meer muzikaal genot ZAL BOLLENCORSO OP 25 APRIL RUDEN? WOENSDAG 8 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT Men overweegt het voor en tegen, maar heeft het weer niet in de hand ALPHENAAR MET GESTOLEN AUTO TEGEN LICHTMAST De afgelopen nacht omstreeks 2 uur is een 18-jarige Alphenaar met een personenauto op de Prins Bernhardlaan te Alphen aan den Rijn ter hoogte van de Zoutmanstraat met grote snelheid tegen een lichtmast gereden. De bestuurder van de auto had de auto nauwelijks een uur te voren in Was senaar gestolen. Hij was er mee op weg naar de ouderlijke woning. De jongen, die in Wassenaar als kok in een restaurant werkzaam is, kwam er wonder boven wonder met slechts lichte verwondingen aan handen en gezicht nog goed af. De wagen werd zwaar beschadigd en zal vermoedelijk moeten worden afgeschreven, evenals de lichtmast. De kok, die na de bot sing de vlucht had genomen, is later door de politie gearresteerd en nog vannacht door de Wassenaarse politie ingesloten. ZOETERWOUDE Raadsagenda De gemeenteraad van Zoeterwoude is in openbare ver gadering bijeengeroepen vrijdag avond, 8 uur, ten gemeentehuize. Aan de agenda ontlenen wij o.m.: Benoe ming van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, voor stel van b. en w. tot wijziging van de legesverordening, salarismaatre gelen secretaris en ontvanger, voor stel tot het verlenen van subsidie aan de Stichting tot bevordering van het geordend zwemmen, i.d. tot verhuur van een perceel grond en tenslotte vaststelling van de begrotingen voor 1964. Voordracht De leden, die zitting hebben in de commissie tot wering van schoolverzuim, zijn per 1 april 1964 periodiek afgetreden. De thans zitting hebbende leden zijn met uitzondering n^mm veraoeken"b' van de heer G. P Koek. allen bereid k van d Ioper een kredie) te ver. j SrctTsh^ ™d - te nemen in de vakature Koek. Door de aankoop van deze loper lijkt Ter voorziening in deze vakatures ^et b. en w. echter verantwoord de doen b. en w. onderstaande aanbeveling legesverordening in dier voege te wij- toekomen. zigen dat, bij voltrekking van een hu- Vertegenwoordiging bij het bijz. lager welijk ™n «npaar in het huis der ge- onderwijs: 1 P. J A de Vrind, 2 J. W. ;"eente b1drag m arbkel 25, de Iptfpsvprnrnpninu vprmplrt mpt f 10 Vert. openbaar lager onderwijs: 1 H. Witteveen, 2 mej. M. J. C. Both. Vert ouders schoolgaande kinderen: 1 C. M. J. Straver, 2 Th. W. Pet. Vert. overige meerderjarige ingeze tenen der gemeente: 1 P. C. Paardekoo- per, 2 A Pieterse. CAMPINGSHOW De N.V. Vroom en Dreesmann te Lei den heeft zich tot b. en w. van Zoeter woude gewend met het verzoek ken meer cachet te geven, door het leg gen van een loper. De prijs van zulk een loper op 100 cm. breed bedraagt ƒ42.80 per meter. Benodigd is 14 meter. voor de aan- Politie in Baarn nam biljetten in beslag De politie van Baarn heeft gistermiddag twee papieren iu beslag genomen met leuzen „smeer hem, Hugo" en „tranen uit het hart". De papieren wer den door de inzittenden van de auto. een vader en een zoon uit Bilthoven, door het open dak gestoken, toen hun auto het paleis passeerde. De politie heeft daarop de wagen tot stil stand gebracht en op de papie. ren beslag gelegd. legesverordening vermeld met ƒ10. wordt verhooed, zulks met ingang van de dag, waarop deze loper in gebruik wordt genomen. De voorgestelde tarieven bedragen dgn bij voltrekking van het huweliik van één paar in het huis der gemeente: 1. tussen 9 en 12 uur: t op maandag 60.