Blue Band - mmm...en kêrngezond hoger! HOGER groter! GROTER... ...en moeder helpt met kerngezonde BLUE BAND EERSTE LEDENVERGADERING KATH. WERKGEVERS SCHILDERSBEDRIJVEN Mr. Cap ter plaatse; mr. Louie onderweg Stak zoon vaders' fabriek in brand Rijschoolhouder verdacht van roofoverval Grotonderzoekers vonden vermoorde man Laten we wèl wezen. DINSDAG 7 APRIL 1964 DE LETDSE COURANT PAGINA 10 G. D. DE JONG ARTS AFWEZIG van 8 ton. 13 april. 3? Gebroken ruiten, glas- m-tood reparaties worden door mij met spoed her steld. Glasreparatiebedrijf D. Galjaard, De Sitterlaan 76. tel. 32916. G. E. J. PIETERSE ARTS Wegens ziekte GEEN PRAKTIJK Waarneming dokterstelef. 22222. 3? Heel Leiden wacht! Op de jaarlijkse kampeershow van Wout Bergers Deze 15e show Schuttersveld 18- 19-20 april, met de grootste collectie van Leiden. 3? Nerveus? Gejaagd.? Schieffer's Bloedwijn helpt bijzonder snel! Be vat aktief-Lecithine, vita minen en mineralen, werkt biovitaal. Exclusief bij apothekers en drogis ten. J. L. SCHAEFER ARTS PRAKTIJK HERVAT P. en H. C. JASPERSE ARTSEN WOENSDAG AFWEZIG Waarneming dokterstelef. 2? Wat kost het bed den reparaties? 1-pers v a. 18 50; 2 pers. v a 24 90 met damast. Desgewenst in een dag gereed De 3 Eenen HasH^rnmergtj. m telefoon 23867. le klas costuums naar maat. confectiecostuums regeniassen suèdekleding eventueel naar maat voor d. en h. Beta!ine te rege len v 20.- oer maand af Bezoek aan huis met col lectie Br onder no. 8807 bur v d. blad. S? „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen Het adres voor alle reparaties en uurwerken Steenstraat nr lb. tel 26854. GT Markiezen, olschermen alum ialoezieën. Grootste sortenne zonwering Pri ma afwerkine Vraagt in lichtingen en Driis bii het verkoopkantoor van Mel- cher's markiezonfabriek C. E. Jedeloo ~>egstgeest Juffermansstraat 35. telef 01710-53105. S1 Originele U.S.A. spij kerbroeken Wij hebben alleen de verkoop van on ginele Amerikaanse spij Kerbroeken o a. Lee Wrangler-Globe 1 refter Nu ook met wijd uitlopen de pijp Natuurlijk weei bij Sporti.uis Van Delft 'S Kampeerders Wist U Jat onze zaak 40 m. diep is en dat U daar iedere tent opgezet kunt zien? Natuurlijk veei bii Kam oeerparadijs Van Delft Steenstraat 45 1 eiden Parkeerruimte aanwezig. Huur Philips televisie voor 25 95 per maand zon der vooruitbetaling., maar met recht van koop Mor gen al bij U thuis? Bel dan vóór 6 uur 010120705 en 's avond" 070—863977. Hang- of legkasten 58. leg: 165x60en4ö cm., vijf planken; hang: 165x60x54 cm. Ook vele modellen wandkasten. C. J v. d Geest, Houthandel „De Burcht", hoek Nieuwstr.- Hoogl Kerkgracht 49, tel 33078. Gevraagd net meisje voor maandag en vrijdag de gehele dag. Dinsdag, woensdag en donderdag van 8 tot 1 uur. M. A. v. Engelen, Molenlaan 35, Voorschoten. Heeft u iets op te ruimen Plaatst een Telefoontje! Nu een nieuwe lamp voor woning boot winkel of kantoor De grootste sortering De laagste pru zen De LichthaT Haar lemmerstraat 293 Leiden Blue Band! Vitamine A en D... energierijke grondstoffen. Dat wat Uw kinderen nodig hebben om jong en blij te zijn. En die ge zonde levenslust begint bij gezonde eetlust Trek in een boterham met Blue Band. Trek' in een warrpe maaltijd. Trek in alles wat U met gezonde Blue Band zo smakelijk bereidt.,.'s morgens,'s middags,'s avonds! ACHT UUR 't Gaat erin. zo'n ontbijt. Spe lenderwijs! Omdat het zo lekker is met smeuïge Blue Band. Blue I Band VEREDELDE MARGARIRE HALF EEN Vier boterhammen! Natuurlijk met malse Blue Band. Met ener gie voor uren spelen. ZES UUR Mmm... de geur van goed