Zilveren onderscheiding voor H. Henzen - 40 jaar bij LBF - S; Weerbericht DINÓÜAG 17 MAART 1964 DE LEID SE COURANT PAGINA 4 Van krullenjongen tot afdelings-chef In het by zijn van ruim 150 colle ga's, chefs, ondergeschikten, familie leden en bekenden kreeg gistermid dag in de achterzaal van Café-Res taurant „In den Vergulden Turk" te Leiden de heer H. Henzen, die gedu rende 40 jaar als werknemer de Leidse Broodfabriek heeft gediend, uit handen van de Leidse loco-bur gemeester, wethouder S. Menken, een koninklijke onderscheiding: de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In een kor te toespraak sehetste de heer Menken de loopbaan van de jubilaris, die 40 jaar geleden als „krullenjongen" bij de LBF in dienst kwam. In deze 40 jaar heeft de heer Henzen zich via - een bij de klanten zeer geziene - broodbezorger opgewerkt tot chef van de distributie. Na zijn speechtje speldde de heer Menken de jubilaris de onderschei ding op de borst. Namens de raad van commissaris sen werd het woord gevoerd door de president-commissaris, mr. H. R. Goudsmit, die de heer Henzen een geschenk onder couvert aanbood. De heer Knaap, voorzitter van de perso- neelvereniging overhandigde de ju- VEERTIG JAAR JEUGDWERK VAN N. B. M. VREEBURG De heer N. B. M. Vreeburg heeft 40 jaren geleden de moed gehad om bestuurslid te worden van de Vereni ging het St. Antonius-Patronaat, die de zorgen op zich genomen had voor de ontspanning van de jongens van de Hartebrug Parochie. Gisteravond heeft naar aanleiding hiervan de Sint Franciscus Band de jubilaris een se renade gebracht om hem te brengen voor het werk dat hij voor de jeugd gedaan heeft. Een deputatie van de welpen bood hem een geschenk aan. Pater A. Demmers sprak als voor zitter van het bestuur en memoreer de de grote verdiensten van de jubi laris die hij in die jaren heeft ver worven. Als secretaris heeft hij aan alle voorbereidingen meegeholpen, die geleid hebben tot oprichting van Jiet vernieuwde patronaat, de Jonge Wacht, Kruisvaart en Verkennerij. Na de oorlog heeft hij spontaan medegewerkt om het jeugdwerk weer in andere banen te leiden, waardoor de tegenwoordige groeperingen zijn ontstaan, zoals verkennerij, zeilclub en Franciscus band. Oo"k grootse plannen om het oude Patronaat te verbouwen in het St. Antonius Clubhuis van heden heeft vele moeilijkheden opgeleverd, maar door eendrachtig samenwerken zijn resultaten verkregen. Spreker dankte de heer en mevr. Vreeburg en wenste de jubilaris nog vele jaren toe als bestuurslid van de jeugdbeweging van de Hartebrug- parochie. BEIJRSOVËRZICHT Philips flaüw, KLM vast Amsterdam, 17 maart. Beurs plein 5 heeft vanmiddag de vaste stemming van gisteren voor de Phi lips aandelen niet kunnen handha ven. De elektro-aandelen waren zelfs aan de flauwe kant. Gedurende de niet-officiële ochtendhandel daalde de prijs feeds van f 151.80 tot f 150 Op deze laatste prijs opende de of ficiële beurs. Na tot f 150.20 te zijn opgelopen zakte de prijs tot f 149.60. Waar het aanbod precies vandaan kwam viel niet te achterhalen. Een feit was dat er in de Philipshoek één grote verkoper aan het werk was. Of de verkopen iets te maken heb ben met de jaarcijfers en het divi dend over 1963 die nabeurs zouden worden bekend gemaakt, ook daai wist de beurs geen antwoord op te geven. De fluctuaties in het Philips fonds zijn de laatste beursdagen on getwijfeld aan de grillige kant ge weest. In tegenstelling tot de zwakke stemming voor Philips was KLM we derom zeer vast. 