GEMEENTERAAD VAN LEIMIHDEN ORANJEVERENIGING STELDE VOOR HEEL JAAR PROGRAMMA VAST ZATERDAG 21 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Nog geen Baatbelasting - Wel belasting woonforensen De raad van Leimuiden mag zich beterd is, maar zijn hun rust daaren- gelukkig prijzen met de belangstel- tegen kwijt geraakt. Bovendien heb- ling van de plaatselijke bevolking, ben de bewoners/eigenaars van de die zich in zekere mate wel interes- Nokweg deze waardevermeerdering seert voor de zaken, die door hun bij de bouw van hun woonhuizen al raadsleden worden behandeld. Ook extra moeten betalen, omdat het gisteravond was de publieke tribune transport naar deze bouwwerken ex- weer volledig bezet, ofschoon deze tra moeilijkheden heeft ondervon- tribune helaas een geringe capaciteit den. De huidige eigenaars, zo vond methode te gaan toepassen n.l. de heeft. Burg. A. Kammenga, die deze hij, hebben hun steentje al bijge- mond op mond behandeling. De voor- openbare zitting presideerde, deelde dragen. Wie er over 30 jaar leeft, zitter deelde mede, dat de EHBO mee dat het raadslid, de heer W. wie dan zorgt. De heer Treur achtte Muys, wegens ziekte verhinderd was wel reden aanwezig voor een baat aanwezig te zijn. belasting, maar vond het teleurstel- De Nederlandse Vereniging tot lend dat slechts een klein deel van Bescherming van Voetgangers, die 'n de gemeenschap hierdoor wordt ge- kost 400 vertelde de voorzitter. „Wij verzoek om subsidie voor haar nuttig troffen. Hij zei, er een onbehaaglijk zijn allemaal niet tegen de aanschaf - werk had ingediend, kreeg hiervoor gevoel van te krijgen. De heer Van fing van dat „ding", zei de heer De geen medewerking van de raad. Ook Graas vond de invoering van een Graaf, maar ik wil toch wel graag de Stichting Ktholiek Militair Vor- baatbelasting voor de percelen aan weten wat voor een „ding" dat is." mingscentrum had pogingen in het de Nokweg zeer onsympathiek, en mk verzocht mede in verband met de De voorschotten op de exploitatie vergoeding voor de bijzondere lagere scholen werden vastgesteld voor 1964 op 67.50 per leerling, zowel voor de kath. school, die gemiddeld 276 als voor de chr. school die gemid deld 157 leerlingen telt. Voor vak onderwijs zal de kath. school 4000 en de chr. 'school 3300 aan voor schotten ontvangen. De chr. school zal een krediet ont vangen van 2600 voor de aanschaf fing van leerlingensets (banken). De plaatselijke EIHBO wenst voor hulp aan drenkelingen de moderne MAN VAN DE (veiling)KLOK M. HEYNS (TER AAR) IN ZILVER GEHULDIGD reeds enige tijd met een geleend „ding" heeft gewerkt maar er zeer veel prijs op stelt om zo'n „ding" eigendom te hebben. Zo'n „ding" werk gesteld om subsidie te verkrij gen, eveneens zonder succes. Weg met de gemeenteclassificatie. 'De gemeente Utingeradeel waar van het dorp Akkrum in Friesland deel uitmaakt was het niet eens met de gemeenteclassificatie en verlang de medewerking van Leimuiden in „Dat „ding", zei de voorzitter, een „pop" die moet dienen als oefe- late toezending van de pre-adviezen ning voor de mond op mond beade- tot aanhouding van dit voorstel tot ming. een volgende zitting, waarmede b. w. akkoord gingen. Ontevreden over woningbouw. Woningforensenbelasting. De invoering Van Graas naar voren, dat de ontwik- In de rondvraag bracht de heer een woningfo- keling van de woningbouw in Lei- de vorm van adhesiebetuiging. De onze gemeente hun vrije tijd door voorzitter wenste dit verzoek voor brengen om te genieten van de lan rensenbelasting voor degenen, die in muiden niet