Roerig weekeinde voor de Leidse politie Weerbericht GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT L'IDEN Scheepsberichten Woensdag is april MAANDAG 13 APRIL 1964 de letdse courant pagina 4 J. J. CRAMA VIERDE JUBILEUM BIJ DE LEIDSE BRANDWEER Zaterdag jl. herdacht hoofdbrand wacht J. J Crama het heuglijk feit, dat hij 25 jaar geleden in overheids dienst trad. In het kader van de voormobilisatie kreeg de heer Crama op 11 april 1939 een functie bij de Koninklijke Landmacht en ging na de capitulatie in mei 1940 over naar de voormalige Arbeidsdienst in de functie van werkmeester. Op 1 au gustus 1943 trad de jubilaris in de rang van brandwacht 2e klas in dienst bij de Leidse Brandweer en klem in de loop der jaren op tot zijn huidige functie. Met de stiotheid de brandweer waar dig werd de jubilaris zaterdagmor gen om precies 10 uur met zijn echt genote en drie dochters ingehaald in de brandweerkazerne, waar hem een hartelijke huldiging ten deel viel. Na een kort hartelijk getint welkomstwoord van de commandant, de heer S. W Hagedoorn, richtte burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot zich tot de jubilaris. Zowel in zijn kwaliteit van opper-brandweer- commandant als van het hoofd der gemeente bracht spreker de jubi laris allereerst dank en hulde voor de voortreffelijke wijze, waarop hij nu bijna 21 jaar de Leidse brandweer heeft gediend en waaraan vaak an deren, vooral de jongere personeels leden een voorbeeld konden nemen. Ook in de onderscheidene neventa ken, waarmede de brandweer in de loop der jaren belast werd, had de heer Crama steeds een werkzaam en ter zake kundig aandeel, welk feit spreker eveneens een vreugde toon waard achtte. Na er nog op te hebben gewezen, dat de jubilaris, ge zien zijn leeftijd nog vele actieve ja ren voor zich heeft, bracht de bur gemeester de waardering, die de ge meente voor hoofdbrandwacht koes tert stoffelijk tot uiting met een be drag onder couvert en een kist si garen. Prettige samenwerking De heer Hagedoorn sloot zich in zijn huldigingstoespraak geheel bij de waarderende woorden van de bur gemeester aan. Als extra facetten voegde hij hier nog aan toe, dat de jubilaris er steeds toe heeft mede bijgedragen om de hechte onderlinge band van het in de loop der jaren groeiende brandweerkorps te laten bestendigen en de prettige wijze, waarop hij als lid van de dienstcom missie medewerkt om eventueel voorkomende dienstvraagstukken in onderling overleg op te lossen. Ge bruik makende van dit feestelijk moment richtte de heer Hagedoorn tot slot nog een hartelijk dankwoord tot mevrouw Crama, die als een zorg zaam echtgenote, aldus spreker, in direct bijdroeg aan de efficiëntie van de Leidse Brandweer. Voor deze bijdrage ontving mevrouw Crama een persoonlijk geschenk. In zijn hoedanigheid van afdelings voorzitter van de Algemene Bond van Ambtenaren sprak hierna de heer J. Wondergem de grote waardering uit, die de bond koestert voor de jubilaris. „U behartigt al vele jaren de bonds- belangen bij de Leidse brandweer en wij hopen nog vele jaren van uw ak- tiviteiten te mogen profiteren," aldus besloot spreker zijn huldigingstoe spraakje, die hij van een waardebon voor de jubilaris en een doos bonbons Toneel verening D.O.B. in stuk over rassenscheiding De toneelvereniging „Door Oefe ning Beter" heeft zaterdagavond