Burgerlijke Stand AGENDA VAN DE LEIDSE RAAD Laatste Berichten Nieuw Irene-debat Nederlandse artsen helpen Belgische zieken Weerbericht Het weer in Europa Kon. onderscheiding voor A. le Maitre van „Verenigde Touw" te Leiderdorp WOENSDAG 8 APRIL 1964 DE LEIDSE COURANT Kunststofplaat lijmen Ceta-Bever SNELFIX W Geboren: Marius z.v. A. v. Duin en M. v. d. Bent; Alfred Gerhard Ferdinand z.v. F. N. Reibel en J. Y. L. Krones; Arend z.v. M. de Jong en J. A. Kraaijenoord; Maria Cornelia d.v. C. G. E. Heemskerk en B. C. M. v. d. Vlugt; Monique d.v. L. v. Es en K. Boezaard; Cornelia d.v. C. van Spengen en H. v. Dijk; Ronald Ja cobus z.v. J. Heemskerk en H. B. Haaring; Belinda Louise d.v. H. Bijs- terveld en L. Althuijzen; Pieter Jan z.v. E. Verschuijl en A. M. Rehbock. Gehuwd: P. C. Vink en G. A. Wer- ter; Jhr. F. W. Burmania van Hu- malda van Eijsinga en A. Moret; J. J. W. Pieterse en T. P. M. Rosdorff; J. Groenendijk en G. B. M. Wieber- neit. Overleden: G. de Vries 78 j., e.v. A. Meerman; P. A. Groenewoud 80 j., w.v. A. J. v. Dam; J. Gelmers 80 j., m.; W. A. v. Lith 64j.t m. AVONDCURSUS ANALIST TE LEIDEN Al in 1960 verleende de Leidse raad 'n nodigverklaring voor de instandhouding van de avondcursus voor de opleiding tot analist, uitgaande van de Stichting tot vorming van middelbaar en hoger natuurwetenschappelijk personeel „Vor- na" te Arnhem. Op grond van deze ver klaring heeft de stichting rijkssubsidie aangevraagd. Tot op heden werd nog geen sub sidie toegkend, omdat na de indiening van het verzoek de n.v. Maatschappij ter bevordering der Leidsche Onderwijs instellingen (LOI) een soortgelijke cur sus oprichtte. In overleg met het ministerie van O. K. en W. en de Rijksinspectie zijn de „Vorna" en de LOI overeengekomen hun cursussen samen te voegen. Voor de instandhouding van de samengevoegde cursussen is de Stichting ter bevorde ring van de Leidse School voor Che mische en Medische Analisten in het leven geroepen. De nieuwe stichting verzoekt thans om een nodigverklaring voor de stich ting en instandhouding van de samen gevoegde cursussen. Leidse paste met succes mond-op-mond-beademing toe Eerbewijzen voor geslaagde reddingspoging Voor haar doortas'end optreden, het toepassen van de mondbeademingsme thode, heeft mevr. G. Ludema-den Ol- ter, wonende in de Waardstraat, gister middag in het stadhuis de bronzen leg- medaille, het getuigschrift behorende bU deze medaille en de kleine bronzen draagmedaille van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen ontvangen. Mevr. Ludema greep op 18 april van het vorig jaar, toen nog bewoonster van het woonschip „Jolanda", liggende aan de Haarlemmertrekvaart, kordaat in toen het drie-jarig dochtertje van de familie Steenvoorden in het water viel en eerst na geruime tijd op de wal kon worden gebracht. Het meisje was toen reeds schijndood. Door langdurig toe passen van de mond-op-mondbeade- mingsme'hode keerde het bewustziin van het kind tenslotte weer terug In tegenwoordigheid van de corresnondent van de Maatschann" tot Redding van Drenkelingen, dr. A H. Ferguson, reikte de loco-bnrgemeester. wethouder S. Menken, mevr. Ludema de onderschei dingen uit. waarbiï hii haar dankte voor haar liefdevolle daad, waardoor één van de Leidse kleine burgers het leven behield. WOENSDAG 8 APRIL Katholieke Volkspartij. Leiden Bijeenkomst voor de KVP gemeente raadsleden in café-restaurant ..De Burcht' Aanvang 20 uur. V.I.R.O. Lezing door dr. J. Meijer in het Instituut voor Praeven- tieve Geneeskunde Aanvang 15 uur. Schouwburg Voorstelling van „Schakels"' van Heijermans door het Nieuw Rotterdams Toneel (K. O., gele en groene kaarten). St. Petruskerk Rozenkranskruis tocht 19 uur. VRIJDAG 