— op dinsdag en donderdag 30. op woensdag 20.t op vrijdag '0. op zaterdag ƒ110. 2. Op een ander uur als in het vorige Bij het overladen van 800 ton deelte van de grond aan de Hoge Rijn- lid aangegeven wordt de leges, die voor benzine zijn maandagavond twee dijk, gelegen naast de Oranjelaan, voor die dag bepaald is, verhoogd met 50%. tankschepen op de Rijn. bij Duisburg- 4 maanden (april t.m. juli) te mogen Buiten het huis der gemeente: Wahnheim in brand geraakt. De huren om aldaar een campingshow te Indien het onvermogen van partijen vrouw van een van de gezagvoerders houden. Hiervoor zal dan een loods niet is gebleken, en boven de onder l kwam hierbij samen met haar kind worden opgebouwd, waarin de kam- genoemde bedragen: 15.om het leven. peerartikelen zullen worden tentoonge- steld. De show zal geopend zijn dage- T~a t r ujks van 9-i8 uur. ook op zondag y^j activiteiten van Roode Kruis De tentoongestelde artikelen kunnen ter plaatse worden gekocht. Alleen op zondag zal geen verkoop plaat6 hebben. B. en w. hebben hiertegen geen be zwaren. Voornoemde N.V. is bereid een Onder voorzitterschap van de bur- cretaris, de heer Harmsen, een gede- huur te betalen van ƒ250.— per maand, gemeester van Rijnsburg, de heer B. tailleerd overzicht gaf van de activi- N. Koomans, werd gisteravond in het teiten gedurende het jaar 1963. TROUWEN WORDT DUURDER „Witte Huis" te Oegstgeesl de jaar lijkse algemene ledenvergadering ge- De afdeling, omvattende de ge- Het is de wens van b. en w. van Zoe- houden van de afdeling Rijnland van meenten Wassenaar, Rijnsburg, Voor- (Van onze bloembollenmedewerker) Het Bloembollencorsocomité zit le lijk op de wip. Het is n.l. de vraag of men de geplande datum van 25 april wel kan aanhouden. En dat juist nu! Men had immers enige maanden ge leden het volgende besluit genomen: we stellen de datum van het corso vast op 25 april en we wijken daar van triet meer af. We hebben van het veranderen van de corsodatum nooit iets anders gehad dan narigheid en maar al te vaak bleek, dat uitstel niet eens nodig was geweest. Zelfs verleden jaar, toen het toch ook een laat en koud voorjaar bij uitstek was, hebben we ons onnodig zorgen gemaakt en is de datum onnodig ver schoven. De karavaan had n.l. op de oorspronkelijk geplande datum kun nen rijden. Het is alleen vervelend dat men dat alleen achteraf kan con stateren VERGELIJKEN Toen men alle corsodata van de laatste tien jaar naast elkaar legde en men ook het voorjaar 1963 nog eens liet meespelen, toen was het heel begrijpelijk dat men stelde: als we een datum nemen eind april, zitten we altijd goed en zijn we van alle gezanik af. Is het een vroeg voorjaar, en komen de hyacinten een week of daaromtrent te vroeg in bloei, wel dan is er geen man over boord. Dan slaan we de gesneden bloemen gewoon in een koelhuis op. Ideaal is d^t natuurlijk ook niet he lemaal, maar dit nadeel weegt op te gen de vele voordelen. Uitstellen en verschuiven van de corsodatum geeft vele nare consequenties. Men moet afspraken met muziekkorpsen herzien en dat lukt lang niet altijd. Men moet holderdebolder de reisbureaus in biimen- en buitenland op de hoogte brengen, de VW's in het buitenland, alle toeristische organisaties en pers organen en ga-maar-door. Uitstel heeft altijd een vermindering van het bezoekersaantal tot gevolg. Op de Keukenhof vertelde men daar ons een staaltje van. Een van de vele. Een reisbureau uit Keulen zou in 1963 op corsodag naar de bol lenstreek komen met zes bussen. Toen moest de datum gewijzigd worden. Weet U met hoeveel