WEI KE FILM HEZE WEEK? beter een CANON in de hand Canon „CLEOPATRA"Spektakelstuk, dat niet aan verwachtingen beantwoordt visie televisie Pracht handen De Nerveuze Nerviërs DE SCHADUW VAN EEN MAN VRIJDAG 20 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 voor jierfekte films SCHOOL-TV JA OF NEE? voor f435,- biedt Canon U een vol- automatische filmcamera, met een ragscherpe zoom lens, van 10 tot 25 mm flï, diafragma- aanwij zing in de parallaxvnje ifcwlexzoeker, CdS bêllch- tingsmeter, een zeer com- *e en revolutionaire h. En uw fotohande- vertelt u gaarne nog meer over de CINE CANONET 8 Gedeputeerde Staten van Zuid- Imp. N.V. BORSUMIJ-WEHRY - DEN HAA6 (Advertentie) ZORRO NIET MEER DE OUDE Erg hoge eisen zullen de liefheb- JL.UXOR - Wie verwacht mocht neo- hun opdrachtgevers. Zij weten niet ben - na de grote ophef, de opgebla- beter dan dat zij na een hevig ge- zen voorgeschiedenis en de grote vecht aan het front zijn ontsnapt, bosten, die er aan zijn gespendeerd - Een van de leden der patrouille dat de film „Cleopatra" met Liz Tay- wordt thuis door zijn kameraden met lor, James Burton en anderen „zó'n" eer overladen, als gevolg waarvan hij film zou zijn, komt wel wat bedro- wordt voorgedragen voor de hoogste - gen uit. Hoewel dat niet zeggen wil militaire onderscheiding. Dit is het °ers va" de avonturenfilm juet moe dat er geen frappante staaltjes van begin van een carrière, die het hem stellen aan „Zorro blyft Zorro" - soms wel goede - massaregie zijn mogelijk moet maken mee te werken Pe filmers hebben ijverig gepoogd te zien, die zijn er inderdaad, echter aan de geraffineerde Russisch-Chine- "e* avontuur in de rolprent te bren- veel te weinig. De gebeurtenissen se opdracht. De president van Ame- Sen en met de woeste achtervolgin- volgen elkander in gerekte scènes rika moet vermoord worden. In zijn Sen te paard en de hete gevechten op. de motieven worden dikwijls her- plaats komt een tweede figuur, een 1S m?n daar tot op zekere hoogte haald en alles bijeen loopt het ver- stroman voor de communistische in- wel m geslaagd, maar veel meei haal - eerst met Julius Caesar en la- ternationale, die dan spoedig Ameri- P10^ n}®n mf verwachten. Film- ter met Marcus Antonius - gezapig ka in zijn zwakste plek zal aangrij- technisch staat het geheel zelfs op naar een eind, waar op de lange duur pen. bedenkeluk laag peil. Het Spaans- (3* uur met een korte pauze) ieder- De film heeft dit, overigens veel- ^^offe^te hebbTn met^w^ een op zit te wachten. belovende psychologisch gegeven, l°pfans\ ^mên en iSwrukWng"n Het is niet meer dan een aaneen- 7eer zwak aan de oide gesteld. Daar die somg aancjoenlijk stuntelig door schakeling van kleurige, dikwijls wat vermag het spel van een goed acteur Engeis sprekende acteurs gebe- ctnticrht» maar nnk hombastiseh#» als Frank Sinatra niets aan te ver- zjgd worden. De oude „Zorro" in de zwart-wit produktie achten wij meer het'geveiï van lager onderwijs te stel- nezar en Johan Walhain als de en- len werden overschreden. Het school- gel. Met z'n allen leverden ze, onder- bestuur ging toen in beroep bij Ge- scheidelijk in modern en tijdeigen ge deputeerde Staten. waad, als het ware een spiegel van de samenleving, symbool voor de Op de openbare zitting voerde gis- heerlijkheid van de hemel, de wijs teren de gemachtigde van dit bestuur heid van de nar en de kortzichtig- Holland hebben zich gisteren in een mr> jj. j. Matze, aan dat die normale heid van de mens. Vooraf heeft Jan openbare sitting bezig gehouden met eisen niet overschreden worden. Het Cottaar in de rubriek „Van onze de vraag of een gemeentebestuur al staat vast dat de tv als hulpmid- sportredacteur" een tienminutenver- Hnn nkt fili.nriai. del bij het onderwijs niet meer kan slag gegeven van de wielerwedstrijd dan met fmanc.ele