10 APRIL Leidse Smalfilm Liga Werkavond en scenario-ideeën van J. de Kier. 20 uur in Rest. Van der Heijden, Breestraat. BEURS0VERZ1CHT VAN WOENSDAG INTERNATIONALS VERDEELD De markt heeft zich vanmiddag bij de opening gekenmerkt door een ver deelde stemming voor de internatio nale waarden. AKU zette tóen de op mars van de beide voorgaande beurs- dagen verder voort met een koers winst van anderhalf punt op 536. Hoogovens daalde twee punten tot 666, als gevolg van lichte winstnemin gen in een vrij lege markt. Philips begon dertig cent lager op f 152.30, terwijl Kon. Olie bijna een gulden moest afstaan op 154. Er was in de oliehoek wat middenkoersvraag, waardoor laag werd geopend. Unile ver was vanmiddag dè verrassing met een koerswinst van 1.70 op een prijs van 142.30. Deze maatschappij gaat in het vervolg kwartaalberich ten uitgeven. De vaste stemming voor Unilever dankte dit fonds aan de in houd van het gepubliceerde jaarver slag, alsmede de vooruitzichten van diit wereldconcern voor 1964. Alleen Unilever was, van de Nederlandse waarden, gisteren in Wall Street ho ger. De overige Nederlandse hoofd fondsen lagen op de New Yorkse beurs lager in de markt, waarvan KLM zelfs aan de flauwe kant Dit had tot gevolg dat vanmorgen, ge durende de niet-officiële beurs han del, KLM werd verhandeld op ca. 76. Vanmiddag werd de prijs op 77 geadviseerd, tegen een officiële notering van gisteren op f 79.50. De handel in de hoofd fondsen was zeer kalm. Later op de middag brokkelden de koersen merendeels iets af. AKU zakte in tot 534»/8. Unilever tot 141.60 en Philips tot 152 10. Kon. Olie echter verbeterde tot f 154.40. De be haalde koerswinsten gedurende de twee voorgaande beursdagen werden vanmiddag grotendeels geconsoli deerd. Vier zilveren jubilea bij Leidse Invoerrechten - en Accijnzen Onder grote belangstelling van vele collega's en oud-collega's werd gis termiddag in 't Gereformeerd Jeugd huis aan de Breestraat het zilveren ambtsjubileum gevierd van vier amb tenaren van de Leidse Invoerrechten en Accijnzen. Deze jubilarissen wa ren in verband met dit heugelijke feit in gezelschap van hun echtgeno ten naar de Breestraat gekomen. Dit waren de verificateur. Hoofd van de Fost Douane en Accijnzen, J. v. Dig gelen, de Hoofdassistenten J. M. v. Veldhuizen en L. Scholte ter Horst en de Commies J. Miedema. Toen de voorziter van de jubileum commissie, de heer Meijer, te 2.30 uur de middag opende, was hij de eerste van een aantal sprekers die de schijnwerper óp de jubilerende ambtenaren richtte. Na hem was het de beurt aan het hoofd van de In spectie Inv. en Acc., de heer Den Duik. Daar het voor hem een te lang durige geschiedenis zou worden om de ambtelijke loopbaan van 'n ieder afzonderlijk onder de aandacht te brengen, beperkte hij zich tot 't naar voren brengen van enige grote ver schillen tussen hun tijdsitp van in diensttreding en thans. Namens het kantoor Inv. en Acc. sprak daarna de Ontvanger, de heer v. d. Veen de jubilarissen -toe. Na hem volgden nog een aantal sprekers zoals de chefs van de verschillende afdelingen, ver tegenwoordigers van de vakorganisa ties, terwijl ook de personeelsvereni ging van de Leidse belastingdienst, in de persoon van haar voorzitter, vertegenwoordigd was. Nadat namens de jubileum-com missie de gebruikelijke cadeaus aan de jubilarissen waren aangeboden, getuigde later op de middag de be langstelling van het bedrijfsleven van de belangrijke band, die er tussen haar en de Leidse Inv. en Acc. be slaat. Deze vier jubilarissen zullen dan ook nog lang aan deze middag een hoogtepunt in hun ambtelijke carrière terugdenken. Benoemingen Leidse universiteit Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Leidse