bussen dat reis bureau toen naar Lisse kwam? Met twee en de tweede was niet een vol ledig bezet. Dit is bepaald geen uit zondering. Hier komt nog bij dat men de reis bureaus nog wel kan bereiken, maar de ongetelde duizenden particulieren die „een dagje bollenstreek" op de kalender hadden staan, niet meer. Die komen van heide en verre naar de bollenstreek om hier te vernemen dat het corso is uitgesteld. Men denkt en zegt dan dingen die niet geschikt zijn voor publikatie en bovendien zijA ze helemaal niet vleiend voor de bloembollenkwekers in het alge meen en de organisatoren van het bollencorso in het bijzonder. Toch vraagt men zich in de bol- bollenstreek momenteel heel ernstig af, of het corsocomité niet gedwongen zal worden het besluit te herzien en de datum toch te wijzigen. Men heeft bekend gemaakt dat men op donder dag 23 april gaat beginnen met het opsieren van de corsowagens. Op vrij dag 24 april moeten de praalkarossen kant en klaar in de halen van de HBG staan. Dat wil dus zeggen, dat men uiterlijk 22 april over vele dui zenden gesneden trosen van bloeien de hyacinten zal moeten beschikken. Dat is vandaag over veertien dagen! Kan dat? Ja!, zeggen de insiders, dat kan inderdaad. Maar dan moet het met ingang van vandaag ook het mooiste weer van de wereld worden, zacht en groeizaam, af en toe een mals buitje en voor de rest maar temperaturen tussen de vijftien en de twintig graden. Het moeilijke aan dat alles is dat niemand daar een garantie van kan geven en dat men veertien dagen van tevoren een be sluit moet nemen. Het corsocomité staat dan ook voor een moeilijk pro bleem: uitstellen of niet. Uitstel be tekent absoluut veel narigheid. Dat heeft de historie bewezen. Maar men kan ook geen corso bouwen van cro- cussenbloemen en ook niet van nar cissen. We vernemen dat het corso comité een dezer dagen bijeen zal komen om de knoop definitief door te hakken. Misschien heeft het iets zachtere weer van de laatste dAgen de hoop nog doen herlevenU gaat er nog van horen! Koningin Juliana en prins Bernhard voor de vliegtuigtrap bij hun vertrek naar Mexico. geheel uitneembaar afdeling „Rijnland" terwoude aan het sluiten van huwelij- het Ned. Roode Kruis, waarin de se De aankomst van prinses Irene aan het stationsgebouw van Schiphol, van waar zij woensdagochtend naar Parijs reisde om zich bij haar verloofde te voegen. hout, Oegstgeest en Warmond, telt thans 2281 leden. Een respektabel aantal doch het beantwoordt nog niet aan het doel: „In ieder huis een lid van het Roode Kruis' Er zijn in de afdeling een twaalftal welfare-werksters op pad, die 29 pa tiënten helpen. Tijdens de kerstda gen '63 hebben zij 27 patiënten met een kerststukje verblijd. Met het m.s. J. Henry Dunant heb ben een 5-tal patiënten een onverge telijke boottocht gemaakt. Dit jaar vertrekt het schip op 12 oktober uit Leiden en men hoopt dan eenzelfde aantal patiënten uit de afd. te kunnen plaatsen. De vorig jaar gehouden collecte had een bedrag van plan. 3000 gulden tot resultaat. (Oegstgeest 1.104. Ook de postzeglactie was zeer ge slaagd. Deze bracht aan toeslag een bedrag van 800.op. In verband met het honderdjarig bestaan van het Roode Kruis is er te Oegstgeest nog een actie in voorbe reiding met de winkeliersvereniging „Oegstgeest-Actief". De belangstelling voor het Jeugd- Roode Kruis is groot. 