medewerking mag Het «pertinent Is al- MUaan-San Remo. Aan deze eerste verlenen bij het aanschaffen van een jeen bedoeld om na te gaan hoe de klassieke wegwedstrijd heeft ook de tv-toestel voor het lager onderwijs, school-tv moet worden toegepast. Nederlander Jan Jansen, winnaar van de wedstrijd Parijs-Nice, deelge- Het bestuur van de Vereniging van Mr. Matze stelde dat als meer ge- nomen. Behalve de nieuwsrubriek vrije scholen met de bijbel te Vianen meentebesturen de bijzondere scho- „Brandpunt" was mede overtuigend verzocht vorig najaar de gemeente- len medewerking onthouden, de de vijfde vastenepiloog van pater raad geld voor een tv-toestel beschik- school-tv niet van de grond kan ko- Mijnsbergen, die we in een vorig baar te stellen, omdat de school was men. Dit zal dan in strijd met de be- aangewezen voor een proef met langen van het onderwijs zijn. school-tv. van de Stichting Neder lands Onderwijstelevisie. De burgemeester van Vianen, de De gemeenteraad wees de aanvra- heer G. A. Pellikaan, verdedigde het - ge af omdat de normale eisen aan standpunt van de gemeenteraad. Hij land-voetbal wedstrijd op het scherm; zei het niet juist te vinden dat de prachtig uiteraard, maar wordt het minister besliste dat de bekostiging op het eerste net niet al te druk met van tv-toestellen in scholen diende te voetbalsport? In het onderhavige ge- geschieden zoals in de onderwijswet- val vonden we de Duitee beeldregie ten is voorgeschreven. Als een school- niet steeds overzichtelijk. Van onze tv de normale eisen niet zou over- eigen NTS-mensen zou men ginds maar naar ons bekend is waren de schrijden dan moeten alle scholen kunnen leren. De Vara bracht een Grieken geen vermoede trampoline- daarop aanspraak kunnen maken, al- nieuwe pikante éénacter in de serie springers. Maar voor iemand met zin dus de burgemeester. Zolang het ex- „Boulevard Feydeau". Het was een voor spanning en avontuur is dit mis- perimentele karakter van de tv-ult- banaal en flauw blijspelletje, „Gal- schien iets van zijn gading. 14 Jaar. zendingen voortduurt is dat ».i. niet genaas" geheten, dat we niet de re- juist De betreffende bepaling in de presentant van het Franse toneel wil- lager onderwijswet is niet van elas- ien noemen. Een nieuwe „Inspecteur tiek, aldus burgemeester Pellikaan. Leclerc" en filmfragmenten uit Gedeputeerde Staten zullen hun-be- Spanje brachten^ daarna wat opkla- slissing later bekend maken. overzicht mochten prijzen. Amusement. Er was ook woensdag een inter- op L trnmmmmm» statische maar ook bombastische als Frank Sinatra niets beelden. Er wordt weinig spel ver- anderen. ring. Bij de KRO is Rens van Dorth weer eens langs gekomen. Bepaald groots is dit programma-onderdeel niet. Komt het misschien, omdat we er te veel imitatie van Kraaykamp in zien? Ook nu heeft Fred Kaps zijn kleine, wondere goocheltrucs omge ven met prettige verhaaltjes. Maya Bouma en Joekie van der Valk zon gen vrolijk, in de trant van Conny Stuart. Op het tweede net werd een kostelijke tekenfilm vertoond, waar na de befaamde Russische film „Als de kraanvogels overvliegen", een trieste idylle, waaraan op poëtische wijze gestalte werd gegeven. Terug op het eerste net hebben we een uur vol spanning Hitchcock ondergaan. Het is wel harde kost, die deze be kwame filmer zijn publiek pleegt voor „Een engel komt naar Babyion" -4 sn«,.v„H1UuuttUc-uHCun, u.tu Deze titel gaf de vermaarde Zwit- te zetten. toond, ook niet door de hooggeroem- wereld van het onderbewuste waard hoewel ook dit geen meester- serse schrijver Friedrich Durremat de Liz, die in de woedescène na het 1S meermalen het onderwerp van werk was aan een t.v.