Q FLATBEWONERS IN OPPOSITIE TEGEN BOUWER EN VERENIGINGSBESTUUR Cf&c nylons* brengen u een extra9 dubbel-voordeel VROOM&DREESMANN KWESTIE STERK OVERTROKKEN Hier is de jonge lentemode! Terlenka overgooier krenkherstellend, per» manent pliseél In Schotse ruiten..* Toor 10 jaar 19.75, voor 2 jaar......... 11.75 Overhemd-bloesje in no-iron poplin of nylontricot, voor 15 jaar 9.90, 2 jaar 6*90 Vlotte 7/8 meisjescoat van waterafstotende ga bardine! Met capnchon, rngceintnnrtje en vro lijke "Baakiache" streep voering! In de klenren korenblanw of helderrood, voor 16 jaar 53.25, voor 7 jaar39.75 Gerzon uw Modehuis, Leiden Tilburg Nijmegen i-rr-wcv-r--y'~es REL IN NOORDWIJK Tussen de eigenaars van de bekende Bosch-flat (Vuurtorenflat) in het badcentrum van Noordwijk, het bestuur van de flatvereni ging, de bouwer van de flats (73 stuks) en de technische commissie is een stevig meningsverschil uitgebroken. Deze tot nu toe intern gebleven ruzie heeft maandagmiddag in een vier uur durende ru moerige vergadering naar een uitweg gezocht, maar is voorlopig gestrand in een strafzaak tegen de bouwer Joh. Matser en een ver trouwenscrisis in het flatbestuur. Aldus schrijft de Volkskrant van hedenmorgen in een breed opgemaakt bericht onder de kop „Bouw plan na fiat vervalst?" Eigenaars van 73 flats voor ton benadeeld. De bedoelde vergadering werd voorgezeten door de heer Vogelaar, wethouder van Noordwyk, als voorzitter, drs. Langeraar als 2e voorzitter en de heer Sedelaar als administrateur. Het blad vervolgt dan, dat de bouwer van de flats, de heer Joh. Matser uit Hilversum, voor 14 april a.s. voor de Haagse rechtbank is gedaagd. Een der flatbewoners zou n.l. tot de ontdekking zijn gekomen, dat de flat is gebouwd aan de hand van een „vals" bestek. Op een bij een notaris ge deponeerd origineel bestek hebben de bewoners de flats gekocht, het tweede bestek nu zal op tal van plaatsen afwijken van het gedeponeerde, aldus drs. Langeraar, die de rechtzaak aanhangig heeft gemaakt. Hij schat dat de bouwer de eigenaars voor rond een ton heeft benadeeld, door het gebouw op tal van punten en plaatsen goedkoper uit te voeren dan vol gens het originele bestek was bepaald. De justitie heeft naar deze bewe ringen een nauwkeurig onderzoek ingesteld en dit heeft er toe geleid, dat de rechter om een uitspraak is gevraagd. Tijdens de gisteren gehouden vergadering somde drs. Langeraar een groot aantal afwijkingen van het gedeponeerde bouwplan op. GESPANNEN SFEER Het bericht spreekt verder van een gespannen sfeer, vooral ten opzichte van voorzitter Vogelaar, waartegen zelfs een motie van wantrouwen werd ingediend, die echter met een kleine meerderheid werd verworpen. De voorstemmers verlieten toen de vergadering, drs. Langeraar ging met hen mee terwijl de heer Sedelaar te kennen gaf er ook de brui aan te willen geven. Voorts werd gesproken van een wel zeer ondemocratische houding van voorzitter Vogelaar, „die zich ELITE-Corfu Een zeer elastische 20-denier nylon met ingebrèide hiel- en teenversterking. In de nieuwe tinten: casino, vison en coppertone. Maten 8% t/m 11. Per 2 paar3.50 ELITE-Capri In mikrosteek gebreide 30-denier wandel nylon, voor een extra lange levensduur. Een uitstekende, biezonder elastische pasvorm en ingewerkte hiel- en teenversterking. Kleuren: goldrush, casino en vison. Maten 8% t/m 11. Per 2 paar3.50 ELITE-Cortina Ook deze fijne 30-denier wandel nylon met anti-ladder- boord en -teenring munt uit dooreen perfekte pasvorm en elasticiteit. In de fijne voorjaarstinten: casino, vison en goldrush. Maten 8/2 