helemaal naar zijn wens kennisgeving aan te nemen, maar de delijke natuur zonder hier hun hoofd heer Van Graas was het niet eens verblijf te hebben, kreeg geen tegen- met deZe reactie. Wij willen ons uit spreken, zo betoogde hij, want inder- De woningen van 1962 zijn nu nog niet opgeleverd, de woningen die in 1963 moesten worden gebouwd, zijn werking. Natuurlijke personen, die helemaal nergens te vinden, want meer dan 90 dagen per jaar voor zich daaraan moet nog worden begonnen daad is het leven niet goedkoper op en hun gezin een gemeubileerde wo- en dus komen we voor 1964 in het ning of woonark beschikbaar hou den zullen deze woonforensenbelas- ting dienen te betalen. Voor wonin- __o waardoor een lagere beloning zou gen of woonarken die een waarde woningen van 1962 spoedig worden moeten worden omgezet in een belo- fÊSÈ 1 "1 het platteland vergeleken bij de ste den. Het plattelandsleven zou eerdei duurder genoemd kunnen worden geheel niet voor woningen in aanmer king. O Volgens de voorzitter zulilen de ning die hoger is dan in de steden. Wethouder Den Haan vond de hui dige gemeenteclassificatie onrecht- van 25.000 niet te boven gaan zal opgeleverd en die van 1963 hebben een belasting worden^geheven^ van met moeilijkheden te kampen. Aan j t ne voorwaarden van de woningen, 50 per jaar, tot 50.000 75 en bo-„„o ven 50.000 zal de belasting 100 per m 1964 gebouwd zouden worden, vaardig, die gepaard gaat met vele jaar bedragen. De heer Treur was kan tot heden nog niet worden vol- moeilijkheden. verheugd, dat er mensen zijn die dit daan. De woningbouw is in de laatste Na stemming bleek, dat zelfs vijf voorrecht hebben, maar hij vroeg tijd anders dan vroeger. Vroeger was van de zes leden tellende raad het zich aL welke gemeentezorg genieten d€ yrjje sectorbouw vrij, maar nu niet met het standpunt van Utingeradeel d?ze mensen. Veelal profiteren zij meer. Zelfs wordt voor woningen niet van de straatverlichting, gezien waarvan de bouwkosten meer dan öw- he* dat de binnenlanden van nog *eerT bedrag6\Tan Leimuiden geen straatverlichting be- eens waren. De begroting 1964 werd zodanig ge wijzigd, dat 7664* voor onvoorziene uitgaven staat. Zelfs de wegen waarover zij gedaan wordt wat kan, er al van be rijden om hun vrij etijdsverblij ven te langrijk gesproken kan worden. bereiken worden met door de ge- M traagheid aldus de "ÏSS Van Graas, is dit alleen van inv„ed onderhouden. De voorzitter maakte spreker duidelijk, dat de gemeente- tong zich veel verder uitstrekt dan baar, toÏÏ dèToonXr. ie door hem genoemde. overblijft. De wethouderssalarissen. De jaarwedden van de wetheude v werden herzien. De heer Treur vom het voorstel van de voorzitter eer. zeer forse verhoging, temeer daar deze jaarwedden vorig jaar al be langrijk verhoogd waren. Vergeleken bij 1961 zou het een verdubbeling lokalen betreft f 1432.50 per lokaal, zijn. De heer Van Graas sprak ook van een drastische verhoging maar oer kleuter over dat jaar 14. legde meer de nadruk op het zware verantwoordelijke werk, dat boven dien in toenemende mate meer tijd op het contingent van het jaar 1964? De moeilijkheden zijn overal voel- De vergoedingen voor het bijzon ier kleuteronderwijs over 1963 be dragen voor de scholen voor wat de De heer Treur was voorstander van belastingheffing voor het lang durig parkeren van auto's op we gen en parkeergelegenheden. Hij vond het meer dan erg dat de ge- NOORDWIJK Bovendien bedraagt de vergoeding meente moet zorgen voor oer kleuter over dat jaar 14.95. legenheden voor auto's, die praktisch