52 kinderen be haalden het diploma, waarbij de se cretaris vooral de namen noemde van de adjudant-instructeur de heer Van der Mark en dr. Held. De heer v. d. Mark heeft o.a. de monstratie gegeven van de, thans in het middelpunt van de belangstelling staande, mond-op-mond beademing. De afd. „Rijnland" kan terugzien op een goed jaar, aldus de heer Harmsen. Bij afwezigheid van mevr. Smits- Witvliet, gaf de heer Panhuizen een overzicht van de financiën. Mevr. Smits-Witvliet heeft zich ge noodzaakt gezien de functie van pen ningmeester neer te moeten leggen. In de vakature, ontstaan door het bedanken als bestuurslid door mevr. Venker, werd voorzien door het ver kiezen van mevr. Vollebregt-Tom- mon. Dokter Keegstra heeft bedankt voor de functie als commandant van de Roode Kruis-colonne „Rijnland". Hij zal 1 oktober a.s. opgevolgd wor den door dr. Timmers uit Katwijk a.d. Rijn. Dokter Held is tot die datum waar nemend collonnecommandant. Tijdens de rondvraag stelde dokter Walenkamp de ledenwerfactie aan de orde. Rijnsburg onderhoud thans een kontakt met het Deutsches Rotes Kreuz te Geisweid om tot een uitwis seling te komen. ST Wie koopt er een klas se-wagen? BMW 6 cylin der, bouwjr '54-55, moto risch 100%, prjjs 975.-. v. Heemstrastraat 30, Sas- senheim. 3? Wij vragen een vlot en helder meisje 25 jaar voor onze personeelscan- tine. Pers. aanm. n.v. He- ma, Leiden. S1 Schoorsteenklokken! Prachtige moderne schoor steenklokken. De nieuw ste modellen, zó van de Jaarbeurs. Zeer voordelig in prijs, en een enor me keuze. Prettige bedie ning, 100% service, bij Uurwerkkliniek Gorthuis alleen Lage Rijndijk 8. 3? Aaneeboden: accordeon met koffer 80 bass, in pri ma staat. Tegen elk rede lijk bod. Inl. na 7 uur Oude Singel 114. 3? Gevraagd in grammo foonplatenzaak: verkoop ster of leerling-verkoop ster. Interessante en af wisselende werkkring. 5- daagse werkweek. Br. on der no. 7683 bur. v. d. blad. B.z.a. r.k. meisje, 19 jr. voor 4 dagen p. week. Br. onder no. 3074 bur. blad. Werkster gevraagd v. schoonhouden kantoren. A. Martij n, Breestr.-hoek Vrouwansteeg 20. 3 R.K. "eisjes zoeken een 4e meisje tussen 22- 26 jaar, om van 20 juni t.m. 1 juli per auto op va kantie te gaan. Br. onder no. 3052 bur. blad. Koopjes halen. Compl. staal verchr. slaapkamer, iets aparts; hang- en leg kasten; gr. en kl. schrijf bureaus; bankstellen; dressoirs, slaapbanken, clubstellen, babycommo- den, clubfauteuils, zilver en porceleinkastenrook- stoelen; boekenkasten; theemeubels. Nieuwen- burg, Hooigracht 55 (geen winkel). Leioisiden Agentschap DE LEIDSE COURANT Voor: Abonnementen Advertenties Drukwerken Mevrouw van Tol Kastanjelaan 6. Philips bandrecorders en platenspelers stellen U in staat intenser te genieten van muzikale meesterwerken. Zuivere weergave en moderne vormgeving staan onbetwist aan de top. Philips bandrecorder. Met 2ijn gemakkelijke bediening is deze recorder een bezit voor het leven. Een apparaat waarmee men gesproken brieven kan opnemen, de eerste geluidjes van baby of kleinkind kan op vangen, film of dia's muzikaal illustreren. Incl. proefband, micro foon en ledige haspel. 468.— LEIDEN Philips platenspeler. Magnifieke platenspeler, met moderne vorm geving, uitgevoerd met diamant- element. Automatische afslag. Omschakelbaar. 125 of 220 volt. Parterre Maarsmanssteeg 75.— Bij een prima bandrecorder behoort een prima geluidsband. De „Discofoon geluidsband" is prima. Grote ge voeligheid en afwezigheid van storende grondruis. 90 meter op 8 cm spoel 4.50 275 meter op 13 cm spoel 9.50 550 meter op 18 cm spoel 15.50 V D's discobar, een openbaring voor de verwende muzieklièfhebber.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4