Nieuwe uitgaven 20 en 30 KORTING 1.50 1.43 1.92 GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Leidse Universiteit MAANDAG 16 MAART 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De godsdienstige boodschap van de oergeschiedenis, door dr. H. van den Bussche. Uitg. Lannoo, Tielt/Den Haag. Shirley, door Charlotte Bron- të. L. J. Veens Uitg. Mij. N.V., Amsterdam. In een uitermate helder betoog laat dr. Van den Bussche ons zien hoe wij het scheppingsverhaal en de oer geschiedenis tot aan Abraham moe ten lezen. Duidelijk wordt gesteld, dat het scheppingsverhaal een gods dienstige boodschap is en geen we tenschap behoeft te zijn. Twaalf deugden van een goed opvoeder, door Luke M. Grande. FSC. Uitg. Lannoo, Tielt/Den Haag. Zich refererende aan de twaalf deug den, die de grote pedagoog Jean Bap tist de la Salie opnam in de Con duite des Ecoles chrétiennes", schreef broeder Luke M. Grande dit werk. Het komt ons voor, dat gezien de huidige pedagogische stromingen dit boekje een beetje achter de nieu we ontdekkingen aanhuppelt. Het is bovendien tè braaf en een weinig schijnvroom. Vliegen die vangen, door A. v. Onck en C. J. van Beur den. Uitg. Ad. M. C. Stok, Den Haag. In een prachtig geillustreerd boekje gaan de bekende hengelsportauteurs dieper in op de betekenis en het bin den van kunstvliegen. Iedere hen gelsportvisser, die wat meer wil dan alleen maar met de Jap vissen, zal er veel aan hebben. Gemengde berichten, een kruisweg, door pater Lep- pich, S.J. Uitg. Lannoo, Tielt/Den Haag. Het lijkt ons, dat de jonge mens be hoefte heeft aan moderne, aan de tijd aangepaste gebeden, maar dat hij met deze kruisweg gelukkig zal zijn, betwijfelen wy. Het is allés te zeer gechargeerd en de „gemengde berichten", die aan elke statie voor afgaan, zijn er te veel met de haren bijgesleept om nog levensecht ge noemd te kunnen worden. Drie eilanden één, door H. J. Stuvel. Uitg. Scheltema N.V., Amsterdam. Dit boek is een vervolg op „Grendel van Holland", Stuvels werk over de stormvloedkering in de Hollandse IJssel, en tevens de visuele aanvul ling op zijn grote werk „Het Delta plan". Met schitterende kleurenfoto's, eveneens van de schrijver, uitermate instructieve teksten en uitstekend gedocumenteerd. Een juweel, dat de aanschaf ten volle waard is. Ik heb Tiberius lief dooi Elisabeth Dored. Uitg. Ad M. C. Stok; Zuidh. Uitg. Mij Den Haag. Een boeiende roman voor rijpere lezers. Een liefdesromance uit de Romeinse keizerstijd rond de ver houding tussen een keizersdochter en een latere keizer, die door hei tragisch lot van elkaar gescheiden zijn. De verliefde zebra, door Godfried Bomans. Uitg N.V. De Lanteern. De prachtige geschiedenis van een Goudse melkboer, die al drie jaar verliefd was op een bijzonder vreemd meisje en tenslotte vond, dat het maar eens tijd werd om te trouwen. Kostelijk geillustreerd. Een uitgave in de reeks nieuwe Lampion-boekjes Deze serie, waarin ook Jane Eyre en Villette uitkwamen, munt uit door de keuze van de opgenomen werken, alle uit de