De voorschotten op de vergoedin- niets anders doen dan stilstaan. Vol den voor de bijzondere kleuterscholen gens de wet motorrijtuigen is echter -J over het jaar 1964 werden vastgesteld geen belastingheffing mogelijk voor vergt. Bovendien ging hij van het ^220 per lokaal en op 14.90 deze door de gemeente verleende standpunt uit dat de wethouders kleuter^ diensten. voorheen steeds onderbetaald zijn. Bij een stemming bleek het voor stel van de heer Treur met vier stemmen verworpen te zijn en dus krijgen de wethouders datgene, wat zij verdienen namelijk voor het jaar 1963 1830 en voor 1964 2024. Dit zijn de maximaal toegestane bedragen voor gemeenten van 3001 tot 4000 in woners. De rechtspositieregeling voor het gemeentepersoneel werd gewijzigd zoals in de landelijke regeling is voorgesteld. Baatbelasting Nokweg. De trouwe kern van de Oranje- Uitvoerig werd gediscussieerd over vereniging te Noordwijk-Binnen was de invoering van een baatbelasting jn hotel-rest. „De Beurs" bijeen om - voor percelen (woonhuizen) gelegen het feestprogramma voor dit jaar te de Pjannen gereed vooi de viering aan de Nokweg. De heer De Graaf be bespreken. Voorzitter dr. H. Kruyt vaP. ^et maak» toogde dat de eerste stappen hiertoe steide het concept - feestprogramma Met de jeugd-^spuantleden maak. reeds genomen blijken te zijn vooi v00r [954 aan de orde. Over ver- men op zaterdagmiddag 11 april a.s. de zittingsperiode vap de huidige sc'hiilende punten werd van gedach- Ëfn uitstapje naar het Wassenaars raad. Hü vond deze baatbelasting een ten gewisseld en er kwamen sugges- Dierenpark. Door een deskundig man onrechtvaardige belasting, die slechts bes naar voren voor nieuwe elemen- men worden rondgeleid o.m. door voor één weg geldt, terwijl deze weg ten de festiviteiten, zoals een te- juist de hoofdweg is naar het Tuin- kenwedstrijd voor de schooljeugd en ER IS VOOR IEDER WAT de „Van Limburg Stirum"-wisselbe- ker en een stoelendans voor jong en oud. Het bestuur van „Vogellust" heeft dorp, welke wijk er eigenlijk de een biertonnenrace. meeste baat by heeft. De etalagewedstrijd achtte men De bewoners van de Nokweg zijn zeker levensvatbaar als zij tydig en er wel bij gebaat dat deze weg ver- ROELOFARENDSVEEN RIJKSGOEDKEURING VOOR NIEUWBOUW VEILING deskundig wordt georganiseerd. Tenslotte werd het programma als volgt vastgesteld: Ter gelegenheid van Koninginne- de Louisehal en de Paradijshal. In het restaurant zullen de jongelui worden getrakteerd. Dit uitstapje is voor de adspirantleden gratis. Wil len zij echter één vriendje, vriendin netje of familielid meenemen, dan moet hiervoor f 2,50 worden betaald. De senioren gaan op zaterdagavond, 9 mei a.s. naar het Dierenpark. Ook zij maken een deskundige rondlei- dag zal voor de schoolkinderen een ding door de Louisehal en de Para tekenwedstryd worden georgani- dijshal. In het restaurant drinkt men seerd. Verder zal de jeugd s morgens daarna een kopje koffie, om vervol- Heden werd aan de plaatselijke een aubade brengeir voor het raad Coöp. Bloemen-, Groenten- en Fruit veiling „EMM" het bericht ontvan huis, 's middags zijn er een groot gens verderop te gaan, waar de leden een broodmaaltijd krijgen aangebo- gen dat de rijksgoedkeurinjg voor de ma-kwartier, terwijl 's avonds een aantal kinderspelen in het Calora- den. Uiteraard stelt het bestuur het zeer op prijs als ook de echtgenoten nieuw te bouwen veiling op het ter- muzikale rondwandeling door het èn veri0ofden van de leden mee rein naast het huidige DOSR-ter- dorp wordt gemaakt, rein is