's Morgens werd in dit fonds f 83,50 tot f 85 gedaan. Vanmiddag werden de stukken op f 83 geadviseerd, tegen een officiële koers van gisteren op f 80,50. Ame rika geeft steeds de stoot tot hogere koersen voor de aandelen KLM. De overige internationale waarden vie len tegen. AKU daalde circa drie punten tot 525. Hoogovens, waar voor in de morgenuren nog 634 was betaald, noteerde 628, tegen gisteren als slotprijs 630. Unilever een halve gulden lager op f 141.20, na een ope ning op f 140.80. Kon. Olie twee gul den lager op f 151.10, waarna f 151.40 werd gedaan. Alleen in de Philips hoek werd gedurende de gehele beursduur regelmatig gehandeld. In de scheepvaartsector viel weinig te beleven. De stemming was er prijs houdend zonder meer. Van de lei dende cultures waren HVA en cer tificaten Deli aan de vaste kant, Am sterdam Rubbers iets luier. De staats- fondsenhoek gaf weinig verandering te zien ten opzichte van het voor gaande slotniveau. Op woensdag 25 maart kan worden ingeschreven op een 4Vt en vijf procent staatslening tegen resp. 99 en 100 procent. Het bedrag" van deze leningen zal wor den vastgesteld na de inschrijving. In de lokale afdelingen werden aandelen Van Gelder Papier, die gis teren ruim tien punten verloren op het halveren van het dividend tot zes procent, onveranderd op circa 190 geadviseerd. De dividendverla ging van AVIM van zeven tot vijf procent kostte de aandeelhouders de nodige punten. De aandelen van deze maatschappij werden ruim tien pun ten lager op 120 geadviseerd. Claims Prins, Dokkum verlieten vandaag de beurt bij een adviesprijs op f 190. bilaris een fraai radiotoestel, als ge schenk van het gehele personeel. Mej. Van Dam bood hem, als blijk van de waardering, hem toegedragen door het kantoorpersoneel, een vul penset aan, waarna de directeur van de LBF, de heer Bosma, de ry van sprekers afsloot met een persoonlijk woord voor de jubilaris en de echt genote van de heer Henzen een fraai bloemstuk overhandigde. SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemees ter is enigszins gewijzigd. Het spreek uur van 23 maart vervalt. Daarvoor in de plaats komt een spreekuur op woensdag 25 maart van 910 uur. Op 6 april is er geen spreekuur. Vanaf 13 april zijn de spreekuren weer normaal. NIEUWE VERKEERS- MAATREGELEN IN LEIDEN EENRICHTINGS VERKEER OP KORTE EN NIEUWE MARE De verkeerssituatie op de Korte Mare en de Nieuwe Mare, waar verschillen de bedrijven sijn gevestigd, laat dikwijls veel te wensen over. Er doen zich op deze wegen herhaaldelijk moeilijkhe den voor. welke een gevolg zijn van de geringe breedte van de rijbaan en de intensiteit van het verkeer. In verband hiermede is het raadzaam beide wegen in één richting gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee en wel zodanig, dat op de Korte Mare dient te worden gereden in de richting van de Warmon- derbrug en op de Nieuwe Mare in de richting van de Oude Singel. Voorts verdient het aanbeveling een verkeersregeling vast te stellen voor 'n tweetal wegen nabij het Lanmmen- schansplein. Het betreft hier de verbin dingsweg tussen de Zoeterwoudseweg en 't