. v. d. Wetering; Th. L. Möllers, Haarlemmermeer, en J. C. W. G. LISSE Berbee. 4 v c< \r Gehuwd: A. P. v. d. Zwet en K. E. 1r,0te„.beh0;,te 'Tr.ï t v.d. Meij; M. J. J. v.d. Nouland en de bloedtransfusiedienst van het Ned c j Onderwater; J. Meulblok en Roode Kruis Is dringend behoefte aan M c p r t v Thj„i M nieuwe donors voor het geven van f nJ" J" V" ltuel en M" een halve liter bloed per halfjaar. NOORD WIJK JAARVERGADERING FANFAREKORPS „EXCELSIOR" Vrijdagavond hield het Fanfare korps „Excelsior", onder voorzitter schap van de heer Alb. van Schie, in het Juvenaat haar jaarvergade ring, waaarbij met vreugde kon wor den vastgesteld, dat vooral de jonge ren hierbij goed vertegenwoordigd waren. Na een welkomstwoord, in het bijzonder tot de g. adv. deken P H. v. d Bosch, deelde de voorzit ter mede, dat ook dit jaar het korps zal deelnemen aan het corso in de Bollenstreek op 25 april a.s. Voor Excelsior is aangewezen de route Lisse-Bennebroek. Het vervoer heen en terug is voor kosten van het Cen traal Bloemencomité. Wegens het overbeladen programma, dat Excel sior te wachten staat in het komen de seizoen, werd op voorstel van het bestuur besloten niet deel te nemen aan de Taptoe op 1 juli a.s. uitge schreven door de Kring, hoewel men wel sympathiek tegenover deze groot se opzet staat. In de tweede week van oktober zal een onderlinge so listen-wedstrijd worden gehouden, waarmee een lang gekoesterde wens in vervulling zal gaan. Tevens werd besloten, dat meerdere solisten van Excelsior ook aan het „Solisten-con cours" van de kring in november zul len deelnemen. Op keurige en over zichtelijke wijze werden door de se cretaris, de heer N. v. Bohemen, de vele activiteiten in het afgelopen jaar weergegeven. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer Jac. Verkade gaf een totaal cijfer van 6854,40 hetwelk sloot met een klein batig saldo. In de nieuwe kascom missie werden benoemd de heren P. v. d Berg, W. v. d. Hulst en Ant. v. d. Berg. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen J. Verkade en N. v. Bohemen en in de vacature J. v. d. Berg werd gekozen A. v. d. Hulst. Het kiezen van een voorzitter ging eveneens vlot, want nadat de heer G Warmenhoven hulde had gebracht aan de heer Van Schie, die deze functie voor één jaar had aangeno men, werd hij met algemene stem men herkozen. Het korps zal dit jaar deelnemen aan het concours te Poel dijk, terwijl op de jaarlijkse muziek uitvoering de eigen leden de toneel uitvoering zullen verzorgen. De drumband welke nu een instructeur heeft, de heer Groen uit Den Haag, zal dit jaar niet deelnemen aan het Federatief Concours, mogelijk wel aan een vrij concours met toestem ming van de bond. Nadat de dona teurs-actie was besproken, feliciteer de deken v. d Bosch de voorzitter met zijn herbenoeming en hoopte dat het bestuur aller medewerking zal krijgen. Hij kon de donateurs- werving ten zeerste aanbevelen. In een prettige rondvraag wees de heer Warmenhoven nog op de inzameling van oud-papier, waarvoor hij gaarne een ere-saluut bracht aan de heer Smelting. Ook deze actie is voor de kas van de vereniging van groot belang. Wie heeft dat niet over voor de mens, die in levensgevaar verkeert? Op woensdag 15 en donderdag 16 april komt de bloedtransfusiedienst van HILLEGOM De raadsvacature-Meskers Nadat het Roode Kruis in de Hervormde de heer C. G M. Meskers voor het lid- Kleuterschool aan de Kanaalstraat maatschap van de Hillegomse raad had (ingang naast „Kijkgrijp-Nijnders bedankt, werd door het centraal stem- Daar kan