t/m 11. Per 2 paar 3.90 (ook) als wethouder in zijn eer voel de aangetast" door een verhoor van de recherche in de strafzaak". Ook het optreden van de techni sche commissie werd gelaakt. Het flatgebouw is reeds twee jaar be woond, gistermiddag wilde de tech nische commissie het opgeleverd heb ben. doch de flateigenaars wilden met de oplevering liever de rechts zaak afwachten. Tot zover de Volks krant. Intussen kon de oplevering toch niet plaats vinden omdat de helft van de bewoners, dus betrokkenen, niet meer ter vergadering aanweizg was en er statutair geen besluiten meer konden worden genomen. NOORDWIJK Oplossing voor bromfietsprobleem Zowel de raad als in het college van b. en w. is het bromfietsprobleem in de badplaats herhaaldelijk het on derwerp van bespreking en ernstige overweging geweest en het college is tot de conclusie gekomen dat de aan trekkingskracht die de badplaats ook uitoefent op grotere groepen, in hoofdzaak jongere bromfietsberijders telkenjare in de omvang toeneemt. In het bijzonder tijdens de avonduren gedurende het seizoen veroorzaken de betreffende jongelui zoveel hin der en overlast, dat het nemen van maatregelen, naar de mening van b. en w. niet langer mocht worden uit gesteld. Het is bekend dat de politie al het mogelijke heeft gedaan om het euvel met de ter beschikking staande mid delen te onderdrukken, doch gezien de omvang en de aard van de over tredingen stond zij voor een vrijwel hopeloze zaak. Nu dus alle pogingen om een oplossing te vinden zonder beperking van de vrijheid van de overige berijders van het gewraakte vervoermiddel niet het gewenste re sultaat hebben opgeleverd, bleef b. en w. slechts over tot gedeeltelijke geslotenverklaring voor het verkeer met bromfietsen van de Boulevards en enkele aansluitende wegen te be sluiten. PROEF Bij wijze van proef hebben b. en w. thans besloten voor het a.s. seizoen de Koningin Wilhelmina Boulevard, de Koningin Astrid Boulevard, de Rudolph Tappenbeckweg, de Grent, het Palaceplein en het Vuurtoren- plein in de periode van 1 mei tot en met 15 september van 19 tot 24 uur gesloten te verklaren voor het ver keer in beide richtingen voor rijwie len met ingeschakelde hulpmotor. Van zeer betrouwbare en ingewijde zijde gaf men ons op deze kwestie het volgende commentaar: Het ver schil in de bouwkosten, die volgens drs. Langeraar wel rond een ton zou bedragen, is veel minder, doch het juiste bedrag is nog niet te bepalen. De „hetze" schijnt te zijn ontstaan in een verschil van mening tussen de technische commissie en drs. Lange raar, die aan die commissie was toe gevoegd. In afwijking van de mening van drs. Langeraar zeggen andere leden van de T.C., dat de beide be stekken bij de leden bekend waren. Wat de bouw betreft is er, wat onze woordvoerder noemde, „meer en minder werk" geleverd, d.w.z. aan de ene kant werd duurder gebouwd, aan de andere kant soms goedkoper. 't Verschil zal in elk geval minder zijn dan de door drs. Langeraar genoem de honderdduizend gulden. De tech nische commissie wilde een rapport aan het bestuur overleggen en dan haar taak neerleggen, de rest-afwik- keling aan het bestuur overlatende. De aanklacht bij de officier van ju stitie is niet door de T.C. gedaan doch door drs. Langeraar persoonlijk. Toen de tegen het beleid van de voorzitter ingediende motie werd af gestemd hadden de indieners kenne lijk „het land" en verlieten de ver gadering. De helft der leden bleek toen niet meer aanwezig, zodat de agenda niet verder kon worden af gewerkt. BESLOTEN VERGADERING Onze woordvoerder drukte er voorts