geprojecteerde benzinestation aan de noordwestzyde van dit plein, en de Planteynstraat Lammenschans Ged. Staten'van Zuid-Holland hebben de wens te kennen gegeven, dat in het kader van de door hen genomen ver keersmaatregelen rondom het Lammen- schansplein, de verbindingsweg tussen de Zoeterwoudseweg en het bedoelde benzinestation gesloten wordt verklaard om te voorkomen, dat het verkeer op de toeleidingsweg naar het benzinesta tion in verkeerde richting gaat rijden. Volstaan kan worden met een gesloten verklaring in de richting van het ben zinestation. Een geslotenverklaring in de richting van de Zoeterwoudseweg lijkt niet nodig. Bovendien is hieraan het bezwaar verbonden, dat het verkeer in deze richting dan genoodzaakt zou zijn het gehele Lammenschansplein rond te rijden om op de Zoeterwoudseweg te kunnen komen. Planteynstraat Op de Planteynstraat tussen Kanaal- weg en Lammenschansweg (fa. Brill) zal één richtingverkeer worden inge steld. Aangezien deze maatregel zal bij dragen tot een vlot verloop van de ver keersstromen van en naar het Lammen schansplein, hebben b. en w. er zich in principe mede akkoord verklaard. Daarbij hebben zy de voorkeur uitge sproken voor éénrichtingverkeer in de richting van de Kanaalweg, derhalve gesloten verklaring in de richting van de Lammenschansweg. Bij een gesloten verklaring in omgekeerde richting zou namelijk het verkeer van de Lammen schansweg met bestemming Planteyn straat een omweg over nagenoeg het ge hele Lammenschansplein moeten ma ken. BI R R! !1 h SI iNl) Geboren: Robert zn v. H. Valk en E A. Ossevoort; Leendert Cornelis zn v. J. W. van Gaaien en L. Vonk; Willem Johan zn v. J. W. van Gaa ien en L. Vonk; Anna Beatrix dr v. T C. Homan en W. M. Bon; Eduar- dus Petrus Maria zn v. T. M. Waaijer en E. A. M. Sweere; Eduard Jacobus Martinus zn v. P. L. Springintveld en A. E. van den Berg; Catharina Johanna dr v. J. M. Turk en J. A. Lek; Piëta Josina dr v. C. J. T. Bos er J. van den Berg; Cornelia Hen- drika Jacoba dr v. C. J. Fennes en A van den Berg; Johanna Maria Hendrica dr v. A. J. den Hollander en J. W. Huisen; Jolanda Everdina dr v. J. de Boer en N. Batelaan; Ed win zn v. E. Prins en G. A. den Hol lander; Robin zn v. N. Boom en T. M A. de Boer; Ellen Gertrude dr v. A van Gelder en H. Jansen; Etienne Wilhelmus Henricus zn v. W. A. Kerkvliet en A. M. W. Bol; Pieter- nella Maria dr v. L. M. van Heugten en P. M. Bergers; Karei Jeen Johan nes zn v. A. K. Erades en J. M. van Benten; Willem Frederik zn v. C. Pauw en M. E. van Daal en; Suzanna Paulina dr v. D. L. Couprie en A. Rademaker; Petronella Alida Maria dr v. J. J. C. M. van Hoorn en A. M Janson; Johanna dr v. T. J. Buur man en A. C. J. Roodzand; Christina Maria dr v. J. Slootweg en C. M. Martij n; Gijzina Catharina Adriana dr v. J. Vreeken en M. J. Lekx; Anja dr v. G. W. Schuurmans en M. de Vries; Lydia dr v. C. van Beelen en L. van der Plas; Caroline Elizabeth dr v. J. Scheepmaker en J. J. Plug. Overleden: J. K. Verkerk 78 jaar, man; C. J. Jansen 82 jaar, echtgen. v A. van der Kaay; P. W. Hoopman 4 jaar, dochter; M. A. Vogelaar 84 jaar, wed. van G. J. Palm; L. Mel- kert 72 jaar, man; A. G. Tap 65 jaar, echtgen. v. C. J. Mosies; A. van der Geugten 79 jaar, man; H. A. Zeitlin 73 jaar, man. Gehuwd: J. J. K. Poll en T. F. Goed