Universiteiten zijn: Dr. E. M. J. Jaspers, wetenschappe lijk ambtenaar 3e klasse in tijder lijke dienst bij de biochemie, weder om in deze functie voor het tijdvak van 1 april 1964 tot 1 april 1965 be noemd. Dr. J. C. Anceaux, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, voor het tijdvak van 1 februari 1964 tot 1 februari 1965 wederom in deze functie benoemd. Drs. H. D. Berendes, hoofdassistent bij de genetica voor het tijdvak voor het tijdvak 1 januari 1964 tot 1 janu ari 1965 tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de gene tica benoemd. Drs. H. Visscher, tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de keel-, neus- en oorheelkunde, voor het tijdvak van 1 november 1963 tot 1 november 1964 benoemd. Drs. G. van Benthem, wetenschap pelijk ambtenaar bij de faculteit der rechtsgeleerdheid, voor het tijdvak van 1 januari 1964 tot 1 januari 1965, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse benoemd. De gemeenteraad van Leiden verga dert op maandag 13 april 1964, te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Eervol ontslag aan de heer J. M. Goddijn hoofd van de openbare school verbonden aan het Pedologisch Instituut. Benoeming van een hoofd aan deze school (Bein Jan de Jong). Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs om medewer king voor het verbeteren van de ver lichting in de school voor uitgebreid lager onderwijs aan 't Noordeinde 3. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stichting Roomsch- Katholieke Scholen om medewerking voor de inrichting van een handen- arbeidlokaal in vier scholen voor ge woon lager onderwijs. Het beschikbaarstellen van gelden voor de aanschaffing van leermidde len ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Ter Haarkade, uitgaande van de Stich ting Roomsch-Katholieke Scholen. 5011.—.) Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstre ken om de uitbreiding van het leer plan van zyn Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg 23 met een cur sus voor aanvullend onderwijs aan kapstersleerlingen volgens het leer lingstelsel nodig te oordelen. Preadvies op het verzoek van de Stichting ter bevordering van de Leidse School voor Chemische en Me dische Analysten om de oprichting en instandhouding van de avond cursus voor de opleiding tot analist nodig te oordelen. Kongresdag R.K. Kleuterleidsters De Leidse afdeling van de sektie Kleuterleidsters van de Vereniging van de R.K. Onderwijsgevenden in de bisdommen Haarlem en Rotter dam „St. Augustinus" is aangewe zen als organisatrice voor de kongres dag, die dit jaar zal worden gehou den op woensdag 22 april. De dag zal worden geopend met een gedialogeerde H. Mis iri de Har- tebrugkerk om 9 uur. Om 10.30 zal de voorzitster, mej. H. S. Rogier, het kongres openen in d^'grote zaal van de Stadsgehoorzaal. Van half één tot ongeveer drie uur zal er worden ge pauzeerd, waarna dr. G. van der Most zal spreken over „De mongoloïde kleuter". Het kongres zal worden besloten met de uitvoering van en kele oude dansen door een groep Amerikaanse ambassadeur doopt laan in Leiden Op woensdag 22 april zal de am bassadeur van de Verenigde Staten in Nederland, de heer John B. Rice, 's middags om twaalf uur in een kor te plechtigheid de WAGNERLAAN in Leiden zuidwest officieel herdopen tot KENNEDYLAAN. Laatste avond Bijbelcursus De laatste avond van de cursus, die wordt gegeven door pater dr. L. L. Terstroet SMM, wordt dinsdag 14 april a.s. gehouden in Rest. Van der Heijden, Breestraat 85. Aanvang 20 uur. kleuterleidsters uit de kring Alk maar. Voorstel inzake onteigening van eigendommen gelegen in De Waard. Eigenaar J. Th. Wurzer. Voorstel inzake onteigening van perceelsgedeelten gelegen ten oosten van de Stationsweg. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanleg van een derde tijdelijk volkstuincomplex c.a. in de Oostvlietpolder in de ge meente Zoeterwoude. Voorstel inzake wijziging van de gemeentebegroting en de begroting van het grondbedrijf voor het dienst jaar 1963. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor een bijdrage in de kosten van een door de geza menlijke Zuid-Hollandse gemeenten aan de provincie Zuid-Holland aan te bieden geschenk ter gelegenheid van de opening van het nieuwe provincie huis. Voorstel tot het vaststellen van maatregelen "met betrekking tot ver hoging van ten laste van de gemeen te komende pensioenen op de voet van ter zake getroffen wettelijke maatregelen. Waar§chijnlijk volgende week dinsdag Aanstaande dinsdag 14 april zal de Tweede Kamer waarschijnlijk op nieuw debatteren over de kwestie rond prinses Irene. Dit bleek uit een mededeling die na afloop van een bij na drie uur durend- seniorenconvent samen met minister Marijnen werd uitgegeven. De minister-president heeft aan de voorzitter van de Tweede Kamer me degedeeld, dat hij voornemens is zo spoedig mogelijk, uiterlijk morgen, donderdag, een brief aan de Kamers te richten. Deze brief handelt over de op dinsdag 7 april uitgegeven ver klaringen namens prinses Irene en namens H. M. de Koningin en de Prins der Nederlanden. De voorzitter van de Tweede Ka mer zal aan de kamer voorstellen I deze brief op 14 april aan de orde te stellen. In enkele Nederlandse grensdor pen hebben artsen ondervonden, dat het hun Belgische collega's niet aan staat, dat Belgische patiënten zich tijdelijk onder behandeling van een Nederlandse dokter stellen. Een arts in Nispen heeft van twee Belgische collega's bezoek gehad, die hem vroegen geen visites te maken bij patiënten in het aangrenzende Belgische dorp Essen. De betrokken Nederlandse arts, dokter Van der Meer, verklaarde wel bij enkele patiënten te zijn geweest, maar deze verwezen te hebben naar de Belgische „wachtdienst". Meegedeeld door het KNMI. geldig van woensdagavond tot donderdag avond, opgemaakt om 11.15 uur: MINDER KOUDE NACHT Veel bewolking met plaatselijk enige regen of motregen. Overwegend ma tige zuidwestelijke wind. Minder koude nacht. Morgen ongeveer de zelfde middagtemperaturen als van- Handenarbeidlokalen in kath. lagere scholen Het bestuur van de Stichting R.K. Scholen te Leiden heeft de gemeente om medewerking voor de inrichting van een handenarbeidlokaal in zijn scholen voor gewoon lager onder wijs aan de Boshuizerlaan, de Cae- cilistraat, de Damlaan en de Ter Haarkade. Met het verlenen van de gevraag de medewerking is een bedrag van in Jotaal 18.000 gemoeid. VOORSCHOTEN De voorzitter van de ijsclub Voor schoten noemde gisteravond de buiten gewone ledenvergadering een uiterst belangrijke. Er stonden een paar ver strekkende bestuursvoorstellen op de agenda. De voorzitter, de heer Verse- put, maakte allereerst bekend, dat de ijsclub koninklijke goedkeuring heeft verkregen bij K. B. van 5 maart 1964 no. 77. Als eerste belangrijke punt kwam in discussie het bestuursvoorstel tot het oprichten van een permanent clubge bouw bij de ijsbaan. Het bestuur stelde zich voor een houten gebouw op beton nen fundering te bouwen van 25 meter lang en 10 m. breed. Uit de discussie bleek dat het realiseren van een derge lijk gebouw op korte termijn in ver band met de rijksgoedkeuring niet wel mogelijk zou zijn. Een lid deed toen de suggestie bij de gemeente goedkeuring te vragen voor de bouw van een ge deelte, waarvoor dan geen rijksgoed keuring zou zijn vereist en dan, vijf maanden na oplevering vergunning aan te vragen voor de rest. Na een le vendige discussie, waarbij werd gespro ken over de mogelijkheden dit gebouw ook buiten de winter rendabel te ma ken, verkreeg het bestuur de gevraagde machtiging. Om moeilijkheden te voor komen en omdat de grondslag aan het einde van de ijsbaan, bij de Vliet beter is dan aan de voorkant, wilde het be stuur daar bouwen. Aansluitend hieraan stelde het be stuur voor de contributie te verhogen en wel voor individuele leden van ƒ2. tot ƒ3.