verleend. Inmiddels heeft De verjaardag van prins Bernhard ook de gunning plaats gehad aan de wordt gevierd met de traditionele laagste inschrijver. De staalconstruc- sportdag op het Gemeentelijk Sport- tie werd opgedragen aan de fa. H. park. Th. Landman te Rotterdam voor de De volksfeesten in het begin van somma van 259.800. Met de bouw september worden ingeleid met een kan 1 april a.s. begonnen worden, etalagewedstrijd. Spr. bracht dank aan de leden van De puzzelrit wordt deze keer op het comité tot deelname aan hel zaterdag, 29 augustus gehouden. Dan gaan. De bijdrage in de buskosten is op f 2,50 gesteld. KATWIJK NOODWINKELS IN DE HOORNES- POLDER Er zijn al een flink aantal woningen uuw_ in de Hoornespolder bewoond. Tot he- bloemencorso Aalsmeer, welke met vindt ook de hengelwedstrijd voor den waren die bewoners voor hun in- de praalwagen waarmede zy de vei- de vijftigers en ouderen plaats Deze kopen helemaal ingesteld op de winkels ling vertegenwoordigden, veel eer en introductie wordt gevolgd door een in Katwijk a. d. Rijn en in Katwijk aan succes geboekt hebben. Hierna werd driedaags feest, en wel op 1, 2 en Zee. Uit die moeilijkheid zullen ze spoe- het jaarverslag 1963 aan de orde ge- 3 september. dig verlost zijn. Er worden enige nood- steld, hetwelk de goedkeuring der vergadering verkreeg. _1.1 Bij de rekening en verantwoording kussenslaan. Voor 2 september staat houdelyke artikelen kunnen voorzien, over 1963 werden balans en exploi- het tobbetje steken en de biertonnen- Eind van deze week zal reeds Op de eerste dag wordt er 's avonds winkels gesticht zodat ze zich spoedig ringgereden op de fiets gevolgd door dicht by huis van de voornaamste huis tatie, beide sluitende met een batig race op het programma, saldo van 893.86 aan de orde ge steld, welke na een korte toelich ting eveneens de goedkeuring dei drietal noodwinkels geopend worden. De andere winkels zullen ook spoedig De derde dag wordt volledig uit gebuit. Voor dag en dauw trekken gereed gemaakt worden, de hengelliefhebbers naar de Leidse- vergadering verkreeg. Namens de vaart voor een wedstrijd onder lei- Raad van Toezicht bracht de heer ding van „De Sportvisser". Daarna NOORDWIJK verslag uit. Bij de bestuursverkie zing zagen de heren A. H. Verdel paren op de bromfiets, zijn er schiet wedstrijden op het plein van de Wil- twee laatst gehouden competitie wedstrijden van de Kruisjasvereniging G. N Volwater en J. Vermey, zich helminaschool en een ringrijderij ..Noordwijk" gehouden in hotel De J rt., Rhiirc ie nlc Tfnlot van Hp tipn hnncrct. na gehouden stemming herkozen. met paard en wagen. Ook ponies Beurs" is als volgt van de tien hoogst- Eveneens de heer A. H. van Vel- zijn toegestaan. De stoet wordt opge- fjf laatf^n: J o iaTti?* T.1"?' zen in de Raad van Toezicht. Voorts steld op de laan van de buitenplaats Vink 8714 p A. de Ridder 8615 p., G. ging de vergadering over tot de „Offem" en gaat met-muziek voorop Caspers 8589 p.; J. Brederode 8325 p.; vaststelling van de vergoeding vooi naar de Voorstraat. mej. L: Caspers I de leden van het bestuur welke on veranderd werden goedgekeurd. Bij de mededelingen bracht voor zitter Schrama de verleende rijks goedkeuring voör de nieuw te bou- beschikbaar gesteld. 's Middags wordt op de oude route P-ï mei- C. Caspers 7968 p.; L. Verhoe- weer de Ronde van Noordwijk ge- ven 7947 p.; mevr. v. d. Meer 7821 p.; houden. Voor dit evenement heeft W. CafPf5? 