-spel, dat de KRO donder- Over de bejaarden, verraad van Marcus Antonius zelfs goede films geweest. Nog afgezien Degenen, die gelokt door de ma- dag onder regie van Frans t Hoen belachelijk is en over het algemeen van de huichelachtige tegenstelling gische kiank van de naam Zorro, een °P beeldscherm bracht Het was Met belangstelling zullen vooral niet meer doet dan coquetteren met van communistisch raff mement te- bezoek willen brengen aan Lido, kun- ?en moderne fabel ook al had de au- oudere kijkers hebben uitgezien naar haar vrouwelijke aantrekkelijkheden, genover Amerikaans gezond verstand, nen wij een advies meegeven: bereidt et f]?e* §ePlaatst m het oude de presentatie van de eerste van een is dit in deze „Ruitenvrouw niet het u v00r op een te'eurstelling en wel- Babyion. Het was bovendien een sa- uit twee delen bestaande documen- Wij zouden niet eerlijk zijn, wan- geval. Nog niet halverwege komt de bcht valt het daarna wel mee. (14 tire< waarin spot en ironie samen- taire over de bejaardenzorg. Maar neer wij niet wezen op enkele goede ware geest van Hollywood boven jaar). massaspelen, waarbij we dan denken drijven; de film is een slecht ver- aan de zeeslag en het oprukken van teld avonturenverhaal, zoals er der- het leger van Octavianus, dat door tien in een dozijn gaan, kompleet Marcus Antonius als eenling wordt met lieve blonde meisjes, die voor tegemoetgetreden. Dat de afloop van de romantische noot zorgen, en dat dit gevecht van één man tegen een ondanks the unhappy ending. De hele schare te fantastisch is om waar KFC keurde op 18 jaar. te zijn nemen we dan maar op de koop toe De Venus van Lesbos Fascinerend is voorts de intocht van Cleopatra met haar zoon - de reX - Ditxrtaal belanden Wé in de zoon van Julius Caesar - in Rome. Griekse Oudheid. Op het eiland Les- Dat is een staaltje van massaregie, bos wordt door een wrede tyran het waarvoor men toch wel respect en voik geknecht. Het verzet wordt ge- ook bewondering mag hebben. Dat organiseerd gevoerd, maar is aan kan men ook hebben voor de entou- vankelijk nog niet in staat om het rage van deze film. Maar alles bij leger het hoofd te bieden. Lesbos elkaar genomen menen lyij deze film kent twee bezienswaardigheden, een geen overdonderend succes te mogen leeuwenkuil en een voorloper van voorspellen, hoewel wij ons natuur- het meisjespensionaat; de tempel van lijk kunnen vergissen, omdat een Aphrodite. Hierin is heel de vrou- deel van het bioscooppubliek zich welijke jeugd van Lesbos verzameld, misschien toch aan de pracht en De meisjes kunnen kiezen: of pries- praai, die er in wordt tentoonge- teres of huisvrouw. De leider van de spreid, wil blijven vergasten. verzetsgroep komt zwaar gewond bij de meisjes terecht, wordt door Sap- De K.F.C. keurde goed voor 14-ja- ph0 verzorgt en raakt verliefd. Door- rigen. In verband met een aantal dat de handlanger van de tyran het scènes menen wij dat dit iets te licht geheim vermoedt en ook op Sappho is genomen. verliefd is, ontstaan de grote con flicten van jalouzie, trouw aan het vaderland of opkomen voor de goe de zaak. Onze held verovert met veel moeite de stad van de tyran en ten slotte kiest Sappho na enkele bloe dige verwikkelingen de zijde van TRIANON - In de tijd van de Ko- Jaar vrijheidsheld. Historisch is de darügSfn ^e^gree^van de ooriog, St enkef verbandje' bekeuren met de dit tot 'n bijna hysterische angst 'voor GrkL^jkiTn de macht van het communisme aan- doet een DeetJe Oleics ujxen, leiding gaf. Het leidde ondermeer tot de heksen-waanzin van het Mac- carthyisme. De film „De geheimzin nige Ruitenvrouw" speelt met deze angst. Zoals ook al eens door Hans Habe in een roman is uitgewerkt, wordt in dit verhaal gesuggereerd, dat het mogelijk is voor geraffineer de psychologen iemands geest zoda nig te veranderen, dat hij gehypno tiseerd de opdrachten uitvoert, die hem zijn gegeven. De film leert dat dit het geval is met een Amerikaan se patrouille in Korea. De