in de grote zaal van „Den Burcht" een opvoering gegeven van het Ameri kaanse toneelspel „Van een ander ras". Kort na de oorlog hebben de Amerikaanse auteurs James Gow en Arnaud d'Usseau „tezamen en in ver eniging" een dramatisch spel geschre ven, dat tot thema heeft: de strijd en eerzucht tussen blanken en kleurlin gen in de Nieuwe Wereld. Het speelt zich af in een der Zui delijke Staten van Noord-Amerika en wel ten huize van senator Langdon, een weduwnaar wiens huishouden al 20 jaar wordt bestierd door de negerin Bella. Met dit stuk hebben Gow en d'Us seau weer eens te meer bewezen, dat ervaren schrijvers op een niet-origi- neel gegeven toch zo kunnen voort borduren, dat er een goed speelbare comedie ontstaat. De auteurs creër- den met de nodige vakmanschap dra matische tafereeltjes en flitsende dia logen, terwijl de eenheid van plaats decorwisseling overbodig maakte, het geen de vaart in het geheel zeer ten goede kwam. Het stuk heeft ondei de bekwame regie van David Vijlbrief een uitste kende opvoering gekregen en dat was in hoofdzaak het zeer ver dienstelijke werk van onder andere: Nico de Graaf, als Bret; Dien de Graaf, de zowel zorgzame als trots op haar zoon zijnde neger moeder, Bep de Graaf, dochter Alice, Aafje Coster, een pittige en rechtvaardige dochter Newy en Sam Fuch, die weer zijn talent bewees als de recht-door-zee- gaande schrijver Howard Thomas. Chris de Graaf had zo nu en dan moeite met de zelfverzekerde aristo cratische senator Langdon, mede doordat hij niet altijd even rolvast was. Hetzelfde geldt voor Wim de Graaf, die nog wat gevatter had kun nen worden als de advocaat Max well. Bep Klink kreeg ditmaal weer een kans om een uitstekende type ring van het negermeisje Honey te geven. Met de bijrollen hadden Jan Gijzenij (sherif). Bert Kling en Frans Vink (député's) uiteraard geen moei te. Het décor (ontwerp D. Vijlbrief) droeg tot het welslagen van het ge heel veel bij. voor diens echtgenote vergezeld liet gaan. Klompen Sprekende namens het hoofdbestuur van de personeelsvereniging „De Vlam", haalde de heer C. A. J. Godt- help in zijn toespraak allereerst enige oude herinneringen op en wel uit de tijd toen de jubilaris de eerste wan kele schreden op het Leidse brand weerpad zette. Hij releveerde op gees tige wijze, dat de brandweer toen slechts 18 man telde, die bij wacht dienst in het magazijn siiepen en der mate zuinig op hun dienstschoenen moesten zijn, dat zij overdag op klompen in de brandweergarage rondklotsten. Uw gevoel voor humor en collegialiteit is, aldus spreker, van af deze beginperiode tot vandaag aan de dag steeds opvallend geweest en nimmer deed het bestuur van de personeelsvereniging tevergeefs een beroep op uw aktiviteit. Tot slot wees spreker nog op de verdiensten van de jubilaris als lid van de dienstcommis sie. In zijn gelukwensen betrok hij ook ten nauwste mevrouw Crama. die met een boeket anjers in de Leidse kleuren verrast werd. De jubilaris dankte tenslotte mede namens zijn echtgenote voor deze hartelijke bewijzen van sympathie en de ontvangen geschenken. Na de huldiging bleef het gezel schap nog enige tijd gezellig bijeen. Feestavond Smit Röntgen met o.m. The Lords In de tot de laatste plaats bezette gTote zaal van het Antoniuselubhuis hebben de leden van de Smit-Rönt gen Ontspanningsvereniging zaterdag genoten