wereldliteratuur. Na Jane Eyre schreef Charlotte Brontë haar tweede roman Shirley, een semi- autobiografisch werk uit de tijd van de beginnende emancipatie der vrouw en de bewogen sociale vóór-geme chaniseerde periode in Engeland. Paus Paulus VI, door An drea Lazzarini. Uitg. Paul Brand N.V., Hilversum. Lazzarini schreef al eerder de bio grafie van Paus Johannes. De auteur verbonden aan de Osservatore Ro mano, is een kenner van het Vati- caan, van de personen, toestanden en zaken. Het leven en de persoon van Giovanni Montini worden boeiend en uitvoerig geschilderd. In dit boek leest men o.a., dat kardinaal Mon tini al eerder dan hij als Paus Pau lus in Israël deed, de aantijgingen van Hochhuth in zijn „De plaatsver vanger" tegen Paus Pius XII weer legde en deze insinuaties als leugen achtig en bekrompen logenstrafte. De foto's, die toegevoegd werden, zijn ten dele nog nergens gepubli ceerd. „Vogeltrek en trekvogels" door J. Drijver Uitgave L. J. Veen, Amsterdam. Het geheimzinnig verschijnsel van de vogeltrek in voor- en najaar wordt in dit laatste werk van de onlangs overleden heer J Drijver vlot en deskundig in de veldkijker geno men. De wetenschap is wel veel te weten gekomen over de vliegwegen van de trekvogels, maar nog heel weinig over de werkwijze van het merkwaardige instinct. Rijk geillu streerd en keurig uitgegeven. „Zwitserland", door R. W. Haentjens Dekker. Uit gave: „Het Wereldvenster", Baarn. In dit degelijke boek even de gelijk als Zwitserland zelf wordt een goed overzicht gegeven van land, geschiedenis en cultuur van het Eed genootschap. Geen eenvoudige taak! Al is het een klein land (niet veel groter dan Nederland) toch is het in iedei^opzicht een ingewikkeld land. Er is veel studie aan voorafgegaan alvorens in dit boek een helder in zicht in al die complicaties kon wor den gegeven. „Biologie en Moraal", door Paul Chauchard. Uitgave Lannoo, Tielt, Den Haag. Een zeer belangrijk onderwerp wordt door deze arts en hoogleraar in de psychofysiologie in dit boek behandeld. Het samengaan van li chamelijke en psychische eigenschap pen in het menselijk bestaan is een fijn weefsel, dat niet ongestraft uit eengerukt kan worden. Het boek geeft een uitstekende en verantwoor de voorlichting in een doolhof van moderne theorieën. „Geschiedenis der Scheep vaart", door Courtlandt Can- by. Uitgave Scheltema en Holkema, Amsterdam. Een rijk geillustreerd werk met ook vele kleurenfoto's, waarin een overzicht wordt gegeven, in plaat en tekst, van de alleroudste tot de aller nieuwste (de atoom-onderzeekrui ser!) scheepvaart. Een prachtig boek, dat ons zee-minnend en zeevarend volk welkom zal zijn. Twee doden door gasvergiftiging Aan de gevolgen van gasvergifti ging zijn in Laren (N.-H.) twee zus ters overleden. Zaterdag bleef het in het huis van de dames Distelblom lange tijd stil en omdat de buren, bij ervaring wis ten dat de bewoonsters altijd vroeg bij de hand waren, kregen zij arg waan en waarschuwden zij de poli tie. Deze verschafte zich toegang tot de woning. Er hing een sterke gaslucht. De 64-jarige mejuffrouw J. Distelblom bleek reeds te zijn overleden, haar 54-jarige zuster Johanna was nog in leven en is ijlings naar het „St.