Holthuis LAATSTE JAARVERGADERING VAN NOORDWIJKSE K.A.B. Scheepsberichten KNOOPPUNTVAN VRIJDAG 20 MAART 1964 DE LETOSE COURANT PAGINA 12 SËSH Aan het einde van het verenigingsjaar 1963-1964 heeft gisteravond de KAB in hotel „Royal" een lange periode afgesloten. Vanaf 1 januari 1964 is de N.K.V. (Ned. Kath. Vakverbond) en rijn de vertrouwde letters K.A.B. verdwenen. Al het godsdienstig-cultureel werk zal nu worden geleid van uit de vakbonden, zodat gisteravond het oude K.A.B.-bestuur in zijn ge heel aftrad. Het nieuwe bestuur werd gevormd uit leden, die door de vak honden zijn afgevaardigd, zodat hierover niet gestemd behoefde te wor den. De samenstelling van het nieuwe bestuur is als volgt: W. Wijnands (St. Deus Dedit), J. Mesker (St. Joseph), F. v. d. Dorp (St. Bonifacius), J. van Leeuwen (Kabo), C. Ruigrok (St. Raphael), W. J. Smit (St. Eloy), L. v. Zijp (St. Antonius), J. v. d. Ham jr. (St. Willibrordus), J. G. v. d. Voorn (Graf. bedr.). Met bijna algemene stemmen werd uit dit bestuur de heer J. v. Leeuwen tot voorzitter gekozen. Niet in het bestuur keren terug de heren P. v. d. Graaf, L. Hermans, Jac. de Ridder, W. Schelvis en P. Schenkeveld. J. van Leeuwen voorzitter van N.K.V. Het was verheugend dat bij het af scheid van de oude KAB de opkomst van de leden zeer goed was. De Voor zitter de heer J. van Leeuwen was bij de verdwijning van de K.A.B. wel iets weemoedig gestemd, doch als hij deze avond een terugblik wierp op wat eerst de Volksbond en daarna K.A.B. tot stand heeft gebracht kun nen de werknemers hierop trots zijn. Toch is hij er van overtuigd dat de structuurwijziging door het H.B. aanhangig gemaakt, goed is, omdat nu de vakbeweging haar zienswijze beter naar voren kan brengen, er een betere binding tot stand kan ko men. Spr. hoopte, dat in de toekomst het NKV de medewerking van alle leden zal verkrijgen. Het keurige jaarverslag van se cretaris J. Mesker gaf op overzich telijke wijze de activiteiten van het afgelopen jaar weer. Het ledenaan tal was gestegen tot 921. De uitge verij „De Lanteern", waarvoor grote belangstelling bestaat, werd nog eens op de voorgrond geplaatst, om dat het noodzakelijk is dat enkele medewerkers moeten worden ge vonden om het vele werk met vrucht te kunnen verzetten. Wegens vertrek van de heer Hermans werd de heer J. W. Vink bereid gevonden de werk zaamheden voor het Mgr. van Schaik fonds voort te zetten. Het jaarver slag van de penningmeester de heer W. Schelvis wees een batig saldo aan, met een kleine teruggang sinds vorig jaar. Hiertegenover staat ech ter een behoorlijke reserve, zodat het nieuwe bestuur niet met een „lege pot" komt te zitten. Nadat de heer C. Alders een gunstig verslag had uitgebracht over het boekonder- zoek, werd in de nieuwe kascommis- sie benoemd de heren W. Schelvis Wz. en J. v. d. Voort, met als reser ves C. Alders en J. W. Vink. Na een koffiepauze bracht de voor zitter dank aan de afgetreden be stuursleden, in het bijzonder aan de heer W. Schelvis, die ruim 40 jaar HTUEGOM ERGERLIJKE BALDADIGHEID Er zijn deze. week wederom negen ruiten ingegooid van de Jul'ianaschool te Hillegom. De week tevoren waren er al reeds drie ruitjes gesneuveld en dat het hier baldadigheid betreft bewijzen de stenen, die in de gang van de school werden gevonden. Ook werden er een aantal tegels van het schoolplein kapot gemaakt De politie heeft nog steeds een tekort aan toezichthoudend perso