hart; L. Louwerse en M. Lijklema; N. Kromhout en C. Ouwerkerk; B. Klinkenberg en B. A. van Ek. B. en w. van Leiden doen de raad het voorstel voor de bouw van een tweede serie systeemscholen. Door het geleidelijk gereedkomen van de eerste serie scholen een zestal scholen kon inmiddels in ge bruik worden genomen zijn de huisvestingsmoeilijkheden voor het gewoon lager onderwijs voorlopig op gelost. De huisvesting van de ulo scholen, de school voor buitenge woon lager onderwijs aan lichame lijk gebrekkige kinderen (Mytyl school) en van de kleuterscholen laat echter nog zeer veel te wensen over. Enkele schoolbesturen, evenals de gemeente, beschikken over een aan tal urgentieverklaringen voor de bouw van dergelijke scholen. Deze gebouwen zijn voor de huisvesting van diverse scholen dringend nodig. Omdat bij toepassing van een ar beidsbesparende bouwmethode snel ler rijksgoedkeuring wordt verkre gen dan bij traditionele bouw, zijn b. en w. na overleg met de school besturen, die urgentieverklaringen voor de bouw van ulo- en/of kleu terscholen bezitten, van mening, dat ook hier de oplossing moet worden gezocht in systeembouw. In bespre kingen op met ministerie van onder wijs, kunsten en wetenschappen is deze opvatting bevestigd. In overleg met de besturen van de Stichting R.K. Scholen te Leiden, de Vereeniging voor Chr. Onderwijs en de Vereniging voor Chr. Fröbelscho len en het ministerie achten b. en w. het gewenst de volgende scholen in de aangegeven volgorde in een sys- teembouw-plan op te nemen: 1. r.k. uloschool Surinamestraat; 2. Mytyl school nabij de Vinkenstraat; 3. open bare kleuterschool Telderskade; 4. hervormde kleuterschool Meerhof; 5. gereform. kleuterschool Obrechtstr.; 6. r.k. kleuterschool Oppenheimstr.; 7 openbare kleuterschool Rooden- burgerstraat; 8. openbare uloschool Eduard van Beinumstraat; 9. open bare kleuterschool Bernhardkade; 10 openbare uloschool Sumatrastraat. De uloscholen zullen bestaan uit veertien gewone lokalen en een gym nastieklokaal, de uloschool sub 8 bo vendien uit een ruimte voor de bi bliotheek „Reuvens", de Mytylschool uit zes lokalen en een lokaal voor motorische therapie en de kleuter scholen uit drie werklokalen en een speellokaal. Aanvaardbaar. Uit de ervaringen, opgedaan bij de bouw van de eerste serie systeem- scholen is gebleken dat de bouwtech nische kwaliteit en de arbeidsbespa ring van het bouwsysteem HB-80 van de Gebrs. Van Heeswijk's Aanne mers Maatschappij n.v. zeer aan vaardbaar zijn. Na overleg met de betrokken schoolbesturen en met het ministerie van onderwijs, kunsten en De deelnemers aan de bijbelcursus van pater dr. Terstroet s.m.m. wor den erop gewezen, dat hedenavond in een van de zalen van café-restau rant Van der Heijden, Breestraat, te Leiden de vierde bijbelavond zal worden gehouden. De avond begint om 20 uur. wetenschappen zijn b. en w. tot de conclusie gekomen, dat ook voor de tweede serie systeemscholen de bouwmethode HB-80 moet worden gekozen. Naar zeer globale raming worden de stichtingskosten (incl. grond- en inrichtingskosten) per uloschool met gymnastieklokaal geraamd op ƒ2.000.000.-, per kleuterschool op ƒ400.000.- en voor de Mytylschool op ƒ2.000.000 -, in totaal voor drie ulo scholen, zes kleuterscholen en de Mytylschool dus 10.400.000.