zijn verbazing over uit dat de Volks krant met het bericht kon komen. Het was een streng besloten verga dering, waarop de pers niet was uit genodigd en ook niet zou worden toegelaten. Slechts de leden hebben toegang tot de vergaderingen en deze bepaling wordt zó streng gehandhaafd dat zelfs de echtgenoten van de leden, die hun man willen vertegenwoordi gen, een schriftelijke machtiging moeten overleggen. Bovendien is de zaak - die pas 14 april voor de rech ter komt - sub judice. Wat betreft de heer Sedelaar, wiens naam onder de bestuursleden werd genoemd, kan worden medege deeld, dat deze geen deel uitmaakt van het bestuur doch bij notariële ac te werd aangesteld tot administrateur van de „Vereniging van eigenaren van de Boschflat". Zijn taak bestond uitsluitend in administratie en be heer van de financiënen. ALKEMADE LEIOEN ALPHEN A. G. van der Drift benoemd tot hoofd r.k. Gemengde ULO Tot hoofd van de R.K. Gemengde HLO-school, voorlopig gevestigd in de voormalige lagere school, Kerk straat 13 te Oude Wetering, is door het Bestuur van de Stichting R.K. ULO Alkemade en Omstreken, per 1 september a.s. benoemd de heer A. G. v. d. Drift te Groenlo. De heer Van der Drift, die ook de voorbereiding van deze school reeds mede ter hand heeft genomen, is 47 jaar oud, gehuwd en heeft vier kin deren. Het zojuist benoemde hoofd be haalde in 1935 zijn onderwijzersakte aan de R.K. Bisschoppelijke Kweek school te Den Haag en was tot in de oorlog bij het R.K. Lagere On derwijs in Den Haag werkzaam, aan de 8t. Joannesschool. Vanwege zijn activiteiten tijdens de bezetting werd hij door de Sicherheitsdlenst gear resteerd en in een concentratiekamp op gesloten, Na de oorlog kwam hij aan de Sint Carolussschool te Den Haag, een school van de Broed? t van de Onbevlekte Ontvangenis. In 1955 verhuisde hij, na het be halen van diverse ULO-bevoegdhe- den, naar de R,K. ULO Sint Aloysi- us als leraar. Daar heeft hü inge- veer acht en een half jaar gewerkt en trad ook acht jaar lang op als examinator bij de Mulo-examens. Eén van de liefhebberijen van de heer Van der Drift hoe kan het ook anders in het land van Twente is het radio-amateurzenden, ech ter op legale wijze. De heer Van der Drift is namelijk in het bezit van de Amateurzendmachtigingen A en B. Hij heeft daar voor examens afgelegd. Zoals bekend gaat de nieuwe ULO- sehool begin september starten. 42 leerlingen, de helft jongens en de helft meisjes, zijn reeds aangemeld. Begonnen wordt met twee eerste klassen. Het bestuur hoopt binnen kort een tweede vaste leraar te kun nen benoemen en te kunnen voorzien in de behoefte van vakleerkrachten. Een andere zorg van het bestuur is het voorbereiden van de bouw van een spiksplinternieuwe negenklassi- ge ULO-school tegenover de tuinde rij van de heer Van Es aan de Lan- geweg te Roelofarendsveen, ten wes ten van de kleuterschool in de Meer- kreuk. Een kardinaal en een rabbijn zullen vandaag bidden op een plech tigheid ter herdenking van de moord door de nazi's op 335 Italianen, ka tholieken en joden, nu 20 jaar ge leden gepleegd. Kardinaal Tisserant zal een H. Mis opdragen op de plek van de moord, even buiten Rome, en opperrabbijn Elio Toeff van Ro me zal daarna gebeden uitspreken. President Segni en premier Moro van Italië zullen de plechtigheid bij wonen. De stad Aken heeft de Keizer Karelprijs voor 1964 toegekend aan president Segni van Italië. De prijs wordt, sinds 1050, jaarlijks toege kend voor bijzondere verdiensten op het gebied der eenwording van Euro-

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10