ge braden vlëes. Om kleine ravot- ters op hun Blue Band-best te verzorgen. Vandaag heeft de op 1 oktober j.l. opgerichte Katholieke Werkgevers vereniging schildersbedrijven in het Oranjehotel te 's-Hertogenbosch haar eerste algemene, ledenvergadering gehouden. Deze vereniging is ont staan omdat een aantal van de circa honderd patroons van groot-schil- derbedrijven die lid waren van de Nederlandse Katholiekè Bond voor Schilderspatroons St. Lucas tot het inzicht was gekomen dat in die bond te weinig aandacht was voor de naar de mening van de patroons van groot-schilderbedrijven specifieke vraagstukken van dit onderdeel van de bedrijfstak.. De nieuwe werkgeversvereniging telt thans een 55-tal leden; zij heeft zich aangemeld als lid van het Ne derlands Katholiek Werkgeversver bond en is door het dagelijks bestuur van dat verbond in beginsel als lid aanvaard. Een commissie, onder voorzitterschap van drs. G. W. J. Vlek van de NRKM is er niet in ge slaagd een brug te slaan tussen de initiatiefnemers tot de nieuwe ver eniging en „St. Lucas". BEZWAAR Eén van de bezwaren van de ini tiatiefnemers is dat „St. Lucas" één zetel in het uit 10 personen bestaan de hoofdbestuur van de bond wilde bestemmen voor een vertegenwoor diger van de grootschildersbedrijven. De initiatiefnemers waren van oor deel dat de stem van de grote be drijven, die hun inziens in feite de economische en technilogische ont wikkeling van de gehele bedrijfstak bepalen, onvoldoende tot recht zou komen. De nieuwe vereniging beoogt o.m. door mechanisatie de overgang van de ambachtelijke toepassing van het schilderen naar de industriële sfeer mogelijk te maken en te bevorderen Die mechanisatie, waarbij normali satie van te schilderen stukken zoals b.v. deuren een grote rol zal spelen, kan worden verkregen door aanschaf van machines die met elkaar een eenheid vormen en op gemakkelijke wijze van het ene gebouwencomplex naar het andere kunnen worden ver plaatst. Het gebruik van de appara tuur zou zo kunnen worden geregeld dat zij zo intensief mogelijk kan wor den gebruikt. RISICOCLAUSULE De vereniging is van oordeel dat een correcte regeling van de risico- clausule uitsluitend het belang is van de grote schildersbedrijven om dat deze werken aannemen die soms jaren duren. Zij verlangt ook een verandering in de structuur van de vorstverletregeling; zij streeft naar een gezondere mentaliteit en houding ten opzichte van de vorstverletrisico- verzekering. De vereniging staat open voor el ke samenwerking. Zij wil eerst orde op eigen zaken stellen en daarna be zien of haar vertegenwoordiging in het bestuur van het bedrijfschap schildersbedrijf moet worden moge lijk gemaakt. Aardgasrush De aardgas-rush van de oliemaat schappijen naar de Noordzee is nog in volle gang. Het booreiland „Mr. Cap" van de Caltex staat al stevig op zijn drie poten in volle zee, drie mijl uit de kust van Schi *nonnik- oog. Het op zijn plaats brengen van dit grote stalen platform is vlot ver lopen. Twee van de drie assisterende sleepboten, de „Schelde" en de „Schouwenbank", konden reeds in rukken. Alleen de „Elbe" blijft nog voor alle zekerheid een poosje bij Mr. Cap liggen. Men is reeds druk bezig vanuit Delfzijl en Harlingen het benodigde boormateriaal aan te voeren naar 't booreiland. In de tweede helft van deze week hoopt men met de eerste boring in volle zee te kunnen begin- nen. Het booreiland „Mr. Louie dat onderweg is van Amerika naar het Duitse eiland Borkum, waar 't Duit se Noordzee Consortium wil gaan boren naar gas in de Noordzeebodem, bevond