van de feestavond, waarme de het winterprogramma officieel werd besloten. De verenigingsvoor- zitter, de heer C. Braat, opende de avond met een hartelijk welkomst woord in het bijzonder gericht tot de directieleden en de afgevaardigden van de zusterverenigingen. Het feestprogramma bood weer „voor elck wat wils" en bracht een aantal bekende kleinkunst-artiesten voor het voetlicht. Na een inleiding praatje van de geestige conferencier Henk Bukman, die met Annie Meijer en Jan van Oost eveneens een drie tal komische schetsjes opvoerde, bracht Herman Teunissen met zijn electronisch orgel de stemming er al direct in. Nadat Anita Berry, 'n voor treffelijke zangeres, met succes eni ge liedjes uit haar internationale re pertoire ten gehore had gebracht, oogstten The Broytons grote bijval met hun spectaculaire hogeschool- acrobatiek. Het hoogtepunt van de avond vormde ongetwijfeld de muzi kale show van Rob de Nijs and the Lords, die de muren van de feestzaal lieten daveren en hiervoor een lang durige ovatie in ontvangst mochten nemen. Veel bijval kregen ook José, Tony en him hond Lassy en wel mei; een komisch cascadeur-nummer, waarin Lassy door zijn bijdrage op slag alle feestgangers voor zich won. Na de pauze kwamen alle mede werkers nogmaals voor het voetlicht. Het geheel werd besloten met een gezellig samenzijn dat muzikaal werd opgeluisterd door het dansorkest „The Mixers" o.l.v. Aad van der Woerd. Bridgeclub „Sans Atout" De standen na de 3e ronde van de pa rencompetitie van de brigeclub „Sans Atout" luiden: Groep A: 1 echtp. Brakel: 2 mevr. Tielkemeijer-v. Rhijn; 3 Goutier-v. d. Star; 4 Crama-v. d. Mark; 5 echtp. Vis sers: 6 Jonkers-Dubbelaar; 7 mej. v. d. Zeeuw-v. d. Zeeuw; 8 H. Ooijendijk- Ooms: 9 echtp. Aaenmeij; 10 dms Bik- v. d. Drift: 11 Th. Ooijendijk-Eling; 12 v. d. Drift en partner; 13 Huijs-de Nie; 14 La Lau-de Jong. Groep B. echtp. Schippers: 2 mevr. Crama-v. d. Heuvel; 3 Scheffers-van Kins; 4 echtp. Bernard; 5 Rijnsburger- v. d. Oever; en 7 dms. v. d. Zeeuw; Huls- Sijpesteyn; 8 echtp. de Jong. Groep C: 1 v. Zwieten-v. Zanten sr.; 2 echtp. Mollema; 3 mevr. Paes-Altlnk; 4 Kop-v. Berge Henegouwen; 5 Bousie- Stol; 6 dms. v. Egmond-Groenewegen; 7 mevr. Altink-v. Zanten jr.; 8 dames Verkerk-Hermans. LEIDSE BRIDGECLUB „D.D.S." Na de vierde ronde van de finale der paren-competitie is de stand in: Groep A (zwart): 1 v. d. Meer-Ver- boog; 2 Laenhouts-Kuilman; 3 mevr. v. Heusden-Stapel: 4 dames Kuilman- Nagel; 5 dms. v. Zijp-Verboog: 6 Par- mentier-v. d. Voort; 7 hr. en mevr. Eichhorn; 8 Plouvier-Langemeijer; 9 mej. Schneider-Tellekamp. Groep B (Groen): 1 dames Visser-v. d. Meer; 2 Mevr. Beek-Schölvinck; 4 hr. en mevr. Krul; 4 Hollander-Beek; 5 v. Heusden-Kluit; 6 dms. Verstraaten- den Holder; 7 dms. Sels-v. Alphen; 8 hr. en mevr. de Pree; 9 dms. Van Berge Henegouwen-Peterzen. Laatste Berichten Mechelse artsen beëindigen staking De artsen in Mechelen hebben be sloten hun staking vandaag te be ëindigen. Op initiatief van burge meester Saeger zijn twee van de 95 Mechelse artsen naar Brussel geko men met een concept-overeenkomst, die tot het einde van dit jaar zou gelden. Deze concept-overeenkomst over honoraria en tarieven is vanmorgen door de katholieke ziekenfondsen aanvaard. Daarop hebben de Mechel se artsen besloten, de staking on middellijk op te