-Jans- ziekenhuis" in Laren overgebracht. Daar is ze vanmorgen overleden. De polite heeft vastgesteld, dat een gasslang van de leiding was los ge sprongen, waardoor het gas vrij kon uitstromen. ROOD CHINA LOKT MET GOUD Communistisch China heeft een be loning in goud uitgeloofd voor pilo ten van de luchtmacht van Tsjiang Kai-Tsjek die met hun toestel naar het Chinese vasteland uitwijken. Bij de uitkeringen in goud wordt onder scheid gemaakt tussen de typen vliegtuigen, die op deze manier in bezit van de communisten komen. De oproep tot desertie aan de na tionalistisch - Chinese piloten geeft ook bijzonderheden over de vlieg velden waar ze kunnen landen, de wijze waarop ze zich als deserteurs bekend moeten maken, de manier waarop ze in contact kunnen komen met de verkeerstorens en andere voor hen nuttige gegevens. N.S. VERLIEZEN HUN CH De NS gaan hun naam aanpassen. Deze maatregel is van kracht gewor den dank zij een statutenwijziging. N.V. Nederlandsche Spoorwegen ver liezen hun ,,ch" in de nieuwe naam; „N.V. Nederlandse Spoorwegen". ONLUSTEN IN DAHOMEY In Dahomey hebben troepen za terdag het vuur geopend in Parakoe. Er zijn enkele doden gevallen. Voorts werden talrijke leden van de orde- macht, zowel militairen, gendarmes als politiemannen, ernstig gewond tijdens botsingen. De opstandelingen hebben, naar de premier van Daho mey meedeelde, artsen en verple gend personeel aangevallen die de gewonden willen helpen. De vroegere minister van justitie Chabi Mama en 192 van zijn aan hangers worden door de veiligheids troepen vastgehouden. Premier Ahomadegbe heeft zondag op een massabijeenkomst meegedeeld, dat het in Parakoe nu rustig is. De veiligheidstroepen hebben de toe stand in de hand. Er waren verschei dene doden onder de aanhangers van Mama gevallen. Zuidelijken in Parakoe waren ge molesteerd, er was geplunderd en 50 mensen hadden verwondingen op gelopen. De Gaulle vandaag in Mexico President De Gaulle is gistermid dag per -vliegtuig naar Mexico ver trokken, waar hij vandaag aankomt. Hij brengt er een bezoek van vier dagen en gaat dan naar de Franse gebieden in West-Indië. Op 24 maart keert hij naar Parijs terug. In Mexico zijn voor het bezoek 15.000 politiemannen en militairen ingeschakeld. In de meeste winkels van Mexico-stad is een portret van het Franse staatshoofd te zien. Kort voor het vertrek van Orly deelde iemand telefonisch mee. dat er een bom in het vliegtuig was ver stopt. Er werd niets gevonden en het toestel vertrok op tijd. De president kwam gisteravond tegen middernacht op het vliegveld Pointe-a-Pitre op het eiland Guade loupe aan. De Gaulle die wordt ver gezeld door zijn echtgenote, door minister Couve de Murville en door enige hoge ambtenaren, bracht op het eiland de nacht door. Sinds 10 februari zijn veertien soldaten en onder-officieren van het Westduitse