neel en staat vrijwel dan ook machte loos tegenover dit ergerlijk vandalisme. KATWIJK NIEUWE SCHOOL Donderdagmiddag had in tegenwoor digheid van genodigden de opening plaats van de nieuwe chr. ulo-school aan de Koningin Julianalaan te Kat wijk. Burgemeester H. Duiker sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, o.m. het schoolbestuur en autoriteiten op onderwijsgebied en raadsleden. Ook de wethouder van onderwijs, de heer H. Haasnoot, sprak woorden van geluk wens en eindigde met de beste wensen voor de opgroeiende jeugd en de ge meente. SPORT VOOR OUDEREN Op initiatief van de sportvereniging „Katwijk a. d. Rijn" zal er niet alleen voor de jongeren doch ook voor de ou deren gelegenheid komen om de sport te gaan beoefenen onder het motto „Gymnastiek voor iedereen". Dit zal dan geschieden in de gymnastiekzaal aan de Tulpstraat. De bedoeling is dit voor lopig te doen op één avond per week en wel op dinsdagavond van 89 en van 910 uur. Zij, die hun spieren los willen werken kunnen zich opgeven dinsdagsavonds aan de zaal Tulpstraat WARMOND JAARVERGADERING STICHTING PAROCHIEKUIS Tijdens de vergadering, die het be stuur van de stichting Parochiehuis hield, werd in de vakature, ontstaan -door het overlijden van de heer L. Heemskerk, voorzien door de benoe ming van de heer J. J. van Sonderen. Het dagelijks bestuur zal er nu als volgt uitzien: G. G. van Elburg, voor zitter, G. C. v. d. Kroft, secretaris en J. J. van Sonderen, penningmeester. Uit het financiële verslag bleekt dat de opbrengst verhuur juist voldoende is om de kosten over 1963 te kunnen dek ken. Besloten werd een werkgroep in het leven te roepen van enkele vaklieden om het gebouw in goede staat te houden. Zij,die hiervoor iets voelen kunnen zich aanmelden bij een van de bestuurs leden. De voorzaaltjes aan de Herenweg zul len nog enige tijd gebruikt meoten wor den. De tussenmuur zal echter verwij derd worden en het geheel zal wat moe ten worden opgeknapt. Hiervoor zullen enkele vrijwilligers worden gevraagd, die dit karweitje in de avonduren en op de vrije zaterdag willen opknappen. De verdere plannen voor het paro chiehuis zullen worden uitgewerkt zo dra de kleuterschool elders zal zijn ondergebracht in het bestuur zitting heeft gehad. Spreker wilde thans hierop niet ver der ingaan, omdat besloten is, dat in intieme kring afscheid van deze heren zal worden genomen. In het praatje van de g.a., kap. De Groot drong deze er op aan om de Credo Pugno-club weer nieuw leven in te blazen. Hierna volgde nog een ver loting van een aantal vleesprijzen. NOORDWIJK JAARVERGADERING KATH. BEJAARDENBOND Op waardige wijze heeft gisteren de kath. bejaardenbond „St. Jozef" het patroonsfeest gevierd. Er werd begonnen met een H. Mis voor alle levende en overleden leden van de bond en na afloop een gemeenschap pelijk ontbijt in het Juvenaat, waaf- voor een goede belangstelling be stond. In de namiddag kwam men bijeen voor het houden van de jaarverga dering .in de grote zaal van het Juve naat, waarvoor eveneens grote be langstelling bestond. De voorzitter, de heer W. Brederode, sprak hierover zijn vreugde uit en heette in het bij zonder welkom de geest, adv., deken P. H. v. d. Bosch, en de accordeonist de heer P. Steenvoorden. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin medede ling werd gedaan, dat de bond thans bestaat uit districten en de afdeling Noordwijk is ingedeeld in het dis trict Leiden. De bondsvergadering zal gehouden worden op 14 mei. De afdelingen kunnen voorstellen in dienen bij het hoofdbestuur, welke dan ook in de districtsbes turen zul len worden behandeld. In het jaarverslag van de secreta ris, de heer H. Smeltink, werden op overzichtelijke wijze de vele activi teiten weergegeven. Het ledental is 251, terwijl in 1963, 22 leden zijn overleden. Het jaarverslag van de penningmeesteresse, mevr. v. d. Berg van Kampen, sloot met een batig saldo van 6.75. Beide functionaris sen werd ondér applaus dank ge bracht" voor hun veel omvattende werkzaamheden. In de kascommissie werden benoemd de heer Joh. Cas- pers en mevr. Hoogervorst. Met gro te instemming werd besloten, on danks de krappe kasmiddelen in de komende zomer weer een uitgaans- dagje te organiseren. In het bestuur werd herkozen de heer H. Smeltink en in de vacature P. Ruigrok de heer H. v. d. Burg. Na informatie bleek, dat het maan delijkse zakgeld, van bejaarden op genomen in verpleegtehuizen, bij de laatste AOW-verhoging niet is opge trokken. Het bestuur zal in samen werking met de andere plaatselijke bejaardenbonden trachten een ver hoging te bewerkstelligen. Spoedige bouw van „Centrum" Hierna verkreeg deken v. d. Bosch het woord en deed de belangrijke mededeling, dat dit wel eens de laat ste jaarvergadering in het Juvenaat kon zijn, omdat de definitieve teke ning voor het nieuwe gebouw „Cen trum" thans klaar is en verwacht wordt, dat er nu wel schot in de bouw komt. De spaaractie voor dit plan is goed en spreker verwacht, dat alle parochianen zullen blijven mede werken. De heer v. d. Burg spoorde allen aan iets bij te dragen voor een pre sentje aan het Actiecomité bejaarden ter gelegenheid van het 2e lustrum Nadat de koffie was geserveerd en de voorzitter dank had gebracht aan het gemeentebestuur voor de jaar lijkse subsidie en aan allen welke hebben medegewerkt om de vereni ging in stand te houden, bracht de nieuwe damestoneelver. „Rica Hop per" op verdienstelijke wijze het to neelspel „Haar tweede moeder" voor het voetlicht. Bij het naar huisgaan ontvingen de dames nog een snoepje en de heren een rokertje. LISSE A. TIBBOEL BEGRAVEN Donderdagmiddag heeft de uitvaart plaats gehad van de heer A. Tibboel, die zovele openbare functies in Lisse heeft vervuld als maar weinigen dit hebben gedaan of konden doen. Dat hij in brede kring aller waardering mocht genieten, bewees het feit, dat bij de rouwdienst in de kerk, voor afgaande aan de begrafenis, zeer veel belangstellenden aanwezig waren. Niet alleen van Lisse zelf, doch ook van daarbuiten. Ds. S. Kooistra leidde de rouw dienst en hield een predicatie over het onderwerp: „Maar ik ben in uw midden als dienaar". Er werden verschillende toespra ken gehouden. De heer Jac. de Graaf sprak namens het Gemeentebestuur van Lisse, daar de brgemeester door ambtsbezigheden verhinderd was. Verder voerden het woord de he ren G. Marseille, namens de diaco nie, J. Dekker, namens het school bestuur, Adr. de Vries, oud-wethou der van Sociale zaken, en C. H. Steenwinkel jr., namens Nezifo. Aan de groeve bad ds. Kooistra het Onze Vader, waarna de heer L. Tib boel, zoon van de overledene, dank te voor de grote belangstelling. SASSENHEIM JUBILEUM FA. IJSSELMUIDEN GEVIERD IN NIEUWE ZAAK De fa. IJsselmuiden en Zn, te Sas- senheim vierde gisteren een dubbel feest door het feit, dat zij 65 jaar bestond en tevens de heropening