-. NOODVOORZIENINGEN OP VELDEN NOORD Bij besluit van 25 mrt '63 stelde de Leidse vergadering 'n krediet beschik baar voor o.m. het aanbrengen van de nodige accommodatie op het voetbal velden complex in Leiden-noord. Helaas kan op een spoedige afgifte van de vereiste rijksgoedkeuring voor de bouw van het in bedoelde accom modatie begrepen kleedgebouw niet worden gerekend. Teneinde te be reiken, dat de velden niettemin in gaande het seizoen 1964-'65 kunnen worden bespeeld, hebben b. en w een plan doen opstellen voor de bouw van een noodkleedgebouw. Dit houten, verplaatsbare gebouw omvat 4 kleedkamers, 3 waslokalen, een scheidsrechterskamer en een bergruimte. De kosten van het ge bouw worden geraamd op f 38.500, welk bedrag in 10 jaren kan worden afgeschreven. Bij het opmaken van deze raming is rekening gehouden met de omstandigheid, dat leden van de toekomstige bespeelster van het complex, de voetbalvereniging Roo- denburg, verschillende bijkomende werkzaamheden, zoals schilderwerk, aanleg van de rioleringen, het plaat sen van sanitair, en het aanleggen van de electrische verlichting, zelf zullen verrichten. Goedkeuring voor de bouw van het noodkleedgebouw is reeds ont vangen. SUBSIDIE VOOR AVONDEN BEJAARDEN Met ingang van 1963 is op de ge meentebegroting een extra subsidie van f 3000 uitgetrokken ten behoeve van de, mede op aandrang van de zijde van de gemeente, voorgenomen uitbreiding van de activiteiten van de bejaardensociëteiten. In de praktijk is de wenselijkheid gebleken voor het toekennen van be doeld extra subsidie enige richtlijnen vast te stellen. B. en w. hebben daar toe een regeling ontworpen, waarbij het subsidie wordt toegewezen aan de centrale bejaardenzorgorganisa ties op basis van de door deze orga nisaties ten behoeve van £e bejaar den te ondernemen culturele en ont- Laatste Berichten Bij een vliegtuigongeluk op de Ca- nariscre eilanden is vanmorgen de Spaanse minister van arbeid, Jesus Romeo Gorrea, licht gewond. Drie bemanningsleden van het militaire toestel, dat verongelukte tijdens de landing op het vliegveld van Santa Cruz, verloren het leven. GEVAAR VOOR KINDEREN De heren B. K. Benninga en H. W Bar hebben b. en w. gewezen op het gevaar vooral voor de kinderen, op de verbindingsweg tussen de Jacob Romansstraat en de Jan Kelderman- straat en gevraagd om afsluiting van alle verkeer. Deze weg/ is niet bre der dan twee en een halve meter en loopt aan de oostzijde evenwijdig met de Churchilllaan. B. en w. stellen thans de raad voor het verzoek af te wijzen Wel zal vóór de brandgang die op de weg uitkomt, een hekje worden geplaatst B. en w. betwijfelen of afsluiten van de ge hele het gewenste resultaat zou heb ben. Via deze weg moeten de bezit ters van de garages rijden, bovendien zou in de straat op onverantwoorde wijze gekeerd of achteruitgereden moeten worden als zij voor verkeer wordt afgesloten. BRANDJES Er hebben gisteren in Leiden weer verschillende brandjes gewoed, die echter geen van alle ernstige schade hebben kunnen aanrichten. Kwajongens hebben gisteren om ongeveer tien voor één een strook grasland aan de Boerhaavelaan in brand gestoken, maar zij hebben het vuur zelf weer geblust. Ongeveer tien minuten later moest de brandweer in actie komen voor een brandje aan het einde van de De Wettstraat, dat vermoedelijk door spelende