leger gedeserteerd en naar Oost-Dudtsland gevlucht. Dit deèlde het Oostduitse persbu reau ADN zaterdag mee. Inbrekers hebben in Rome uit een kantoor twaalf schilderijen van meesters uit de 16e, 17e en 18e eeuw ter waarde van 350.000 gulden ge stolen. Ook maakten zij 700.000 lire (ruim 4.000 gulden) in contanten buit. Onder de schilderijen bevinden zich werken van Palma de Oude, Parmigianimo. Giordano en Longhi. Zondag is het huwelijk voltrok ken tussen de filmsterren Elizabeth Taylor en Richard Burton. FATALE GULHEID Reeds enkele uren nadat aan de politie te Tilburg was ge meld dat bij het aannemers bedrijf Tottemans N.V. was in gebroken en dat een geldkistje met f 4800 werd vermist, wer den een 30-jarige bouwvakar beider en twee andere mannen aangehouden. Het trok zaterdagmiddag de aandacht van de politie dat een man met een uitzonderlijk groot pak onder de arm door Tilburg liep. Het bleek dat het een aantal nieuwe costumes be vatte. De man, bouwvakarbei der, die vroeger bij het genoemde aannemingsbedrijf werkzaam was geweest, werd nader aan de tand gevoeld en bekende te hebben ingebroken Van de f 4800 had hij f 100 geschonken aan een 30-jarige man en f 1300 aan een 66-ja- rige man, die beiden in het zelfde pension als hij onderdak waren. De politie vond dit geld nog terug. De drie mannen zijn opgesloten. v-J NEDERLANDSE BISSCHOPPEN TERUG UIT ROME Per vliegtuig is gistermiddag uit Rome teruggekeerd mgr. M. A. Jan sen, bisschop van Rotterdam. Mgr. Jansen heeft in Rome deelgenomen aan de vergadering van de concilie commissie van de Oosterse Kerk. Mgr. dr. J. A. E. van Dode waard, bisschop van Haarlem, die de verga deringen van de Theologische Com missie heeft bijgewoond, keert he denmiddag per vliegtuig terug. De bisschop van Breda, mgr. G. H de Vet, kwam reeds eerder in Neder land terug van de bijeenkomsten der Commissie voor het lekenapostolaat. Vertrokken personen in de week van 28 febr.-6 maart 1964 W Jan sen en fam., Nieuwstr. 28, Voorscho ten. Vr Beethovenlaan 47. J. J. Knörr en fam.. Spaarnestr. 24, Den Haag, Steenzicht 183. G. Willems en fam., v. Riebeeckhof 25, Wateringen, Ju- lianastr 15. B, J. G. N. v. Berkel en fam., Tesselschadestr. 28, Haarlem mermeer, Einsteinlaan 351. J. Groe- nemeijer, Plantsoen 1, Dordrecht, Burg. de Raadts0l. 9. E. J. M. v. Roo- den. Hooigracht 11-29, Hillegom, Ma- riastr K. Bodrij. Uiterstegr 3a. War mond. Poelweg 2. P. J. Bakker, Aca- ciastr. 12, Oegstgeest, Warmonderw. 70. E. P. M Montanus, Bloemistenln 33, Duitsland. T. K H. Holt, P. de la Courtstr 70, Leiderdorp, Beatrixstr. 21. J. K. J. Bratengeijer, Zoeterw.- singel 33, Limmen, Dusseldorperweg 78. M. G de Wilde, Irenestraat 22. Oegstgeest, Regentesselaan 40, C. L Segers-Visser. R. Visscherstraat 18, Zoeterwoude, Nassaustr. 9. J. Koud staal, R. en Schiekade 24, Leiderdorp Pinksterbloem 28. T. M. H. Verboog Papot, Valeriusstr. 96, Leiderdorp, B. G. Cortsln 18. H. A. Massing, w.w.- kamp; Den Haag, w.w. a.d. Leyweg 1075. B. Verboog, Fagelstr. 