plaats had van het winkelpand aan de Hoofdstraat. Aanwezig bij deze heropening waren: de heer G. Shram, dir. Gemeentewerken, de heer L. de Bruin, secretaris van de Kring Bedrijven Bollenstreek, het bestuur van de plaatselijke R.K. Mid denstand, de familie IJsselmuiden en vele zakenrelaties. In haar openingstoespraak wees Rita IJsselmuiden, de oudste dochter, op het feit, dat in de 65 jaar van het bedrijf da „openingen" en „her openingen" aan de lopende band wa ren geschied. Dit was reeds de tien de en dit kenmerkte duidelijk de energie en de vitaliteit van de on dernemer. Met enkele korte woor den dankte de heer IJsselmuiden de fa. Reeuwijk, die de verbouwing tot stand bracht en de heer Schram voor zijn bemoeienissen met de verweze- lijking van de plannen. Het bedrijf, dat thans 55 medewer kers telt werd opgericht op 19 maart 1899, door Poppe IJsselmuiden uit Franeker, die in dat jaar, nadat hij in Duitsland een gedegen opleiding als loodgieter had genoten, zich te Sassenheim vestigde. De eerste jaren waren zorgvol, daar hij geen voet aan de grond kon krijgen, doch ein delijk bleek onder de inwoners, dat de heer IJsselmuiden, die zich als een koppige Fries door de moeilijk heden heenbeet een gedegen vak man was. Allengs groeide de zaak. In 1929 werd een winkel geopend in sanitair en gas- en electrische ar tikelen. Ook was hij het, die in Sas- seheim, bij de invoering van de wa terleiding het eerst buizennet in het dorp aanlegde. De voltooiing van het huidige bedrijf heeft de oprichter niet mee mogen maken daar hij in 1953 overleed. Velen kwamen de familie met het gisteren gevierde jubileum en de heropening van de zaak gelukwensen. WASSENAAR De Gouden Eeuw op Rijnlands Lyceum Op het Rijnlands Lyceum is het traditie in de dagen voor de Paas vakantie een „week" te organiseren, meestal gewijd aan een bepaald land, een enkele keer aan een bepaald tijdperk uit de geschiedenis. Dit jaar is het onderwerp van de tijdweek „De Gouden Eeuw". Gisteravond werd de eerste van drie toneelavonden gehouden in de aula van het lyceum. Opgevoerd werd het toneelspel „De Ridder van de brandende stamper", een spel, dat in de 17e eeuw geschre ven werd door twee auteurs, Francis Beaumont en John Fletscher. Zaterdagavond is de toneelavond toegankelijk voor ouders en belang stellenden. Aanvang 8 uur. Hoofd schotel van de week op het lyceum zal weer de tentoonstelling zijn, die maandag en dinsdag a.s. gehouden wordt en die in de avonduren voor ouders en belangstellenden geopend is. De tentoonstelling werd voorbe reid door een aantal werkgroepen, die ieder de zorg voor een bepaald onderdeel op zich namen. Zo zal er een afdeling van de tentoonstelling gewijd zijn aan handel en scheep vaart, een andere afdeling aan „geestelijke stromingen", waarin o.m. aandacht zal worden besteed aan godsdiensten en bekende figu ren als Hugo de Groot, Spinoza en Descartes. Een derde afdeling heeft de wetenschapsbeoefening in de 17e eeuw tot onderwerp, o.m. het werk van Van Leeuwenhoek, Boerhaave, Huygens en Drebbel. Verder zal o.m. aandacht worden besteed aan de bekende figuren uit de Muider- kring en aan de 80-jarige oorlog. De hal van het lyceum zal her schapen worden in 17e eeuwse Am sterdamse straat, terwijl in een dia lokaal prenten tentoongesteld zullen worden en dia's vertoond over Was senaar in de 17e eeuw. Behalve de tentoonstelling staan nog lezingen en films op het pro