— en voor een gezinslid van ƒ3 tot ƒ4.— per jaar. Ook tegen dit voorstel kwamen uit de vergadering geen overwegende bezwaren naar voren zodat zonder hoofdelijke stemming al dus werd besloten. Dezer dagen werd de heer A. Ie Mai tre bij de N.V. Vereenigde Touwfabrie- ken te Leiderdorp gehuldigd bij gelegen heid van zijn 40-jarig dienstjubileum. De jubilaris vergezeld van zijn echt genote en kinderen, werd op het bedrijf welkom geheten door mej. mr. H. G. A. Streeder, die mevr. Le Maitre een boe ket gerbera's aanbood. Temidden van zijn superieuren en collega's werd de heer A. ie Maitre toe gesproken door de directeur, de heer H. B. Haanappel, die t.a.v. de kwaliteiten van de jubilaris niets dan goeds kon vertellen. Als stoffelijke blijken van waardering bood de directeur de gebruikelijke ge schenken aan: het getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel met de daarbij behorende zilveren draag- lnslgne, de gouden VT-speld met bril jant, een gouden armbandhorloge, als mede een enveloppe met inhoud. De loco-burgemeester van Leiderdorp, de heer C. Meerburg, vond het feit dat de beide zoons van de jubilaris even eens bij het concern werkzaam zijn, een plezierig bewijs, dat de heer Le Maitre het bij de VT naar zijn zin heeft. Het was de loco-burgemeester daarom een bijzonder genoegen te kun nen mededelen, dat de heer Le Maitre onderscheiden was met de bronzen ere medaille. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Andere sprekers waren de heer I. Vogelenzang, bedrijfsleider der vezel- afdelingen, de heer J. Nievaart, de heer K. Kuperus, de heer J. Th. Hensing, de heer J. Stouten, afgevaardigde van de jubileumcommissie van de spinnerij en de gepensioneerde chef van de spinne rij, de heer H. Kuilenberg. BEDRIJFSONGEVAL Gistermorgen is de 50-jarige W. Stafleu, als transportarbeider werk zaam bij de Rijnlandse-Metaalbe- schermings Maatschappij aan de Vijf Meilaan, tijdens zijn werkzaamheden aangereden door een rijdende kraan wagen. Hij brak zijn rechterbeen, dat onder een van de wielen van de wa gen terecht kwam. De EHD heeft hem voor behandeling naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. Jubileum Vrijdag a.s. zal het feit herdacht worden, dat de heer D. P. P.lanje, thans chef technische dienst, veertig jaar geleden in dienst kwam bij Wernink's Beton- en Aannemings mij N.V. te Leiden. Dr. H. Faber lector iri de pastorale psychologie Bij K.B. is dr. H. Faber, weten- schappelijk hoofdambtenaar in de theologische faculteit beneomd tot ge woon lector om onderwijs te geven in de pastorale psychologie. Dr. H. Faber studeerde theologie aan de Leidse Universiteit en deed met lof het doctoraal examen in 1931, nadat hij eveneens met lof het candidaats- examen een drietal jaren eerder had afgelegd. In 1933 werd de nieuwbe noemde lector, die eveneens enige tijd aan de universiteiten te Marburg en Heidelberg heeft gestudered, be vorderd tot doctor in de godgeleerd heid op een proefschrift getiteld: „Ge schiedenis als theologisch probleem". Na enige tijd voorganger van de af deling van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden te Velzen te zijn geweest, was hij verbonden aan de afdelingen van de Nederlandse Prote