mannen worden achtereen bewerkt en dan teruggestuurd, totaal in de greep van (Advertentie) en nimmer ruw of schraal Hamea-Gelei gingen met een vleugje poëzie. Aan wat we meenden te mogen verwach- de vertolking van dit stuk zyn niet ten, is dit programma wat t'egenge- minder dan twintig tonelisten te pas vallen. Ad Zonneveld die goed kan gekomen. Ze waren niet allen even filmen, heeft teveel laten zien wat de overtuigend, nochtans bekwaam ge- meeste kijkers al wel wisten en er noeg voor het duidelijk voorstellen werd te weinig bij verteld wat men van dit nog al langdurende spel. Het niet wist. Dat was jammer, temeer meest overtuigend waren Paula Petri omdat Zonneveld en Willibrord Fre- als het meisje Kurrubi, Andre van quin volgens eigen zeggen een half den Heuvel als de bedelaar Akki, jaar met de opnamen zijn bezig ge- Advertentie) Eric Schneider als koning Nebukad- weest. Mogen we daarom in, de twee- Een vervolgverhaal van Suske en Wiske Van angstpsychose tot avonturenverhaal 7/Matvtlum mdemmmssim r Oei! Heb iedutieJ C Inmdjjmbik? de uitzending volledig worden be vredigd? Deze keer is ons tevens een te rooskleurig beeld van de levens avond van menig bejaarde bijgeble ven; we denken aan de, gym-, taai en verkeerslessen. Jammer dat die tweede uitzending eerst komt na een maand, waarin menigeen al weer zal zijn vergeten wat hij aanvankelijk heeft waargenomen. Komende uitzendingen Vanavond kan men volledig terecht op beide netten en met gevarieerde programma's. Alweer is Willem Duys met zijn „Voor de vuistweg" present (eerste net). Conny Stuart herhaalt (op het tweede net) haar dagdro men van 1960. Zaterdag bij de NCRV draait alles weer om moeder, komt Swiebertje met de vreemdelingen, 's avonds mag Lassie niet ontbreken, evenmin als Stiefbeen en zoon en George Noordhof met iets weten- waardig over trampoline. De zondag avond wordt gevuld door de Vara, onder andere met een nieuwe show van Corry Brokken, een ontmoeting door Jan Vrijman en K.wartaal door het Haags studentencabaret. 4etherklanken ZATERDAG 21 MAART 1964 KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klass. gram. 7.45 Geestelijke lie deren. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn, gevar. progr. 12.00 Angelus. 12.04 Kath. nws. 12.10 Country and Wes tern Express. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Licht ens. met vocaal ens. 13.00 Nws. 13.15 Markt berichten. 13.18 Musicerende dilet tanten. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Karakteristiek, een progr. van weinig woorden en veel muz. 15.30 Reisbureau Musica: muz. uit vele landen. 15.50 Gram. voor de kinderen. 16.00 Voor de jeugd. 16.15 Jazzmuz. met comm. 16.40 Licht instrum. trio. 17.00 Leiding ge ven, lezing. 17.10 Lichte gram. 17.30 Boekbespr. 17.40 Roulette: lichte mu ziek en gram. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Licht ork. 18.50 Lichtbaken, le zing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Pop. klass.: ra- diokamerork. en sol. 20.30 De laatste zaak van Commissaris Middlebury. detective-hoorspel. 21.40 Bric a brac, cabaret. 22.00 Buurmanskrant. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Kruispunt: godsdienstig gesprek. 23.10 Nwe klass. gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24 00 VARA. VARA: 7.00 Nws 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpag., praat je). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.30 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 8.40 Lichte gram. 9.00 Loon naar werken, politiek praatje. 9.10 Voor-r(ot)onde, licht progr. VPRO: 9.40 Bijbelse miniatu ren, lezing. 9.55 De school van mor gen, praatje. VARA: 10.00 Buitenl. weekoverzicht. 19.15 Rotonde, gevar. progr. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Uitlaat, progr. voor twintigers. 