zich vanmiddag om 12 uur ter hoogte van West Sand aan het begin van het Kanaal. De „Zwarte Zee", die ook dit eiland, net als de Mr. Cap destijds, sleept, heeft te kampen met zware tegenwind. Afhankelijk van het weer, kan het nog een week tot tien dagen du ren eer de Mr. Louie in Bremerhaven aankomt, waar het eiland in hoog tempo gereed zal worden gemaakt voor de eerste Duitse boring in de Noordzee. Deze wordt gedaan op bijna dezelfde plaats als de Caltex aanvankelijk voor de Mr. Cap be stemd had. Duitsland weigerde deze maatschap pij echter een concessie, waarop de Caltex besloot bij Schiermonnikoog te gaan boren. Op verzoek van de Bornse politie heeft de recherche te Enschede de 32-jarige J. K. aangehouden. De man wordt er van verdacht in april 1963 zijn meubelfabriek in Borne in brand te hebben gestoken. Zaterdag voor Palmzondag 1963 brandde de meubelfabriek af, die door K. en diens vader werd geleid. De vader was toen niet thuis en zijn zoon, die in Enschede woont, was die avond in de ouderlijke woning. K werd als eerste bij de brandende fabriek aangetroffen, waarbij hij zich opvallend moedig gedroeg. De schade bedroeg 400.000 gulden. Nadien heeft K. een nieuwe fa briek gebouwd in Borne op 'n an dere plaats. Hij raakte echter in de schulden en de schuldeisers hebben kortgeleden zijn faillissement aan gevraagd. De nieuwe fabriek is in middels in andere handen overge gaan. K. is overgebracht naar het huis van bewaring in Almelo. De Amsterdamse politie heeft de afgelopen nacht de 23-jarige rijschool houder A. J. K. uit de Hoofdstad ge arresteerd onder verdenking van ver boden wapenbezit en diefstal in een garage van een portefeuille met 240 gld van een pompbediende. In de auto van K. vond de politie een FN-pistool met 8 patronen en bij zijn verhoor vertelde hij dat bij een tante van hem nog een stengun verborgen was Voorts hield de politie voor verhoor aan de 37-jarige bedrijfsleider H. N. van wie K. vertelde het pistool te hebben gekocht. N. die dit bekende, bleek in het bezit van een FN-Flo- bert-geweer met munitie. Hij werd na verhoor vrijgelaten. De politie uit Zevenaar komt naar het bureau Leidseplein om de rij schoolhouder in verband met de be ruchte recente roofoverval op de pompbediende bij deze plaats, te ver horen. Hoewel de Amsterdamse re cherche het niet waarschijnlijk acht dat K. daarmede iets uitstaande heeft was er toch enige reden voor haar om de politie in Zevenaar in te lich ten. De pompbediende verdacht de rij schoolhouder van de portefeuille- diefstal doch durfde de politie niet in te schakelen, omdai K. hem enige dagen tevoren het pistool had ge toond. Wel vertelde de pompbediende het gebeurde aan een kennis, die de politie van een en ander op de hoogte bracht. De recherche is nog bezig te onderzoeken waar de wapens uit eindelijk van afkomstig zijn. Spijt Omdat zijn ouders niet wil den hebben, dat hij de sterfda tum van zijn grootvader (3-9- '18) gebruikte voor een „Tier- ce"-weddenschap bij paarden rennen won een jongen uit de Zuid-Franse plaats Plameze zondag j.l. in plaats van de prijs van 14.029 frank (ruim 10.000 gulden), slechts 2806 frank (ruim 2100 gulden). Voor een „Tierce" moet men, evenals in ons land voor een trio, de nummers van de drie eerst aankomende paarden op geven. Als de paarden in de opgegeven volgorde aankomen wint men veel meer, dan wan neer de drie paarden in een indere volgorde door de finish gaan. De ouders van de jongen vonden het gebruik van de sterfdatum van zijn grootvader een vorm van heiligschennis, maar hadden er tenslotte