men zich als nieuwe donor bureau de heer G. A. van Trigt als zijn melden tussen 7 en 9 uur s avonds, opvolger aangewezen. Nu deze te ken- Landbouwtractor op auto gereden nen heeft gegeven aan genoemd bureau Zaterdag is door een verkeerde ma- dat hij daarvoor niet in aanmerking noeuvre een landbouwtractor op een wenst te komen, is de heer Fr. Out door stilstaande auto, eigenaar de heer W. F. genoemde stembureau als opvolger aan- M. te Lisse, gereden en heeft flinke gewezen. De volgorde van de KVP-lijst schade toegebracht. De politie kwam er js daarna L. J. Koot, P. J. v. Saase. aan te pas om van de toedracht proces verbaal op te maken. Dit gebeurde op Reuma-collecte De opbrengst van de 1ste Poellaan te Lisse. de Reuma-collecte in Hillegom heeft Geboren: Harie-José d.v. J. F. Th. 2568.34 opgebracht, dat is 500 meer M Bothe en A. R. M. v. 't Hof; Theo- dan in 1963. KATWIJK AAN DEN RIIN C. Jansen won tijdrit Avanti De vierde rit van de voorjaarscompetitie was een tijdrit over 40 km. voor de A-klasse, 25 km voor de B-klasse en 13 km voor de C-klasse. Al in de eer ste ronde bleek, dat Jansen hoge ogen ging gooien. Na 13 km had hij reeds een voorsprong van 50 sec. op R. Gua- riento en 55 sec. op J. van Beek. Deze werd nog aanzienlijk vergroot naarmate de strijd vorderde. In de strijd om de 2e en 3e plaats bleek, dat J. van Beek iets meer reserves had. In de B-klasse was het N. Hoogeveen, die op de eerste plaats beslag wist te leggen vóór G. Houtman en H. v. Am sterdam. terwijl Fr. v. d. Werff in de C-klasse de sterkste bleek. SASSEN HEÏM BLOEMBOLLENCULTUUR STEUNT DE LA MAR De afdeling Sassenheim van de Kon. Ned. Alg. Vereniging voor Bloebollen- cultuur hield vrijdagavond j.L een le- Studie van dr. Geurts ofm in boekvorm verschenen Dr. P. A. M Geurts O.F.M. rector van het St. Bonaventura-lyceum te Leiden, heeft een studie geschreven over „Het eerste grote conflict over de eigen rechtspraak der Leidse Uni versiteit" welke studie met steun van de vereniging Oud-Leiden op nieuw is uitgegeven. Geurts onder titel: mr. Willem van Assendelft, kanunnik-schoolmeester te Leiden (1579-1591) is in het „ar chief voor de geschiedenis van de katholieke kerk" deze studie in afle veringen gepubliceerd (jaargang 1964 1-107). Thans heeft de steun van „Oud- Leiden" deze uitgave, welke is ver zorgd door het Spectrum te Utrecht- Antwerpen opnieuw voor bredere kring mogelijk gemaakt. Binnenkort hopen wij op deze studie terug te komen. denvergadering in Het Bruine Paard. De voorzitter, de heer C. Westerbeek, zei verheugd te zijn over de goede op komst. Woorden van nagedachtenis wijdde hij aan notaris Houzagers die vele contacten had in de bloembollen wereld. Men zal dit jaar zowel voor narcissen als voor hyacinthen ziekzoekwedstrij- den organiseren. De examens zullen in het vervolg in twee etappes afgelegd worden. Om het diploma te behalen zal men twee examens in de vijf jaar moe ten afleggen. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er een laag saldo was van n.L 110.26. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat de corso-wagen van vorig jaar nog al aan de dure kant was uitgeval len. Diverse onderdelen van deze wa gen kunnen echter dit jaar weer ge bruikt worden. Het agendapunt kandi daatstelling voorzitter voor de Kon. Alg. Vereniging was vervolgens een punt van bespreking. Voorzitter Westerbeek gaf een uit voerige toelichting op een en ander. Zo zei hij o.a. dat zowel de aftredende voorzitter Jhr. Van Nispen tot Panner- den als oud-voorzitter dr. J. Verhagen de kandidatuur van de heer De La Mar steunden. Deze is een ter zake kundig man, met grote practische ervaring. Bij de discussie over deze aangelegenheid merkte een der leden op, dat er een man nodig is, die in het vak doorkneed is. Dit werd dor de vergadering met applaus onderstreept. De uitslag van de stemming was: de heer De la Mar 41 stemmen en de heer Letcher 20. VOORHOUT HANDBAL QUINTUS-FOREHOLTE Het is voor de dames van Foreholte een succesvolle zondag geweest. De senioren zegevierden met 10-2. De ju nioren I met 21-0 en de junioren II met 12-6. Er werd dus danig op los geschoten. Bij Quintus-Foreholte was het al na 10 minuten 3-0 en Quintus was zo aangeslagen, dat het eigenlijk de hele wedstrijd een verloren wedstrijd speelde. Foreholte liep uit tot 5-0 en liet de teugels wat vieren, waardoor Quintus iets meer in de aanval kwam. Dit werd vijf minuten voor rust beloond met een mooi tegenpunt waarbij de overigens goede Fore- holte-keepster verkeerd stond opge steld. Toch kwam Foreholte nog voor de rust met 6-1 voor te staan, toen de voorhoede goed combinerend de gehele Quintus-defensie voorbij liep en beheerst in de uiterste hoek scoorde. Na rust maakte Quintus het eerste doelpunt (6-2), maar foreholte was verreweg de betere ploeg en nam geen verdere risico's. Foreholte haal de de teugels weer strakker aan en speelde regelrecht naar een overwin ning met dubbele cijfers. Met nog 10 minuten te spelen wees de stand 10-2 en dat vonden beiden partijen blijk baar voldoende, want die laatste 10 minuten was het een matige strijd zonder spectucalaire gebeurtenissen. BEERNINK: GEEN FUSIE Mr, H. K. J. Beernink, voorzitter van de Christelijk Historische Unie heeft zaterdag op een ledenvergade ring van de federatie van Christelijk- Historische jongerengroepen te Hat- tem (bij Zwolle) verklaard, voor stander te zijn van samenwerking met de anti-revolutionairen maar te gen een fusie te zijn. In het laatste geval zou het eigen karakter van de CHU verloren gaan. Brigadier fe I- Piet en de semi-prof 55. Het is ons dus weil duidelijk ge worden, dat het leven van staats secretarissen en referendarissen niet over rozen gaat. Komt de minister om de een of andere reden een week lang niet opduiken, dan wordt van zyn medewerkers verwacht, dat zij stoer een week op hun post blijven. Dat gaat je niet in je kouwe kleren zit ten. Gelukkig kwam op dat moment de auto van de minister er langzaam en statig aanrijden. De minister zat er zelf in en hij zong. Hij zong een lied, dat hij zich nog herinnerde uit zijn studentenjaren. „Annemarieke waar ga je naar toe?" zong de minister. En het was hem alsof hy het lieve stemmetje van Annemarieke hoorde, die hem ant woordde met: „Ik ga naar Leije toe, naar de studenten toe.Toen wel de er een traan op in des ministers oog. „Annemarieke studententijd schone tijd.mompelde hij. „Voet ballers naar Italiëklets!!" Hij was dus wel een tikkeltje zwaar op de hand geworden, die flinke minis ter, maar ja, dat wordt iedereen, die wat teveel spaghetti heeft gegeten. We nemen hem dat evenwel niet kwalijk, want toen hij het ministe rie binnentrad, dwong hy werkelijk het grootste respect af door zijn fie re houding. „Alle voetballers moeten naar Ita lië....", zei de minister met dikke tong. „Begrijpen jullie dat, Fotsmans en Treckmans? Alle voetballers moe ten naar Italië. Hoe meer hoe beter. En Annemarieke moet naar Leijen!" „De kwestie heeft Zijne Excellentie sterk aangegrepen," zei drs J. J. De- lyn Trecker.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5