75^P- A- £e Ridder 8561 p.; de Fa. Woudenberg weer een rywiel wen veiling ter sprake, waarover elders in dit blad wordt bericht De veilangprovisie is wederom vast gesteld op 5%. Daarna is er een kruiwagenrace voor paren. Het feest wordt 's avonds besloten Vink 7798 p.; Th. Vink met touwtrekken voor ploegen om pers 7660 p. d. Niet 8069 p.; W. M, v. d. Meer 8054 p.; mevr. Verhoeven 8041 p.; mevr. v. d. Meer 7993 p.; mej. N. Caspers 7892 p.; L. Verhoeven 7844 p.; mevr. G. Cas- Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de heer M. Hejjns heeft de Coöp. Tuinbouwveiling van Ter Aar donderdagdagavond een receptie ge geven, waarvoor grote belangstelling be stond. Men had de receptie reeds ver plaatst van de kantine van de veiling naar café 't Veer, maar ook dit bleek te klein te zijn voor hen die de jubilaris wilden gelukwensen. De receptie werd geleid door een collega van de jubilaris, de heer C. Th. Egberts. De eerste spre ker was de voorzitter van de tuinbouw veiling, de heer C. A. v. d. Hoorn, die namens het bestuur een enveloppe met inhoud overhandigde. Hij prees de ju bilaris om zijn kwaliteiten als veiling meester en om zijn grote werklust. Het is bijna niet meer denkbaar, zowel voor tuinders als kopers, dat de veiling kan draaien zonder deze veilingmeester. Vervolgens roemde spr. de jubilaris om zijn accuratesse, zodat er praktisch geen fouten voorkomen en als die er zijn worden ze snel en sportief opgelost. Vervolgens voerde burgemeester B. J. Hogenboom het woord. De grote be langstelling voor deze huldiging, aldus de burgemeester, bewijst dat de heer Heijns nog veel meer doet dan hard werken aan de veiling. Hij ontplooit al tijd verschillende aktiviteiten en het is daarom goed hem eens in het zonnetje te zetten. Anders is hij de organisator en spreker, maar nu zuilen wij het eens doen en moet hij passief zijn". Spreker somde enige organisaties op waarin de jubilaris een leidende rol heeft en wens te hem nog véle jaren in gezondheid toe, waarvan de hele gemeenschap kan profiteren. Adjudant Kronenburg van de reserve- rijkspolitie roemde de jubilaris, omdat hij niet alleen weet te beginnen, maar ook weet vol te houden, zoals bij de reserve-rijkspolitie nu al 16 jaar. De positie die hy daar inneemt is belangrijk en daarom gaf de heer Kro nenburg hem een luxe telefoonklapper, omdat de telefoon voor zo'n druk leven onmisbaar is. Vlug bij de klok Namens de gehele handel en de ex peditie sprak de heer Th. van Ruiten uit Roelof a rendsveen waarderende woorden tot de jubilaris, die hij vanaf het begin van diens loopbaan had ge kend en met wie hij, vooral in de oor logsjaren, altijd heel prettig had samen gewerkt. De snelheid waarmede de jubilaris de veilingklok weet te bedienen, altijd in opgewekte stemming en met de nodige humor, wordt door alle kooplieden zeer gewaardeerd. En spr. liet het niet bij mooie woorden. De jubilaris kreeg een prachtig radiotoestel. De heer A. P. Uyttewaal wees er op dat de jubilaris een geestig man is, die in samenwerking met heel het veiling- personeel het werk vlot en secuur weet verrichten. Namens de R.K. sportvereniging Al- tior sprak de heer Th. A. Hijdra de jubilaris toe. Al 18 jaar maakt hy, zon der daarby winst te zoeken, het weke- NIEUWKOOP Geboren: Eveline dr v. K. de Lan ge en A. W. Pols; Claudia Regina Margaretha dr v. A. J. v. d. Laan en R H. Hoogervorst. Overleden: C. F. A. Zernike, 63 jr. echtgenoot van S. Wildeman. Ondertrouwd: H. Stemmer, 30 jr en D. van Soest, 23 jr; Th. A. de Bruijn, 25 jr, won. te Krimpen a/d IJssel en G. C. van Buren, 20 jr. LETDSEHENDAM Geboren: Franciscus H. L. zn v. H. G. uit het Broek en