kinderen is aangestoken Er werd hier geen schade aangericht Even voor vijf uur stond op een braakliggend terrein aan de Gabriël Metzustraat een hoop vuil in brand De brandweer wist ook hier erger te voorkomen. Omstreeks dezelfde tyd heeft een LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het examen: kan didaats Geschiedenis: mej. H. W. A. M. Weerdenburg (Haarlem) en mej. J. M. A. Buurman (Leiden). Leidse Agenda DINSDAG 17 MA^RT NIRIA Lezing door dr. Joh. H Scheurer over „Vorming van leider schap" in rest. Van der Heyden Bree straat. Aanvang 20 uur. Hema Modeshow in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Genootschap Nederland-Engeland Lezing en jaarvergadering in het Engels Studiecentrum, Hooglandse Kerkgracht 21. Aanvang 20 uur. Bijbelcursus Vierde bijbelavond door pater dr Terstroet s.m.m. in café restaurant Van der Heyden. Aanv. 20 uur. WOENSDAG 18 MAART R.K. Kruideniers Lezing over Jehova's getuigen. 8 uur nam. Van dei Heyden. Kath. Kruideniers Bond, kring Leiden Avond, georganiseerd in samenwerking met de Kath. Mid denstands Bond Leiden: Pater Fran- cino OCR te Uden zal spreken over „De getuigen van Jehova", in Café Restaurant Van der Heijden, Bree straat. Aanvang 20 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Lezing door de heer C. Ouwehand over Japanse prentkunst. Aanv. 20 u. Leids Jeugd parlement Zitting in het stadhuis. Onderwerp „commer ciële televisie" Aanvang 20 uur. St. Augustinusver. Ledenverga dering voor de kleuterleidsters, kring Leiden, in café rest. Van der Heyden Aanvang 15 30 uur. Hema Modeshow in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Ledenvergadering in het Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19 Aanvang 20 uur. St. Petruskerk Rozenkrans- kruistocht, 19 uur. spanningsactiviteiten (hieronder niet begrepen het houden van autotoch ten). Het subsidie zouden zy bepaald willen zien op 50 pet van de reële kosten van elk cultureel c.q. ontspan ningsevenement, waaraan door ten minste 100 personen wordt deelge nomen, met dien verstande, dat het subsidie ten hoogste f 150 zal bedra gen, wanneer het evement door min der dan 200 personen wordt bij ge woond en ten hoogste f 300 ingeval van tenminste 200 deelnemers. Voorts wil men aan de subsidië ring een limiet verbinden door per organisatie maximaal drie eve nementen per jaar voor subsidie in aanmerking te doen komen. De datum -van ingang van de nieu we regeling kan o.i. op 1 januari 1964 worden bepaald. stuk van de berm aan de Gornelis Schuytlaan gebrand, maar de brand weer heeft het vuur snel bedwongen. TEGEN DE MUUR Vannacht om kwart over twaalf is een personenauto, die reed op de Langegracht in de richting van de Mare, tegen de muur van de Stede lijke Lichtfabrieken opgereden. Bij deze botsing liep de echtgenote van de bestuurder, die naast haar man zat, de 32-jarige mevrouw Van Steen voorden-Jongenengel, verwon dingen op aan het gelaat en klaagde over hoofdpijn. De EHD heeft haar naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De bestuurder van de auto, die zwaar werd beschadigd, was na het ongeluk doorgereden. De politie heeft de auto, die vermoede lijk enige technische gebreken heeft, aan een onderzoek onderworpen. Pater Francino, kruisheer uit Uden zal met de leden van de Ned. R.K. Kruideniersbond, kring