7, Leider dorp. B. G. Cortslaan 18. R. R. C. Scharff, Rijnsburgerweg 10, België. J. R. Croes, Rijnsburgerweg 161, Kat wijk, Boulevard 128. L. Hofsteenge Essing, Brederostr. 19, Gieten, Bon nen 22. F Brunner, Nieuwe Rijn 4, A'dam, Reinwardtstr. 13II. M. E. v. d Berg, Druivenstr. 10, Arnhem, Joh. de Wittln 221II. E. Wapenaar, Lelie straat 53. Oegstgeest, Terweeweg 1. G C. Hendonde Hart, Stieltjesstr. 6, VSA. J de Jongv. Borssum Waalkes, v. d. Waalsstr. 48, Abcoude, Angsteloord 23. E. M. G. Haverkort Veelenturf, J. W. Frisostr. 21, War mond, a.b. Wasbeeklaan 9. W. J. B. v d Groen, Joh. de Wittstr. 23, Rijs wijk ZH. Dr. H. Colijnln 60. J. Meij- boom, Rijnsburgerweg 10, Gr.-Brit- tannië. A. W. Pilon, Rijnsburgerweg 10, Alphen a. d. Rijn, Hooftstr. 136. C. J. Donker, Borgerstr. 7, Sassen- heim, Freesiastr. 15. L. J. v. d. Meer- en fam., Jac. Catsln 12, Zaandam, Kepplerstr. 84. W. F. v. Galen en fam., Rijnsburgerweg 105, Gouda, To bias Asserstr. 26. H. W. M. Jansen Koet. Jan Lievensstr. 30, Koudeke- kerk a. d. Rijn, Dr. Vlaanderenln 11. C. Wamsteker, Schelpenkade 35, Bloemendaal, Bloemendaalseweg 150 H. C. Touw, Rijnsburgerweg 155, R'dam, Lede 37. A. M. Eldridge, Was- straat 34, R'dam, Al. v. Raephorstln 2 T. S. Chang, Bakker Korffstr. 10a, Den Haag, Zuidwal 83. E. M. Slagter. Rijnsburgerweg 10, Mid woud, 0 1. H. J. van Lennep. Klikspaanweg 9, Mijdrecht, Midrethstr. 87. N. H. Cor- neiissen, Botermarkt 15, Voorburg, Dr. Blookerstr 21. E. G. Klein Kra nenburg, Hogewoerd 161, Rijswijk. Steenvoordelaan 269 P. J. Crama en fam., Diemelstr. 10, Leiderdorp. Heemraadslaan 11. J. H. Loeber en fam., G. v. d. Laanstr. 10, A'dam, Ferd. Bolstr. 4II. F. v. d Mark en fam, Nieuwe Rijn 33a, Hazerswoude, Jac. Revïusstr 3. N. J. de Groot en fam., A. van Burenhof 65, VSA. R. W. MoermansHèskes en fam., Mar- nixstr. 129, Den Helder, Grevelin- genstr. 155 J. Taverne en fam., Lee- mansstr. 35, Ruinerwold, Dijkhuizen 8 L. J den HaanHoek en fam., Marnixslr.. 151, Den Helder, Gouwe straat 12 S G. Kroes en fam., Suma- trastr. 40a, Best, Past. W. Hellemons straat 1. R. R. van der Putt, Noord- einde 2a. A'dam, L. Couperusstr. 18hs D. G. M. Sijm, St. Jacobsgracht 1, Blokker, Oostblokker 130. M. C. Strik Hooigracht 15. Wateringen, Groen Pad 7. J. W. A. de Rooij, Nieuwe Rijn 81. A'dam, H. Robbersstr. 2hs. M. C. A Maas, Grohesteinkade 2, Schiedam. L Kerkstr. 74. P. A. M. Wiegman, Franchimontln 64, A'dam, Bracht- huijzenstr. 4IV J. T. van Tongeren, Kaiserstr. 21, Warmond, Herenweg 35. I. E. Kwestro, Cobetstr. 14a Oegstgeest, Grunerielaan 6. W. Par don, Papengracht 12a, Noordwijk. Kon. Astridlaan 50. Y. M. M. Ver- hoeff, Rijnsburgerweg 10, R'dam, Ro- chussenstr. 133a. M. S. Verhoeven Rijnsburgerweg 10, Zwitserland. A J H. den Hollander, Rijnsburgerweg 10, Leiderdorp, v. d. Valk Bouman- weg 25. J. A. J. Gerritsen, Druiven- straat 23, De Bilt U., Leyenseweg 10 P. J. Hoogeboom, Mauritsstr. 83, Leusden, Schuttershoefln 13 J. Wol- vekamp, Mariënpoelstr. 69. België A Rijnsburger, Langebrug 77. Leider dorp, Meidoornstr. 