heffen. Succesvolle mobilisatie Intussen gaat de mobilisatie van artsen-reserve-officieren door. Van middag om twaalf waren van de 3.600 opgeroepen artsen er reeds 2.172 op de plaats van hun mobilisa tiebestemming aangekomen. Onge veer duizend van deze gemobiliseer de artsen zijn ter plaatse in zieken huizen te werk gesteld. Een groot getal aanrijdingen was 17-jarige Leidenaar kreeg een bloe de oogst van een zonnige zaterdag in dende wond aan zijn hoofd. Leiden. De politie kreeg niet minder dan 21 gevallen met materiële schade De politie kreeg zaterdagavond en zelfs wel persoonlijke ongelukken om half een, ook nog te maken met te verwerken Zondag kwamen er een vechtpartij in een automatiek aan nog een 9 bij, zodat men moest af- de Steenstraat waarbij een 23-jarige j sluiten met een totaal van dertig. Duitser gewond geraakte. Deze werd zonder enige aanleiding door een gla- Een donker weekendzen toegangsdeur van de automatiek geduwd, tengevolge waarvan hij snij- Zo ontstond zaterdagavond grote wonden in de nek opliep en naar het materiële schade bij een aanrijding Academisch Ziekenhuis moest worden op de Herensingel tussen een bestel- overgebracht. De daders, twee broers auto, die bestuurd werd door een on- uit Leiden, werden aangehouden, der invloed verkerende Leidenaar en een personenauto. Bij het opmaken Zaterdagnacht is ingebroken in van het proces-verbaal bleek, dat de het kantoor van de overhemdenfa- dronken bestuurder niet eens over briek „Elmi" aan de Lammenschans- een rijbewijs beschikte. Dat was hem weg. Hoewel de onbekenden kasten enige maanden geleden al afgeno- doorzocht hebben en de brandkast men wegens het sturen van een verplaatst, werd niets vermist, auto in kennelijke staat van dron- Medegedeeld door het KNMI, geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. MEER WIND Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien. Tot krachtig of hard toenemende zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempe ratuur. Het weer in Europa De voetbalwedstrijd Borussia-In- ternazionale Milan, die op woensdag 15 april in Dortmund wordt gespeeld, zal door de Eurovisie worden uitge? zonden. De NTS neemt de recht streekse uitzending van 19.30-21.15 uur over. De wedstrijd is de eerste van de twee die beide landskampioe nen moeten spelen in de halve fina le om de Europa-beker. kenschap De auto werd in beslag genomen. De bestuurder werd na ge ducht aan de tand te zijn gevoeld op vrije voeten gesteld. Zaterdag is nog een auto in beslag genomen, omdat de bestuurder, een Leidenaar, niet in het bezit van een rijbewijs de auto bestuurde. Vannacht om drie uur is op de Haagweg een automobilist, een 23- jarige Le.ise magazijnbediende, te gen de steunpaal van een afsluitboom van de spoorwegovergang aan de Haagweg gereden. De auto werd aan een zijde opengescheurd. De naast de bestuurder zittende I Almkerk 11 te Le Havre; Area (t.) 11 te rede Karahci; Calamares 11 te Cristobal; Katelysia (t.) 12 te Aba- dan; Kloosterdijk 11 v. New Orleans n. Antwerpen; Kopionella (t.) 11 te Miri! Krebsia (t.) 10 v. Suez naar Avonmouth; Scheldelloyd 12 te Ko- tabaru; Acmaea (t.) 11 v. Liverpool n. Ardrossan; Ammon 12 v. Carupa- no n. Georgetown; Camitia (t.) 12 te Willemstad; Kabylia (t.) 12 te Cris tobal; Kennemerland 11 v. Cabedelo n. Amsterdam; Korenia (t.) 13 v. Aden n. Suez; Maashaven 11 v. Bat- hurst n. Dakar; Nieuw Amsterdam 11 v. St. Croix n. Ne wYork; Rotter dam 13 te New York; Willem Ruys 14 te Melborne verw. Vertrokken personen in de week van 25 maart t.m. 1 april P. Tol, 4e Binnenvestgracht 31, Voorschoten, Leidseweg 121. K. W. Cheung, Bree- straat 177, Enschede, Markt 4. J. H. B. Courant, Duyvendakstr. 