Leiden en alle andere belangstellenden, het be langwekkende onderwerp behande len van: „De getuigen van Jehova" de sekte van de Internationale ver eniging van ernstige bijbelvorsers, zoals die oorspronkelijk heetten. De ze sekte werd gesticht door Charles Faze Russell in het jaar 1872, Woens dagavond 18 maart a s. te acht uur in rest. v. d. Heyden, Breestraat 85 te Leiden. Aan de Rijksuniversteit van Utrecht is geslaagd voor het docto raal examen rechtsgeleerdheid mej. L M. de Geus, Leiden, GEEN HUIGBRUG? In een toelichting aan de raad stellen b. en w. van Leiden voor maar afte zien van het aanleggen opnieuw van de Huigbrug over de Maresin- gen tegenover het Huigstraatje. De enige mogelijkheid voor een oever verbinding, die b. en w. zien, is een ophaalbrug. Deze moet 81.000 kos ten. Naar b. en w. verwachten zal deze brug aldaar ten hoogste acht jaar gehandhaafd kunnen blijven. Zij achten deze uitgaaf derhalve niet verantwoord. Bij een envoudiger oeververbinding voorzien b. en w. ge varen met het steeds drukker wor dende verkeer op de Maresingel. Wel zijn b. en w. bereid na te gaan, of bijzonder ten behoeve van de school gaande jeugd, de omweg via Oude Herengracht en Herenpoortsbrug nog kan worden beveiligd door verdere uitbreiding van het aantal voetgan gers-oversteekplaatsen. Zoals men zich zal herinneren heb ben de raadsleden Lambermont (KVP) en Ten Broek (KVP) inder tijd over deze brug en een tijdelij ke oplossing een voorstel ingediend. B. en w. stellen de raad voor dit voorstel als afgedaan te beschouwen en tevens desbetreffende bezwaar schriften van H. Bijl en anderen en het adres van de Leidse Midden standscentrale ongegrond te verkla ren. MAKMBbKlUlltA LEIDEN, 17-3. Vee Aanvoer 43 vette varkens. Prijzen: lichte var kens 2.10-2.14, slagersvarkens 2.15- 2.20, slachtzeugen 2.00-2.05. Handel vlot. BODEGRAVEN, 17 maart, Kaas Aanvoer 8 partijen Goudse kaas. Prijzen (in per kg.) 2.58-2.75. Han del goed. RIJNSBURG, 16 maart, Bloemen Narcissen: Flower Record 85-100; Veiger 70-85; Californië 95-100; Carlton 120-140; Rembrandt 100-120; Tulpen: Lefebers Favorite 210-215; Apeldoorn 215-230; Brillant Star 90- 120; Bellona 195 200; Karei Doorman 220-230; Aristocraat 220; Red Cham pion 230-245; Edith Edyy 165-170; Lustige Witwe 200-215; Dubbel ge mengd 125-140; Paris 180-185; Prunus 210-220; Cordell Huil 250; Pink At traction 230-245; v. d. Eerden 180- 205; Hyacinthen gemengd 100-145 alles per bos. ROTTERDAM, 17 maart, Vee Totale aanvoer 4210; weekaanvoer 5950. Vette koeien en ossen 250; ge- bruiksvee 637; vette kalveren 380; graskalveren 179; nuchtere kalveren 2498; lopers 87; biggen 26; paarden 39; veulens 3; schapen en lammeren 84; weide/zuiglammeren 6; bokken en geiten 21. Pry zen, le, 2e en 3e kwal.: vette koeien 390-420, 315-380, 275 300; vette kalveren 310-325, 280-300, 260-280; graskalveren 550, 450, 350; nuchtere kalveren 150, 130. 110; lopers 130. 