6. A. J Bergers, Brederostr. 14, Alphen a. d. Rijn. Tol straat 70. J. G. G. BlomFranken. Da Costastr. 97, Sassenheim, F van Borselenstr. 24. A. Rombout, Hofln 144, Vorden, Langestraat 36. Gevestigde personen in de week v 28 febr.6 maart 1964 BA Stij- ger, serveerster, Nieuwe Rijn 108. M. S. J. Houx, Noordeinde 50. A. H. van Schoorlden Edel. Hooigracht 38. C. Molenaarv. d. Bijl. Boerhaa- velaan 2. C. M. Werkerk, Witte Sin gel 45. D Woortman, Fagelstr. 47. C. H. M. Buve, Houtlaan 55. M. A. M. Bremmer, magazijnbediende, Stille Rijn 6. N, G. Rem en fam., werkt.- kundige, Brahmslaan 3. M. C. van ZoenRoosemalen en fam.. huis houdster, Haarlemmerstr. 97. H. L. M. J. Weijers en fam., boekhouder. Brahmslaan 13. C. KlootsPullis en fam., v. 't Hoffstr. 16a. T. C. M Wes- selingDamstra en fam., Kolfma- kerssteeg 13a C. J. H T. Olderaan en fam., maatsch. werker, Lammen- schansweg 13. M. Goedvolk en fam., Boerhaavelaan 2. J. de Jong en fam.. Witte Rozenstr. 21. R. N. van Santen en fam., drukker, Kastanjekade 9 C. G. Korstanje, Surinamestr. 150. S C. Chang, kok, Haarlemmerstr 211 L. Harrewijn, militair, P. de la Court straat 2. H. J. Rijtma, cand notaris. Groenhovenstr. 16. A. de Boer, typo graaf, Noordeinde 47. G Mele. me taalbewerker, Langestr. 23. J. J Waaijer, vertegenwoordiger, A. van Saksenstr. 8a. C. A. M. Caminada employé luchtv.mij. Oude Singel 64 W van Loon, straatmaker, Beetho venlaan 235. W. J. E. van Hierden, Rijnsburgerweg 140. J. van der Reij- den, onderwijzeres, Burggravenlaan 189. J. G. T. Verhoeven, dienstbode, Const. Huygenslaan 47. A. J. Bol, lak- technicus, Rijnsburgerweg 73a. T. F van Weel, Duyvendakstr 14. A. W. A. Kramer, Boerhaaveln 2. I. M. I Conradi, Rijnsburgerweg 120a. P. P. J. M. v. d. Heijden, militair, Noord einde 2a. M. A. W. Quist, hulp in de huish., Hoflaan 40. A. Gallistru, smid Turfmarkt 6. K. Anema, timmerman, Formosastr 14a. J. van de Graaf a.b. t.o. Haagweg 57. H. Burgering, mili tair, Boshuizerkade 117. T. Metz. Zoeterw singel 42. W. van Voorthui zenKoster, Hooigracht 38. T. de Roode, Rijnsburgerweg 120. A. H. T. l'Ami. kantoorbediende. Oude Singel 18. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de examens: doctoraal Godgeleerdheid: de heer H. van der Kwaak (Leiderdorp) kandidaats Frans: mej. A. A. van Houten en mej. A. van Oortmerssen, beiden te Voorburg en mej. C. J. Mens Fiers Smeding ('s-Gravenha- ge); doctoraal klassieke t. en mej. J. E. van Blarkom (Delft); doctoraal Geneeskunde: de heren P. J. Ridder ('s-Gravenhage); J. A. de Weerd (Nunspeet) en C. G. Wesseling (Oegstgeest); Semi-artseexamen: de heren L. Danielisz (Noordwijk a. Zee), A. F. Beutman (Meppel en Ch. N. Schlebaun (Leiden); Artsenexa men: Mevr. C. P. F. Vogel-Kerrebijn (Leiden). Voorzien van het H. Sacrament der Zieken over leed na een kortstondig lijden, nog geheel onver wachts, onze oudste dochter en zus Cornelia Maria Peeters— Molenkamp echtgenote van Christiaan Peeters op de leeftijd van 50 jaar. Namens de familie: P. J. MOLENKAMP Hofdijck 