F. A. v. d. Broek; Nicolaas J. zn v. J. C. M. Bol- leboom en H. W. P. v. d. Meer; Jo- landa G. C. dr v. W. A. Olsthoorn en M. C. de Bruin; Michel G. zn v. G. S van der Sman en H. J. van der Burg; Roy zn v. L. J. Kasteel en H. Duyn; Maria H. C. dr v. P. A. G. de Groot en H. G. Haket. Ondertrouwd: N. F. P. Bolleboom en Chr. J. van Veen; G. J. Vonk et Zoetermeer en Th. Chr. van Houwe- ling; G. C. J. den Elzen en C. J. M. Tetteroo; J. H. M. Gies Broesterhui- zen te Alkemade en J. C. C. M. Over- devest; C. N. van Egmond te Voor hout en E. M. Th. van Leeuwen; C. L Petersen en L. J. M. v. d. Brink; A M. Heemskerk te Den Haag en M. G Hoogduin; J. A. Valkener en L. J. Beekes te Den Haag. Overleden: Maria Helena Janssen, weduwe van J. Groeneweg; Tina Walstra. BOSKOOP Geboren: Anna Maria Christina d v. F. P. de Jong en M. M. v. Vliet; Richard Marten z.v. J. Ferweda en M. G. J. Verwey; Pieternella Eliza beth d.v. J. C. Windhorst en P. E. Bregman. Getrouwd: Jan Sibma en Petronel- la Vuijk; Hendrikus Ferdinand Geurtsen en Wilhelmina Irene Gul- demond. lijks verschijnende clubblad van deze vereniging. Hij roemde de prettige sa menwerking met de jubilaris en over handigde hem een cadeau. Namens de voetbalvereniging TAW en de KAB sprak de heer H. J. Ubink. Hij vond de jubilaris een bijzonder vi taal man, die ontzettend veel werk kan verzetten en met een snelheid, die ieders bewondering afdwingt. Dubbel verdiend is het dat dit allemaal eens gezegd wordt zo vond de heer Ubink, die namens beide verenigingen sigaren aanbood. Altijd voor anderen klaar Namens de collega's voerde de heer C. Th. Egberts het woord. „Wij hebben bewondering voor uw ijver en werk lust. Uw opgewekt karakter doet de samenwerking prettig zijn. Altijd staat u voor anderen "klaar met raad en daad en niets is u daarbij te veel. Zelfs met gevaar voor uw leven zet ge u voor anderen in. Wij zijn trots op u en hopen dat u nog vele jaren met ons zult samen werken". Vervolgens overhandigde de heer Eg berts de cadeaus van de collega's. Tussen de sprekers door kwam een lange rij man mensen de jubilaris en zijn echt genote en dochters de hand drukken en geschenken aanbieden. Onder hen merkten we op dr. A. Quartel en zijn echtgenote, ds. en mevr. Heiner. wacht meester Wiizenbroek van de Rijkspoli tie, wethouder den Hollander, afgevaar digden van verenieingen, waarin de heer Heijns een leidende functie ver vuld, de AR-kiesveréniwine. het Chr. Nat Vakverbond, de Geref. Mannen- vereniging. het Groene Kruis het Co mité Ouden van Dagen, de Chr. Agra rische bedrijfsbond, de Chr Oranje vereniging en een groot aantal vrien den van de jubilaris. De jubilaris heeft aan het slot van de receptie een dankwoord eesnroken tot alle sorekers en alle gevers, die hem zo spontaan hadden verrast bij dit zil veren jubileum. Hij wees er daarbij op dat het geheim van de vitaliteit en werklust ligt in het geloof dat 'n mens in dit leven allereerst een nndracht van God heeft te vervullen, die daarvoor dan ook de krachten van God heeft te vervullen, die daarvoor dan ook de krachten verleend. Het is niet allereerst heloncrriik wat men in zo'n lanee perio de heeft verdiend, maar wat men heeft hetelrpnt voor de medemens. Dankbaar was hii voor alle vriendscham waar mee hii was eeeonfrontpard. Hii riep de aanweziPen op om in hun leven het voorbeeld van zelfverlnochenfnp en Hof. de te volden van Jezus, die zelf 7"n leven gaf tot reddin» der mensen. Hij hoonte noe lange tïid zün beste krach ten te geven in dienst van de gemeen schap. Hierna bleef men nog gezellig