19, Oegst- geest, Leidsestraatweg 2. C. M. Kra mer-Huismans, Lammenschansweg 299, Krommenie, Weverstr. 12. L. Robbers, Leemansstr. 29, Bodegra ven, Emmakade 24. W. O. Kwant, L. Morsweg 27, Oegstgeest, De Kempe- naerstr. 80. A. Blussé v. Oud Alblas, Aalmarkt 6, Dordrecht, A. v. Bleijen- burgstr. 22. M. J. WernerVellekoop Breestraat 27, Voorschoten, J. W. Fri- solaan 7 H. T. C. M. Linthorst, Groen- hazengrt. 12, Doorn, Driebergsestr.- weg 1. D. Zirkzee en fam., Nic. Beets- straat 17a, Haarl.meer, Nieuw Ven nep, Veldbloemstr. 79. C. J. Alvide Groot en fam., Hogewoerd 27, Cana da. M. Keuning en fam., Hoge Rijn dijk 156, Haarl.meer. Stevinstr. 50. L. Riethoven en fam., Hansenstr. 28a, Leiderdorp, v. d. Valk Boumanw. 46. H. Tienkamp en fam., Boerhaaveln 7, Vries, Holtenweg 3. G. Woering en fam., Bachstr. 364, Bennebroek, Rijksstraatweg 14. H. Poort en fam., Ravelstr. 2, Barendrecht, Binnenl. Baan 34. E. de Jongh en fam., Plant soen 23, Apeldoorn, Elsbosweg 72. P. D. Bremer en fam., Zoeterw. singel 41, Frankrijk. T. Schipper en fam., Maredijk 159, Delft, v. Adrichemweg 363. K. F. Schwarts en fam., v. 's Gra- vensandestr. 77, Arnhem, Lange Wal 44 II. A. Huijser en fam., Meerhof 32 Rhenen U., Vaileiweg 73. A. C. J. v. d. Steen-v. d. Broek. Levendaal 1Q0, Voorschoten, W. de Zwijgerln 44. L J. Haazen, Noordeinde 2a, Deurne, Bakelseweg 26. F. R. Selman. Oude Singel 72, Den Haag, Zeeweg 10. J. C. BernardColpa, Uiterstegrt. 133- 135, Den Haag, v. d Duynstr. 362. W. G. Steijn, Kapteynstr 48. Voorscho ten, Narcisstr 13. E. L. van Rijn— Brandsen, Zoeterw singel 106, Weesp Leidse Agenda MAANDAG 13 APRIL Gemeenteraad. 2 uur Stadhuis. K.A.B. Herensingel. 8 uur Maria Gijzensteeg. Sluitingsavond. Bedevaart naar Lidwina van Schie dam. DINSDAG 14 APRIL Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvang cursus 7.45 uur gebouw GG en GD, Roodenburgerstr. K. en O. Filmkring. Blonde Venus 8 uur nam. Filmzaal Academie. Kleinhandelaren Groente en Fruit Receptie 50-jarig bestaan „In den Vergulden Turk". 35 uur nam. R.K. Onderwijzersdag Aanvang 9 uur H. Mis, Hartebrugkerk; 10.30 uur Opening morgenbijeenkomst, Stadsgehoorzaal. KAB, afd. Leiden Jaarvergade ring, Zomerzorg. 8 uur. Kath. Vrouwengilde Modeshow fa Warnecke, 8 uur, Foyer Stadsge hoorzaal. St. Eloy Adviesavond, 7.45-8.15 uur, Geb. Chr. Soc. Belangen. St. Christoffel (Vertegenwoor digers) Kienavond, Old Dutch, 8.15 uur. LEIDERDORP Geboren: Remco Hendrik zn van M. van der Laken, 38 jaar, elektro- technikus en van D. E. Smit, Maurits- singel 39, Leiderdorp; Gerrit Jan Pe ter zn van P. J. Rodenburg, 32 jaar elektrotechnicus en van G. M. van Egmond, Splinterlaan 51. Leiderdorp. Getrouwd: Klaas Breedijk, 66 jaar, zonder beroep, wonende te Rijnsburg en Flora Wilhelmina van Weeren, 56 jaar, zonder beroep, wonende te Lei derdorp. Overleden: Johannes v. d. Zwart. 2 jaar, zoon van Lambertus v. d. Zwart en van Jannigje Kooijman, wonende te Leiderdorp, Hoofdstr. 