gramma. Maandagavond tussen 6 en 8 uur wordt een oud-leerlingen- reünie gehouden. Woensdag 25 maart zullen in het Astra-theater voor de leerlingen van het lyceum enkele voorstellingen georganiseerd war den van de film „Don Quichot". Woensdagmiddag wordt de week be sloten met de traditionele voetbal wedstrijd tussen docenten en leer lingen. H. L. A. ROOI JAKKERS GEHULDIGD Gistermiddag is de heer H. L. A. Rooijakkers, meester-vakman bij Ge meentewerken in het kantoor van de dienst gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum in dienst van de gemeente. De jubilaris werd toe gesproken door de directeur, ir. H. de Kiewit, die hem prees als een voortreffelijk vakman, die grote be kendheid geniet bij alle gemeente diensten en die gewaardeerd wordt om zijn bereidwilligheid. De wethouder van Openbare Wer ken, ir. G. A. P. de Kort, memoreer de de gevarieerde loopbaan van de jubilaris. Die loopbaan begon op 19 maart 1939 bij de toenmalige ge meentelijke Luchtbeschermingsdienst Een jaar later deed het hoofd van die dienst aan burgemeester en wet houders het voorstel Rooijakkers in gemeentedienst aan te stellen en wel voor 2/5 bij de luchtbescher mingsdienst, voor 1/5 bij de politie, voor 1/5 bij gemeentewerken en voor 1/5 bij de brandweer. Uit deze „vier- rendeling" blijkt wel, dat toen al verschillende gemeentediensten van het vakmanschap van Rooijakkers wensten te profiteren. Kort na de bevrijding volgde de aanstelling van de heer Rooijakkers als gemeente-timmerman in vaste dienst. Daarna zijn regelmatig be vorderingen gevolgd, laatstelijk tot meester-vakman. Wethouder De Kort dankte de jubilaris namens het gemeentebestuur voor de betoonde toewijding en bood hem de gebrui kelijke gratificatie aan. Namens het personeel van de Dienst Gemeentewerken voerde de heer L. M. Serlie het woord. Hij bood hem een polshorloge aan. Alcor 19 vn Adelaide nr Melbour ne; Aludra pass 10 St. Paulsrocks nr Santos; Ammon 19 vn Laguaira nr Puerto Cabello; Bali 19 vn Marseille nr Genua; Bengalen 19 vn Tuticorin nr Trincomalee; Bengkalis 19 vn Duinkerken nr Le Havre; Diemerdijk 20 vn Vancouver nr New Westmin ster; Kamperdijk 19 vn Hamburg nr Schiedam; Keizerswaard-t 19 t.a. Cu- tico; Kenia-t pass 19 Gibraltar nr Abadan; Kloosterdijk 21 te Savan nah verw.; Memnon 20 te Moengo; Montferland 20 te Salvador verw.; Slamat 20 te Bangkok; Wonosari 18 vn Hongkong nr Hsinkang; Maas dam 20 te Rotterdam; Katelysia-t 19 vn Gibraltar nr. Laverna; Schiekerk 19 t.a. Port Said; Statendam 19 vn San Juan nr Hamilton. ik ben dol op leuke modeschoenen! maar of ik er prettig op zal lopen moet ik altijd maar afwachten. footaavers zijn modeschoenen, die heerlijk zitten vanaf de eerste atap I Leuke, gezellige modellen ge maakt op een speciale leest met wonderlijk goede pasvorm. footsaver B Gebroken wit leder 6 cm hak footsaver „onvermoeibare" pasvorm ootsaver DD in zwart of naturel leder 5 cm hak 27.90 HOOGEWOERD 2 Laatste nieuws van de Mode Meesters, de Engelse stijl in herenmode komt terug! Dit costuum in zuiver wollen kamgaren is er het bewijs van. Een pak met allure voor U. De stof vertoont een interessante overruit in meerkleuren grijs en blauw. Het costuum zelf is alweer een knappe naald-en-draad prestatie van de Stijlgroep Groningen. Komt U de collectie eens vrijblijvend met ons doornemen. Wij hebben er veel werk van gemaakt. rj Hoogstraat-Leiden

Leidse Courant | 1964 | | pagina 12