bijeen. f.EWrwi)AM Bureaus gesloten Op Goede vrij dag en tweede Paasdag zijn alle ge meentelijke bureaus en diensten ge sloten. Voor geboorte-aangiften is alleen gelegenheid op zaterdag 28 maart a.s. tussen 9 en 10 uur. Het ophalen van huisvuil gaat op Goede vrijdag wel door, maar het ophalen van maandag 30 en dinsdag 31 maart wordt een dag verschoven naar resp. 31 maart en 1 april. HTTI.EOOM VERNIEUWING ASSELERBRUG De agenda voor de gemeenteraads vergadering op dinsdag 24 maart om 8 uur vermeldt o.m. een voorstel tot het vernieuwen van de Asseler- brug in de Stationsweg; De vernieu wing is noodzakelijk door de slechte staat, waarin de landhoofden en het wegdek zich bevinden. In het inves teringsplan is daarvoor een bedrag van 150.000,- geraamd. Vanwege de bijkomende werken, het plaatsen van een kabelkoker en een beperkte reconstructie van de splitsing Sta- tionsweg-Michiel de Ruyterstraat zullen het genoemde bedrag in to taal brengen op 243.000,—. B. en w stellen voor dit bedrag ter beschik king te stellen om tot vernieuwing te kunnen overgaan. Voorts staat een voorstel tot wij ziging van de tarieven van de ge meentelijke zweminrichting op de agenda. Door de invoering van de mogelijkheid tot gemengd zwemmen worden de kosten daarvoor geraamd op 6.744,21 per jaar. Ter stimule ring van de vóórverkoop van abon nementen en knipkaarten wordt overwogen daarop een reductie te verlenen van 20 tot 21 mei a.s. Het zwemmen op zondag zal zeer kostbaar worden vanwege het extra personeel, dat te werk moet worden gesteld, aldus b. en w. en daarom wordt alsnog voorgesteld op zondag de zweminrichting gesloten te hou den. Verwacht wordt, dat de meeste zwemliefhebbers op de weinige mooie weekenden naar zee zullen trekken en er zodoende onvoldoende belang stelling voor het Hillegomse zwem bad zal zijn. LISSE SPEELTUINVERENIGING ENGEL HIELD JAARVERGADERING Onder leiding van de heer Jac Slobbe werd donderdagavond de jaarvergadering gehouden van de speeltuinvereniging „Kindervreugd" in De Engel. Na het welkomstwoord van de voorzitter werd de agenda vlot afgewerkt. Een belangrijk deel van de agenda was het jaarverslag van de secretaris, de heer J. N. Boe kei. Hij kon in zijn verslag met dank baarheid vaststellen, dat de speel tuin nu zo ingericht is als het be stuur zich als een ideaal had gesteld toen men met de oprichting begon. De kinderen genieten naar hartelust van alles wat de speeltuin biedt. Toch moest de secretaris er voor waarschuwen dat men voor de toe komst er op bedacht moet zijn, dat men altijd voor verrassingen kan ko men te staan op financieel terrein. Jammer was het dat in de afgelopen zomer de speeltuinfeesten door de uitzonderlijk slechte weersomstandig heden figuurlijk en letterlijk in het water gevallen zijn en het daaraan bestede geld niet tot zijn recht is gekomen. De speeltuin is thans, net jes, doch dat eist dan ook veel zorg van het bestuur! Alles eist onder houd en een woord van dank achtte hij op zijn plaats aan het adres van alle mensen, die er aan werken. De heer v. d. Voet, tuinbewaarder, kreeg een extra pluim! In financieel opzicht liep alles goed. De heer J. v. Duin kon als pen ningmeester mededelen, dat er een batig saldo was. De kascommissie bracht een gunstig verslag uit. De bestuursverkiezing gaf ook al geen moeilijkheden, aangezien de af tredende bestuursleden J. N. Boekei «n C. Molkenboer zonder tegencan- didaatstelling bij acclamatie herkozen werden verklaard. De voorzitter had gelegenheid om de functionarissen eens hartelijk te bedanken