120, 110; biggen 85, 70, 60; slachtpaar- den 305, 285, 255; schapen 140, 120, 100; lammeren 155, 130, 120; kalf- en melkkoeien 1275, 1175, 1000; vare koeien 975, 800, 700; vaarzen 975, 800, 700; pinken 700, 600 525. Overzicht aanvoer, handel en prij zen: vette koeien: iets korter, rede lijk, als gisteren; vette kalveren: even minder vlot. goed prijshoudend prima's boven notering; graskalve ren: korter, traag, stabiel; nuchtere kalveren: kleiner, redelijk, prijshou dend; lopers en biggen: iets ruimer, goed, onveranderd; slachtpaarden: matig, tamelijk, ruim prijshoudend; schapen en lammeren: iets minder, goed, vooral niet lager; kalf- en melkkoeien: gewoon, kalm, vaster; vare koeien: als vorige week. slepend onveranderd; vaarzen en pinken: matig, stroef, constant. De veemarkt werd zéér druk be zocht in verband met de Paasveeten- toonstelling. Medegedeeld door het KNMI, jjeldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: MEER BEWOLKING Enkele wolkenvelden met hier en daar een sneeuwbuitje. Ma tige wind uit oostelijke rich tingen. Vannacht overwegend lichte vorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatu ren als vandaag. in Europa onbew. -1 -15 zw. bew. 3 - 4 onbew. 6 -10 sneeuw 2 - 2 zw. bew. 5 2 geh. bew. 3 1 onbew. 5 - 4 onbew. 3 - 3 onbew. -1 - 6 geh. bew. 3 - 0 zw. bew. 13 4 zw. bew. 8 0 L bew. 7 7 sneeuw 2 - 4 onbew. 3 - 7 mist -4 -15 sneeuw -1 - 4 geh. bew. 6 2 regen 15 1 onbew. -1 - 7 sneeuw -2 - 6 geh. bew. 15 13 zw. bew. 14 3 h. bew. 17 5 L bew. 15 2 1. bew. 17 4 zw. bew. - 10 Hel weer HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON P AÜ ZE WEIGEREND KOMPAS. Veiligheidshalve nemen we op onze woudse wandelingen een kompas mee. Schets onze verbazing toen we, in de trein gezeien, bemerkten in tegenge stelde richting te reizen öf dat het kompas in ommesgekeerde richting wees. Dat laatste bleek het geval, toen we in de vrije natuur werden losge laten. In de technische uitrusting van de trein is een invloed werk zaam, waardoor een kompas het spoor bijster raakt. De techniek in haar geheel schijnt een invloed uit te oefe nen, die ook het kompas van de menselijke geest radeloos maakt. Er behoeft volstrekt geen onénighetd te zijn tussen christendom en techniek. Dat de techniek haar vlucht nam in de christelijke beschaving van het Avondland doet zelfs een nauwe sa menhang vermoeden. De zegen van de techniek kan echter omslaan in een ramp, wanneer men meent dat tech niek het alleenzaligmakende in ons leven is; wanneer men de zin en richting verliest in het leven zelf, dat, in de vrye natuur losgelaten, onver anderlijk wijst naar de Ster, waar het heelal om draait. PUZZEL No. 511. Horizontaal: 1. lichaams deel, 4. lipharen, 7. aardsoort, 8. be reide dierenhkuid, 9. aantekening, 11. water in N.H., 14. nauw, 15. gekleur de plaat (meerv.), 19. verdikking der opperhuid, 20. plaats in de schouw burg, 21. boom, 22. zeeëngte tussen Seeland en Zweden, 23. deel van Let gelaat. Verticaal: 1. stalen hoofddeksel, 2. meisjesnaam, 3. slang, 5. Europeaan, 6. voorgeschreven kerkgebruik, 9. spijkeren, 10, voorvoegsel, 12. voor voegsel, 13. vreemde munt, 15. soort tapijt, 16. aanloop, 17. interval van negen tonen, 18. vogel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510. Horizontaal: 1. Lahn, 4. pt, 6. dito, 7. soep, 9. Ir, 10. ent, 12. ei, 13. verduren, 16 ia, 17. ar, 19. aanslaan, 22. o.r., 23. Ide, 24. da, 25. Sieg, 27. neep, 29. An, 30. Adam. Verticaal: 1. lire, 2. at, 3. hoedanig, 4. Po, 5. teen, 6. diva, 7. stralend, 8. pi, 11. nu, 14. Ria, 15. era, 18. knap, 19. aria, 20. s.d., 21. adem, 22. os, 26. en, 28. e.a. PUNT

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4