1, Oegstgeest Weert, 13 maart 1964 Wilhelminasingel 24 De plechtige H. Uitvaartdienst zal gehouden wor den dinsdag 17 maart te 9.30 u. in de Dekenale kerk te Weert, waarna de begrafenis op de r.k. be graafplaats aldaar. Voor de binken van me deleven betoond by het overlijden van mijn dier bare man' LEONARDUS JACOBUS VAN DEN KERKHOF Invalidewagen. Ter overn. gevr. een i.g.st.v. opvouwbare invalidewa gen. Br. met pfijtropg. on der no. 5465 bur. v. d. bl. Uit aller naam: M. v. d. KERKHOF— v. d. KOLK Warmond, maart 1964 Dekkersgaard 4 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlyden van onze lieve zorgzame man, va der, schoonvader en opa JAN SAP Uit aller naam: W. SAP— HOOGENDOORN Leiden, maart 1964 Houtlaan 6 3? Grammofoonplaten populair, klassiek t<»p-t Keuze uit meer d nummers Van Zijp. Haar lemmerstraat 279 l.eiden 000 Ps. 27: vers 7 Zo ik niet had geloofd dat in dit leven mijn ziel Gods gunst en hulp genieten zou. Heden behaagde het de Heere nog onverwacht tot Zich te nemen, onze geliefde zorgzame man en va der, behuwd- en grootvader Aart Tibboel Ridder in de Orde van Oranje Nassau en begiftigd met de gouden erepenning der gemeente Lisse in de ouderdom va: Lisse: 81 jaar. H. TibboelTanis P. Tibboel M. H. TibboelSchilpzand L. Tibboel J. G. Tibboelde Lange Amersfoort: M. G. SnijdersTibboel F. J. Snijders en kleinkinderen Lisse, 15 maart 1964 Achterweg 11B Gelegenheid tot condoleren in de consistorie dei Ned. Herv. Kerk op dinsdag- en woensdagavond van 7.30 tot 9.30 uur. De teraardebestelling is bepaald op onderdag 19 maart a.s. op de Prot. Begraafplaats „Duinhof" te Lisse des n.m. te 3 uur, voorafgegaan door een te houden rouwdienst in de Ned. Herv. Kerk te 2 u Liever geen bloemen. AutostalHng per 1 april a.s. Hoge Rijndijk 90 Telefoon 23041 Gevraagd: ervaren EERSTE KAPSTER in moderne zaak. Goed loon, prettige werkkring; evt. reisgeldvergoeding. MAIS ON v. LEEUWEN Herenstraat 96 - Voorburg Tel. 070—865116 Gevraagd voor direct: NET MEISJE voor de huishouding. Hulp voor ruw werk aanwezig. Werktijden van 8 tot 5 u. Dinsdagmiddag en zondag vrij. Hoo» loon. Aanmel den: Restaurant .J)e Nieu we Kroon", Boulevard 67, Katwijk aan Zee, tel. 01718 —3134. Heeft u iets op te ruimen Plaatst een Telefoontje! M E IJ E R brengt afschaffing verbod korting en kadeaustelsel in praktijk Deze week dag-aanbiedingen met 500 gram VERSE WORST Meesterlijke kwaliteit, normale prijs li Korting 20%, dus nu WOENSDAG: 500 gram GEHAKT m. kringen, Steeds vers van zuiver vlees normaal 1.78 Korting 20%, dus nu DONDERDAG: 500 gr. erg mooie Runderlappen van 2.40 i korting BOVENDIEN 250 gram onovertroffen PALINGROOKWORST van 89 U.ÖZ nu met 30% korting UITSLUITEND VERKOOP VAN KWALITEITSVLEES EN VLEESWAREN Keuze uit 30 soorten van de fijnste vleeswaren. SNIJ-VERS ALTIJD KONSTANTE KWALITEIT HET JUISTE GEWICHT MMMMMMM MEIJERS' VLEESWAREN ZIJN MEESTERLIJK! LEIDEN TURFMARKT 10 (v/h J. Verhoog) KATWIJK AAN ZEE PRINCESTRAAT 37

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7