stantenbond te Schiedam en te Was senaar. Nadat de nieuwbenoemde lector in 1956 de studie in de psychologie aan de universiteit te Amsterdam had be kroond met een proefschrift „Over ziek zijn", werd hij in 1958 als weten schappelijk hoofdambtenaar verbon den aan de leerstoel voor de gods dienst wijsbegeerte, zedekunde en encyclopaedic te Leiden. Thans is dus dit hoofdambtenaarschap omgezet in een lectoraat. Naast de twee eerder genoemde proefschriften heeft dr. Faber gepu bliceerd onder meer in de tijdschrif ten „Theologie en Praktijk en het Nederlands Theologisch Tijdschrift. OEGSTGEEST KIND VIEL IN VIJVER Er is gisteren een kind in de vijver gevallen nabij de R'idderspoorlaan. Dit werd opgemerkt door een flatbe woonster, die het van vier hoog af zag gebeuren. Desondanks heeft zij het kind toch nog weten te redden, waarna Het naar het ziekenhuis is vervoerd. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 7 april 1964 Bloemen Tulpen. Kansas 250280; Edith Ed dy 220240; Apeldoorn 280310; Ga- lata 200—215; Red Giant 185—210; Ornament 205220; Lustige Wit we 250285; Cassinie 240; Copland 250 —275; v. d. Eerde 220—260; Algiba HELSINKI motsneeuw 1 —2 STOCKHOLM zwaar bew. 8 —2 OSLO licht bew. 5 —3 KOPENHAGEN onbewolkt 5 1 ABERDEEN geh bewolkt 10 5 LONDEN onbewolkt 11 1 LUXEMBURG onbewolkt 8 —3 PARIJS onbewolkt 11 4 BORDEAUX mist 12 1 GRENOBLE onbewolkt 8 3 NICE onbewolkt 14 7 BERLIJN geh. bewolkt 6 -0 FRANKFORT zwaar bew. 9 1 MüNCHEN zwaar bewolkt 9 —0 ZüRICH zwaar bewolkt 5 1 GENèVE licht bewolkt 8 0 LOCARNO onbewolkt 14 6 WENEN geheel bewolkt 9 4 INNSBRUCK sneeuw 7 0 ATHENE onbewolkt 20 ROME half bewolkt 8 AJACCIO motregen 14 7 MADRID onbewolkt 13 3 LISSABON onbewolkt 7 PAUZE GEEN MANNA VOOR CHROEJSTSJOW Kameraad Nikita heeft tijdens zijn bezoek aan Hongarije een rede ge houden. waarin hij o.m. het volgende zeide: „In de bijbel wordt verhaald, dat God eens manna uit de hemel liet regenen voor de Joden Maar nu hebben wij een algemene verken ning gemaakt; wij hebben Gagarin en anderen de ruimte ingestuurd en zij hebben niets dan leegte gevon den. Aldus hebben wij alle hoop op manna uit de hemel verloren, omdat daar niets is". Hij zeide geen succes te verwachten van „bidden en knie buigingen", maar wel van beter wer ken. Nu moet vriend Nikita oppassen dergelijke flauwe praat uit te ven ten. Wij vermoeden, dat zijn oubol lige moppen „ergens" niet gewaar deerd worden. Dat is het ergste wat een mens kan overkomen. PUZZEL No. 525 Hor.: 1 maand van het jaar, 8 tijdrekening, 9 familielid, 10 deel van de bijbel (afk.), 11 boom, 13 emeritus (afk.), 14 ketting, 16 aan loop, 17 zwakke, 18 leerrede, 20 voor zetsel, 22 achting, 23 foei, 24 boom, 26 meisjesnaam, 27 lijstenmaker. Vert.: 1 rechterlijke uitspraak, 2 bolrond vruchtje (spreekt), 3 familie lid, 4 gem. in Gelderl., 5 bruto (afk.), 6 gem. in Gelderl., 7 speelgoed voor bJby's, 11 oude vr. datief van een, 12 jongensnaam. 14 hoofddeksel, 15 ach terdeel van de hals, 19 zwemvogel, 21 telwoord, 23 er meer dan genoeg van hebben, 25 afkorting op visite kaartjes, 26 lidwoord (Fr.) Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 522. Hor.: 1 bas, 4 ark, 6 Amoer, 7 An, 9 Ta, 10 Rotter dam, 15 gei, 16 eik, 17 Pallieter, 20 at, 21 la, 22 beker, 24 sté, 25 tod. Vert.: 1 baar, 2 sa, 3 rode, 4 ar, 5 kram, 8 Nogat, 9 takel, 11 tel, 12 til. 13 ree, 14 dit, 17 pats, 18 inkt, 19 rand, 22 Be, 23 Rt. PUIST Kan ik mijn oude baan weer krijgen? 240; Aladin 240 alles per bos Nar cissen 400680; Anemonen 8001400 pei 100. BODEGRAVEN, 7 april 1964 Kaas Aanvoer 11 partijen Goudse kaas. Prijzen in f per kg: 2.702.87. Handel goed.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3