191 üiepenbrockpark 50. M. S. Sanders v. Nieulande, Stationsweg 24, Voor schoten, v. Beethovenln 49. P. van HeelKempff, St. Buysingstr. 13, Den Haag, Menkemastr. 185. J. M. J. Witteman, Vondellaan 18, Eindhoven Maria Stuartstr. 8. C. M. J. Siera, Kolfmakersteeg 18a, Duitsland, C. P. J. J. M. M. Legein, Noordeinde 25, R'dam, Stadhoudersweg 54d. H. K. Juffermans, St. Jacobsgr. 1, Oegst geest, Nassaulaan 8. I. L. Lacourt, Hooigracht 57, Bennebroek, Rijks straatweg 113. P. Huisman, Oude Sin gel 206, Ermelo, Groot-Emaus 1. O. Schutte, Oude Vest 33c, Rheden Gld., Valkenbergerweg 5. M. S. J. v. Duu- ren, Kersenstr. 11, Duitsland. W. A. A. Hoogeveen, Melch. Treublaan 40, Arcen en Velden, Schans 18. S. Paul, Zoeterw.singel 93, Japan. R. F. de Wekker, Julianakade 5, Zaltbommel, Kockhamseweg 1. J. P. Kleiweg de Zwaan, P. Paaltjenspad 8, Blaricum, Matthijsenhoutweg 47. W. M. J. Vis, Rijnsburgerweg 10, Alphen a. d. Rijn Ten Harmsenstr. 9. A C. Diepeveen, Rjjnsburgerw. 34, Oostvoorne, Noord weg 16. G. S. RijnsburgerLangerak Ambonstr. 2, Leiderdorp, Hoogma- deseweg 6. C. PoulainHenzen, Wei- dehof 15, Frankrijk. T. J. M. Beije- rinck, Noordeinde 25, R'dam, Rochus- senstr. 63b. C. PasmaBenning, He- renstr. 26, Oegstgeest, Marelaan 35. M. M. van der Weiden, Hoge Rijndijk 35, Breda, Verbeetenstr. 20b. E. H. C. D. Favier, Seringenstr. 5a, USA. R. J. P. Bremer, Zoeterwoudsesingel 41, Den Haag, Surinamestr. 48. J. P Engelsman, Bernhardstr. 16, Canada A. M. T. VoskuylMeinders, Lust hoflaan 17, Voorburg, v. Zegwaard straat 154. F A. ter Heide, Prinsen straat 3, Havelte, Dorpsstr. 18 M. C. C. Langeveld en N. J. M T. van Ecke Boerhaavelaan 17, Oe stgeest, Deutz- straat 9. F. T. Gras, Boerhaavelaan 30 Den Haag, v. d. Neerstr 65 E G de Bruin, Fagelstr. 40, Bennebroek, Rijksstr.weg 113. C. M. Damen, Ho ge Morsweg 58, België. O. Postmus, R. Visscherstr. 36, Leeuwarden, Swie- hemmerdijk 17. J. H. W. Verzijn, Klikspaanweg 17, Rijswijk, St. Cal- lenfelstr. 41. Gevestigde personen in de week van 25 maart t.m. 1 april J. J. Holsboer en fam., rijksambtenaar, Oude Singel 68. M. C. Schniedewind en fam., chauffeur, a.b. Haarlemmer weg. E. G. Diesbergen en fam., Bree straat 130a. T. Groenink en fam., mi litair, Marnixstr. 129. F. van Esch en fam., koopman, woonwagenkamp. J. M. Bos, apothekersass., Apothekers- dijk 11a. M. de Vries, vertegenwoor diger, Franchimontlaan 64. J. Roelofs handl. constr. werkplaats, Sumatra- straat 44a. G. Heins, v. d. Werfstraat 25b. A. H. Heinsbergenv. d. Nou- land, Roodborststr. 38. M. de Rijk, huishoudster, Lorentzkade 24. M. J. Speek, kantoorbediende, Boshof 18. H. C. S. E. Rambonnet, Breestr. la. C. A. C. v. d. Horst, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. R. S. H. M. Beijers- bergen, Herensteeg 17. W. G. Hilde- brandt, Klikspaanweg 14. A. de Graaff, Jan v. Goyenkade 6. P. J. de Graaf, fabr. arbeider, Voldersgracht 25. W. H. SmeetsHermans, De Ge- nestetstr. 96. W. K. Cheung, kok, Breestr. 16. R. Keukens, Schelpen kade 36. L. Cicakoz, lasser, Nw Bees tenmarkt 8. F. M. Houtveen, winkel cheffin, Rijn en Schiekade 3. E. M. Mahoney, secretaresse, en M. J. C. Drewes, beiden Kaiserstr. 3. J. H. Wolff, laborante, Groenhazengr. 13. G, P. Loman, kapster, Hoge Rijndijk 171. A. J. Schepers, calculator, Witte Singel 77a. T. A. B. Hummelink, sla ger, Lange Mare 90. P. J. M. de Graauw, hulparbeidster, Oude He rengracht 16. A. M. A. Witteman, Acaciastr. 