14.45 Artistieke staal kaart. 15.15 Radio Jazzclub. 15.45 Leer ons nieuwe woorden spreken, toespraak. 16.00 Matinee op de vrije zaterdag: Brabants ork. en sol.: mod. en klass. muz. (In de pauze: 17.00- 17.20 Boekbespr18.00 Nws en comm. 18.20 Lichte gram. 18.30 Mu- ziekkiosk: nieuwsflitsen uit de we reld van de lichte muz. 19.00 Paulus de boskabouter. 19.10 Radioraad: vra- genbeantwoording. 20.00 Nws. 20.05 VARA's Bekercomp. 20.55 Soc. com mentaar. 21.10 De Ramblers Band show: licht progr. 21.50 Nws. 22.00 Het Eurosongfestival. 23.20 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 15.00 Alles draait om Mie- der, TV-film. 15.25 Filatelistisch al lerlei. 15.45 Walt Disney-films. NTS: 16.00 Grand National (Eurovisie). NCRV: 16.25 Memo. 16.35 Dier in 't vizier. 17.00 - 17.45 Voor de jeugd. 19.30 Barend de beer. 19.35 Lassie, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Stiefbeen en zoon TV - spel. 21.15 Hoe bestaat 't: De Trampoline: populair wetenschapp. progr. 21.45 Dagsluiting. NTS: 21.55 Journaal. 22.00-23.30 Eurovisie: Internat. Euro visie Songfestival 1964 te Kopenha gen. 49) Hij zei het zo openhartig, dat ik mijzelf afvroeg, of het werkelijk mo gelijk zou kunnen zijn, dat hij het op mijn leven gemunt had. Hoe het ook zij, ik was niet voornemens te wei geren. Ik was werkelijk verlangend om te zien, wat er zou gebeuren. „Zeker" zei ik, „ik vind het best, om hier te blijven; hoe luidt het pro gramma?" Hij wees naar een kleine, zandige, met riet begroeide landtong aan de overkant van de kreek. „Daar moet je heenvaren met de schuit. Tegen half zeven vliegen de eenden vlak boven je hoofd en als je je goed verdekt hebt opgesteld, heb je minstens tweemaal kans een koppel onder schot te krijgen." Ik knikte goedkeurend. „Waar kan ik je na afloop vinden?" vroeg ik. Hij knikte met zijn hoofd naar rechts. „Wij zullen wel aan het strand zijn, verder op. Zou je de weg naar huis kunnen vinden?" „Nu, dat denk ik wel", zei ik glim lachend. Het idee om op drie kilome ter afstand van Woodford in een rietbosje op een slijkerig moeras puntje te worden aangevallen, kwam mij wel gezellig voor. „Misschien heb je er dan niets op tegen, alleen naar huis te gaan na afloop. Wij behoeven dan niet die grote omweg te maken om weer hierlangs te komen. Om de eenden behoef je je niet te bekommeren. Als je ze in de schuit wilt deponeren, zal ik een van de mensen last geven, hier langs te gaan om ze thuis te bren gen." „Wij zullen hen met een vracht wagen laten komen", schertste Vane. Ze verwijderden zich en lieten mij met mijn roem alleen achter. Een paar minuten lang bleef ik hen na staren, toen zij langs de kreek hun weg vervolgden en ik vroeg mij nieuwsgierig af, welke aangename verrassing op al die toebereidselen van Maurice zou volgen. Dat er een of ander onheil op handen was, ge loofde ik zeker, maar het was moei lijk met juistheid te gissen, welke vorm het zou aannemen. Ik liet mijn oog nog eens over de omtrek gaan. Zover ik kon zien, was er behalve het plekje, dat Maurice mij had aan gewezen en de lange streep land aan de tegenovergestelde kant, nergens een schuilplaats te ontdekken, groot genoeg, om een konijn te herbergen. Van Billy zag ik geen spoor; indien hij in een boot rondzwalkte, dan moest het links af om de bocht van de kust zijn, waar de zeewering vooruitsprong. Ik maakte de schuit los, stapte er in en stak van wal. Overwegende, dat indien het gevaar daar dreigde, het beter was, te zorgen op de aan gewezen plaats te zijn, voor de an dere leden van het gezelschap buiten het bereik van enig geluid waren, maakte ik zoveel mogelijk haast. York en Vane zouden dan tenminste iets horen, en mijn veiligheid was dus goed verzekerd. Enige riemslagen brachten mij op de plaats van mijn bestemming. Het eilandje, ofschoon dicht met