in toegestemd, dat hij de cijfers, maar dan in een andere volg orde, zou gebruiken, met het vermelde resultaat Zij zullen =r toch achteraf wel spijt van hebben gehad Een overloper van de communisten in Laos heeft in de neutralistische krant Say Kang in Vientiane gezegd', dat in Laos een door de communis ten gesteunde opstandelingenrege- ring is gevormd, als tegenstandster van de coalitieregering van premier prins Soevanna Phoema. De opstan delingenregering staat volgens hem onder leiding van een voormalige neutralistische minister voor open bare gezondheid, Chamsoek Keola. De overloper heeft tevens gezegd, dat vele bataljons Chinese troepen langs de grens van Laos klaar staan „om aan een oproep van de nationale be vrijdingsregering gehoor te geven". In het weekeinde hebben vier Zwit serse grotonderzoekers in een grot bij de Oost-Franse plaats Montbeliard nabij de Zwitserse grens het lijk van een man gevonden. Het stoffelijk overschot was geboeid en in plastiek gehuld. De man, wiens identiteit nog niet bekend is, zou verscheidene maanden geleden zijn vermoord. Broer van Colombo pleit voor Squazzardi De verdedigers van de Italianen Prisco en Squazzardi, die in Rome terechtstaan op beschuldiging van moord op de Milanese industrieel Bruno Colombo, in november 1961 in Nederland gepleegd, hebben gisteren het psychiatrische rapport over Pris co aangevochten. Zij stelden, dat dit rapport op verschillende fouten was gebaseerd. De opstellers van het rapport had den verklaard, dat Prisco bij zijn volle verstand was toen de misdaad werd gepleegd. Maar, aldus de ver dediging, zij hadden geestesziekte met geesteszwakte verward en het feit, dat Prisco's geest was aangetast over het hoofd gezien, hoewel zij er kend hadden dat hy een schizoide aanleg had. Voor de zitting geschorst werd las de rechter een brief voor van Italio Colombo, de broer van de vermoor de, die al eerder als getuige voor de rechtbank is verschenen. Colombo zegt in zijn brief, ondanks de brute moord toch te geloven, dat Squaz zardi nog wel „een greintje mense lijkheid" bezit, omdat deze aanwij zingen had verstrekt over de plaats waar zijn vermoorde broer begraven was. Volgens Colombo zou hij van Prisco nimmer iets daarover te ho ren hebben gekregen. Hij voegde er aan toe, dat toen hij Squazzardi in Amsterdam ontmoette, toen hij zijn vermiste broer trachtte op te sporen, de reacties van de beklaagde „infan tiel" waren geweest. Adenauer gebeten Oud-bondskanselier Adenauer heeft alle afspraken voor de komende da gen moeten afzeggen, omdat zijn lin ker arm als gevolg van een insekte- beet lelijk opgezwollen is. Met zijn arm in een doek blijft hij echter zijn normale dagelijkse werkzaamheden uitvoeren. Het Nederlandse nationale volleybalteam heeft van Frankrijk gewon nen. Een driewerf hoera zal door ieder rechtgeaard sportminnaar en Nederlander worden aangeheven. En bovendien zal hij ontroerd zijn. „Ontroerend waren de tonelenschreven de kranten, „iedereen omhelsde iedereen". Mooi is dat toch, zo'n „ontroering", gevolgd door een massale omhel zing. Heerlijk landje waarin we mogen leven. Laten we wèl wezen ontroering bekroop ook ons. Wordt kerkelijk bestuur opgesplitst in patriarchaten „Gezien de uitlatingen van Paus Paulus VI en de uitslagen van de stemmingen op het Concilie, ben ik ervan overtuigd, dat er een raad van residerende bisschoppen zal komen, die de paus in het bestuur van de Kp^k bijstaat". Dit verklaarde kardinaal Cushing te Boston in een interview met het Amerikaanse katholieke persbureau NCWC-News Service. In