4 J. J. Giesen, Witte Sin gel 27. S. Jongeleen, Koenesteeg 30. P. E. Hamburger, Boerhaaveln 21. J. Kolff, Breestraat 14. J. D, Boersma Semeijns de Vries van Doesburgh, Rapenburg 58 B. S. Gans, Huizinga- straat 14. P. W. L. van der Meer, Wit te Singel 27. G. M. A. van Duuren. kinderverzorgster, Herengracht 60 J. B. Antvelink en W. H. W. Vreed zaam, beiden Witte Singel 27. C. M. M. Verpaalen, Hogewoerd 100. Shakespeare De Louise de Col- ligny-HBS voor meisjes is als enige Leidse school doorgedrongen tot de finale van de door de vereniging Nederland-Engeland georganiseerde landelijke Shakespeare-wedstrijd, die zaterdag in Dilligentia in Den Haag werd gehouden. Met een scène uit „As you like it" gooiden de vijf leer lingen van de meisjes-HBS hoge ogen, maar voor de eerste of tweede prijs kwamen zij niet in aanmer king. Die kwamen resp. bij de MMS uit Bergen (N.H.) en het Nieuwe Lyceum uit Hilversum terecht. BEURSOVERZICHT VAN MAANDAG Iets teruglopende markt, Simplex willig In de lokale afdelingen heerste van middag enige verwarring voor wat betreft de koers van de aandelen Simplex. Deze aandelen die vrijdag 12 noteerden werden getaxeerd op 150 procent. Later werd bekend dat, op last van het beursbestuur, vandaag geen notering in dit fonds zou wor den opgemaakt, doch dat er zou wor den volstaan met een biedkoers van 165. Op deze aandelen zou, aldus de beurs, een bod worden uitgebracht van 165 procent. Mogelijk dat hier over na beurs een bericht zal worden vrijgegeven. De stemming voor de internationale waarden was beginbeurs aan de vas te kant voor het merendeel van ge noemde waarden. Kon. Olie lag echr ter lager in de markt. Philips was fa voriet met een koerswinst van ruim twee gulden bij de opening op 155.80 De handel in deze hoek was geduren de de gehele beursduur vrij regelma tig. Verder lagen Unilevers gevraagd op 144,80 (144,10). Hoogovens ont moette lichte vraag voor Westduitse rekening waardoor ruim drie punten hoger werd geopend op 676. s' Mor gens werd in dit fonds op hoogste koers 680 gedaan. AKU zette knap in op 538. plus twee punten. Deze koersstijging werd mede veroorzaakt door een bericht over uitbreiding van de British Enkalon (dochter van Aku) ii. Noord-Ierland. De vaste stemming voor de Philipsaand -len hield ver band met het feit, dat dit fonds vrij dag in Wall-Street een dollar hoger sloot. Een ongekende weelde, aldus de beurs. Het was tevens een goede stimu lans voor Amsterdam, hetgeen dui delijk aan de koers van de electro- aandelen was af te lezen. Toch daal de de prijs, gedurende de verdere beursduur, tot f 154.70. Het Philips- aandeel verliet de markt op ca. f 155 AKU daalde tot 536. Hoogovens tot 674, terwijl Kon. Olie daarentegen opliep tot f 154.70. De gedane zaken in de scheep vaartafdeling waren gemakkelijk op de vingers van één hand te tellen. De koersen schommelden rond het voorgaande slotnivea. De stemming voor de leidende cultures was licht verdeeld. HVA iets hoger, Amster dam Rubbers lager als een gevolg van winstnemingen. De veranderin gen in de staatsfondsenhoek waren van weinig betekenis. Het was in deze hoek zeer stil. Aandelen Wilton- Feijenoord werden iets hoger gead viseerd ondanks het lagere resultaat over het afgelopen boekjaar. De koers van