riet be groeid, was klein genoeg om te corr- stateren, dat ik het geheel voor mij zelf had. Ik maakte de boot aan iets knoesterigs vast en na nog eens de vier windstreken onderzoekend te hebben gefixeerd zocht ik tussen het riet een plaatsje, waar ik kon gaan zitten, om de eenden en wie weet wat nog meer, af te wachten. Ik-had daar misschien tien minuten gezeten, toen uit de richting van de smalle strook land, het sombere, droefgeestige geluid van een schreeu wende wulp mijn oren trof. Ik nam mijn geweer op en wilde voorzichtig opstaan. Toen ik dit deed, kreeg ik een plotselinge ingeving, waarvoor ik de Voorzienigheid niet dankbaar genoeg kan zijn. Ik liet mij in mijn half opstaande houding weer zakken en toen ik weer op mijn oude plaats zat, nam ik mijn slappe vilten hoed van mijn hoofd en plaatste hem op de loop van mijn geweer. Daarna stak ik hem langzaam en voorzich tig omhoog, tot hij boven het riet uitstak. Weg vloog de hoed met een gat in het midden, en een hevige trilling in mijn arm deed mij begrijpen, dat een gedèelte van de loop de hoed achter na was. Bliksemsnel liet ik het ge weer omlaag zakken, legde het op de grond en maakte daarna onmiddellijk een sprong in de lucht, waarna ik languit tussen het riet bleef liggen. Het was een truc, welke bij de slimme Indianen in Bolivia dikwijls werd toegepast met de bedoeling hun argeloze tegenstander in de waan te brengen, dat zij dodelijk getroffen zijn en hen zo onder het bereik van hur steeds gereed mes te lokken. Zo iets dergelijks speelde mij ook door mijn hoofd en met een boos aardig glimlachje van voldoening, ontdekte ik, dat een der geweerlo pen geheel onbeschadigd was. Ik haalde de patroon van de bescha digde loop er uit en kroop toen slui pend als een poema zo vlug mogelijk vooruit tot ik de rand van het eiland had bereikt. Toen keek ik door een kleine opening in het riet voorzichtig en scherp in het rond. Van de smalle streep Land links werd juist 'n bootje in de kreek ge stuurd. Er waren twee mannen in en zelfs op die afstand kon ik onder scheiden, dat de ene, zonder enige twijfel de Italiaanse meneer was. over wie Billy gesproken had. De an dere, die een geweer in zijn hand had, herkende ik als. mijn vriend uit Park-Lane. Voor een scheve roeier deed de gro te kerel de boot tamelijk goed voor uitgaan. Hij stevende vrij vlug door de kreek in mijn richting. De roeier zat gebukt tussen zijn riemen en de passagier hield zijn geweer klaar voor onmiddellijk gebruik. Blijkbaar kwamen zij hun werk afmaken. Met een tevreden glimlach schoof ik een weinig achteruit en verstopte mij achter een dikke rietbos, waarna ik mijn geweer zover vooruit stak, dat slechts hel einde van de loop ge lijk met de buitenkant van het riet was. Geen gevoel van genade of barmhartigheid beroerde ook maar het minst mijn hart, niettegenstaande ik persoonlijk weinig wrok tegen mijn bezoekers koesterde. Het was North- cote en niet mij, die zij in werkelijk heid trachtten neer te schieten en de redenen, welke hun daartoe noop ten, waren zeer gegrond waarschijn lijk. Desondanks was het mijn vaste voornemen, ze beiden zo zorgvul dig mogelijk neer te leggen, zodra zij maar even onder behoorlijk be reik van mijn zwaar jachtgeweer kwamen. Indien ik van moord aan geklaagd zou worden, dan had ik mijn doorschoten hoed als getuige a décharge en per slot van rekening, als een zekere dood aan de ene kant van de waagschaal ligt, heeft het geen nut zich over de andere te be kommeren. 't Was wettige zelfver dediging. Zij kwamen al dichter en dichterbij en ik zag de roeier naar het eiland sturen, terwijl de andere met zijn vinger aan de trekker van 1 zjjn geweer zijn hoofd in alle richtin gen van het eiland heen en weer draaide. Wordt vervolgd,

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2