voor het vele werk dat zij verrichten. Medegedeeld werd van de zijde van het bestuur, dat de speeltuin weer opengesteld is en voor de kin deren te gebruiken is van 9-12 en van 1.30-5.00 uur, ook 's zaterdags. Op zondag is de speeltuin gesloten. Geboren: Wilhelmus Maria z.v. J. C. v. d. Kamp en C. J. Vrijburg; Pe trus Johannes z.v. G. C. Snaar en J. M. v. Stein; ïbeltje Cornelia d.v. P. Hobo en C. Steenks. Ondertrouwd: Johannes Meulblok, to Haarlemmermeer, en Margaretha P. Meijer; Martinus J. J. v. d. Nou- land, te Sassenheim, en Cornelia J. Onderwater. Gehuwd: H. Ramaker en E. Braam. Overleden: Geertruida Maria v. d. Eist w.v. G. N. Vonk 78 j.; Aart Tib- boel, e.v. H. Tanis 81 j.; Johanna Ma ria v. Dijk, e.v. J. W. v. Zutphen 25 j. BODEGRAVEN Parochie St. Willibrordus Wegens misstelling in Sursum Cor- da plaatsen we hier de oefeningen van Witte Donderdag en Goede Vrij dag en een niet geplaatste aanvulling. DONDERDAG: Witte Donderdag. Des namiddags om half vier H. Mis voor de kinderen van onze scholen. Te 19.30 beginnen de Plechtigheden. VRIJDAG: Goede Vrijdag. Des na middags om 3 uur Kruiswegoefening, 's Avonds om 19.30 beginnen de Plechtigheden, waaronder we de ge legenheid hebben om te communice ren. BESTE PAROCHIANEN Op een afstand volg ik de gebeurte nissen in de parochie. Mijn adres is in de komende dagen: Noordwijk. Zee weg 12. tel. 01719-2247. Ik zit hier rus tig bii mijn familie, maar ofschoon het hier heel eoed in deze mooie omge ving is. is het toch de bedoeling, dat ik binnen korte tijd weer normaal aan het werk kan. Ik verneem als maar gunstige berichten over de viering van het veertieuren°ebed en ik wens allen toe. dat daardoor ons Eucharistisch leven nog intenser mag worden. Vanaf zondag a.s. de 2e Passie-zon dag. paan we de Goede Week vieren in volle liturgie-riikdom. De tiiden hiervoor ziin thans zo. dat we deze allen zoveel mopeliik mee kunnen vie ren. Witte Donderdag. Goede Vrüdag °n Pa<isvi«ilie hebben steed* «»en diene indruk op ons gemaakt en daarom is het zo gelukkig dat we nu allen hier van kunnen profiteren. Mogen dezen een goede voorberei ding ziin op het a.s. Paasfeest, het centrale feest van het gehele liturgi sche jaar. Met de regeling hiervan wil ik me thans niet bemoeien, terwijl ik deze elders hoop mee te maken. Naar ik vernomen heb is ook de 2e inzameling der zakjes van de vasten actie een groot succes geweest, want de gaven hebben weer de f 1700 over schreden "Het derde zakje hebben we voor de 3»1 nn laatste pe riode. We gaan nu offeren voor de jeugd in de ontwikkelingsgebieden van Afrika Azië en Zuid-Amerika. Hier in onze streken is verzorging der ieued up-to-date. Van voor de ge boorte tot volwassen leeftijd wordt er alles voor gedaan en zijn we dus be- nijdenswaai'dig. maar in de genoemde landen ontbreekt veelal het meest noodzakelijke Toch is voor de goede ontwikkeling van een volk dit een noodzakelijke en onmisbare voorwaar den. Dan alleen kan een volk ook zelf standig zijn en hulp van anderen niet meer nodig ziin. Wij leven hier in deze weelde en willen ook anderen hierin laten delen Onze vasten-actie kan hiertoe ook iets bijdragen. Op het Paasfeest leveren we de zakjes hiertoe bestemd in. Dan zal ook het eindresul taat van onze parochie bekend zijn en een blijk van onze liefde. De uitwer king van de plannen der nieuwbouw van pastorie en restauratie der kerk gaan gestadig door. Spoedig zullen we hiervan meer vernemen. Veel de votie in de dagen der Goede Week. PASTOOR

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5