deze aandelen was echter de laatste tijd sterk gedaald. VMF lag eerder iets lager in de markt op de dividend verlaging tot negen (tien) procent. De dividendverhoging van Boeke en Huidekoper tot twaalf (elf) procent viel de beurs zeker niet te gen. Het bracht echter weinig ver andering in de koers van de aande len van deze maatschappij. De on veranderde dividenden van gist en spiritus en Van Berkels patent elk van tien procent, waren in overeen stemming met de beursverwachtin- gen. HELSINKI geh. bew. 4 1 STOCKHOLM regen 9 5 OSLO zw. bew. 11 3 KOPENHAGEN zw. bew. 10 5 ABERDEEN onbew. 14 1 LONDEN zw. bew. 12 7 AMSTERDAM zw. bew. 10 7 BRUSSEL geh. bew. 12 9 LUXEMBURG motregen 13 7 PARIJS motregen 15 10 BORDEAUX motregen 15 9 GRENOBLE zw. bew. 19 12 NICE h. bew. 19 12 BERLIJN geh. bew. 16 9 FRANKFORT regen 17 8 MüNCHEN zw. bew. 17 8 ZüRICH zw. bew. 18 9 GENèVE zw. bew. 19 8 LOCARNO zw. bew. 21 8 WENEN geh. bew. 18 7 INNSBRUCK regen 18 5 ROME onbew. 19 4 AJACCIO mist 17 6 MADRTD zw. bew. 19 5 MALLORCA onbew. 22 5 PAUZE Morgen: Lidewijde Janszen (de H. Lidwina van Schiedam), geb. 18 april 1380, t 14 april 1434 aldaar. WAAR SCHIEDAM BEROEMD OM IS.... „Lidwina, staan alle rozen al in bloei?" vroeg de pastoor van Schie dam soms aan zijn parochiaan. In een van haar vele vizioenen was aan Li dwina een rozenstruik getoond en haar medegedeeld, dat zij niet ster ven zou vóór alle rozen in bloei waren. „Er zijn er nog heel wat in knop!" zei ze dan. Het heeft lang geduurd voor de rozenstruik volop in bloei was: 38 jaren van onduldbaar lijden, verzacht door de overweging van het lijden van Christus en ver heerlijkt (soms) door verrukkelijke vizioenen en tal van wonderen. Zij was een vertrouwelinge van de he mel, in 't bijzonder van de H. Maagd. Reeds tijdens haar lijden-leven was zij een beroemde vrouw door haar uitzonderlijke begenadiging. Wij, Hol landers, mogen trots zijn op deze bloedende en bloeiende rozenstruik van eigen bodem. PUZZEL MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 13-4. Vee Aan voer runderen 192. varkens 172. Prij zen: runderen 3.50-4 50, varkens 2.50- 2 55. ROTTERDAM, 13-4. Vee Totale aanvoer 2238; vette koeien 1506, var- Nr. 527. Horizontaal: 1 gem. in Brab., 5 beet, 7 telwoord, 8 lelieachtig gewas, 10 levenslucht, 11 oude in houdsmaat (afk.), 12 nadruk, 13 bier soort, 14 klank, 15 voegwoord, 16 fa milielid, 17 boterton, 18 pauselijke encycliek (afk.), 19 ruw opstel of schets, 21 leed (ZN), 22 bijwoord, 23 de oudste bijbelvertaling. Vertikaal: 1 beweringsformule. 2 oude lengtemaat, 3 Jav. adellijke ti tel, 4 term bij kaartspelen, 5 uitroep, 6 verdwenen (bargoens), 9 voorzet sel, 10 overal, 11 ontwerp, 12 wang, 13 karakter, 14 hoog bouwwerk, 15 maand van het jaar, 17 aardsoort, 19 katholieke encyclopedie (afk.), 20 spoedig, 21 gewicht (afk.), 22 oude lengtemaat. Oplossing morgenavond. PUNT Mijn t.v. is niet in orde, geloof ik kens 732. Prijzen resp. le, 2e en 3e kw.: vette koeien 400-440, 330-390, 300-315; varkens 200, 195, 190. Over zicht aanvoer, handel en prijzen: vet te koeien, groter zeer kalm, lager, vooral bij afloop, enkele prima's bo ven notering; varkens, flink, flauw, aanvankelijk boven notering, gaande de markt dalende prijzen, zware var kens 180 p. kg, slachtzeugen 175 p. kg.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4