een toespraak tot de Katholieke Club van de Harvard Universiteit, welke hij kort tevoren gehouden had, heeft de kardinaal een gedachte ge opperd over de mogelijke samenstel ling van een senaat Bij die gelegen heid zinspeelde kardinaal Cushing, op de mogelijkheid, dat een oude traditie in de Kerk hersteld zou worden, volgens welke de Kerk werd bestuurd door patriarchen in eenheid met de H. Stoel. „Wij bevinden ons nu in een tijd perk, dat regionale zelfstandigheid in de Kerk, niet alleen door de paus wordt aangemoedigd zoals tijdens het Concilie gebeurd is, maar zelfs als een noodzaak voor haar groei wordt beschouwd. In de oudste geschiedenis van de Kerk oefenden de patriarchen de supervisie uit over voor die tijd grote gebieden van de Kerk". Kardinaal Cushing denkt thans aan de mogelijkheid van een herstel van dat patriarchale bestuur in de Kerk Het zou volgens hem niet onlogisch zijn, wanneer met behoud van het pauselijke primaatschap in de Kerk nieuwe patriarchaten werden opge richt, b.v. een patriarchaat Buenos Aires, een patriarchaat Bombay, een patriarchaat Canberra enz. Patriarch van Constantinopel ziek Phanar, de zetel van het patriar chaat van Constantinopel heeft be richten tegengesproken als zou pa triarch Athenagoras lijden aan een „kwaadaardig gezwel" aan de pros taat. De patriarch verblijft op het eiland Chalkis om te herstellen van een zware griep. Volgens het A theense blad „Ethnos" zou een bijkomende longontsteking een oude kwaal aan de prostaat hebben verergerd. In A thene heeft metropoliet Meli- ton van Ilioupolis meegedeeld, dat patriarch Athenagoras in mei naar Londen gaat voor besprekingen met aartsbisschop Ramsey van Canter bury. Constantinopel wil zo spoedig mogelijk een dialoog met de Angli caanse kerk aangaan. Paus Paulus stelt koorzangers gerust Paus Paulus heeft op een ontvangst van 3000 jonge koorzangers en 2000 leden van de Gregoriaanse beweging degenen die „zich misschien onge rust maken" over de komende toe passing van de nieuwe liturgische constitutie ter geruststelling gewezen op de passages hierin die over de liturgische zang handelen en waarin onder meer wordt gezegd, dat „de schat van de gewijde muziek met de grootste zorg bewaalrd en geculti veerd zal worden". Koffie-smokkelschip met opzet laten zinken Het Braziliaanse schip, dat vermoe delijk koffie heeft gesmokkeld naar Suriname, de „Guarany", en maandag door een sleepboot uit Trinidad naar Brits-Guyana werd gesleept is even buiten de Surinaamse kust gezonken. Het vermoeden bestaat, dat hierbij opzet in het spel is geweest. De „Guarany" kwam eind maart met een lading koffie uit Brazilië in Suriname aan, waar de lading onmid dellijk werd overgeladen in andere schepen en vervoerd naar de V.S. en Europa. Het vermoeden bestond, dat deze koffie uit Brazilië was gesmokkeld. Vatikaans waarnemer bij Verenigde Naties Het Vaticaan zal voortaan bij de Verenigde Naties worden vertegen woordigd door een permanente waar nemer. De staatssecretaris van het Vaticaan, kardinaal Cicognani, heeft secretaris-generaal Oe Thant in een brief van 21 maart laten weten, dat hij mgr. Alberto Giovannetti als zo danig heeft aangewezen. Het Vaticaan werd tot dusverre in bijzondere gevallen vertegenwoor digd door een Amerikaanse bisschop, mgr. James Griffith, coadjutor van kardinaal Spellman. Mgr. Griffith is kortgeleden gestorven. In de afgelopen weekeinde zijn tien Oostduitsers, onder wie twee mi litairen, naar de Westduitse staat Neder-Saksen uitgeweken.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10